En İyi Tıraş Makinesi Önerileri – 2022

Pandeminin hayatımıza girmesi ile beraber uzun bir süredir hayat standartlarımız fazlasıyla değişti. Özellikle evde kalma ile dünya genelinde neredeyse herkes sosyal yaşantısına bir ara verdi. Bunun sonuncunda da sağlık problemleri yaşamamak adına günlük hayatta dışarıda yaptığımız birçok işi evimizde hallettik. Tabii ki kuaföre gitmek de bunlardan birisi. Biz de hala bu şekilde devam eden, hatta öncesinde de bu konuya meraklı olan okurlarımız için en iyi tıraş makinesi önerileri listesini hazırladık.Liste içerisinde göreceğiniz ürünler farklı markalara ait ve farklı özelliklere sahip ürünler. Buraya listeyi hazırladığımız tarihlerdeki güncel olan en uygun fiyatları yazdık. Fakat listeden beğendiğiniz bir ürünü satın almadan önce fiyatın değiştiğini görmeniz mümkündür. Çünkü döviz kurlarının değişmesi sonucu ürün fiyatları genel olarak değişiyor.

Bu konuda bir mağduriyet yaşamamanız adını bu uyarıyı yaptıktan sonra şimdi geçelim listemize. İşte karşınızda en iyi tıraş makinesi önerileri. Ayrıca, En İyi Tost Makinesi Önerileri, En İyi Ütü Önerileri, bilgisayarınız için En İyi RAM Önerileri gibi farklı alanlardaki öneri listelerimizi de incelemek isterseniz liste içeriklerimize göz gezdirmeyi unutmayın.

Gemei Ataşbey Gm-6005 (En Ucuz Tıraş Makinesi)

Gemei Ataşbey Gm-6005

“Ben sadece hobi amaçlı kullanacağım” ya da “Çok para ödemek istemiyorum, ucuz olsun, işimi görsün yeter” diyorsanız Gemei Ataşbey Gm-6005 tam size göre. Çünkü en iyi tıraş makinesi önerileri listesi içerisinde bulunan en ucuz tıraş makinesi. Fakat fiyatına en son değineceğiz.

Gemei Ataşbey Gm-6005 başlangıç seviyesi bir tıraş makinesi. Bu nedenle çok fazla bir beklentiniz olmasın. Üründe özel T bıçak teknolojisi kullanılmış. Yakın kesim, hassas saç, sakal ve ense tıraşı için kullanılabiliyor. Kablosuz kullanılabilen bir cihaz olduğunu da belirtelim.

6 saatte tam olarak dolan bataryası 60 dakikalık bir kullanım ömrü sunuyor. Ürünün en güzel yanı üzerinde şarj göstergesinin olması. Bu sayede cihazınızın ne kadar şarjının kaldığını anlık olarak görebiliyorsunuz.

Islak kullanımı maalesef desteklemiyor. Bu nedenle de temizliğini efsanevi tıraş makinesi Moser gibi fırça ile yapmak zorundasınız. Kutu içerisinden 1 adet tıraş makinesi, 1 adet bakım yağı, 1 adet fırça, 1 adet adaptör ve 4 adet tarak başlığı çıkıyor.

Listede bulunan en ucuz tıraş makinesi olma özelliğini elinde bulunduran Gemei Ataşbey Gm-6005’in fiyatı ise 150 TL civarında. Oldukça uygun fiyatlı olduğuna şüphe yok.

POWERTEC TR-658

POWERTEC TR-658

POWERTEC TR-658 özellikle erkek kuaförlerinde gördüğümüz tıraş makinesine çok benziyor. Bu nedenle en iyi tıraş makinesi listesi içerisinde yer almayı hak eden bir ürün. Gelelim bu tıraş makinesinin özelliklerine.Ense, saç ve sakal tıraşı için üretilmiş bir cihaz. Listemizde yer alan Philips MG3710 gibi kulak ve burun kılları konusunda destek sağlamıyor. 90 dakikalık bir kullanım süresine sahip. Ortalama 8 saatte de tam olarak şarj oluyor. Şarjlı olmasının en büyük avantajı kablosuz bir kullanım imkanı sunması.

Erkek kuaförlerinde kullanılan tıraş makinesine çok benzediğini söylemiştik. Bunun en önemli nedenlerinden birisi ürünün tasarımına aslında erkek kuaförleri karar vermiş. Yani onları istekleri doğrultusunda tasarlanmış. Üç farklı tarağa sahip bu ürünü dilerseniz ıslak dilerseniz kuru olarak kullanabiliyorsunuz.

