En İyi Dizüstü Oyun Bilgisayarları – Eylül 2023

Teknoloji geliştikçe bilgisayar modelleri de hızla gelişmeye devam ediyorlar. Yeni donanımların geliştirilmesi, bilgisayarların performansını ciddi ölçüde geliştiriyor. Bu gelişmelerden en çok etkilenen bilgisayar modelleri de oyun bilgisayarları oluyor diyebiliriz. Oyun bilgisayarları, en çok tercih edilen bilgisayar çeşitlerinin başında geliyor diyebiliriz. Bundan dolayı birçok kişi en iyi oyun bilgisayarları hangileri diye merak ediyor.Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi oyun bilgisayarlarından bahsedeceğiz. Neredeyse her teknolojik cihazda olduğu gibi bilgisayarlarda da ürünün özellikleri geliştikçe fiyatı artıyor. Bunun yanı sıra oyun bilgisayarları, diğer bilgisayarlara göre daha güçlü donanımlara sahipler. Bu durum, oyun bilgisayarlarının günlük kullanıma uygun bilgisayarlardan daha pahalı olmasını sağlıyor.

Her geçen gün teknolojik cihazların fiyatlarının daha da artması bu konuda oyuncuların model seçmelerini zorlaştırıyor. Bundan dolayı oyun bilgisayarlarını 2 temel fiyat aralığında listelemek doğru olacaktır. Güncel piyasada iyi bir oyun bilgisayarı almak isterseniz en az 15.000 TL bütçe ayırmanız gerekiyor.

Almak istediğiniz bilgisayar modelinin özellikleri geliştikçe ayırmanız gereken bütçe de artıyor. Bizler, sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyun bilgisayarları listesinde her bütçeye hitap etmeye çalışacağız. Böylece oyun bilgisayarı almaya karar verdiğinizde sizler için hem bütçe hem özellik olarak uygun olacak bilgisayar modelini listemizde kolaylıkla bulabileceksiniz.

NOT: Birçok teknolojik cihaz kategorisinde olduğu gibi laptoplarda da çok sık fiyat değişikliği yaşanmaktadır. Bizler hazırlamış olduğumuz aylık listemizde laptopların güncel fiyatlarına yer vermeye çalışıyoruz. Fakat anlık olarak değişen fiyatlardan dolayı listemizdeki laptopların fiyatları, değişiklik gösterebilmektedir. Bundan dolayı listemizde yer alan laptopların fiyatlarını yakından takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bunun yanı sıra işlemci ve ekran kartı krizi başta olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı bazı laptop modellerinin stokları tükenebilmektedir. Stokları tükenen modeller, günümüzde genellikle tekrar laptop pazarında yer bulamamaktadır. Hazırlamış olduğumuz listede stokları mevcut olan modellere yer vermeye çalışıyoruz. Ancak laptop stokları hızlı bir şekilde tükendiği için listemizde yer alan modelleri satın almayı düşünüyorsanız stok durumunu güncel olarak takip etmenizi öneriyoruz.

En İyi Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Oyun bilgisayarları, günümüzde en çok tercih edilen bilgisayar türlerinin başında gelmektedir. Bu bilgisayar, sahip oldukları üst düzey donanımlarla birçok kullanıcı türüne ifade etmektedirler. Kullanıcıların oyun bilgisayarlarına ilgi göstermesi, bilgisayar üreticilerinin bu alana yoğunlaşmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı piyasada çok sayıda oyun bilgisayarı üreticisi ve modeli mevcuttur.

Model sayısının çok olması, kullanıcılar için kafa karıştırıcı olmaktadır. Bundan dolayı yeni bir oyun bilgisayarı almaya karar veren kişiler, en iyi oyun bilgisayarında olması gereken özellikler nelerdir diye merak ediyorlar. İyi bir oyun bilgisayarı almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken özellikler şunlardır:

  • Güçlü Bir İşlemci: Bilgisayarların beyinleri olan işlemciler, oyun bilgisayarları için büyük önem taşımaktadır. Çünkü işlemci, bilgisayarın performansını doğrudan etkilemektedir. Bundan dolayı güçlü bir oyun bilgisayarı almak istiyorsanız güncel ve güçlü bir işlemciye sahip bilgisayar tercihinde bulunmanız gerekmektedir.
  • Yeterli Kapasitede RAM: RAM, bilgisayarların hızı için çok önemlidir. Yapılan işlerin performansını etkileyen RAM’ler, günümüzde oldukça güçlü teknolojilerle üretiliyorlar. RAM teknolojisi kadar kapasitesi de performans konusunda önem göstermektedir. Bundan dolayı oyun bilgisayarı seçerken yeni teknolojilerle geliştirilmiş yeterli kapasitede RAM’e sahip olan bilgisayar modellerini tercih etmelisiniz.
  • Güncel Bir Ekran Kartı: Oyun oynamak veya grafik işleriyle uğraşmak istiyorsanız sizler için işlemci kadar önemli olan bir diğer donanım ekran kartı olacaktır. Ekran kartları, artık yapay zekada artırılmış gerçekliğe kadar çok çeşitli özelliklere sahipler. Bu sayede ekran kartları, kullanıcılarına inanılmaz grafik detayları sunuyorlar. Sizler de iyi bir oyun bilgisayarı almak istiyorsanız yeni ve güçlü bir ekran kartına sahip olan bilgisayar modelini tercih etmelisiniz.
  • Depolama Alanı: Depolama alanları, bilgisayarlar için olmazsa olmaz donanımlardan birisidir. Bu alanlar sayesinde kullanıcılar, verilerini cihazlarına kaydedebilmektedirler. Günümüzde güncel oyunlar, oldukça büyük kapasitede oyuncularla buluşuyorlar. Bundan dolayı oyunları bilgisayarınıza indirip oynayabilmek için sizler için yeterli kapasitede bir depolama alanına sahip oyun bilgisayarı seçmelisiniz.

15.000 – 30.000 TL Fiyat Aralığındaki En İyi Oyun Bilgisayarları

Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y

Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi dizüstü oyuncu bilgisayarları listemizin ilk sırasında Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y yer alıyor. Acer, dünya genelinde en başarılı bilgisayar üreticilerinden birisidir. Bu doğrultuda şirket, her bütçeye uygun oyuncu laptopu modelleri üretmeye çalışıyor. Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y modeli de şirketin giriş seviyesi oyuncu laptop modellerinden birisidir.Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y, 29.5 mm kalınlığa sahiptir. Bunun yanı sıra laptopun ağırlığı 2 kg olarak karşımıza çıkıyor. Laptopun bir oyuncu laptopu olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu değerlerin ideal seviyede olduğunu belirtebiliriz.

Acer, bu laptop modelinde güncel donanımlar kullanmaya çalıştı. Bu doğrultuda laptopun işlemci kısmına AMD’nin giriş ve orta segment oyuncular için ürettiği AMD Ryzen 5 6600H yer alıyor. Ayrıca laptopun RAM kısmında güncel RAM teknolojisi olan DDR5 teknolojisi ile üretilmiş 8 GB RAM mevcut. Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y modelinin tüm donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciAMD Ryzen 5 6600H
RAM8 GB DDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050 95W
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiDOS

Acer, laptopun donanımı kadar tasarımı konusunda da iddialı. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan laptop, Türkiye’deki en iyi fiyat/performans odaklı oyuncu laptop modellerinden birisidir. Acer Nitro 5 AN515-46-R22Y, Türkiye’de 18.850 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323

Asus, her bütçeye uygun oyuncu laptopu modeli üretmeye çalışıyor. Bu doğrultuda hazırlamış olduğumuz en iyi dizüstü oyuncu bilgisayarı modelleri listemize giriş seviyesi oyuncu laptopu modellerinden olan Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323 ile devam ediyoruz.

Asus, bu modelde neredeyse her TUF Gaming modelinde kullanmış olduğu tasarımı kullanmayı tercih etti. Böylece cihazın oldukça şık duran bir tasarımının bulunduğunu söyleyebiliriz. 2.30 kg ağırlığında olan laptop, 24.9 mm kalınlık değerine sahip. Bir oyuncu laptopu olduğunu göz önüne aldığımızda bu değerler, Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323 için gayet ideal diyebiliriz.

Laptopun donanımlarının çok yeni olduklarını söyleyemeyiz. Çünkü Asus, bu modelde günümüz için hâlâ yeterli performans gösteren donanımları kullanarak biraz daha uygun fiyatlı bir oyuncu laptopu modeli geliştirmeyi tercih etti. Bu doğrultuda Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323 modelinin donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i5-10300H
RAM8 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 1650 GDDR6
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiDOS

Laptopun ekran kartı ve işlemcisinin eski nesil olması, bir dezavantaj gibi duruyor olabilir. Ancak bu donanımlar, günümüzde hâlâ çoğu oyunu sorunsuz bir şekilde oynatacaktır. Bunun yanı sıra belirtmiş olduğumuz gibi Asus, bu cihazda yüksek donanım gücünden ziyade uygun fiyatlı bir oyun laptopu geliştirmeyi hedefledi. Bundan dolayı cihazın fiyatı göz önüne alındığında bu donanımlar oldukça ideal. Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323, Türkiye’de 19.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

HP Victus 16-d1048nt (68P33EA)

HP Victus 16-d1048nt (68P33EA)

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi dizüstü oyuncu bilgisayarı önerileri listemize HP Victus 16-d1048nt (68P33EA) ile devam ediyoruz. Teknoloji devi HP, kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda şirket, Victus serisi ile günümüzde güncel donanımlarla geliştirilen oyuncu bilgisayarlarını kullanıcılarına sağlıyor.

HP, Victus serisinde kullanıcılarına oldukça sade ve şık bir tasarım ile hizmet veriyor. Bu kapsamda HP Victus 16-d1048nt (68P33EA) 23.5 mm kalınlığa sahip. Ayrıca laptopun ağırlığı 2.46 kg’dır. HP, bu değerlerle bir oyuncu laptopu için ideal kalınlık ve ağırlığı yakaladı diyebiliriz.

Bunun yanı sıra HP, tasarıma verdiği değeri donanıma da vermektedir. Öyle ki şirket, güncel donanımlarla kullanıcılarının karşısına çıktı. HP Victus 16-d1048nt (68P33EA) donanımları şu şekildedir:Ekran16.1 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i5-12500H
RAM8 GB DDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiDOS

HP Victus 16-d1048nt (68P33EA) donanımından tasarımına kadar birçok özelliğiyle kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Bundan dolayı laptop, Türkiye’de oyuncuların giriş seviyesinde en çok tercih ettiği oyuncu laptoplarından birisidir. HP Victus 16-d1048nt (68P33EA) için Türkiye’de ödemeniz gereken tutar, 27.500 TL’den başlamaktadır. Böylece laptop, fiyatıyla da kullanıcılarını genel olarak mutlu etmeyi başarıyor desek yanlış olmayacaktır.

Monster Abra A5 V17.3.4

Monster Abra A5 V17.3.4

Her bütçeye uygun oyuncu laptop modeli üretmeye çalışan Monster, bu doğrultuda giriş seviyesinde oyuncu laptopu arayan kullanıcılarına Monster Abra serisiyle hizmet vermeye çalışıyor. Bu doğrultuda serinin yeni modellerinden birisi Monster Abra A5 V17.3.4’tür.

15.6 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan laptopun kalınlığı 24.9 mm’dir. Bunun yanı sıra laptopun ağırlığı ise 2.20 kg olarak karşımıza çıkıyor. Monster, bu modelde klasikleşen Abra tasarımını kullandı. Güçlendirilmiş plastik bir kasaya sahip olan laptop, tasarımıyla oyuncu laptopu olduğunu belli ediyor diyebiliriz.

