Kablolu Kulaklık Önerileri – Nisan 2021

Kablolu Kulaklık Önerileri
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük yaşantımızda kullandığımız birçok ürün de gelişmeye başladı. Birçok insanın gün içinde çok yoğun kullandığı kulaklıklar da bu gelişmelerden etkilenen şeylerin başında geliyor. Gelişen teknolojiyle birlikte kablolu kulaklıklar da yerlerini kablosuz kulaklıklara bırakmaya başladılar. Lakin, günümüzde hâlâ bazı insanlar kablosuz kulaklıklara alışamadıkları için kablolu kulaklık kullanmaya devam ediyor. Teknoloji şirketleri de bu insanlar için belirli aralıklarla yeni kablolu kulaklık modellerini çıkartmaya devam ediyorlar. Kablolu kulaklık kullanmayı tercih eden okuyucularımız için rehber niteliğinde hazırladığımız kablolu kulaklık önerileri listemiz sizlerle!

Xiaomi Piston Basic Edition

Xiaomi Piston Basic Edition

Kablolu kulaklık önerileri listemizdeki ilk kulaklığımız teknoloji devi Xiaomi’nin giriş seviye kulaklıklarından olan Piston Basic Edition modeli. Kulaklık, uygun fiyatlı bir fiyat-performans ürünü arayan kullanıcılar için oldukça ideal.

Kulaklığın oldukça sade bir tasarımı bulunuyor. Bunun yanı sıra ürünün uçlarında yer alan silikonlar sayesinde kullanıcıya rahat bir kullanım sunulmak istenmiş.

Kulaklığın ses performansı ise fiyatına göre oldukça iyi durumda diyebiliriz. Mikrofon performansına bakacak olursak çok kaliteli olduğunu söyleyemesek de fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda gayet yeterli diyebiliriz.

Eğer Xiaomi Piston Basic Edition almayı düşünüyorsanız güvendiğiniz mağazaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü, ülkemizde bu kulaklığın replikaları oldukça fazla. Bu yüzden satın alırken dikkatli olmanız konusunda sizleri uyarıyoruz.Xiaomi Piston Basic Edition, ülkemizde 15-50 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Sony MDR-EX110AP

Sony MDR-EX110AP

Sony, birçok alanda ürettiği teknolojik cihazlar ile dünyada en çok tercih edilen teknoloji şirketlerinden birisidir. Ürettiği cihazların uzun süreli sağlam performans göstermesi ile kullanıcılar tarafından oldukça sevilen bir şirkettir. Sony’nin kulaklıkları da diğer teknolojik cihazları gibi oldukça kaliteli. Sony’nin birçok kulaklık modeli bulunmasına rağmen biz uygun fiyatıyla dikkat çeken MDR-EX110AP modeline listemizde yer veriyoruz.

Kulaklığın tasarımına bakacak olursak Sony, oldukça şık görünümlü bir kulaklık ortaya çıkartmış diyebiliriz. Ayrıca kulaklığın renkleri de tasarımla oldukça uyumlu. Bu yüzden kulaklık, kulağınıza takıp dışarı çıktığınızda gayet hoş duruyor.

Kullanım açısından bakacak olursak Sony, tasarımı yaparken konfordan da ödün vermemiş. Kulaklıkta gayet kaliteli silikonlar kullanmışlar. 3-4 saat gibi bir kullanımda bile kulaklığın rahatsız etmediğini söyleyebiliriz.

Ses kalitesine baktığımızda Sony’nin neredeyse tüm kulaklıkları çok iyi ses performansları veriyor. Bu kulaklık da fiyatına göre performansıyla sizi oldukça memnun edecektir. Üstelik mikrofonu da telefon görüşmelerini yapabilmek için gayet yeterli. Açık alanlarda karşı tarafa biraz gürültü gidiyor olsa da bu fiyattaki bir kulaklık için yeterli bir performans veriyor.

Sony MDR-EX110AP, ülkemizde 65-150 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Rampage RM-K21

Rampage RM-K21

Sıradaki kulaklık önerimiz mobil cihazından oyun oynamayı seven okuyucularımız için ideal bir kulaklık olan Rampage RM-K21. Rampage, genellikle ürettiği uygun fiyatlı bilgisayar ekipmanları ile tanınan bir marka. Lakin yavaş yavaş tüm platformlardaki oyunculara yönelik ürünler üretmeye çalışan şirketin bu ürünü, mobil cihazlarıyla oyun oynamayı seven oyun severlere hitap ediyor.

Rampage RM-K21, tasarımıyla klasikleşen kablolu kulaklıklardan oldukça farklı. Kulaklığın siyah-kırmızı renkleri ve dış görünüşü kulaklığa tam bir oyuncu ekipmanı havası veriyor.

Kulaklığın ses performansına bakacak olursak, özellikle PUBG gibi sesin son derece önemli olduğu oyunları oynayan oyunseverleri oldukça memnun edecek bir performans sergiliyor. Başarılı ses performansının yanı sıra oyununuzu oynarken takım arkadaşlarınızla konuşabilmeniz açısından mikrofonu da oldukça kaliteli.

Rampage RM-K21, ülkemizde 125-200 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Oyun oynarken kullanmak amacıyla kulak içi bir kulaklık arıyorsanız göz atın deriz.

Sennheiser CX 80s

Sennheiser CX 80s Kablolu Kulaklık Önerileri

Kulaklık konusundan oldukça önemli bir markadır Sennheiser. Özellikle CX serisi ile yıllardır kablolu kulak içi kulaklık önerileri arasında yerini alıyor. Bizim önereceğimiz model ise CX 80s. İlk defa Sennheiser kullanacaksanız hem fiyat hem de performans açısından beklediğinizi verecek bir ürün.

