Çöp Bilgisayarlar için Oyunlar: Eski Sistemlere Müjde – 2024

Yeni bir oyun listesi ile karşınızdayız. Bu sefer düşük sistem sahiplerini düşünerek bir içerik hazırladık. Bu içeriğimizde çöp bilgisayarlar için oyunlar yer alacak. Görsel konusunda çok kaliteli olmayan ama eğlence düzeyi hikaye kalitesi olarak çok etkileyici oyunları listeye ekledik.

Ayrıca ufak bir bilgilendirme yapmakta da fayda var. Aşağıda göreceğiniz oyunların sistem gereksinimlerini önerilen yerine minimum sistem gereksinimlerini yazdık. Böylece neredeyse tüm sistemlerde oyunları çalıştırabilirsiniz. Diğer içeriklerde gördüğünüz önerilen sistem gereksinimlerini bu listede kullanmayacağız.

1- Half-Life 2

half-life-2-kapak

Eğer ki oyun listelerimizi düzenli olarak takip ediyorsanız Half-Life 2‘yi daha önce En İyi FPS Oyunları adlı listemizde de görmüşsünüzdür. Neredeyse 20 yıllık bir efsaneden bahsediyoruz. Birçok oyuncu hala daha Half-Life 3’ü gelir diye bir umutla bekliyor. Bu arada bende o bekleyenler arasında yer alıyorum. Çöp bilgisayarlar için oyunlar listesinde mutlaka bulunması gereken bir oyun.

Oyunda uzaylıların istila ettiği dünyada kaynakların azaldığını gören Gordon Freeman bir direnişe başlıyor. En önemlisi aksiyonun eksik olmadığı oyunun sistem gereksinimleri de tabii ki içinde bulunduğumuz dönemde oyuncuları üzmüyor.

Oyun bulunduğu dönemde oyunculular için çok kaliteli bir oyundu. Şu anda da hikayesi ile aynı kaliteyi sürdürüyor. üstelik oyunu hala oynamamış olanlar ya da tekrar oynamak isteyenler varsa Half-Life 2 Steam’de normal şartlarda 18,50 TL’den satılıyor. Ancak serinin önceki oyunlarını da oynamanızı şiddetle öneriyoruz.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, Vista, XP
İşlemci: 1.7 Ghz
Bellek: 512 MB RAM
Ekran Kartı: DirectX 8.1 ve üzeri kartlar
Depolama: 6500 MB kullanılabilir alan

2- Crysis

crysis1-2

Yıl 2007’yi gösterdiğinde oyun dünyası Türklerin geliştirmiş olduğu bir oyunla tanıştı. Crysis o dönemde adeta bomba etkisi yarattı. Sadece grafikleri ve hikayesi ile değil aynı zamanda Türkçe dublajı ile de gönüllerimizde taht kurdu. Üstelik aradan geçen yıllara rağmen hala bir efsane olarak kabul ediliyor. Çünkü asla eskimeyecek bir oyun.

Heyecan verici sahneleri, adeta üzerimizde hissettiğimiz nano kıyafeti ve hatta kulaklarımızda yankı yapan Türkçe dublajı ile Crysis oyunu mutlaka oynanması gereken oyunlardan. Eğer ki çöp bir bilgisayarınız varsa ve daha önceden hiç oynamadıysanız hemen oynayın.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP veya Windows Vista
İşlemci: 2.8 GHz veya daha iyisi (XP) ya da 3.2 GHz veya daha iyisi (Vista)
Bellek:1.0 GB RAM (XP) ya da 1.5 GB RAM (Vista)
Ekran Kartı:256 MB
Sabit Disk Alanı: 12 GB

3- Crysis 2

crysis 2 - teknolojiorg

İlk oyunun devamı olan Crysis 2 yine düşük sistemlerin kaldırabileceği bir oyun. Bu sefer New York City’de bir oraya bir buraya koşturuyoruz. Bu nedenle heyecan hiç eksik olmuyor. En önemlisi üzerimizde bulunan nano kıyafetin özelliklerini daha önceden bildiğimiz için ilk oyuna göre biraz daha rahat ilerliyoruz.

