Ana Sayfa > Listeler > En İyi Mobil Oyunlar – Eylül 2021

En İyi Mobil Oyunlar – Eylül 2021

Her gün birbirinden güzel mobil oyunlar piyasaya çıkıyor. Ancak, bu kadar oyunun içerisinden hangilerinin iyi olduğunu anlamak oldukça zor. Bu sebeple, en iyi mobil oyunlar listemiz ile karşınızdayız. Online olarak ya da internetsiz ve tek başınıza oynayabileceğiniz en güzel mobil oyunları sizler için derledik. İşte karşınızda en iyi mobil oyunlar.

Brawl Stars

En iyi mobil oyunlar listemizde yer alan ilk oyun Brawl Stars oluyor. Çok oyunculu bir aksiyon oyunu olan Brawl Stars, yediden yetmişe herkesin eğlenebileceği bir oynanışa sahip.

Birbirinden eğlenceli ve farklı onlarca karaktere sahip olan Brawl Stars, aynı zamanda çok farklı oyun modları da sunuyor. Bunlar; Elmas Kapmaca, Soygun, Hesaplaşma, Savaş Topu, Ödül Avı ve Basket Savaşı oluyor.

Tüm bu oyun modlarına ek olarak sınırlı süreli etkinlikler ve boss savaşları da Brawl Stars’da yer alıyor. Oyunun seslendirmeleri, animasyonları ve oynanışı son derece başarılı.Özellikle karakter çeşitliliği konusunda Brawl Stars’ın çok iyi bir iş çıkardığını söylemek gerek. Neredeyse hiçbir karakter diğerlerinden aşırı güçlü bir konumda değil. Bu nedenle oyunda “Pay-to-win” gibi bir kavramdan bahsetmek pek doğru değil.

Bunların yanı sıra Brawl Stars harita geliştiricileri için de çok büyük olanaklar sağlıyor. Brawl Stars, her gün farklı oyun modlarında topluluk üyeleri tarafından oluşturulmuş haritaları erişime açıyor. Böylece, oyuncular ilginç haritalarda da hünerlerini sergileme şansı yakalıyor.

Brawl Stars, mağazalarda hem iOS hem de Android için ücretsiz olarak sunuluyor. Kesinlikle göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Pin Out

İkinci oyunumuz Pin Out, tam anlamıyla bir arcade oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyun dinamikleri herkesin aşina olduğu ve severek oynadığımız Pinball’a oldukça benziyor. Hatta Pin Out, Pinball’un farklı seviyeler barındıran bir hali olarak düşünülebilir.

Farklı seviyeler barındırmak derken bahsettiğimiz şey; Pin Out’un klasik Pinball’dan farklı olarak, sürekli ileriye gitmeyi hedeflemesidir. Topu oyunun içindeki ikiden fazla kol ile mümkün olan en uzak mesafeye taşımaya çalışıyoruz. Ayrıca oyunda sadece kol değil, top fırlatıcı ve klasik Pinball’da da bulunan, topu hareketlendiren dekorlar gibi unsurlar da mesafe kat etmemize yardımcı oluyor.

Bütün bunları yapmamız gereken bir süre bulunuyor. Oyunun içinde yol alırken, belirli rotalarla süre de toplayabiliyoruz. Oyunun içinde zaman dondurma, hareket yavaşlama gibi güçlendirmeler de mevcut.

Oyunda ilerlerken karşımıza küçük sürprizler de çıkıyor. Oyunun içinde arcade makinelerinde de oynanabilen mini oyunlar bulunuyor. Bu mini oyunları oynayarak ek süre kazanabiliyoruz.

Üstelik oyunun her bölüm değişiminde, müzik de değişiyor. Oyunun yaratıcıları, hem tasarımı hem müzikleriyle fütüristik bir hava oluşturmayı fazlasıyla başarmış.

Oyun her bölümde yeni bir kayıt noktası oluşturuyor. Ancak bu kayıt noktalarından devam etmek için oyunun premium sürümünü almanız isteniyor. Belirtmekte fayda var, premium sürümü olmadan da oyunu reklamsız olarak oynamak mümkün.

PinOut, Play Store’da ve App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor. Bizim de en iyi mobil oyunlar listemizde yer almaya hak kazanıyor.

Robotics!

Robotics!, çevrim içi oynanabilen bir aksiyon ve dövüş oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunda kendi robotumuzu inşa edip diğer oyuncuların robotuyla dövüştürme imkanı buluyoruz. Robot inşa etmek için ise farklı çeşitlerde gövdeler, bacaklar ve kollar kullanabiliyoruz. Üç adet kombinasyonu hazırda tutabiliyoruz. Oyunda savaşırken kullanmak için ışın kılıcı, kıskaç gibi çeşitli silahlar da mevcut.

Robotumuzun inşasını tamamladık, peki sırada ne var? Oyunun içinde kullanılan biletler aracılığıyla bir arena seçip kendimize rakipler buluyoruz. En düşük arena ise 3 bilet istiyor. Oyun ise bir saatlik aralarla bize bedava bilet sunuyor.

Rakibimizi bulduk, robotumuz da hazır. Geriye sadece robotun yapacağı hareketleri belirlemek kalıyor. El ve ayaklarını dövüş başlamadan önce ayarlayıp, rakip robotla savaşmayı bekliyoruz. Beş saniyelik geri sayım bittiğindeyse rakip robot ve bizim robotumuz savaşmaya başlıyor.

Oyunda ligler, belli bir süre sonunda açılan ödül kutuları gibi özellikler de bulunuyor. Bu eğlenceli oyun hem Play Store hem de App Store’dan ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Keyifli anlar geçirmek istiyorsanız bu oyunu indirmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Tüm bu özellikleriyle en iyi online mobil oyunlar arasında yer alıyor.

robotics

Alto’s Odyssey

En iyi mobil oyunlar listemizdeki sıradaki oyun yarattığı atmosfer ile oyuncularını sürükleyip götüren Alto’s Odyssey. Alto’s Adventure’dan sonra, serinin devam oyunu olarak çıkan Alto’s Odyssey, gerek müzikleri gerekse görüntüsü ile harika bir oyun deneyimi sunuyor. Oynaması oldukça basit olan oyun yine de sizi bağımlısı yapıyor.

