Kablolu Kulaklık Önerileri – Nisan 2024

Kablolu kulaklık kullanmayı tercih eden okuyucularımız için rehber niteliğinde hazırladığımız kablolu kulaklık önerileri listemiz sizlerle! Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük yaşantımızda kullandığımız birçok ürün de gelişmeye başladı. Birçok insanın gün içinde çok yoğun kullandığı kulaklıklar da bu gelişmelerden etkilenen şeylerin başında geliyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte kablolu kulaklıklar da yerlerini kablosuz kulaklıklara bırakmaya başladılar. Lakin günümüzde hâlâ bazı insanlar kablosuz kulaklıklara alışamadıkları için kablolu kulaklık kullanmaya devam ediyor. Ancak birçok kullanıcı, kablolu kulaklık tercih ederken en iyi kablolu kulaklık özellikleri ve modelleri nelerdir diye merak ediyorlar. Sizler için bu yazımızda en iyi kablolu kulaklık özellikleri ve modellerinden bahsedeceğiz.

En İyi Kablolu Kulaklık Özellikleri Nelerdir?

Kablolu kulaklık kullanan kişiler, piyasada çok sayıda kablolu kulaklık modeli bulunduğu için hangi modeli seçecekleri konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar. Birçok teknolojik aygıtta olduğu gibi kablolu kulaklık seçiminde de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut. En iyi kablolu kulaklık özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kaliteli ve Belirli Uzunluktaki Bir Kablo: Kablolu kulaklıkların en önemli parçalarından birisi kablolarıdır. Bunun için kulaklığın uzun ömürlü olması, kulaklığın kablosunun kalitesine bağlıdır. Eğer kullandığınız kablolu kulaklık, kaliteli bir kabloya sahipse kulaklığınızın yıpranma, yırtılma gibi sorunlarla karşılaşma ihtimali düşecektir.
 • Ses Kalitesi: Bir kulaklık seçerken en çok dikkat edilmesi gereken unsurların başında ses kalitesi gelmektedir. Günümüzde teknoloji şirketleri, üst düzey ses kalitesine sahip kulaklık modelleri geliştirebiliyorlar. Bu sayede kullanıcılar, oyunlardan içerik izlemeye kadar çok çeşitli aktivitelerde yüksek ses kalitesi alabiliyorlar.
 • Mikrofon Performansı: Çoğu kulaklık, dahili bir mikrofona sahip olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bu noktada bazı üreticiler, kulaklık modellerinde kalitesiz mikrofonlar kullanabiliyorlar. Bu durumda kullanıcılar, aramalar başta olmak üzere çeşitli iletişimlerde zorluk yaşayabiliyorlar.
 • Tasarım: Teknoloji üreticileri, kablolu kulaklık tasarımı konusunda ciddi yol aldılar. Böylece günümüzde çok şık duran kablolu kulaklık modelleri, teknoloji kullanıcılarıyla buluştular. Eğer sizler de kablolu kulaklık kullanmayı tercih ediyorsanız günlük yaşamınızda konforlu ve eğlenceli bir kulaklık deneyimi yaşamak istiyorsanız tasarıma dikkat etmelisiniz.

En İyi Kulak İçi Kablolu Kulaklık Modelleri

Xiaomi Piston Basic Edition

en iyi kablolu kulaklık önerileri - Xiaomi Piston Basic Edition

Kablolu kulaklık önerileri listemizdeki ilk kulaklığımız teknoloji devi Xiaomi’nin giriş seviye kulaklıklarından olan Piston Basic Edition modeli. Kulaklık, uygun fiyatlı bir fiyat-performans ürünü arayan kullanıcılar için oldukça ideal.

Kulaklığın oldukça sade bir tasarımı bulunuyor. Bunun yanı sıra ürünün uçlarında yer alan silikonlar sayesinde kullanıcıya rahat bir kullanım sunulmak istenmiş. Kulaklığın ses performansı ise fiyatına göre oldukça iyi durumda diyebiliriz. Mikrofon performansına bakacak olursak çok kaliteli olduğunu söyleyemesek de fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda gayet yeterli diyebiliriz.

Eğer Xiaomi Piston Basic Edition almayı düşünüyorsanız güvendiğiniz mağazaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü, ülkemizde bu kulaklığın replikaları oldukça fazla. Bu yüzden satın alırken dikkatli olmanız konusunda sizleri uyarıyoruz. Xiaomi Piston Basic Edition, ülkemizde 85 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

JBL C100SIUBLK

JBL C100SIUBLK

Kablolu kulaklık önerileri listemizde bütçe dostu bir başka model ise JBL C100SIUBLK oluyor. Eğer kulaklık satın almak istiyorsanız ancak çok yüksek bir bütçeye sahip değilseniz JBL C100SIUBLK tam olarak ihtiyacınız olan cihaz. Kulağı tam olarak kapatan yapısı sayesinde mümkün olan en başarılı pasif gürültü engellemeyi sağlıyor. Bunun haricinde dinamik sürücülere sahip cihaz özellikle bas konusunda fazlasıyla başarılı.

Cihazın avantajlarından bir diğeri ise üstündeki kontroller ve mikrofon desteği oluyor. Böylece kulaklığı hiç çıkarmadan çağrı yanıtlamak ve telefonla konuşmak mümkün hale geliyor. 1,2 metrelik boyuyla standart ölçülere sahip olduğunu da belirtelim. Ses ve özellikle bas performansı kendi bütçe aralığındaki en iyi kulak içi kablolu kulaklık modellerinden biri olan JBL C100SIUBLK şu anda yaklaşık 285 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

JBL T290

En İyi Kulak İçi Kablolu Kulaklık Modelleri - JBL T290

Kulaklık veya hoparlör meraklısı insanların çok yakından tanıdığı markalardan birisi de şüphesiz ki JBL’dir. JBL, ürettiği kaliteli kulaklıklar ile piyasada oldukça iyi bir konuma sahip. T290 modeli de piyasadaki en iyi kablolu kulaklıklarından birisidir.

JBL, bu modelinde klasikleşen kulak içi kulaklık tasarımlarından ziyade biraz daha güzel ve sade duran bir tasarım tercih etmiş. Konfor konusunda ise bu kulaklıklarının da diğer kulaklıklarından eksik kalır bir yanı yok. Kulaklıkta kullanılan silikonlar oldukça iyi. Bu yüzden uzun süreli kullanımda kulaklarınızı rahatsız etmeyecektir.

Ses kalitesine gelecek olursak, JBL marka kulaklıkların ses kalitesi hakkında aslında denilecek pek bir şey yok. Neredeyse tüm modelleri ile kullanıcılarına muhteşem bir ses performansı sunuyorlar. Mikrofon kısmında da günlük kullanım için gayet yeterli bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Peki bu kulaklığın olumsuz bir yanı yok mu? Her teknolojik cihazda olduğu gibi bu kulaklığın da bazı sıkıntıları bulunmakta. Ürünün biraz hassas olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden yanınızda taşırken kutusundan çıkan çantasıyla taşımaya özen göstermeniz gerekiyor. Yoksa çok kısa bir süre içerisinde kulaklıktan eskisi gibi performans alamamaya başlayabilirsiniz. JBL T290, ülkemizde 360 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Rampage RM-K21

Rampage RM-K21

Sıradaki kulak içi kablolu kulaklık önerimiz mobil cihazından oyun oynamayı seven okuyucularımız için ideal bir kulaklık olan Rampage RM-K21. Rampage, genellikle ürettiği uygun fiyatlı bilgisayar ekipmanları ile tanınan bir marka. Lakin yavaş yavaş tüm platformlardaki oyunculara yönelik ürünler üretmeye çalışan şirketin bu ürünü, mobil cihazlarıyla oyun oynamayı seven oyun severlere hitap ediyor.

Rampage RM-K21, tasarımıyla klasikleşen kablolu kulaklıklardan oldukça farklı. Kulaklığın siyah-kırmızı renkleri ve dış görünüşü kulaklığa tam bir oyuncu ekipmanı havası veriyor. Kulaklığın ses performansına bakacak olursak, özellikle PUBG gibi sesin son derece önemli olduğu oyunları oynayan oyunseverleri oldukça memnun edecek bir performans sergiliyor.

Başarılı ses performansının yanı sıra oyununuzu oynarken takım arkadaşlarınızla konuşabilmeniz açısından mikrofonu da oldukça kaliteli. Rampage RM-K21, ülkemizde 400 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Oyun oynarken kullanmak amacıyla kulak içi bir kulaklık arıyorsanız göz atın deriz.

Samsung EO-IC100B

Samsung EO-IC100B

Yeni çıkan bazı telefonlarda jak girişi olmayabiliyor. Bu durumda insanlar kulaklık anlamında sıkıntı yaşayabiliyorlar. Samsung, EO-IC100B model kulaklığı da bu tür durumlar için geliştirdi. Kulaklığın sade bir tasarımı bulunuyor. Kulaklığın dıştan görünüşü klasik Samsung kulaklıklara çok benziyor. Ses performansı konusunda çok iyi bir performans göstermiyor. Ancak günlük kullanım için gayet yeterli bir ses kalitesi var.

Bunun dışında kulaklıkta pasif ses gürültü engelleme özelliği var. Bu sayede ses kalitesi biraz daha artmış oluyor. Kulaklığın mikrofonu da günlük kullanımdaki telefon görüşmeleri için gayet yeterli diyebiliriz. Kulaklığı diğerlerinde ayıran en temel özelliği ise bağlantı tipi oluyor. Teknoloji devi Samsung, bu kulaklıkta Type-C girişini kullanmayı tercih ediyor. Samsung EO-IC100B, ülkemizde 230 TL’den başlayan fiyatlara satılmaktadır.

Lenovo Lecoo HT105

Lenovo Lecoo HT105

Teknoloji devi Lenovo, birçok kategoride olduğu gibi kulaklık sektöründe de kullanıcılarına hizmet veriyor. Öyle ki şirket, bazı kulaklık modelleriyle adından oldukça fazla söz ettirmeyi başarıyor. Nitekim Lenovo Lecoo HT105 de bu modellerden birisi olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.

Tasarımıyla bir oyuncu kulaklığı modelini andıran Lenovo Lecoo HT105, günlük kullanıma da oldukça uygun bir kulaklık modelidir. Fakat belirttiğimiz gibi kulaklık, tasarımından dolayı genellikle oyuncular tarafından kullanılmayı tercih ediyor.

Pasif gürültü önleme özelliğine sahip olan Lenovo Lecoo HT105, güçlü bir ses performansına sahip. Bunun yanı sıra Lenovo, bu modelde çıkarılabilir bir mikrofon kullanmayı tercih etti. Böylece kulaklığın mikrofon performansı da oldukça başarılı diyebiliriz. Ayrıca kulaklıkta dahili bir mikrofon da mevcut. Bu sayede çıkarılabilir mikrofona ihtiyaç duymadan kulaklık üzerinden telefon görüşmesi başta olmak üzere çeşitli işlemler de yapılabilmektedir.

