En İyi Bulaşık Makinesi Önerileri – 2023

En iyi bulaşık makinesi önerileri listemiz ile karşınızdayız. Bir evin vazgeçilmez beyaz eşyaları arasında yer alan bulaşık makineleri arasından seçim yapmak kimi zaman zor olabiliyor. Bu nedenle piyasadaki en iyi bulaşık makinelerini sizler için listeledik.

Listemizde her bütçeye hitap edecek bulaşık makineleri yer alıyor. Buna ek olarak fiyat sıralamasına göre bir liste oluşturduğumuzu da söyleyelim. Yani listede ilerledikçe ürünlerin fiyatı da artış gösterecek. Ayrıca listede yer alan yıllık enerji tüketimi değerleri aksi belirtilmedikçe 100 yıkama üzerinden hesaplanmıştır.

Lafı uzatmadan en iyi bulaşık makinesi önerileri listemize geçelim. İşte sizler için seçtiğimiz en iyi bulaşık makineleri:

Regal BM 310 (En Ucuz Bulaşık Makinesi)

regal-bm310

En iyi bulaşık makinesi listemize Regal BM 310 modeliyle başlıyoruz. Listemizdeki en uygun fiyatlı bulaşık makinesi olma özelliğini de taşıyan Regal BM 310, fiyat performans ürünü arayanlar için harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Cihazın derinliği 59,8 cm, yüksekliği ise 85 cm olarak ifade ediliyor. Regal, BM 310’un 12 kişilik kapasitesi olduğunu belirtiyor. Bu da makinenin, 2-3 kişilik kullanımlar için fazlasıyla uygun olduğunu gösteriyor.

Ürünün tüketim değerlerine baktığımızda bizi program başına 12 litrelik bir su tüketimi karşılıyor. Enerji bazlı tüketimde ise yıllık 92 kWh enerji tükettiğini görmek mümkün. Bu da ürünü E sınıfına yerleştiriyor. Ayrıca makinenin 52 desibel değerinde ses seviyesi olduğunu da belirtmek gerekli.

Cihazın uygun fiyatlı olması sebebiyle herhangi bir dijital panel ile karşılaşmıyoruz. Ürünün üstündeki tuşlar ile program ayarlamak mümkün. Regal, ürüne 3 adet program yerleştirmiş. Bu programların arasından ekonomik olanının süresi 205 dakika olarak belirtiliyor. Belirttiğimiz gibi, iyi bir bulaşık makinesi almak ancak çok para harcamamak istiyorsanız, Regal BM 310 modeli sizin için fazlasıyla uygun. Yaklaşık 6.800 TL’den başlayan fiyatlarla bu ürünü satın alabilirsiniz.

Profilo BM5221MA

Profilo BM5221MA

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bulaşık makinesi önerileri listemize Profilo BM5221MA ile devam ediyoruz. Profilo, dünya genelinde en çok tercih edilen beyaz eşya üreticilerinden birisidir. Bu doğrultuda şirket, Türkiye’de de fazlasıyla kullanılmaktadır. Bizler de en iyi bulaşık makinesi önerileri listemizde Profilo BM5221MA modeline yer verdik.

Profilo BM5221MA, 60 cm derinliğe sahip. Bunun yanı sıra bulaşık makinesinin genişliği de 60 cm olarak karşımıza çıkıyor. 84.5 cm yükseklikteki bulaşık makinesi, yaklaşık 13 kişilik kapasiteye sahip. Böylece Profilo BM5221MA, ev tipi kullanıcılara başarıyla hizmet vermektedir.

5 programa sahip olan bulaşık makinesi, 100 yıkamada yaklaşık 85 kWh enerji tüketmektedir. Bunun yanı sıra makinenin ortalama su tüketimi ise 9.5 lt olarak karşımıza çıkıyor. Giriş seviyesi bulaşık makinesi modellerinden birisi olarak ön plana çıkan Profilo BM5221MA, Türkiye’de 8.990 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Vestel BM 5101

vestel-bm-5101

En iyi bulaşık makinesi önerileri listemizde ilerledikçe fiyat artışı da kaçınılmaz hâle geliyor. Vestel’in bu modeliyle birlikte giriş seviye ürünlerin sonuna yaklaşıyoruz. Ancak henüz tam olarak orta seviyeye ulaştığımızı da söylemek doğru olmayacaktır.

Vestel BM 5101 modeli, 59,8 cm derinliğe ve 85 cm yüksekliğe sahip. Bunun yanı sıra bir önceki Vestel modeli gibi tam 13 kişilik bir kapasite ile karşımıza çıkıyor. Bu değerlerin, çoğu ev tipi kullanıcı için yeterli olacağını belirtmekte fayda var.

Ürünün tüketim değerlerine baktığımızda ise bizleri program başına 12 litrelik bir harcama karşılıyor. Yıllık enerji tüketimi açısından ise makinenin E sınıfında 94 kWh’lık bir değere sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak Vestel, bir önceki üründen farklı olarak bu modelde 52 dB ses seviyesine sahip bir cihaz üretmiş.

Genel özelliklerine bakacak olursak makinenin 5 programlı bir kullanım sunduğunu görmek mümkün. Buna ek olarak cihazda dijital dokunmatik bir ekran yer alıyor. Üstelik bu modelde bardak ve cam koruma teknolojisi ile “Süper 50” isimli bir kısa programın da yer aldığı ifade ediliyor. Bu modelin fiyatı ise yaklaşık 8.300 TL’den başlıyor.

Profi̇lo BM4320EG

profilo-BM4320EG

En iyi bulaşık makinesi önerileri listemize yeni bir marka ile devam ediyoruz. Profilo tarafından üretilen BM4320EG modeli, listemize girmeye hak kazanan cihazlar arasında yer alıyor. Ürünün özellikleri itibariyle, bu listede yer alması gerektiğini düşünüyoruz.

Cihazın ölçülerine baktığımız zaman 60 cm derinlik ve 84,5 cm yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz. Profilo, bu cihazın 12 kişilik bir kapasitesi olduğunu ifade ediyor. Ölçülerine baktığımızda makinenin günlük kullanım için yeterli olduğunu görmek mümkün.

Tüketim değerleri açısından değerlendirmek gerekirse piyasa standardı olan program başına 12 litre, bu üründe de yer alıyor. Ancak yıllım enerji tüketimi açısından 102 kWh gibi bir değerle karşılaşıyoruz. Buna ek olarak cihazın ses seviyesi 54 dB olarak ifade ediliyor.

Profilo bu cihazda dijital bir ekran ve analog tuşlar kullanmayı tercih etmiş. Ayrıca makinenin, 4 farklı program ile kullanıcılara sunulduğunu da belirtmekte fayda var. Bunların iki tanesi hızlı, bir tanesi yoğun ve tabii ki bir tanesi de ekonomik program oluyor. Buna ek olarak ekonomik programın 210 dakika sürdüğünü de belirtelim. Ayrıca cihazda bardak koruma sistemi de yer alıyor. Profilo’nun bu modeli, yaklaşık 12.200 TL civarlarında bir fiyata satın alınabiliyor.

Bosch SMS44DI00T

Bosch-SMS44DI00T

En iyi bulaşık makinesi listemizdeki sıradaki ürün, Bosch tarafından üretiliyor. Şimdiye kadar gördüğümüz beyaz rengin haricinde bu modelin Inox olduğunu belirtmekte fayda var. Dış görünüşüyle bile listemize girmeye hak kazanan Bosch SMS44DI00T, özellikleriyle de göz dolduruyor.

Cihazın ölçülerine baktığımızda yine 60 cm derinlik ve 84,5 cm yükseklik bizleri karşılıyor. Ayrıca 12 kişilik yıkama kapasitesi ile makinenin rakipleriyle benzer bir seviyede olduğunu belirtmek gerek.

Ürünün tüketim değerlerinde de pek bir farklılık olmadığını söyleyelim. Makine, program başına 12 litre su tüketimi ve 102 kWh yıllık enerji tüketimi değerleriyle kullanıcılara sunuluyor. Makinenin ses seviyesi ise 52 dB olarak belirtiliyor.

Cihazın diğer özelliklerine baktığımızda bizleri 4 programlı bir kullanım karşılıyor. Dijital ekran ve tuşlardan oluşan kullanım tarzına ek olarak cam koruma, ekstra hijyen, zamanlayıcı ve yük sensörü gibi araçlar üründe mevcut. Üstelik iki adet hızlı, bir adet yoğun ve bir adet ekonomik program bu modelde yer alıyor. Bosch SMS44DI00T modelinin fiyatı ise yaklaşık olarak 14.000 TL’den başlıyor. Özellikle şık dış görünüşü, bu modeli rakiplerine kıyasla ön plana çıkartıyor.

Samsung DW60M5052FS/TR

Samsung-DW60M5052FS en iyi bulaşık makinesi

En iyi bulaşık makinesi listemizin son sıralarına yaklaşırken bir Samsung modeli de eklemeye karar verdik. Samsung’un beyaz eşya konusundaki başarısı bulaşık makinesinde de kendisini gösteriyor. Şık tasarımlı Samsung DW60M5052FS/TR modeli, listemizde yer almaya hak kazanıyor.

Cihazın ölçüleri standart bir bulaşık makinesi ölçüsünden farklı değil. 60 cm derinlik ve 84,5 cm yüksekliğe sahip olan cihaz, çoğu rakibi gibi 13 kişilik bir kapasite sunuyor.

Tüketim değerlerine baktığımızda ise program başına 12 litrelik su tüketimi ve yıllık 104 kWh enerji tüketimi değerleri bizleri karşılıyor. Bu enerji değerinin yüz yıkama sonucunda ortaya çıktığını belirtelim. Ses konusunda biraz daha başarılı olan cihaz, 48 dB seviyesinde değerlerle çalışıyor.

Samsung, bu modelde bir LED ekran kullanmayı tercih ediyor. 5 programlı üründe, 60 dakikalık hızlı yıkamalar için de bir seçenek mevcut. Ayrıca, yalnızca yıkama değil, durulama ve kurutma işlemleri de bu 60 dakikada tamamlanıyor. Bunun haricinde ayarlanabilir raflar ve yarım yük özelliği ile dikkat çekmeyi başaran Samsung DW60M5052FS/TR, yaklaşık 10.800 TL’den başlayan fiyatlara satılıyor.

LG DFC512FW

LG-DFC512FW en iyi bulaşık makinesi

En iyi bulaşık makinesi listemize LG markasından bir ürün ile devam ediyoruz. LG DFC512FW modeli listemizdeki ilk LG ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Aynı Altus gibi bu ürünün de beyaz renk seçeneği ile kullanıcılarıyla buluştuğunu söyleyelim.

Cihazın derinliği 60 cm, yüksekliği ise 84,5 cm olarak belirtiliyor. Ayrıca 14 kişilik bulaşık kapasitesine sahip olması, makinenin rakiplerinden bir tık üstün olduğunu gösteriyor. Bu ölçülerde genellikle 12-13 kişilik bir kapasite olduğunu belirtelim.

Makinenin tüketim değerlerine baktığımızda ekonomik programda 9,5 litrelik bir su tüketimi karşımıza çıkıyor. Cihazın bu konuda da rakiplerine fark attığını söylemekte fayda var. Ürünün yıllık enerji tüketimi 95 kWh, ses seviyesi ise 46 dB olarak belirtiliyor. Makine, bu yönüyle de rakiplerinden üstün bir model.

Cihazın genel özellikleri ise saymakla bitmiyor. LED bir kontrol paneline sahip olan ürün, aynı zamanda QuadWash teknolojisi ile kapsamlı bir temizlik imkanı sunuyor. Ayrıca, makinenin turbo programı ile 59 dakikada bir yıkama seçeneği olduğunu da belirtelim. Rafları da ayarlanabilen makine, hassas ürünleri ayırt ediyor ve nazikçe yıkıyor. LG’nin bu modeli listemizdeki en iyi fiyat performans modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Cihazın fiyatı ise 13.700 TL’den başlıyor.

Siemens SN25HW80MT

Siemens-SN25HW80MT

En iyi bulaşık makinesi önerilerimize Siemens SN25HW80MT modeliyle devam ediyoruz. Beyaz renge sahip bu ürün aynı zamanda kontrol panelinde siyah bir şerit ile karşımıza çıkıyor. Tasarım olarak iki zıt rengin kullanımda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Makinenin derinliği ve genişliği 60 cm, yüksekliği ise 84,5 cm olarak ifade ediliyor. Aynı zamanda 50 kilogram ağırlığında olduğunu da söylemek gerek. 13 kişilik bir kapasiteye sahip olan makine solo kullanıma uygun olarak belirtiliyor.

