En İyi Dizüstü Oyun Bilgisayarları – Nisan 2024

Teknoloji geliştikçe bilgisayar modelleri de hızla gelişmeye devam ediyorlar. Yeni donanımların geliştirilmesi, bilgisayarların performansını ciddi ölçüde geliştiriyor. Bu gelişmelerden en çok etkilenen bilgisayar modelleri de oyun bilgisayarları oluyor diyebiliriz. Oyun bilgisayarları, en çok tercih edilen bilgisayar çeşitlerinin başında geliyor diyebiliriz. Bundan dolayı birçok kişi en iyi oyun bilgisayarları hangileri diye merak ediyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi oyun bilgisayarlarından bahsedeceğiz. Neredeyse her teknolojik cihazda olduğu gibi bilgisayarlarda da ürünün özellikleri geliştikçe fiyatı artıyor. Bunun yanı sıra oyun bilgisayarları, diğer bilgisayarlara göre daha güçlü donanımlara sahipler. Bu durum, oyun bilgisayarlarının günlük kullanıma uygun bilgisayarlardan daha pahalı olmasını sağlıyor.

Her geçen gün teknolojik cihazların fiyatlarının daha da artması bu konuda oyuncuların model seçmelerini zorlaştırıyor. Bundan dolayı oyun bilgisayarlarını 2 temel fiyat aralığında listelemek doğru olacaktır. Güncel piyasada iyi bir oyun bilgisayarı almak isterseniz en az 15.000 TL bütçe ayırmanız gerekiyor.

Almak istediğiniz bilgisayar modelinin özellikleri geliştikçe ayırmanız gereken bütçe de artıyor. Bizler, sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyun bilgisayarları listesinde her bütçeye hitap etmeye çalışacağız. Böylece oyun bilgisayarı almaya karar verdiğinizde sizler için hem bütçe hem özellik olarak uygun olacak bilgisayar modelini listemizde kolaylıkla bulabileceksiniz.

NOT: Birçok teknolojik cihaz kategorisinde olduğu gibi laptoplarda da çok sık fiyat değişikliği yaşanmaktadır. Bizler hazırlamış olduğumuz aylık listemizde laptopların güncel fiyatlarına yer vermeye çalışıyoruz. Fakat anlık olarak değişen fiyatlardan dolayı listemizdeki laptopların fiyatları, değişiklik gösterebilmektedir. Bundan dolayı listemizde yer alan laptopların fiyatlarını yakından takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bunun yanı sıra işlemci ve ekran kartı krizi başta olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı bazı laptop modellerinin stokları tükenebilmektedir. Stokları tükenen modeller, günümüzde genellikle tekrar laptop pazarında yer bulamamaktadır. Hazırlamış olduğumuz listede stokları mevcut olan modellere yer vermeye çalışıyoruz. Ancak laptop stokları hızlı bir şekilde tükendiği için listemizde yer alan modelleri satın almayı düşünüyorsanız stok durumunu güncel olarak takip etmenizi öneriyoruz.

En İyi Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Oyun bilgisayarları, günümüzde en çok tercih edilen bilgisayar türlerinin başında gelmektedir. Bu bilgisayar, sahip oldukları üst düzey donanımlarla birçok kullanıcı türüne ifade etmektedirler. Kullanıcıların oyun bilgisayarlarına ilgi göstermesi, bilgisayar üreticilerinin bu alana yoğunlaşmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı piyasada çok sayıda oyun bilgisayarı üreticisi ve modeli mevcuttur.

Model sayısının çok olması, kullanıcılar için kafa karıştırıcı olmaktadır. Bundan dolayı yeni bir oyun bilgisayarı almaya karar veren kişiler, en iyi oyun bilgisayarında olması gereken özellikler nelerdir diye merak ediyorlar. İyi bir oyun bilgisayarı almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken özellikler şunlardır:

  • Güçlü Bir İşlemci: Bilgisayarların beyinleri olan işlemciler, oyun bilgisayarları için büyük önem taşımaktadır. Çünkü işlemci, bilgisayarın performansını doğrudan etkilemektedir. Bundan dolayı güçlü bir oyun bilgisayarı almak istiyorsanız güncel ve güçlü bir işlemciye sahip bilgisayar tercihinde bulunmanız gerekmektedir.
  • Yeterli Kapasitede RAM: RAM, bilgisayarların hızı için çok önemlidir. Yapılan işlerin performansını etkileyen RAM’ler, günümüzde oldukça güçlü teknolojilerle üretiliyorlar. RAM teknolojisi kadar kapasitesi de performans konusunda önem göstermektedir. Bundan dolayı oyun bilgisayarı seçerken yeni teknolojilerle geliştirilmiş yeterli kapasitede RAM’e sahip olan bilgisayar modellerini tercih etmelisiniz.
  • Güncel Bir Ekran Kartı: Oyun oynamak veya grafik işleriyle uğraşmak istiyorsanız sizler için işlemci kadar önemli olan bir diğer donanım ekran kartı olacaktır. Ekran kartları, artık yapay zekada artırılmış gerçekliğe kadar çok çeşitli özelliklere sahipler. Bu sayede ekran kartları, kullanıcılarına inanılmaz grafik detayları sunuyorlar. Sizler de iyi bir oyun bilgisayarı almak istiyorsanız yeni ve güçlü bir ekran kartına sahip olan bilgisayar modelini tercih etmelisiniz.
  • Depolama Alanı: Depolama alanları, bilgisayarlar için olmazsa olmaz donanımlardan birisidir. Bu alanlar sayesinde kullanıcılar, verilerini cihazlarına kaydedebilmektedirler. Günümüzde güncel oyunlar, oldukça büyük kapasitede oyuncularla buluşuyorlar. Bundan dolayı oyunları bilgisayarınıza indirip oynayabilmek için sizler için yeterli kapasitede bir depolama alanına sahip oyun bilgisayarı seçmelisiniz.

15.000 – 40.000 TL Fiyat Aralığındaki En İyi Oyun Bilgisayarları

Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y

Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi dizüstü oyuncu bilgisayarları listemizin ilk sırasında Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y yer alıyor. Acer, dünya genelinde en başarılı bilgisayar üreticilerinden birisidir. Bu doğrultuda şirket, her bütçeye uygun oyuncu laptopu modelleri üretmeye çalışıyor. Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y modeli de şirketin giriş seviyesi oyuncu laptop modellerinden birisidir.

Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y, 29.5 mm kalınlığa sahiptir. Bunun yanı sıra laptopun ağırlığı 2 kg olarak karşımıza çıkıyor. Laptopun bir oyuncu laptopu olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu değerlerin ideal seviyede olduğunu belirtebiliriz.

Acer, bu laptop modelinde güncel donanımlar kullanmaya çalıştı. Bu doğrultuda laptopun işlemci kısmına AMD’nin giriş ve orta segment oyuncular için ürettiği AMD Ryzen 5 6600H yer alıyor. Ayrıca laptopun RAM kısmında güncel RAM teknolojisi olan DDR5 teknolojisi ile üretilmiş 8 GB RAM mevcut. Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y modelinin tüm donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciAMD Ryzen 5 6600H
RAM8 GB DDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050 95W
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiDOS

Acer, laptopun donanımı kadar tasarımı konusunda da iddialı. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan laptop, Türkiye’deki en iyi fiyat/performans odaklı oyuncu laptop modellerinden birisidir. Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y, Türkiye’de 28.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

Asus, her bütçeye uygun oyuncu laptopu modeli üretmeye çalışıyor. Bu doğrultuda hazırlamış olduğumuz en iyi dizüstü oyuncu bilgisayarı modelleri listemize giriş seviyesi oyuncu laptopu modellerinden olan Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323 ile devam ediyoruz.

Asus, bu modelde neredeyse her TUF Gaming modelinde kullanmış olduğu tasarımı kullanmayı tercih etti. Böylece cihazın oldukça şık duran bir tasarımının bulunduğunu söyleyebiliriz. 2.30 kg ağırlığında olan laptop, 24.9 mm kalınlık değerine sahip. Bir oyuncu laptopu olduğunu göz önüne aldığımızda bu değerler, Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323 için gayet ideal diyebiliriz.