Kendi evinde kendi berberinin kullandığı ürünü ya da ona benzer bir ürünü kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir tıraş makinesi. Bu ürünün güncel fiyatı ise 260 TL civarında.

Xiaomi Youpin Gelen Enchen Black Stone

Xiaomi Youpin Gelen Enchen Black Stone

En iyi tıraş makinesi önerileri listesine bir Xiaomi modeliyle devam ediyoruz. Xiaomi her alanda olduğu gibi bu alanda da kendisini gösteriyor. Şirket, Youpin Gelen Enchen Black Stone modeli ile listemize girmeye hak kazandı.

Aslında ürünün ana markası Enchen. Fakat Xiaomi işbirliği markası olarak geçiyor. Çelik malzemeden üretilmiş şık bir ürün. Zaten Xiaomi’nin dokunuşlarını da tasarımından anlayabiliyoruz.

5W gücündeki bu tıraş makinesi 90 dakikalık bir kullanım süresine sahip. USB kablosu ile 60 dakikada tam olarak şarj olabiliyor. Islak ve kuru kullanımı destekliyor. Bu modern görünümlü şık tıraş makinesine sahip olmak isterseniz yaklaşık 250 TL ödemeniz gerekiyor.

Bu arada ufak bir not düşelim. Bu ürün zaman zaman Türkiye’de satılmıyor. Fakat ülkemizde bulunan alışveriş sitelerinin “yurt dışı” sekmesinde bu ürünü görebilirsiniz.

Philips MG3710 Erkek Bakım Seti

Philips MG3710 Erkek Bakım Seti

Philips MG3710 Erkek Bakım Seti aslında altısı bir arada bulunan bir set. 6 farklı başlığa sahip olan bu bakım seti sayesinde sakallarınıza dilediğiniz gibi şekil verebiliyorsunuz. 60 dakika çalışma süresine sahip. 16 saatte de tam olarak şarj oluyor. Ayrıca iki yıl garantisi var. Başlıklarını her kullanım sonrasında durulayabilirsiniz.

Kutu içeriğine bakacak olursak Philips MG3710 makine, düzeltici, burun ve kulak kılı düzelticisi, 1mm ve 2mm olmak üzere iki farklı kirli sakal tarakları, 3mm ve 5mm sakal tarakları ve saklama kesesi çıkıyor. Bu ürünün en güzel yanlarından birisi bıçakların kendiliğinden bileniyor olması.

Şöyle ki her makineyi çalıştırdığınızda çelik bıçaklar birbirlerine hafifçe sürterek sürekli olarak kendilerini bileyebiliyorlar. Ayrıca burun ve kulak kıllarını da başlığı sayesinde ortadan kaldırabiliyorsunuz.Genel hatları ile Philips MG3710 Erkek Bakım Seti oldukça güzel bir ürün. Ürünün güncel fiyatı ise 370 TL civarında seyrediyor.

Relux RPG6500 Groom 12 In 1

Relux RPG6500 Groom 12 In 1

Relux RPG6500 Groom 12 In 1 Yıkanabilir Başlıklı Erkek Bakım Kiti adından da anlaşılacağı üzere birçok konuda size destek sağlayacak bir ürün. Hemen geçelim teknik özelliklerine. Bu ürün tam 60 dakikalık kullanım ömrüne sahip.

Şarj konusunda sizi üzmeyecek türden. Çünkü hem USB ile şarj oluyor hem de 5 saatte tam olarak doluyor. Üzerinde bulunan LED şarj göstergesi sayesinde ne kadar şarjının kaldığını anlık olarak görebiliyorsunuz. Islak kullanımı desteklemiyor. Fakat saç, sakal, kulak ve burun kılları konusunda size büyük bir destek sağlıyor.

Kutu içerisinden 1 adet ana makine, 1 adet saç / sakal kesme başlığı, 1 adet vücut başlığı, 1 adet sıfır kesim başlığı, 1 adet burun ve kulak kılı kesme başlığı, 1’er adet 12mm, 9mm 6mm ve 3mm tarak, 1 adet dar kesim için ayarlı tarak ve 1 adet dar kesim ve şekillendirme başlığı çıkıyor.