Performans kısmına baktığımızda ise D enerji sınıfında olduğunu görmek mümkün. 100 yıkamada yani yıllık tüketimde 84 kWh enerji tükettiği ifade ediliyor. Su tüketimi ise 9,5 litre olarak belirtiliyor. Ses seviyesinde ise 46 dB değerini görmek mümkün.

Bu bilgilerin haricinde cihazın özelikleri ile göz doldurduğunu belirtmekte fayda var. Makine ön yıkama ve 24 saate kadar yıkama erteleme özelliklerine sahip. Ayrıca yedi programlı bir ürün olduğunu da belirtelim. Ekonomik, yoğun ve camlar için geliştirilen hassas program bu cihazda yer alıyor.

Paslanmaz çelikten bir kazana sahip üründe yük sensörü de yer alıyor. Aynı zamanda deterjan dozajını ayarlayan bir sistem, Wi-Fi bağlantısı, cam koruma ve su taşma önleyici de üründe yer alan unsurlar arasında. Tüm bu özellikleriyle Siemens SN25HW80MT modelinin en iyi bulaşık makinesi önerileri arasında yer aldığını söylemek yanlış olmaz. Ürünün fiyatı ise yaklaşık 17.300 TL’den başlıyor.

LG DFC425FP

LG-DFC425FP en iyi bulaşık makinesi

En iyi bulaşık makinesi tavsiye listemizde sırada bir LG modeli yer alıyor. Bir önceki LG modelinden farklı olarak metalik bir renge sahip olan bu ürünün özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Öncelikle cihazın ölçülerinden başlayalım. 60 cm derinlik ve 84,5 cm yüksekliğe sahip olan bu cihaz, 14 kişilik bir bulaşık kapasitesi ile karşımıza çıkıyor. Tüketim değerlerine baktığımızda program başına 9,6 litrelik bir su tüketimi ve 95 kWh yıllık enerji tüketimi bizleri karşılıyor. Ses seviyesi ise 44 dB değer ile kullanıcılarını memnun ediyor.

Bu cihazın en büyük özelliklerinden birisi, buhar kullanımı oluyor. TrueSteam isimli teknoloji ile kirleri çıkarmakta yüksek sıcaklıklı buharları kullanıyor. Buna ek olarak QuadWash, turbo program, ayarlanabilir raf, hassas yıkama gibi özellikler de üründe mevcut. Ayrıca kullanıcılar, internet üzerinden yeni programlar indirebilecekleri bir uygulamaya da sahip oluyorlar.

Birbirinden başarılı özellikleriyle dikkat çeken LG DFC425FP, en iyi bulaşık makinelerinden birisi oluyor. Bu modelin fiyatı ise yaklaşık 17.900 TL’den başlıyor.

Bosch SMS4HMB60T

Bosch-SMS4HMB60T

En iyi bulaşık makinesi önerileri listemize bir başka Bosch modeliyle devam ediyoruz. İki farklı renk seçeneğine sahip Bosch SMS4HMB60T, oldukça şık bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Hem siyah hem de beyaz rengi bulunan ürünün metalik bir tasarımı olduğunu da söylemek yanlış olmaz.

Ürünün boyutlarının standart olduğunu söyleyelim. Yani 60 cm genişlik ve derinlik ile 84,5 cm yüksekliğe sahip. Makinenin ağırlığı ise 52 kilogram olarak belirtiliyor. 13 kişilik bir kapasiteye sahip üründe 9,5 litre su tüketimi değerini görmek mümkün. Ayrıca yıllık 84 kWh tüketim ile D enerji sınıfında bir ürün olduğu da belirtiliyor. Ses seviyesi ise 44 dB olarak ifade ediliyor.

Makinenin altı programı olduğu belirtiliyor. Ekonomik, hızlı, otomatik ve yoğun olmak üzere program çeşitlerini saymak da mümkün. Ayrıca elektronik bir panele sahip cihazda yıkama erteleme desteği de yer alıyor. Paslanmaz çelik kasa ve yük sensörü de cihazda bulunuyor. Ayrıca dozaj sistemi, geri emme engelleyici, katlanabilir teller, fincan rafları ve sepetler de ürüne dahil. Üstelik cam bardak koruma da makinenin özellikleri arasında yer alıyor.

Her iki rengi ile de oldukça şık gözüken Bosch SMS4HMB60T, yaklaşık 17.300 TL’den başlayan fiyatlarla satışta. İki renk arasında fiyat farkı olduğunu söylemekte de fayda var.

LG DFC325HD

LG-DFC325HD

En iyi bulaşık makinesi önerileri listemize LG DFC325HD modeliyle devam ediyoruz. Son derece şık bir tasarıma sahip olan LG DFC325HD, siyah rengiyle endüstriyel bir atmosfer uyandırıyor. Solo tip kullanımlara uygun cihazda elektronik bir panel de yer alıyor.

Cihazın standart boyutlara sahip olduğunu söyleyelim. 60 cm derinlik, 59,8 cm genişlik ve 84,5 cm yüksekliğe sahip makinenin 41 dB ses seviyesi bulunuyor. Ayrıca 9,5 litre su tüketimi ve 85 kWh yıllık enerji tüketimi değerini de belirtmekte fayda var. Ürünün enerji sınıfı ise D olarak belirtiliyor.

14 kişilik kapasiteye sahip bu model özellikleri ile göz dolduruyor. TrueSteam teknolojisi ile su lekelerini bile azaltan ürün aynı zamanda yoğun bir temizlik programına da sahip. Dört farklı programlı bir bulaşık makinesi olduğunu da söyleyelim.

Ön yıkama ve yıkama erteleme özellikleri de bu üründe mevcut. Ayrıca otomatik kapı açılması ve çift duşlama sistemi ile de dikkat çektiğini belirtmek gerek. Yük sensörü sayesinde otomatik olarak yıkamayı yönlendiren LG DFC325HD, en iyi bulaşık makinesi önerileri arasında kesinlikle yer alması gereken cihazlardan. Bu makinenin fiyatı ise yaklaşık 18.600 TL’den başlıyor.

Siemens SN25EI80AT (En İyi Bulaşık Makinesi Tercihimiz)

Siemens-SN25EI80AT

En iyi bulaşık makinesi önerilerimizin son sırasında ise Siemens SN25EI80AT modeli karşımıza çıkıyor. Inox bir tasarıma sahip bu ürünün mutfağınıza şıklık katacağına şüphe yok. Üstelik tüketim değerleri ve özellikleri de işinizi bir hayli kolaylaştıracak.

13 kişilik kapasiteye sahip bu ürün diğer makineler gibi standart ölçüler ile sunuluyor. Ürünün ağırlığı ise 51,5 kilogram olarak belirtiliyor. 9,5 litre su tüketimine sahip cihaz C sınıfı enerjisiyle listemizdeki en çevreci ürünler arasında yer alıyor. Yıllık enerji tüketimi ise 74 kWh olarak ifade ediliyor. 44 dB ses seviyesi olduğunu da belirtelim.

Siemens SN25EI80AT modeli sekiz programlı bir makine olarak karşımıza çıkıyor. Ekonomik, hassas, hızlı, otomatik ve yoğun program çeşitleri ile 29 dakikaya kadar program barındırdığını belirtmekte fayda var. Ayrıca ön yıkama ve erteleme özellikleri de makinede bulunuyor.

Paslanmaz çelik kasa ve yük sensörü ile cihaz otomatik fonksiyonlarını yerine getirebiliyor. Ayrıca akıllı dozaj desteği, ekstra durulama, Wi-Fi gibi özellikler de makinede mevcut. Cam bardak koruma ve su taşma önleyici desteğinden de bahsetmek gerekli. Tüm bu özellikleriyle Siemens SN25EI80AT listemizdeki en iyi bulaşık makinesi olmaya güçlü bir aday. Bu modelin fiyatı ise yaklaşık 19.800 TL’den başlıyor.

En İyi Bulaşık Makinesi Modelleri: Genel Değerlendirme

Bulaşık makineleri, günümüzün vazgeçilmez ev teknolojilerinden birisidir. Hem evlerde hem de endüstriyel olarak kullanılabilen bulaşık makineleri, sürekli gelişmeye devam etmekteler. Böylece teknoloji kullanıcıları, günümüzde oldukça işlevsel bulaşık makineleri kullanabilmektedirler. Yeni bir bulaşık makinesi satın almaya karar verdiğiniz zaman model tercihi konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Bundan dolayı en iyi bulaşık makinesi modelleri hangileri diye merak edebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde en iyi bulaşık makinesi modellerine yer verdik. Listemizde her bütçeye uygun bulaşık makinesi modeli mevcut. Böylece sizler için hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak bütçenize uygun aradığınız bulaşık makinesi modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.