Serinin ikinci oyunu ilk oyundan 4 yıl sonra çıkmış olmasına rağmen sistem gereksinimleri konusunda düşük sistemi olanları üzmeyecek türden. Ancak Crysis 2 oyunu 199 TL gibi bir fiyatla satılıyor. Yine de satın almak için indirime girmesini bekleyebilirsiniz. Çünkü oldukça keyifli bir oyun fakat bu kadar pahalı olması biraz anlamsız.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: En son Servis Paketi kurulu Windows XP, Vista veya Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2Ghz , AMD Athlon 64 x2 2Ghz veya daha iyisi
Bellek: 2GB
Ekran Kartı: 512MB RAM’li Nvidia 8800GT veya daha iyisi, 512MB RAM’li ATI 3850HD veya daha iyisi
Sabit Disk Alanı: 9 GB

4- Assassin’s Creed: Director’s Cut Edition

Assassin's Creed Director's Cut Edition - teknolojiorg

Çöp bilgisayarlar için oyunlar listemizdeki sıradaki yapım Assassin’s Creed serisinin ilk oyunu. En önemlisi gizlilik konusunu en uç noktalarda yaşadığımız harika bir oyun.

Assassin’s Creed serisini aslında ikiye bölmek gerekiyor; Origins öncesi ve sonrası. Kimileri ilk klasmandaki oyunlar daha güzel diyor. Ancak kimileri ise ikinci klasmanı daha çok beğeniyor. Yine de her iki kısım da kendine has özelliklere sahip.

İlk oyunda Altair’in karakterine bürünüyoruz ve çatılardan içi saman dolu arabalara atlaya atlaya hikayede ilerliyoruz. Yine de bu oyunun yeri ayrı diyebiliriz. Çünkü hikayenin başlangıcını yapan bu oyun bizi bambaşka bir evrene sokuyor.

Assassin’s Creed Director’s Cut Edition oyunu Steam’de 44,99TL’den satılıyor. Eğer ki bu zehre hiç bulaşmadıysanız tam sırası! Fakat indirime girmesini bekleyebilirsiniz. Bu oyuna kesinlikle bayılacağınıza adımız gibi eminiz.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows® XP/Windows Vista®
İşlemci: Çift çekirdek işlemci 2.6 GHz Intel® Pentium® D ya da AMD Athlon™ 64 X2 3800+ Intel Core® 2 Duo 2.2 GHz veya AMD Athlon 64 X2 4400+ ya da daha iyisi
Bellek: Windows XP: 1 GB RAM / Windows Vista: 2 GB RAM
Ekran Kartı: 256 MB DirectX® 10.0
Depolama: 8 GB kullanılabilir alan

5- Assassin’s Creed II Deluxe Edition

Assassin's Creed 2

Serinin ikinci oyunu olan Assassin’s Creed II Deluxe Edition dönem olarak Rönesans döneminde geçiyor. Bu nedenle güzel olan hikayede Medici Sarayı, Santa Maria Dei Frari Bazilikası ve Arsenal Tersanesi gibi yerlerde bulunuyoruz.

En önemlisi Assassin’s Creed II Deluxe Edition buram buram tarih kokuyor. İlk oyunu sevenler için de güzel bir alternatif diyebiliriz. Düşük sisteme sahip olanların tercih edebileceği bir oyun. Çünkü çöp bilgisayarlar için oyunlar listesinde yer alabilecek kadar düşük sistemli bilgisayarlarda bile rahatlıkla oynanabilir.

Oyun Steam’de indirim dönemi haricinde 44,99TL’den satılıyor. Fakat oyunu almak için indirime girmesini bekleyebilirsiniz. Ancak bu konuda zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Çünkü sık sık indirime giren bir oyun.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows® XP (32-64 bit) /Windows Vista
İşlemci: Intel Core® 2 Duo 1.8 GHZ ya da AMD Athlon X2 64 2.4GHZ
Bellek: 1.5 GB Windows® XP / 2 GB Windows Vista® – Windows 7®
Ekran Kartı: 256 MB DirectX® 9.0
Depolama: 8 GB kullanılabilir alan

6- Mafia II

mafia 2- teknolojiorg

Çöp bilgisayarlar için oyunlar listesinde yine bir oyun serisinin ikinci oyunu bizleri karşılıyor. Mafia II bir dönemi oldukça etkiledi. Çünkü 2011 yılında çıkan bu oyun oldukça güzel bir hikayeye sahipti. En önemlisi o dönem için harika bir açık dünyaya sahipti.

