Ana Sayfa > Listeler > En İyi Video Düzenleme Programları – 2021

En İyi Video Düzenleme Programları – 2021

Teknolojinin gelişmesi, sosyal medyanın günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası olması ve dijital pazarlamanın her geçen gün daha da önem kazanması, video içeriklerine olan talebi artırmaya devam ediyor. Elimizdeki hemen hemen her elektronik cihaz ile fotoğraf ve video çekebiliyor olmak video düzenleme programlarına ihtiyacımızı daha da artırıyor. Peki, en iyi video düzenleme programları hangisi?Video düzenlemeleri için piyasada ücretli ve ücretsiz olarak mobil uygulamalar yer alsa da, en iyi video düzenleme programları yüksek kapasite gerektirdiğinden dolayı bilgisayarlar için olanlardır.

Cep telefonu veya aksiyon kameranız ile çekeceğiniz videoları şahane eserlere dönüştürmek için ihtiyacınız olan şeyler; bir bilgisayar, biraz yaratıcılık ve bir video düzenleme programı.

İhtiyacınıza uygun olan en iyi video düzenleme programını bulabilmeniz için yüzlerce dolar harcamanız gerek yok. Listemizi incelemeniz yeterli:

En İyi Video Düzenleme Programları

Blender

en iyi video düzenleme uygulması

Blender video düzenleme uygulamasını Mac, Linux ve Windows platformlarında ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu program sayesinde kesme, ekleme, ileri sarma, geri kaydırma, senkronizasyon gibi basit görevlerden tutun da, 3 boyutlu animasyonlara kadar pek çok ihtiyacınızı karşılamanız mümkün. Ayrıca katmanlar arası geçişler, çeşitli filtreler gibi daha pek çok özelliği de Blender programında bulabilirsiniz.

Shotcut

en iyi fotoğraf düzenleme uygulması

Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunan Shotcut video düzenleme uygulamasını Windows, Mac, Linux platformlarından erişebilirsiniz. Kırpma, ileri, geri sarma gibi temel özellikleri içinde barındıran programın ücretsiz sürümü bile pek çok ihtiyacınıza cevap verebilecek nitelikte. Programın en iyi özelliklerinden biri ise 4K videoları destekliyor olması.

Openshot

Program İndirme panosundaki Pin

Openshot, Mac, Windows ve Linux üzerinde kullanabileceğiniz açık kaynaklı bir video düzenleme programıdır. Basit arayüzü ve kapsamlı özellikleri ile videolarınızı en iyi şekilde düzenleyebilirsiniz. Openshot, yeniden boyutlandırma, kırpma, döndürme gibi temel özelliklere ek olarak 3 boyutlu animasyonlar, efektler, filigranlar ve çeşitli şablonları da bünyesinde barındırıyor.

DaVinci Resolve

davinci-resolve-17

Video ve ses düzenleme, kurgulama ve daha nice özellik için kullanılabilen DaVinci Resolve, kullanıcıların en çok tercih ettiği video düzenleme programlarında birisi. Ücretli bir versiyonunun bulunmasının yanı sıra, ücretsiz versiyonuyla oldukça harika işler çıkarılabiliyor. Hatta, çoğu ücretli programa taş çıkartıyor desek yeridir. Eğer şimdiye kadar denemediyseniz, kesinlikle tavsiye ediyoruz.

HitFilm Express

en iyi video düzenleme uygulaması

HitFilm Express hem Mac hem de Windows üzerinde kullanılan profesyonel bir video düzenleme uygulamasıdır. Temel düzeyde bir editörün ihtiyacı olan her türlü görevi yerine getiren HitFilm Express programı daha pek çok özelliği içinde barındırıyor. Program, ücretsiz sürümünde 150’den fazla özel efekti kullanıcılarına sunuyor.

iMovie

Basic Video Editing in iMovie (Part 1) - YouTube

Mac platformu üzerinde kullanılan en popüler video düzenleme araçlarından biri olan iMovie programı kullanıcılarına temel düzeyde bir video düzenleme deneyimi yaşatıyor. En güzel özelliklerinden bir tanesi ise 4K çözünürlüğü destekliyor olmasıdır.

InVideo

InVideo - Create insanely good social videos in under 10 mins | Product Hunt

Mac ve Windows üzerinden kullanılabilen InVideo video düzenleme programı pek çok özelliği kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Hem bireysel kullanıcıların hem de profesyonellerin kullanacağı nitelikleri içerisinde barındırıyor. HD çözünürlüğü desteklemesi, ses araçları barındırması ve stabilizasyon gibi özellikleri ile öne çıkıyor.

VideoPad

VideoPad Video Editor Steam'de

VideoPad, yalnızca Windows üzerinde kullanabilmesine karşın muhteşem bir video düzenleme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Temel düzeyde video düzenleme deneyimi sunan aracın en önemli özelliklerinden bir tanesi 3D video formatını destekliyor olmasıdır.

Lightworks

Lightworks Beginners Tutorial: Quick And Easy Video Editing. - YouTube

Mac, Windows ve Linux üzerinde kullanılabilen Lightworks video düzenleme aracının hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları bulunuyor. Ücretli versiyonu 4K çözünürlüğü desteklemesine karşın ücretsiz versiyonda böyle bir seçenek sunulmuyor. İçerisinde barındırdığı öğretici videolar ile kullanımını daha kolay hale getiriyor.

Filmora

en iyi video düzenleme uygulaması

Filmora, Windows ve Mac platformlarında kullanılabilen iyi tasarlanmış bir video düzenleme aracıdır. Temel düzeyde pek çok ihtiyacı karşılayan video düzenleme aracının, 4K desteğinin yanında videoları boyutlandırma gibi özellikleri de beraberinde getiriyor.

ClipChamp

en iyi video düzenleme uygulaması

InVideo gibi online bir video düzenleme aracı olan ClipChamp ekleme, kesme, renk dengeleme, geçiş efektleri gibi temel düzey özellikleri içinde barındıran bir video düzenleme aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Adobe Premiere Pro CC

Adobe Premiere Pro CC

Listedeki diğer ürünlerin aksine ücretli bir program olsa da Adobe Premiere Pro CC, piyasadaki en iyi video düzenleme programlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Çoğu profesyonel kurgucunun da kullandığı bu yazılım ile yapabileceklerinizin sınırları hayal gücünüze kalmış.

Efekt eklemek, ses düzenlemek ve daha nice özellik Adobe Premiere Pro CC ile kullanıcılara sunuluyor. Bu nedenle, eğer video düzenlemeyi bir meslek haline getirmek istiyorsanız ve listemizdeki diğer programlar size yetersiz geliyorsa Adobe Premiere Pro CC’ye geçmenin vakti gelmiş demektir. Aylık olarak düzenli ödeme yapmanız gerekiyor ancak öğrenci ya da öğretmenseniz indirimden faydalanabiliyorsunuz.

Final Cut Pro

Final Cut Pro

Kurgucu olarak çalışan profesyonellerin kullandığı bir diğer yazılım da şüphesiz Final Cut Pro’dur. Ancak, yine listemizdeki diğer programların aksine ücretli bir yazılımdır. Ayrıca, bu yazılımı çalıştırmak için bir Mac modeline ihtiyacınız var. Bir başka deyişle Final Cut Pro, Windows işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılamıyor.

Oldukça sade bir arayüze sahip yazılım sayesinde video düzenleme işlemlerini kolaylıkla yapmak mümkün. Mac cihazlardaki en büyük ücretsiz rakibi olan iMovie’den çok daha başarılı bir program olduğunu söylememize gerek bile olmadığını düşünüyoruz. Fakat, aynı Adobe Premiere Pro’da olduğu gibi, profesyonel bir amaçla kullanmayacaksanız tavsiye etmiyoruz. Çünkü, amatör kullanım için bu kadar para vermek pek mantıklı değil. Amatör anlamda kurgu yapmak istiyorsanız listemizdeki ücretsiz programları tercih etmeniz bütçeniz açısından daha yararlı olacaktır. Ancak, o programlardan verim alamadığınızı hissediyorsanız Final Cut Pro’ya göz atmanızda fayda var.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.