En İyi Online Alışveriş Siteleri – 2023

Online alışveriş siteleri uzun zamandır hayatımızda yer alıyor. Fakat özellikle pandeminin hayatımıza girmesi ile beraber artık alışveriş alışkanlıklarımız büyük ölçüde değişti. Pandemi döneminde tüm dünyanın eve kapanması ile birlikte sadece marketlerde değil aynı zamanda teknoloji mağazalarında da müşteri sayıları ciddi oranda azaldı. Ama bununla beraber alışverişlerde de ciddi bir artış söz konusu oldu.

Teknolojik ürünleri satın almak istediğimiz zaman uzun uzun incelemesini yapıyoruz. Mağazaya gidip ürünlere dokunarak almak tabii ki daha çekici oluyor. Fakat az önce bahsettiğimiz gibi pandemi döneminde kalabalık ortamlarda çok bulunmak istemediğimiz için yardımımıza online alışveriş siteleri koşuyor.

Sadece teknolojik cihazların satıldığı birçok alışveriş sitesi mevcut. Fakat hangisine güveneceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Hatta daha önce internet üzerinden alışveriş yapmadıysanız ön yargılı yaklaşıyor da olabilirsiniz. Fakat devir değişti ve güvenlik önlemleri arttı. Artık birçok firma kullanıcıları için oldukça güzel ve başarılı bir hizmet sunuyor. Dokunup alamasak da işimizi kolaylaştırıyor. Biz de işinizi kolaylaştırmak adına sürekli olarak güncellenen ürün listelerimizle sizin yanınızda yer alıyoruz.

Günlük kullanım için kulaklıktan dizüstü bilgisayarlara, ekran kartlarından tabletlere, bulaşık makinesinden ütüye, tıraş makinasından bilgisayarınız için RAM’e kadar birçok ürün için önerilerimiz mevcut. Hepsine ve daha fazlasına sitemizde bulunan Listeler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Sizler için bu önerileri hazırlasak da kimi zaman hangi siteye güveneceğinize emin olamayabilirsiniz. En güvenli ve en başarılı online alışveriş sitelerini bulmak herkes için kolay olmayacaktır. Bunun için de sizlere en iyi online alışveriş siteleri hakkında bir liste hazırladık. Bu listede bulunan siteler son derece güvenli ve iyi hizmet sunuyor. Alışveriş yapmak istediğiniz zaman bu sitelerden yararlanabilirsiniz.

Hepsiburada: Ne Ararsan Var

Hemen hemen herkesin bildiği ve alışveriş yaptığı bir site olan Hepsiburada’nın tarihi oldukça eskiye dayanıyor. 1998 yılında ilk tohumları atılıyor ve 2001 yılında hizmete giriyor. O zamandan bu zamana kadar da online alışveriş sektörünün zirvesine oynamaya devam ediyor.

Hepsiburada, 30’dan fazla kategoride ve 44 milyon ürün seçeneği ile hizmet veriyor. Ayrıca içerisinde sadece teknolojik ürünler yok. Bebek bezinden tornavidaya kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Hepsiburada’nın en avantajlı olduğu konu ise kendi kargo sistemine sahip olması. Birçok üründe kendi kargosu olan HepsiJet ile ürünleriniz kısa bir süre içerisinde teslim ediliyor. Sadece kendi müşterilerine teslimat yaptıkları için de teslimat süresi oldukça kısa oluyor. Ayrıca sadece HepsiJet özelliği firmayı öne taşımıyor. HepsiPay, HepsiExpress, HepsiFly gibi birçok farklı hizmete sahip.

Hepsiburada’nın öne çıkan özelliklerinden biri ise Hepsiburada Premium aboneliği oluyor. Aylık ücret karşısında platformda ek haklara sahip olabileceğiniz bu üyelik türü ile pek çok avantaj kazanmak mümkün. Üstelik üyelik kapsamında BluTV aboneliği de yer alıyor.

