Disney Plus Türkiye Fiyatı – 2023

Disney Plus, dünya genelinde en çok tercih edilen dizi ve film servislerinin başında gelmektedir. Yakın zamanda Disney Plus, Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Bundan dolayı Türkiye’deki dijital yayın izleyicilerinin platform hakkında bazı soruları bulabiliyorlar. Bu soruların başında da Disney Plus Türkiye fiyatı ne kadar geliyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için Disney Plus’ın Türkiye’deki güncel fiyat bilgilerine değineceğiz. Bunun yanı sıra Disney Plus nasıl bir platform, kullanıcılarına neler sağlıyor bu bilgilere de daha yakından bakacağız. Şimdi gelin hep birlikte ilk olarak Disney Plus’ın ne olduğuna değinelim.

Disney Plus Nedir?

Dünya genelinde insanlar, dizi ve filmleri televizyonlardan ziyade dijital ortamlardan izlemeye başladılar. Bunun sonucunda yayıncılar da içeriklerini dijital platformlar üzerinden yayınlamayı tercih ediyorlar. Bu kapsamda Disney; dizi, film ve belgesel gibi içeriklerin yayınlanacağı bir dijital platform oluşturmaya karar verdi. Walt Disney Company tarafından oluşturulan Disney+, 2019 yılında hizmete açıldı.

Disney, ilk etapta sıfırdan bir platform oluşturmayı düşünmüyordu. Bundan dolayı şirket, çeşitli yayın platformlarını satın almayı denedi. Ancak bu girişimlerden beklediği sonucu alamayan Disney, kendi platformunu oluşturmaya karar verdi. Bu noktada şirketin önündeki en büyük engel kendi içerikleri için Netflix ile yapılan anlaşma oldu. Bundan dolayı Disney, kendi içeriklerini yayınlamak için 2019 yılına kadar Netflix ile yapılan anlaşmanın bitmesini bekledi.

2019 yılında Disney+, kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Disney, platformda kendi stüdyoları tarafından oluşturulan ve anlaşma yapılan şirketlerin içeriklerinin ağırlıklı olarak bulunacağını belirtti. Bu doğrultuda platform, içerik kategorisi olarak 6 başlıkta kullanıcılarına hizmet veriyor. Bunlar; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geograhic ve Daha Fazla Eğlence olarak karşımıza çıkıyorlar.

Disney, bölgesel olarak hizmet vermeyi tercih ediyor. Yani şirket, ilk etapta direkt global olarak hizmet vermemeyi tercih etti. Bunun yerine Disney+, belirli ülkelerde hizmet vermeye başladı. Şirket, piyasaya çıktığı ilk yıllarda Amerika ve Avrupa kıtalarında ağırlıklı olarak hizmet verdi. Bunun yanı sıra Disney, 2022 yılının başında aldığı kararla Disney Plus’ı global bir hale getirmeye karar verdi. Böylece Disney+, 2022 yılı itibariyle Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede aktif hale geldi.

Disney Plus Türkiye Fiyatı Ne Kadar? – 2023

Türkiye’deki dijital içerik izleyicileri, büyük bir heyecanla Disney Plus’ın Türkiye’de hizmet vermeye başlamasını bekliyorlardı. Çünkü Disney+, sahip olduğu içeriklerle dünya genelinde adından fazlasıyla söz ettirmeyi başardı. Bu kapsamda Disney, Haziran 2022’den itibaren Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Şirket, birçok ülke için yaptığı gibi Türkiye’ye özel fiyatlandırma politikası geliştirdi.