Oyunda, çoğu seviye ilerledikçe gelen, altı karakter bulunuyor. Bu karakterlerin hepsi, farklı özelliklere sahip olarak geliyor. İlk karakterimiz ise oyunun adından da anlaşılacağı üzere Alto. Oyundaki amacımız bir çölde kayak yaparak altınları toplamak ve kafa üstü yere düşmeden ya da kayalara çarpmadan ilerlemek. Oyun size farklı görevler sunuyor ve bu görevleri tamamladıkça seviye atlıyorsunuz.

altos-odyssey
Resim: Alto’s Odyssey

Oyunun atmosferini tam anlamıyla yaşamak için ikinci bir oyun modu da oluşturulmuş. Zen adı verilen bu modda herhangi bir şekilde altın, skor veya oyunu sonlandıracak bir düşme veya çarpma bulunmuyor. Sadece kayak yaparak ilerliyor, müziğin ve harika görüntüler ile dolu yolculuğun tadını çıkarıyorsunuz. Bu modun en iyi deneyimlenmesi için kulaklıkla oynanması gerektiğini de hatırlatalım.

Oyun Android’de ücretsiz bir şekilde bulunuyorken, App Store’da 34.99 liraya satılıyor.

Gumslinger

Listemize online bir mobil oyun olan Gumslinger çok sevimli ve yumuşacık grafiklere sahip. Çevrimiçi olarak karşınıza çıkan kişilerle düello yaptığınız Gumslinger, oldukça eğlenceli bir oynanış sunuyor. Öyle ki kendiniz kaptırıp saatlerinizi bu oyunla harcayabilirsiniz.

Oyunun düello modunda ekranın sağından silahın nişan aldığı yeri kontrol ediyor, sol tarafından ise ateş ediyoruz. Vücudun vurduğunuz yerine göre rakip o kadar can kaybediyor.

Oyunda farklı karakterler ve silahlar bulunuyor. Ayrıca oyunda düello haricinde, skillshot denilen atış talimi tarzında bir mod da mevcut.

Tüm bu modları oynayarak yıldız topluyor, yıldızlarla da seviye atlıyorsunuz. Seviye artıkça yeni haritalar ve modlar ile karşılaşıyorsunuz.

Oyunun grafikleri, sesleri ve efektleri olağanüstü başarılı. Oyunun sağladığı atmosfer de bir o kadar eğlenceli bir his uyandırıyor. Mobil oyun önerileri listemizdeki her oyunu indirmenizi tavsiye ediyoruz ancak bu oyunu indirmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

gumslinger
Resim: Gumslinger

Gumslinger, Play Store ve App Store’da ücretsiz bulunuyor.

BADLAND

En iyi mobil oyunlar listemizin sıradaki oyunu BADLAND oluyor. Bir çeşit parkur ve bulmaca oyunu olarak nitelendirebileceğimiz BADLAND, oldukça sıra dışı bir atmosfere sahip.Oyun temel olarak ilginç fizik mekaniklerine dayanıyor. Oyundaki bazı unsurlar oynanışı tamamen değiştirme potansiyeline sahip. Böylece, saatler süren oynayışın ardından bile oyuncular yeni sürprizler ile karşılaşabiliyor.

Bir tüpten çıkarak başladığımız yolculukta, tekinsiz bir ormanın derinliklerine doğru ilerliyoruz. Bu yolda karşımıza çıkan engeller ve tuzaklara rağmen yola devam ediyoruz. Çevremizdeki görüntüler bazen göze hoş gelse de genel olarak olumsuz bir hissiyat uyandırıyor.

Yüzlerce bölümün bulunduğu oyun son derece eğlenceli bir oynanış sunuyor. Aynı zamanda grafikleri ve müzikleri de oynanışı fazlasıyla destekliyor. Yalnızca bu unsurlar bile oyunu oynamak için bir neden.

Üstelik BADLAND, Android kullanıcıları için Google Play Store’da ücretsiz olarak sunuluyor. Apple tarafında ise biraz daha farklı. App Store’da BADLAND 28 TL’ye satışta. Ancak, Apple Arcade kataloğunda BADLAND+’ı oynamak mümkün. Ayrıca, birçok oyunun da bulunduğu Apple Arcade’in fiyatı ise aylık 35 TL olarak belirtiliyor.

Unimime

Mobil oyun dünyasına yeni giriş yapan Unimime, zorlu bir denge oyunu isteyenler için biçilmiş kaftan. Tek tekerlekli bir bisiklet üzerinde yolculuk yapan bir pandomimciyi canlandırdığımız bu oyunda bizleri oldukça zorlu parkurlar bekliyor.

Oyunun temelde iki farklı kontrol mekanizması var. Ekranın sağ tarafıyla bisikletin dengesini sağlamaya çalışırken sol tarafıyla da haritada hareket edebiliyoruz. Anlatması bu kadar kolay olsa da dengede durmak kimi zaman oldukça zorlu olabiliyor.

Oyunda dikkat çeken bir diğer küçük detay ise bölüm tasarımları ve görevler oluyor. Her bölümde ufak görevler yer alıyor. Bu bazen bölümü tamamlamak için bir süre sınırı bazen de toplamamız gereken altın sayısı oluyor. Hatta, dengede durmaya çalışırken karakterimizin şapkasını düşürmemek de bir görev olarak oyunda yer alıyor.

Unimime, hem iOS için hem de Android için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

PewPew Live

En iyi mobil oyunlar listemizdeki sıradaki oyuna bir arcade oyunu demek çok da yanlış olmaz. PewPew, adından da anlaşılacağı üzere ateş edilebilen bir geminin kontrolünü sağladığımız bir arcade oyunu. Fakat PewPew Live, gelmiş geçmiş en zor mobil oyunlardan birisi olabilir.

Aynı Hexio gibi, öğrenmesi kolay, ustalaşması zor bir oyun olan PewPew Live, 5 farklı oyun modu barındırıyor. Bu oyun modlarının hepsinin ortak noktası, gemimizle bir objeden kaçmaya çalışmak oluyor.

Eskiv isimli oyun modunda, üzerinize gelen objelerden kaçıp çıkan puanları toplamanız gerekiyor. Hexagon modunda ise, altı kenarlı bir odada puan topluyor ve bu sırada objelerden kaçıyorsunuz. İlk moda benzemesinin yanı sıra, bu sefer size direkt saldıran gemilerle de savaşıyorsunuz.

PewPew Live

Asteroids modu, bizce oyunun en eğlenceli modu. Bu modda etrafınızdaki objeleri yok etmeye çalışıyorsunuz. Bunu yaparken objelerin yok olduktan sonra bıraktığı artıklardan kaçıyorsunuz.