Oldukça şık bir tasarıma ve güçlü bir performansa sahip olan Lenovo Lecoo HT105, Türkiye’de 380 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır. Kulaklık, fiyatı göz önünde bulundurulduğunda göstermiş olduğu performansla giriş seviyesindeki en başarılı kulak içi kablolu kulaklık modellerinden birisidir.

Sony MDR-EX110AP

Sony MDR-EX110AP

Sony, birçok alanda ürettiği teknolojik cihazlar ile dünyada en çok tercih edilen teknoloji şirketlerinden birisidir. Ürettiği cihazların uzun süreli sağlam performans göstermesi ile kullanıcılar tarafından oldukça sevilen bir şirkettir. Sony’nin kulaklıkları da diğer teknolojik cihazları gibi oldukça kaliteli. Sony’nin birçok kulaklık modeli bulunmasına rağmen biz uygun fiyatıyla dikkat çeken MDR-EX110AP modeline listemizde yer veriyoruz.

Kulaklığın tasarımına bakacak olursak Sony, oldukça şık görünümlü bir kulaklık ortaya çıkartmış diyebiliriz. Ayrıca kulaklığın renkleri de tasarımla oldukça uyumlu. Bu yüzden kulaklık, kulağınıza takıp dışarı çıktığınızda gayet hoş duruyor. Kullanım açısından bakacak olursak Sony, tasarımı yaparken konfordan da ödün vermemiş. Kulaklıkta gayet kaliteli silikonlar kullanmışlar. 3-4 saat gibi bir kullanımda bile kulaklığın rahatsız etmediğini söyleyebiliriz.

Ses kalitesine baktığımızda Sony’nin neredeyse tüm kulaklıkları çok iyi ses performansları veriyor. Bu kulaklık da fiyatına göre performansıyla sizi oldukça memnun edecektir. Üstelik mikrofonu da telefon görüşmelerini yapabilmek için gayet yeterli. Açık alanlarda karşı tarafa biraz gürültü gidiyor olsa da bu fiyattaki bir kulaklık için yeterli bir performans veriyor. Sony MDR-EX110AP, ülkemizde 500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

JBL T205

En iyi kablolu kulaklık modelleri - JBL T205

En iyi kulak içi kablolu kulaklık modelleri listemizde bir JBL modeli daha karşımıza çıkıyor. JBL, kablolu kulaklık sektöründeki en büyük markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Bundan dolayı şirket, çeşitli bütçelere hitap eden çok sayıda modeliyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu kapsamda JBL T205 de listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Temel olarak giriş seviyesi kullanıcılarına hitap eden kulaklık, tasarım konusunda klasik JBL modellerinden biraz farklı bir tasarıma sahip diyebiliriz. Şirket, bu modelde daha yaratıcı davranarak farklı bir tasarım oluşturmayı hedeflemiş diyebiliriz. Nitekim kulaklığın tasarımı, yaratıcılık konusunda oldukça başarılı olmuş desek yanlış olmayacaktır.

Kulaklık, ses performansı anlamında yeterli bir performans göstermeyi başarıyor. Kulaklıkta gürültü engelleme özelliği mevcut değil. Ancak bu fiyat aralığındaki çoğu kulaklıkta bu özellik bulunmuyor. Bundan dolayı gürültü engelleme özelliğinin bulunmaması kulaklığın fiyatı göz önüne alındığında oldukça normal diyebiliriz.

JBL, çoğu kulaklığında olduğu gibi bu modelde de mikrofon konusunda da başarılı bir iş çıkartmayı başardı. Kullanıcılar, kulaklığın mikrofonu üzerinden arama gibi temel işlemlerini rahatlıkla yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra kulaklığın mikrofonu ile oyun içi sohbet gibi yüksek mikrofon kalitesi gerektiren işlemlerde üst düzey performans beklememenizi tavsiye ediyoruz. Genel olarak değerlendirdiğimizde JBL T205, belirttiğimiz gibi giriş seviyesi kulaklık kullanıcıları için oldukça ideal bir model diyebiliriz. JBL T205, Türkiye’de 500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Apple EarPods

Apple EarPods

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize Apple EarPods ile devam ediyoruz. Teknoloji devi Apple’ın kablolu kulaklık modeli olan EarPods, genellikle Apple kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra şirket, tüm kulaklık kullanıcılarına hitap edebilmek adına EarPods’un hem lightning hem de jak girişli modelini kullanıcılarına sunmaktadır.

Sade bir tasarıma sahip olan EarPods, aynı zamanda dayanıklılığı ile kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Apple, bu modelinde tere dayanıklı bir tasarım geliştirdi. Bunun yanı sıra şirket, kulaklığın belirli bir miktarda suya da dayanıklı olduğunu belirtiyor. Tabii ki bu noktada kullanıcıların belirli oranı geçmeyecek şekilde su içerisinde kulaklığı kullanmaları gerekiyor.

Güçlü bir ses performansı sunan kulaklık, mikrofon performansıyla da başarılı bir iş çıkartıyor. Temel olarak günlük kullanıma uygun olarak geliştirilen EarPods, temel düzeydeki oyuncular için de memnun edici bir performans göstermeyi başarıyor.

Apple EarPods, Türkiye’de 500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Kulaklığın birçok sahte versiyonunun olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bundan dolayı kulaklığı güvenilir teknoloji mağazalarından almanızı tavsiye ediyoruz. Bu mağazalarda ise kulaklığın fiyatı 800 TL’den başlıyor.

Sennheiser CX 80S

Sennheiser CX 80s Kablolu Kulaklık Önerileri

Sennheiser, kulaklık konusundan oldukça önemli bir markadır. Özellikle CX serisi ile yıllardır kablolu kulak içi kulaklık önerileri arasında yerini alıyor. Bizim önereceğimiz model ise CX 80S oluyor. İlk defa Sennheiser kullanacaksanız hem fiyat hem de performans açısından beklediğinizi verecek bir ürün diyebiliriz.

Kulaklığın genel performansı oldukça yeterli. Özellikle fiyatı düşünülünce fazlasıyla başarılı bir performans sergiliyor. Bunun haricinde, kulaklığın üzerinde bulunan kumanda ile müzik ve ses kontrolü mümkün hale geliyor. Ayrıca, cihazda bir mikrofon da bulunuyor.

Kutu içeriğindeki üç farklı silikon ile kulağınız için en iyi konforu sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, bu silikonlar sayesinde gürültü izolasyonu da sunuluyor. Böylece, dışarıdan mümkün olduğunca az ses duyuyorsunuz. Sennheiser CX 80S, 860 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

JBL Endurance Run 2

JBL Endurance Run 2

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kulak içi kablolu kulaklık önerileri listemize ses teknolojileri devi JBL tarafından yeni geliştirilen Endurance Run 2 modeliyle devam ediyoruz. JBL Endurance Run 2 gerek tasarımıyla gerekse de güçlü ses teknolojisiyle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Tam bir fiyat/performans ürünü olarak geliştirilen ürün, listemizde kendisine yer buldu.

Sade fakat fazlasıyla şık bir tasarıma sahip olan kulaklığın siyah, sarı, beyaz, kırmızı ve mavi renk seçenekleri mevcut. JBL, kulaklığın tasarımında konfor öncelikli davranmayı tercih etti. Şirket, konforun yanı sıra modern bir tasarım geliştirmeyi de ihmal etmedi. Böylece JBL Endurance Run 2, beş renk seçeneğiyle de oldukça iddialı bir tasarıma sahip.

Bunun yanı sıra pasif gürültü önleme özelliğine sahip olan JBL Endurance Run 2, 20 Hz – 20 kHz frekansları aralığında çalışmaktadır. Dinamik sürücüye sahip olan kulaklığın sürücü çapı ise 8.2 mm olarak karşımıza çıkıyor. IPX5 sertifikasına sahip olan kulaklık böylece suya dayanıklılık konusunda da iddialı. JBL Endurance Run 2, Türkiye’de 950 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Sennheiser CX 300S

kablolu kulaklık önerileri - Sennheiser CX 300S

En iyi kulak içi kablolu kulaklık modelleri listemize bir diğer Sennheiser kulaklık modeli olan CX 300S ile devam ediyoruz. CX 300S, CX serisinin en üst düzey modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı üst düzey kablolu kulaklık arıyorsanız, CX 300S sizin isteklerinize karşılık verecektir.

CX 300S, sade diyebileceğimiz ve şık duran bir tasarıma sahip. Bunun dışında kulaklığın beyaz, kırmızı ve siyah renk seçenekleri mevcut. Bu renkler kulaklığın tasarımıyla çok iyi uymuş. Bu yüzden de kulaklığın üç renk seçeneği de gayet güzel duruyor.

Sennheiser marka kulaklıklar iyi performans gösterirken bir yandan da uzun ömürlü oluyorlar. CX 300S de tam olarak böyle bir kulaklık. Markanın çoğu kulaklığı gibi CX 300S de güçlü bir ses performansına sahip. Özellikle müzik dinlemeyi sevenler için CX300S çok iyi bir tercih olacaktır. Bunun dışında kulaklığın mikrofonu da tatmin edici bir performans gösteriyor. Sennheiser CX 300S, Türkiye’de 1.300 TL fiyatıyla kablolu kulaklık önerileri listemizde yer alıyor.

SteelSeries Tusq

SteelSeries Tusq

Danimarkalı üretici SteelSeries, ürettiği üst düzey teknoloji aksesuarları ile tanınmaktadır. Uzun süredir piyasada hizmet veren SteelSeries, kulaklık alanında da başarılı ürünler üretiyor. Bundan dolayı bizler de hazırladığımız en iyi kablolu kulaklık önerileri listemizde SteelSeries Tusq modeline yer veriyoruz.

Kulaklık, oldukça şık ve konforlu bir tasarıma sahip. SteelSeries, ürettiği ürünlerde performans kadar tasarıma da önem veriyor. Bundan dolayı kulaklık, şık tasarımıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Performans konusuna baktığımızda ise SteelSeries, kalitesini bu modelde de konuşturmayı başardı diyebiliriz. Kulaklık, sahip olduğu teknoloji sayesinde müzik dinlemeden oyun oynamaya kadar birçok konuda kullanıcılarını memnun eden bir ses seviyesine sahip. SteelSeries, bu modelde pasif gürültü önleme teknolojisini kullanmayı tercih etti.

