En İyi Video Düzenleme Programları – 2021

En iyi video düzenleme programi
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Teknolojinin gelişmesi, sosyal medyanın günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası olması ve dijital pazarlamanın her geçen gün daha da önem kazanması, video içeriklerine olan talebi artırmaya devam ediyor. Elimizdeki hemen hemen her elektronik cihaz ile fotoğraf ve video çekebiliyor olmak video düzenleme programlarına ihtiyacımızı daha da artırıyor. Peki, en iyi video düzenleme programları hangisi?

Video düzenlemeleri için piyasada ücretli ve ücretsiz olarak mobil uygulamalar yer alsa da, en iyi video düzenleme programları yüksek kapasite gerektirdiğinden dolayı bilgisayarlar için olanlardır.

Cep telefonu veya aksiyon kameranız ile çekeceğiniz videoları şahane eserlere dönüştürmek için ihtiyacınız olan şeyler; bir bilgisayar, biraz yaratıcılık ve bir video düzenleme programı.

İhtiyacınıza uygun olan en iyi video düzenleme programını bulabilmeniz için yüzlerce dolar harcamanız gerek yok. Listemizi incelemeniz yeterli:

En İyi Video Düzenleme Programları

Blender

en iyi video düzenleme uygulması

Blender video düzenleme uygulamasını Mac, Linux ve Windows platformlarında ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu program sayesinde kesme, ekleme, ileri sarma, geri kaydırma, senkronizasyon gibi basit görevlerden tutun da, 3 boyutlu animasyonlara kadar pek çok ihtiyacınızı karşılamanız mümkün. Ayrıca katmanlar arası geçişler, çeşitli filtreler gibi daha pek çok özelliği de Blender programında bulabilirsiniz.Shotcut

en iyi fotoğraf düzenleme uygulması

Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunan Shotcut video düzenleme uygulamasını Windows, Mac, Linux platformlarından erişebilirsiniz. Kırpma, ileri, geri sarma gibi temel özellikleri içinde barındıran programın ücretsiz sürümü bile pek çok ihtiyacınıza cevap verebilecek nitelikte. Programın en iyi özelliklerinden biri ise 4K videoları destekliyor olması.

Openshot

Program İndirme panosundaki Pin

Openshot, Mac, Windows ve Linux üzerinde kullanabileceğiniz açık kaynaklı bir video düzenleme programıdır. Basit arayüzü ve kapsamlı özellikleri ile videolarınızı en iyi şekilde düzenleyebilirsiniz. Openshot, yeniden boyutlandırma, kırpma, döndürme gibi temel özelliklere ek olarak 3 boyutlu animasyonlar, efektler, filigranlar ve çeşitli şablonları da bünyesinde barındırıyor.

DaVinci Resolve

davinci-resolve-17

Video ve ses düzenleme, kurgulama ve daha nice özellik için kullanılabilen DaVinci Resolve, kullanıcıların en çok tercih ettiği video düzenleme programlarında birisi. Ücretli bir versiyonunun bulunmasının yanı sıra, ücretsiz versiyonuyla oldukça harika işler çıkarılabiliyor. Hatta, çoğu ücretli programa taş çıkartıyor desek yeridir. Eğer şimdiye kadar denemediyseniz, kesinlikle tavsiye ediyoruz.

HitFilm Express

en iyi video düzenleme uygulaması

HitFilm Express hem Mac hem de Windows üzerinde kullanılan profesyonel bir video düzenleme uygulamasıdır. Temel düzeyde bir editörün ihtiyacı olan her türlü görevi yerine getiren HitFilm Express programı daha pek çok özelliği içinde barındırıyor. Program, ücretsiz sürümünde 150’den fazla özel efekti kullanıcılarına sunuyor.

iMovie

Basic Video Editing in iMovie (Part 1) - YouTube

Mac platformu üzerinde kullanılan en popüler video düzenleme araçlarından biri olan iMovie programı kullanıcılarına temel düzeyde bir video düzenleme deneyimi yaşatıyor. En güzel özelliklerinden bir tanesi ise 4K çözünürlüğü destekliyor olmasıdır.

InVideo

InVideo - Create insanely good social videos in under 10 mins | Product Hunt

Mac ve Windows üzerinden kullanılabilen InVideo video düzenleme programı pek çok özelliği kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Hem bireysel kullanıcıların hem de profesyonellerin kullanacağı nitelikleri içerisinde barındırıyor. HD çözünürlüğü desteklemesi, ses araçları barındırması ve stabilizasyon gibi özellikleri ile öne çıkıyor.

VideoPad

VideoPad Video Editor Steam'de

VideoPad, yalnızca Windows üzerinde kullanabilmesine karşın muhteşem bir video düzenleme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Temel düzeyde video düzenleme deneyimi sunan aracın en önemli özelliklerinden bir tanesi 3D video formatını destekliyor olmasıdır.

Lightworks

Lightworks Beginners Tutorial: Quick And Easy Video Editing. - YouTube

Mac, Windows ve Linux üzerinde kullanılabilen Lightworks video düzenleme aracının hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları bulunuyor. Ücretli versiyonu 4K çözünürlüğü desteklemesine karşın ücretsiz versiyonda böyle bir seçenek sunulmuyor. İçerisinde barındırdığı öğretici videolar ile kullanımını daha kolay hale getiriyor.

Filmora

en iyi video düzenleme uygulaması

Filmora, Windows ve Mac platformlarında kullanılabilen iyi tasarlanmış bir video düzenleme aracıdır. Temel düzeyde pek çok ihtiyacı karşılayan video düzenleme aracının, 4K desteğinin yanında videoları boyutlandırma gibi özellikleri de beraberinde getiriyor.

ClipChamp

en iyi video düzenleme uygulaması

InVideo gibi online bir video düzenleme aracı olan ClipChamp ekleme, kesme, renk dengeleme, geçiş efektleri gibi temel düzey özellikleri içinde barındıran bir video düzenleme aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

iPhone 13

Yeni iPhone Hakkında Tüm Bilinenler: iPhone 13

iPhone 12 serisinin çıkışıyla birlikte iPhone 13 için sızıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Apple, iPhone 12 serisinde tasarım değişikliğine giderek müşterilerini dinlediğini

john-mccarthy

John McCarthy Kimdir?

Bilişim dünyasına yaptığı değerli katkılarla tanınan John McCarthy kimdir? Bu yazımızda hayatı ve kariyeri boyunca yapay zeka ve birçok alanda görevler üstlenen

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın