En İyi Oyuncu Koltukları: Oyuncuların Vazgeçilmezi (2021)

Oyun oynamayı seviyoruz ve bazen uzun saatler boyunca bilgisayar başında kalabiliyoruz. Bazen oyun oynarken bir sorun hissetmesek de ayağa kalktığımız zaman sıkıntılar kendini göstermeye başlıyor. İşte bu nedenle iyi bir oyuncu koltuğu şart. Karşınızda en iyi oyuncu koltukları!

Daha önceden sizlere hazırlamış olduğumuz bir içeriğimizde oyuncu koltuğu kullanmayanların yaşayabileceği sağlık sorunlarından bahsetmiştik. Kötü bir yerde oturarak saatlerce oyun oynamak çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Bunlara örnek olarak kötü bir anatomik duruş, sırt ağrısı, bel fıtığı gibi problemler gösterilebilir. Hatta kaslarınızın giderek zedelenmesi ve tembelleşmesi de olağan durumlar arasında. Hal böyle olunca iyi bir oyuncu koltuğuna sahip olmanız gerekiyor. Bu listemizde sizlere farklı markaların oyuncu koltuklarından örnekler sunacağız. Hazırsanız başlayalım!

Yükselen Bir Marka Rampage’den KL-R56 Modeli

Rampage KL-R56- En İyi Oyuncu Koltukları

Ey iyi oyuncu koltukları listesinde Rampage mutlaka olması gereken bir marka. Rampage’in bu modelinde kırmızı siyah hatlar mevcut. Oyuncular için dolukça konforlu. Boyun ve bel yastıklarının olması güzel bir avantaj. Hatta bel yastığı sabit olmadığı için tam bel boşluğunuza göre ayarlayabiliyorsunuz. Üzerinde suni deri malzeme mevcut. 3 klass amortisöre sahip ve bu sayede yükseklik ayarı yapabiliyorsunuz. Maksimum 120 kiloya kadar taşıyabiliyor. Bunun yanında da boyu maksimum 180cm olanlar için öneriliyor. Fakat alışveriş sitelerinde olan yorumlarda daha uzun boyluların da aldıklarını ve bir sıkıntı yaşamadıklarını da görebilirsiniz. Ayrıca 180 derece tam yatan bir mekanizmaya sahip. Açıkçası 180 derece yatıyor olmasının çok bir önemi yok.

Gelelim fiyat konusuna. İçeriğin hazırlandığı tarihlerde ortalama 1.450-1.500TL civarında bir fiyat etiketine sahipti.


En İyi Oyuncu Koltukları Listesinde Tanıdık Bir Marka: MSI Mag CH120

Msi Mag CH120- teknolojiorg

MSI bu modelinde Rampage KL-R56 modeline göre biraz daha uzun boylu kullanıcılara hizmet verebiliyor. Maksimum 200cm ve maksimum 150kg kullanıcı özelliklerine kadar uyum gösterdiğini belirtmiş. Bu üründe de ayarlanabilir bel ve boyun yastığı mevcut. Tasarım konusunda ise oldukça şık. Tamamen simsiyah olan koltukta MSI logoları dikkat çekiyor. Yine bu modelde de 180 derece arkaya yatabilme özelliği mevcut. Suni deri malzeme kullanılmış. Ayarlanabilir kol desteklerinin olması da gayet güzel.

Fiyat konusunda MSI biraz daha bütçesi geniş olanlara hitap ediyor. MSI’ın bu koltuğu ortalama 3.700TL bandında.


Yeşili En Çok Razer’da Sevdik – Razer Iskur

razer-iskur- En İyi Oyuncu Koltukları

Razer denildiği zaman akla ilk olarak mouse geliyor. Ama tabi Razer sadece mouse üreten bir firma değil. Oyuncuların kullandıkları neredeyse bütün malzemeler kendilerinde mevcut. Tabi hepsi üst kalitede ürünler. Bu kaliteyi oyuncu koltuklarında da kullanıcılarına sunuyorlar. Tasarım olarak zaten kendisini belli ediyor. Logoyu çıkartıp kime sorsanız markasına Razer der. Çünkü o yeşil tonu başka hiçbir yerde yok. Razer Iskur modeli maksimum 130 kg taşıma kapasitesine sahip. Boyu maksimum 181cm olanlara tavsiye ediliyor. Ama bu noktada monitör, masa yüksekliği gibi etkenler de önemli. Malzeme olarak PVC deri kullanılmış. 139 derece arkaya yaslanabiliyor. Açıkçası 180 dereceye göre çok daha makul bir derece. Ayrıca ayarlanabilir kol destekleri de gayet başarılı. Fakat üründe bel ve boyun yastığı yok.

Fiyat olarak da Razer kendini hemen belli ediyor. Yaklaşık 6.000TL’den satılıyor. Bu kadar para verirken bel ve boyun yastığını da hediye olarak verseler hoş olurdu. Ama yok.


XPrime Bio Rakiplerine Göre Daha Uygun Fiyatlı

xprime bio- teknolojiorg

Xprime’ın ürettiği Bio modeli düşük bütçeye sahip olanlar için aslında güzel bir alternatif. Çünkü rakiplerine göre çok daha uygun fiyatlara sahip. Uygun fiyatlı dedik ama kalitesi de iyi. Xprime Bio modeli maksimum 120kg taşıma kapasitesine sahip. Ayarlanabilir kol desteği bulunuyor. Bu sayede kol desteklerini ileri geri ya da sağa sola döndürebilirsiniz. Ayrıca bel ve boyun destekleri de unutulmamış. 180 dereceye kadar arkaya yatabiliyor.

Rakipleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olsa da fiyat konusunda biraz daha iyi. Yaklaşık 1.150TL’den satılıyor. Dolayısıyla bu oyuncu koltuğu bütçesi düşük olan oyuncuları sevindiriyor.


Agresif Tasarımı ile Aerocool AC120B

Aerocool AC120B - En İyi Oyuncu Koltukları

20 yıllık bir firma olan Aerocool daha önce karşımıza PC kasası, fanları, güç kaynakları gibi ürünlerle çıkmıştı. Daha sonra oyuncu koltuğu üretimine de başlayan Aerocool bu alanda da gayet iddialı. Aerocool AC120B modelinde agresif bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Düz siyah bir tasarıma sahip. Renkli olarak gördüğümüz tek yer Aerocool logosunun olduğu bel yastığı.

Ürüne ilk baktığınız zaman sadece bel yastığına sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat boyun yastığı da mevcut. Dikey olarak yerleştirildiği için çok dikkat çekmiyor. Eğer ki kullanmak isterseniz aşağı doğru hareket etmeniz yeterli. Bunun yanı sıra ürün 180 derece arkaya yatabiliyor. Dikişsiz iç malzemesi ve özel köpük yapısı ile nefes aldıran bir ürün. Kol kısımları sağa sola ve yukarı aşağı şekilde hareket edebiliyor. 150kg maksimum taşıma kapasitesi olarak belirlenmiş. Son olarak Aerocool’un bu oyuncu koltuğunun 1.850TL civarında bir fiyata sahip olduğunu belirtelim.


Renk Skalası ile Göz Dolduran Calitte Harley RR

Calitte Harley RR - teknolojiorg

Calitte, Türkiye’nin ilk yerli oyuncu koltuğu markası. 2009 yılından beri faaliyette olan firmanın sadece iki alanı var. Bunlardan ilki ofis koltuğu, diğeri ise oyuncu koltuğu. Bizi ilgilendiren kısmı olan oyuncu koltuğu bölümünde 6 farklı ürünleri mevcut. Biz Harley RR serisini ele alacağız.

Diğer oyuncu koltuklarına göre aslında ilk bakışta daha geniş gözüktüğünü söyleyebiliriz. Bel yastığı kullanılmamış fakat boyun yastığı mevcut. Bu yastığın hemen üzerinde Calitte logosu bulunuyor. Ürünün kol kısımları öne arkaya ve yukarı aşağı olarak hareket ediyor. Bu alanda kullanılan yumuşak pedler kollarınızı acıtmıyor. 135 dereceye kadar arkaya yaslanabiliyor. Bu gayet yeterli bir açı. Maksimum ağırlık konusunda biraz az kalmış. Çünkü 90 kiloya kadar destek verebiliyor. Boy kısmında ise 175cm öneriliyor. Ürünün en güzel kısmı ise çok geniş bir renk skalasına sahip olması. Beyaz, kırmızı, turkuaz, lacivert, pembe, sarı, turuncu ve yeşil renklerine sahip. Tabi siyah üzerine gelen ince çizgilerde ve logo kısımlarında bu renkleri görebiliyorsunuz. Fiyat olarak 1.500TL bandında olduğunu da belirtelim.


Rahatına Düşkün Olanların Tercihi XDrive Fırtına

XDrive fırtına- En İyi Oyuncu Koltukları

XDrive 2016 yılından beri oyuncu koltukları üretiyor. Oldukça farklı modellere sahip fakat burada ele alacağımız ürün diğer modellerine göre biraz daha “premium” sıfata sahip. Listemizde bulunan hiçbir oyuncu koltuğunun sahip olmadığı özellikler bu modelde mevcut.

Önce sıradan kısımlarla başlayalım. Ürünün maksimum boy ve kilo ölçüleri 195cm ve 120kg. Kolçakları ileri, geri, sağa, sola, yukarı ve aşağı olmak üzere hareket edebiliyor. 160 derece arkaya yatabiliyor. Üründe deri malzeme kullanılmış. Buraya kadar her şey normal. Şimdi gelelim daha lüks özelliklerine. Ürünün alt tarafında ayak uzatma platformu mevcut. İsteğe bağlı olarak açılıp kapanabilen bu kısım uzun oturuşlarınızda size büyük rahatlık sağlıyor. E ayakarlı uzattık, yok mu şöyle bize bir masaj yapan? Var! XDrive Fırtına modelinin sırt kısmında bulunan 7 adet masaj motoru sırtınıza masaj yapıyor. 5 farklı çeşit masaj fonksiyonu ile beraber 3 farklı hız da mevcut. Dilerseniz 15 dakikalık masaj moduna alarak kendinizi bir süreliğine dış dünyadan arındırabilirsiniz. Tabi bu kadar güzel özelliklere sahip olan bir koltuğun haliyle ucuz olması da beklenemez. Ürünün şu an için güncel fiyatı yaklaşık 3.000TL bandında.


2021 yılına ait en iyi oyuncu koltukları listemiz bu şekildeydi. Buradan size en uygun olan koltuğu seçip tadını çıkarabilirsiniz. Bu tarz ürünleri alırken fiyat araştırması yapmayı ihmal etmeyin.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!