Android için En İyi Uygulamalar – 2024

Android, günümüzde en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olmasıyla dikkat çekiyor. Bu kadar popüler olması, geliştiricilerin de ilgisini çekiyor. Bu nedenle binlerce hatta yüzbinlerce Android uygulaması Google Play Store’da yer alıyor. Peki, Android için en iyi uygulamalar neler?

Kullanıcıların bu kadar uygulamayı telefonuna ya da tabletine indirmesi tabii ki mümkün değil. Biz de bu nedenle sizler için en iyi Android uygulamalarından oluşan bir liste oluşturduk. Bunları farklı kategorilerde sıraladık. Tarayıcılar, kamera uygulamaları, sosyal medya uygulamaları, oyunlar, içerik izlemek için gerekli uygulamalar ve daha nice öneriden oluşan listemize hemen başlayalım.

En İyi Android Uygulamaları – Tarayıcı

Eğer tablet ya da akıllı telefonunuz ile internette gezmek istiyorsanız bir tarayıcıya ihtiyacınız olacaktır. Ancak cihazınızla yüklü gelen tarayıcı her zaman sizi memnun etmeyebilir. Bu nedenle ekstra bir tarayıcı indirmek daha iyi bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

google chrome

Chrome

Listemizin ilk sırasında Google tarafından geliştirilen Chrome yer alıyor. Bildiğiniz üzere Android de Chrome tarafından geliştirildi. Bu nedenle birçok Android cihazda dahili olarak gelen tarayıcı uygulaması Chrome oluyor. Ancak sizin cihazınızda Chrome yer alıyorsa kesinlikle denemeniz gerek.

Google Chrome’un en büyük avantajlarından birisi, bilgisayarınız ile senkronize olabilmesi. Eğer bilgisayarınızda da Chrome kullanıyorsanız, aynı hesap ile giriş yaptığınız anda iki cihazı birbirine bağlayabilirsiniz.

Bunun haricinde yer imleri, hızlı kullanım, başarılı arayüz ve daha birçok unsura sahip olan Google Chrome, mobil cihazlarda da oldukça başarılı bir sonuç veriyor.

opera

Opera

Listemizin ikinci sırasında ise Opera yer alıyor. Birçok tarayıcının sahip olduğu yer imleri, gizli mod vb. özelliklere sahip olsa da Opera’nın çok daha güçlü silahları da mevcut. Bunların arasında en çok dikkat çeken şüphesiz VPN oluyor.

Opera, dahili bir VPN bağlantısı seçeneği ile kullanıcılara sunuluyor. Böylece, yalnızca tek bir dokunuşla kullanıcılar VPN ağına bağlanabiliyor. Ayrıca, uygulama içinde yer alan reklam engelleyici de tarayıcı deneyiminizi yükselten araçlardan birisi oluyor.

Bunun haricinde farklı özelliklere de sahip olduğunu belirtmek gerek. Örneğin, tarayıcı içinde yer alan QR okuyucu, parola yöneticisi, okuma modu vb. özellikler ile kullanıcı deneyimi her zaman ön planda tutuluyor. Ayrıca, oyuncular için geliştirilen farklı bir Opera sürümü de mevcut. Bu iki uygulamayı da incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

brave android uygulamalar

Brave

Tarayıcı önerilerimizin son sırasında ise Brave yer alıyor. Özellikle son yıllarda adını daha sık duymaya başladığımız Brave, en hızlı ve güvenilir deneyimi sunmayı hedefliyor. Bunun için attığı en önemli adım ise reklamları engellemek oluyor.

Brave, içerisinde dahili bir AdBlocker ile kullanıcılara sunuluyor. Buna ek olarak bir pop-up engelleyici de tarayıcıda yer alıyor. Böylece, istenmeyen reklamlara karşı bir mücadele verdiğini söylemek mümkün.

Bunun haricinde Brave, cihazınızın performansını da yükseltmeyi hedefliyor. Pil ve veri açısından da oldukça tasarruflu bir performans sergilediği belirtilen bu tarayıcı, daha birçok özelliğe sahip. Senkronizasyon, yer imi kaydetme vb. unsurlar ile de kullanışlılık açısından başarılı bir uygulama olduğunu söylemek gerekli.

En İyi Android Uygulamaları – Kamera

Tarayıcınızı seçtikten sonraki adım ise cihazınıza bir kamera uygulaması yüklemek oluyor. Kimi zaman telefon ya da tabletin içinde yüklü gelen kamera uygulaması yetersiz kalabiliyor. Burada devreye kamera uygulamaları giriyor. Biz de sizler için üç tane kamera uygulaması seçtik.