Laptopun donanımlarının çok yeni olduklarını söyleyemeyiz. Çünkü Asus, bu modelde günümüz için hâlâ yeterli performans gösteren donanımları kullanarak biraz daha uygun fiyatlı bir oyuncu laptopu modeli geliştirmeyi tercih etti. Bu doğrultuda Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323 modelinin donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i5-10300H
RAM8 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 1650 GDDR6
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiDOS

Laptopun ekran kartı ve işlemcisinin eski nesil olması, bir dezavantaj gibi duruyor olabilir. Ancak bu donanımlar, günümüzde hâlâ çoğu oyunu sorunsuz bir şekilde oynatacaktır. Bunun yanı sıra belirtmiş olduğumuz gibi Asus, bu cihazda yüksek donanım gücünden ziyade uygun fiyatlı bir oyun laptopu geliştirmeyi hedefledi. Bundan dolayı cihazın fiyatı göz önüne alındığında bu donanımlar oldukça ideal. Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323, Türkiye’de 24.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Lenovo LOQ 82XT0022TX

Lenovo LOQ 82XT0022TX

Teknoloji devi Lenovo hem giriş/orta hem de üst segment oyuncu laptop modelleri üretiyor. Bu doğrultuda şirketin giriş ve orta segment oyunculara hitap eden Lenovo LOQ 82XT0022TX modeli de en iyi dizüstü oyun bilgisayarları listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Lenovo LOQ 82XT0022TX, oldukça zarif bir tasarıma sahip. 25.2 mm kalınlığında bir tasarıma sahip olan laptop, 2.40 kg ağırlığında. Böylece Lenovo LOQ 82XT0022TX, rakiplerine kıyasla oldukça hafif bir oyuncu laptopu olarak karşımıza çıkıyor.

Lenovo, tasarım kısmındaki başarısını donanım konusunda da gösteriyor. Şirket, bu modelde güncel donanımlar kullanmayı tercih etti. Böylece DDR5 ve güncel AMD işlemciyle donatılan laptop, oyun performansı konusunda oyuncuları memnun etmeyi başarıyor. Lenovo LOQ 82XT0022TX’in donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciAMD Ryzen 5 7640HS
RAM8 GB DDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 4050
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiWindows 11 Home

Laptopun tüm donanımları göz önüne alındığında uzun vadeli bir kullanım için RAM takviyesi yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu noktada Lenovo LOQ 82XT0022TX, 16 GB azami RAM desteği sağlamaktadır. Eğer yüksek sistem gereksinimleri gerektiren oyunlar oynamayacaksanız laptop, 8 GB RAM’le de sizleri memnun edecek bir performans gösterecektir. Lenovo LOQ 82XT0022TX, Türkiye’de 34.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Gigabyte G5 MF-E2EE333SD

Gigabyte G5 MF-E2EE333SD

Gigabyte, oyuncu laptopu konusunda en iddialı markaların başında gelmektedir. Şirket, her segmente uygun oyuncu laptopları üretmeye çalışıyor. Listemizde yer alan Gigabyte G5 MF-E2EE333SD modeli, temel olarak orta segment oyuncu laptopu arayan kişilere hitap etmektedir.

Gigabyte, bu modelinde de klasikleşen Gigabyte tasarımını kullanmayı tercih etti. Yani laptop, siyah ve sade bir tasarımla kullanıcılarıyla buluşuyor. 22.7 mm kalınlığında olan laptopun ağırlığı ise sadece 2.08 kg olarak belirtilmektedir. Laptopun bir oyuncu laptopu için hafif oluşu, kullanıcılarına taşınabilirlik konusunda fazlasıyla avantaj sağlamaktadır.

Laptopun tasarımı kadar donanım tercihleri de oldukça başarılı. Çünkü Gigabyte, birçok yeni nesil oyuncu laptop modelinde olduğu gibi bu modelde de güncel teknolojilerle geliştirilen donanımlar kullandı. Gigabyte G5 MF-E2EE333SD’nin donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i5-12500H
RAM8/16/32 GB DDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 4050
Depolama Alanı512 GB/1 TB SSD
İşletim SistemiDOS

Türkiye’de Gigabyte G5 MF-E2EE333SD modelinin 3 farklı versiyonunu satın almanız mümkün. 8 ve 16 GB RAM’e sahip olan seçeneklerde 512 GB SSD yer alıyor. Bunun yanı sıra 32 GB RAM’e sahip olan Gigabyte G5 MF-E2EE333SD modelinde ise 1 TB SSD mevcut. Ayrıca tabii ki 8 ve 16 GB RAM’e sahip olan modelleri satın aldıktan sonra kendiniz de RAM eklemesi ve SSD değişikliği yapabiliyorsunuz. Gigabyte G5 MF-E2EE333SD, Türkiye’de 34.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Monster Abra A5 V17.3.4

Monster Abra A5 V17.3.4

Her bütçeye uygun oyuncu laptop modeli üretmeye çalışan Monster, bu doğrultuda giriş seviyesinde oyuncu laptopu arayan kullanıcılarına Monster Abra serisiyle hizmet vermeye çalışıyor. Bu doğrultuda serinin yeni modellerinden birisi Monster Abra A5 V17.3.4’tür.

15.6 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan laptopun kalınlığı 24.9 mm’dir. Bunun yanı sıra laptopun ağırlığı ise 2.20 kg olarak karşımıza çıkıyor. Monster, bu modelde klasikleşen Abra tasarımını kullandı. Güçlendirilmiş plastik bir kasaya sahip olan laptop, tasarımıyla oyuncu laptopu olduğunu belli ediyor diyebiliriz.

Monster, tasarımdan ziyade donanım konusunda iddialı. Çünkü Monster, çoğu rakibinin aksine tasarımdan çok donanıma önem veriyor. Bu doğrultuda Monster Abra A5 V17.3.4, güncel donanımlarıyla kullanıcılarına yüksek bir performans sağlamayı başarıyor. Monster Abra A5 V17.3.4’ün donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-11800H
RAM32 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
Depolama Alanı512 TB SSD
İşletim SistemiFreeDOS

Yeni nesil donanımlarla donatılan Monster Abra A5 V17.3.4, kullanıcılarına uzun vadeli bir kullanım süresi sunuyor. Monster Abra A5 V17.3.4, Türkiye’de 39.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Laptopun bu fiyat aralığındaki en üst performansı sağlayan laptoplardan birisi olduğunu belirtebiliriz.

Casper Excalibur G870.1245-DFA0X-B

Casper Excalibur G870.1245-DFA0X-B

Türkiye merkezli teknoloji üreticisi Casper, oyun laptopu konusunda iddialı laptop modelleri geliştiriyor. Şirket, her segmentten oyunculara hitap eden oyun laptopları geliştirmeye çalışıyor. Bu doğrultuda Casper tarafından üretilen giriş-orta segment oyuncu laptop modellerinden birisi de Excalibur G870.1245-DFA0X-B’dir.

Casper, bu modelde 15.6 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. 2.50 kg ağırlığa sahip olan laptopun kalınlığı ise 24 mm olarak belirtilmektedir. Bu değerlerin bir oyuncu laptopu için gayet ideal olduğunu belirtebiliriz. Metal bir kasaya sahip olan Casper Excalibur G870.1245-DFA0X-B, tasarım konusunda oldukça iddialı.

Bunun yanı sıra laptop, donanımlarıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Çünkü Casper, Excalibur G870.1245-DFA0X-B modelinde güncel teknolojilerle üretilen donanımları kullanmayı tercih etti. Bu doğrultuda Excalibur G870.1245-DFA0X-B modelinin donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i5-12450H
RAM32 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 4050
Depolama Alanı1 TB SSD
İşletim SistemiDOS

Hem donanımıyla hem de tasarımıyla kendi seviyesindeki en başarılı laptop modellerinden birisi olan Casper Excalibur G870.1245-DFA0X-B, Türkiye’de 32.800 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır. Laptopun donanımları göz önünde bulundurulduğunda satış fiyatının ideal düzeyde olduğunu belirtebiliriz.

