En İyi Dizüstü Oyun Bilgisayarları – Eylül 2022

Teknoloji geliştikçe bilgisayar modelleri de hızla gelişmeye devam ediyorlar. Yeni donanımların geliştirilmesi, bilgisayarların performansını ciddi ölçüde geliştiriyor. Bu gelişmelerden en çok etkilenen bilgisayar modelleri de oyun bilgisayarları oluyor diyebiliriz. Oyun bilgisayarları, en çok tercih edilen bilgisayar çeşitlerinin başında geliyor diyebiliriz. Bundan dolayı birçok kişi en iyi oyun bilgisayarları hangileri diye merak ediyor.Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi oyun bilgisayarlarından bahsedeceğiz. Neredeyse her teknolojik cihazda olduğu gibi bilgisayarlarda da ürünün özellikleri geliştikçe fiyatı artıyor. Bunun yanı sıra oyun bilgisayarları, diğer bilgisayarlara göre daha güçlü donanımlara sahipler. Bu durum, oyun bilgisayarlarının günlük kullanıma uygun bilgisayarlardan daha pahalı olmasını sağlıyor.

Her geçen gün teknolojik cihazların fiyatlarının daha da artması bu konuda oyuncuların model seçmelerini zorlaştırıyor. Bundan dolayı oyun bilgisayarlarını 3 temel fiyat aralığında listelemek doğru olacaktır. Güncel piyasada iyi bir oyun bilgisayarı almak isterseniz en az 15.000 TL bütçe ayırmanız gerekiyor.

Almak istediğiniz bilgisayar modelinin özellikleri geliştikçe ayırmanız gereken bütçe de artıyor. Bizler, sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyun bilgisayarları listesinde her bütçeye hitap etmeye çalışacağız. Böylece oyun bilgisayarı almaya karar verdiğinizde sizler için hem bütçe hem özellik olarak uygun olacak bilgisayar modelini listemizde kolaylıkla bulabileceksiniz.

NOT: Birçok teknolojik cihaz kategorisinde olduğu gibi laptoplarda da çok sık fiyat değişikliği yaşanmaktadır. Bizler hazırlamış olduğumuz aylık listemizde laptopların güncel fiyatlarına yer vermeye çalışıyoruz. Fakat anlık olarak değişen fiyatlardan dolayı listemizdeki laptopların fiyatları, değişiklik gösterebilmektedir. Bundan dolayı listemizde yer alan laptopların fiyatlarını yakından takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bunun yanı sıra işlemci ve ekran kartı krizi başta olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı bazı laptop modellerinin stokları tükenebilmektedir. Stokları tükenen modeller, günümüzde genellikle tekrar laptop pazarında yer bulamamaktadır. Hazırlamış olduğumuz listede stokları mevcut olan modellere yer vermeye çalışıyoruz. Ancak laptop stokları hızlı bir şekilde tükendiği için listemizde yer alan modelleri satın almayı düşünüyorsanız stok durumunu güncel olarak takip etmenizi öneriyoruz.

En İyi Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Oyun bilgisayarları, günümüzde en çok tercih edilen bilgisayar türlerinin başında gelmektedir. Bu bilgisayar, sahip oldukları üst düzey donanımlarla birçok kullanıcı türüne ifade etmektedirler. Kullanıcıların oyun bilgisayarlarına ilgi göstermesi, bilgisayar üreticilerinin bu alana yoğunlaşmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı piyasada çok sayıda oyun bilgisayarı üreticisi ve modeli mevcuttur.