Open Camera

open-camera android uygulamalar

Listemizin ilk sırasında açık kaynaklı bir uygulama yer alıyor. Open Camera, tamamen ücretsiz bir şekilde inanılmaz başarılı bir deneyim sunuyor. Kameranın sunduğu farklı ayarlar ile istediğiniz fotoğrafları çekmenize olanak sağlıyor.

Beyaz dengesi, ISO ayarı, çeşitli sahneler için ön ayarlar gibi seçenekler ile manuel bir kullanım isteyen kullanıcılar için oldukça işlevsel olduğunu belirtelim. Buna ek olarak otomatik bir modu da bulunuyor. Ayrıca, HDR, RAW dosyalarına da destek sağlıyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Eğer Android cihazınızdaki kamera sizi hiç memnun etmiyorsa kesinlikle denemeniz gereken bir uygulama olduğunu belirtelim.

VSCO

vsco

Kamera uygulamaları listemizin ikinci sırasında VSCO yer alıyor. Uzun yıllardır piyasada bulunan bir kamera uygulaması VSCO. Bu nedenle ismini daha önce duymuş olmanız muhtemel. VSCO’nun kamera performansı gayet başarılı olsa da çok daha fazlasını sunuyor.

VSCO’nun sağladığı topluluk desteği adeta bir sosyal medya platformu olmasını sağlıyor. Eğer fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız ve çektiğiniz fotoğrafları diğer kişilerle paylaşmak istiyorsanız VSCO sizin için son derece gerekli bir uygulama.

Bunun haricinde VSCO’nun sahip olduğu çekim araçları da kullanıcıları memnun ediyor. Fotoğraf çekmeyi seven herkesin en azından bir kez göz gezdirmesini tavsiye ediyoruz. Uygulama ücretsiz olsa da VSCO’nun ücretli bir sürümünün de olduğunu belirtelim.

LINE

line

Önereceğimiz son kamera uygulaması ise LINE oluyor. Piyasadaki en popüler kamera uygulamalarından birisi olan LINE, milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Üstelik yalnızca fotoğraf çekmek için değil, aynı zamanda fotoğraf düzenlemek için de oldukça başarılı bir uygulama olduğunu söylemek gerek.

Fotoğrafçılık ile yoğun bir şekilde ilgilenen kişilerin her istediğini sunmasa da günlük kullanımda birçok kişiyi memnun edeceğine şüphe yok. Bu nedenle LINE, daha çok günlük kullanıma uygun bir kamera uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Ücretsiz bir şekilde indirildiğini de belirtelim.

En İyi Android Uygulamaları – Sosyal Medya

Akıllı bir cihaz içerisinde yer alması gereken olmazsa olmaz uygulamalar arasında artık sosyal medya da yer alıyor. Gündemi takip etmek, zaman geçirmek, çevreniz ile etkileşime geçmek ve daha birçok işleve sahip olan sosyal medya uygulamaları arasından dört tanesini sizin için listeledik. Bunların haricinde birçok sosyal medya uygulaması olduğunu hatırlatalım.

Instagram

instagram

Sosyal medya uygulaması önerilerimizin ilk sırasında dünyanın en popüler platformlarından birisi olan Instagram yer alıyor. Fotoğraf ve video paylaşımına olanak sağlayan Instagram, daha birçok özelliğe sahip. Anılarınızı paylaşmak ve keyifli zaman geçirmek isteyenler için harika bir uygulama olduğunu belirtmek gerek.

Instagram’ın başlıca araçları Hikayeler ve Reels oluyor. Instagram kullanıcıları, 24 saat içerisinde kaybolabilecek gönderiler olan Hikayeler ile günlük paylaşımlar yapabiliyor. Buna ek olarak Reels isimli kısa videolar ile Instagram kullanıcıları yaratıcılıklarını sergiliyor. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Instagram şimdiye kadar karşınıza çıkmadıysa incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

tiktok logo

TikTok

Seveni kadar sevmeyeni olsa da TikTok günümüzün en başarılı sosyal medya projelerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Her gün milyonlarca kişinin kullandığı bu sosyal medya uygulamasına da göz atabilirsiniz. Temel amacı kısa süreli dikey videolar paylaşmak olan TikTok kullanıcıları etkileme konusunda oldukça başarılı.