Fury, oyunun en zor modu. Üstünüze doğru gelen ve bütün ekranı kaplayan bir çizgi üzerindeki objelerden kaçıp 32 saniye boyunca bunu yapmanız isteniyor. Objeleri yok edebiliyorsunuz ancak artıklarını unutmayın.

Bir diğer eğlenceli mod ise Waves. Aynı Fury’de olduğu gibi bir çizgi üzerindeki objeler üstünüze geliyor. Ancak bu mod Fury’ye göre oldukça kolay.

Oyunu lokal bir sunucu oluşturup arkadaşlarınızla da oynayabiliyorsunuz. Her modun altında dünya rekorlarını görmek de mümkün.

Maalesef oyun App Store’da yer almıyor ancak Google Play’de ücretsiz olarak bulunuyor. Üstelik oyunun içinde herhangi bir reklam da bulunmuyor. Hem bu yönüyle, hem de her modun üzerinde yazan çeşitli açıklamalardaki göndermeler ve mizahıyla oyun bizden sempati kazanıyor.

I Love Hue

I Love Hue bir bulmaca oyunu. Ancak diğer bulmacalardan biraz daha farklı ve bir nevi yapboz gibi düşünülebilir.

Oyunda farklı renklerdeki kareleri uyumlu bir hale getirmeye çalışıyoruz. Çeşitli renk spektrumlarını yakalayıp, kareleri o spektrumlara uygun noktalara taşımaya çalışıyoruz. Oyun bize farklı boyutlarda çeşitli bulmacalar sunuyor. Peki bu spektrumu nasıl yakalıyoruz? En azından ilk seviyelerde, oyunun mantığını kavramak için, taşınmaya yani sabit kareler de bulunuyor. Bunları rehber olarak alıp renk dizileri oluşturuyoruz.

Örneğin, dümdüz bir çizgide, kırmızıdan sarıya uzanan bir yol düşünün. Araya farklı kırmızı tonları, sarı tonları ve turuncu tonları ekleyerek bu geçişi yakalıyoruz. Oyunun bu açıdan eğitici bir yanı olduğunu da söyleyebiliriz. Renk geçişlerini ayrıt etmek ve algılamak, bu oyunu oynadıktan sonra oldukça kolaylaşacaktır.

I Love Hue
Resim: Google Play Store – I Love Hue

Oyunda oldukça fazla seviye bulunuyor. Üstelik oyun ilk defa oynayanlar için biraz zorlayıcı geliyor. Grafikler ve sesler ise oldukça başarılı. Hem ses hem görüntü olarak minimal bir tasarımdan söz etmek yanlış olmaz.Oyun App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

World War Heroes

Nefes kesen bir online mobil FPS oyunu World War Heroes. İkinci Dünya Savaşı temel alınarak yapılan oyun oldukça akıcı bir oynanışa sahip. Çeşitli oyun modları ve haritalar da oyunun içinde mevcut. Grafikler açısından bakacak olursak iyi bir seviyeden bahsedebiliriz. Ancak eminim ki mobil cihazınızı yormayacak ve oyun zevkinizi kesmeyecek bir optimizasyona sahip World War Heroes.

Oyunda çeşitli silahlar bulunuyor. Silahlar haricinde tank sürebilmek de bu oyunda mümkün. World War Heroes bizim oldukça beğenerek oynadığımız bir oyun. Oyunda Türkçe desteği de bulunuyor.

world-war-heroes
Resim: Google Play Store – World War Heroes

Oyunda 7 adet mod yer alıyor. Bunlardan ilki olan Hardcore modunda, silahların verdiği hasar en üst seviyeye çıkıyor. Bu sayede normalden daha hızlı bir şekilde can kaybediliyor ve 1-2 mermi isabetiyle ölebiliyorsunuz.

Bir diğer mod, Ölüm Müsabakası olarak geçiyor. Bu modda tüm oyuncular kendisi için puan topluyor. En çok puan toplayan oyuncu, oyunu kazanıyor. Takım Savaşı modu ise bu moda benzer nitelikte. Bu sefer takımca en çok puan toplayan kazanıyor.

Mevzi ele geçirme modunda, ortak noktaları takım olarak ele geçirmeye çalışıyoruz. Gereken puana ulaşan takım oyunu kazanıyor.

Bombalı takım modunda ise, bir takım bomba kurmaya çalışıyor. Bomba patlayana ya da tur bitene kadar en fazla puanı toplayan takım kazanıyor.

Öte yandan karargah modunda, takımlar kendi karargahlarını savunuyor, düşman karargahlarını da yok etmeye çalışıyor. Bunların haricinde arkadaşlarınızla oynayabilmeniz için özel oyun modu da mevcut.

Üstelik harika bir oyun olan World War Heroes’u Google Play ve App Store‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Traffic Rider

En iyi mobil oyunlar listemizde sıradaki oyunumuz Türk bir geliştiriciye sahip. skgames tarafından geliştirilen Traffic Rider, bir çeşit yarış oyunu. Oyun temel olarak bir motosiklet sürme simülasyonu olarak da düşünülebilir. Motosikletin gaz ile fren koluna dokunarak ve telefonu çevirerek motosikleti kontrol ediyoruz.

Oyunda dört farklı oyun modu yer alıyor. Bunlardan birisi çeşitli görevler yaptığımız kariyer modu. Kariyer modunda ilerledikçe, görevleri yapabilmek için daha güçlü motosikletlere ihtiyaç duyuyoruz. Ayrıca kariyer modunda araç sollama, zaman ve mesafe yarışı gibi görevler yer alıyor.

Sonsuz oyun modunda ise, kaza yapana kadar araç sürüyor, gidebildiğimiz kadar mesafe katetmeye çalışıyoruz. Bu mod özellikle para kazanmak için son derece faydalı. Benzer bir mod ise zamana karşı yarış modu oluyor. Zamana karşı modunda, belli bir süre sonunda mümkün olan en fazla mesafeyi gitmeye çalışıyoruz. Ayrıca oyunda serbest sürüş modu da mevcut.

Üstelik, oyunun mağazasında alabileceğiniz onlarca motosiklet yer alıyor. Bu motosikletlerden bazıları için nakit para istense de oyundaki çoğu motosikleti oyun için para ile satın almak mümkün. Ayrıca para harcayarak motosikletleri de geliştirebiliyoruz.