40.000 TL ve Üstü Fiyata Sahip En İyi Oyun Bilgisayarları

Acer Nitro 16 AN16-41 NH.QLLEY.003

Acer Nitro 16 AN16-41 NH.QLLEY.003

Acer, bir başka oyuncu laptop modeliyle daha en iyi dizüstü oyun bilgisayarları listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Bu doğrultuda Acer Nitro 16 AN16-41 NH.QLLEY.003, şirketin orta segment oyuncu laptop modellerinden birisidir.

Acer Nitro 16 AN16-41 NH.QLLEY.003, 16 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Laptop, 1920×1200 piksel çözünürlüğünde kullanıcılarına performans sağlamaktadır. Bunun yanı sıra laptopun ekran yenileme hızı ise 165 Hz olarak karşımıza çıkmaktadır.

2.70 kg ağırlığında olan laptop, oldukça şık bir tasarıma sahip. Acer, laptopun tasarımını ön plana çıkartabilmek için laptopun kapak tasarımında çeşitli detaylara yer verdi. Böylece Acer Nitro 16 AN16-41 NH.QLLEY.003, tasarımıyla çoğunlukla dikkat çekmeyi başarıyor. Acer Nitro 16 AN16-41 NH.QLLEY.003’ün donanımları ise şu şekildedir:

Ekran16 inç, 1920 x 1200 Piksel ekran çözünürlüğü, 165 Hz yenileme hızı
İşlemciAMD Ryzen 7 7840HS
RAM32 GB DDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 4060
Depolama Alanı1 TB SSD
İşletim SistemiFreeDOS

Hem donanım hem tasarım konusunda oldukça iddialı olan Acer Nitro 16 AN16-41 NH.QLLEY.003, orta segment oyuncu laptop kullanıcıları için ideal modellerden birisidir. Acer Nitro 16 AN16-41 NH.QLLEY.003, Türkiye’de 45.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Dell G16 7630 G76302401020U

Dell G16 7630 G76302401020U

ABD merkezli Dell, çoğunlukla dayanıklı laptop modelleri üretmesiyle ön plana çıkıyor. Genellikle ofis bilgisayarlarıyla bilinen Dell, oyuncu laptop modelleri de üretmektedir. Dell G16 7630 G76302401020U da şirketin orta segment oyuncu laptopu kullanıcıları için ürettiği laptop modellerinden birisidir.

Dell G16 7630 G76302401020U, 16 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Ekranın çözünürlüğü ise 2560 x 1600 piksel olarak karşımıza çıkıyor. 165 Hz yenileme hızında çalışan ekran, bir oyuncu laptopu için ideal seviyede performans sağlıyor diyebiliriz.

2.87 kg ağırlığı olan laptopun kalınlığı ise 24.9 mm olarak karşımıza çıkıyor. Dell, laptop bir oyuncu laptopu olduğu için sade bir tasarım yerine biraz daha göze hitap eden bir tasarım tercih etti. Bunun sonucunda laptopun diğer Dell modellerine göre biraz daha kalın olduğunu belirtebiliriz. Dell G16 7630 G76302401020U’nun donanımları ise şu şekildedir:

Ekran16 inç, 2560 x 1600 Piksel ekran çözünürlüğü, 165 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i9-13900HX
RAM16 GB DDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 4070
Depolama Alanı1 TB SSD
İşletim SistemiFreeDOS

Yeni nesil donanımları sayesinde güçlü bir performansa sahip olan Dell G16 7630 G76302401020U, tasarımıyla da başarılı laptop modellerinden birisidir. Orta-üst segment oyuncu laptoplarından olan Dell G16 7630 G76302401020U, Türkiye’de 59.250 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Asus ROG Flow Z13 GZ301VF-MU019 2’si 1 Arada

Asus ROG Flow Z13 GZ301VF-MU019 2si 1 Arada

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Asus, oyun bilgisayarı sektöründe yeni bir devrim açtı. Öyle ki şirket, yakın zamanda Asus ROG Flow Z13 GZ301VF-MU019 2’si 1 Arada oyuncu bilgisayarı modeliyle oyuncularla buluştu. Tablet ve bilgisayarın bir araya getirildiği bu cihaz, oldukça işlevsel bir tasarıma sahip.