Aralık 2022 tarihinde Disney Plus, dünya genelinde hizmet fiyatlarında güncelleme yaptı. Bu doğrultuda 8 Aralık 2022 tarihi itibariyle Disney Plus Türkiye’ye abone olan kişiler, yeni fiyatlandırma sistemi ile platformu kullanabilecekler:

Disney Plus Türkiye Aylık Abonelik FiyatıDisney Plus Türkiye Yıllık Abonelik Fiyatı (8 Aralık 2022’den sonra abone olanlar için)
64.99 TL649.90 TL

Disney, Türkiye’de 2 abonelik paketi üzerinden hizmeti vermeyi tercih etti. Bu abonelik paketlerinden birisi, aylık ödeme sistemi üzerinden kullanıcılarına hizmet veriyor. Türkiye’deki Disney+ izleyicileri, aylık 64.99 TL ödeme yaparak platformda yer alan içeriklerden diledikleri gibi faydalanabiliyorlar.

Bunun yanı sıra Disney, yıllık abonelik seçeneğinde ise platformu uzun süreli kullanmayı düşünen kişilere daha uygun bir fiyatla hizmet veriyor. Platforma yıllık olarak abone olmayı tercih eden kişiler, 649.90 TL ödeme yaparak Disney Plus Türkiye’den 1 yıl boyunca faydalanabiliyorlar.

Disney Plus Türkiye ve Yurt Dışı Fiyatı

Eğer Disney Plus Türkiye’den yıllık abonelik seçeneği ile faydalanırsanız ayda yaklaşık 54 TL ödeme yapmış oluyorsunuz. Bundan dolayı Disney Plus Türkiye’ye yıllık olarak abone olmak aylık abonelik seçeneğine göre daha uyguna gelmiş oluyor. Disney, iki abonelik seçeneğinde de aynı özellikler ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Bundan dolayı iki paket arasındaki tek fark, fiyatlandırma oluyor diyebiliriz.

Disney Plus Türkiye, Haziran 2023 tarihinden itibaren Türkiye’deki kullanıcıları için tek fiyat politikası uygulamaya başladı. Şirket, 2022 yılının son aylarında yapmış olduğu fiyat artışını, eski kullanıcılarına yansıtmamıştı. Ancak Disney Plus Türkiye, Haziran 2023 itibariyle tüm kullanıcılarının platformdan aylık 64.90 TL’ye faydalanabileceklerini belirtti.

Disney Plus Yurt Dışı Fiyatı Ne Kadar?

ABD merkezli Disney+, günümüzde dünya genelinde birçok ülkede hizmet vermektedir. Şirket politikaları gereği Disney Plus’ın ülkelere göre sağlamış olduğu içerikler değişiyor. Bundan dolayı Disney, adil bir fiyat politikası uygulayabilmek için her ülkede farklı bir fiyatlandırma yapıyor.

Son fiyat güncellemesinden sonra Disney Plus Türkiye kullanıcılarının birçoğu, aylık fiyatlandırmanın yüksek seviyede olduğunu düşünüyor. Bundan dolayı sizler de karşılaştırma yapabilmek adına Disney Plus yurt dışı fiyatı ne kadar diye merak edebilirsiniz. Disney, hizmet verdiği başlıca ülkelerde şu fiyatlandırmaları yapıyor:

 • ABD: 8-83 Dolar/Ay aralığında değişmektedir. (ABD’de reklamlı üyelik seçeneği mevcut. Ayrıca en yüksek pakette Hulu+ ve ESPN+ içerikleri de yer alıyor.)
 • Avrupa ülkeleri: 9.65 Dolar/Ay veya 96.50 Dolar/Yıl seçenekleri mevcut.
 • Kanada: Aylık paketler 11.99 Dolardan başlarken yıllık paketler ise 119.99 Dolardan başlamaktadır.
 • Birleşik Krallık: 9.65 Dolar/Ay veya 96.50 Dolar/Yıl seçenekleri mevcut.

Disney Plus’ın özellikle Avrupa fiyatı göz önüne alındığında şirketin Türkiye’de uygun bir fiyatlandırma uyguladığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Disney Plus fiyatlarının ülkeler arasında bu kadar farklılık göstermesinin sebebi, içerik farklılıkları oluyor.

