Kablolu Kulaklık Önerileri – Ocak 2022

Kablolu kulaklık kullanmayı tercih eden okuyucularımız için rehber niteliğinde hazırladığımız kablolu kulaklık önerileri listemiz sizlerle!Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük yaşantımızda kullandığımız birçok ürün de gelişmeye başladı. Birçok insanın gün içinde çok yoğun kullandığı kulaklıklar da bu gelişmelerden etkilenen şeylerin başında geliyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte kablolu kulaklıklar da yerlerini kablosuz kulaklıklara bırakmaya başladılar. Lakin, günümüzde hâlâ bazı insanlar kablosuz kulaklıklara alışamadıkları için kablolu kulaklık kullanmaya devam ediyor.

Teknoloji şirketleri de bu insanlar için belirli aralıklarla yeni kablolu kulaklık modellerini çıkartmaya devam ediyorlar. İşte o modellerin arasından bizim önerdiğimiz kablolu kulaklıklar:

Xiaomi Piston Basic Edition

Xiaomi Piston Basic Edition

Kablolu kulaklık önerileri listemizdeki ilk kulaklığımız teknoloji devi Xiaomi’nin giriş seviye kulaklıklarından olan Piston Basic Edition modeli. Kulaklık, uygun fiyatlı bir fiyat-performans ürünü arayan kullanıcılar için oldukça ideal.

Kulaklığın oldukça sade bir tasarımı bulunuyor. Bunun yanı sıra ürünün uçlarında yer alan silikonlar sayesinde kullanıcıya rahat bir kullanım sunulmak istenmiş.

Kulaklığın ses performansı ise fiyatına göre oldukça iyi durumda diyebiliriz. Mikrofon performansına bakacak olursak çok kaliteli olduğunu söyleyemesek de fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda gayet yeterli diyebiliriz.

Eğer Xiaomi Piston Basic Edition almayı düşünüyorsanız güvendiğiniz mağazaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü, ülkemizde bu kulaklığın replikaları oldukça fazla. Bu yüzden satın alırken dikkatli olmanız konusunda sizleri uyarıyoruz.

Xiaomi Piston Basic Edition, ülkemizde 20-60 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

JBL C100SIUBLK

JBL-C100SIUBLK

Kablolu kulaklık önerileri listemizde bütçe dostu bir başka model ise JBL C100SIUBLK oluyor. Eğer kulaklık satın almak istiyorsanız ancak çok yüksek bir bütçeye sahip değilseniz JBL C100SIUBLK tam olarak ihtiyacınız olan cihaz.

Kulağı tam olarak kapatan yapısı sayesinde mümkün olan en başarılı pasif gürültü engellemeyi sağlıyor. Bunun haricinde dinamik sürücülere sahip cihaz özellikle bas konusunda fazlasıyla başarılı.

Cihazın avantajlarından bir diğeri ise üstündeki kontroller ve mikrofon desteği oluyor. Böylece, kulaklığı hiç çıkarmadan çağrı yanıtlamak ve telefonla konuşmak mümkün hale geliyor. 1,2 metrelik boyuyla standart ölçülere sahip olduğunu da belirtelim.

Ses ve özellikle bas performansı kendi bütçe aralığındaki en iyi cihazlardan biri olan JBL C100SIUBLK şu anda yaklaşık 70 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Philips SHE4305

Philips-SHE4305

Kablolu kulaklık önerileri listemizde Philips’in SHE4305 modeli de kendine yer buluyor. Teknoloji devi Philips, bu modeli ile giriş seviye kulaklık kullanıcılarına hitap ediyor.

Şirket, tasarım konusunda estetikten çok konforu ön plana çıkartıyor. Kulaklık, kulakta rahat duracak şekilde tasarlanmış. Bu da kulaklığın uzun süreli kullanımda rahatsızlık vermemesini sağlıyor. Bunun dışında Philips, her ne kadar tasarımın estetiğini öne çıkartmasa da kulaklık gayet hoş duruyor.

Kulaklık, rahatlığı kadar ses performansıyla da iddialı. Philips, kulaklıkta kullandığı ses sürücüleri sayesinde güçlü bir bas ve kaliteli ses düzeyi oluşturduklarını iddia ediyor. Bu da kullanıcılarını memnun edecektir.

Philips SHE4305’in Türkiye’de beyaz, kırmızı, mavi ve siyah renk seçenekleri mevcut. Kulaklık, 90–120 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

JABRON JB-19 Pro

JABRON-JB-19-Pro

Jabron, Türkiye’de yeni tanınan bir markadır. Markanın JB 19 Pro kulaklık modeli, şu an ülkemizde en çok tercih edilen modellerinin arasında yer alıyor.

Marka, bu modelde tasarım anlamında gayet iyi bir iş çıkartmış diyebiliriz. Kulaklık gayet şık duruyor. Bunun dışında kulaklığın yanında gelen çanta, kulaklık için bir avantaj oluşturuyor. Çanta da kulaklık gibi sade ve güzel bir tasarıma sahip.

Öncelikle kulaklık, giriş-orta seviye kullanıcılara hitap eden bir model. Bu yüzden çok yüksek bir ses ve mikrofon performansı beklemek doğru olmayacaktır. Marka ülkemizde pek tanınmadığı için kulaklığa karşı ön yargılar olabilir.

Fakat kulaklık, kendi fiyat seviyesindeki rakipleriyle karşılaştırılınca gayet iyi bir ses performansı veriyor. Bunun dışında kulaklığın mikrofonu da rakiplerine göre daha iyi performans gösteriyor.

Jabron JB 19 Pro tam bir fiyat/performans ürünü olmuş diyebiliriz. Kulaklık Türkiye’de 80-120 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Sony MDR-EX110AP

Sony MDR-EX110AP

Sony, birçok alanda ürettiği teknolojik cihazlar ile dünyada en çok tercih edilen teknoloji şirketlerinden birisidir. Ürettiği cihazların uzun süreli sağlam performans göstermesi ile kullanıcılar tarafından oldukça sevilen bir şirkettir. Sony’nin kulaklıkları da diğer teknolojik cihazları gibi oldukça kaliteli. Sony’nin birçok kulaklık modeli bulunmasına rağmen biz uygun fiyatıyla dikkat çeken MDR-EX110AP modeline listemizde yer veriyoruz.

Kulaklığın tasarımına bakacak olursak Sony, oldukça şık görünümlü bir kulaklık ortaya çıkartmış diyebiliriz. Ayrıca kulaklığın renkleri de tasarımla oldukça uyumlu. Bu yüzden kulaklık, kulağınıza takıp dışarı çıktığınızda gayet hoş duruyor.

Kullanım açısından bakacak olursak Sony, tasarımı yaparken konfordan da ödün vermemiş. Kulaklıkta gayet kaliteli silikonlar kullanmışlar. 3-4 saat gibi bir kullanımda bile kulaklığın rahatsız etmediğini söyleyebiliriz.

Ses kalitesine baktığımızda Sony’nin neredeyse tüm kulaklıkları çok iyi ses performansları veriyor. Bu kulaklık da fiyatına göre performansıyla sizi oldukça memnun edecektir. Üstelik mikrofonu da telefon görüşmelerini yapabilmek için gayet yeterli. Açık alanlarda karşı tarafa biraz gürültü gidiyor olsa da bu fiyattaki bir kulaklık için yeterli bir performans veriyor.

Sony MDR-EX110AP, ülkemizde 110-150 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

JBL T290

JBL T290

Kulaklık veya hoparlör meraklısı insanların çok yakından tanıdığı markalardan birisi de şüphesiz ki JBL’dir. JBL, ürettiği kaliteli kulaklıklar ile piyasada oldukça iyi bir konuma sahip. T290 modeli de piyasadaki en iyi kablolu kulaklıklarından birisidir.

JBL, bu modelinde klasikleşen kulak içi kulaklık tasarımlarından ziyade biraz daha güzel ve sade duran bir tasarım tercih etmiş. Konfor konusunda ise bu kulaklıklarının da diğer kulaklıklarından eksik kalır bir yanı yok. Kulaklıkta kullanılan silikonlar oldukça iyi. Bu yüzden uzun süreli kullanımda kulaklarınızı rahatsız etmeyecektir.Ses kalitesine gelecek olursak, JBL marka kulaklıkların ses kalitesi hakkında aslında denilecek pek bir şey yok. Neredeyse tüm modelleri ile kullanıcılarına muhteşem bir ses performansı sunuyorlar. Mikrofon kısmında da günlük kullanım için gayet yeterli bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Peki bu kulaklığın olumsuz bir yanı yok mu? Her teknolojik cihazda olduğu gibi bu kulaklığın da bazı sıkıntıları bulunmakta. Ürünün biraz hassas olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden yanınızda taşırken kutusundan çıkan çantasıyla taşımaya özen göstermeniz gerekiyor. Yoksa çok kısa bir süre içerisinde kulaklıktan eskisi gibi performans alamamaya başlayabilirsiniz.

JBL T290, ülkemizde 105-150 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Rampage RM-K21

Rampage RM-K21

Sıradaki kulaklık önerimiz mobil cihazından oyun oynamayı seven okuyucularımız için ideal bir kulaklık olan Rampage RM-K21. Rampage, genellikle ürettiği uygun fiyatlı bilgisayar ekipmanları ile tanınan bir marka. Lakin yavaş yavaş tüm platformlardaki oyunculara yönelik ürünler üretmeye çalışan şirketin bu ürünü, mobil cihazlarıyla oyun oynamayı seven oyun severlere hitap ediyor.

Rampage RM-K21, tasarımıyla klasikleşen kablolu kulaklıklardan oldukça farklı. Kulaklığın siyah-kırmızı renkleri ve dış görünüşü kulaklığa tam bir oyuncu ekipmanı havası veriyor.

Kulaklığın ses performansına bakacak olursak, özellikle PUBG gibi sesin son derece önemli olduğu oyunları oynayan oyunseverleri oldukça memnun edecek bir performans sergiliyor. Başarılı ses performansının yanı sıra oyununuzu oynarken takım arkadaşlarınızla konuşabilmeniz açısından mikrofonu da oldukça kaliteli.

Rampage RM-K21, ülkemizde 130-160 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Oyun oynarken kullanmak amacıyla kulak içi bir kulaklık arıyorsanız göz atın deriz.

Philips SHQ1405BL

Philips SHQ1405BL Kablolu Kulaklık Önerileri

Son zamanlarda kulaklık üreticilerinin ürettiği spor kulaklıklar çok popüler olmaya başladılar. Spor kulaklık üretimi konusunda Philips, en başarılı markaların başına geliyor diyebiliriz.

Philips SHQ1405BL, tasarımıyla kullanıcılarına oldukça rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Bunun dışında Philips, bu kulaklıkla sporcuları hedef kitle seçtiği için kulaklığı çok hafif yapmayı başarmış.

Ayrıca şirket, kulaklığı normal olarak kullanmak isteyen kullanıcıları için de kulaklık kancalarını çıkartma ve hareket ettirme imkânı sunuyor. Kulaklık, sporcular için üretildiği için su geçirmezlik sertifikasına sahip.

Kulaklığın ses performansına bakıldığında ise Philips, yıllardır kulaklık üretmenin tecrübesini göstermiş diyebiliriz. Kulaklık, her ne kadar spor kulaklığı olarak geçse de yüksek bir ses kalitesine sahip. Bunun dışında kulaklığın mikrofonu, üretim amacından dolayı ses performansından bir tık daha iyi diyebiliriz. Philips SHQ1405BL, Türkiye’de 110 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Urbanears Sumpan

Urbanears-Sumpan Kablolu Kulaklık Önerileri

Urbanears, ürettiği kulaklıklar ile tanınan bir markadır. Daha çok yurt dışında faaliyet gösteren markanın ürünleri son yıllarda Türkiye’de de satılmaya başlandı.

Sumpan modeli şık bir tasarıma sahip. Kulaklığın kulakta duruşu oldukça güzel. Kulaklığın uçları, uzun süreli kullanımda rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmış. Bunun dışında kulaklığın kablosunun örgü şeklinde olması kulaklığın yıpranmasının önüne geçiyor.

Mikrofonu da gayet başarılı olan kulaklığın zayıf noktası ise gürültü engelleme özelliğinin olmaması oluyor. Tasarımı ve ses kalitesi bu kadar başarılı bir kulaklıkta gürültü engelleme özelliği de olsaydı çok başarılı bir kulaklık olabilirdi.

Ancak yine de kulaklık ses ve mikrofon performansıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Urbanears Sumpan, ülkemizde 160-210 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Sennheiser CX 80S

Sennheiser CX 80s Kablolu Kulaklık Önerileri

Sennheiser, kulaklık konusundan oldukça önemli bir markadır. Özellikle CX serisi ile yıllardır kablolu kulak içi kulaklık önerileri arasında yerini alıyor. Bizim önereceğimiz model ise CX 80S oluyor. İlk defa Sennheiser kullanacaksanız hem fiyat hem de performans açısından beklediğinizi verecek bir ürün diyebiliriz.