Dolu dolu bir kutu içeriği olduğuna şüphe yok. Bu ürünü satın almak isterseniz 470 TL civarında bulabilirsiniz.

Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi

Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi

En iyi tıraş makinesi önerileri listesinin olmazsa olmazı bir marka ile devam ediyoruz. Her erkek kuaförünün vazgeçilmezi Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi. Standart bir erkek berberine gittiyseniz mutlaka bu makineden nasibinizi almışsınızdır.

Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi aslında oldukça eski olmasına rağmen bugün bile hala daha aktif olarak bir çok kuaför tarafından kullanılıyor. Eski olmasından kaynaklı kablosuz kullanım söz konusu değil. Dolayısıyla şarj etmeniz de gerekmiyor. Direkt olarak fişe takıp çalıştırıyorsunuz. Türkiye’nin en çok satan saç kesme makinesi olma özelliğini taşıyor.

0.1mm ile 3mm arasında bir kesim aralığına sahip. Dakikada 6.000 devir yapıyor. 230V gücünde ve 520 gram ağırlığında. Bir Alman üretimi olduğuna da dikkat çekmek gerekir. Ayrıca ürünün 2 yıl da garantisi var.

Kutusunun içerisinden 1 adet taraklı makine başlığı, 1 adet temizlik fırçası, 1 adet bakım yağı, 1 adet bıçak muhafaza kapağı ve garanti belgesi çıkıyor. Kutunun içerisinden çıkan temizlik fırçasından anlamış olabilirsiniz, ürün yıkanarak temizlenmiyor. Ancak sadece kuru kullanımı destekliyor.

Böyle bir efsaneyi evinizde kullanmak isterseniz 450 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor.Braun MGK3245 Erkek Bakım Kiti

Braun MGK3245 Erkek Bakım Kiti en iyi tıraş makinesi

Braun da Philips gibi çok amaçlı bir bakım seti ile en iyi tıraş makinesi önerileri listesine giriş yapıyor. Uzun ömürlü keskin bıçakları sayesinde her türlü saç ve sakalı rahatlıkla tıraş etmenizi sağlıyor. 0.5mm ve 10mm kısa sakal tarakları ile kirli sakalınızı koruyarak tıraş olabilirsiniz.

Saç kesme kısmına gelecek olursak bizi yine iki farklı başlık karşılıyor. Bunlardan birisi 0.5mm, diğeri ise 21mm. Bu sayede saçınızı dilediğiniz uzunlukta kesebilirsiniz. Ayrıca merak edenler için söyleyelim, 80 dakikalık bir kullanım ömrüne sahip. Bu kullanımı sağlayabilmeniz için de 8 saatte tam şarj etmeniz gerekiyor.

Ürünün en güzel yanı ise direkt olarak yıkayarak temizleyebiliyor olmanız. Bazı ürünlerin yıkanamıyor olması nedeniyle bu gayet güzel bir özellik olmuş. Ürünün güncel fiyatı 500 – 550 TL civarında.

Philips OneBlade QP2520/20

Philips OneBlade QP2520/20 en iyi tıraş makinesi

En iyi tıraş makinesi önerileri listesi içerisinde birden fazla Philips ürünü görmek çok normal. Çünkü Philips kullanıcıların ihtiyaçlarını çok iyi biliyor. Bilmekle kalmıyor bunlara uygun ürünler de üretiyor.

Philips OneBlade QP2520/20, “Her uzunluktaki sakalı kısaltma, şekillendirme ve tıraş etmenin yeni yolu” mottosu ile üretilmiş. Philips’in bu konuda en çok güvendiği nokta ise sakalı kesiksiz ve güvenli bir şekilde tıraş etmesi.

Eğer sakalınızı komple kesmek istemiyorsanız üzülmeyin. Philips sizi düşünmüş ve farklı özelliklere sahip üç adet kirli sakal tarağını kutuya eklemiş. Oynar başlıklı bir yapıda olmasından kaynaklı her yüz yapısına uygun olarak hareket ediyor.

8 saatte tam olarak şarj oluyor. Ayrıca 45 dakikalık kesintisiz bir tıraş imkanı da sağlıyor. Bu gözünüze biraz az gelmiş olabilir. Fakat günlük kullanım için oldukça uygun ve yeterli bir süre. Bıçakların değişimi ise 4 ayda bir olarak yapılması gerekiyor. Tabii bu tavsiye edilen süre. Siz kendi kullanım sürenize göre bunu göz önünde bulundursanız daha iyi olur. Son olarak hem ıslak hem de kuru olarak çalıştırabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaratmıyor.

Fiyatı konusuna gelince, ürün 460 TL civarından satılıyor. Fakat indirim zamanlarında denk getirirseniz ürünü çok daha uygun fiyata alma şansınızın olduğunu hatırlatalım.

Braun Series 3 300BT Sakal Kesme Makinesi

braun-series-3-300bt

En iyi tıraş makinesi listemizde yer alan bir başka Braun modeliyle devam ediyoruz. Tamamen kablosuz kullanım sağlayan Braun Series 3 300BT, birden çok fonksiyonu ile kullanıcılara sunuluyor. Tıraş, düzeltme ve düzgünleştirme için ideal bir araç olan Braun Series 3 300BT, sakal için en uygun kullanımı sağlayan araçlardan birisi.

Basınca duyarlı tıraş makinesi bir kırpıcı başlık ve beş tarak ile kullanıcılara sunuluyor. Sinekkaydı tıraş için ise doğrudan üç esnek bıçağını kullanmak mümkün. Ayrıca ince başlığı sayesinde dudak kenarı gibi tıraş etmesi zor alanları bile kolaylık tıraş etmeye olanak sağlıyor.Alman tasarımı Braun Series 3 300BT modelinin temizliği de oldukça basit. Ürünü doğrudan suyla yıkama imkanı mevcut. Ayrıca 30 dakikalık bir tıraş için bir saatte tam şarj olduğunu da belirtmek gerek. Ürünün 5 dakikalık hızlı şarj ile bir tıraş süresi kadar güce ulaştığını da belirtelim. Braun’un bu modeli ise yaklaşık 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Philips 5000 Serisi S5587/10

Philips-5000-Serisi

En iyi tıraş makinesi önerileri listemizin sıradaki konuğu Philips 5000 serisi oluyor. Philips 5000 Serisi S5587/10 modeli döner başlığıyla listemizdeki çoğu üründen farklı bir deneyim sağlıyor. Ayrıca ürünün teknolojik özellikleri de bir hayli göz dolduruyor.

Hem kuru hem ıslak kullanım için uygun olan Philips 5000 serisi, paslanmaz çelikten oluşan bıçaklara sahip. Dakikada 90.000 kesme işlemi ile son derece güçlü bir tıraş makinesi olduğunu da belirtmekte fayda var. Ayrıca ürünün sensörleri sayesinde kesme gücünü ayarladığını da belirtelim.

Makinenin döner başlıklı yapısı ile en iyi kesme açısını bulduğunu da belirtmekte fayda var. Ayrıca bir saatte tam şarja ulaşan ürünü şarja takılı bir şekilde kullanmak da mümkün. Tüm bunlara ek olarak kolay temizlik için ürünü suda durulama imkanı da sunuluyor. Bu modelin fiyatı ise 1.600 TL’den başlıyor.

Wahl Moser 1919 (En Pahalı Tıraş Makinesi)

Wahl Moser 1919 en iyi tıraş makinesi

Bir Alman efsanesi olan Wahl Moser en iyi tıraş makinesi önerileri listesinde karşımıza en pahalı tıraş makinesi ile de çıkıyor. Bir önceki Moser marka tıraş makinesinin Türkiye’de en çok satan tıraş makinesi olduğunu söylemiştik. Fakat Wahl Moser 1919 modeli için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Muhtemelen ülkemizde iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar kişi bu makineyi kullanıyordur. Zaten sınırlı sayıda bir üretime sahip. Çünkü 100. yıla özel tasarlanmış.

Bu tıraş makinesini ister kablolu isterseniz de kablosuz olarak kullanabilirsiniz. 70 dakikalık bir kullanım süresine sahip. Ayrıca 2 saatte tam olarak şarj oluyor ki bu biraz fazla. Sadece kuru kullanımı destekliyor.

Diğer makineden ayıran çok fazla bir ayrıcalığı yok aslında. Neredeyse aynı. sadece bu ürün 100. yıl özel tasarımına ve kablosuz kullanıma sahip. Onun haricindeki neredeyse bütün işlevleri aynı. İşte bu en pahalı tıraş makinesine sahip olmak isterseniz ödemeniz gereken tutar 3.500 TL.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.