Traffic Rider, internetsiz olarak da oynanabilmesi ve ücretsiz olarak indirilebilmesi ile kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir mobil oyun. Üstelik hem iOS için hem de Android için bir sürümü mevcut.

Once Upon a Tower

Listemize Once Upon a Tower ile devam ediyoruz. Bir aksiyon oyunu olarak sunulan Once Upon a Tower, oldukça sevimli bir hikayeye sahip. Bir kulede tıkalı kalmış karakterimiz, cesur bir şövalyenin kendisini kurtarmasını bekliyor. Ancak bir süre sonra dayanamıyor ve karşısına çıkan ne varsa hepsini geçerek ejderhadan kaçmaya çalışıyor. Biz de bu macerada karakterimize yardım ediyoruz.

Oyun oldukça eğlenceli ve basit bir mekaniğe sahip. Karakterimiz, ekranda parmağınızı kaydırdığınız yere doğru balyozunu savuruyor. Bu esnada karşısına çıkan bazı maddeleri yok edebiliyor, bazılarını topluyor, bazılarına ise müdahalede bulunamıyor.

Temel olarak amacımız, kulenin en üst katından aşağıya doğru inmek. Bu sebeple hareketlerimiz aşağıya doğru inmeye dayalı oluyor. Bazı noktalarda ejderha bile gitmemizi engellemeye çalışıyor.

Oyunda gerçekten oldukça fazla sayıda düşman sayılabilecek nesne ve karakter bulunuyor. Kimileri üstünüze doğru saldırıyor, kimileri ise size doğru bir alev topu fırlatıyor. Ya da yukarıdan aşağıya doğru kazarken tam altınızda bulunan bir diken yüzünden bütün emekleriniz yok olabiliyor.

Oyunda farklı silahlara sahip çeşitli karakterler de bulunuyor. Oyun bu karakterleri eğlenceli bir şekilde ve mizahi bir cümle ile sunuyor.

Oyunun grafikleri aynı Orbia gibi, oldukça yumuşak ve yerinde duruyor. Üstelik oyunun ses efektleri ve müzikleri son derece başarılı. Oyunu oynarken arkadan eşlik eden sesler sayesinde oyun zevkiniz katlanıyor.Once Upon a Tower Google Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

Orbia

Orbia, bir arcade oyunu olarak sunuluyor. Oyunda karakterimizin yolculuğuna eşlik ediyor ve ona yardım ediyoruz. Noktaların etrafında dönen belli objelere çarpmadan karakterimizi bir sonraki noktaya göndermeye uğraşıyoruz. Ekrana dokunarak oynadığımız bu oyun, tamamen zamanlamaya dayalı bir bulmaca gibi düşünülebilir.

Minimalist bir tasarım kullanılmış oyunun grafikleri oldukça yumuşak ve rahatlatıcı olarak tasarlanmış. Karakterimizin görünüşü ile oldukça uyumlu olan grafikler, sizi oyunun daha da içine çekiyor. Ayrıca oyunun sesleri ve müziği de bu yapıyı destekliyor.

Oyunda sayılmayacak kadar seviye yer alıyor. Ayrıca oyunun içinde bulunan farklı haritalar sayesinde, oyun kendini hiç tekrarlamıyormuş hissine kapılıyorsunuz. Şunu da belirtelim, grafikler ve sesler de haritalarla uyum sağlıyor.

Karakterimiz hareket ederken geçtiğimiz noktalarda, karşımıza farklı güçlendirmeler de çıkıyor. Ayrıca benzer güçlendirmeler, farklı karakter görünümleri sayesinde de elde edilebiliyor.

Orbia, App Store ve Google Play Store mağazalarında ücretsiz olarak yer alıyor.

Space Marshals 2

En iyi mobil oyunlar listemizde sıradaki oyun Space Marshals 2 oluyor. Taktiksel bir steatlh yani gizlilik gerektiren bir aksiyon oyunu olarak tanımlayabileceğimiz Space Marshals 2, oynayanların kesinlikle eğleneceği bir oyun.

Space Marshals 2, oldukça zengin bir hikayeye sahip. Sürprizleri bozmak ve spoiler vermek istemiyoruz ancak oyunda adaleti sağlamaya çalışan bir ekibin parçası olduğumuzu söylemek yanlış olmaz. Hem de bunu uzayda yapıyoruz.

Oyun gizlilik ve taktiksel ilerleme üzerine kurulu bir yapıya sahip. Tabii ki kullanıcı isterse herhangi bir şekilde gizlenmeden de ilerleyebilir ancak bunun o kadar eğlenceli olacağını düşünmüyoruz. Ayrıca oyunda, içlerinde arbaletin ve baltaların bile bulunduğu silahlar da yer alıyor.

Oyun Google Play Store’da ücretsiz olarak satılıyor. App Store’da ise 5 dolar yani 47 liraya kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca oyundaki ana hikayenin haricinde, Ava’nın Hikayesi isimli bir hikaye daha satın alınabiliyor. Android cihazlarda bu ücret 12 lira iken, iOS cihazlarda bu ücret 3 dolar yani 28 lira oluyor.

Among Us

Son derece popüler bir online mobil oyun ile devam ediyoruz. Among Us’ı tanıtmaya gerek bile olduğunu düşünmüyoruz. Ancak kısaca bahsetmek gerekirse belli kişilerin sahtekar, belli kişilerin ise ekibin bir parçası olarak yer aldığı uzay gemimizi, çeşitli görevler yaparak düzeltmeye çalışıyoruz. Ancak aramızdaki sahtekarlar, ekibin üyelerini öldürmeye çalışıyor. Üstelik bunu gizli olarak yapmaya çalışıyorlar.

Ölü bir beden bulunduğunda tüm üyeler toplanıyor ve bir kişiyi gemiden göndermek için oylama yapıyorlar. Eğer gönderdikleri kişi sahtekar ise oyun kazanılıyor. Ancak sahtekar sona kalırsa oyunu o kazanıyor. Ayrıca toplantı yapmak için ölü bir beden görmeye ihtiyaç duyulmuyor. Sadece sahtekarların gezebildiği havalandırma kanallarından çıkan bir kişiyi görürseniz veya birinin sahtekar olduğundan şüphelenirseniz acil bir toplantı da oluşturabiliyorsunuz.

