Twitter Spaces Masaüstü Sürümü Kullanıcılarla Buluştu

Twitter, kısa bir süre önce kullanıcılarının kullanımına sunduğu Spaces için çok beklenen bir özelliği kullanıma açtı. Twitter Spaces masaüstü sürümü artık kullanılabilir durumda.

Clubhouse’un piyasaya çıkmasından sonra birçok şirket sesli yayın özelliği geliştirmeye başladı. Twitter da bu şirketlerin başında geliyor. Spaces adlı bir sesli yayın özelliği geliştiren Twitter, kullanıcılarından beğeni toplamayı başarıyor.

Özellikle Clubhouse’un Android sürümünün uzun bir süre yayınlanmaması, Android kullanıcılarının Twitter’ın sesli sohbet özelliğini tercih etmelerine sebep olmuştu. Twitter bu yoğun ilgiden sonra, özelliği ilgi çekici kılan birçok yenilik geliştirdi.

Twitter tarafından duyurulan Spaces masaüstü sürümü de bu yenilikler içerisinde en çok beklenenlerden birisi. Kullanıcılar, Twitter’ın masaüstü sürümünden bu yeni Spaces özelliğini kullanamıyorlardı. Şirket de geçtiğimiz ay bu özellik üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Şirket tarafından yapılan yeni açıklamayla birlikte özellik artık kullanılabilir durumda! Twitter, özelliği geliştirirken erişilebilirlik ve arayüz üzerinde çalıştıklarını da açıkladı.

Üstelik özellik sadece masaüstü için değil, mobil tarayıcıdan Twitter Spaces’a katılan kullanıcılar için de aktif hale geldi. Böylece, Spaces’a erişim daha geniş kitleler için kullanıma sunuldu.

Ancak şirket yine de özellikte hatalar olabileceğinin farkında. Bu yüzden de Twitter, kullanıcılarının geri dönüş yapmasını talep ediyor.

Özelliğin masaüstü sürümünde, bir yandan sohbet odalarına katılabilirken bir yandan da ana sayfada gezinmeye devam edebiliyorsunuz. Twitter ayrıca, özellik için geniş bir yer ayırarak sitenin tasarımını bozmak istememiş gibi duruyor. Çünkü Twitter tarafından yayınlanan görselde, sohbet odaları sağ tarafta küçük bir alanda yer alıyorlar.

Özellikle Nisan ayında birçok yenilik açıklayan Twitter, hız kesmeden yeniliklerine devam edecek gibi duruyor. Clubhouse’un Android sürümünün yayınlanması, şirketi daha çok yenilik yapmaya itecek gibi gözüküyor.

Twitter Spaces ile Daha da Güçleniyor

Twitter, 2006 yılında piyasaya sunulan bir sosyal medya platformu. İnsanların kolayca görüşlerini paylaşabilmeleri, Twitter’ın popülerliğini artıran en büyük etken. Bu yüzden de şirket 7 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en çok ziyaret edilen 10 web sitesinden birisi olmayı başardı.

İlk başlarda sadece Tweet paylaşılabilen bir platform olan Twitter, zamanla birçok özellik kazandı. Öncelikle hikaye paylaşma özelliği geliştiren Twitter, 2021 yılında sesli yayın özelliğini de geliştirdi. Bu özellikler de platformun popülerliğinin iyice artmasını sağladı.

Twitter’ın günümüzde 340 milyon aktif kullanıcısı mevcut. Şirketin sürekli yeni özellikler geliştirmesi bu sayıyı her geçen gün artıracaktır.

Sizler Twitter Spaces masaüstü sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter bundan sonra ne gibi yenilikler geliştirecek? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.