Kulaklığın genel performansı oldukça yeterli. Özellikle fiyatı düşünülünce fazlasıyla başarılı bir performans sergiliyor. Bunun haricinde, kulaklığın üzerinde bulunan kumanda ile müzik ve ses kontrolü mümkün hale geliyor. Ayrıca, cihazda bir mikrofon da bulunuyor.

Kutu içeriğindeki üç farklı silikon ile kulağınız için en iyi konforu sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, bu silikonlar sayesinde gürültü izolasyonu da sunuluyor. Böylece, dışarıdan mümkün olduğunca az ses duyuyorsunuz.

Sennheiser CX 80S, 190-250 TL arasında fiyata satın alınabiliyor.Sony MDR-ZX310APL

Kablolu kulaklık önerileri listemizde sıradaki ürün ise bir kulak üstü kulaklık oluyor. Sony, birçok alanda olduğu gibi kulaklık sektöründe de oldukça başarılı işler çıkartıyor. MDR-ZX310APL ise Sony’nin özellikle ülkemizde en çok tercih edilen kulaklıklarından birisi.

Kulaklık oldukça sade ve hafif bir tasarıma sahip. Böylelikle kulaklığı taşımak çok kolay oluyor. Bunun yanı sıra sade tasarımı sayesinde kulaklığı hayatınızın her anında kullanabiliyorsunuz. Kulaklıkta bulunan yastıklı kulak başlıkları, uzun süre kullanımda kulağınızın ağrımasının önüne geçiyor.

Ses performansına bakacak olursak, Sony MDR-ZX310APL giriş seviyesindeki bir kulak üstü kulaklık. Bu yüzden bu fiyat aralığındaki bir kulaklıktan çok yüksek bir performans beklemek doğru olmayacaktır. Ancak kulaklığın müzik performansı fiyatına göre yeterli diyebiliriz. Müzik dinlemek ve günlük kullanım için tercih edebilirsiniz.

Sony MDR-ZX310APL, ülkemizde 185-220 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Samsung EO-IC100B

Samsung-EO-IC100B Kablolu Kulaklık Önerileri

Yeni çıkan bazı telefonlarda jak girişi olmayabiliyor. Bu durumda insanlar kulaklık anlamında sıkıntı yaşayabiliyorlar. Samsung, EO-IC100B model kulaklığı da bu tür durumlar için geliştirdi.

Kulaklığın sade bir tasarımı bulunuyor. Kulaklığın dıştan görünüşü klasik Samsung kulaklıklara çok benziyor. Ses performansı konusunda çok iyi bir performans göstermiyor. Ancak günlük kullanım için gayet yeterli bir ses kalitesi var.

Bunun dışında kulaklıkta pasif ses gürültü engelleme özelliği var. Bu sayede ses kalitesi biraz daha artmış oluyor. Kulaklığın mikrofonu da günlük kullanımdaki telefon görüşmeleri için gayet yeterli diyebiliriz.

Kulaklığı diğerlerinde ayıran en temel özelliği ise bağlantı tipi oluyor. Samsung, bu kulaklıkta Type-C girişini kullanmayı tercih ediyor.

Samsung EO-IC100B, ülkemizde 215 TL’den başlayan fiyatlara satılmaktadır.

JBL T500

JBL T500 Kablolu Kulaklık Önerileri

JBL, kulak içi kulaklıkların yanı sıra kulak üstü kulak üstü kulaklıklarda da oldukça başarılı. Markanın en çok tercih edilen kulak üstü kulaklıklarının başında JBL T500 geliyor.

Kulaklık sade tasarımı sayesinde çok fazla dikkat çekmiyor. Bunun yanı sıra JBL, kulaklığın taşınabilirliğini artırmak için kulaklığı çok hafif tasarlamış. Kulaklıkta bulunan kafa bandı yastıkları kulaklığı konforlu bir hale getiriyor.

Ses performansı konusunda ise JBL diğer kulaklıklarında olduğu gibi bu modelde de oldukça iyi bir iş çıkartmış diyebiliriz. T500, piyasadaki rakiplerinden çok daha iyi ses performansı gösteriyor.

Bunun dışında kulaklıkta bulunan pasif gürültü önleme özelliği kulaklığın ses performansını biraz daha yükseltiyor.