TikTok üyesi olan her kullanıcının video paylaşımı yapabileceğini unutmayın. Aynı zamanda bu platformda da arkadaşlarınızla mesajlaşabilir ve beğendiğiniz içerikleri birbirinize gönderebilirsiniz. Üstelik TikTok kullanan bir arkadaşınız var ise bu uygulamanın çok daha eğlenceli hale geldiğini belirtelim. Öyle ki farkında olmadan saatlerinizi bile TikTok karşısında geçirebilirsiniz.

WhatsApp

whatsapp

Bir mesajlaşma uygulaması olsa da sosyal medya kategorisine dahil de edebileceğimiz WhatsApp ile devam ediyoruz. 5 milyarı aşkın sayıda Google Play Store üzerinden indirilmiş olan WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından.

Temel olarak WhatsApp, mesajlaşma, dosya, fotoğraf ve video gönderimi, görüntülü ve sesli arama gibi özelliklere sahip bir uygulama. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan WhatsApp, birçok kullanıcının bir numaralı tercihi. Eğer çevrenizde WhatsApp kullanan kişiler varsa uygulamayı indirmek, onlarla iletişime geçmenin iyi bir yöntemi olabilir.

X

X - sosyal medya

Sosyal medya uygulamaları arasında, özellikle ülkemizde yoğun bir şekilde kullanılan X de yer alıyor. Gündemi takip etmek ve aklınızdan geçenleri aktarmak için X bir numaralı sosyal medya uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

280 karakterden oluşan mesajlar yani Tweetler paylaşabildiğiniz bu platform, akıştan geri kalmamanızı sağlayacak. Bunun haricinde video ve fotoğraf paylaşımı, günlük trendler, popüler konular, sesli sohbet odaları gibi özellikler sayesinde X, kullanıcılarına onlarca araç sunuyor. Tamamen ücretsiz bir platform olan X, göz atmanız gereken sosyal medya araçlarından birisi.

En İyi Android Uygulamaları – Oyun

Android cihazınızda yer almasını isteyebileceğiniz uygulamalar arasında oyunlar da yer alıyor. Mobil oyun dünyası dipsiz bir kuyu olsa da aralarından seçtiğimiz üç başarılı oyunu da bu listeye eklemek istedik. Ancak daha fazlasını istiyorsanız düzenli olarak güncellediğimiz mobil oyun önerileri içeriğimizi okumanızı öneriyoruz.

Call of Duty Mobile

call-of-duty-mobile

Android cihazlar için önermek istediğimiz ilk oyun bir FPS ve battle royale oyunu olan Call of Duty Mobile oluyor. Savaş oyunlarından hoşlanıyorsanız Call of Duty Mobile’ı beğeneceğinize şüphemiz yok.

Son dönemlerin en gözde oyun türlerinden olan battle royale’in önemli temsilcilerinden birisi olan Call of Duty Mobile, tamamen ücretsiz bir şekilde oynanabiliyor. Ancak oyun için parayla satılan nesneler olduğunu da belirtmek gerek.

Call of Duty Mobile haricinde göz atabileceğiniz diğer savaş oyunlarına da parantez açalım. PUBG Mobile ve Fortnite da oynamak isteyebileceğiniz mobil oyunlar arasında yer alıyor. Bu üç oyuna da göz atmanızı kesinlikle öneriyoruz.

Beatstar

beatstar

Savaş oyunlarının ardından önerilerimize daha sakin bir oyun ile devam ediyoruz. Beatstar, bir ritim ve müzik oyunu olarak ifade ediliyor. Şarkılar ile uyumlu bir şekilde tuşlara bastığınız bu oyun, Guitar Hero’nun mobil versiyonu demek yanıltıcı olmayacaktır.

Mobil bir oyun olması ve dokunmatik ekran ile oynanması sayesinde oyunun mekanikleri biraz daha farklı tabii ki. Ancak, oyunun son derece eğlenceli olduğunu belirtmek gerekli. Eğer müzik oyunlarını seviyorsanız Beatstar’dan daha iyisini bulmanızın zor olduğunu söyleyelim.

Oyunun tek olumsuz yanı, kullanıcıları zaman zaman oyun içi harcamalara yönlendirmesi oluyor. Örneğin, kutu açmak ya da yeni şarkılarla oynamak için oyun içi harcama yapmanızı isteyebiliyor. Tüm oyun boyunca herhangi bir para harcamadan da bu unsurlara ulaşmanız mümkün. Ancak para harcarsanız daha hızlı açılacağı da aşikar.