Alışveriş listeniz içerisinde birden çok farklı kategoride ürünler bulunuyorsa hepsiburada.com size çok rahat bir şekilde yardımcı olacaktır. Çünkü ürün çeşitliliğinin yanı sıra güvenirliliği sayesinde de online alışveriş siteleri arasında listenin başında olan firmalardan birisi. Geçtiğimiz aylarda NASDAQ borsasına da giriş yapan Hepsiburada, en iyi online alışveriş siteleri arasında yer alıyor.

en iyi Online Alışveriş Sitesi

Sahibinden: İkinci El Ürünlerden Araç Satışına

2000 yılından beri hizmet veren online alışveriş sitesi içerisinde hemen hemen her şeyi bulmak mümkün. Üstelik ister sıfır, ister ikinci el. Hatta ev ya da araba bile alabilirsiniz. O kadar geniş bir yelpazeden bahsediyoruz.

Günümüzde daha çok kiralık ev arama motoru gibi kullanılsa da ikinci el birçok ürünü bu site üzerinden güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Örneğin size daha önceden bahsetmiş olduğumuz ikinci el monitör ya da ekran kartı gibi ürünleri almak istiyorsanız sahibinden.com’a güvenebilirsiniz. Ayrıca kiralık ev ya da ikinci el taşıt konusunda da bakabileceğiniz en iyi sitelerden birisi.

Site içerisinde her alandan birçok ilan bulabilirsiniz. Sahibinden.com da bu ilanlar arasında en ilginç ilanlar ile beraber efsane olmuş ilanları tek bir çatı altında toplamış. Eğer ki arada canınız sıkılırsa keyifli vakit geçirmek için bile bu siteyi kullanabilirsiniz.

Amazon: Prime Avantajları ile Ön Plana Çıkıyor

Yurt dışı merkezli bir şirket olan Amazon ülkemize geldiğinden beri fırtınalar estiriyor. Oldukça uygun fiyatları, yüksek kalitedeki paketlemesi, hızlı teslimatı ve ürün seçeneği ile birçok müşteriyi kendisine çekiyor. Aynı zamanda müşteri hizmetleri konusunda da yüksek kaliteli bir servisi olduğunu söylemek mümkün.

Amazon.com.tr’de zaman zaman büyük indirimler de oluyor. Hatta bu indirimli ürünleri o dönem içerisinde diğer sitelerden karşılaştırırsanız gerçekten büyük oranda indirim yaptıklarını da görebilirisiniz.

Amazon’un en iyi yanlarından birisi ise Prime hizmeti. Aylık çok cüzi bir miktar ücret ödeyerek kargonuzu ücretsiz hale getirdiğiniz gibi Amazon’un Netflix gibi dijital içerik platformu olan Prime Video’ya da erişim sağlayabiliyorsunuz. Bir de buna ek olarak Prime Gaming hesabınız da aktif ediliyor. Bu sayede her ay ücretsiz oyun içeriklerine sahip olabiliyorsunuz. Tüm bu detaylar ile en iyi online alışveriş siteleri arasında yer alıyor.

alışveriş siteleri

N11: Alışveriş Sitelerinin Parlayan Yıldızı

2013 yılında hizmete giren N11 birçok satış yapan firmanın ortak çatısı olan bir site. Online alışveriş siteleri listesinde olmazsa olmazdı. Siteye kayıtlı 23 milyondan fazla kullanıcı mevcut. Bu da ne kadar büyük ve güvenilir olduklarını gösteren bir işaret aslında.

N11.com her sene 11 Kasım tarihinde 11.11 indirimleri ile karşımıza çıkıyor. Bu dönemde birçok ürüne gayet uygun bir fiyata sahip olabiliyorsunuz. Hatta genelde araba çekilişi ile de bu tarihi süslüyorlar. Araba demişken tıpkı sahibinden.com’da olduğu gibi n11.com’dan da araç alışverişi yapabilirsiniz.

Uzun zamandır hayatımızda olan n11.com çoğu kullanıcının vazgeçilmez siteleri arasında yer alıyor. Geniş katalog ve başarılı hizmetiyle Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden biri olduğunu belirtmekte fayda var.

Getir: Online Market Alışverişinin Öncülerinden

En iyi online alışveriş sitelerinde yer alan bir başka site ise Getir oluyor. Her ne kadar listedeki diğer siteler ise birebir benzemese de günümüzde en çok kullanılan uygulamalar arasında olduğunu söylemek mümkün. Daha çok online market alışverişi yönüyle öne çıkan getir Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri arasında yer alıyor.

