En İyi Şehir Kurma Oyunları – 2023

Şehir kurma simülasyonu kategorisindeki oyunlar aslında oyun dünyasının en detaylı alanında yer alıyorlar. Bu tarz oyunları çok oynamayanlar “Ne var iki bina dikiyorsun işte.” dese de oynayanlar bununla sınırlı olmadığını çok iyi bilir. Bu konuda fikir isteyenler ve yeni oyunlarla tanışmak isteyenler için en iyi şehir kurma oyunları içeriğini sizler için hazırladık.

Cities: Skylines

cities skylines - en iyi şehir kurma oyunları

Şehir kurma simülasyonu oyunları arasında günümüzde en çok tercih edileni. Hatta bana göre bu kategorideki en iyi oyun! Colossal Order Ltd.’nin geliştiricisi, Paradox Interactive’in de yayıncısı olduğu oyun 2015 yılında piyasaya sürüldü. Bilgisayarda, PlayStation ve Xbox üzerinde oynayabilirsiniz. Oyun oldukça detaylı. Az önce söylediğim gibi öyle iki bina dikmekle olmuyor. Adeta bir belediye başkanı gibi çalışmanız gerekiyor. Ama oyunu yabancılar yaptığı için öyle “çalıyor ama çalışıyor” mantığında ilerleyemiyorsunuz. Çalmadan, dürüstçe, insanları memnun edereki ciddi mesailer harcayarak ilerlemeniz gerekiyor.

Su, elektrik, gaz hatlarını düzgün çekeceksiniz. 3-4 şeritli yollar yapacaksınız. Ağaçları kesmeyecek, aksine şehrinizi yeşillendireceksiniz. Her mahallede eğitim, sağlık ve güvenlik hizmetleri iyi olacak. Sanayi de önemli. Sonuçta şehirdeki insanların bir işte çalışmaları gerekiyor. E tabi hepsini de mutlu etmeniz lazım. Yani aslında baktığınızda inanılmaz detaylar var oyunda. Muhteşem sabırlı olmanız gerekiyor.

Şahsen ben ne zaman oynasam “Kardeşim çocuğu okula bi zahmet iki mahalle yanda gönderin, yer yok işte okul için!” diye isyan ediyorum. Yani düzenli, planlı programlı ilerlemeniz gerekiyor. Yoksa oyun bir anda sizin için hayatta kalma oyununa dönüyor. Oyun Steam üzerinde şu an için 49TL’den satılıyor. Fakat bu sadece ana paket. Oyunun bir süre DLC paketi var ki aslında oyunu daha da güzel hale getiren bu DLC paketleri. Bunları da incelemenizde fayda var.

Artıları ve Eksileri

Açıkçası bu oyun en iyi şehir kurma oyunları listesinin zirvesinde yer aldığı için bu oyundan daha iyisini bulamazsınız. Muhteşem detaylar, grafikler sizi kendine çekiyor. Oyunun zamanı da yok. Dilediğiniz zaman kurun kurun oynayın. Parasını sonuna kadar hak ediyor. Zorluk seviyesi de oyunun ilerleyişine göre gidiyor. Bu da hoş bir detay. Oyunun eksi yönü Türkçe dil desteğinin olmaması.

Fakat bunu bir mod ile değiştirebiliyorsunuz. Bir de keşke bu kadar DLC olacağına oyunu alınca hepsi gelseydi diyorsunuz. Her DLC çıktıkça para vermek hoş değil. ama tabi buna da alıştık diğer oyunlardan. Bunların haricinde kötü olarak söyleyebileceğim tek şey multiplayer modunun olmaması. Aslında böyle bir şey olsa oyun daha da keyifle oynanabilirdi.

Cities: Skylines Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilern Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1 (64-bit)İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7/8 (64-bit)
İşlemci: Intel Core 2 Duo, 3.0GHz ya da AMD Athlon 64 X2 6400+, 3.2GHzİşlemci: Intel Core i5-3470, 3.20GHz ya da AMD FX-6300, 3.5Ghz
Bellek: 4 GB RAMBellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: nVIDIA GeForce GTX 260, 512 MB or ATI Radeon HD 5670, 512 MBEkran Kartı: nVIDIA GeForce GTX 660, 2 GB or AMD Radeon HD 7870, 2 GB
Depolama: 4 GB kullanılabilir alanDepolama: 4 GB kullanılabilir alan

Anno 1800

anno 1800-kapak

2019 yılında ortaya çıktığında Anno 1800 neredeyse tüm oyuncu YouTuberlar tarafından incelendi. O zamanlarda “Bu ne ya?” diyerek videoyu bile açmadan es geçtiğim Anno 1800 ilk izlememden sonra “Vaaaay” dediğim bir oyuna döndü. Bu nedenle en iyi şehir kurma oyunları listesinde kendine yer buluyor.

Oyun Sanayi Devrimi döneminde geçiyor. Karşımızda da iki farklı mod mevcut. Birinci modda bize babamızdan miras yerine borç kalıyor. Yetmiyor sürgün ediliyoruz. Sürgün edildiğimiz bu adada çalışıp borçlarımızı ödüyoruz. Açıkçası anlatırken güzel ama oynarken çok zevk vermeyen bir senaryo diyebilirim. Bu nedenle ilgimizi daha çok ikinci senaryo modu çekiyor. SandBox adı verilen bu modda ise bir senaryo yok. Amacımız farklı ülkelerin yer aldığı bu haritada kendi şehrimizi kurup diğer ada devletleri ile ilişkiler halinde olmak. Tarım ülkesi olarak başlıyoruz sonra da Sanayi Devrimine ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bence bu mod daha zevkli.

Oyunda “şehir kurma” modunda ilerlersek yine her detaya dikkat etmeliyiz. Ekilip biçilecek alanlar, gemilerin yanaşacağı limanlar, halkın rahatça dolaşabileceği alanlar gibi yerlere önem vermeniz gerekiyor. Yani yine planlı ilerleme söz konusu.

Artıları ve Eksileri

Oyunun bence en büyük artısı Ubisoft’a ait. Ubisoft yapmayı en iyi bildiği şey Anno 1800’e de eklemiş ve oyunda harika görseller ortaya çıkmış. Oynarken zaman su gibi akıp geçiyor. Özellikle geçmiş bir döneme ait oyunu oynamak ve o dönemin şartlarını hissedebilmek gerçekten güzel olmuş. Eksi yanı ise bence oyunun ücreti.

Oyun Epic Games üzerinde 269TL’den alıcı buluyor. Kaldı ki bu standart sürüm. Olur da Complete Edition versiyonunu almak isterseniz 495TL ödemeniz gerekiyor. Bu kadar eder mi etmez mi orası sizin tercihinize kalmış ama bence daha uygun fiyattan satılabilirdi.

Anno 1800 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İlgili Ayarlar 1080p Düşük Ön Ayar – 60 FPSİlgili Ayarlar 1080p Yüksek Ön Ayar – 60 FPS
İşlemci Intel i5-4460 – 3.2 Ghz, AMD Ryzen3 1200 – 3.1 Ghzİşlemci Intel i5-4690K – 3.5 Ghz, AMD Ryzen5 1500X – 3.5 Ghz
Ekran Kartı Nvidia GTX 670 – 2 GB, AMD Radeon R9 270X – 2 GBEkran Kartı Nvidia GTX 970 – 4 GB, AMD Radeon R9 290X – 4 GB
RAM 8 GBRAM 8 GB

Surviving Mars

surviving mars - en iyi şehir kurma oyunları

“Dünyada yeteri kadar şehir kalmadı mı? Dur bi de Mars’a TOKİ dikeyim!” mantığında ilerliyoruz ve çıkıyoruz uzaya. En iyi şehir kurma oyunları listesindeki Surviving Mars oyunu ile sınırlarımızı aşıyoruz! Paradox Interactive Cities Skylines’tan sonra Surviving Mars oyunu ile karşımıza çıkıyor. Bu oyunda aslında bir şehirden çok koloni kuruyoruz. Bunu söylememizin bir sebebi var. Çünkü oyunda müteahhit gibi sağa sola bina dikersek kuracağımız kolonide sıkıntılar başlıyor. O nedenle sıradan şehir kurma oyunlarına göre biraz daha farklı ilerlememiz gerekiyor.

Burada yapılması gereken madenler için, diğer kaynaklar için araştırma, uzay çiftçiliği ve endüstri oluşturma. Dedim ya öyle TOKİ gibi giremiyoruz olaya. Minimum kaynakla, maksimum verimde ilerlemek gerekiyor. Çok alışık olmadığımız bir tarzda. Bu nedenle oyuna herkes gibi ikinci kez başlayabilirsiniz. İlk oyunda acemiliği atıp “Haaaa! şimdi anladım!” dedikten sonra ikinci oyuna daha aklı başında bir şekilde başlayabilirsiniz. Oyunu oynamak isterseniz ve bedava verildiği dönemleri kaçırdıysanız Steam’de şu an için 50 TL fiyat etiketine sahip. Oyunu bedava alanlar ise şu an çok mutlu.

Artıları ve Eksileri

Bence oyunun en güzel artısı bir dönem Humble Bundle ve Epic Games’te bedava verilmiş olması. İkinci güzel yanı ise bize şehir kurma olayını dünyada değil Mars üzerinde yaşatıyor olması. Eksi yanı ise yaklaşık 10-12 saat oynadıktan sonra size kendisini sorgulatmaya başlayabiliyor. Bakın herkeste olmayacağını bildiğim için “başlayabiliyor” yazdım. Kimi insanlar bu tarz oyunlardan çok keyif alıyorlar, onlar sıkılmazlar diye düşünüyorum. Ayrıca Türkçe dil desteği de yok. Bir de azıcık daha kaynak verseydiniz iyiydi.

Surviving Mars Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit veya daha yeniİşletim Sistemi: Windows 7 64-bit veya daha yeni
İşlemci: 4. Nesil Intel i3 işlemci veya dengiİşlemci: 5. Nesil Intel i5 işlemci veya dengi
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: HD 4600/Geforce 620/Radeon 6450 veya 1 GB RAM’e sahip eşit kalitede ekran kartlarıEkran Kartı: Geforce 750 Ti veya 4 GB RAM’e sahip eşit kalitede ekran kartları
Depolama: 6 GB kullanılabilir alanDepolama: 6 GB kullanılabilir alan

Tropico 6

tropico 6-kapak

Bu şehir kurma oyunu da farklı bir formata sahip. Bu sefer oyuna bir diktatör olarak başlıyoruz. Yine amacımız güzel bir şehir kurmak. E madem diktatörüz o zaman canımızın her istediğini yaparız değil mi? Değil! Oyunda diktatör olmanız her şeyi gönlünüzce yapacağınız, halkı hiçe sayacağınız anlamına gelmez. Bir gün yaklaşımlarınızdan sıkılan halk isyan edebilir ve kontrol ile yönetimi kaybedebilirsiniz. Ama rüşvet vererek bazı sorunların çözülmesini de sağlayabilirsiniz. Ortaya çıkarsa skandal! Sonra uğraş dur.

Bu arada diktatör oldunuz diye öyle davranmak zorunda da değilsiniz. Aynı zamanda insanların yaşam kalitelerine önem veren, güzel bir şehir kuran, sorunları çözen bir demokrat da olabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Oyun ülke yönetme simülasyonu gibi olsa da temelinde şehir kurma mantığına dayalı. Zaten Steam de oyunu “şehir kurma” kategorisine almış durumda. Steam demişken, oyun Steam’de 139TL şu anda. Çok olumlu geri bildirimler aldığını söylemekte fayda var.

Artıları ve Eksileri

Oyun aslında çok zevkli. Sizi saatlerce ekran başında tutabiliyor. Bazen içinizdeki şeytanı da ortaya çıkarmıyor değil. Oyun içerisindeki komik diyaloglar da oyuna artı puan olarak eklenebilir. Eksi yanı ise oyunda para kazanmak çok zor. Kardeşim biz zaten Türkiye simülasyonunda hayatta kalma mücadelesi veriyoruz, para kazanmak bu simülasyonda da yeteri kadar zor. Siz niye bu kadar zorlaştırıyorsunuz? Ayrıca Türkçe dil desteği de yok.

Tropico 6 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bitİşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: AMD veya Intel, 3 GHz (AMD A10 7850K, Intel i3-2000)İşlemci: AMD veya Intel, 3.3 GHz (AMD FX 8300, Intel i5 3000)
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: Radeon HD 7870, Geforce GTX 750Ekran Kartı: Radeon R9 380, Geforce GTX 960
Depolama: 16 GB kullanılabilir alanDepolama: 16 GB kullanılabilir alan

Frostpunk

Geçtiğiniz günlerde Epic Games üzerinden ücretsiz olarak dağıtılan Frostpunk oyununda dünyada kalan son şehri yönetiyoruz. Amacımız bu son şehri yönetirken ortaya çıkan zorluklarla mücadele etmek ve tabi ki vatandaşları memnun etmek.

Oyunda buzul çağı yaşanıyor ve insanlar büyük yarıklara saklanarak hayatta kalmaya çalışıyor. Biz de şehrimizi bu yarık içerisinde geliştiriyoruz. Sonuçta tek ayakta kalan şehir biziz ve bunu bir şekilde sürdürmemiz gerekiyor. Bu bağlamda şehrimizin göbeğindeki jeneratör büyük önem taşıyor. Malum buzul çağı, ısınmak lazım ve bu jeneratörü çalıştıramazsak olmaz. İlk görev olarak karşımıza bu çıkıyor. Sonrasında sınırlı kaynaklarla hem halkın isteklerini karşılamaya hem de şehri sıkıntısız bir şekilde yönetmeye çalışıyoruz.