League of Legends: Wild Rift

league-of-legends-wild-rift

Son oyun önerimiz ise strateji ve MOBA diyebileceğimiz League of Legends: Wild Rift oluyor. Bilgisayar oyunu olan League of Legends’ı ya da LoL’ü daha önce mutlaka duymuşsunuzdur. Aynı oyunun mobil versiyonu olan Wild Rift, henüz üstünden bir yıl geçmemesine rağmen en iyi mobil oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Standart oyun modunda 5v5 şekilde savaştığınız bir oyun olan League of Legends, derin hikayesi ve karakter çeşitliliği ile rakiplerine fark atıyor. Özellikle arkadaşlarınızla oynadığınızda tadını sonuna kadar çıkartacağınız Wild Rift, Android cihazınızda yer alması gereken uygulamalar arasında.

En İyi Android Uygulamaları – Dizi/Film/Video

İçerik üretiminin revaçta olduğu bu dönemde bir içerik izleme platformu da cihazınızda kesinlikle yer almalı. Bizim sizler için seçtiğimiz içerik izleme platformları ise günümüzde en popüler olan uygulamalar. Ancak bu uygulamalar ücretsiz olarak indirilse de abonelik için ekstra ücret isteyebilir.

Netflix

netflix-logo android uygulamalar

Dünyanın dizi ve film izleme konusundaki bir numaralı tercihi olan Netflix, bizim de ilk önerimiz oluyor. Aktif bir aboneliğiniz varsa kesinlikte telefonunuza ya da tabletinize de indirmeniz gereken Netflix, günümüzün vazgeçilmez uygulamalarından olma yolunda ilerliyor.

Bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse Netflix, dizi ve film izlemeye olanak sağlayan bir video içerik platformu. Aynı zamanda kendi üretimi olan içerikler ile de ödülleri toplayan Netflix, dünyadaki dizi ve film kültürünü bambaşka bir noktaya götürüyor.

Yalnızca dizi ve film izlemeye değil aynı zamanda izlediğiniz içerikleri göz önünde bulundurarak size öneriler sunmaya da yarayan bu uygulamaya göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Video oynatıcısında yer alan özellikler ile kullanışlı olduğunu da belirtelim.

Prime Video

prime-video

Bir başka içerik izleme platformu ise Prime Video oluyor. Amazon’un sahip olduğu bu platform, kendi ürettiği içeriklerin yanı sıra dünyanın en sevilen dizi ve filmlerine de ev sahipliği yapıyor. İçerisinde hoşunuza gidecek en az bir içeriğin yer aldığını belirtelim.

Prime Video’nun video oynatıcısı hakkında ayrı bir parantez açmak gerekli. Bu oynatıcıda yer alan X-Ray isimli özellik sahnede yer alan oyuncuların kim oldukları, hangi karakteri canlandırdıkları gibi unsurları doğrudan kullanıcılarla buluşturuyor. IMDb üzerinden topladığı bu bilgiler ile kafalardaki soru işaretlerini siliyor.

Prime Video uygulaması ücretsiz olsa da daha önce belirttiğimiz gibi bir aboneliğe sahip olmanız gerekmekte. Amazon Prime aboneliği dahilinde olan Prime Video’ya da göz atmanızı öneriyoruz.

YouTube

youtube-logo

İçerik platformu denince akla ilk gelen uygulamalardan birisi ise şüphesiz YouTube oluyor. Son 10 yılda hayatımızı değiştiren YouTube, dünyanın en büyük içerik platformlarından birisi. Her gün milyonlarca kullanıcıya kapılarını açan YouTube aynı zamanda yüzbinlerce içerik üreticisine de sahip.

YouTube da Google’ın araçları arasında yer alıyor. Bu nedenle Android cihazınızda yüklü olarak gelmesi muhtemel. Ancak eğer cihazınızda bulunmuyorsa kesinlikle indirmenizi öneriyoruz. İçerisinde müzikten nasıl yapılır videolarına, tarihi incelemelerden komedi içeriklerine kadar her konuda videoya sahip olan YouTube’un size hitap edecek bir kategorisi olduğuna şüphemiz yok.