Kulaklığın mikrofon performansı da en az ses performansı kadar başarılı diyebiliriz. Kulaklıkta çıkarılabilir boom mikrofon mevcut. Bu sayede özellikle oyuncular, kulaklığın mikrofon performansından oldukça memnun kalıyorlar. Her yönüyle kendisine hayran bırakan SteelSeries Tusq, Türkiye’de 1.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Huawei Active Noise Canceling Earphones 3

Huawei Active Noise Canceling Earphones 3

Teknoloji devi Huawei, ürettiği kulaklık modelleriyle de kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda Huawei, en iyi kablolu kulaklık modelleri önerileri listemize Huawei Active Noise Canceling Earphones 3 modeliyle girmeyi başardı. Oldukça yenilikçi bir kulaklı modeli olan Huawei Active Noise Canceling Earphones 3, tasarımından ses performansına kadar birçok özelliğiyle kullanıcılarını memnun ediyor.

Huawei, bu modelde şık duran bir tasarım kullandı. Bunun yanı sıra kulaklığın Type-C girişe sahip olduğunu söylemeliyiz. Böylece şirket, artık kulaklık girişi olmayan akıllı telefon kullanıcılarına dönüştürücüye ihtiyaç olmadan kablolu kulaklık kullanma imkanı veriyor.

Aktif gürültü önleme özelliğine sahip olan kulaklıkta yüksek çözünürlüklü ses özelliği de mevcut. Böylece Huawei Active Noise Canceling Earphones 3, ses performansı konusunda oldukça iddialı. Huawei Active Noise Canceling Earphones 3, Türkiye’de 2.700 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Asus ROG Cetra II

Asus ROG Cetra II

Sizler için hazırlamış olduğumuz kablolu kulaklık önerileri listemize son zamanların en başarılı kablolu kulaklık modellerinden birisi ile devam ediyoruz. Teknoloji devi Asus, çeşitli kategorilerde kullanıcılarına hizmet sunmaya devam ediyor. Şirket, bu kapsamda kulaklık sektöründe de oldukça başarılı işler çıkartıyor.

Asus, geçtiğimiz senelerde ROG Cetra adını verdiği oyuncu kablolu kulaklık modeliyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Hem tasarım hem de performans anlamında oldukça iddialı bir model geliştiren Asus, oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. Bu doğrultuda şirket, yakın bir zamanda ROG Cetra serisinin yeni modeli olan Rog Cetra II ile piyasaya çıktı.

Şirket, serinin yeni modelinde de oldukça iddialı bir tasarım geliştirmeyi başardı. Şık bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkan Asus, kulaklıkta yer verdiği detaylar ile tasarımı ön plana çıkartıyor. Bunun yanı sıra Asus, kulaklığın tasarımı kadar ses performansı konusunda da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Aktif gürültü önleme özelliğine sahip olan Asus ROG Cetra II, güçlü ses sürücülerine sahip. Bunun yanı sıra Asus, kulaklığın mikrofon performansına da önem veriyor. Bundan dolayı Asus ROG Cetra II kullanıcıları, güçlü ses performansının yanı sıra mikrofon performansına da erişim sağlıyorlar. Asus, her anlamda kullanıcılarını memnun etmeyi başaran yeni ROG Cetra modelini, Türkiye’de 2.050 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Logitech G 333

Logitech G 333

Oyuncular için ürettiği ekipmanlarla tanınan Logitech, listemizde yer edinmeyi başardı. Son zamanlarda oyuncular için üretilen kablolu ve bluetooth kulaklıkların sayısı artmaya başladı. Durum böyle olunca Logitech markasının olmadığı bir oyuncu kulaklığı pazarı düşünülemez.

Logitech G 333, piyasadaki en başarılı kablolu kulaklık modellerinin başında geliyor. Şirket, kulaklıkta hem USB-C hem de 3.5 mm AUX bağlantı noktası kullanmayı tercih etti. Bu sayede kulaklık, neredeyse tüm akıllı cihaz kullanıcılarına hitap ediyor diyebiliriz. Kulaklıkta çift dinamik sürücü mevcut. Bu sürücü, kulaklığın daha güçlü bas performansı göstermesini sağlıyor. Ayrıca Logitech, kullandığı tasarım sayesinde kulaklığın rahatlığı konusunda da oldukça iddialı.

G 333, kablo üzeri bir mikrofona sahip. Şirket, mikrofonun net ve kesintisiz bir iletişim için oldukça ideal olduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar, mikrofonun etrafında bulunan kontrol paneli sayesinde oyun veya başka bir işlem esnasında aramaları kolayca yanıtlayabiliyorlar. Logitech G333, Türkiye’de 4.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Razer Moray

Razer Moray

ABD merkezli Razer, oyuncular için ürettiği ekipmanlarla bilinen bir teknoloji üreticisidir. Şirket, üst segment ekipmanlar üretmektedir. Bu doğrultuda bizler de en iyi kulak içi kablolu kulaklık modelleri listemizde Razer Moray modeline yer verdik.

Razer Moray, siyah ve oldukça şık bir tasarımla kullanıcılarıyla buluşuyor. Razer, bu modelde altın konnektör kaplama kullanmayı tercih etti. Böylece şirket, kulaklığın kablo dayanıklılığı konusunda oldukça iddialı. 3.5 mm konnektöre sahip olan kulaklığın kablo uzunluğu ise 160 cm’dir.

Razer Moray, pasif gürültü önleme özelliğine sahip. Bu segmentteki bir kulaklıkta aktif gürültü önleme özelliğinin bulunmamasının önemli bir eksik olduğunu belirtmemiz gerekiyor. 106 dB hassasiyete sahip olan Razer Moray, 20 Hz – 24 kHz frekans aralığında performans gösteriyor. Razer Moray, Türkiye’de 3.800 TL’den başlayan fiyatlarla kulaklık pazarında kendisine yer bulmaktadır.

