En İyi Discord Müzik Botları – 2024

Discord, günümüze en çok kullanılan iletişim platformlarının başında geliyor. Platformun sunmuş olduğu özellikler, toplu iletişimlerde insanlar için oldukça kullanışlı oluyor. Bundan dolayı Discord’un kullanıcı sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Platformu yeni keşfeden kişiler, platformdaki botlara ilgi gösterebiliyorlar. Bundan dolayı en iyi Discord müzik botları hangileri sorusunun cevabı çok fazla merak edilmektedir.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi Discord müzik botlarından bahsedeceğiz. Hazırlamış olduğumuz listemizde sunmuş olduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başaran Discord müzik botlarına yer vereceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırlamış olduğumuz Discord müzik botu tavsiyeleri listemize geçelim.

En İyi Discord Müzik Botları

FredBoat

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Discord müzik botları önerileri listemizin ilk sırasında Fredboat yer alıyor. Fredboat, dünya genelinde en çok tercih edilen Discord botlarının başında geliyor. Bot, sunmuş olduğu özelliklerle sunucusunda müzik botu bulundurmak isteyen kullanıcıları fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor diyebiliriz.

Fredboat, tamamen ücretsiz bir Discord botu olarak karşımıza çıkıyor. Discord kullanıcılarının bu botu kullanabilmeleri için botun web sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor. Kullanıcılar, botun web sitesi üzerinden botu sunucularına davet edebiliyorlar. Bu noktada kullanıcıların botu davet edebilmeleri için botu eklemek istedikleri sunucuda yetkili olmaları gerekiyor.

Fredboat, kullanıcılarına çok çeşitli özelleştirme seçenekleri sunuyor. Böylece bot kullanıcıları, botu sunucuda diledikleri gibi kullanabiliyorlar. Üstelik botun komutları da oldukça kolay. Bu sayede Discord kullanıcıları, Fredboat yardımıyla sunucularında YouTube başta olmak üzere çeşitli platformlar aracılığıyla içerik oynatabiliyorlar.

Belirtmiş olduğumuz gibi FredBoat, temel olarak ücretsiz olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Fakat bot, yoğun kullanımdan ötürü bazı zamanlarda aksaklık gösterebiliyor. Bundan dolayı botu uzun süredir kullanmayan sunucular, bir süre sonra bottan faydalanamamaya başlıyorlar. Bu noktada botun geliştiricileri, botun süresiz olarak sunucuda kalması için kullanıcılardan bağış talep ediyor.

Hydra

Hydra, en çok kullanılan ücretsiz Discord botlarından birisi olarak bilinmektedir. Bot, belirli şartlar çerçevesinde kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet veriyor. Bunun yanı sıra botu sınırsız olarak kullanmak isteyen kişilerin botun premium sürümüne sahip olmaları gerekiyor.

Discord botlarının kalitesini botun sahip olduğu özellikler belirliyor diyebiliriz. Bu noktada Hydra, kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Bot, Discord için geliştirilen en başarılı müzik botlarından birisi. Discord kullanıcıları botu, botun web sitesi üzerinden sunucularına davet edebiliyorlar.

En İyi Discord Müzik Botları - Hydra

Bunun yanı sıra Hydra, komutları özelleştirme konusunda da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Çünkü bot, kendi web sitesi üzerinden kullanıcılarının erişebildiği bir kontrol paneli sağlıyor. Kullanıcılar, bu panel yardımıyla sunucu komutlarını kolaylıkla özelleştirebiliyorlar.

