En İyi Discord Botları Önerileri – 2024

Discord, en çok kullanılan iletişim platformlarının başında geliyor. Kolay kullanımı ve ücretsiz olmasıyla dikkat çeken platform, en çok oyuncular tarafından kullanılıyor. Platformda, kullanım deneyimini yükselten botlar mevcut. Bundan dolayı Discord kullanıcıları, sıklıkla en iyi Discord botları hangileri diye merak ediyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için en başarılı ve en çok kullanılan Discord botlarından bahsedeceğiz. Tabii ki bot önerilerine geçmeden önce Discord nedir, nasıl kullanılır gibi sorulara cevap vermek daha doğru olacaktır. Çünkü her ne kadar Discord, çok popüler olmaya başlasa da birçok kişi platformun ne olduğunu merak ediyor. Gelin şimdi Discord nedir, ne işe yarar yakından inceleyelim.

Discord Nedir?

2015 yılında kullanıcılarıyla buluşan Discord, bir iletişim platformu olarak ön plana çıkıyor. Discord, ilk olarak sesli ve yazılı iletişim platformu olarak geliştirildi. Kullanıcılar, bireysel veya grup şeklinde sesli veya yazılı bir şekilde iletişim kurabiliyorlardı. Daha sonra geliştiriciler, kullanıcılarına görüntülü iletişim kurma imkânı da sağladılar.

Discord, ilk yıllarda çoğunlukla oyuncular tarafından kullanılıyordu. Özellikle çok oyunculu oyunları oynayan oyuncular, takım arkadaşlarıyla iletişim kurabilmek için Discord’u tercih ediyorlardı. Bu durum aslında günümüzde de aynı şekilde devam ediyor diyebiliriz. Online oyunları oynayan oyuncular, iletişim için çoğunlukla Discord’u tercih ediyorlar.

Bunun dışında grup iletişimi kurmak durumunda olan kişiler de çoğunlukla ücretsiz olduğu için Discord’u tercih ediyorlar. Discord, ücretsiz olmasının yanı sıra kolay kullanılabilir olmasıyla da ilgi çekiyor. Bundan dolayı platform, kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Discord Nedir

Platformda 30 tane dil desteği mevcut. Windows, macOS, Linux ve mobil cihaz kullanıcıları, Discord’u platformun uygulaması üzerinden kolayca kullanabiliyorlar. Bunun yanı sıra bazı kullanıcılar, platformu tarayıcı üzerinden kullanmayı tercih ediyorlar.

Yakın zamanda açıklanan verilere göre Discord’un 300 milyondan fazla kullanıcısı mevcut. Bu kullanıcıların yaklaşık 140 milyonu, platformu aktif bir şekilde kullanıyor. Grup iletişiminin önem kazandığı bugünlerde, Discord daha da ön plana çıkacaktır diyebiliriz.

En İyi Discord Botları

Discord, kullanıcılarına topluluk ya da grup içi iletişim için sunucu oluşturma imkânı sunuyor. Kullanıcılar, bu sunucular üzerinde bazı özelleştirme seçeneklerine sahipler. Bu sayede kullanıcılar, sahip oldukları sunucuları diledikleri gibi yöntebiliyorlar.

Çeşitli geliştiriciler, kullanıcıların sunucu kontrolünü kolaylaştırabilmek adına Discord botları geliştiriyorlar. Bu botlar, sunucuya müzik kontrolü, karşılama sistemi gibi çeşitli özellikler katıyor. Böylece bir yandan sunucu kontrolü kolaylaşırken bir yandan da kullanıcıların Discord deneyim seviyesi artmış oluyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için en popüler ve en iyi Discord botları önerilerinde bulunacağız. Listemizde olabildiğince farklı görevler üzerine çalışan botlara yer vermeye çalıştık. Bunun dışında listemizdeki sıralama, tamamen karışık bir şekilde hazırlanmıştır.

Streamcord

En iyi Discord botları önerilerimizin ilk sırasında Streamcord yer alıyor. Oyuncuların en çok kullandığı platformların başında Discord ve Twitch geliyor diyebiliriz. Streamcord, bu iki platformu oyuncular için bir araya getiriyor.

Discord kullanıcıları, Streamcord yardımıyla Twitch hesaplarını Discord sunucularına bağlayabiliyorlar. Bu sayede bot, kullanıcılar Twitch yayını açtığında sunucuya otomatik olarak bildirim gönderiyor. Bunun dışında bot, kullanıcılarına Twitch kullanıcılarının profilini kolay bir şekilde görme imkânı sunuyor.

Kullanıcılar, botu ücretsiz bir şekilde sunucularına ekleyebiliyorlar. Bunun yanı sıra Streamcord, kullanıcılarına daha çok özelliğe sahip Pro bir bot da sunuyor. Bot, Pro sürümünde sunuculara bildirimleri daha hızlı iletiyor. Bunun dışında kullanıcılar, Pro sürümünde reklamsız kontrol paneli başta olmak üzere birçok ekstra özelliği daha kullanabiliyorlar.

Dyno

Dyno, Discord sunucularınızı yönetmek ve özelleştirmek için kullanabileceğiniz popüler bir Discord botudur. Oldukça popüler olan Dyno; spam, küfür, linkler gibi kurallara aykırı davranışları otomatik olarak tespit eder ve gerektiğinde cezalandırır. Bunun yanı sıra Dyno ile belirli kanalları ve rolleri belirli üyeler için erişime kapatabilir veya sınırlayabilirsiniz.

Dyno kullanıcılarının en beğendikleri özelliklerden birisi de puanlama sistemi olmaktadır. Bot ile sunucunuzda aktiflik gösteren üyeleri ödüllendirebilirsiniz. Bot, bu sistem için bir seviye sistemine sahip. Üyeler mesaj gönderdikçe seviyelerini artırabiliyorlar. Seviyesi yüksek olan üyelere, botta yapacağınız ayarlamalarla birlikte bazı ayrıcalıklar sunabilme imkanına sahipsiniz.

Botta yer alan dahili komutlardan birisi hoş geldiniz komutudur. Yeni üyeler sunucunuza katıldığında otomatik olarak hoş geldin mesajları göndermeniz mümkün. Ayrıca farklı özel durumlar için de otomatik mesaj gönderebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Dyno ile özel komutlar oluşturabilirsiniz. Oldukça popüler bir Discord botu olan Dyno; hem ücretsiz hem de premium seçenekleri ile kullanıcılarına hizmet vermektedir.

DreamTeam

DreamTeam, Brezilya futbolunu simüle eden bir Discord botudur. Bot, sunuculardaki üyelerin oyuncu kartlarını toplamasına ve takas etmesine, takım oluşturmasına ve diğer kullanıcılara karşı maçlarda rekabet etmesine olanak tanır.

Sunucudaki üyeler, mevcut ve eski Brezilyalı futbol yıldızlarının kartları da dahil olmak üzere 1000’den fazla benzersiz oyuncu kartı toplayabiliyorlar. Bunun yanı sıra üyeler, oyuncu kartları koleksiyonlarından seçim yaparak 11 oyuncudan oluşan kendi takımlarını oluşturabilirler.

en iyi discord botları - DreamTeam

Ayrıca üyeler; diğer kullanıcıların takımlarına karşı maçlarda yarışabilirler. Maçlar bot tarafından simüle edilir ve kazanan, oyuncuların takım istatistiklerine ve taktiklerine göre belirlenir. Bottaki turnuva özelliği sayesinde üyeler; diğer üyelere karşı turnuvalara katılabiliyorlar. Turnuvalar genellikle birkaç gün veya hafta boyunca oynanır ve kazanana bir ödül verilir.

En iyi Discord botları listemizde yer alan DreamTeam, özellikle futbol konulu Discord sunucuları için oldukça eğlenceli bir bottur. Bot, Discord sunucu sahipleri tarafından ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra botun düzenlemesi oldukça kolaydır. Bu sayede sunucunuza ilginç bir bot eklemek istiyorsanız DreamTeam seçeneklerinizden birisi olabilir.

Tatsu

En iyi Discord botları önerileri listemize Tatsu ile devam ediyoruz. Tatsu, sosyal etkileşimlere ve oyunlara odaklanan bir Discord botudur. Eğlenceli ve ilgi çekici bir topluluk oluşturmak isteyen sunucular için popüler bir bottur. Tatsu’nun en popüler özelliklerinden biri sanal evcil hayvan sistemidir. Tatsu kullanıcıları kendi evcil hayvanlarını toplayabilir, besleyebilir, yürütebilir ve seviyelerini yükseltebilir. Ayrıca evcil hayvanlarla ilgili zorluklarda diğer kullanıcılarla rekabet edebilirler.