Frostpunk’ta aynı Tropica 6’da olduğu gibi diktatör olma hakkınız da var. Aslında istemeseniz de oluyorsunuz. Çünkü halk belli bir yerden sonra sizden saçma sapan isteklerde bulunuyor ve en sonunda “Yetti be kardeşim!” diyerek çıldırıyorsunuz. Halkın isyan etmesi tehlikeli olduğu için onları kontrol altında tutmaya çalışıyorsunuz. Bu konuda da karşınıza dünyanın en tehlikeli silahı çıkıyor: Din! “Sabredin ya valla düzelecek. Tanrı bize yardım edecek.” diyerek halkı kontrol altında tutuyoruz.

Artıları ve Eksileri

Bir yandan zorlu hava şartları, bir yandan halkın bitmek tükenmek bilmeyen istekleri karşısında şehri geliştirmeye çalışmak oldukça zor. Ama sabrınız varsa keyif veriyor. Tabi en güzel yanı Epic Games’in bunu ücretsiz olarak vermiş olması, Ama oyunu bedava almadıysanız da şu anda Steam’de 50TL’den satılıyor, alıp oynayabilirsiniz.

Kötü yanlarına gelecek olursak bazen halkın istekleri çok can sıkıyor. Sürekli revir yap revir yap diye ortalıkta dolanan kitleye şehir komple revir oldu deseniz bile asla ikna olmuyor. Dini kullanmak aslında hiç hoş değil ve oyunun gidişatı aslında sizi buna zorluyor. Aslında bunu kullanmaya zorlamasa daha iyi olabilirdi.

Frostpunk Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bitİşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
İşlemci: 3.2 GHz Dual Core İşlemci: 3.2 GHz Quad Core
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 660, Radeon R7 370 ya da dengi ekran kartlarıEkran Kartı: GeForce 970, Radeon RX 580 ya da dengi ekran kartları
Depolama: 8 GB kullanılabilir alanDepolama: 8 GB kullanılabilir alan

Kingdoms and Castles

En iyi şehir kurma oyunları listemize Kingdoms and Castles ile devam ediyoruz. Kingdoms and Castles, strateji ve simülasyon türünün birleştiği büyülü bir oyun deneyimi sunan eşsiz bir yapımdır. Bu oyun, oyuncuları kendi krallıklarını kurmaya, geliştirmeye ve savunmaya davet ederken, keyifli grafikleri ve bağımlılık yapıcı oynanışıyla dikkat çekmektedir.

Oyuncular, boş bir araziden başlayarak kendi krallıklarını inşa etmek için çeşitli yapılar ve binalar inşa ederler. İhtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde evleri, çiftlikleri, madenleri ve daha fazlasını yerleştirerek büyüyen bir yerleşim kurabilirsiniz. Krallığınızın ekonomik dengesini sağlamak için kaynak yönetimi önemlidir. Tarım ürünleri, madenler ve ticaret yolları oluşturarak ekonominizi büyütün, halkınızın mutluluğunu artırın ve yeni teknolojiler keşfedin.

Krallığınıza farklı doğal afetler ve tehlikeler gelebilir. Yangınlar, ejderhalar ve salgınlar gibi olaylarla başa çıkmak için planlar yapmalı ve acil durumlar için hazırlıklı olmalısınız. Oyunun sevimli, renkli ve düşük piksel tarzı grafikleri, oyunculara kendilerini fantastik bir ortamda hissettiriyor.

Artıları ve Eksileri

Oyun, oyuncuları sürekli olarak krallıklarını geliştirmeye teşvik eden ve stratejik kararlar almayı gerektiren bağımlılık yapıcı bir oynanış sunuyor. Bunun yanı sına oyun, strateji türüne yeni başlayan oyuncular için bile erişilebilir bir deneyim sunar. Temel oynanış mekaniği anlaşılır ve öğrenmesi kolaydır.

Bunun yanı sıra bazı oyuncular, oyunun daha fazla stratejik derinlik sunması gerektiğini düşünebilir. Uzun vadede daha karmaşık kararlar ve yönetim seçenekleri eksik olmaktadır. Ayrıca oyun ilerledikçe, bazı oyuncular benzer yapıları tekrar tekrar inşa etmek zorunda kalmaktan sıkılabiliyorlar.