JBL T500, ülkemizde 225-300 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Sony Mdr-XB50APB

sony mdr-xb50apb

Genellikle fiyat/performans olarak kullanıcılarını tatmin eden kulaklık üreten Sony, Mdr-XB50APB modeliyle de başarılı bir iş çıkarttı diyebiliriz.

Sony, kulaklıkta çok şık bir tasarım kullanmış. Alışılmışın dışında bir tasarıma sahip olan kulaklık, rahatlığıyla da ön plana çıkıyor. Sony, kulak içine rahatlıkla oturacak bir tasarım oluşturmuş. Bu sayede kullanıcılar, uzun süreli kullanımlarda sıkıntı çekmeden kulaklığı kullanabiliyorlar.

Kulaklıkların rahatlığı kadar ses performansı da oldukça önemlidir. Sony, bu konuda da kullanıcılarını memnun eden bir performans yakalamış diyebiliriz. Kulaklık hem ses performansıyla hem de mikrofon performansıyla fiyatının hakkını veriyor. Sony, kulaklığın tasarımıyla güçlü bir bass sistemi oluşturduklarını belirtiyor.

Sony Mdr-XB50APB, Türkiye’de 235–300 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Kulaklığın, bu fiyat aralığındaki en başarılı kulaklıklardan birisi olduğunu belirtmekte fayda var.

Sennheiser CX 275S

Sennheiser CX 275S

Kulaklık denilince özellikle üst düzey kulaklık kullanıcılarının aklına Sennheiser geliyordur. Çok başarılı kulaklıklar üreten marka, CX 275S modeliyle de kullanıcılarını memnun ediyor. Hem üst düzey performans sergileyen hem de rakiplerine göre uygun fiyatlı olan CX 275S, Türkiye’de en çok satılan Sennheiser kulaklık modellerinden birisi olarak da ön plana çıkıyor.

Sennheiser CX serisinin modelleri, genel olarak benzer tasarımlara sahipler. Bundan dolayı şirket, bu modelde de tasarım anlamında kullanıcılarını memnun edecek bir iş çıkarttı diyebiliriz. Kulaklıkta 3.5 mm jak girişi mevcut. Bunun yanı sıra kulaklığın kablo uzunluğu ise 1.2 metreyi buluyor.Kulaklığın sahip olduğu özellikler, kullanıcılarına ses anlamında başarılı bir performans göstermesini sağlıyor. Kulaklıkta gelişmiş bir gürültü engelleme özelliği mevcut. Bu sayede kullanıcılar, kulaklık kullanım anında dışarıdan gelen sesleri minimum düzeyde duyuyorlar.

Sennheiser CX 275S, Türkiye’de 270-400 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Kulaklık orta-üst düzey seviye bir kulaklık olarak ön plana çıkıyor. Bundan dolayı kulaklığın fiyatı, piyasa şartlarına göre normal düzeyde diyebiliriz.

Sennheiser CX 300S

Sennheiser CX 300S

Listemize bir diğer Sennheiser kulaklık modeli olan CX 300S ile devam ediyoruz. CX 300S, CX serisinin en üst düzey modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı üst düzey kablolu kulaklık arıyorsanız, CX 300S sizin isteklerinize karşılık verecektir.

CX 300S, sade diyebileceğimiz ve şık duran bir tasarıma sahip. Bunun dışında kulaklığın beyaz, kırmızı ve siyah renk seçenekleri mevcut. Bu renkler kulaklığın tasarımıyla çok iyi uymuş. Bu yüzden de kulaklığın üç renk seçeneği de gayet güzel duruyor.

Sennheiser marka kulaklıklar iyi performans gösterirken bir yandan da uzun ömürlü oluyorlar. CX 300S de tam olarak böyle bir kulaklık.

Markanın çoğu kulaklığı gibi CX 300S de güçlü bir ses performansına sahip. Özellikle müzik dinlemeyi sevenler için CX300S çok iyi bir tercih olacaktır. Bunun dışında kulaklığın mikrofonu da tatmin edici bir performans gösteriyor.

Sennheiser CX 300S, Türkiye’de 460 TL fiyatıyla kablolu kulaklık önerileri listemizde yer alıyor.

Behringer MO240

Behringer MO240

Almanya merkezli Behringer, ses teknolojileri üzerine önemli çalışmalar yapıyor. Şirket, ürettiği üst düzey ekipmanlar ile biliniyor. Hatta öyle ki araştırmalara göre Behringer, en büyük 20 ses üreticisinden birisi seçildi. Bizler de listemizde Behringer MO240 modeline yer verdik.