Kulaklığın genel performansı oldukça yeterli. Özellikle fiyatı düşünülünce fazlasıyla başarılı bir performans sergiliyor. Bunun haricinde, kulaklığın üzerinde bulunan kumanda ile müzik ve ses kontrolü mümkün hale geliyor. Ayrıca, cihazda bir mikrofon da bulunuyor.

Kutu içeriğindeki üç farklı silikon ile kulağınız için en iyi konforu sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, bu silikonlar sayesinde gürültü izolasyonu da sunuluyor. Böylece, dışarıdan mümkün olduğunca az ses duyuyorsunuz.

Sennheiser CX 80s, 140-200 TL arasında fiyata satın alınabiliyor.

JBL T290

JBL T290

Kulaklık veya hoparlör meraklısı insanların çok yakından tanıdığı markalardan birisi de şüphesiz ki JBL’dir. JBL, ürettiği kaliteli kulaklıklar ile piyasada oldukça iyi bir konuma sahip. T290 modeli de piyasadaki en iyi kablolu kulaklıklarından birisidir.

JBL, bu modelinde klasikleşen kulak içi kulaklık tasarımlarından ziyade biraz daha güzel ve sade duran bir tasarım tercih etmiş. Konfor konusunda ise bu kulaklıklarının da diğer kulaklıklarından eksik kalır bir yanı yok. Kulaklıkta kullanılan silikonlar oldukça iyi. Bu yüzden uzun süreli kullanımda kulaklarınızı rahatsız etmeyecektir.

Ses kalitesine gelecek olursak, JBL marka kulaklıkların ses kalitesi hakkında aslında denilecek pek bir şey yok. Neredeyse tüm modelleri ile kullanıcılarına muhteşem bir ses performansı sunuyorlar. Mikrofon kısmında da günlük kullanım için gayet yeterli bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Peki bu kulaklığın olumsuz bir yanı yok mu? Her teknolojik cihazda olduğu gibi bu kulaklığın da bazı sıkıntıları bulunmakta. Ürünün biraz hassas olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden yanınızda taşırken kutusundan çıkan çantasıyla taşımaya özen göstermeniz gerekiyor. Yoksa çok kısa bir süre içerisinde kulaklıktan eskisi gibi performans alamamaya başlayabilirsiniz.

JBL T290, ülkemizde 110-160 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Asus ROG Cetra

Asus ROG Cetra Kablolu Kulaklık Önerileri

Kablolu kulaklık önerileri listemizdeki son kulaklık ise yine oyuncuları oldukça memnun edecek bir ürün. Ancak daha önce önerdiğimiz Rampage modelinden biraz daha yüksek bir seviyede.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Asus, ROG serisi altında oyunseverler için bilgisayar, telefon ve bazı aksesuarlar üretmektedir. ROG Cetra da tam olarak bir oyuncu kulaklığı diyebiliriz. Kulaklık tasarım olarak piyasadaki diğer kulaklıklara benziyor. Bu yüzden sizlere ilk başta normal bir kulaklık gibi gelebilir. Lakin özelliklerini ve fiyatını öğrendikten sonra bu kulaklığı neden daha çok oyunculara tavsiye ettiğimizi anlayacaksınız.

Öncelikle kulaklığı tabii ki günlük kullanımınız için alabilirsiniz. Özellikleriyle sizi oldukça tatmin edecektir. Bizim bu kulaklığı oyuncu kulaklığı olarak önermemizin sebebi ürünün oyunlarda üstün bir performans gösterecek bir biçimde üretilmesi.

Her üst düzey kulaklıkta olduğu gibi ROG Cetra’da da gürültü engelleme özelliği mevcut. Lakin Asus’un, Sony ile birlikte geliştirdiği gürültü engelleme özelliği diğer kulaklıklardakilere göre oldukça iyi durumda. ROG Cetra ile müzik dinlerken ya da oyun oynarken dışarıdan bir ses duymanız mümkün olmuyor.

Peki bunun oluşturacağı olumsuz durumları nasıl engelleyeceğiz? Asus, bunu da düşünmüş olacak ki kulaklığa gürültü engelleme modunu kapatma tuşu eklemiş. Kulaklığın kablosu üzerinde yer alan tuş sayesinde gürültü engelleme modunu kontrol edebiliyorsunuz.

Kulaklığın bir diğer güzel yanı ise taşıma çantası ve yanında gelen yedek parçaları. Kulaklıkla birlikte kutudan üç farklı boyutta silikon uçlar, kulak kanatçıkları ve köpükten kulaklık uçları çıkmaktadır. Bu parçalar ile kulaklığınızı kullanabileceğiniz en rahat duruma getirebiliyorsunuz.

Asus ROG Cetra, ülkemizde 1300-1400 TL aralığında satılmaktadır. Bu harika kulak içi kulaklık, eğer bütçenize uygunsa kesinlikle bakılması gerek diye düşünüyoruz.


Sizler de kullandığınız ve önerdiğiniz kablolu kulaklıkları aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

apple-iphone-12-etkinligi

Apple iPhone 12 Etkinliği Gerçekleşti

Uzun süredir beklenen Apple iPhone 12 etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte yeni iPhone 12 modelleri ve HomePod Mini tanıtıldı. Ayrıca yeni ürünlerin piyasaya sunulacağı

ps5-ve-xbox-karsilastirmasi

PS5 ve Xbox Series X Karşılaştırması

Geçtiğimiz aylarda sunumları yapılan ve yeni nesil teknolojileri beraberinde getirecek olan oyun konsolları, hangisinin daha iyi olacağı noktasında kullanıcılar için merak konusu.

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın