Ana Sayfa > Listeler > En İyi Bulaşık Makinesi Önerileri – 2021

En İyi Bulaşık Makinesi Önerileri – 2021

En iyi bulaşık makinesi önerileri listemiz ile karşınızdayız. Bir evin vazgeçilmez beyaz eşyaları arasında yer alan bulaşık makineleri arasından seçim yapmak kimi zaman zor olabiliyor. Bu nedenle piyasadaki en iyi bulaşık makinelerini sizler için listeledik.

Listemizde her bütçeye hitap edecek bulaşık makineleri yer alıyor. Buna ek olarak fiyat sıralamasına göre bir liste oluşturduğumuzu da söyleyelim. Yani listede ilerledikçe ürünlerin fiyatı da artış gösterecek.

Lafı uzatmadan en iyi bulaşık makinesi önerileri listemize geçelim. İşte sizler için seçtiğimiz en iyi bulaşık makineleri:

Regal BM 310 (En Ucuz Bulaşık Makinesi)

regal-bm310

En iyi bulaşık makinesi listemize Regal BM 310 modeliyle başlıyoruz. Listemizdeki en uygun fiyatlı bulaşık makinesi olma özelliğini de taşıyan Regal BM 310, fiyat performans ürünü arayanlar için harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.Cihazın derinliği 59.8 cm, yüksekliği ise 85 cm olarak ifade ediliyor. Regal, BM 310’un 12 kişilik kapasitesi olduğunu belirtiyor. Bu da makinenin, 2-3 kişilik kullanımlar için fazlasıyla uygun olduğunu gösteriyor.

Ürünün tüketim değerlerine baktığımızda bizi program başına 12 litrelik bir su tüketimi karşılıyor. Enerji bazlı tüketimde ise yıllık 258 kWh enerji tükettiğini görmek mümkün. Bu da ürünü E sınıfına yerleştiriyor. Ayrıca makinenin 52 desibel değerinde ses seviyesi olduğunu da belirtmek gerekli.

Cihazın uygun fiyatlı olması sebebiyle herhangi bir dijital panel ile karşılaşmıyoruz. Ürünün üstündeki tuşlar ile program ayarlamak mümkün. Regal, ürüne 3 adet program yerleştirmiş. Bu programların arasından ekonomik olanının süresi 205 dakika olarak belirtiliyor.

Belirttiğimiz gibi, iyi bir bulaşık makinesi almak ancak çok para harcamamak istiyorsanız, Regal BM 310 modeli sizin için fazlasıyla uygun. Yaklaşık 2.100 TL’den başlayan fiyatlarla bu ürünü satın alabilirsiniz.

Vestel BM 4201

vestel-bm-4201

En iyi bulaşık makinesi listemizin ikinci sırasında ise Vestel karşımıza çıkıyor. İlk ürüne kıyasla biraz daha pahalı olsa da Vestel BM 4201 modeli, fiyat performans açısından başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Standartlara uygun bir şekilde 59.8 cm derinlik ve 85 cm yüksekliğe sahip ürünün kapasitesi 13 kişi olarak belirtiliyor. Bu da makinenin 2-3 kişilik bir hanenin bulaşık ihtiyacını kolaylıkla karşılayacağı anlamına geliyor.

Ürünün değerlerine bakacak olursak program başına su tüketimi konusunda 12 litre gibi bir miktar görüyoruz. Yıllık enerji tüketimi ise 262 kWh olarak belirtiliyor. Bu değer ile E sınıfı bir bulaşık makinesi olan cihazın desibel değeri ise 49 dB olarak ifade ediliyor.

Vestel bu üründe 4 farklı program sunuyor. Üstelik, dijital bir ekrana sahip olan ürün aynı zamanda görünüş açısından da bekleneni sunuyor. Bu ürünün fiyatı ise yaklaşık 2.700 TL’den başlıyor.

Vestel BM 5101

vestel-bm-5101

En iyi bulaşık makinesi önerileri listemizde ilerledikçe fiyat artışı da kaçınılmaz hâle geliyor. Vestel’in bu modeliyle birlikte giriş seviye ürünlerin sonuna yaklaşıyoruz. Ancak henüz tam olarak orta seviyeye ulaştığımızı da söylemek doğru olmayacaktır.

Vestel BM 5101 modeli, 59.8 cm derinliğe ve 85 cm yüksekliğe sahip. Bunun yanı sıra bir önceki Vestel modeli gibi tam 13 kişilik bir kapasite ile karşımıza çıkıyor. Bu değerlerin, çoğu ev tipi kullanıcı için yeterli olacağını belirtmekte fayda var.

Ürünün tüketim değerlerine baktığımızda ise bizleri program başına 12 litrelik bir harcama karşılıyor. Yıllık enerji tüketimi açısından ise makinenin E sınıfında 258 kWh’lık bir değere sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak Vestel, bir önceki üründen farklı olarak bu modelde 52 dB ses seviyesine sahip bir cihaz üretmiş.

Genel özelliklerine bakacak olursak makinenin 5 programlı bir kullanım sunduğunu görmek mümkün. Buna ek olarak cihazda dijital dokunmatik bir ekran yer alıyor. Üstelik bu modelde bardak ve cam koruma teknolojisi ile “Süper 50” isimli bir kısa programın da yer aldığı ifade ediliyor. Bu modelin fiyatı ise yaklaşık 3.200 TL’den başlıyor.

Profi̇lo BM4320EG

profilo-BM4320EG

En iyi bulaşık makinesi önerileri listemize yeni bir marka ile devam ediyoruz. Profilo tarafından üretilen BM4320EG modeli, listemize girmeye hak kazanan cihazlar arasında yer alıyor. Ürünün özellikleri itibariyle, bu listede yer alması gerektiğini düşünüyoruz.

Cihazın ölçülerine baktığımız zaman 60 cm derinlik ve 84.5 cm yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz. Profilo, bu cihazın 12 kişilik bir kapasitesi olduğunu ifade ediyor. Ölçülerine baktığımızda makinenin günlük kullanım için yeterli olduğunu görmek mümkün.

Tüketim değerleri açısından değerlendirmek gerekirse piyasa standardı olan program başına 12 litre, bu üründe de yer alıyor. Ancak yıllım enerji tüketimi açısından 290 kWh gibi bir değerle karşılaşıyoruz. Buna ek olarak cihazın ses seviyesi 54 dB olarak ifade ediliyor.

Profilo bu cihazda dijital bir ekran ve analog tuşlar kullanmayı tercih etmiş. Ayrıca makinenin, 4 farklı program ile kullanıcılara sunulduğunu da belirtmekte fayda var. Bunların iki tanesi hızlı, bir tanesi yoğun ve tabii ki bir tanesi de ekonomik program oluyor.

Buna ek olarak ekonomik programın 210 dakika sürdüğünü de belirtelim. Ayrıca cihazda bardak koruma sistemi de yer alıyor. Profilo’nun bu modeli, yaklaşık 3.500 TL civarlarında bir fiyata satın alınabiliyor.

Bosch SMS44DI00T

Bosch-SMS44DI00T

En iyi bulaşık makinesi listemizdeki sıradaki ürün, Bosch tarafından üretiliyor. Şimdiye kadar gördüğümüz beyaz rengin haricinde bu modelin Inox olduğunu belirtmekte fayda var. Dış görünüşüyle bile listemize girmeye hak kazanan Bosch SMS44DI00T, özellikleriyle de göz dolduruyor.

Cihazın ölçülerine baktığımızda yine 60 cm derinlik ve 84.5 cm yükseklik bizleri karşılıyor. Ayrıca 12 kişilik yıkama kapasitesi ile makinenin rakipleriyle benzer bir seviyede olduğunu belirtmek gerek.

Ürünün tüketim değerlerinde de pek bir farklılık olmadığını söyleyelim. Makine, program başına 12 litre su tüketimi ve 290 kWh yıllık enerji tüketimi değerleriyle kullanıcılara sunuluyor. Makinenin ses seviyesi ise 52 dB olarak belirtiliyor.

Cihazın diğer özelliklerine baktığımızda bizleri 4 programlı bir kullanım karşılıyor. Dijital ekran ve tuşlardan oluşan kullanım tarzına ek olarak cam koruma, ekstra hijyen, zamanlayıcı ve yük sensörü gibi araçlar üründe mevcut. Üstelik iki adet hızlı, bir adet yoğun ve bir adet ekonomik program bu modelde yer alıyor.

Bosch SMS44DI00T modelinin fiyatı ise yaklaşık olarak 3.800 TL’den başlıyor. Özellikle şık dış görünüşü, bu modeli rakiplerine kıyasla ön plana çıkartıyor.

Siemens SN234I00DT iQ300

Siemens-SN234I00DT

En iyi bulaşık makinesi önerilerimizin bu fiyat aralığındaki modellerde Inox tasarımın yaygın olduğunu görmek mümkün. Siemens’in bu modeli de aynı şekilde şık bir tasarım ile karşımıza çıkıyor.

60 cm derinlik ve 84.5 cm yüksekliğe sahip modelin 12 kişilik bir kapasitesi olduğu ifade ediliyor. Bu boyutlardaki ürünlerin, bir yıkamadaki ortalama kişi kapasitesinin farklı olmadığını belirtebiliriz.

Cihazın tüketim değerlerine baktığımızda su tüketimi açısından program başına 12 litre ile karşılıyoruz. Ayrıca yıllık enerji tüketimi de 290 kWh olarak ifade ediliyor. Yine rakipleriyle benzer değerlere sahip olan ürünün ses seviyesi ise 52 db.Siemens bu üründe dört farklı program kullanmayı tercih ediyor. Buna ek olarak ürünün oldukça kullanışlı olduğunu belirtmekte fayda var. Siemens, üst rafların üç farklı kademeli olduğunu ve böylece bulaşıkları sığdırmanın çok daha kolay hale geldiğini söylüyor.

Ayrıca ekstra sessiz çalışma, ekstra hijyen, çocuk kilidi gibi özellikleri sayesinde cihazın güvenli olduğunu da belirtelim. Üstelik, cihazda dijital LED bir ekran da yer alıyor. Siemens SN234I00DT iQ300 modelinin ücreti ise yaklaşık 4.000 TL’den başlıyor.

Altus AL 435 NIX

Altus-AL-435-NIX en iyi bulaşık makinesi

En iyi bulaşık makinesi önerileri listemize beyaz bir model ile devam ediyoruz. Çamaşır makinesi, buzdolabı gibi ürünler konusunda da oldukça başarılı bir marka olan Altus, bulaşık makinesi kategorisinde de kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Cihazın derinliği 60 cm, yüksekliği ise 85 cm olarak ifade ediliyor. Üstelik bu cihazın 13 kişilik bir kapasitesi olduğu da belirtiliyor. Altus da diğer modeller gibi standart bir ölçü tercih etmiş gibi gözüküyor.

Cihazın tüketim değerlerine baktığımız zaman, program başına 12 litrelik bir su tüketimine sahip olduğunu görmek mümkün. Ancak, yıllık bazda enerji tüketiminin fiyat aralığındaki ürünlerin biraz altında olduğunu da belirtelim. Altus, 262 kWh enerji tüketimi ve 49 dB ses seviyesi ile bir tık öne çıkmayı başarıyor.

Cihazın genel özelliklerine baktığımızda ise beş farklı programa sahip olduğunu görüyoruz. Bunlar arasında yoğun, ekonomik, günlük ve hızlı bir program yer alıyor. Ancak ekstra 30 dakikalık bir programın de yer aldığını belirtelim.

Zamanlayıcı özelliği ve kitlenebilir kapağı ile Altus AL 435 NIX, yaklaşık 4.100 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

LG DFC512FW

LG-DFC512FW en iyi bulaşık makinesi

En iyi bulaşık makinesi listemize LG markasından bir ürün ile devam ediyoruz. LG DFC512FW modeli listemizdeki ilk LG ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Aynı Altus gibi bu ürünün de beyaz renk seçeneği ile kullanıcılarıyla buluştuğunu söyleyelim.

Cihazın derinliği 60 cm yüksekliğe ise 84.5 cm olarak belirtiliyor. Ayrıca 14 kişilik bulaşık kapasitesine sahip olması, makinenin rakiplerinden bir tık üstün olduğunu gösteriyor. Bu ölçülerde genellikle 12-13 kişilik bir kapasite olduğunu belirtelim.

