En İyi Tıraş Makinesi Önerileri – 2024

Kişisel bakım ürünleri, gelişen teknolojiyle birlikte büyük değişimler geçirmeye başladılar. Üreticiler, kullanıcılarının ihtiyaçlarına doğru şekilde cevap verebilmek için ürünlerini yeni teknolojilerle üretmeye çalışıyorlar. Bu doğrultuda en çok gelişen kategorilerden birisi tıraş makineleri olmaktadır. Yeni bir tıraş makinesi almaya karar veren kişiler, çok fazla modelle karşılaştıkları için en iyi tıraş makinesi modeli hangisi diye merak etmektedirler.

Bizler de bu yazımızda sizler için çeşitli üreticilerin geliştirmiş oldukları tıraş makinesi modelleriyle hazırladığımız en iyi tıraş makinesi modelleri listemize yer vereceğiz. Hazırlamış olduğumuz listemizde her bütçeye ve segmente uygun tıraş makinesi modeline yer vermeye çalıştık. Böylece sizler de listemize göz atarak sizler için en uygun tıraş makinesini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Gemei Ataşbey Gm-6005

Gemei Ataşbey Gm-6005

“Ben sadece hobi amaçlı kullanacağım” ya da “Çok para ödemek istemiyorum, ucuz olsun, işimi görsün yeter” diyorsanız Gemei Ataşbey Gm-6005 tam size göre. Çünkü bu tıraş makinesi, en iyi tıraş makinesi önerileri listemiz içerisinde bulunan en ucuz tıraş makinesi olarak karşımıza çıkıyor.

Gemei Ataşbey Gm-6005 başlangıç seviyesi bir tıraş makinesi. Bu nedenle bu makineden çok fazla bir beklentiniz olmasın. Üründe özel T bıçak teknolojisi kullanılmış. Yakın kesim, hassas saç, sakal ve ense tıraşı için kullanılabiliyor. Kablosuz kullanılabilen bir makine olduğunu da belirtelim.

6 saatte tam olarak dolan bataryası 60 dakikalık bir kullanım ömrü sunuyor. Ürünün en güzel yanı üzerinde şarj göstergesinin olması. Bu sayede cihazınızın ne kadar şarjının kaldığını anlık olarak görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra makine, ıslak kullanımı maalesef desteklemiyor. Bu nedenle de temizliğini efsanevi tıraş makinesi Moser gibi fırça ile yapmak zorundasınız. Kutu içerisinden 1 adet tıraş makinesi, 1 adet bakım yağı, 1 adet fırça, 1 adet adaptör ve 4 adet tarak başlığı çıkıyor. Giriş seviyesindeki tıraş makinelerinden birisi olan Gemei Ataşbey Gm-6005, 430 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Xiaomi Youpin Gelen Enchen Black Stone

Xiaomi Youpin Gelen Enchen Black Stone

En iyi tıraş makinesi önerileri listesine bir Xiaomi modeliyle devam ediyoruz. Xiaomi neredeyse her teknolojik alanda olduğu gibi bu alanda da kendisini gösteriyor. Şirket, Youpin Gelen Enchen Black Stone modeli ile listemize girmeye hak kazandı.

Aslında ürünün ana markası Enchen. Fakat Xiaomi işbirliği markası olarak geçiyor. Çelik malzemeden üretilmiş şık bir ürün. Zaten Xiaomi’nin dokunuşlarını da tasarımından anlayabiliyoruz. 5W gücündeki bu tıraş makinesi 90 dakikalık bir kullanım süresine sahip. USB kablosu ile 60 dakikada tam olarak şarj olabiliyor. Islak ve kuru kullanımı destekliyor. Bu modern görünümlü şık tıraş makinesine sahip olmak isterseniz yaklaşık 460 TL ödemeniz gerekiyor.

Powertec TR-658

POWERTEC TR-658

Powertec TR-658 özellikle erkek kuaförlerinde gördüğümüz tıraş makinesine çok benziyor. Bu nedenle en iyi tıraş makinesi listesi içerisinde yer almayı hak eden bir ürün. Gelelim bu tıraş makinesinin özelliklerine. Ense, saç ve sakal tıraşı için üretilmiş bir cihaz. Listemizde yer alan Philips MG3710 gibi kulak ve burun kılları konusunda destek sağlamıyor. 90 dakikalık bir kullanım süresine sahip. Ortalama 8 saatte de tam olarak şarj oluyor. Şarjlı olmasının en büyük avantajı kablosuz bir kullanım imkanı sunması.