Among Us
Resim: Among Us

Oyunu hem yerel bir ağ üzerinden, hem de çevrim içi olarak oynamak mümkün. Ayrıca oyunda tek başınıza oynayabileceğiniz egzersiz modları da mevcut.

Oyuna başlamayı beklerken karakterinize çeşitli şapkalar, renkler, evcil hayvanlar gibi özelleştirmeler uygulayabiliyorsunuz.

Kalabalık arkadaş gruplarıyla son derece zevkli, yalnız oynarken de oldukça eğlenebileceğiniz Among Us Android ve iOS sürümleri, App Store ve Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunuyor. Ayrıca oyunun bilgisayar sürümünü Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Infinitode 2

En iyi mobil oyunlar listesindeki sıradaki oyunumuz, kule savunması diyebileceğimiz bir oyun olan Infinitode 2. Fakat Infinitode 2’nin bilgisayardaki kule savunmalarıyla yarışabilir bir oyun olduğunu düşünüyoruz. Grafikler ve oynanış açısından olmasa da, oyunda oldukça fazla sayıda geliştirme ve araştırma bulunuyor.

Ayrıca kuleler deneyim kazandıkça yeni yetenekleri açılıyor. Bunlar sayesinde gelen düşman gruplarını daha hızlı öldürmek veya çeşitli özellikler kazanmak mümkün.

Oyunda farklı tarzlarda düşmanlar da yer alıyor. Ayrıca kaynak toplamaya yardımcı madenciler, bariyerler ve çeşitli farklı kaynaklar da oyunda yer alıyor. Üstelik oyunda kendi haritalarımızı yapabileceğimiz bir editör ve geliştirici modu da yer alıyor.

Infinitode 2
Resim: Infinitode 2

Oyunda üç farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Ancak oyunu zor modda oynayabilmek için diğer oyunun hikayesini tamamlamak gerekiyor. Oyundaki geliştirmeler gerçekleştirmek için ise para ve deneyim kazanmanız gerekiyor. Eğer strateji oyunlarını seven birisiyseniz Infinitode 2’ye bayılacağınızı düşünüyoruz.

Oyunda herhangi bir reklam bulunmuyor. Oyundaki tüm eşyalar ekstra bir ücret ödemeden, tamamen oyun içinde kazanılan para ve deneyimlerle sağlanabiliyor.Infinitode 2 Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak App Store’da sadece ilk oyun olan Infinitode bulunabiliyor. Birebir aynı özelliklere sahip olmasa da, Infinitode’un da oldukça bir eğlenceli olduğunu ve bir alternatif olabileceğini belirtelim.

Vector

İnternetsiz mobil oyunlar arasında yer alan Vector aynı zamanda bir arcade ve parkur oyunu. Mirror’s Edge benzeri bir dinamiğe sahip 2 boyutlu oyunda herkesi kontrol etmeye çalışan baskıcı bir yönetimin kuvvetlerinden kaçıyoruz. Bu baskıcı yönetime oyunda “Büyük Kardeş” adı veriliyor. Oyunun açılışındaki film oldukça etkileyici.

Oyundaki animasyonlar ciddi anlamda başarılı. Ayrıca Vector oldukça akıcı bir oynanış sunuyor. Fakat belirtmekte fayda var ki oyun sizi ciddi anlamda zorlayabiliyor. Doğru zamanda gerçekleştirilen animasyonlar ile harika bir kovalama sahnesi izlermiş gibi hissediyorsunuz.

Oyunun içerisinde bir mod daha yer alıyor. Avcı modu isimli oyun modunda, bizi kovalayan görevlileri oynayabiliyoruz. Amacımız ise bizden kaçan “aykırı” kişiyi kovalamak ve yakalamak oluyor.

Oyunun içerisindeki mağazada satın alabileceğiniz çeşitli güçlendirmeler, animasyonlar ve kıyafetler yer alıyor. Ancak bu aksesuarları oyun içerisinde kazandığınız para ile temin edebiliyorsunuz.

Eğer telefonunuzda bir parkur oyunu oynamak istiyorsanız App Store ve Google Play Store’da ücretsiz bulunan Vector sizin için biçilmiş kaftan.

Traffix

Traffix bir bulmaca oyunu olarak düşünülebilir. Oyundaki amacımız, dünyanın çeşitli ülkelerindeki trafik ışıklarını kontrol etmek ve araçları ışıktan geçirmek oluyor. Her bölümü tamamlamak içinse yeterli sayıda aracı ışıklardan geçirmemiz ve mümkün oldukça az kaza yapmamız gerekiyor.

Ayrıca bu araçları mümkün oldukça hızlı bir şekilde geçirmek zorundayız. Geçirmediğimiz takdirde şoförler sinirleniyor ve bu sebeple de oyunu kaybedebiliyoruz.

Dikkat etmemiz gereken bir diğer konu ise kaza yapan araçları trafikten temizlemek oluyor. Temizlenmeyen araçlar zincirleme kazalara neden olabiliyor. 

Oyunda ışıklara her tıklayışta bir aracın geçiş izni oluyor. Fakat dikkatli olmak gerek çünkü bazı şoförler diğer aracın hemen arkasından yola atlayabiliyor. İki kere tıkladığımızda ise ışık yeşile dönüyor ve tüm araçlar geçebiliyor.

Traffix oyununun ücreti Android için 7.79 TL, iOS için ise döviz kuru nedeniyle 18.99 TL olarak sunuluyor. Ancak oyunun Traffix 3D isimli biraz daha basit ve ücretsiz bir versiyonu da bulunuyor. Bu oyunda diğer oyunun aksine, ekrana basılı tutuyoruz ve ışık kırmızıdan yeşile dönüyor. Ayrıca tek bir kazayla oyun sona eriyor.

Soul Knight

İnanılmaz bir mobil oyun olan Soul Knight, bir RPG, aksiyon, Hack and Slash, ve zindan oyunu. Oldukça geniş bir şekilde farklı türlere yayılmış bu oyun gerçekten fazlasıyla detaylı. Oyun size saatlerce süren bir oynanış süresi sunuyor. Bu kadar uzun soluklu bir oyun, mobil oyun dünyasında pek alışılmış bir şey değil.

Söz konusu oyun türlerinde bilgisayardaki rakiplerinden arta kalır bir yanı olmayan Soul Knight, karşımıza çıkan çeşitli uzaylı canavarları öldürmemiz üzerine kurulu. Ancak bahsettiğimiz gibi oyun oldukça detaylı.

Oyuna girdiğimizde karşımıza karakterimizi seçebileceğimiz bir lobi çıkıyor. Bu karakterlerden bazıları gerçek parayla satın alınsa da, oyun içerisinde kazanılan parayla oynayabileceğimiz fazla sayıda karakter bulunuyor. Lobide sağ taraftaki kapıdan girdiğimizde karşımıza çeşitli silahların bulunduğu ve bir satıcının yer aldığı oda çıkıyor. Ayrıca bu odada farklı makineler yer yer alıyor. Bunlardan birisinde silah birleştirebiliyoruz.

Bu odadan aşağıya doğru indiğimizde ise karşımıza bir şaman çıkıyor. Ancak oyunu kendiniz keşfetmeniz adına daha fazla detay paylaşmak istemiyoruz.

Oyunda yer alan düşmanlar sizi ne aşırı zorluyor, ne de hemen yok oluyor. Ayrıca her zindan ve düşmanlar rastgele oluşturuluyor. Yapımcılar bu konuda oldukça başarılı bir işe imza atmış.

Oyun 2 boyutlu ve müzikleri oynanış ile oldukça uyumlu. Ayrıca oyunda ufak numaralar da gizlenmiş. Zindanlarda karşımıza çıkan NPC’ler ve heykeller yer alıyor. Bunlar bize ekstra güçler sağlayabiliyor. Ancak bunlardan bazılarının güvenilirliğine dikkat etmek gerektiğini de ekleyelim.

Son olarak lobiden aşağıya indimizde karşımıza upuzun koridorlar çıkıyor. Buradaki tablolardan da çeşitli hediyeler kazanabiliyoruz.

Bu oldukça detaylı RPG oyunu Soul Knight, Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Soul Knight
Resim: Soul Knight

DATA WING

Data Wing, arcade bir yarış oyunu olarak düşünülebilir. Ancak Data Wing, sıradan yarış oyunlarından biraz farklı olarak tasarlanmış. Öncelikle oyun, güncel yarış oyunlarının aksine 2 boyutlu olarak geliştirilmiş. Bunun haricinde Data Wing harika bir hikaye sunuyor.Oyunda bize komut veren bir bilgisayarın isteklerini gerçekleştiriyoruz. Komutlarını uygulayarak onu özgür bırakmaya çalışıyoruz. Ancak işler planlandığı gibi gitmeyebiliyor.

Oyunda farklı yarış türleri yer alıyor. Zamana karşı yarış, tur tamamlama gibi farklı seviyelerden geçiyoruz. Oyunun mekanikleri, ilk defa oynayacak kullanıcıları zorlayacak düzeyde tasarlanmış. Karakterimizin iki yanına tıklayarak gittiği yönü değiştirebiliyoruz.

Haritalarda çeşitli özellikler yer alıyor. Örneğin, yer çekimi katsayısı artabiliyor, hızlandırıcı takviyeler, yer çekimi engelleyiciler, hatta aracımızı devre dışı bırakan bölgeler bunlardan bazıları.

Data Wing, hikayesi gereği diyalog açısından da zengin bir oyun. Oynanış olarak 1-2 saat kadar süren Data Wing, uzun zamandır oynadığımız en iyi mobil oyunlar arasında yer alıyor. Kesinlikle ama kesinlikle indirmenizi tavsiye ediyoruz.

DATA WING, Google Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

DATA WING en iyi mobil oyunlar
Resim: Data Wing

Fancade

Fancade, arcade severler için bulunmaz bir nimet. Oyunun yapımcısı Martin Magni, daha önce Mekorama isimli oldukça başarılı bir oyun geliştirmişti. Ancak Fancade ile kesinlikle bunun üstüne çıkmış.

Fancade, içinde 50’den fazla oyun barındıran bir simülatör olarak düşünülebilir. Ancak yeni oyunları açabilmek için, elinizdeki oyunlardan yeterli puanı toplamış olmanız gerekiyor.

Oyunların içinde, Mekorama benzeri bir bulmaca yer alıyor. Tıkladığınız yere giden bir karakteri, bulmacayı çözerek hedefe ulaştırmaya çalışıyorsunuz. Bir diğer oyun ise düz bir yolda araba sürdüğünüz Drive Mad. Bu oyunda, yoldaki parkuru tamamlayarak bitiş çizgisine ulaşmaya çalışıyorsunuz.

Buna benzer onlarca mini oyuna sahip Fancade her yeni güncelleme ile daha çok oyuna ve haritaya kavuşuyor. Oyunun en güzel yanlarından birisi İnternet olmadan erişim sağlanabilmesi. Üstelik oyun tamamıyla ücretsiz. Bunlara ek olarak kendi oyununuzu tasarlayabildiğiniz de belirtiliyor.

Eğer saatlerinizi geçirmek istediğiniz bir arcade cenneti arıyorsanız, Fancade bunu size fazlasıyla sunuyor. Oyunla ilgili söylenebilecek belki tek sıkıntı, yeni bir seviyenin açılma süresi oluyor. Gerekli puanı topladıktan sonra yeni oyunların açılması için bir süre beklemeniz gerekiyor.

Fancade, iOS ve Android için ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor.

Build a Bridge

En iyi mobil oyunlar listemizde sıradaki oyun bir simülasyon ve bulmaca oyunu olan Build a Bridge oluyor. Oyunun isminden de anlaşılacağı üzere oyunda köprü inşa ediyoruz. Bu köprüleri inşa etmedeki amacımız ise aracımızın bir noktadan diğer noktaya ulaşmasını sağlamak oluyor.

Oyundaki en önemli şey olan fizik motoru gayet başarılı ve gerçekçi. Bu nedenle köprüleri tasarlarken yıkılmamasını sağlamanız gerekiyor. Ayrıca köprüyü asfalt, odun ve çelik kablolar gibi çeşitli materyaller kullanarak tasarlıyoruz. Bir ipucu, üçgenler kurmak oldukça işe yarıyor.

Oyunda oldukça fazla seviye yer alıyor. Üstelik bu seviyelerin zorluğu gittikçe artıyor ve her seviye kendisine özel görevler ile geliyor. Oyunun grafikleri ve detaycılığı da bir tebriği hakkediyor.

Oyunla ilgili sevdiğimiz bir diğer özellik ise kamera açıları oluyor. Köprü inşası tamamlandıktan sonra aracımızı gönderiyoruz. Bu sırada istersek arabanın içinden istersek arabanın dışından farklı açılarla takip edebiliyoruz. Bu ufak dokunuş oyunu biraz daha keyifli hale getiriyor.