Monster, tasarımdan ziyade donanım konusunda iddialı. Çünkü Monster, çoğu rakibinin aksine tasarımdan çok donanıma önem veriyor. Bu doğrultuda Monster Abra A5 V17.3.4, güncel donanımlarıyla kullanıcılarına yüksek bir performans sağlamayı başarıyor. Monster Abra A5 V17.3.4’ün donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-11800H
RAM32 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
Depolama Alanı512 TB SSD
İşletim SistemiFreeDOS

Yeni nesil donanımlarla donatılan Monster Abra A5 V17.3.4, kullanıcılarına uzun vadeli bir kullanım süresi sunuyor. Monster Abra A5 V17.3.4, Türkiye’de 25.800 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Laptopun bu fiyat aralığındaki en üst performansı sağlayan laptoplardan birisi olduğunu belirtebiliriz.

Dell G15 Gaming 5520 G55201800U

Dell G15 Gaming 5520 G55201800U

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi dizüstü oyun bilgisayarları listemize Dell G15 Gaming 5520 G55201800U ile devam ediyoruz. Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden olan Dell, oyun bilgisayarı kategorisinde de kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda Dell G15 Gaming 5520 G55201800U, orta segment oyuncu bilgisayarı kullanıcılarına hitap etmektedir.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Dell G15 Gaming 5520 G55201800U, 26.9 mm kalınlığa sahip. Bunun yanı sıra laptopun ağırlığı ise 2.52 kg olarak karşımıza çıkıyor. Bir oyun bilgisayarı olduğunu göz önüne aldığımızda Dell G15 Gaming 5520 G55201800U için bu değerler oldukça ideal diyebiliriz.

Bunun yanı sıra Dell G15 Gaming 5520 G55201800U, donanımıyla da kullanıcılarını memnun etmektedir. Dell tarafından kullanılan güncel donanımlar, bilgisayarın güçlü bir performans vermesini sağlıyor. Dell G15 Gaming 5520 G55201800U’un donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 120 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-12700H
RAM16 GB DDR5 RAM
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3060
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiFreeDOS

Dell G15 Gaming 5520 G55201800U, sahip olduğu donanımlarla Türkiye’de orta segmentte tercih edilebilecek en başarılı oyun bilgisayarlarından birisidir. Bilgisayarın anakartı, 32 GB’a kadar RAM desteği sağlamaktadır. Böylece gelecek yıllarda bilgisayara RAM eklemesi de yapabilirsiniz. Dell G15 Gaming 5520 G55201800U, Türkiye’de 34.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Casper Excalibur G870.1245-DFA0X-B

Casper Excalibur G870.1245-DFA0X-B

Türkiye merkezli teknoloji üreticisi Casper, oyun laptopu konusunda iddialı laptop modelleri geliştiriyor. Şirket, her segmentten oyunculara hitap eden oyun laptopları geliştirmeye çalışıyor. Bu doğrultuda Casper tarafından üretilen giriş-orta segment oyuncu laptop modellerinden birisi de Excalibur G870.1245-DFA0X-B’dir.Casper, bu modelde 15.6 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. 2.50 kg ağırlığa sahip olan laptopun kalınlığı ise 24 mm olarak belirtilmektedir. Bu değerlerin bir oyuncu laptopu için gayet ideal olduğunu belirtebiliriz. Metal bir kasaya sahip olan Casper Excalibur G870.1245-DFA0X-B, tasarım konusunda oldukça iddialı.

Bunun yanı sıra laptop, donanımlarıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Çünkü Casper, Excalibur G870.1245-DFA0X-B modelinde güncel teknolojilerle üretilen donanımları kullanmayı tercih etti. Bu doğrultuda Excalibur G870.1245-DFA0X-B modelinin donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i5-12450H
RAM32 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 4050
Depolama Alanı1 TB SSD
İşletim SistemiDOS

Hem donanımıyla hem de tasarımıyla kendi seviyesindeki en başarılı laptop modellerinden birisi olan Casper Excalibur G870.1245-DFA0X-B, Türkiye’de 30.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır. Laptopun donanımları göz önünde bulundurulduğunda satış fiyatının ideal düzeyde olduğunu belirtebiliriz.