302 mm genişliği bulunan cihazın 14.2 mm kalınlığı mevcut. Bunun yanı sıra cihazın ağırlığı 1.18 kg olarak karşımıza çıkıyor. Temel olarak tablet olarak geçen bu cihaz, bu değerlerle bir oyuncu bilgisayarı için oldukça etkileyicidir.

Asus, tasarımın yanı sıra donanım konusunda da oldukça iddialı. Bu doğrultuda şirket, geliştirdiği bu laptop modelinde etkileyici tasarımın yanı sıra güçlü donanımlara da yer verdi. Asus ROG Flow Z13 GZ301VF-MU019 2’si 1 Arada modelinin donanımları şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Ekran13.4 inç, 165 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i9-13900H
RAM16 GB LPDDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 2050 65W
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiFreeDOS

Tablet ve oyuncu laptopu tasarımının bir araya getirildiği bu cihaz, donanımıyla oyunculara diledikleri oyunları diledikleri yerde oynayabilme imkanı sağlıyor. Asus ROG Flow Z13 GZ301VF-MU019 2’si 1 Arada, Türkiye’de 56.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

MSI Crosshair 15 R6E B12UGZ-414TR

en iyi oyun bilgisayarları - MSI Crosshair 15 R6E B12UGZ-414TR

Teknoloji devi MSI, bir başka oyun laptopu modeliyle daha en iyi dizüstü oyuncu bilgisayarları listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Şirketin yeni nesil laptop modellerinden olan Crosshair 15 R6E B12UGZ-414TR, güçlü donanımı ve yaratıcı tasarımıyla kendisinden fazlasıyla söz ettirmeyi başarıyor.

MSI, genel olarak sade tasarımlar kullanmayı tercih eden bir şirket. Ancak teknoloji devi, bu modelde oldukça yaratıcı ve şık duran bir tasarım kullandı. Ayrıca 26.9 mm kalınlık ve 2.47 kg ağırlık değerlerine sahip olan laptop, bu değerler sayesinde kolay taşınabilir bir yapıya sahip.

Bir oyuncu laptopunda tasarım kadar hatta tasarımdan daha önemli olan şey donanımlardır. Bundan dolayı MSI, çoğu oyuncu laptop modelinde olduğu gibi bu modelinde de güncel ve üst seviye donanımlar kullanmayı tercih etti. Laptopun donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 2560×1440 Piksel ekran çözünürlüğü, 165 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-12700H
RAM32 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3070
Depolama Alanı1 TB SSD
İşletim SistemiWindows 11 Home

Tasarımı kadar donanımlarıyla da iddialı olan MSI Crosshair 15 R6E B12UGZ-414TR, üst düzey bir oyuncu laptopu modelidir. Bu doğrultuda MSI, işlemciden ekran kartına kadar neredeyse tüm donanımlarda güncel ve güçlü modeller kullanmayı tercih etti. Hem tasarımı hem de donanımıyla kendisine hayran bırakmayı başaran MSI Crosshair 15 R6E B12UGZ-414TR, Türkiye’de 80.200 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Casper Excalibur G911.1390-EX90X-C

en iyi oyun bilgisayarları - Casper Excalibur G911.1390-EX90X-C

Casper, üst segment dizüstü oyuncu laptop modelleri kategorisinde de kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda bizler de listemize Casper Excalibur G911.1390-EX90X-C modeliyle devam ediyoruz. Sahip olduğu donanımlar konusunda fazlasıyla iddialı olan Casper Excalibur G911.1390-EX90X-C, Türkiye’de satılan en güçlü oyuncu laptop modellerinden birisidir.