Build a Bridge iOS ve Android için ücretsiz olarak yer alıyor. Ayrıca oyun Nintendo Switch ve Windows için de temin edilebiliyor.

Build a Bridge en iyi mobil oyunlar
Resim: Build a Bridge

Vertical Adventure

İnternetsiz mobil oyunlar arasında yer alan Vertical Adventure, minimalist tasarıma sahip bir arcade oyunu. Oyundaki amacımız karşımıza çıkan hedefleri toplamak ve bitiş çizgisine ulaşmak. Oyunu oynarken ekranın alt kısmını kullanıyoruz. Ekranın hangi tarafına dokunursak topumuz oraya doğru gidiyor. Fakat belirtmek gerekir ki alışana kadar oyunun kontrolleri oldukça zor geliyor.

Oyunda zor olan tek şey kontroller de olmuyor. Oyunda karşımıza sürekli yeni engeller çıkıyor. Bu bazen küçük bir nokta, bazen dönen bir nesne bazen ise topu hızlandıran ve kontrolleri daha da zorlaştıran bir ortam ortam oluyor.

Her seviyede ekranın yanından iki adet ok geçiyor. Bu oklardan önce bitiş çizgisine ulaşırsanız oyun size bir madalyon veriyor. Bu madalyonları biriktirip top için çeşitli kostümler almak mümkün.

Bir kere daha belirtmekte fayda var, oyun oldukça zor. Ayrıca seviyeler ilerledikçe daha da zorlaşıyor ancak oldukça eğlenceli bir oynanışa sahip. Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz.Vertical Adventure Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Micro RPG

En güzel mobil oyunlardan birisi olan Micro RPG, sıra tabanlı bir RPG oyunu. Oyun karakterimizin etrafında, daire şeklinde bulunan canavarları alt etmemizi amaçlıyor. Bunun için ise bize belli bir tur hakkı veriyor. O turun sonunda tamamlamamız gereken görev yarım kalırsa başarısız oluyoruz. Ayrıca oyunda yan görevler de mevcut.

Oyunda canavarları öldürebilmek için karakterimizin, etrafında sürekli dönen silahıyla hangi yöne doğru saldıracağına karar veriyoruz. Böylece bir tur geçmiş ve hamlemizi yapmış oluyoruz. Buna ek olarak hangi canavarın bize saldıracağını bir tur önceden görebiliyoruz.

Canavarların bize uzaklığına göre üç farklı silah türü kullanıyoruz. Yakınımızda bulunan canavarlar için kılıç, orta uzaklıktaki mesafede bulunan canavarlar için balyoz, uzak mesafede bulunan canavarlar için ise ok gibi silahlar bulunuyor. Ayrıca kestane gibi eğlenceli silahlar da kullanabiliyoruz. Oyundaki silahlar da kendi içerisinde tuzak, yakın dövüş silahı gibi sınıflara ve kullanım alanlarına sahip. Her bölüme başlamadan önce karşımıza çıkacak canavarları görebiliyor ve silahlarımızı ona göre seçebiliyoruz.

Micro RPG’de dört farklı dünya yer alıyor. Bir önceki dünyanın tüm seviyelerini tamamladıktan sonra diğer dünyaya geçebiliyoruz. Aynı zamanda oyunda boss dövüşleri de yer alıyor. Her dünyada farklı sandıklar kazanıyoruz. Bu sandıklar ile ekipmanlarımızı ve karakterimizi güçlendirebiliyoruz.

Oyun şimdilik geliştirme aşamasında ve sürekli yenileniyor. Şimdilik tek karakter bulunuyor ancak ileride daha fazla karakter seçeneği olacağı ibaresi oyunda yer alıyor.

Micro RPG, Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Bullet Echo

En iyi mobil oyunlar listemizde sıradaki oyun Bullet Echo. ZeptoLab tarafından sunulan kuş bakışı bir aksiyon ve battle royale oyunu. Oyunda bir el fenerimiz bulunuyor ve haritayı onun sayesinde görebiliyoruz. Ancak rakiplerimizin ayak ve ateş sesleri de haritayı görmemize yardımcı oluyor. Aynı şekilde takım arkadaşlarımız da çevremizde olan biteni görebilmemizi sağlıyor.

Oyunla ilgili en beğendiğimiz noktalar, hızlı bir oynanışa sahip olması, kolayca öğrenilmesi ve taktiksel düşünmeye izin vermesi oluyor. Belirttiğimiz üzere hareket ederken çıkardığımız sesler rakipler tarafından algılanabiliyor. Bu nedenle ne zaman hızlı hareket etmeniz gerektiğini ve sessiz olmanız gerektiğini bilmeniz önemli bir hal alıyor.

Oyunda oldukça fazla sayıda karakter yer alıyor. Bu karakterleri geliştirmek ve özelliklerini artırmak için oyun içinde kazanılan para harcanabiliyor. Ayrıca karakterlerin kullanabileceği çeşitli tehçizatlar mevcut. Oyunda görevler ve etkinlikler de yer alıyor. Bu etkinlikler sayesinde ekstra ödüller kazanılıyor.

Peş peşe kazanılan oyunlar ile bir galibiyet serisi oluşturuluyor. Bu galibiyet serisi ile bir üst dereceye atlanabiliyor.

Bullet Echo, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza oynayabileceğiniz harika bir oyun. Üstelik, Android ve iOS için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

bullet echo en iyi mobil oyunlar
Görsel: Bullet Echo

Shadow Fight 3

Shadow Fight 3, RPG, aksiyon ve dövüş oyunu olarak tanımlanabilir. Oyun daha önce önerdiğimiz bir başka oyun olan Vector ile aynı geliştiriciye sahip.

Oyunda iki farklı mod mevcut. Bunlardan birisi hikaye modu diğeri ise düello modu. Hikaye modunda tahmin edileceği üzere oyunun bize sunduğu tek kişilik senaryoyu oynuyoruz. Bu modda, karşımıza çıkan rakiplerle dövüşüyor ve sonraki rakibe geçerek ilerliyoruz. Bazı rakiplerle dövüşlerimiz iki raunt sürerken bazılarıyla daha uzun süre dövüşebiliyoruz.

Düello modunda ise çok oyunculu bir oynanış görüyoruz. Karşımıza çıkan rakipler yani diğer oyuncular ile dövüşüyor ve kazanmaya çalışıyoruz. Burada kazandığımız dövüşler sonucunda seviyemiz yükseliyor ve sandık kazanıyoruz.

Oyunda kazandığımız ödüller ile sandıklar alabiliyoruz. Bu sandıklardan ise çeşitli eşyalar çıkıyor. Ancak eşya kazanmanın tek yolu bu değil. Oyun içerisinde kazandığımız para ile de eşyalar alabiliyoruz.

Dövüşlerde farklı yeteneklerimiz oluyor. Oyunun başında sadece ellerimizi kullanarak dövüşsek de, oyun ilerledikçe çeşitli silahlar kullanabiliyoruz. Ayrıca zırh, miğfer ve farklı ekipmanlar da oyunda yer alıyor. Oyunda bahsetmemiz gereken bir diğer olay ise eşyaların gölge özelliği oluyor. Eşyalar, bize dövüş sırasında kullanabileceğimiz çeşitli özellikler kazandırıyor.

Oyunun grafikleri bir mobil oyun için oldukça başarılı. Ayrıca oyunda yer alan müzikler ve ses efektleri, bir atmosfer oluşturmaya oldukça katkı sağlıyor. Tüm bu unsurlarla en iyi mobil oyunlar listemizdeki yerini alıyor.

Üstelik Shadow Fight 3, Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor. Eğer bir dövüş oyunu arıyorsanız, Shadow Fight serisini tavsiye ediyoruz.

Super Clone

En iyi mobil oyunlar listesindeki sıradaki isim olan Super Clone, bir aksiyon ve macera oyunu. Oyun 2100 yılında geçiyor. Oyunun hikayesi ise, başlar başlamaz anlatılıyor. Oyunda bir klonu oynuyor ve robotların ele geçirdiği şehrimizi kurtarmaya çalışıyoruz. Oyun boyunca çeşitli anıları topluyor ve Süper Klon olmaya çalışıyoruz.Oyunun mekanikleri oldukça basit ancak hayatta kalmak da bir o kadar zor. Karşımıza çıkan robotları öldürüyor ve seviye atlayarak ilerliyoruz. Oyunda yapmamız gereken tek şey ise mermilerden ve robotlardan kaçmak. Ateş etme eylemi oyunun kendisi tarafından gerçekleşiyor. Bu kulağa oldukça basit gelse de ciddi anlamda zorlayabiliyor.

Oyunun sonsuz seviyesi bulunduğu ifade ediliyor. Her öldüğümüzde veya seviye bitirdiğimizde bir lobiye ulaşıyoruz. Bu lobide etkileşime geçebileceğimiz farklı kişiler bulunuyor. Oyunda temizlenen her aşama sonrasında, o seviye boyunca kullanabileceğimiz güçlendirmelere ulaşıyoruz.

Oyunda farklı silahlar ve güçlendirmeler de yer alıyor. Bu silahları geliştirme imkanımız da mevcut. Ayrıca geliştiriciler, oyunun kendisini tekrar etmediğini belirtiyor.

Eğer hızlı bir oyun arıyorsanız Super Clone sizin için idealdir. Üstelik, Android ve iOS için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

super clone en iyi mobil oyunlar
Görsel: Super Clone

Plague Inc.

Plague Inc yıllar önce çıkmış olsa bile son zamanlarda devasa bir güncellemeyle güncel oyunlar arasına döndü. The Cure isimli yeni oyun modu, oyunun amacını tamamıyla değiştirdi diyebiliriz.

Bilmeyenler için oyunu kısaca özetleyelim. Plague Inc, dünyaya hastalık yaymak için uğraştığımız bir strateji oyunu. Oyunda bakteri, virüs, mantar, parazit, prion, nano-virüs ve biyolojik silah gibi değişik salgın türleri bulunuyor. Her salgın türünün kendine has bir oynanışı var.

Oyundaki amacımız ise hastalığı yaymak ve insanlığın sonunu getirmek oluyor. Biz hastalığı yaymakla uğraşırken, bilim insanları ise bir ilaç ya da aşı bulmak için araştırma yapıyorlar. Dünyadaki tüm insanları öldürmeden önce bir aşı bulunursa ve hasta olan herkes iyileşirse oyunu kaybediyoruz. Oyunu alt etmek için ise tüm insanların ölmesi gerekiyor.

Oyunda 4 zorluk seviyesi mevcut. Bunlar kolay, orta, zor ve çok zor oluyor. Kolay seviyede insanlar ellerini yıkamıyor ve araştırmacılar çok çalışmıyorken, çok zor seviyede herkes takıntılı bir şekilde el yıkıyor ve araştırmacılar laboratuvarlarda uyuyor.

Ayrıca oyunda ücretli olarak indirilebilen farklı modlar da yer alıyor.

The Cure yani tedavi modu ise COVID-19’a özel bir oyun modu. Bu modda tahmin edilebileceği üzere hastalık yaymak yerine hastalığı yok etmeye çabalıyoruz. Yani aşıyı bulmaya.

Oyunun geliştiricileri hiç bu kadar detaylı bir mod ortaya çıkarmadıklarını ifade ediyor. Bu mod gerçekten de bambaşka bir oyun olmuş gibi. Üstelik COVID-19 sona erene kadar modun ücretsiz olacağı ifade ediliyor.

Plague Inc, Android için ücretsiz olarak, iOS için ise 3 liraya indirilebiliyor.

plague-inc en iyi mobil oyunlar

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.“En İyi Mobil Oyunlar – Eylül 2021” üzerine 2 yorum

 1. Öneriler güzel ama 2021 ağıstos ayı demişsiniz fakat koyduğunuz oyunların bir çoğu eski oyunlar. Başlıktan tarihi kaldırmanız veya tarihe göre 2021 ağustos ayında iyi olan oyunları koymanız daha mantıklı olur.

  Cevapla
  • Okan merhaba,

   Değerli yorumun için teşekkür ederim. Başlıkta yer alan tarih, yazının güncellendiği dönemi belirtiyor. Yeni oyunlardan da önerilerimizi sunuyoruz ancak oynamaktan bıkamadığımız oyunları da listeden kaldırmıyoruz. Eğer listeye eklenmesi gerektiğini düşündüğün oyunlar varsa bize bildir lütfen. Memnuniyetle değerlendirip, incelemek isteriz.

   Cevapla

Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.