Bu model, temel olarak stüdyo kulaklık modeli olarak geçiyor. Çünkü şirket, bu modelde kullanıcılarına yüksek düzeyde bas kalitesi sunuyor. Ayrıca kulaklık temiz bir ses performansı veriyor. Böylece isteyen kullanıcılar kulaklığı yüksek kalitede müzik deneyimi yaşamak için kullanırken isteyen kullanıcılar da stüdyo ortamında kullanabiliyorlar.

Kulaklıkta aktif gürültü engelleme özelliği mevcut değil. Belki de kulaklığın en eksik özelliği bu diyebiliriz. Behringer, bunun yerine kulaklıkta pasif gürültü engelleme özelliği kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra kulaklığın tasarımına baktığımızda şirket, sporcu kulaklık tasarımına benzeyen bir tasarım kullandı diyebiliriz. Kulaklıkta ultra yumuşak kulak tıkaçları mevcut. Bu sayede kullanıcılar, uzun sürede kulakları ağrımadan konforlu bir şekilde kulaklığı kullanabiliyorlar.

Hem tasarımıyla hem performansıyla ön plana çıkan Behringer MO240, fiyatıyla da kullanıcılarını memnun ediyor. Çünkü birçok kullanıcı, stüdyo tipi bir kulaklığın yüksek fiyatlı olacağını düşünüyor. Ancak Behringer MO240, Türkiye’de 600 – 850 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Logitech G 333 Gaming Kulaklık

Logitech G G333

Oyuncular için ürettiği ekipmanlarla tanınan Logitech, listemizde yer edinmeyi başardı. Son zamanlarda oyuncular için üretilen kablolu ve bluetooth kulaklıkların sayısı artmaya başladı. Durum böyle olunca Logitech markasının olmadığı bir oyuncu kulaklığı pazarı düşünülemez.

Logitech G 333, piyasadaki en başarılı kablolu kulaklık modellerinin başında geliyor. Şirket, kulaklıkta hem USB-C hem de 3.5 mm AUX bağlantı noktası kullanmayı tercih etti. Bu sayede kulaklık, neredeyse tüm akıllı cihaz kullanıcılarına hitap ediyor diyebiliriz.

Kulaklıkta çift dinamik sürücü mevcut. Bu sürücü, kulaklığın daha güçlü bas performansı göstermesini sağlıyor. Ayrıca Logitech, kullandığı tasarım sayesinde kulaklığın rahatlığı konusunda da oldukça iddialı.

G 333, kablo üzeri bir mikrofona sahip. Şirket, mikrofonun net ve kesintisiz bir iletişim için oldukça ideal olduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar, mikrofonun etrafında bulunan kontrol paneli sayesinde oyun veya başka bir işlem esnasında aramaları kolayca yanıtlayabiliyorlar.

Logitech G333, Türkiye’de 600 – 900 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Kulaklık, özellikle oyuncular tarafından yoğun ilgi gören bir model olarak ön plana çıkıyor.

Asus ROG Cetra

Asus ROG Cetra Kablolu Kulaklık Önerileri

Kablolu kulaklık önerileri listemizdeki bu kulaklık modeli de yine oyuncuları oldukça memnun edecek bir ürün. Ancak daha önce önerdiğimiz Rampage modelinden biraz daha yüksek bir seviyede.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Asus, ROG serisi altında oyunseverler için bilgisayar, telefon ve bazı aksesuarlar üretmektedir. ROG Cetra da tam olarak bir oyuncu kulaklığı diyebiliriz. Kulaklık tasarım olarak piyasadaki diğer kulaklıklara benziyor. Bu yüzden sizlere ilk başta normal bir kulaklık gibi gelebilir. Lakin özelliklerini ve fiyatını öğrendikten sonra bu kulaklığı neden daha çok oyunculara tavsiye ettiğimizi anlayacaksınız.

Öncelikle kulaklığı tabii ki günlük kullanımınız için alabilirsiniz. Özellikleriyle sizi oldukça tatmin edecektir. Bizim bu kulaklığı oyuncu kulaklığı olarak önermemizin sebebi ürünün oyunlarda üstün bir performans gösterecek bir biçimde üretilmesi.