Ayrıca Hydra, bir müzik botunun yanı sıra mesaj botu olarak da hizmet veriyor. Yani Discord kullanıcıları, bu bot yardımıyla sunucularına otomatik mesaj sistemi de kurabiliyorlar. Sunmuş olduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başaran Hydra, tek sunuculu kullanıcılar için ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Bunun yanı sıra botu birden çok sunucusunda kullanmak isteyen kişilerin ise botun premium sürümünü satın almaları gerekiyor. Hydra, botun premium sürümünde ücretsiz sürümünde yer almayan bazı özellikleri kullanıcıları ile buluşturuyor. Bundan dolayı geniş kitlelere hitap eden sunucuları bulunan Discord kullanıcıları için botun premium sürümü daha kullanışlı olmaktadır.

Vexera

Sizler için hazırlamış olduğumuz Discord müzik botu önerileri listemize Vexera ile devam ediyoruz. Vexera, bir müzik botundan çok kontrol botu olarak ön plana çıkmaktadır. Yani Discord kullanıcıları, bu bot yardımıyla sunucularının yönetimini kolaylaştırmaktadırlar. Fakat Vexera tarafından sunulan özellikler sunucu yönetimi özellikleriyle sınırlı değil.

Botun içeriğinde müzik özelliği de mevcut. Bu özellik yardımıyla Discord kullanıcıları, botu ekledikleri sunucularda YouTube ve SoundCloud başta olmak üzere çeşitli platformlar aracılığıyla müzik dinleyebiliyorlar. Bundan dolayı bu botu, müzik botu olarak kullanan Discord sunucu yöneticisi sayısı da oldukça fazla.

Vexera, ücretsiz olarak hizmet sunan Discord botlarından birisi olarak bilinmektedir. Dileyen kullanıcılar, botun web sitesi üzerinden botu sunucularına davet edebilmektedirler. Bunun yanı sıra Vexera, premium ve pro sürümleriyle de kullanıcılarına hizmet veriyor.

Bot, ücretsiz sürümünde temel bot özellikleri üzerinden kullanıcılarına hizmet sağlıyor. Ayrıca Vexera, daha çok özellik isteyen kullanıcıları için premium ve pro hesap imkanı tanıyor. Vexera, ücretli aboneliklerden faydalanan kullanıcılarına daha kapsamlı özellikler ile hizmet veriyor. Güncel fiyatlandırmayla birlikte Vexera kullanıcılarının premium sürüm için aylık 3 Dolar; pro sürüm içinse aylık 5 Dolar ödeme yapmaları gerekmektedir.

Chip

Chip her ne kadar rakiplerinin gölgesinde kalıyor gibi gözükse de en çok tercih edilen ve beğenilen Discord müzik botlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan Chip, sunmuş olduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

Birçok Discord botu gibi Chip’de kullanıcılarına temel olarak ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor. Yani Discord kullanıcıları, botun web sitesi üzerinden veya çeşitli Discord bot platformları aracılığıyla botu sunucularına davet edebiliyorlar.

Chip, temel olarak bir müzik botu olarak kurgulandı. Bundan dolayı botta yer alan talimatlar, sadece sunucuda müzik kontrolü üzerine işe yaramaktadır. Sunucusunda bu botu kullanmayı tercih eden kişiler, basit talimatlar yardımıyla sunucularında çeşitli platformlardan müzik çalabilmektedirler.

Oldukça hızlı çalışan Chip, sahip olduğu birçok özelliği kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Bunun yanı sıra botta premium birkaç komut yer almaktadır. Sunucu sahiplerinin premium talimatları kullanabilmeleri için ödeme yapmaları gerekmektedir. Ancak belirttiğimiz gibi Chip, sunucuda müzik çalmak için gerekli olan özellikleri kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır.

ProBot

En iyi Discord müzik botu önerileri listemize ProBot ile devam ediyoruz. ProBot, Discord kullanıcılarının sunucularında en sık kullandıkları botların başında geliyor. Çünkü ProBot, kapsamlı bir sunucu botu olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Yani her ne kadar biz bu bota en iyi müzik botu listemizde yer veriyor olsak da botun sunduğu özellikler müzik hizmetiyle kısıtlı değil.

ProBot, en kapsamlı Discord botlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Discord kullanıcıları, bu bot yardımıyla sunucularını kolaylıkla kontrol edebiliyorlar. Bunun yanı sıra ProBot, sunucularda güvenlik hizmeti de sunuyor. Böylece kullanıcılar, sunucularının kapsamlı yönetimini ProBot yardımıyla kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar.

ProBot

Bizim bu yazımızda odaklandığımız özellik ise müzik hizmeti oluyor. ProBot, kullanıcılarına müzik özelliği de sunuyor. Bu özellik sayesinde Discord kullanıcıları, botu kurdukları sunucularında YouTube başta olmak üzere çeşitli platformlar üzerinden müzik çalabiliyorlar.

Üstelik ProBot, kullanıcılarına detaylı bir yönetim paneli üzerinden hizmet veriyor. Böylece kullanıcılar, müzik özelliği başta olmak üzere bottaki birçok özelliği bu panel üzerinden kolaylıkla kontrol edebiliyorlar. Oldukça kullanışlı bir bot olan ProBot, ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu botu sunucusunda kullanmak isteyen kişilerin botun web sitesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

24/7

Discord kullanıcılarının sunucularında müzik özelliği için en çok tercih ettikleri botların başında 24/7 geliyor. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan bot, hızı ve performansı sayesinde çok sık tercih ediliyor. Bundan dolayı bizler de hazırlamış olduğumuz listemizde 24/7’ye yer veriyoruz.

24/7, temel olarak müzik botu olarak geliştirilen botlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Botun geliştiricileri, bu botta sadece müzik hizmeti vermeyi tercih ettiler. Böylece bu botu sunucularına kuran kişiler, bu bottan sadece müzik hizmeti alabiliyorlar.

Botun komutlarının oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede botu kullanan kişiler, basit talimatlar yardımıyla sunucularında müzik hizmetinden faydalanabiliyorlar. Bot, temel özelliklerini kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunuyor. Bunun yanı sıra bottaki ekstra özelliklerden faydalanmak isteyen kişilerin botun ücretli sürümünü kullanmaları gerekiyor.

24/7, kullanıcılarına iki çeşit ücretli sürüm sunuyor. Bunlar premium ve premium plus olarak karşımıza çıkıyorlar. Bot, premium sürümünde çeşitli ekstra özellikleri kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bunun yanı sıra botun tüm özelliklerinden sınırsız bir şekilde faydalanmak isteyen kişilerin premium plus aboneliği almaları gerekiyor. 24/7, sunmuş olduğu abonelik hizmetlerinde aylık ücretlendirmeler ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

ErisBot

ErisBot, YouTube, Spotify, Soundcloud ve Bandcamp’ten müzik çalma yeteneğine sahiptir. Ayrıca botta otomatik çalma, çalma listeleri oluşturma ve ses efektleri uygulama gibi özellikler sağlar. ErisBot, bir şarkı listesi veya belirli bir sanatçı veya türden şarkılar çalmak için otomatik çalma özelliğini kullanabilirsiniz.

ErisBot, mevcut şarkıları kullanarak kendi çalma listelerinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca URL’den veya YouTube, Spotify veya Soundcloud’dan bir çalma listesi yükleyebilirsiniz. ErisBot, ses efektleri uygulamak için kullanılabilen bir dizi komuta sahiptir. Bu efektler arasında bass boost, reverb ve echo yer alır. ErisBot, oyun oynama, sohbet etme ve daha fazlası için kullanılabilen başka birçok özellik sağlar. ErisBot’u davet etmek için önce botun Discord sunucusuna davet edilmesi gerekir. Bunu yapmak için ErisBot web sitesine gidin ve “Davet Et” düğmesine tıklayın. Ardından sunucu adını ve rolünü girin ve “Davet Et” düğmesine tekrar tıklayın.

ChillBot

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Discord müzik botu önerileri listemizin son sırasında ChillBot yer alıyor. Oldukça popüler bir bot olan ChillBot, her geçen gün kullanıcı sayısını artırmayı başarıyor. Botun yoğun ilgi görmesinin en temel sebebi, sunmuş olduğu müzik hizmeti oluyor diyebiliriz.

ChillBot, oldukça kolay bir kullanıma sahip. Botu sunucusunda kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak botun web sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor. Kullanıcılar, botun web sitesi üzerinden botu sunucularına kolaylıkla davet edebiliyorlar. Bu aşamadan sonra kullanıcılar, botu sunucularında kolaylıkla kullanabiliyorlar.

Bot, oldukça basit talimatlar üzerine kurgulanmış durumda. Böylece kullanıcılar, sunucularında zorlanmadan bottan faydalanabiliyorlar. Üstelik bot geliştiricileri, botu sürekli geliştirmeye devam ediyorlar. Böylece ChillBot, belirli aralıklarla kazandığı yeni özelliklerle kullanıcılarına hizmet veriyor.

Dileyen kullanıcılar, botun temel özelliklerini ücretsiz olarak kullanabiliyorlar. Botun tüm özelliklerinden faydalanmak isteyen kişilerin botun ücretli sürümlerini satın almaları gerekiyor. ChillBot, kullanıcılarına 3 tane ücretli abonelik paketi sunuyor. Bu paketler, içerdikleri özellikler ve kullanılabildikleri sunucu sayısı bakımından birbirlerinden farklılık gösteriyorlar. ChillBot, tüm paketlerde aylık ödeme talep etmektedir.

Discord Müzik Botları: Sıkça Sorulan Sorular

Discord müzik botu nasıl eklenir?

Botlar, genellikle aynı yöntemle sunuculara eklenmektedirler. Botlar, çoğunlukla kendi web sitelerine sahipler. Kendi web sitelerine sahip olmayan botlar, bot platformları ile kullanıcılarıyla buluşmaktadırlar. Eğer sizler de Discord sunucunuza müzik botu eklemek istiyorsanız bunun için botun web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Botun web sitesinde bulunan hizmet yardımıyla botu sunucunuza kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Discord müzik botu nasıl kullanılır?

Discord botları, komutlar ile çalışmaktadır. Yani botlar, kendilerine özgü kodlarla üretilmektedirler. Bundan dolayı neredeyse her botun çalışma sistemi farklıdır. Kullanmak istediğiniz Discord müzik botunun komutları, bot geliştiricileri tarafından paylaşılmaktadır. Geliştiriciler tarafından paylaşılan komutları, botun web sitesi üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok bot, sunucuya kurulduğu anda kullanıcıları ile komutlarını paylaşmaktadır.

Discord müzik botları yasaklandılar mı?

Bazı Discord müzik botları, başta YouTube olmak üzere çeşitli platformların talebi üzerine hizmetlerine son verdiler. Bu noktada botların hizmetlerini sonlandırmasının en temel sebebi telif hakları oluyor. Bunun yanı sıra günümüzde kullanıcılarına hizmet vermeye devam eden Discord müzik botları mevcut. Sizler için hazırlamış olduğumuz listemizde aktif olarak hizmet veren Discord müzik botlarına ulaşabilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Discord sunucuları için geliştirilen botlar, platformun kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırmaktadır. Bu doğrultuda platformda en çok kullanılan bot türü ise müzik botları oluyor diyebiliriz. Özellikle oyuncular, oyun oynadıkları sırada müzik dinlemek isteyebiliyorlar. Bu noktada Discord müzik botları, oyunculara fazlasıyla yardımcı oluyorlar.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Discord müzik botları önerileri listemiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz listemizde güncel olarak kullanıcılarına hizmet veren en başarılı müzik botlarına yer vermeye çalıştık. Böylece hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak sunucunuzda kullanabileceğiniz en iyi Discord müzik botları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.