Opera GX Mobil Versiyonu Dünyada Bir İlke İmza Atıyor!

Opera, dünya genelinde en çok tercih edilen tarayıcıların başında geliyor. Şirket 2019 yılında oyuncular için geliştirilen Opera GX adlı tarayıcıyı tanıtmıştı. Yeni yapılan tanıtımla birlikte şimdi de Opera GX mobil versiyonu oyuncularla buluşacak.

Böylece, dünyanın ilk mobil oyuncu tarayıcısı Opera GX oluyor. En iyi tarayıcılardan birisi olan Opera, bir ilke imza atıyor.

Opera GX, çok kısa bir süre önce Opera tarafından tanıtılan oyuncular için geliştirilmiş bir tarayıcıdır. Tarayıcı, Opera’nın VPN ve reklam engelleme gibi standart özelliklerinin yanı sıra kendisine has birçok özelliğe sahip.

Bu özelliklerin başında Opera tarafından geliştirilen GX Cleaner adlı özellik geliyor. Bu özellik tarayıcıyı oldukça hızlandırıyor.

Bunun dışında tarayıcıda GX Control adında bir tarayıcı kontrol sistemi mevcut. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde tarayıcının ne kadar bellek kullanacağını kontrol edebiliyorlar.

Opera GX

Tarayıcının oyuncular için geliştirdiği ilgi çekici özelliklerden birisi de kısa yollarla alakalı. Bilindiği gibi klasik Opera tarayıcıda WhatsApp, Instagram gibi popüler platformların uygulamalarına erişebileceğiniz bir menü var.

Oyuncular için geliştirilen Opera GX tarayıcıda ise bu kısımda Discord ve Twitch platformlarının kısa yolları var.

Şirket, 20 Mayıs’ta yaptığı tanıtım ile Opera GX mobil versiyonunun beta olarak kullanılabileceğini açıkladı. Tarayıcının mobil versiyonunun beta sürümüne Opera’nın açıklamasından ulaşabilirsiniz.

Opera GX Mobil

Opera GX, oyuncuların ilgisini çekecektir. Çünkü Opera, bilgisayar sürümünde olduğu gibi mobil sürümde de oyuncular için birçok özellik geliştirdiğini açıkladı.

İlk olarak mobil Opera GX kullanıcıları QR kod okutarak mobil tarayıcılarını masaüstü tarayıcılarına senkronize edebilecekler. Bu özellik çok kullanışlı olacaktır. Çünkü kullanıcılar bu sayede dosya aktarımı, bağlantı aktarımı gibi işlemleri kolayca yapabilecekler.

Bunun dışında Opera’nın klasikleşen reklam engelleme desteği tarayıcının mobil sürümünde de mevcut. Opera, ayrıca tarayıcının kripto para madencilerine karşı bir koruma sisteminin bulunduğunu belirtiyor.

Şirket, oyuncular için geliştirilen tarayıcıda birçok tema paketinin bulunacağını belirtiyor. Ayrıca açıklamada bu paketlerin oyunlardan esinlenerek oluşturulduğu da söyleniyor. Kullanıcılar GX Classic, Ultra Violet, Purple Haze ve White Wolf tema paketlerinden birisini kullanabilecekler.

Opera GX tarayıcı

Opera, oyuncuların ilgisini çekebilmek için oyun haberleriyle alakalı da bir özellik geliştirdiğini açıkladı. Geliştirilen sistem sayesinde oyuncular, oyunlar hakkında seçilmiş günlük haberlerle alakalı bildirim alacaklar.

Ayrıca, tarayıcıda bir hızlı işlem özelliği de mevcut. Bu özellik sayesinde oyun oynarken bir yandan da internette arama yapmak isteyen oyuncular arama motorlarına hızlıca erişebilecekler. Bunun dışında bu özellik sayesinde sekmeleri açıp kapatmak çok kolay olacak.

Şirket tarafından Mart 2021’de yapılan açıklamada 9 milyon kişinin Opera GX kullandığı belirtildi. Tarayıcının mobil versiyonunun geliştirilmesi bu sayıyı oldukça artıracaktır.

Sizler Opera GX hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Opera GX mobil versiyonu kullanışlı olacak mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.