Model sayısının çok olması, kullanıcılar için kafa karıştırıcı olmaktadır. Bundan dolayı yeni bir oyun bilgisayarı almaya karar veren kişiler, en iyi oyun bilgisayarında olması gereken özellikler nelerdir diye merak ediyorlar. İyi bir oyun bilgisayarı almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken özellikler şunlardır:

  • Güçlü Bir İşlemci: Bilgisayarların beyinleri olan işlemciler, oyun bilgisayarları için büyük önem taşımaktadır. Çünkü işlemci, bilgisayarın performansını doğrudan etkilemektedir. Bundan dolayı güçlü bir oyun bilgisayarı almak istiyorsanız güncel ve güçlü bir işlemciye sahip bilgisayar tercihinde bulunmanız gerekmektedir.
  • Yeterli Kapasitede RAM: RAM, bilgisayarların hızı için çok önemlidir. Yapılan işlerin performansını etkileyen RAM’ler, günümüzde oldukça güçlü teknolojilerle üretiliyorlar. RAM teknolojisi kadar kapasitesi de performans konusunda önem göstermektedir. Bundan dolayı oyun bilgisayarı seçerken yeni teknolojilerle geliştirilmiş yeterli kapasitede RAM’e sahip olan bilgisayar modellerini tercih etmelisiniz.
  • Güncel Bir Ekran Kartı: Oyun oynamak veya grafik işleriyle uğraşmak istiyorsanız sizler için işlemci kadar önemli olan bir diğer donanım ekran kartı olacaktır. Ekran kartları, artık yapay zekada artırılmış gerçekliğe kadar çok çeşitli özelliklere sahipler. Bu sayede ekran kartları, kullanıcılarına inanılmaz grafik detayları sunuyorlar. Sizler de iyi bir oyun bilgisayarı almak istiyorsanız yeni ve güçlü bir ekran kartına sahip olan bilgisayar modelini tercih etmelisiniz.
  • Depolama Alanı: Depolama alanları, bilgisayarlar için olmazsa olmaz donanımlardan birisidir. Bu alanlar sayesinde kullanıcılar, verilerini cihazlarına kaydedebilmektedirler. Günümüzde güncel oyunlar, oldukça büyük kapasitede oyuncularla buluşuyorlar. Bundan dolayı oyunları bilgisayarınıza indirip oynayabilmek için sizler için yeterli kapasitede bir depolama alanına sahip oyun bilgisayarı seçmelisiniz.

15.000 – 20.000 TL Fiyat Aralığındaki En İyi Oyun Bilgisayarları

Monster Abra A7 V12.5.3

Monster Abra A7 V12.5.3

Listemizin ilk sırasında Monster Abra A7 V12.5.3 modeli yer alıyor. Monster, her bütçeye hitap eden oyun bilgisayarları modelleri ile ön plana çıkıyor. Oyuncu bilgisayarı denilince birçok kişinin aklına yüksek bütçeli bilgisayarlar geliyor. Monster, bu görüşün aksine daha uygun bütçelere hitap eden oyuncu bilgisayarları da üretiyor. Bu doğrultuda Abra A7 V12.5.3 de bu modellerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Monster, bu modelde Abra serisinin klasikleşen tasarımını kullandı. 25.9 mm kalınlığında olan laptopun ağırlığı ise 2.5 kg olarak karşımıza çıkıyor. Bu değerler, laptopun ortalama kalınlıkta bir kasaya sahip olduğunu gösteriyor. Bu sayede oyuncular, laptopu taşırlarken çok zorluk çekmiyorlar.

Bunun yanı sıra laptopta HD bir kamere yer alıyor. Bu kamera, kullanıcılarına üst düzey bir performans vermese de dahili bir kamera için yeterli bir performans gösteriyor diyebiliriz. Ayrıca Monster, çoğu laptop modelinde olduğu gibi bu modelde de RGB aydınlatmalı klavye kullanmayı tercih etti.

Laptopun donanım özellikleri ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Ekran17.3 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i5-11400H
RAM16 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 1650 GDDR6
Depolama Alanı500 GB SSD
İşletim SistemiDOS

Laptop, sahip olduğu donanımlar sayesinde piyasadaki birçok oyunu rahatlıkla açacaktır. Bunun yanı sıra kullanıcılar, bu model üzerinden video editleme gibi işlemlerini de gerçekleştirebiliyorlar. Tabii ki bu noktada kullanıcıların çok ağır işlemler için büyük beklentilere girmemeleri gerekiyor.