Erkek kuaförlerinde kullanılan tıraş makinesine çok benzediğini söylemiştik. Bunun en önemli nedenlerinden birisi ürünün tasarımına aslında erkek kuaförleri karar vermiş. Yani onları istekleri doğrultusunda tasarlanmış. Üç farklı tarağa sahip bu ürünü dilerseniz ıslak dilerseniz kuru olarak kullanabiliyorsunuz. Kendi evinde kendi berberinin kullandığı ürünü ya da ona benzer bir ürünü kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir tıraş makinesi. Bu ürünün güncel fiyatı ise 500 TL’den başlamaktadır.

Relux RPG6500 Groom 12 In 1

Relux RPG6500 Groom 12 In 1

Relux RPG6500 Groom 12 In 1 Yıkanabilir Başlıklı Erkek Bakım Kiti adından da anlaşılacağı üzere birçok konuda size destek sağlayacak bir ürün. Hemen geçelim teknik özelliklerine. Bu ürün tam 60 dakikalık kullanım ömrüne sahip.

Şarj konusunda sizi üzmeyecek türden. Çünkü hem USB ile şarj oluyor hem de 5 saatte tam olarak doluyor. Üzerinde bulunan LED şarj göstergesi sayesinde ne kadar şarjının kaldığını anlık olarak görebiliyorsunuz. Islak kullanımı desteklemiyor. Fakat saç, sakal, kulak ve burun kılları konusunda size büyük bir destek sağlıyor.

Kutu içerisinden 1 adet ana makine, 1 adet saç / sakal kesme başlığı, 1 adet vücut başlığı, 1 adet sıfır kesim başlığı, 1 adet burun ve kulak kılı kesme başlığı, 1’er adet 12mm, 9mm 6mm ve 3mm tarak, 1 adet dar kesim için ayarlı tarak ve 1 adet dar kesim ve şekillendirme başlığı çıkıyor. Dolu dolu bir kutu içeriği olduğuna şüphe yok. Bu ürünü satın almak isterseniz makineyi Türkiye’de 650 TL’den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.

Philips MG3710 Erkek Bakım Seti

Philips MG3710 Erkek Bakım Seti

Philips MG3710 Erkek Bakım Seti aslında altısı bir arada bulunan bir set. 6 farklı başlığa sahip olan bu bakım seti sayesinde sakallarınıza dilediğiniz gibi şekil verebiliyorsunuz. 60 dakika çalışma süresine sahip. 16 saatte de tam olarak şarj oluyor. Ayrıca iki yıl garantisi var. Başlıklarını her kullanım sonrasında durulayabilirsiniz.

Kutu içeriğine bakacak olursak Philips MG3710 makine, düzeltici, burun ve kulak kılı düzelticisi, 1mm ve 2mm olmak üzere iki farklı kirli sakal tarakları, 3mm ve 5mm sakal tarakları ve saklama kesesi çıkıyor. Bu ürünün en güzel yanlarından birisi bıçakların kendiliğinden bileniyor olması.

Şöyle ki her makineyi çalıştırdığınızda çelik bıçaklar birbirlerine hafifçe sürterek sürekli olarak kendilerini bileyebiliyorlar. Ayrıca burun ve kulak kıllarını da başlığı sayesinde ortadan kaldırabiliyorsunuz. Philips MG3710 Erkek Bakım Seti, güncel olarak 720 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi

Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi

En iyi tıraş makinesi önerileri listesinin olmazsa olmazı bir marka ile devam ediyoruz. Her erkek kuaförünün vazgeçilmezi Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi. Standart bir erkek berberine gittiyseniz mutlaka bu makineden nasibinizi almışsınızdır.

Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi aslında oldukça eski olmasına rağmen bugün bile hala daha aktif olarak bir çok kuaför tarafından kullanılıyor. Eski olmasından kaynaklı kablosuz kullanım söz konusu değil. Dolayısıyla şarj etmeniz de gerekmiyor. Direkt olarak fişe takıp çalıştırıyorsunuz. Türkiye’nin en çok satan saç kesme makinesi olma özelliğini taşıyor.

0.1mm ile 3mm arasında bir kesim aralığına sahip. Dakikada 6.000 devir yapıyor. 230V gücünde ve 520 gram ağırlığında. Bir Alman üretimi olduğuna da dikkat çekmek gerekir. Ayrıca ürünün 2 yıl da garantisi var. Kutusunun içerisinden 1 adet taraklı makine başlığı, 1 adet temizlik fırçası, 1 adet bakım yağı, 1 adet bıçak muhafaza kapağı ve garanti belgesi çıkıyor. Kutunun içerisinden çıkan temizlik fırçasından anlamış olabilirsiniz, ürün yıkanarak temizlenmiyor. Ancak sadece kuru kullanımı destekliyor. Böyle bir efsaneyi evinizde kullanmak isterseniz 800 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Goldmaster GM-8141 Zero

Goldmaster GM-8141 Zero

Goldmaster, kişisel bakım ürünlerinden küçük ev aletlerine kadar birçok kategoride ürün üretmektedir. Böylece Goldmaster, Türkiye’de en çok tercih edilen teknoloji üreticilerinden birisi konumundadır. Bizler de hazırlamış olduğumuz en iyi tıraş makinesi modelleri listemizde Goldmaster tarafından üretilen GM-8141 Zero modeline yer verdik.

Çok amaçlı tıraş makinesi modellerinden birisi olan GM-8141 Zero, çeşitli başlıkları sayesinde kullanıcılarına farklı tıraş deneyimleri sunuyor. Set içerisindeki başlıklarla sakal ve saç tıraşının yanı sıra kulak burun tüy alma işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz. Yaklaşık 90 dakikada şarj olan makine, 1 saatlik bir kullanım süresi sağlıyor. Bir tıraş makinesi için yeterli olan bu süre, rakiplerine kıyasla zayıf kalabilmektedir. Yine de Goldmaster GM-8141 Zero, başarılı tıraş performansıyla listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Goldmaster GM-8141 Zero, Türkiye’de 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Philips MG7715/15

Philips MG7715-15

En iyi tıraş makinesi modelleri listemize bir başka Philips modeliyle devam ediyoruz. Philips MG7715/15, Türkiye’de Philips’in en çok tercih edilen tıraş makinelerinin başında geliyor. Çok amaçlı tıraş makinesi setlerinden olan Philips MG7715/15, sağladığı performansın yanı sıra uzun ömürlü olmasıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Philips MG7715/15 ile saç, sakal tıraşı olabilmenin yanı sıra vücut bakımınızı da yapabiliyorsunuz. Bu doğrultuda sette 13 farklı başlık mevcut. Li-on bir bataryaya sahip olan Philips MG7715/15, tek şarjla yaklaşık 2 saat çalışabilmektedir. Bunun yanı sıra tıraş makinesinin en başarılı özelliklerinden birisi hızlı şarj desteği olmaktadır. Öyle ki tıraş olurken makinenin şarjının bitmesi durumunda makineyi 5 dakika şarj ederek tıraşınızı tamamlayacak sürede tıraş olabiliyorsunuz. Özellikleriyle kullanıcılarını genel olarak memnun etmeyi başaran Philips MG7715/15, Türkiye’de 1.550 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Philips OneBlade QP2520/20

Philips OneBlade QP2520/20 en iyi tıraş makinesi

En iyi tıraş makinesi önerileri listesi içerisinde birden fazla Philips ürünü görmek çok normal. Çünkü Philips kullanıcıların ihtiyaçlarını çok iyi biliyor. Bilmekle kalmıyor bunlara uygun ürünler de üretiyor. Philips OneBlade QP2520/20, “Her uzunluktaki sakalı kısaltma, şekillendirme ve tıraş etmenin yeni yolu” mottosu ile üretilmiş. Philips’in bu konuda en çok güvendiği nokta ise sakalı kesiksiz ve güvenli bir şekilde tıraş etmesi.

Eğer sakalınızı komple kesmek istemiyorsanız üzülmeyin. Philips sizi düşünmüş ve farklı özelliklere sahip üç adet kirli sakal tarağını kutuya eklemiş. Oynar başlıklı bir yapıda olmasından kaynaklı her yüz yapısına uygun olarak hareket ediyor.

8 saatte tam olarak şarj oluyor. Ayrıca 45 dakikalık kesintisiz bir tıraş imkanı da sağlıyor. Bu gözünüze biraz az gelmiş olabilir. Fakat günlük kullanım için oldukça uygun ve yeterli bir süre. Bıçakların değişimi ise 4 ayda bir olarak yapılması gerekiyor. Tabii bu tavsiye edilen süre.

Siz kendi kullanım sürenize göre bunu göz önünde bulundursanız daha iyi olur. Son olarak hem ıslak hem de kuru olarak çalıştırabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaratmıyor. Fiyatı konusuna gelince, ürün 1.830 TL civarından satılıyor. Fakat indirim zamanlarında denk getirirseniz ürünü çok daha uygun fiyata alma şansınızın olduğunu hatırlatalım.

Babyliss E990E

en iyi tıraş makinesi - Babyliss E990E

Fransa merkezli Babyliss, kişisel bakım konusunda en başarılı teknoloji üreticilerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Bu doğrultuda şirket, üretmiş olduğu tıraş makinesi modelleriyle de kullanıcılarına hizmet veriyor. Bizler de en iyi tıraş makinesi modelleri listemizde Babyliss E990E’e yer verdik. 8 farklı başlığa sahip olan Babyliss E990E, sahip olduğu başlıklar sayesinde kullanıcılarına saç, sakal ve ense tıraşı yapabilme imkanı sağlıyor. Üstelik tıraşlarınızdan sonra makinenin başlıklarını yıkayarak temizleyebiliyorsunuz.

Li-on pile sahip olan makineyi tek şarjla yaklaşık 150 dakika kullanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Babyliss E990E, 3 saatte tam kapasite şarj olabilmektedir. Cihazda LCD bir ekran mevcut. Bu ekran üzerinden makinenin şarj seviyesini takip edebiliyorsunuz. Kutusunda taşıma çantasıyla birlikte çıkan Babyliss E990E, Türkiye’de 3.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Philips 5000 Serisi S5587/10

Philips-5000-Serisi

En iyi tıraş makinesi önerileri listemizin son sıralarına yaklaşırken sırada yer alan model Philips 5000 serisi oluyor. Philips 5000 Serisi S5587/10 modeli döner başlığıyla listemizdeki çoğu üründen farklı bir deneyim sağlıyor. Ayrıca ürünün teknolojik özellikleri de bir hayli göz dolduruyor.

Hem kuru hem ıslak kullanım için uygun olan Philips 5000 serisi, paslanmaz çelikten oluşan bıçaklara sahip. Dakikada 90.000 kesme işlemi ile son derece güçlü bir tıraş makinesi olduğunu da belirtmekte fayda var. Ayrıca ürünün sensörleri sayesinde kesme gücünü ayarladığını da belirtelim.

Makinenin döner başlıklı yapısı ile en iyi kesme açısını bulduğunu da belirtmekte fayda var. Ayrıca bir saatte tam şarja ulaşan ürünü şarja takılı bir şekilde kullanmak da mümkün. Tüm bunlara ek olarak kolay temizlik için ürünü suda durulama imkanı da sunuluyor. Bu modelin fiyatı ise 3.550 TL’den başlıyor.

Babyliss PRO FX-8700

en iyi tıraş makinesi - Babyliss PRO FX-8700

Babyliss PRO FX-8700, en iyi tıraş makinesi modelleri listemizin son sırasında kendisine yer buluyor. Türkiye’deki üst segment tıraş makinesi modellerinden birisi olan Babyliss PRO FX-8700 hem konforlu kullanımıyla hem de kaliteli ekipmanlarıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Babyliss PRO FX-8700 ile saç, sakal ve ense tıraşı olabiliyorsunuz. Makine, bu fonksiyonları gerçekleştirebileceğiniz 8 farklı başlık ile kutudan çıkmaktadır.

Babyliss PRO FX-8700, li-on bir bataryaya sahip. Bu doğrultuda makineyi tek şarjla 2 saat kullanabiliyorsunuz. Makinenin şarj olma süresi ise yaklaşık 3 saat olarak karşımıza çıkıyor. Babyliss PRO FX-8700, birçok makinenin aksine kablolu bir şekilde çalışabilmektedir. Makinenin bu özelliği de kullanıcıların makineyi kullanmalarını fazlasıyla kolaylaştırıyor. Babyliss PRO FX-8700, Türkiye’de 4.500 TL’den başlayan fiyatlarla tıraş makinesi pazarında kendisine yer bulmaktadır.

En İyi Tıraş Makinesi Modelleri: Genel Değerlendirme

Tıraş makineleri, günümüzde erkek bakımının olmazsa olmaz teknolojik ürünlerinden birisidir. Başarılı tıraşlar için iyi tıraş makineleri büyük önem taşıyorlar. Bu doğrultuda en iyi tıraş makinesi hangisi diye merak edebilirsiniz. En iyi tıraş makineleri, mükemmel tıraş sonuçları, konforlu kullanım, dayanıklılık ve uygun fiyat gibi faktörleri bir araya getirerek kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir.

Her bir makine, farklı özellikleri ve avantajlarıyla dikkat çekmektedir. Piyasada yer alan tıraş makinesi modellerinin çeşitlenmesi, tıraş makinesi tercihinde bulunmanızı zorlaştırabilir. Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi tıraş makinesi modellerini listeledik. Sizler için hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak her bütçeye uygun en iyi tıraş makinelerini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.