35.000TL ve Üstü Fiyata Sahip En İyi Oyun Bilgisayarları

Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200JXTX

en iyi oyun bilgisayarları - Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200JXTX

Lenovo, dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden birisi olarak bilinmektedir. Şirket, teknoloji kullanıcıları tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu doğrultuda Lenovo, kullanıcılarına oyun laptopu modelleriyle de hizmet veriyor. Bundan dolayı bizler de en iyi oyuncu laptop önerileri listemizde Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200JXTX modeline yer verdik.

Lenovo, son zamanlarda oyuncu laptop modelleri de dahil olmak üzere ürettiği laptop modellerinde sade tasarımlar kullanmayı tercih ediyor. Bu doğrultuda Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200JXTX, oldukça sade ve şık bir tasarımla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bunun yanı sıra laptopun kalınlığı 24.2 mm ve ağırlığı 2.25 kg olarak karşımıza çıkıyor.

Şirket, ürettiği laptop modelinde donanım kısmında da iddialı davranıyor. Bu doğrultuda Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200JXTX, şu donanımlarla kullanıcılarıyla buluşuyor:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 120 Hz yenileme hızı
İşlemciAMD Ryzen 7 5800H
RAM16 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 1650 GDDR6
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiDOS

Hem donanım hem de tasarım anlamında oldukça başarılı bir oyuncu laptop modeli olan Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200JXTX, fiyat/performans konusunda kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bundan dolayı laptop, özellikle giriş seviyende tercih edilebilecek oyuncu laptop modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer Türkiye’de Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200JXTX modelini satın almak isterseniz bütçenizden en az 37.000 TL ayırmanız gerekiyor.

Gigabyte AORUS 5 SE4 73TR213SH

Gigabyte AORUS 5 SE4 73TR213SH

Tayvan merkezli Gigabyte, dünya genelinde en çok tercih edilen oyuncu donanımı üreten şirketlerin başında gelmektedir. Bu doğrultuda Gigabyte, oyuncu laptopu sektöründe de kullanıcılarına hizmet vermektedir. Gigabyte AORUS 5 SE4 73TR213SH modeli, şirketin Türkiye’de kullanıcılarıyla buluşturduğu en başarılı oyuncu laptopu modellerindendir.

15.6 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan Gigabyte AORUS 5 SE4 73TR213SH, 27.4 mm kalınlığa sahip. Bunun yanı sıra laptopun ağırlığı ise 2.30 kg olarak belirtilmektedir. Siyah ağırlıklı bir metal kasaya sahip olan Gigabyte AORUS 5 SE4 73TR213SH, oldukça başarılı bir tasarıma sahip.Ancak laptopu ön plana çıkartan asıl unsur tasarımı değil donanımı olmaktadır. Gigabyte AORUS 5 SE4 73TR213SH, yeni nesil donanımlarla geliştirilen bir laptop modelidir. Bunun yanı sıra laptopun üreticisinin Gigabyte olması, kullanıcılara ayrı bir güven vermektedir. Gigabyte AORUS 5 SE4 73TR213SH donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-12700H
RAM64 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3070
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiWindows 11 Home

Gigabyte AORUS 5 SE4 73TR213SH hem donanımıyla hem de tasarımıyla oldukça başarılı oyuncu laptopu modellerinden birisidir. Gigabyte AORUS 5 SE4 73TR213SH, Türkiye’de 48.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

MSI Crosshair 15 R6E B12UGZ-414TR

en iyi oyun bilgisayarları - MSI Crosshair 15 R6E B12UGZ-414TR

Teknoloji devi MSI, bir başka oyun laptopu modeliyle daha en iyi dizüstü oyuncu bilgisayarları listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Şirketin yeni nesil laptop modellerinden olan Crosshair 15 R6E B12UGZ-414TR, güçlü donanımı ve yaratıcı tasarımıyla kendisinden fazlasıyla söz ettirmeyi başarıyor.

