En İyi Spor ve Egzersiz Uygulamaları – 2022

Aylardır Covid-19 virüsü yüzünden sosyal mesafeyi gözeterek kamusal alanlardan kaçınmaya çalışıyoruz. Spor salonları da kaçınmaya çalıştığımız alanlardan. Fakat spor yapmak için illa ki spor salonuna gitmeye gerek yok. Geliştirilmiş egzersiz uygulamaları sayesinde adeta kişisel bir antrenör ile çalışıyormuş gibi evde veya dışarıda tek başınızayken sporunuzu yapabilirsiniz. Bu süreçte sporunuzu aksatmamanız için, en iyi spor ve egzersiz uygulamaları listemizi sizin için hazırladık.Spor ve egzersiz uygulamaları, spor salonuna gitmekten kaçındığınız şu dönemde hareket etmenin harika bir yolu. Uygulamaların sunduğu çeşitli egzersiz planları, zamanlamalar ve beslenme önerileri spor temponuzu hiç düşürmemek için tasarlanmış özelliklerden. 

Sosyal mesafenizi korurken aynı zamanda sporunuzdan ödün vermek istemiyorsanız sizin için derlediğimiz en iyi spor ve egzersiz uygulamaları listemize bir göz atmalısınız.

En İyi Spor ve Egzersiz Uygulamaları

Nike Training Club

En İyi Spor ve Egzersiz Uygulamaları - Nike Training Club
NTC

Nike Training Club, en çok tavsiye edilen ve beğenilen egzersiz uygulamalarından birisi. Uzman spor eğitmenleriyle hazırlanmış olan uygulama, ilk üye olduğunuzda size boyunuz, kilonuz, haftalık ne kadar egzersiz yaptığınız gibi sorular yöneltiyor. Daha sonra sizden aldığı bu bilgilere göre size en uygun egzersiz programlarını öneriyor.

Programlar birkaç haftadan oluşabiliyor ve size hangi gün dinleneceğinizi bile söylüyor. Bütün egzersizlerin videolar ve sesli yönlendirmelerle gösterilmesi sporunuzu yaparken en doğru şekilde ilerlemenizi sağlıyor. Uygulama, ayrıca ünlü sporcularla çalışma fırsatı da sunuyor.

iOS ve Android ile ücretsiz çalışan uygulama aynı zamanda ücret karşılığında ulaşabileceğiniz bazı premium programlara da sahip.

7 Dakika

7 Dakika
7 Dakika

Basit ve sade tasarımı ile öne çıkan 7 Dakika uygulaması, spor yapmakla çok arası olmayanların bile rahatlıkla kullanabileceği bir uygulama. Uygulama, size günde 7 dakikalık egzersiz videoları önererek zinde kalmanızı sağlıyor. Böylece en kısa sürede en etkili sonuçları almaya başlıyorsunuz.

Hareketlerden, dinlenme aralarına kadar birçok ayarını özelleştirebileceğiniz 7 Dakika uygulaması hem iOS hem de Android ile çalışıyor. 

Runtastic

En İyi Spor ve Egzersiz Uygulamaları - Runtastic
Runtastic

Koşmak; forma girmek ve zinde kalmak için tercih edilebilecek en iyi yollardan birisi. Genellikle çoğu akıllı telefonda adım sayar vb. özellikler bulunuyor. Fakat Runtastic, hedef koymanız, koşu performanslarınızı izlemeniz, kalori miktarınızı ölçmeniz gibi birçok imkanı size sunan oldukça işlevsel bir uygulama.Girdiğiniz fiziksel bilgilerinize ve koşacağınız alana göre size eşlik eden uygulama hem Google Play Store hem de App Store aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Down Dog

Down dog
Down Dog

Birden fazla egzersiz türü için farklı uygulamalar bulunduran Down Dog, en sevdiğimiz spor uygulamalarından birkaçının da geliştiricisi.

Down Dog tarafından geliştirilen yoga, HIIT, meditasyon gibi egzersiz türlerine ait uygulamaları çok seveceğinize eminiz. Ayrıca, pandemi nedeniyle tüm uygulamalar sağlık çalışanları, öğrenciler ve akademisyenlere ücretsiz olarak sunuluyor.

App Store ve Google Play Store’da bulunan ücretsiz uygulamaları indirerek konuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sworkit

sworkit

Sworkit; kardiyo, fitness, yoga, esneme vb. birçok kategoriye sahip kişiselleştirilebilen bir egzersiz uygulaması. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulamanın bu kadar tercih edilmesinin bir sebebi de vücudunuzun istediğiniz bölgesine yönelik çalışma programları sunması. Sworkit’te ayrıca ne kadar antrenman yapmak istediğinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Genellikle ekipmansız egzersizleri destekleyen uygulama evde spor yapmak için oldukça kullanışlı. Sworkit, App Store ve Play Store üzerinden indirilebiliyor.

Freeletics

freeletics
Freeletics

Size rekabet ortamı sunan Freeletics, puanlar toplayıp hedeflere ulaşarak motive olmanızı sağlayan bir egzersiz uygulaması. Yaptığınız antrenmanda ne kadar kalori yaktığınızı hesaplayabildiğiniz bu uygulama egzersiz uygulamaları listemizde öne çıkanlardan. Kişiselleştirilebilen antrenmanlar ve beslenme listeleri yanında herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan sadece vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz hareketler sayesinde evde zinde kalmanız oldukça kolay.

App Store ve Play Store’dan ücretsiz olarak indirilen uygulamanın ücret karşılığında ulaşabileceğiniz ek özellikleri de bulunuyor.

Fitwell

fitwell
Fitwell

İlk çıktığında sadece iOS ile çalışan fakat şu an Play Store’dan da indirilebilen Fitwell, Türk girişimciler tarafından oluşturulmuş bir egzersiz uygulaması. Fitwell, sadece Türkiye’de değil, Dünya’da da egzersiz uygulamaları arasında iyi bir sıralamada.

Uygulama sayesinde beslenme alışkanlıkları tarzı günlük rutinlerinizi düzene sokabileceğiniz gibi size özel egzersizler ile fit de kalabilirsiniz.Nike Run Club

nike-run-club

Listemizde yer alan bir başka spor ve egzersiz uygulaması ile koşucular için tasarlanan Nike Run Club oluyor. Nike tarafından sunulan bu uygulama NTC uygulamasının koşu özelinde unsurlara sahip sürümü gibi düşünülebilir.

Uygulama içerisinde koşucular için çeşitli antrenman ve koşu programları yer alıyor. Aynı zamanda uygulama içerisinde serbest koşu yapabileceğiniz bir mod da bulunuyor. Bu modu kullanarak Doğrudan koşuya başlayabilir ve verilerinizi takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

Buna ek olarak NRC uygulaması ile bir koşu topluluğuna da katılabilirsiniz. Aynı zamanda egzersiz için öneriler, ipuçları, rehberler gibi unsurlar da Nike Run Club uygulamasında bulunuyor. Eğer koşu özelinde bir spor uygulaması arıyorsanız Nike Run Club sizin için oldukça başarılı bir tercih olacaktır.

Adidas Training

En İyi Spor ve Egzersiz Uygulamaları - Adidas Training

Adidas Training, kullananların kesinlikle olumlu geri dönüşler yaptığı Runtastic tarafından üretilmiş etkili bir egzersiz uygulaması. İlk üye olduğunuzda sizden kilo, boy, egzersiz rutini gibi bilgiler alan uygulama size özel bir egzersiz planı oluşturuyor. Ekrandaki eğitici videolar ile antrenmanı doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olabiliyorsunuz. Öğünler ile ilgili haftalık bilgiler, kullanışlı kullanıcı ara yüzü ve anlaşılır eğlenceli egzersiz hareketleri Adidas Training uygulamasını rakipleri arasında öne çıkarıyor.

Uygulamaya App Store ve Google Play Store üzerinden ulaşılabiliyor.

JEFIT

en-iyi-spor-ve-egzersiz-uygulamalari-jefit

Özellikle vücut geliştirme ve güç antrenmanları için harika bir uygulama olan JEFIT de en iyi spor ve egzersiz uygulamaları listemizdeki yerini alıyor. Üstelik sadece uygulama üzerinden değil web üzerinden de JEFIT’e erişim sağlamak mümkün.

Uzmanlar tarafından açıklanan 1.300’ün üzerindeki egzersiz ile özel programlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, bu egzersizler sonucundaki hedefinizi belirtebilir ve verilerinizi takip edebilirsiniz. Başlangıç seviyesinden özel programlara kadar farklı egzersiz türlerine sahip JEFIT, piyasadaki en iyi uygulamalardan birisi.

Ekipmanlı ya da ekipmansız, spor yapma uygulaması arıyorsanız JEFIT kesinlikle listenizde olmalı. Üstelik ücretsiz bir versiyonu da bulunuyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.