Kingdoms and Castles Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1 (64-bit)İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1 (64-bit)
İşlemci: Intel Core 2 Duo, 2.0GHz veya AMD Athlon 64 X2 6400+, 2.5GHzİşlemci: Intel Core i5-3470, 2.7GHz veya AMD FX-6300, 3.2Ghz
Bellek: 4 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 260 veya ATI Radeon HD 5670Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870
Depolama: 1 GB kullanılabilir alanDepolama: 1 GB kullanılabilir alan

Aven Colony

aven colony - en iyi şehir kurma oyunları

Şehir kurmak isteyenleri yine uzaya çıkaran bir oyun daha. Aven Colony oyunu Mothership Entertaiment tarafından geliştirildi. 4 yıldır piyasada olan oyun farklı bir gezegende yaşamanın sınırlarını bizler için açıyor. Uzayda da olsanız yapmanız gereken ilk şey temel ihtiyaçları karşılamak olmalı. Yani enerji, su ve yemek kısımlarını öncelikli olarak halletmeniz gerekiyor.

Sonrasında yavaş yavaş sıkıntılar ortaya çıkmaya başlıyor. Oksijen yetersizliği, toksik gaz sızıntıları, elektrik fırtınaları gibi durumlarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Tabi günlük hayatta başımıza gelen şeyler olmadığı için ilk aşamada “N’oluyor ya?” diye alık alık bakabiliyoruz. Ama sonrasında bunları nasıl atlatacağınızı anlıyorsunuz ve ona göre müdahalede bulunuyorsunuz.

Oyundaki en ilginç noktalardan birisi ise mevsimlerin 37 saatte bir değişmesi. Dünyadan bildiğimiz mevsimler burada da devam ediyor. Sadece kış mevsimi dünyaya göre daha sert geçiyor. Bu zorlu kış şartlarından da korunmanız gerekiyor. Kışın en zorlayıcı kısmı enerji yönetimi. Bunu aktif olarak devam ettirmeniz gerekiyor. Farklı alternatifler mevcut fakat hangisini yapacağınıza kendiniz karar verin.

Artıları ve Eksileri

Genel olarak güzel bir oyun. 49 TL’ye Steam’den temin edebilirsiniz. Grafikleri güzel ama binaların neredeyse tek bir renk tonuna sahip olması da kötü. Oyunsuz kaldığınız dönemlerde bir süre sizi idare edebilir. Fakat özellikle yeni oyunların çıktığı dönemde “Ben buradayım” diyemeyen bir oyun olduğunu söylemek isterim. Ayrıca Türkçe dil desteği de yok.

Aven Colony Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bitİşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i3-3220 3.3 GHzİşlemci: Intel Core i5-4670 or AMD A10-7850k
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 470 ya da AMD Radeon HD 7850Ekran Kartı: GeForce GTX 980 VRAM 4GB ya da AMD Radeon R9 390X
Depolama: 25 GB kullanılabilir alanDepolama: 25 GB kullanılabilir alan

En İyi Şehir Kurma Oyunları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Oyun sektörü, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Yaşanan gelişmeler, yeni çıkan oyunları grafik ve oynanabilirlik açısından büyük ölçüde etkiliyor. Bundan dolayı oyuncular, yeni çıkan oyunlarla birlikte daha gerçekçi ve kaliteli grafiklere sahip oyunlar oynamaya başladılar. Gerçekçilik ve yüksek kalitede grafikler, kendilerini en çok şehir kurma simülasyonu oyunlarında hissettiriyorlar.

Şehir kurma simülasyonu oyunları, oyun sektöründe büyük bir yere sahipler. Çeşitli oyun geliştiricileri, şehir kurma oyunlarına büyük önem veriyorlar. Bunun sonucunda da oyuncular, günümüzde yüksek kalitede şehir kurma oyunlarına erişebiliyorlar.

Bu noktada belirttiğimiz gibi çeşitli şirketler, şehir kurma simülasyonu oyunları üzerinde çalışıyor. Bundan dolayı piyasada çok sayıda şehir kurma simülasyonu oyunu mevcut. Oyuncular, hangi oyunların daha kaliteli olduğu konusunda karar vermekte zorlanabiliyorlar.

Bizler de bu yazımızda piyasada yer alan en başarılı şehir kurma oyunlarına yer verdik. Listemizde yer verdiğimiz oyunları seçerken oyunların piyasaya çıkış tarihlerine pek dikkat etmedik. Bunun yerine oyunun oynanabilirlik, gerçeklik ve tabii ki grafik kalitesinin düzeylerini ölçüt aldık. Bu sayede listemizde, piyasada çeşitli kriterlere göre en yüksek kalitedeki şehir kurma oyunlarını bulabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi şehir kurma oyunları listemiz burada sona eriyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.

“En İyi Şehir Kurma Oyunları – 2023” üzerine 2 yorum

Yorumlar kapalı.