Gri ağırlıklı bir tasarıma sahip olan Casper Excalibur G911.1390-EX90X-C, metal kasaya sahip. Laptopun ağırlığı, 2.50 kg olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra laptopun kalınlığı ise 27.3 mm’dir. Böylece Casper, kullanıcılarına gün içerisinde sürekli yanlarında taşıyabilecekleri tasarımda bir laptop sunuyor.

Casper Excalibur G911.1390-EX90X-C, tasarımı kadar donanımı konusunda da fazlasıyla iddialı. Öyle ki Casper, bu modelde yeni nesil donanımlar kullanmaya özen gösterdi. Böylece ortaya performans canavarı bir laptop çıktı. Casper Excalibur G911.1390-EX90X-C donanımları şu şekildedir:

Ekran16.0 inç, 2560 x 1440 Piksel ekran çözünürlüğü, 165 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i9-13900HX
RAM64 GB DDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 4090
Depolama Alanı2 TB SSD
İşletim SistemiFreeDOS

Güçlü donanımları sayesinde yüksek performans göstermeyi başaran Casper Excalibur G911.1390-EX90X-C, özellikle oyuncuları fazlasıyla memnun etmektedir. Laptopu oyun amaçlı kullanabileceğiniz gibi yazılım, tasarım gibi farklı işlemleriniz için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Casper Excalibur G911.1390-EX90X-C, Türkiye’de 107.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

En İyi Oyun Bilgisayarları – Genel Değerlendirme

Bu yazımızda sizler için en iyi oyun bilgisayarları modellerine yer vermeye çalıştık. Yazımızda oldukça çeşitli fiyat aralıklarından modeller mevcut. Bu durumun en büyük sebebi teknolojik ürünlerin özelliklerine göre fiyatlarının değişmesi oluyor. Bunun yanı sıra uygulanan vergiler ve kur değerlerinin değişiklik göstermesi de laptop fiyatlarını oldukça etkiliyor. Bundan dolayı her kullanıcı, kendi bütçesine uygun olan oyun laptopu modelini seçmeye çalışıyor.

Bizler, en iyi oyun bilgisayarları önerileri yazımızda temel olarak giriş, orta ve üst seviye laptop kullanıcılarına hitap edecek oyun laptopları modellerine yer verdik. Çünkü oyun bilgisayarı denilince birçok kişinin aklında direkt üst düzey laptoplar geliyor. Ancak oyun bilgisayarları da oldukça çeşitlilik gösteriyor. Bundan dolayı çok güçlü donanımlara sahip olan oyun laptopları olduğu gibi daha düşük özelliklere sahip modeller de mevcut.

Listemizde, her türlü laptop modeline yer vermeye çalıştık. Böylece sizler de yeni bir oyun laptopu almaya karar verdiğinizde listemizde yer alan modelleri referans alarak kendiniz için uygun olan oyun laptopu modelini kolaylıksa seçebilirsiniz.

Oyun bilgisayarı alırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü oyun bilgisayarları, hem özellik hem de fiyat bakımından diğer bilgisayarlardan farklılaşıyorlar. Şimdilik yüksek donanıma ihtiyacınız olmadığını düşünerek düşük seviyeli bir bilgisayar almayı tercih edebilirsiniz. Fakat oyun sektörü, hızla gelişiyor. Bundan dolayı her geçen gün daha güçlü sistem gereksinimlerine sahip yeni oyunlar, oyuncularla buluşuyor.

Bu durumda uzun vadeli düşünmeyip düşük özellikli bir bilgisayar tercihi yapan kişilerin ileride tekrar bilgisayar değişikliği yapmalarını gerektiriyor. Bunun için çok fazla oyun oynayan biriyseniz ve uzun vadeli bir bilgisayar tercihinde bulunmak istiyorsanız bütçenizi biraz zorlayarak üst düzey oyun bilgisayarlarına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyun bilgisayarları listemiz burada sona eriyor. Listemize göz atarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan oyun bilgisayarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.