MSI, genel olarak sade tasarımlar kullanmayı tercih eden bir şirket. Ancak teknoloji devi, bu modelde oldukça yaratıcı ve şık duran bir tasarım kullandı. Ayrıca 26.9 mm kalınlık ve 2.47 kg ağırlık değerlerine sahip olan laptop, bu değerler sayesinde kolay taşınabilir bir yapıya sahip.

Bir oyuncu laptopunda tasarım kadar hatta tasarımdan daha önemli olan şey donanımlardır. Bundan dolayı MSI, çoğu oyuncu laptop modelinde olduğu gibi bu modelinde de güncel ve üst seviye donanımlar kullanmayı tercih etti. Laptopun donanımları şu şekildedir:

Ekran15.6 inç, 2560×1440 Piksel ekran çözünürlüğü, 165 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-12700H
RAM32 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3070
Depolama Alanı1 TB SSD
İşletim SistemiWindows 11 Home

Tasarımı kadar donanımlarıyla da iddialı olan MSI Crosshair 15 R6E B12UGZ-414TR, üst düzey bir oyuncu laptopu modelidir. Bu doğrultuda MSI, işlemciden ekran kartına kadar neredeyse tüm donanımlarda güncel ve güçlü modeller kullanmayı tercih etti. Hem tasarımı hem de donanımıyla kendisine hayran bırakmayı başaran MSI Crosshair 15 R6E B12UGZ-414TR, Türkiye’de 68.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Asus ROG Flow Z13 GZ301VF-MU019 2’si 1 Arada

Asus ROG Flow Z13 GZ301VF-MU019 2si 1 Arada

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Asus, oyun bilgisayarı sektöründe yeni bir devrim açtı. Öyle ki şirket, yakın zamanda Asus ROG Flow Z13 GZ301VF-MU019 2’si 1 Arada oyuncu bilgisayarı modeliyle oyuncularla buluştu. Tablet ve bilgisayarın bir araya getirildiği bu cihaz, oldukça işlevsel bir tasarıma sahip.

302 mm genişliği bulunan cihazın 14.2 mm kalınlığı mevcut. Bunun yanı sıra cihazın ağırlığı 1.18 kg olarak karşımıza çıkıyor. Temel olarak tablet olarak geçen bu cihaz, bu değerlerle bir oyuncu bilgisayarı için oldukça etkileyicidir.

Asus, tasarımın yanı sıra donanım konusunda da oldukça iddialı. Bu doğrultuda şirket, geliştirdiği bu laptop modelinde etkileyici tasarımın yanı sıra güçlü donanımlara da yer verdi. Asus ROG Flow Z13 GZ301VF-MU019 2’si 1 Arada modelinin donanımları şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Ekran13.4 inç, 165 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i9-13900H
RAM16 GB LPDDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 2050 65W
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiFreeDOS

Tablet ve oyuncu laptopu tasarımının bir araya getirildiği bu cihaz, donanımıyla oyunculara diledikleri oyunları diledikleri yerde oynayabilme imkanı sağlıyor. Asus ROG Flow Z13 GZ301VF-MU019 2’si 1 Arada, Türkiye’de 43.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.Monster Semruk S7 V8.1.2

En iyi oyun bilgisayarları - Monster Semruk S7 V8.1.2

En iyi oyun bilgisayarları listemizde yer alan son model ise Monster Semruk S7 dizüstü bilgisayar oluyor. Oyun bilgisayarı denince akla ilk gelen markalardan olduğunu da belirtmek gerekli. Listenin önceki sıralarında da gördüğümüz Monster, başarılı bir başka ürün ile en iyi oyuncu bilgisayarları arasında yer almaya hak kazanıyor.

Ürünün tasarım ile bir oyuncu bilgisayarı görüntüsüne sahip. Ancak bu oldukça güçlü bilgisayarın pek de hafif olmadığını söylemekte yarar var. Çünkü yaklaşık 40cm genişliğe, 32cm derinliğe ve 4cm kalınlığa sahip ürünün ağırlığı 4.5 kilogram olarak ifade ediliyor. Bunun yanı sıra cihazın kasasında ise alüminyum kullanıldığı biliniyor.

Bu ürünün teknik parçaları sizi kesinlikle yarı yolda bırakmayacaktır. Çünkü Monster, bu bilgisayarda son dönemin en popüler parçalarından bazılarına yer vermeyi tercih etmiş. Buna ek olarak başarılı bir ekran ile bu donanım parçalarını taçlandırmayı da ihmal etmemiş. 240Hz ekran yenileme hızına sahip bu bilgisayar ile oyun oynamak son derece zevkli olacaktır. Bunun yanı sıra bilgisayarın detaylı teknik özellikleri ise şu şekilde:

Ekran17.3 inç, 3840×2160 Piksel ekran çözünürlüğü
İşlemciIntel Core i9-11900K
RAM128 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3080 130W
Depolama Alanı6 TB SSD
İşletim SistemiWindows 10 Pro

Özelliklerinden de anlaşılacağı gibi Monster Semruk S7, yüksek performansta oyun oynamak isteyen tüm kullanıcılara hitap ediyor. Ancak bu özelliklerin getirdiği bir unsurun da yüksek fiyat etiketi olduğunu belirtmek gerek. Bu nedenle cihazın her bütçe için uygun olmadığını ifade edelim. Monster’ın bu bilgisayar için belirlediği fiyat ise 145.000 TL olarak belirtiliyor.

En İyi Oyun Bilgisayarları – Genel Değerlendirme

Bu yazımızda sizler için en iyi oyun bilgisayarları modellerine yer vermeye çalıştık. Yazımızda oldukça çeşitli fiyat aralıklarından modeller mevcut. Bu durumun en büyük sebebi teknolojik ürünlerin özelliklerine göre fiyatlarının değişmesi oluyor. Bunun yanı sıra uygulanan vergiler ve kur değerlerinin değişiklik göstermesi de laptop fiyatlarını oldukça etkiliyor. Bundan dolayı her kullanıcı, kendi bütçesine uygun olan oyun laptopu modelini seçmeye çalışıyor.

Bizler, en iyi oyun bilgisayarları önerileri yazımızda temel olarak giriş, orta ve üst seviye laptop kullanıcılarına hitap edecek oyun laptopları modellerine yer verdik. Çünkü oyun bilgisayarı denilince birçok kişinin aklında direkt üst düzey laptoplar geliyor. Ancak oyun bilgisayarları da oldukça çeşitlilik gösteriyor. Bundan dolayı çok güçlü donanımlara sahip olan oyun laptopları olduğu gibi daha düşük özelliklere sahip modeller de mevcut.

Listemizde, her türlü laptop modeline yer vermeye çalıştık. Böylece sizler de yeni bir oyun laptopu almaya karar verdiğinizde listemizde yer alan modelleri referans alarak kendiniz için uygun olan oyun laptopu modelini kolaylıksa seçebilirsiniz.

Oyun bilgisayarı alırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü oyun bilgisayarları, hem özellik hem de fiyat bakımından diğer bilgisayarlardan farklılaşıyorlar. Şimdilik yüksek donanıma ihtiyacınız olmadığını düşünerek düşük seviyeli bir bilgisayar almayı tercih edebilirsiniz. Fakat oyun sektörü, hızla gelişiyor. Bundan dolayı her geçen gün daha güçlü sistem gereksinimlerine sahip yeni oyunlar, oyuncularla buluşuyor.

Bu durumda uzun vadeli düşünmeyip düşük özellikli bir bilgisayar tercihi yapan kişilerin ileride tekrar bilgisayar değişikliği yapmalarını gerektiriyor. Bunun için çok fazla oyun oynayan biriyseniz ve uzun vadeli bir bilgisayar tercihinde bulunmak istiyorsanız bütçenizi biraz zorlayarak üst düzey oyun bilgisayarlarına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyun bilgisayarları listemiz burada sona eriyor. Listemize göz atarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan oyun bilgisayarını kolaylıkla bulabilirsiniz.Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.