Tatsu yer alan sunucularda Discord kullanıcıları sohbet ederek ve sunucudaki etkinliklere katılarak deneyim kazanırlar. Seviye atladıkça yeni özelliklerin ve ödüllerin kilidini açarlar. Bunun yanı sıra sunucu üyeleri; hobileri, ilgi alanları ve favori oyunları gibi kendileri hakkındaki bilgileri içeren kendi profillerini oluşturabilirler.

Tatsu, yapılandırılması oldukça kolay bir Discord botudur. Bu sayede botu, Discord sunucunuza kurduktan sonra sunucunuza özel olarak kolaylıkla yapılandırabilirsiniz. Ayrıca Tatsu, ücretsiz olarak kullanılabilen bir Discord botu olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede botu kolaylıkla Discord sunucunuza çağırarak sunucunuzu daha eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz.

MEE6

Discord sunucularında, sunucu kontrol botları oldukça yaygın kullanılıyorlar. MEE6, en çok kullanılan kontrol botlarının başında geliyor. Botun sunduğu özellikler, kullanıcılar için çok kullanışlı oluyor. Bu özellikler, ayrıca sunucunun kalitesini de oldukça fazla yükseltiyor.

Kullanıcılar, bot üzerinden sunucu kurallarını belirleyebiliyorlar. Bunun yanı sıra bot, sunucuya yeni katılan kişilere bu kuralları otomatik mesaj olarak iletiyor. Ayrıca sunucu yöneticileri, bot üzerinden sunucuya yeni katılan kişilere otomatik olarak karşılama mesajı da gönderebiliyorlar.

en iyi discord botları - MEE6

MEE6, sunucu yöneticilerine sunucu kontrolü konusunda önemli özellikler sunuyor. Bunlardan birisi de komut yönetimi oluyor. Sunucu yöneticileri, bot üzerinden kendi komutlarını oluşturabiliyorlar. Böylece sunucu, bot sayesinde sunucu yöneticilerinin kontrolünde oluyor.

Sunucu yöneticileri, bot sayesinde sosyal medya hesaplarını da sunucularına kolayca entegre edebiliyorlar. Bu özellik, özellikle Twitch yayınlarının işine yarıyor diyebiliriz. Çünkü bot, Twitch yayın bildirimlerini otomatik olarak sunucuda paylaşıyor. Güvenilirlik konusunda da kullanıcılarının onayını alan MEE6, ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

FredBoat

En iyi Discord bot önerilerine FredBoat ile devam ediyoruz. Müzik botları, en çok kullanılan Discord bot çeşitlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Son zamanlarda çoğu müzik botu, kullanıcılarına hizmet vermeyi bıraktı. Bundan dolayı FredBoat, daha da popüler olmaya başladı.

Bazı oyuncular, oyun oynarken bir yandan da müzik dinlemeyi tercih ediyorlar. Discord için bot geliştiren kişiler de bu yüzden müzik botlarına ayrı bir önem gösteriyorlar. Birçok Discord müzik botu, YouTube ile yaşadığı telif sorunu yüzünden hizmet vermeyi bırakmak zorunda kaldı. FredBoat, bu noktada hizmet vermeye devam eden müzik botlarından birisi olarak ön plana çıkıyor.

Bot, sunucuda birçok platformdan müzik çalabiliyor. Bu platformların başında YouTube, Soundcloud ve Bandcamp geliyor. Zaten çoğu Discord kullanıcısı, YouTube üzerinden müzik açmayı tercih ediyor. Bundan dolayı botun desteklediği platformlar, çoğu kullanıcı için yeterli oluyor diyebiliriz. Bazı Discord müzik botları, kullanıcılarına ücretli olarak hizmet vermeye başladılar. Fakat FredBoat, hâlâ ücretsiz bir şekilde Discord sunucularına eklenebiliyor.

Dank Memer

Discord, oyuncu platformundan çok genel bir iletişim platformu hâline gelmeye başladı. Bunun için platformda, oyun sunucuları kadar sohbet ve eğlence sunucuları da mevcut. Eğlence sunucularını ön plana çıkartan şeylerin başında da tabii ki mizah öğeleri geliyor. Dank Memer, bu noktada kullanıcılarına hizmet veriyor. Bot, genel olarak bir eğlence botu olarak ön plana çıkıyor diyebiliriz.

