PUBG Mobile Nasıl İndirilir?

Battle royale oyunları son dönemin en gözde oyun türlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Türün öncülerinden birisi olan PUBG de doğal olarak dikkat çeken oyunlar arasında yer alıyor. Üstelik sadece PC sürümü ile değil, aynı zamanda mobil sürümü ile de büyük beğeni topluyor. Bu sebeple birçok kullanıcının kafasında “PUBG Mobile nasıl indirilir” sorusu oluşuyor.

Bu soru aslında oldukça basit birkaç adımla kolaylıkla cevaplanabilir. İçeriğimizde farklı işletim sistemleri için PUBG Mobile indirme sürecini detaylı bir şekilde açıklayacağız. Böylece herhangi bir sorun yaşamadan PUBG Mobile indirmenizi sağlamaya çalışacağız.

Oyunun adı her ne kadar PUBG Mobile olsa da yalnızca telefonda oynanmadığını da belirtelim. İsteyenler PUBG Mobile’ı tabletinde ya da bilgisayarında bile oynayabiliyor. Bunun için de sizlere bir yol göstereceğiz.

Nelere değineceğimizden bahsettik. iOS, Android ve bilgisayara PUBG Mobile indirme yöntemlerini sizler için detaylıca açıklayacağız. Ancak öncesinde PUBG ve PUBG Mobile nedir konusuna bir göz atalım.

PUBG Mobile Nedir?

Playerunknown’s Battleground ya da kısaca PUBG, dünyayı kasıp kavuran bir battle royale oyunudur. Piyasaya sürülen en iyi battle royale oyunlarından birisi olmasıyla dikkat çeken PUBG aynı zamanda türün öncüsü niteliğindedir.

Krafton tarafından geliştirilen oyun ilk olarak 2016 yılında oyuncularla buluşmuştur. Oyun ilk çıktığı günden beri daha da büyüyen bir kütleye sahip olmuştur. Bu başarının yalnızca konsol ve PC için kalmaması gerektiğini düşünen geliştiriciler oyunu mobil platformlara da taşımıştır. Böylece PUBG Mobile ortaya çıkmıştır.

PUBG Mobile, 2017 senesinin sonunda oyuncularla buluşan bir mobil battle royale ve aksiyon-savaş oyunudur. Oyunculardan oldukça olumlu dönüşler alan PUBG Mobile, günümüzde hala en dikkat çekici battle royale oyunlardan birisidir. En büyük rakibi Fortnite ile birlikte mobil battle royale dünyasının lideri konumundadır.

Halihazırda 500 milyondan fazla kullanıcı PUBG Mobile’ın Android sürümünü Google Play Store üzerinden indirmiştir. Tencent tarafından açıklanan veriler ise 2020 Haziran tarihinde toplam 730 milyon kişinin PUBG Mobile indirdiğini göstermektedir.

PUBG Mobile, her ne kadar revaçta ve göz önünde bir oyun olsa da geçtiğimiz sene gelişen bazı durumlar oyunun biraz zarar görmesini sağlamıştır. Hindistan’ın PUBG Mobile’ı yasaklaması sonrasında oyunun aktif kullanıcı sayısı gözle görülür biçimde düşüş yaşamıştır. Öyle ki son verilerde bu oyuncu sayısının yarı yarıya bir düşüşle günlük 30 milyon olduğu ifade edilmiştir.

Bu büyük bir düşüş olsa da 30 milyon günlük kullanıcıya sahip olduğu açıklanan bu verinin 2020 Aralık ayına ait olduğunu belirtmek gerekir. Tencent’in açıkladığı son verilerden beri bu sayının artmış olma ihtimali oldukça güçlüdür.

Buna ek olarak PUBG Mobile’ın e-spor dünyasında da oldukça önemli bir yere sahip olduğunu belirtmek gerekir. E-spor dünyasının en büyük çaplı kuruluşları, PUBG Mobile platformunda da rekabet etmektedir. Tüm bu yönleriyle battle royale dünyasının önemli oyunlarından birisi olduğunu belirtmek gerek.

PUBG Mobile hakkında detaylı bilgileri öğrendik. Daha da önemli bir soru var: en iyi mobil oyunlar arasında yer alan PUBG Mobile nasıl indirilir?

PUBG Mobile Nasıl İndirilir? – Android

İndirme yöntemlerini anlatmaya öncelikle mobil cihazlardan başlayacağız. Android için PUBG Mobile indirmek gerçekten fazlasıyla basit. Sizlere kolaylıkla uygulayabileceğiniz iki yoldan bahsedeceğiz. Bunların her ikisini de uygulayarak PUBG Mobile’ı Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Öncelikle bahsetmek istediğimiz yol uygulama mağazasından indirmek oluyor. Daha sonrasında ise resmi PUBG Mobile sitesi üzerinden indirmenin yöntemini sizler ile paylaşacağız. Lafı daha da uzatmadan ilk yol ile başlayalım.

 • Öncelikle Google servislerine erişimi olan Android cihazlar için olan yöntemi anlatacağız. İlk işlem olarak cihazınızda yer alan Play Store mağazasına gitmeniz gerekiyor.
 • Play Store mağazasında PUBG Mobile uygulamasını bulun.
 • Oyunu indirmeden önce sistem gereksinimlerini karşıladığınıza emin olun. PUBG Mobile, Android 5.1.1 ya da daha üzeri bir sürüme ihtiyaç duyar. Bellek olarak ise en az 2 GB RAM’e sahip olmalısınız.
 • Eğer minimum gereksinimleri sağlayamıyorsanız PUBG Mobile Lite uygulamasını bulun.
 • Bulduğunuz uygulamanın sayfasına gidin ve indir butonuna tıklayın.
 • İndirme işlemi tamamlandığında oyununuz oynamaya hazır hale gelecektir. İnternet hızınıza bağlı olarak bu işlemin süresi değişiklik gösterebilir.

Peki cihazınızın Google servislerine ve Play Store’a erişimi yoksa ne yapmalısınız? PUBG Mobile geliştiricileri bu durumu da düşünmüş ve bir çözüm geliştirmiş.

 • Öncelikle PUBG Mobile’ın resmi internet sayfası olan pubgmobile.com sitesine ulaşmanız gerekiyor.
 • Site açıldığında karşınıza çıkacak sayfada birkaç indirme seçeneği çıkacak. Bunlardan birisi iOS mağazasına yönlendiriyor. Diğer ikisi ise Android cihazlara kurabileceğiniz APK dosyaları oluyor.
 • Eğer cihazınızda 1.1 GB boş alan varsa PUBG Mobile’ın tam sürümünü indirin.
 • Eğer cihazınızda bu kadar alan yoksa 710 MB’lık olan APK dosyasını indirmelisiniz.
 • İndirme işlemi tamamlanınca dosyayı açın ve kurulum yapmasına izin verin. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra PUBG Mobile telefonunuza indirilmiş olacak.
pubg-mobile-apk

Not: Eğer PUBG Mobile’ı APK olarak indirirseniz cihazınızdan erişim izni isteyebilir. Bu kurulum ve izinler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

PUBG Mobile Nasıl İndirilir? – iOS

Peki PUBG Mobile indirmek isteyen iOS kullanıcıları ne yapmalı? Burada anlatacağımız yöntemler yalnızca iOS için değil aynı zamanda iPadOS için de geçerli. Bu nedenle aynı yöntemleri izleyerek iPad’inize de PUBG Mobile kurabilirsiniz.

iOS cihazınıza PUBG Mobile kurmak oldukça basit. Ancak birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor. Eğer cihazınız eski nesil bir iPhone modeliyse PUBG Mobile’dan beklediğiniz performansı almanız mümkün olmayabilir.

Ayrıca, Android cihazlarda yer alan PUBG Mobile Lite sürümü maalesef iOS cihazlarda bulunmamaktadır. Bu nedenle eğer yeterli yeriniz yoksa biraz yer açmanız gerekecek. Daha yüksek performans için ise PUBG Mobile’ın grafik ayarlarını düşürmek en iyi seçenek olacaktır.

Peki PUBG Mobile’ı iPhone, iPad ya da iPod touch cihazınıza nasıl yükleyebilirsiniz? Birkaç kolay adımla bu işlemi tamamlamanız mümkün:

 • Öncelikle cihazınızın iOS 9.0 ya da daha yüksek bir yazılım sürümüne sahip olduğundan emin olun. iPad ve iPod touch cihazınızın da 9.0 yazılımına ya da daha üstüne sahip olması gerekiyor.
 • Sonrasında cihazınızda 1.9 GB boş alan olup olmadığını kontrol edin. Eğer yeterli boş alana sahipseniz kuruluma başlayabilirsiniz.
 • App Store’u açın ve PUBG Mobile’ı aratın.
 • Karşınıza çıkacak PUBG Mobile: Direniş isimli sayfaya tıklayın. Eğer bu sayfa karşınıza çıkmıyorsa PUBG Mobile, cihazınızla uyumlu olmayabilir.
 • İndirmek için gerekli butonuna tıklayın ve oyunun inmesini bekleyin.
 • Daha sonrasında oyun kurulacaktır. Aç butonuna tıklayarak oyuna giriş yapabilirsiniz.
pubg-iphone-yukleme

PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Mobil cihazlara indirmenin yollarını bu şekilde özetleyebiliriz. Peki PUBG Mobile yalnızca mobil cihazlarda mı oynanıyor? Tabii ki hayır. Bu oyunu bilgisayarda oynamanız da mümkün. Ancak bunun için birkaç farklı adım izlemeniz gerekmekte.

PUBG Mobile’ı bilgisayarda oynamanın en eğlenceli yolu emülatörler oluyor. Bu emülatörler sayesinde mobil cihazınızda oynayabildiğiniz oyunları bilgisayarınızda da oynamanız mümkün hale geliyor. Üstelik hiçbir sıkıntı olmadan oynamanız için resmi PUBG Mobile emülatörünü de sizinle paylaşacağız.

Bu emülatör Tencent yani oyunun dağıtıcısı tarafından geliştirildi. Bu nedenle herhangi bir aksilik olmadan oyunu güvenle oynayabilirsiniz. Ancak bilgisayarda oynayacağınız oyunlarda yalnızca diğer emülatör oyuncularıyla eşleşeceğinizi unutmayın.

Emülatör ile Bilgisayardan PUBG Mobile Oynamak

PUBG Mobile’ı bilgisayardan oynamak için en iyi tercih şüphesiz emülatördür. Tencent de oyunculardan gelen bu talebin farkında olarak resmi bir emülatör geliştirmiş. Üstelik bu program sayesinde birçok oyunu bilgisayar üzerinden oynamak mümkün.

Bu oyunlar arasında PUBG Mobile, Call of Duty: Mobile, LoL: Wild Rift, Among Us, F1 Mobile Racing gibi popüler yapımlar da yer alıyor. Eğer bu oyunlardan herhangi birini ve daha fazlasını bilgisayarınızda oynamak isterseniz GameLoop indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Peki GameLoop nasıl indirilir ve kurulur? Birkaç basit adımla sizlere anlatmaya çalıştık:

 • Öncelikle GameLoop’un resmi sitesine gitmeniz gerekmekte. Tencent tarafından geliştirilen bu emülatörün resmi sitesi üzerinden uygulamasını indirebilirsiniz.
 • Daha sonra ana sayfada yer alan İndir butonuna tıklayın.
 • Bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasını yükleyin.
pubg-mobile-bilgisayara-nasil-indirilir
 • Kurulum sırasında programı kurmak istediğiniz konumu da seçebilirsiniz.
 • Kurulum tamamlandıktan sonra GameLoop programını çalıştırın. Bu program kurulum sonrasında İngilizce olarak sunulabilir. Bunu değiştirmek için Settings menüsünden Language seçeneklerini bulun. English yazan seçeneği Türkçe’ye çevirin.
 • Daha sonrasında programın üstünde yer alan arama çubuğuna tıklayın ve PUBG Mobile’ı aratın.
 • Karşınıza çıkan PUBG Mobile sonucuna tıklayın ve indirmeye başlayın.
 • Oyunu indirdikten sonra PUBG Mobile’ı açın. Bilgisayarınızın sistem gereksinimleri doğrultusunda düşük ya da HD oyun paketini yükleyin ve devam edin.
 • Oyununuz gerekli dosyaları indirdikten sonra giriş yapıp PUBG Mobile’ı bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz.

PUBG Mobile PC Sistem Gereksinimleri

Emülatör ile PUBG Mobile’ı bilgisayarınıza kurdunuz ancak oyunu oynarken sorun mu yaşıyorsunuz? Bu sorunu çözmek için size birkaç önerimiz var. Bunlardan birisi oyunun ayarlarını yapılandırmak.

Bu noktada PUBG Mobile’ın sistem gereksinimlerinden bahsetmek doğru olacaktır. Minimum gereksinimleri arasında 1,8 GHz hızında bir işlemci yer alıyor. Ayrıca, çoğu ekran kartı ile de uyumlu bir şekilde çalıştığını belirtelim. En düşük olarak GeForce 8600 serisi ya da AMD HD2600 modelleri gerekiyor.

PUBG Mobile’ın minimum RAM gereksinimi ise 3 GB olarak ifade ediliyor. Depolama olarak ise en az 2 GB kullanılabilir alana ihtiyaç duyuyor. Tabii ki daha yüksek bir sistem ile çok daha kaliteli bir PUBG Mobile deneyimi yaşayabilirsiniz.

Eğer yüksek güce sahip bir sisteminiz varsa sizlere ilk önerimiz PUBG Mobile’ı oynayacağınız emülatörün ayarlarını değiştirmek olacaktır. GameLoop ile oynuyorsanız Ayarlar menüsünden gelişmiş grafik ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bunun için Oyun Ayarları menüsüne ulaşmanız gerekmekte.

pubg-mobile-nasil-indirilir

Yüksek güçlü ekran kartına sahip bir cihazda PUBG Mobile’ı 2K kalitesinde bile oynayabilirsiniz. Aynı şekilde, ekran kartınız düşük güce sahipse de ayarları düşürerek FPS’inizi yükseltebilirsiniz. Burada karar tamamen size ve donanımınıza kalıyor.

Bunun haricinde oyundaki ping sorununu da ayarlardan çözebilirsiniz. Ayarlarda yer alan ülke/bölge seçeneğini bulunduğunuz ülke olarak işaretlerseniz en iyi konumdaki sunucudan oyuna bağlanabilirsiniz. Buna ek olarak oyun içindeki ayarlardan da size en yakın sunucuyu seçmek internet sorunlarının azalmasını sağlayacaktır.

Bu içeriğimizde PUBG Mobile nasıl indirilir sorusunu sizler için cevapladık. PUBG Mobile’ı telefonunuza, tabletinize ve bilgisayarınıza indirmenin yolları bu kadar kolay. Anlattığımız basit adımlarla her cihazınıza PUBG Mobile indirebilir ve bu eğlenceli oyunu istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Eğer PUBG Mobile indirme sırasında bir sorun yaşarsanız aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Buna ek olarak kafanıza takılan soru işaretlerini ve merak ettiklerinizi de yorumlara yazabilirsiniz. Ayrıca, görüşlerinizi ve düşüncelerinizi de bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.