Giriş seviyesindeki oyun laptoplarından birisi olan Monster Abra A7 V12.5.3, Türkiye’de 16.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Casper Excalibur G770.1140-BVJ0X-B

Casper Excalibur G770.1140-BVJ0X-B

En iyi oyuncu bilgisayarı önerileri listemize Casper Excalibur G770.1140-BVJ0X-B ile devam ediyoruz. Casper, Türkiye’de en çok tercih edilen laptop markalarının başında geliyor. Bunun yanı sıra şirketin en çok kullanılan laptop serisi ise Excalibur olarak karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı bizler de listemizde Casper Excalibur G770.1140-BVJ0X-B modeline yer verdik.

Casper, genel olarak Excalibur modellerinde sade fakat göze hitap eden bir tasarım kullanmayı tercih ediyor. Bu modelin tasarımı da oldukça sade ancak görüntü itibariyle oyuncu bilgisayarı olduğunu belli ediyor. Bunun yanı sıra laptop kasasının kalınlığı 23 mm, ağırlığı ise 2.10 kg olarak karşımıza çıkıyor.

Laptop, her ne kadar oyuncu bilgisayarı olarak geçse de genel kullanıma da uygun olacak şekilde tasarlandı. Bu doğrultuda şirket, bu modelde 720p çözünürlüğünde hizmet veren bir kamera kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra laptopun bataryası da günlük kullanım için ideal bir performans gösteriyor. Böylece Casper Excalibur G770.1140, oyuncuların yanı sıra günlük kullanım için laptop arayan kişilere de hitap ediyor.

Laptopun donanım kısmında ise şu özellikler karşımıza çıkıyor:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i5-11400H
RAM16 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050
Depolama Alanı500 GB SSD
İşletim SistemiDOS

Casper Excalibur serisi, tüm oyunculara hitap eden modellere sahip. Şirket, bu modelde ise genel olarak giriş seviyesindeki oyuncuları hedef almış diyebiliriz. Laptopun sahip olduğu donanımlar, günümüzdeki oyunlarda belirli bir seviyede performans almanızı sağlayacaktır.

Donanımıyla kullanıcılarını genel olarak memnun etmeyi başaran Casper Excalibur G770.1140-BVJ0X-B, Türkiye’de 16.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

HP Pavilion 15-EC2054NT

HP Pavilion 15-EC2054NT

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden HP, giriş seviyesine uygun olan oyuncu laptop modellerinden Pavilion 15-EC2054NT ile listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Şirket, dünya genelinde en çok tercih edilen bilgisayar markalarının başında geliyor. Bundan dolayı laptop üzerinden oyun oynayan birçok oyuncu da bilgisayar tercihini HP marka laptoplardan yana kullanıyor. Bu doğrultuda Pavilion 15-EC2054NT, markanın giriş seviyesindeki en popüler modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

HP, bu modelde Pavilion serisinin klasikleşen siyah/yeşil ağırlıklı tasarımını kullanmayı tercih etti. Ayrıca 1.98 kg ağırlığında olan laptopun kalınlığı ise 23.5 mm olarak karşımıza çıkıyor. Bu değerler de bir oyuncu laptopu tasarımına göre gayet ideal diyebiliriz.

Bunun yanı sıra bir oyuncu laptopunda tasarımdan daha önemli olan nokta donanımlar oluyor desek yanlış olmayacaktır. Laptop, sahip olduğu donanımlar sayesinde giriş seviyesindeki oyuncu laptopu kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Laptopun donanımları şu şekilde ön plana çıkıyor:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciAMD Ryzen 7 5800H
RAM16 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 1650
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiDOS

Laptop, donanımları genel olarak değerlendirildiğinde giriş seviyesindeki oyunculara yeterli bir performans gösteriyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra uzun süreli güçlü oyunları oynamak isteyen oyuncular, laptopun ekran kartı konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Bundan dolayı önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek olan güçlü oyunları yüksek performansta oynamak istiyorsanız listemizde yer alan ekran kartı daha güçlü olan modellere bakmanızı tavsiye ediyoruz.