Makinenin tüketim değerlerine baktığımızda ekonomik programda 9,5 litrelik bir su tüketimi karşımıza çıkıyor. Cihazın bu konuda da rakiplerine fark attığını söylemekte fayda var. Ürünün yıllık enerji tüketimi 237 kWh, ses seviyesi ise 46 dB olarak belirtiliyor. Makine, bu yönüyle de rakiplerinden üstün bir model.

Cihazın genel özellikleri ise saymakla bitmiyor. LED bir kontrol paneline sahip olan ürün, aynı zamanda QuadWash teknolojisi ile kapsamlı bir temizlik imkanı sunuyor. Ayrıca, makinenin turbo programı ile 59 dakikada bir yıkama seçeneği olduğunu da belirtelim. Rafları da ayarlanabilen makine, hassas ürünleri ayırt ediyor ve nazikçe yıkıyor.

LG’nin bu modeli listemizdeki en iyi fiyat performans modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Cihazın fiyatı ise 4.600 TL’den başlıyor.

Samsung DW60M5052FS/TR

Samsung-DW60M5052FS en iyi bulaşık makinesi

En iyi bulaşık makinesi listemizin son sıralarına yaklaşırken bir Samsung modeli de eklemeye karar verdik. Samsung’un beyaz eşya konusundaki başarısı bulaşık makinesinde de kendisini gösteriyor. Şık tasarımlı Samsung DW60M5052FS/TR modeli, listemizde yer almaya hak kazanıyor.

Cihazın ölçüleri standart bir bulaşık makinesi ölçüsünden farklı değil. 60 cm derinlik ve 84.5 cm yüksekliğe sahip olan cihaz, çoğu rakibi gibi 13 kişilik bir kapasite sunuyor.

Tüketim değerlerine baktığımızda ise program başına 12 litrelik su tüketimi ve yıllık 295 kWh enerji tüketimi değerleri bizleri karşılıyor. Ses konusunda biraz daha başarılı olan cihaz, 48 dB seviyesinde değerlerle çalışıyor.

Samsung, bu modelde bir LED ekran kullanmayı tercih ediyor. 5 programlı üründe, 60 dakikalık hızlı yıkamalar için de bir seçenek mevcut. Ayrıca, yalnızca yıkama değil, durulama ve kurutma işlemleri de bu 60 dakikada tamamlanıyor.

Bunun haricinde ayarlanabilir raflar ve yarım yük özelliği ile dikkat çekmeyi başaran Samsung DW60M5052FS/TR, yaklaşık 4.800 TL’den başlayan fiyatlara satılıyor.

LG DFC425FP

LG-DFC425FP en iyi bulaşık makinesi

En iyi bulaşık makinesi tavsiye listemizin son sırasında ise bir LG modeli yer alıyor. Bir önceki LG modelinden farklı olarak metalik bir renge sahip olan bu ürünün özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Öncelikle cihazın ölçülerinden başlayalım. 60 cm derinlik ve 84.5 cm yüksekliğe sahip olan bu cihaz, 14 kişilik bir bulaşık kapasitesi ile karşımıza çıkıyor. Tüketim değerlerine baktığımızda program başına 9.6 litrelik bir su tüketimi ve 266 kWh yıllık enerji tüketimi bizleri karşılıyor. Ses seviyesi ise 44 dB değer ile kullanıcılarını memnun ediyor

Bu cihazın en büyük özelliklerinden birisi, buhar kullanımı oluyor. TrueSteam isimli teknoloji ile kirleri çıkarmakta yüksek sıcaklıklı buharları kullanıyor. Buna ek olarak QuadWash, turbo program, ayarlanabilir raf, hassas yıkama gibi özellikler de üründe mevcut. Ayrıca kullanıcılar, internet üzerinden yeni programlar indirebilecekleri bir uygulamaya da sahip oluyorlar.Birbirinden başarılı özellikleriyle dikkat çeken LG DFC425FP, en iyi bulaşık makinelerinden birisi oluyor. Bu modelin fiyatı ise yaklaşık 6.100 TL’den başlıyor.


Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bulaşık makinesi önerileri listemiz burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz bulaşık makinesi modellerini, aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.