Örneğin Disney Plus, ABD’de kullanıcılarına reklamlı/reklamsız başta olmak üzere Hulu+ ve ESPN+ içeriklerinin de dahil olduğu paketler sağlıyor. Bunun yanı sıra şirket, ülkelerin ekonomik durumlarını da göz önünde bulunduruyor. Bunun sonucunda Disney, herkese hitap edebilmek adına ülke bazlı fiyatlandırma yapmayı tercih ediyor. Ayrıca paylaşılan bilgilere göre Disney Plus yetkilileri, platformda yaptıkları son zamlardan sonra ABD’de yer alan reklamlı üyelik seçeneklerini farklı ülkelerde de sağlamaya hazırlanıyorlar.

Disney Plus’ın Özellikleri

Son zamanların en popüler yayın platformlarından olan Disney Plus, sunmuş olduğu özelliklerle en başarılı dijital yayın platformlarının başında gelmektedir. Şirket, fiyat odaklı bir üyelik sistemi kullanmıyor. Bu doğrultuda Disney, Türkiye’deki kullanıcılarına aynı özelliklere sahip olan aylık ve yıllık üyelik seçenekleri ile hizmet veriyor. Bu üyelik seçeneklerindeki tüm özellikler aynı.

Yani Disney Plus, üyelik tercihine göre kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliklerde farklılık yapmamayı tercih ediyor. Disney Plus Türkiye kullanıcıları, platformda şu imkanlardan faydalanabiliyorlar:

Disney Plus Özellikleri
 • Disney, hizmet verdiği ülkelerde kendi ürettiği ve anlaşmalı olduğu yapımcıların ürettiği içerikleri izleyicilerine sunuyor. Bunun yanı sıra şirket, bölgesel olarak da içerik oluşturuyor. Yani Disney Plus, Türkiye’de Türk izleyicileri için yaptığı yayınlarla da kullanıcılarına hizmet veriyor. Disney Plus Türkiye kullanıcıları, tüm bu içeriklere erişim sağlayabiliyorlar.
 • Kullanıcılar, cihazları uyumlu olduğu sürece içerikleri 4K UHD çözünürlükte izleyebiliyorlar. Üstelik Disney, bu seçeneği tüm kullanıcılarına sağlıyor. Yani şirket, çözünürlük farkı için ekstra bir ücret talep etmiyor.
 • Disney Plus, kullanıcılarına tek üyelik üzerinden 7 profil oluşturabilme imkanı veriyor. Bu profil seçenekleri arasında çocuk kısıtlaması bulunan profil seçeneği de mevcut. Üstelik bu profiller, 10 cihazda kullanılabiliyorlar. Bunun yanı sıra Disney, aynı anda 4 ekranda hizmeti de sağlıyor.
 • Disney, GroupWatch adındaki özelliği ile kullanıcılarının 6 kişiye kadar birlikte aynı içeriği izleme şansı veriyor. Böylece kullanıcılar, arkadaşlarıyla beraber içerikleri aynı anda izleyebiliyorlar. Birçok platformda dahili olarak bulunmayan bu özellik, Disney Plus’ın en ilgi çekici özelliklerinden birisi oluyor.

Rakiplerine göre daha yakın zamanla kurulan bir platform olan Disney Plus, her geçen gün kullanıcılarına sunduğu özellikleri artırmaya çalışıyor. Böylece Disney, daha çok izleyiciye hitap eden bir platform oluşturmayı hedefliyor. Şirket, yeni özelliklerin yanı sıra bazı dönemlerde çeşitli kampanyalar da sunuyor.

Örneğin Disney, Disney+ Day kapsamında platforma yeni üye olacak kişilere daha uygun fiyatlı üyelik imkanı sundu. Şirket, bu tür kampanyalarla daha fazla insana hitap etmeyi hedefliyor. Nitekim Disney, bu konuda da oldukça başarılı işler çıkartıyor diyebiliriz.

Disney Plus Türkiye Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

Disney Plus, içerik bakımından en zengin yayın platformlarının başında geliyor. Bunun yanı sıra şirket, Türkiye’ye özel içerikler de oluşturuyor. Bundan dolayı Türkiye’deki dijital yayın izleyicileri, Disney Plus Türkiye’ye yoğun ilgi gösteriyorlar. Fakat bu platformu daha önce kullanmayan kişiler, Disney Plus Türkiye üyeliği nasıl oluşturulur diye merak ediyorlar.

Disney Plus, kullanıcılarına hem mobil uygulama hem de web site üzerinden sade ve kullanışlı bir tasarım üzerinden hizmet veriyor. Bunun yanı sıra şirket, platformda yer alan özellikleri de kolay kullanılabilir bir şekilde kullanıcılarına sunuyor. Böylece Disney Plus Türkiye’ye üye olmak oldukça kolay.

 • Disney Plus Türkiye üyeliği oluşturabilmek için ilk olarak Disney Plus Türkiye’nin web sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapmak gerekmektedir. Platforma erişim sağladıktan sonra Disney Plus, üye girişi veya kaydı yapmanızı talep edecektir. Çünkü Disney Plus, platformdaki içeriklere sadece üye olan kişilerin erişmesine izin vermektedir.
 • Platforma eriştikten sonra “Şimdi Üye Ol” butonuna tıklayarak devam etmelisiniz. Sonrasında Disney Plus, sizlerden ilk olarak mail adresinizi girmenizi talep edecektir. Gireceğiniz mail adresini platforma erişmek için kullanacaksınız.
 • Mail adresinizi girerek devam ettikten sonra daha sonra parola girmeniz gerekecektir. Bu parola da Disney Plus içeriklerine erişmek için üye girişi yaparken kullanacağınız parola olmaktadır.
 • Parola belirledikten sonra Disney Plus, son olarak kullanıcılarından üyelik paketini seçmelerini talep etmektedir. Sizler için uygun olan aylık ya da yıllık üyelik seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra ödemenizi yaparak Disney Plus Türkiye üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

Disney Plus Üyelik Planı ve Ödeme Yöntemi Değiştirme

Disney Plus, sağlamış olduğu özelliklerle oldukça kullanışlı bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda platform, kullanıcılarına diledikleri zaman üyelik planlarını ve ödeme yaptıkları yöntemi değiştirebilme imkanı veriyor. Eğer sizler de Disney Plus üyelik planınızı değiştirmek istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz:

 • İlk olarak Disney Plus üyeliğinize giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında Disney Plus ekranında sağ tarafta yer alan isim ve profil fotoğrafınızı içeren alanın üstüne gelmelisiniz. Bu alana geldikten sonra Disney Plus, sizlere çeşitli seçenekler sunacaktır. Bu seçeneklerden “Hesap” seçeneğini seçerek devam ediyoruz.
 • Hesap başlığı altında Disney Plus, kullanıcılarına çeşitli özellikler sağlıyor. Üyelik planınızı değiştirebilmek için “Üyelik” başlığı altında yer alan “Disney+” ifadesine tıklamanız gerekmektedir. Platformu aylık üyelik şeklinde kullanıyorsanız bu seçenek “Disney+(Aylık)”; yıllık üyelik şeklinde kullanıyorsanız “Disney+(Yıllık)” şeklinde karşınıza çıkacaktır.
 • Açılan ekranda üst kısımda Disney, eğer aylık üyelik kullanıyorsanız “Yıllık Üyeliğe Geçiş Yapın”; eğer yıllık üyelik kullanıyorsanız “Aylık Üyeliğe Geçiş Yapın” şeklinde seçenek sunmaktadır. Bu seçeneğe tıklayarak üyelik planınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
Disney Plus Üyelik Planı ve Ödeme Yöntemi Değiştirme

Bazı durumlarda ödeme yapılan aracı değiştirme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Disney, kullanıcılarına kolay bir şekilde ödeme yöntemini değiştirme imkanı sağlıyor. Bu doğrultuda Disney Plus için kullandığınız ödeme yöntemini şu şekilde değiştirebilirsiniz:

 • Disney Plus ödeme yöntemini değiştirebilmek için hesap bilgilerinize erişim sağlamanız gerekmektedir. Bunun için platformda üye girişi yaptıktan sonra “Hesap” ayarlarına girmeniz gerekmektedir. Daha sonra Hesap seçenekleri arasında yer alan “Üyelik” başlığı altındaki “Disney+” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.
 • “Disney+” seçeneğine tıkladıktan sonra platform, karşınıza üyelik bilgilerinizi çıkartacaktır. Buradan üyelik planınızı değiştirebildiğiniz gibi ödeme yöntemini de değiştirebilmektesiniz. Bunun için karşınıza çıkan ekranda “Ödeme Yöntemi” alanının karşısında yer alan “Değiştir” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Disney Plus: Sıkça Sorulan Sorular

Disney Plus Türkiye’de ne var?

Dünyanın en popüler yayın platformlarından olan Disney Plus, hizmet verdiği ülkelerde genellikle aynı içerikleri sağlamaya çalışıyor. Bu doğrultuda Disney Plus Türkiye’de Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geograhic içerikleri mevcut. Bunun yanı sıra Disney Plus, Türkiye’deki kullanıcılarını Türkiye’ye özel hazırlamış olduğu içeriklerle de buluşturmaktadır.

Disney Plus Türkiye yıllık kaç TL? – 2023

Disney Plus, Türkiye’de yıllık 649.99 TL’ye hizmet vermektedir. Yıllık abone olan kullanıcılar, platforma aylık olarak ortalama 54 TL vermektedirler. Ancak Disney, yıllık aboneliklerde ödemeyi tek seferde almaktadır. Eğer uzun süreli Disney Plus Türkiye hizmetlerinden faydalanmayı düşünüyorsanız bu durumda yıllık üyelik yaparak 1 yılda aylık ödeme yöntemine göre daha az ödeme yapabilirsiniz.

Disney Plus Türkiye aylık kaç TL? – 2023

Disney Plus Türkiye, aylık abonelik seçeneğinde 64.99 TL fiyatlandırma ile hizmet vermektedir. Platformu aylık üyelik seçeneğiyle kullanan kişilerin, her ay ödeme yapmaları gerekmektedir. Üstelik aylık ödeme yapmak istemeniz durumunda platformda herhangi bir taahhütte bulunmazına gerek yoktur.

Disney Plus kaç kişi izleyebilir?

Disney Plus, abonelerine birlikte izleme konusunda oldukça esnek davranıyor. Bu doğrultuda Disney Plus, kullanıcılarına aynı anda 4 ekranda izleyebilme imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra Disney Plus aboneleri, tek üyelikte 7 tane profil oluşturabilmektedirler.

Disney Plus deneme süresi var mı?

Birçok dijital yayın platformunun aksine Disney Plus, kullanıcılarına global olarak deneme süresi sağlamamaktadır. Bundan dolayı platforma üye olduğunuz andan itibaren paylaşmış olduğunuz kartınızdan abonelik ödemesi alınacaktır.

Disney Plus Türkiye Özellikleri ve Fiyatı: Genel Değerlendirme

Disney Plus, Türkiye de başta olmak üzere dünya genelinde her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu doğrultuda internet kullanıcıları, platformla alakalı bazı bilgileri merak etmektedirler. Bu bilgilerin başında da Disney Plus fiyat bilgisi gelmektedir. Bundan dolayı bizler de bu yazımızda Disney Plus Türkiye fiyat bilgisine değindik. Bunun yanı sıra Disney Plus’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu özellikleri de açıkladık.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Disney Plus fiyat rehberimiz burada sona ermektedir. Disney Plus Türkiye fiyat bilgilerinde güncelleme oldukça güncel fiyatları takip edebilmek için yazımızı takip edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.