Disney Plus

Android uygulamalar - Disney Plus

Her geçen gün Türkiye’deki içeriklerini genişletmeye devam eden Disney Plus Android için en iyi uygulamalar listemizde kendisine yer bulmayı başarıyor. 2022 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Disney+ kısa sürede Türkiye’ye özel içerikler üretmeye başladı. Böylece Disney Plus kısa sürede Türkiye’de en çok kullanılan dijital yayın platformlarından birisi hâlini aldı.

Disney+ ücretli abonelik sistemi ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bu doğrultuda platformun mobil uygulamasını cihazınıza indirdikten sonra direkt üye girişi sayfası sizleri karşılıyor. Eğer Disney+ aboneliğiniz yoksa uygulamayı indirdikten sonra üye ol seçeneğiyle abone olabiliyorsunuz.

En İyi Android Uygulamaları – Diğer

Kategorilerimizin sonuna gelsek de önermek istediğimiz uygulamalar henüz bitmedi. Herhangi bir kategoriye yerleştiremediğimiz uygulamaları da bir araya toplayıp sizinle paylaşmak istedik. Bunların arasında verimlilik, hava durumu, spor vb. birçok kategoriden içerik yer alıyor.

Letterboxd

letterboxd android uygulamalar

Dizi ve film izlemeyi seven kullanıcıların hayranlık duyacağı bir uygulama ile başlıyoruz. Letterboxd, izlediğiniz dizi ve filmleri kaydedebileceğiniz, puanlayabileceğiniz ve hakkında inceleme yazabileceğiniz bir sosyal medya platformu diyebiliriz.

Eğer film ve diziler hakkındaki yorumlarınızı paylaşmak istiyorsanız Letterboxd sizin için mükemmel bir uygulama. Ayrıca, diğer kişilerin bu dizi ve filmler hakkında ne yorumlarda bulunduğunu da bu uygulama ile görebilirsiniz.

Üstelik, sinemasever arkadaşlarınız varsa uygulamayı hep beraber indirebilir ve birbirinize filmler önerebilir, incelemelerinizi paylaşabilirsiniz. Görüşlerinizi paylaşmak ve yeni filmler keşfetmek harika bir uygulama olan Letterboxd’a mutlaka bakın.

Duolingo

duolingo

Yabancı dil öğrenmek kimi insanlar için oldukça önemlidir. Bunun için teknolojiden yardım almak da artık mümkün. Yabancı dil öğrenme uygulamaları arasından sizler için seçmiş olduğumuz uygulama Duolingo oluyor.

Dünyanın çeşitli noktalarından onlarca dili öğrenmenize olanak sağlayan Duolingo, günümüzdeki en popüler dil öğrenme uygulaması. Üstelik yalnızca dil öğrenmek isteyenler değil, aynı zamanda öğrenmekte olduğu bir dili pekiştirmek isteyenler için de eşsiz bir araç olduğunu belirtelim.

Duolingo’nun en iyi dil öğrenme uygulamalarından birisi olduğunu belirtmiştik. Telefonunuzda yer alan bu uygulama ile her an her yerde pratik yapabilirsiniz. Ayrıca diğer uygulamalar için de dil öğrenme uygulamaları önerdiğimiz içeriğimize göz atabilirsiniz.

Discord

discord-logo

Haberleşme uygulamalarını piri olan Discord da Android cihazınızda kesinlikle yer alması gereken uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle bilgisayarda halihazırda Discord kullanıyorsanız telefonunuzdaki uygulama size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Discord’u bilmeyenler için uygulamayı kısaca özetleyelim. Arkadaşlarınızla ve tanıdıklarınızla haberleşmek için kullanılan Discord bir iletişim uygulamasıdır. Uygulama içerisinde dileyen kullanıcılar mesajlaşabilir. Aynı zamanda sesli görüşme için odalar oluşturmak da mümkündür. Üstelik Discord kameralı görüşme desteği bile sağlamaktadır.

Discord’un en başarılı yanlarından birisi ise otomasyon ve botlardır. Bu sayede işlerinizi kolaylaştıracak botlar oluşturabilir ve arkadaşlarınızla iletişim halinde kalabilirsiniz. Discord tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunulmaktadır.

Forest

Android için en iyi uygulamalar listemizde yer alan bir başka uygulama ise Forest oluyor. Eğer bir odaklanma uygulaması arıyorsanız Forest size oldukça yardımcı olacaktır. Aynı zamanda Forest, dünyaya da destek olan çevreci bir uygulama olması yönünden dikkat çekmektedir.

Forest, içinde odaklanma için belli araçlar bulunduran bir verimlilik uygulamasıdır. Uygulama sayesinde odaklanmaya başladığınızda telefonunuzu devre dışı bırakabilirsiniz. Forest, odak modu ile telefondaki uygulamalara girmenizi engellemektedir. Böylece belli bir süreliğine telefonu elinize alsanız dahi kullanmanız mümkün olmamaktadır.

Tabii ki acil durumlar için belli ayarlamalar ve izinler vermek mümkün. Ayrıca dilediğiniz zaman odak modunu sonlandırmak da bir seçenek. Ancak her odaklanma başlangıcında Forest sizin için sanal arsanız bir ağaç dikiyor. Odaklanma sonuna kadar sürmezse bu ağaç soluyor. Bu nedenle sürekli odak modundan çıkarsanız ölü ağaçlarla dolu bir arsa ile karşı karşıya kalacağınızı bilmeniz gerek.

AccuWeather

accuweather-logo

Listemizde bir hava durumu uygulamasına da yer vermemek olmazdı. AccuWeather, dünyanın en popüler hava durumu uygulamalarından birisi olmasıyla dikkat çekiyor. Uzun yıllardır dünyanın her yerinden kullanıcıya hizmet veren AccuWeather, birçok kullanıcının varsayılan hava durumu uygulaması oluyor.

Dünyanın dört bir yanına hava durumu bilgisi sağlayan bu uygulama tabii ki farklı dil desteklerine de sahip. Bunların arasında Türkçe de yer alıyor. Radar animasyonları ve uydu görüntüleri ile bunu destekleyen AccuWeather bir numaralı hava durumu uygulamanız olacak.

Tabii ki tek hava durumu uygulaması AccuWeather değil. Eğer farklı bir uygulamaya da göz atmak isterseniz hazırladığımız en iyi hava durumu uygulamalarından oluşan listeye göz atabilirsiniz. Aralarından hoşunuza gidecek bir uygulamaya ulaşacağınıza eminiz!

Nike Training Club

Android uygulamalar 
- nike-training-club-logo

Gelişen teknoloji bizlere spor yapmak konusunda da farklı seçenekler sunuyor. Akıllı telefonunuzda yer alan bir uygulama aracılığıyla spor yapmak artık mümkün! Android cihazlar için en iyi uygulamalar arasında yer verdiğimiz spor uygulaması ise Nike Training Club oluyor.

İçerisinde farklı planlara, hareketlere ve çok daha fazlasına sahip olan Nike Training Club, spor yapmak isteyenler vazgeçilmezleri arasında. İstediğiniz yoğunlukta ve tempoda belirlediğiniz planınız ile düzenli spor yapmanız konusunda sizi teşvik ediyor.

Bunun yanı sıra yalnızca ağırlık ve ekipman kullanarak değil, ağırlıksız da spor yapmanız için programlar oluşturabiliyor. Eğer spor yapmak istiyorsanız Nike Training Club uygulamasını Android cihazınıza kesinlikle indirin. Ayrıca diğer spor uygulamalarına da göz atmayı unutmayın.

Notion

notion-logo android uygulamalar

Not almak için bir uygulama mı arıyorsunuz? Android cihazınızda not almak için gerekli uygulamalar yok mu? Notion sizin için biçilmiş kaftan. Not alma konusunda çıtayı çok yükseklere çıkartan Notion, yalnızca telefonunuzda değil aynı zamanda tüm cihazlarınızda ortak bir not alma deneyimi sunuyor.

İçerisinde yer alan araçlar ile oldukça detaylı notlar alabildiğiniz Notion, aynı zamanda önceden hazırlanmış şablonlara da sahip. Bu sayede oluşturmak istediğiniz bir takvim ya da tablo için yalnıza şablona tıklamanız yeterli oluyor. Daha sonrasında hemen not almaya başlayabiliyorsunuz.

Notion, tek kişilik kullanımda tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Bu nedenle Android için en iyi uygulamalar arasında yer almaya da hak kazanıyor. Diğer not alma uygulamalarına da göz atabilirsiniz.

Android için En İyi Uygulamalar Hangileri?

Sizler için hazırlamış olduğumuz Android için en iyi uygulamalar listemizde çok farklı kategorilerde onlarca uygulamaya yer verdik. Ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi her bir uygulamayı bu listede önermemiz mümkün değil. Bizler de bu doğrultuda sizler için en çok kullanılan uygulama başlıkları altında en iyi Android uygulamalarına listemizde yer vermeye çalıştık.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.