HP Pavilion 15-EC2054NT, Türkiye’de 17.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Casper Excalibur G770.1180-BVL0X-B

Casper Excalibur G770.1180-BVL0X-B

En iyi oyun bilgisayarı önerileri listemize bir başka Casper modeli olan Excalibur G770.1180-BVL0X-B ile devam ediyoruz. Mevcut bilgisayar pazarında fiyat/performans olarak en başarılı ürünler sunan markaların başında Casper geliyor. Casper, uygun fiyatlı bilgisayar kategorisinde kullanıcılarına hâlâ yüksek performanslı laptoplar sunmaya çalışıyor. Bu modellerden birisi de Excalibur G770.1180-BVL0X-B oluyor.

Casper, bu modelde de artık klasikleşen Excalibur tasarımını kullanmayı tercih etti. Siyah ağırlıklı bir tasarıma sahip olan laptop, metal kasasıyla kullanıcılarıyla buluşuyor. 2.10 kg ağırlığında olan laptopun kalınlığı ise 23 mm olarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Teknoloji üreticisi Casper, birçok laptop modelinde olduğu gibi bu modelinde de en yeni donanımları kullanmayı tercih etti. Ürettiği laptop modellerinde yüksek performans hedefleyen şirket, nitekim bu modelde kullandığı donanımlar sayesinde laptopun fiyatına göre güçlü bir performans yakalamayı başardı diyebiliriz. Laptopun donanımları şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-11800H
RAM16 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiDOS

Laptopun donanımları göz önüne alındığında Casper, giriş seviye oyuncu laptopu kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor diyebiliriz. Laptopta bulunan donanımlar, önümüzdeki senelerde de oyuncuların güncel oyunları oynamalarını sağlayacaktır diyebiliriz. Bunun yanı sıra oyuncular, laptop üzerinden oyun dışında çeşitli işlemleri de rahatlıkla gerçekleştirebilirler.Donanımlarıyla segmentinin en başarılı modellerinden birisi olan Casper Excalibur G770.1180-BVL0X-B, Türkiye’de 18.300 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

20.000 – 30.000 TL Fiyat Aralığındaki En İyi Oyun Bilgisayarları

Monster Abra A7 V11.5.3

Monster Abra A7 V11.5.3

Monster, bir başka Abra modeliyle bir kez daha listemize girmeyi başardı. Şirket, Abra serisinin modellerini güncel tutmaya özen gösteriyor. Bu doğrultuda şirketin en son tanıttığı Abra serisinin modellerinden birisi de Abra A7 V11.5.3 olarak karşımıza çıkıyor.

Şirket, bu modelde de diğer Abra modellerinde olduğu gibi klasikleşen Monster tasarımını kullanmayı tercih etti. Güçlendirilmiş plastik bir kasaya sahip olan laptop, 27.4 mm kalınlık ve 2.10 kg ağırlık değerlerine sahip. Bu değerler de bir oyun laptopuna göre gayet ideal diyebiliriz. Bunun yanı sıra Monster, Abra serisinin modellerinde tasarımdan çok performansa önem veriyor. Bundan dolayı bu fiyat aralığındaki bir oyun laptopu için bu tasarım değerleri normal karşılanacaktır.

Monster, belirttiğimiz gibi tasarımdan çok donanıma özen gösteriyor. Şirket üretmiş olduğu laptop modellerinde güncel donanımları kullanıcılarıyla buluşturmayı hedefliyor. Bu doğrultuda laptopun donanımları, şu şekilde karşımıza çıkıyorlar:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-12700H
RAM16 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
Depolama Alanı500 GB SSD
İşletim SistemiWindows 11 Home

Laptop, sahip olduğu güncel donanımlar sayesinde oyuncuları performansıyla memnun etmeyi başaracaktır. Bunun yanı sıra kullanıcılar, laptopun güçlü donanımları sayesinde render gibi çeşitli işlemlerde de laptopu kullanabilme imkanına sahip olmaktadırlar.

Monster, tam bir fiyat performans ürünü olarak geliştirdiği Abra A7 V11.5.3’ü, Türkiye’de 23.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor. Laptop, performansı ve donanımı göz önüne alındığında piyasadaki diğer modellere oranla fiyatının karşılığını veriyor diyebiliriz.

MSI GF63 THIN 10UC-672XTR

En iyi oyun bilgisayarları - MSI GF63 THIN 10UC-672XTR

MSI, genel olarak üst düzey oyuncu bilgisayar modelleriyle biliniyor. Ancak şirket, üst düzey oyuncu bilgisayar modellerinin yanı sıra giriş ve orta seviye bilgisayar modelleriyle de kullanıcılarına hizmet vermeye çalışıyor. Bu modellerden birisi de MSI GF63 THIN 10UC-672XTR oluyor.

Laptop, siyah ağırlıklı bir tasarıma sahip. MSI, bu modelde de oldukça şık bir tasarım yaratmayı başarmış diyebiliriz. Üstelik MSI, bu modelde kasa konusunda da başarılı bir iş çıkarttı. Çünkü laptopun kalınlığı 21.7 mm ve ağırlığı 1.86 kg olarak öne çıkıyor. Bu değerler de bir oyuncu bilgisayarı için gayet başarılı diyebiliriz.

MSI, çoğu modelinde olduğu gibi bu modelde de HD bir kamera kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra MSI modellerinin olmazsa olmazı olan klavye aydınlatması, bu modelde de yer alıyor. Yani MSI, tasarım ve güçlü donanımın yanı sıra ufak detaylarla da kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor.

Laptopun donanımları ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-10750H
RAM16 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050
Depolama Alanı512 GB SSD
İşletim SistemiDOS

Laptop, sahip olduğu donanımlar sayesinde oyun konusunda kullanıcılarını memnun edecek bir performans gösteriyor. Çünkü kullanıcılar, bir süre daha bu donanımlar sayesinde yeni oyunları rahatlıkla oynamaya devam edebilirler diyebiliriz. Bundan dolayı MSI, bu modeliyle genel olarak orta seviye oyuncu bilgisayarı arayan kullanıcılara hitap ediyor.

MSI GF63 Thin 10UC-672XTR, Türkiye’de 22.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

MSI Katana GF76 12UC-059XTR

MSI Katana GF76 12UC-059XTR

En iyi oyun bilgisayarları listemize bir başka MSI modeli ile devam ediyoruz. Tayvanlı teknoloji üreticisi, üretmiş olduğu laptop modelleriyle dünyanın en başarılı laptop üreticilerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Giriş seviye laptop modellerine de sahip olan MSI, genellikle orta ve üst segment laptop modelleri üretiyor. Şirket tarafından üretilen ve Türkiye pazarında bulunan modellerden birisi de Katana GF76 12UC-059XTR olarak karşımıza çıkıyor.

MSI, bu modelinde de birçok laptop modelinde olduğu gibi siyah-kırmızı ağırlıklı bir tasarım kullanmayı tercih etti. Metal parçalardan oluşan laptop, 2.60 kg ağırlık ve 25.2 mm kalınlıktan oluşuyor. Laptop, aynı seviyedeki rakiplerine göre daha kalın ve ağır diyebiliriz. Fakat laptopun bir oyun laptopu olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu değerlerin gayet normal olduğunu söyleyebiliriz.

Şirket, neredeyse tüm oyun laptopu modellerindeki gibi bu modelinde de güçlü donanımlar kullanmayı tercih etti. Laptopun donanımları şu şekilde karşımıza çıkıyorlar:

Ekran17.3 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-12700H
RAM16 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050
Depolama Alanı1 TB SSD
İşletim SistemiDOS

MSI, kullandığı donanımlar sayesinde bu modelinde de güçlü bir performans yakalamayı başardı. Laptopun güncel donanımları, kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Bundan dolayı MSI Katana GF76 12UC-059XTR, segmentinde en çok tercih edilen oyun laptopu modellerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Türkiye pazarında da bulunan MSI Katana GF76 12UC-059XTR, ülkemizde 29.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Casper Excalibur G770.1270-DXL0X-B

Casper Excalibur G770.1180-BVL0X-B

Casper, Excalibur serisinin bir üyesiyle daha listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Şirket, her bütçeye uygun oyuncu laptop modelleri üretmeye çalışıyor. Bu doğrultuda Casper Excalibur G770.1270-DXL0X-B modeli, şirketin orta ve üst segment laptop kullanıcılarına hitap ediyor diyebiliriz.

Bilindiği üzere Casper, genellikle standart bir model geliştirerek bu modelin donanımları üzerinde oynamalar yapıyor. Bundan dolayı Excalibur serisinin modelleri, tasarım olarak neredeyse birbirleriyle aynılar. Bu doğrultuda Casper Excalibur G770.1270-DXL0X-B, siyah ağırlıklı metal bir kasayla kullanıcılarıyla buluşuyor. Laptopun ağırlığı 2.10 kg olurken kalınlığı ise 23 mm olarak karşımıza çıkıyor.

Oyuncular için bir laptopun sahip olduğu donanımlar, çoğunlukla tasarımdan daha büyük önem taşıyorlar. Durumun farkında olan Casper, donanım kısmında kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Genellikle güncel donanımları kullanmayı tercih eden şirket, bu modelini ise şu donanımlarla güçlendirdi:Ekran15.6 inç, 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-12700H
RAM32 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
Depolama Alanı2 TB SSD
İşletim SistemiDOS

Sahip olduğu güncel donanımlarla kullanıcılarını memnun etmeyi başaran laptop, orta segmentte alınabilecek en güçlü modellerden birisi olarak dikkat çekiyor. Laptop, Casper’ın fiyat performansıyla birlikte laptop kullanıcıları için daha da cazip hâle geliyor.

Çünkü Casper, donanımıyla oyuncuları cezbeden Excalibur G770.1270-DXL0X-B modelini Türkiye’de 28.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

30.000TL ve Üstü Fiyata Sahip En İyi Oyun Bilgisayarları

Monster Tulpar T7 V21.8.1

En iyi oyun bilgisayarları - Monster Tulpar T7 V21.8.1

Türkiye’de oyun laptopu denilince birçok kişinin aklına ilk olarak Monster modelleri gelmektedir. Türkiye’de en çok tercih edilen laptop üreticilerinden birisi olan Monster, orta-üst düzey laptop modeliyle bir kez daha listemizde kendisine yer buldu. Şirket, Tulpar serisinde genellikle donanımı güçlü olan laptop modellerini kullanıcılarına sunuyor. Bu kapsamda Monster Tulpar T7 V21.8.1, en iyi oyun bilgisayarları listemizde yer edinmeyi başardı.

Monster, Tulpar serisinin modellerinde kullanıcılarına ilgi çekici tasarımlar sunmaya çalışıyor. Bu doğrultuda Monster Tulpar T7 V21.8.1, siyah/yeşil ağırlıklı bir tasarımla geliştirildi. Magnezyumdan üretilen bir kasaya sahip olan laptop, 2.30 kg ağırlığıyla dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra laptopun kalınlığı ise 20 mm olarak belirtiliyor.

Tasarıma önem veren Monster, donanım kısmında da kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Çünkü şirket, özellikle Tulpar serisinde en güçlü donanımları kullanmaya özen gösteriyor. Bu kapsamda Monster Tulpar T7 V21.8.1 modelinin donanımları şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Ekran17.3 inç, 2560×1440 Piksel ekran çözünürlüğü, 165 Hz yenileme hızı
İşlemciIntel Core i7-11800H
RAM16 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3070
Depolama Alanı1 TB SSD
İşletim SistemiDOS

Monster, bu modelinde oyun laptopu arayan kişileri genel olarak memnun etmeyi başarıyor diyebiliriz. Fakat bazı kullanıcılar için laptopun sahip olduğu RAM düşük gelebiliyor. Bu noktada Monster, kendi mağazaları üzerinden laptopu satın alan kişilere belirli bir ücret dahilinde RAM artırma seçeneği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, laptopu satın alırken bazı donanımları artırabilme imkanına sahipler.