En İyi Kulak Üstü Kablolu Kulaklık Modelleri

JBL JR310

kablolu kulaklık önerileri - JBL JR310

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kulak üstü kablolu kulaklık önerileri listemize JBL JR310 ile başlıyoruz. Uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine toplayan JBL JR310, günümüzde Türkiye’de en çok tercih edilen çocuklar için üretilen kablolu kulaklık modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Renkli bir tasarıma sahip olan JBL JR310, bordo-mavi ve pembe-mavi renk seçenekleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Konforlu bir tasarımı bulunan JBL JR310, uzun süreli kullanımlarda kullanıcılarını rahatlık konusunda memnun etmeyi başarıyor. Ayrıca kulaklık, tasarımıyla çocuk kulaklığı olduğunu da gösteriyor diyebiliriz.

Bunun yanı sıra JBL JR310, ses performansı konusunda da oldukça iddialı. JBL, neredeyse tüm kulaklık modellerinde ses performansı konusunda kullanıcılarını memnun ediyor. Bu doğrultuda şirket, bu modelinde de başarılı bir iş çıkarttı. JBL JR310, Türkiye’de 790 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Tam bir fiyat/performans ürünü olan JBL JR310, kullanıcılarından olumlu yorumlar almayı başarıyor.

Philips TAH4105

en iyi kulak üstü kablolu kulaklık modelleri - Philips TAH4105

Hollanda merkezli teknoloji üreticisi Philips, çok çeşitli kategorilerde kullanıcılarına hizmet veriyor. Şirket, kulaklık kategorisinde de kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bu doğrultuda bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kulak üstü kablolu kulaklık modelleri listemizde Philips TAH4105’e yer verdik.

Tam bir fiyat/performans kulaklık modeli olan Philips TAH4105, sade bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra Philips, kulaklıkta kullanmış olduğu renk seçenekleri ile kulaklığın şık bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Ayarlanabilir kafa bandı, dönebilen kulaklık gibi özelliklere sahip olan Philips TAH4105, şık olmasının yanı sıra konforlu bir kullanıma sahip.

Philips TAH4105, pasif gürültü önleme özelliğine sahip. Ayrıca kulaklıkta zengin bas özelliği de mevcut. Böylece Philips TAH4105, yüksek ses performansıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Dahili bir mikrofona sahip olan Philips TAH4105, günlük kullanımda yeterli bir mikrofon performansı sağlamaktadır. Philips TAH4105, Türkiye’de 600 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

JBL T500

JBL T500

JBL, kulak içi kulaklıkların yanı sıra kulak üstü kulak üstü kulaklıklarda da oldukça başarılı. Markanın en çok tercih edilen kulak üstü kulaklıklarının başında JBL T500 geliyor. Kulaklık sade tasarımı sayesinde çok fazla dikkat çekmiyor. Bunun yanı sıra JBL, kulaklığın taşınabilirliğini artırmak için kulaklığı çok hafif tasarlamış. Kulaklıkta bulunan kafa bandı yastıkları kulaklığı konforlu bir hale getiriyor.

Ses performansı konusunda ise JBL diğer kulaklıklarında olduğu gibi bu modelde de oldukça iyi bir iş çıkartmış diyebiliriz. T500, piyasadaki rakiplerinden çok daha iyi ses performansı gösteriyor. Bunun dışında kulaklıkta bulunan pasif gürültü önleme özelliği kulaklığın ses performansını biraz daha yükseltiyor. JBL T500, ülkemizde 680 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Philips TAUH201

Philips TAUH201

Teknoloji devi Philips, bir başka kulaklık modeliyle bir kez daha kablolu kulaklık listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Kulak üstü kulaklık modellerinden olan Philips TAUH201, sade ve konforlu bir tasarıma sahip. Kulaklıkta yer alan ayarlanabilir kafa bandı, dönebilen yapı gibi özellikler kulaklığın kullanılabilirliğini artırıyor.

Philips, konforun yanı sıra ses kalitesi konusunda da Philips TAUH201 ile kullanıcılarını memnun ediyor. Philips TAUH201, maksimum 10 mW güçte çalışmaktadır. Bunun yanı sıra kulaklığın çalıştığı frekans aralığı 20 Hz-20kHz olarak karşımıza çıkmaktadır. Kulaklığın tek dezavantajı, aktif gürültü önleme özelliğinin bulunmaması oluyor. Ses performansının yanı sıra eko önleyici mikrofona sahip olan Philips TAUH201, mikrofon performansıyla da yeterli bir performans sağlıyor. Philips TAUH201, Türkiye’de 800 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Sony MDR-ZX310APL

Sony MDR-ZX310APL

En iyi kulak üstü kablolu kulaklık önerileri listemizde sıradaki ürün Sony MDR-ZX310APL’dir. Sony, birçok alanda olduğu gibi kulaklık sektöründe de oldukça başarılı işler çıkartıyor. MDR-ZX310APL ise Sony’nin özellikle ülkemizde en çok tercih edilen kulaklıklarından birisi.

Kulaklık oldukça sade ve hafif bir tasarıma sahip. Böylelikle kulaklığı taşımak çok kolay oluyor. Bunun yanı sıra sade tasarımı sayesinde kulaklığı hayatınızın her anında kullanabiliyorsunuz. Kulaklıkta bulunan yastıklı kulak başlıkları, uzun süre kullanımda kulağınızın ağrımasının önüne geçiyor.

Ses performansına bakacak olursak, Sony MDR-ZX310APL giriş seviyesindeki bir kulak üstü kulaklık. Bu yüzden bu fiyat aralığındaki bir kulaklıktan çok yüksek bir performans beklemek doğru olmayacaktır. Ancak kulaklığın müzik performansı fiyatına göre yeterli diyebiliriz. Müzik dinlemek ve günlük kullanım için tercih edebilirsiniz. Sony MDR-ZX310APL, ülkemizde 1.750 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Logitech H540

Logitech H540

Logitech, ses aygıtları konusunda en başarılı markaların başında gelmektedir. Bu doğrultuda şirket hem kulak üstü hem de kulak içi kulaklık sektöründe hizmet vermektedir. Bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kulak üstü kablolu kulaklık modelleri listemizde Logitech H540’a yer verdik.

Logitech, bu kulaklıkta oldukça sade bir tasarım kullanmayı tercih etti. Siyah ağırlıklı bir tasarıma sahip olan Logitech H540, şık durmaktadır. Logitech, tasarımda estetik kadar konfora da önem verdi. Bu noktada kulaklıkta ayarlanabilir kafa bandının bulunduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

Kulaklıkta herhangi bir ses engelleme özelliği yer almıyor. Bunun yanı sıra Logitech, H540’ı güçlü bas özelliği ile geliştirdi. Böylece özellikle müzik dinlerken kulaklığın güçlü bas özelliği sizleri memnun edecektir. Dahili bir mikrofona sahip olan kulaklık, yeterli mikrofon performansı gösteriyor. Logitech, mikrofonda gürültü engelleme özelliğine yer verdi. Bu sayede gün içerisinde kulaklığınızın mikrofonunu kullanmak istemeniz durumunda arka plandaki gürültülerden çekinmenize gerek kalmıyor. Logitech H540, Türkiye’de 1.185 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Dell WH3022

Dell WH3022

Teknoloji devi Dell, ses teknolojileri konusunda da kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kablolu kulaklık modelleri listemizde Dell WH3022 modeline yer verdik. Güncel teknolojilerle geliştirilen Dell WH3022, tasarımından ses performansına kadar çoğu özelliğiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Dell WH3022, siyah ve sade bir tasarıma sahip. Kulaklık, günlük kullanımda kullanıcıların konfor edebilecekleri bir tasarımla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bunun yanı sıra Dell WH3022, tasarımıyla daha çok ofislerde kullanıma uygun bir tasarıma sahip. 96 g ağırlığında olan Dell WH3022, USB-A konnektör tipiyle bağlantı imkanı sağlıyor.

Stereo bir ses çıkışı olan Dell WH3022, 102 dB hassasiyete sahip. Bunun yanı sıra kulaklığın en önemli özelliği, aktif gürültü önleme özelliğine sahip olması olarak karşımıza çıkıyor. Hem ses performansı hem de tasarımıyla ön plana çıkan Dell WH3022, 2.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Sennheiser HD 400s

Sennheiser HD 400s

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize Sennheiser HD 400s ile devam ediyoruz. Kulaklık konusunda oldukça başarılı işler çıkartan Sennheiser, aynı zamanda çok çeşitli modelleriyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda markanın orta segment kulaklık modellerinden birisi olan Sennheiser HD 400s, listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Kulak üstü bir kulaklık modeli olan Sennheiser HD 400s, oldukça sade bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra şirket, kulaklığın tasarımında kullandığı ufak detaylarla kulaklığın şık görünmesini sağlıyor. 140 cm uzunluğunda kabloya sahip olan kulaklık, katlanabilir bir tasarıma sahip.

Pasif gürültü engelleme özelliğine sahip olan Sennheiser HD 400s, en düşük 18 Hz frekansta çalışıyor. Bunun yanı sıra kulaklık, en yüksek 20 KHz frekans değerine ulaşıyor. Güçlü bir ses performansına sahip olan Sennheiser HD 400s, mikrofon performansıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Sennheiser HD 400s, Türkiye’de 2.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Kulaklık, bu fiyat segmentindeki en başarılı kulaklık modellerinden birisi diyebiliriz.

Shure SRH940

Kablolu Kulaklık Önerileri - Shure SRH940

En iyi kulak üstü kablolu kulaklık önerileri listemizde Shure tarafından üretilen ve stüdyo tipi kulaklık olarak kullanılan SRH940 kendisine yer bulmayı başardı. Shure, uzun süredir teknoloji sektöründe hizmet veren markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, ürettiği yüksek kalitedeki cihazlar ile dikkat çekiyor.

SRH940 da bu ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kulaklık, oldukça şık bir tasarıma sahip. Gümüş renk seçeneği ile gelen kulaklık, katlanabilir bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra Shure, kulaklıkta kullanıcılarına ayarlanabilir kafa bandı gibi imkanlar da sunuyor.

Kulaklık, tasarımı kadar ses performansıyla da kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Shure, kulaklığı temel olarak stüdyo ortamında ses kayıt işlemleri için üretti. Bundan dolayı kulaklık, bass ve tiz konusunda oldukça başarılı. Bunun yanı sıra kulaklık, ses yalıtımı konusunda da iddialı. Shure, kulaklığın dışarıdan ses almadığı gibi kulaklıktan da ses sızdırılmadığını belirtiyor.