Discord kullanıcıları, bot üzerinden sunucuda eğlenceli resimler gönderebiliyorlar. Ayrıca kullanıcılar, bot üzerinden sunucuda basit ve eğlenceli minik oyunlar oynayabiliyorlar Bot, en popüler Discord botlarının başında geliyor diyebiliriz. Bundan dolayı botun kullanıcı sayısı oldukça fazla. Discord kullanıcıları, botu ücretsiz bir şekilde sunucularına ekleyebiliyorlar.

ProBot

En iyi Discord botları önerilerimizin son sırasında ProBot yer alıyor. Discord sunucuları için, kontrol botlarının ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Bundan dolayı listemizi bitirmeden önce bir kontrol botu daha önermek istedik. Bu konuda da tercihimiz ProBot oldu.

ProBot, en az MEE6 kadar kullanışlı bir kontrol botu olarak karşımıza çıkıyor. Bot, kullanıcılarına sunucu yönetimi konusunda birçok özellik sunuyor. Bu özellikler, sunucu yöneticilerinin sunucu yönetimi konusunda işlerini biraz daha kolaylaştırıyorlar.

ProBot Discord botu

Bot, ilk olarak karşılama özelliğiyle kullanıcılarının dikkatini çekiyor. Sunucu yöneticileri, bot üzerinden sunucuya yeni katılan kişilere otomatik bir karşılama mesajı gönderebiliyorlar. Bunun dışında botta otomatik moderasyon özelliği de mevcut. Bu özellik, sunucunun güvenliğini sağlıyor diyebiliriz.

Çünkü bazı kullanıcıları, sunucularda diğer kullanıcıları rahatsız edecek mesajlar paylaşabiliyorlar. Otomatik moderasyon özelliği de bu kullanıcıları, sunucudan uzaklaştırıyor. Ayrıca bota bazı tetikleyici kelimeler girebiliyorsunuz. Bot, bu kelimeler sunucuya yazıldığı zaman otomatik olarak cevap veriyor.

ProBot, sunucu yönetimi konusunda oldukça başarılı bir bot diyebiliriz. Bundan dolayı bot, en çok tercih edilen Discord botlarının başında geliyor. Bizler de bu listemizde kendisine yer vermemizin doğru olacağını düşündük. Discord kullanıcıları, botu ücretsiz bir şekilde sunucularında kullanabiliyorlar.

Discord Botları Güvenilir mi?

Botların, Discord sunucularını daha kullanışlı bir yer hâline getirdiklerinden bahsettik. Bunun yanı sıra kullanıcılar, bu botlar güvenilir mi diye düşünüyorlar. Çünkü bazı Discord kullanıcıları, platformu daha resmî işleri için kullanabiliyorlar. Örneğin grup halinde çalışan bazı işletmeler, iletişimlerini Discord üzerinden kurmayı tercih ediyorlar. Bundan dolayı sunucu yöneticileri, yanlış veya kaynağı belirsiz botlar kurarak yanlış bir hamle yapmak istemeyebiliyorlar.

Öncelikle sanal dünyadaki geliştiriciler için kesinlikle güvenilir ya da kesinlikle güvenilir değil demek pek doğru olmayacaktır. Bundan dolayı her konuda olduğu gibi Discord’u kullanırken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut.

Eğer sunucunuza bir bot eklemeye karar verdiyseniz, bu botu sunucunuza davet etmeniz gerekiyor. Botu sunucunuza davet ederken bot, sunucu üzerinde neler yapabileceğini sizlere gösteriyor. Bundan sonrası tamamen sizin tercihinize bağlı diyebiliriz.

Botun istediği izinler, sizin için çok fazla geliyorsa alternatif botlara yönelebilirsiniz. Çünkü bazı botlar, sunucu üzerinde kontrol sağlayabilecekleri özelliklere erişmek istiyorlar. Böylece aslında Discord botlarının güvenilir olup olmadığını, kullanıcıların tercihleri belirliyor.

Discord Bot Ekleme Yöntemleri Nelerdir?

Bazı Discord kullanıcıları, sunucularına nasıl bot ekleyeceklerini merak ediyorlar. Discord botları, çok işlevsel oldukları için kullanıcılar, bot ekleme işleminin çok karışık ve zor olacağını düşünüyorlar. Aslında Discord bot ekleme işlemi, oldukça kolay bir işlem diyebiliriz.

Öncelikle çoğu bot, bir internet sitesine sahip. Discord kullanıcıları, ilk olarak sunucularına kurmak istedikleri botun internet sitesine girmeliler. Daha sonra botlar, ücretsizlerse kullanıcılara direkt “Sunucuya davet et” seçeneği sunuyorlar. Kullanıcılar, bu seçeneği seçtikten sonra önce Discord hesaplarına giriyorlar. Daha sonra kullanıcıların açılan ekranda botu hangi sunucuya davet etmek istediklerini seçmeleri gerekiyor.

Bazı botlar, kendi siteleri üzerinden hizmet vermiyorlar. Bu noktada devreye Discord botlarının tanıtımı ve kurulumu için hizmet veren internet siteleri giriyor. En çok kullanılan bot siteleri olarak karşımıza “Carbonitex” ve “Top.GG” çıkıyor.

Discord kullanıcıları, bu sitelere girerek Discord botlarını listeleyebiliyorlar. Daha sonra kullanıcılar, aynı site üzerinden beğendikleri botun detaylı özelliklerine ulaşabiliyorlar. Eğer kullanıcılar, özellikleri inceledikten sonra botu sunucularına kurmaya karar verirlerse yine aynı site üzerinden botu sunucularına davet edebiliyorlar.

Bu siteler, genel olarak bot tanıtımı üzerine kuruldular diyebiliriz. Bundan dolayı eğer kurmak istediğiniz botun resmî sitesi varsa aracı site, botu kurmak istediğinizde sizi otomatik olarak botun resmî sitesine yönlendiriyor. Böylece kullanıcılar, aracı siteleri kullanırken acaba bu site güvenilir mi şüphesinden kurtulmuş oluyorlar.

Discord sunucularına bot ekleme işlemi bu kadar basit. Tabii ki ücretsiz botlar gibi ücretli botlar da mevcut. Bazı kullanıcılar, sunucularına ücretli botlardan birisini kurmak isteyebiliyorlar. Bu durumda ilk olarak botun ücretini ödemeniz gerekiyor.

Çoğu bot geliştiricisi, PayPal üzerinden veya coin olarak ödeme kabul ediyor. Bundan dolayı ücretli bir bot almaya karar verdiğinizde ödeme noktasında sorun yaşayabilirsiniz. Ödeme işlemini tamamladıktan sonra yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayarak botu sunucunuza davet edebilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Discord, günümüzde hizmet veren en popüler iletişim araçlarının başında geliyor. Kullanıcılar, bu platformu ilk zamanlarda oyunlarda iletişim kurmak amacıyla kullanmayı tercih ettiler. Bunun en temel sebebi Discord geliştiricilerinin bu yönde adımlar atması olmuştu.

Ancak zamanla Discord, daha genel kitlelere hitap etmeye başladı. Bundan dolayı geliştiriciler de bu doğrultuda yenilikler yapmayı tercih ettiler. Günümüzde Discord, oyuncuların takım iletişiminden şirketlerin kendi aralarında iletişimlerine kadar birçok alanda kullanılıyor.

Discord geliştiricileri, platformun kullanılabilirliğini artırabilmek adına sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam ediyorlar. Ancak Discord’da yer alan özellikler, geliştiricilerin sundukları ile kısıtlı değiller. Bunun yanı sıra bağımsız geliştiriciler, Discord için botlar geliştiriyorlar. Bu botlar, platforma çeşitli ilgi çekici özellikler kazandırıyor.

Piyasada birçok ücretli ve ücretsiz Discord botu mevcut. Bu botlar, sundukları özellikler ile kullanıcıların fazlasıyla ilgisini çekiyorlar. Bundan dolayı günümüzde neredeyse bot kullanılmayan 1 tane Discord kanalı yoktur diyebiliriz. Bu noktada kullanıcılar, hangi botları kullanabileceklerini tam olarak bilemeyebiliyorlar. Bizler de bu yazımızda sizler için Discord’da kullanabileceğiniz en iyi botlardan bahsettik.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Discord botları önerilerimiz burada sona eriyor. Bu yazımızda sizler için bot önerilerinin yanı sıra Discord bot ekleme yöntemlerinden de bahsettik. Böylece hazırlamış olduğumuz içeriğimize göz atarak hem en iyi Discord botları hem de bu botları sunucularınıza ekleyebilme hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.