Genel olarak donanımıyla birçok kişiyi memnun etmeyi başaran laptop, 30.000 TL ve üstü fiyat aralığında alınabilecek en uygun fiyatlı laptop modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Çünkü Monster, bu modeli 37.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Asus ROG Strix G17 (2022) G713RW-KH095W

Asus ROG Strix G17 (2022) G713RW-KH095W

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden ASUS, ROG serisiyle oyunculara hitap etmeye çalışıyor. Bu doğrultuda şirket, her segmente uygun oyuncu bilgisayarları üretiyor. Bizler de listemizde Asus ROG Strix G17 (2022) G713RW-KH095W modeline yer verdik. 2022 yılında güncellenen donanımlarıyla piyasaya sürülen laptop, en iyi oyun bilgisayarları listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

ASUS, son zamanlarda laptop tasarımlarına büyük bir önem veriyor. Çünkü şirket, artık günümüzde üretilen laptopların modern bir tasarıma sahip olması gerektiğini düşünüyor. Bunun yanı sıra ASUS, laptop modellerinde inceliğe de büyük önem veriyor. Ancak oyuncu laptoplarında bu ilkelere uygun hareket etmek pek mümkün değil. Bundan dolayı Asus ROG Strix G17 (2022) G713RW-KH095W, 2.90 kg ağırlık ve 28.3 mm kalınlığıyla karşımıza çıkıyor.

Tabii ki birçok oyuncu için laptopun tasarımından daha çok donanımı önem taşıyor. Bundan dolayı Asus, tasarıma verdiği önem kadar donanıma da önem veriyor. Asus ROG Strix G17 (2022) G713RW-KH095W, şu donanımlarla oyuncuların karşısına çıkıyor:

Ekran17.3 inç, 360 Hz yenileme hızı
İşlemciAMD Ryzen 7 6800H
RAM16 GB DDR5
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3070 Ti
Depolama Alanı1 TB SSD
İşletim SistemiWindows 11 Home

ASUS, kullanmış olduğu güncel donanımlar sayesinde bu modelin kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Çünkü şirket, bu modelde güncel teknolojilerin başına gelen DDR5 RAM’ler başta olmak üzere güncel işlemci ve ekran kartlarını kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra ASUS, birçok modelin yanı sıra bu modelde kullanıcılarına Windows 11 Home sürümünü yüklü olarak sunuyor.

Hem donanımıyla hem de tasarımıyla ön plana çıkmayı başaran Asus ROG Strix G17 (2022) G713RW-KH095W, kendi fiyat aralığındaki en başarılı modellerden birisi diyebiliriz. ASUS, ROG serisinin bu yeni modelini Türkiye’de 45.800 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Monster Semruk S7 V8.1.2

En iyi oyun bilgisayarları - Monster Semruk S7 V8.1.2

En iyi oyun bilgisayarları listemizde yer alan son model ise Monster Semruk S7 dizüstü bilgisayar oluyor. Oyun bilgisayarı denince akla ilk gelen markalardan olduğunu da belirtmek gerekli. Listenin önceki sıralarında da gördüğümüz Monster, başarılı bir başka ürün ile en iyi oyuncu bilgisayarları arasında yer almaya hak kazanıyor.

Ürünün tasarım ile bir oyuncu bilgisayarı görüntüsüne sahip. Ancak bu oldukça güçlü bilgisayarın pek de hafif olmadığını söylemekte yarar var. Çünkü yaklaşık 40cm genişliğe, 32cm derinliğe ve 4cm kalınlığa sahip ürünün ağırlığı 4.5 kilogram olarak ifade ediliyor. Bunun yanı sıra cihazın kasasında ise alüminyum kullanıldığı biliniyor.