Koruma çantası ile birlikte gelen Shure SRH940, piyasadaki en başarılı profesyonel kablolu kulaklık modellerinden birisi diyebiliriz. Kulaklık, Türkiye’de 13.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Kulaklığın fiyatı, bazı kulaklık kullanıcılarına yüksek gelebilir. Fakat belirttiğimiz gibi Shure SRH940, temel olarak stüdyo ortamında kullanılmak üzere üretildi. Bundan dolayı profesyonel kulaklıkların fiyatı göz önüne alındığında Shure SRH940, normal bir satış fiyatına sahip diyebiliriz.

En İyi Kablolu Kulaklık Modeli Önerileri: Genel Değerlendirme

Günümüzde kulaklıklar, insanlar için vazgeçilmez birer aksesuar haline gelmişlerdir. İnsanlar, günlük yaşamlarında araba sürerken, okulda, iş hayatlarında ve daha birçok yerde kulaklıkları kullanıyorlar. Bunun sonucunda da kulaklık modeller, her geçen gün gelişerek kullanıcıların hayatlarında yer edinmeye devam ediyorlar.

İlk üretilen kulaklık modelleri, kablolu olarak kullanıcılarıyla buluştular. Bundan dolayı kablolu kulaklık modelleri, uzun süredir insanların yaşamlarında yer ediniyorlar. Bu kulaklık türleri, ilk etapta hem ses performansı hem de mikrofon performansı açısından oldukça zayıftılar.

Ancak gelişen teknolojiyle birlikte kablolu kulaklık modellerinin performansı konusunda ciddi yol alındı. Özellikle kulaklık üreticilerinin sayısının artması, çok çeşitli kulaklık modellerinin üretilmesine olanak sağladı. Bu sayede kulaklık kullanıcıları, kulaklık seçiminde çok fazla model arasından tercih yapma imkanına sahip oldular. Bunun yanı sıra kullanıcılar, uygun fiyatlara daha kaliteli kulaklıklar alabilme imkanına ulaştılar.

Tabii ki kablolu kulaklık modellerinin çok fazla artmasının bazı olumsuz yanları da mevcut. Bunun da en büyük olumsuzluğu kullanıcılarda kararsızlık yaratmak oluyor. Çok fazla modelle karşılaşan kulaklık kullanıcıları, hangi kablolu kulaklık modelini tercih edecekleri konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar. Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi kablolu kulaklık modeli önerilerinde bulunduk. Bu sayede listemizi inceleyerek sizler için en uygun kablolu kulaklık modelini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.

“Kablolu Kulaklık Önerileri – Nisan 2024” üzerine 5 yorum

 1. burda yazılan kulaklıklar içinde hiç biri fiyat ses ve sağlamlık açısından sony Sony Mdr-XB50APB eline su dökemez.bu kulaklığı kullanan başka marka ve modelden zevk alamaz .

 2. Ben günlük kullanım için kulaklık alacağım uygun fiyatlı olanından. Ama jbl t110 la JABRON jb 19 pro arasında kaldım. Hangisini almalı sizce?

  • Zeynep Hanım merhaba,

   İki model de giriş seviyesi kablolu kulaklık modelleri arasında yer alıyor. Marka bazlı değerlendirecek olduğumuzda JBL, ses teknolojileri konusunda genellikle Jabron da dahil olmak üzere birçok markadan daha başarılı ürünler üretiyor. Ancak marka bazlı kalite farkı, giriş seviyesi ürünlerde genel olarak çok fazla hissedilmiyor.

   JBL T110 da Jabron JB 19 Pro da aynı düzey kulaklıklar diyebiliriz. JBL T110, fiyatına göre bass ve tiz konularında gayet başarılı bir model diyebiliriz. Bunun yanı sıra kulaklığın ses performansını fiyatına göre değerlendirecek olursak sizleri fazlasıyla memnun edecektir. Mikrofon konusunda kulaklığın fiyatı düşünüldüğünde çok yüksek bir performans beklemek doğru olmayacaktır. Ancak yine de JBL, kullandığı teknoloji ile kullanıcılarını üzmeyecek bir mikrofon performansı geliştirmeyi başardı.

   Jabron JB 19 Pro, kendi fiyat aralığında en başarılı kulaklık modellerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Kulaklık, fiyatına göre gerçekten yüksek seviyede bir ses kalitesi sunuyor. Bunun dışında Jabron, bu modelle birlikte kullanıcılarına kulaklık koruma kılıfı da gönderiyor. Jabron, bu kulaklıkta HD bir mikrofon kullandıklarını belirtiyor. Bu sayede kulaklığın mikrofon performansı da ses performansı kadar başarılı diyebiliriz.

   Genel olarak baktığımızda iki model, performans konusunda eşit düzeyde desek yanlış olmayacaktır. Burada tercihinizi tasarım ve fiyat odaklı belirlemeniz gerekebilir. Her ne kadar iki kulaklık aynı düzeyde olsa da iki model arasında biraz fiyat farkı mevcut. Bunun yanı sıra kulaklıkların tasarımında da farklılar bulunuyor. Bu noktada iki kulaklığın ses performansının yaklaşık olarak aynı seviyede olduğunu düşünerek bir tercih yapmanız sizi daha memnun edecektir.

 3. Ben de kulakılık arıyorum,Yukardaki yazıyı da okudum ama aradığım özellikte kulaklığı göremedim sanırım.Benim dışarı ses olabildiğince az veren bir kulaklığa ihtiyacım.Yardımca olursanız çok memnun olurum.

Yorumlar kapalı.