2015 yılında Nazım Salur tarafından kurulan getir market alışverişi, yemek siparişi, taksi, araç ve hatta iş imkanları sağlayan bir platform olarak öne çıkıyor. Türkiye’de başlayan macerası daha sonra Avrupa ve Amerika’ya açılan Getir günümüzde birçok ülkede ve yüzlerce şehirde hizmet veriyor.

En iyi online market alışverişi siteleri arasında yer alan Getir, indirimleriyle de dikkat çeken bir platform. Kullanıcılarına farklı hizmetlerinde kullanabilecek kuponlar tanımlayan platform ile uygun fiyatlı alışverişler yapmak da mümkün.

Trendyol: Giyimden Teknolojiye Herkesin Tercihi

2010 yılında kurulan Trendyol.com da hızlı bir şekilde büyüyen firmalar arasında. E-ticaret konusunda ülkemizdeki lider firmalardan demek yanlış olmayacaktır. Ayrıca Türkiye’nin ilk Decacorn’u olarak geçiyor. Değeri 10 milyar doları geçen firmalara verilen bu unvan ile Trendyol ülkemizde bir ilki başarıyor.

Epic Games gibi büyük bir firmanın da decacorn olduğunu belirtmek gerek. Bunun bir sonraki aşaması ise hectocorn. Hectocorn olmak için de 100 milyar dolar değerinde olmak gerekiyor. Dünyada bu unvanı alan sınırlı sayıda firma olduğunu da belirtelim.

Trendyol, hemen hemen her üründe indirim bulabileceğiniz bir site. Hatta marka kendisini o kadar geliştirdi ki artık Trendyol etiketine sahip olan ürünlerin de satışını yapıyorlar. Bunu da oldukça uygun fiyatlı olarak yaptıklarını belirtelim. Her gün gelişen bir yapıya sahip olan Trendyol, ülkemizde bulunan en güvenilir online alışveriş siteleri arasında yer alıyor.

Dolap: İkinci El Tercih Edenlerin Sitesi

Dolap.com aslında bir Trendyol projesi. Bildiğiniz üzere Trendyol bünyesinde ikinci el ürünlerin satışı yapılmıyor. Fakat bu anlamda yelpazesini geniş tutmak isteyen Trendyol Dolap projesi ile bunu başarmış gibi gözüküyor.

İkinci el çanta, bebek kıyafetleri, aksesuarlar, oyuncaklar bulabileceğiniz gibi yeni ya da etiketli ürünleri de bulabilirsiniz. Yani site içerisinde sadece ikinci el ürünler yok. Hatta biraz dikkatli arama yaparsanız bilet bulamadığınız konserlerin biletlerine bile ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Dolap.com’da sadece siz bir şeyler almıyorsunuz. Başka kişilere kullanmadığınız eski ürünlerin de satışını yapabilirsiniz. Bu kullanmadığınız bir cüzdan da olabilir, evde fazladan duran bir modem de olabilir. Yani aklınıza gelebilecek her şeyi satabilirsiniz. Üstelik bu işlem oldukça güvenli bir şekilde gerçekleşiyor.

online alışveriş siteleri

İtopya: Bilgisayar Alışverişlerinin Vazgeçilmezi

Bir teknoloji sitesi ile devam ediyoruz. İtopya.com, birçok kişinin sorunsuz bir şekilde online alışveriş yaptığı sitelerden birisi. Oldukça güvenilir olduğunu da belirtmek gerek. Zaten oyun dünyasına yakın olanlar İtopya’nın çoğu Twitch ve YouTube yayıncısının sponsorluğunu yaptığını da hatırlayacaktır.

İtopya yalnızca bir online alışveriş sitesi değil. Aynı zamanda İstanbul’da iki farklı mağazası da mevcut. Hem mağaza içerisinde hem de site içerisinde teknoloji dünyasında ne kadar marka varsa hemen hemen hepsini görmek mümkün. Bu kadar fazla marka seçeneği olması da son derece güzel.

Bilgisayar toplamaktan çok anlamayan müşterileri için de oldukça güzel bir hizmeti mevcut. “Kolay Topla” kısmına geldiğiniz zaman oynamak istediğiniz oyunu seçiyorsunuz ve İtopya size bu oyunu çalıştırabilecek bilgisayarları listeliyor. Kullanıcı dostu bu araç, teknik detaylardan anlamayanları bile memnun ediyor.

İncehesap: Oyuncuların Tercihi

İncehesap.com özellikle teknoloji ürünleri bulabileceğiniz son derece güvenilir bir site. 2008 yılında kuruldu ve o dönemden beri kullanıcıları için güvenli bir alışveriş ortamı sağlıyor. Günde 2.000’in üzerinde sipariş geçiliyor. Bu da aslında ne kadar güvenilir olduğunu gösteriyor.

İncehesap’ın en güzel yanlarından birisi her cuma günü Gaming Gecesi adı altında bir çok oyuncunun dikkatini çekebilecek indirimler yapıyorlar. Monitörden mousepad’e, oyuncu koltuğundan ekran kartına kadar aklınıza gelebilecek her üründe indirim görebilirsiniz.

Ancak bu indirimler sınırlı sayıda stoklarla oluyor. Yani belirli saatler içerisinde elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Burada yapılan indirimlerin “gerçek” indirimler olduğunu belirtmekte fayda var.

Ürünlerin teslimatı konusunda da sorun çıkarmayan bir firma incehesap.com. Eğer ki teknolojik bir ürün almak istiyorsanız mutlaka bu siteyi kontrol edin. Hatta cuma gecelerini bekleyin. Kim bilir, belki istemiş olduğunuz ürün o gece indirime girer.

Nadirkitap: Bulamadığınız Kitaplar için Birebir

Online alışveriş siteleri deyince sadece teknoloji ve kıyafet içeren siteleri yazmak olmaz. Nadirkitap.com uzun zamandır aradığınız ama bir türlü bulamadığınız kitapları bulmanıza yarayan bir site.

Artık baskısı olmayan bir kitabı ya da koleksiyon amacı ile saklamak istediğiniz bir kitabın ilk baskısını bu site üzerinden bulabilirsiniz. Üstelik platformun sundukları kitaplarla sınırlı değil Bunun yanı sıra eski dergileri, gazeteleri, kartpostalları, müzik kasetlerini, plakları bile bulabilirsiniz. Aslında bir nevi koleksiyoncular için her şey var diyebiliriz.

Site 2006 yılından beri hizmet veriyor. Eğer ki eski bir kitap almak ya da incelemek isterseniz nadirkitap.com’dan yararlanabilirsiniz. Özellikle baskısı bitmiş ürünler konusunda size yardımcı olabilecek başlıca sitelerden birisi.

klavye üstünde kutular

Online Alışveriş Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bugün online alışveriş yapmak istediğiniz zaman birçok site karşınıza çıkacaktır. Listemizde bulunanların dışında epey bir güvenilir site de mevcut. Fakat biz size bu listede hepsine yer vermek yerine belli başlı olanlarına yer vermek istedik. Ayrıca farklı kategorilerden olan siteleri de seçmeye özen gösterdik.

Online alışveriş siteleri arasında dönem dönem fiyat farkları ortaya çıkabiliyor. Alacağınız ürün her ne ise birçok siteden araştırma yapmanızda fayda var. Kimi zaman bütün sitelerde aynı fiyat korunurken bir başka sitede o güne özel bir indirim olabiliyor ve istediğiniz ürünü gayet büyük bir indirim ile satın alabiliyorsunuz.

Özellikle teknolojik ürünlerde indirim oranları çok ciddi boyutlarda olabiliyor. O nedenle kampanya dönemlerini dikkatli bir şekilde takip etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede yüksek fiyatlı bir ürünü oldukça makul bir ücret ödeyerek satın alma ihtimaliniz mevcut.

Burada dikkat etmeniz gereken online alışveriş yapacağınız sitelerin güvenliği. Kredi kartı bilgilerinizin güvenli bir şekilde korunması gerekiyor. Hatta sanal kredi kartları ile ödeme yapmak da bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca iade ve iptal şartlarına da göz atmakta fayda var. Çünkü satın aldığınız ürünlerin çalışmaması ya da size uygun olmaması durumunda sorunsuz bir şekilde iptal veya iadesinin yapılması gerekiyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.