Bu ürünün teknik parçaları sizi kesinlikle yarı yolda bırakmayacaktır. Çünkü Monster, bu bilgisayarda son dönemin en popüler parçalarından bazılarına yer vermeyi tercih etmiş. Buna ek olarak başarılı bir ekran ile bu donanım parçalarını taçlandırmayı da ihmal etmemiş. 240Hz ekran yenileme hızına sahip bu bilgisayar ile oyun oynamak son derece zevkli olacaktır. Bunun yanı sıra bilgisayarın detaylı teknik özellikleri ise şu şekilde:

Ekran17.3 inç, 3840×2160 Piksel ekran çözünürlüğü
İşlemciIntel Core i9-11900K
RAM128 GB DDR4
Ekran KartıNVIDIA GeForce RTX 3080 130W
Depolama Alanı6 TB SSD
İşletim SistemiWindows 10 Pro

Özelliklerinden de anlaşılacağı gibi Monster Semruk S7, yüksek performansta oyun oynamak isteyen tüm kullanıcılara hitap ediyor. Ancak bu özelliklerin getirdiği bir unsurun da yüksek fiyat etiketi olduğunu belirtmek gerek. Bu nedenle cihazın her bütçe için uygun olmadığını ifade edelim.

Monster’ın bu bilgisayar için belirlediği fiyat ise 145.000 TL olarak belirtiliyor.


En İyi Oyun Bilgisayarları – Genel Değerlendirme

Bu yazımızda sizler için en iyi oyun bilgisayarları modellerine yer vermeye çalıştık. Yazımızda oldukça çeşitli fiyat aralıklarından modeller mevcut. Bu durumun en büyük sebebi teknolojik ürünlerin özelliklerine göre fiyatlarının değişmesi oluyor. Bunun yanı sıra uygulanan vergiler ve kur değerlerinin değişiklik göstermesi de laptop fiyatlarını oldukça etkiliyor. Bundan dolayı her kullanıcı, kendi bütçesine uygun olan oyun laptopu modelini seçmeye çalışıyor.

Bizler, en iyi oyun bilgisayarları önerileri yazımızda temel olarak giriş, orta ve üst seviye laptop kullanıcılarına hitap edecek oyun laptopları modellerine yer verdik. Çünkü oyun bilgisayarı denilince birçok kişinin aklında direkt üst düzey laptoplar geliyor. Ancak oyun bilgisayarları da oldukça çeşitlilik gösteriyor. Bundan dolayı çok güçlü donanımlara sahip olan oyun laptopları olduğu gibi daha düşük özelliklere sahip modeller de mevcut.

Listemizde, her türlü laptop modeline yer vermeye çalıştık. Böylece sizler de yeni bir oyun laptopu almaya karar verdiğinizde listemizde yer alan modelleri referans alarak kendiniz için uygun olan oyun laptopu modelini kolaylıksa seçebilirsiniz.Oyun bilgisayarı alırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü oyun bilgisayarları, hem özellik hem de fiyat bakımından diğer bilgisayarlardan farklılaşıyorlar. Şimdilik yüksek donanıma ihtiyacınız olmadığını düşünerek düşük seviyeli bir bilgisayar almayı tercih edebilirsiniz. Fakat oyun sektörü, hızla gelişiyor. Bundan dolayı her geçen gün daha güçlü sistem gereksinimlerine sahip yeni oyunlar, oyuncularla buluşuyor.

Bu durumda uzun vadeli düşünmeyip düşük özellikli bir bilgisayar tercihi yapan kişilerin ileride tekrar bilgisayar değişikliği yapmalarını gerektiriyor. Bunun için çok fazla oyun oynayan biriyseniz ve uzun vadeli bir bilgisayar tercihinde bulunmak istiyorsanız bütçenizi biraz zorlayarak üst düzey oyun bilgisayarlarına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Bunun yanı sıra en iyi oyun bilgisayarları listemizde yer alması gerektiğini düşündüğünüz laptop önerilerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.