Her üst düzey kulaklıkta olduğu gibi ROG Cetra’da da gürültü engelleme özelliği mevcut. Lakin Asus’un, Sony ile birlikte geliştirdiği gürültü engelleme özelliği diğer kulaklıklardakilere göre oldukça iyi durumda. ROG Cetra ile müzik dinlerken ya da oyun oynarken dışarıdan bir ses duymanız mümkün olmuyor.Peki bunun oluşturacağı olumsuz durumları nasıl engelleyeceğiz? Asus, bunu da düşünmüş olacak ki kulaklığa gürültü engelleme modunu kapatma tuşu eklemiş. Kulaklığın kablosu üzerinde yer alan tuş sayesinde gürültü engelleme modunu kontrol edebiliyorsunuz.

Kulaklığın bir diğer güzel yanı ise taşıma çantası ve yanında gelen yedek parçaları. Kulaklıkla birlikte kutudan üç farklı boyutta silikon uçlar, kulak kanatçıkları ve köpükten kulaklık uçları çıkmaktadır. Bu parçalar ile kulaklığınızı kullanabileceğiniz en rahat duruma getirebiliyorsunuz.

Asus ROG Cetra, ülkemizde 900 – 1.100 TL aralığında satılmaktadır. Ancak indirimlerda daha düşük bir fiyata bulmak mümkün. Bu harika kulak içi kulaklık, eğer bütçenize uygunsa kesinlikle bakılması gerek diye düşünüyoruz.

Shure SRH940

Shure SRH940

En iyi kablolu kulaklık önerileri listemizde Shure tarafından üretilen ve stüdyo tipi kulaklık olarak kullanılan SRH940 kendisine yer bulmayı başardı. Shure, uzun süredir teknoloji sektöründe hizmet veren markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, ürettiği yüksek kalitedeki cihazlar ile dikkat çekiyor.

SRH940 da bu ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kulaklık, oldukça şık bir tasarıma sahip. Gümüş renk seçeneği ile gelen kulaklık, katlanabilir bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra Shure, kulaklıkta kullanıcılarına ayarlanabilir kafa bandı gibi imkanlar da sunuyor.

Kulaklık, tasarımı kadar ses performansıyla da kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Shure, kulaklığı temel olarak stüdyo ortamında ses kayıt işlemleri için üretti. Bundan dolayı kulaklık, bass ve tiz konusunda oldukça başarılı. Bunun yanı sıra kulaklık, ses yalıtımı konusunda da iddialı. Shure, kulaklığın dışarıdan ses almadığı gibi kulaklıktan da ses sızdırılmadığını belirtiyor.

Koruma çantası ile birlikte gelen Shure SRH940, piyasadaki en başarılı profesyonel kablolu kulaklık modellerinden birisi diyebiliriz. Kulaklık, Türkiye’de 2500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Kulaklığın fiyatı, bazı kulaklık kullanıcılarına yüksek gelebilir. Fakat belirttiğimiz gibi Shure SRH940, temel olarak stüdyo ortamında kullanılmak üzere üretildi. Bundan dolayı profesyonel kulaklıkların fiyatı göz önüne alındığında Shure SRH940, normal bir satış fiyatına sahip diyebiliriz.

Genel Değerlendirme

Piyasada çeşitli üreticiler tarafından kullanıcılarla buluşturulan kulaklık modelleri mevcut. Bu kulaklıklar, çok çeşitli özelliklere sahipler. Kulaklıkların sahip oldukları özellikler, fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Bu durum da piyasada çeşitli fiyat aralığında çok fazla modelin olmasına sebep oluyor. Kablolu kulaklık kullanıcıları, bu noktada hangi modeli seçecekleri konusunda kararsız kalabiliyorlar. Bizler, bu yazımızda sizlere referans olabilmesi adına çeşitli fiyat aralığında performanslarıyla kullanıcılarını memnun eden kablolu kulaklık modellerinden bahsettik.

Sizler de kullandığınız ve önerdiğiniz kablolu kulaklıkları aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, teknoloji ile ilgili araştırmalar yapmayı seven, oyun ve spor tutkunu bir uluslararası girişimcilik öğrencisi.“Kablolu Kulaklık Önerileri – Ocak 2022” üzerine bir yorum

  1. burda yazılan kulaklıklar içinde hiç biri fiyat ses ve sağlamlık açısından sony Sony Mdr-XB50APB eline su dökemez.bu kulaklığı kullanan başka marka ve modelden zevk alamaz .

    Cevapla

Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.