Oyunun kurgulanmasında birçok Amerikan şehrinden yararlanılmış. Sicilya’dan Amerika’ya göçmüş olan bir ailenin hikayesinin anlatıldığı oyun bizi biraz The Godfather filmine alıp götürüyor. Vito Scaletta’yı canlandırdığımız oyun Definitive Edition olarak tekrar piyasaya sürüldü. Fakat klasik versiyonu da düşük sistemli bilgisayarlar için oldukça uygun.

Ancak oyun Steam’de 199 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Dolayısıyla oyunu almak için biraz beklemenizde fayda var. Fakat kaçırılmaması gereken bir oyun olduğunu belirtelim.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP (SP2 ya da sonrası) / Windows Vista / Windows 7
İşlemci: Pentium D 3Ghz veya AMD Athlon 64 X2 3600+ (Çift çekirdek) ya da daha iyisi
Bellek: 1.5 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro veya daha iyisi
Depolama: 8 GB kullanılabilir alan

7- Business Tour

business tour-teknolojiorg

Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar isimli içeriğimizde de kendisine yer bulmuştu Business Tour. Oynaması oldukça keyifli olan Business Tour aslında Monopoly tarzında bir oyun. Temelinde arsa alayım, yandakine satayım mantığı olan oyun özellikle arkadaşlarınızla oynarken oldukça keyifli oluyor.

Üstelik oyun dört kişiye kadar birlikte oynanabiliyor. En önemlisi ise oyun tamamen ücretsiz! Böyle eğlenceli bir oyunun ücretsiz olması oldukça güzel. Dolayısıyla kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Sistem Gereksinimleri

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10
İşlemci: 1500 MHz
DirectX: Sürüm 9.0c

8- Age of Empires II (2013)

aoe 2- teknolojiorg

Başlıkta bilerek 2013 diye belirttik. Oyun ilk 2000 yılında çıktı ve o dönem yeni açılmaya başlayan internet kafelerin dolmasına neden oldu. Daha sonrasında oyun 2013 yılında bir güncelleme aldı. Bu güncelleme HD Edition olarak anıldı. Geçtiğimiz yıllarda ise Definitive Edition çıktı. Ama biz HD Edition versiyonunu ele alacağız. Çünkü düşük sistemli bilgisayarınız varsa daha rahat çalıştırmasını isteriz.

“Yaparım”, “Oduncu”, “Tamam” derken oyunda saatler geçiyor. Ama hiç farkına varmıyorsunuz. Bu nedenle oyunu meşgul olmadığınız zamanlarda oynamanızı tavsiye ederiz. Stratejinin dibine vururken günlük hayattaki işlerinizi aksatabilirsiniz.

Oyunu satın almak isterseniz Steam’den 31 TL’ye satın alabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızın durumuna göre de Definitive Edition’ı da kontrol etmenizde fayda var.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista, 7, 8 Pro+
İşlemci: 1.2GHZ CPU
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: Direct X 9.0c uyumlu bir ekran kartı
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

9- Stardew Valley

stardew valley-teknolojiorg

Çöp bilgisayarlar için oyunlar listemize Stardew Valley ile devam ediyoruz. Tek kişinin geliştirdiği ve milyonlarca insanı kendisine bağlayan bir oyun! Çünkü Stardew Valley birkaç bitlik bir oyun olmasına rağmen oyunculara bir oyundan fazlasını verdi.

Şehir hayatından sıkılıp köye yerleştiğimiz bu oyunda resmen son yok desek yeridir. Köy hayatını yaşıyoruz, hem de en küçük hücrelerimize kadar. Çünkü Stardew Valley aslında gerçek hayatta yapmak istediğimizi bize sanal ortamda sunuyor.

Üstelik oyunu Steam’de satın almak 24 TL’den satın alabilirsiniz. Kesinlikle bu keyifli oyunu kütüphanenize eklemelisiniz. Hatta indirim dönemlerinde çok daha uygun fiyatlı bir şekilde sunulduğunu da belirtelim.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista veya daha iyisi
İşlemci: 2 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: 256 MB
Depolama: 500 MB kullanılabilir alan

10- Fallout Shelter

fallout shelter- teknolojiorg çöp bilgisayarlar için oyunlar

Nükleer felaket sonrasında hayatta kalmaya çalışan insanların çabasını anlatan bir oyun. Aslında daha önceden incelemesini yaptığımız Mr. Prepper gibi bir oyun diyebiliriz.

Yerin altına inşa ettiğimiz odaları geliştirerek ilerliyoruz. Özellikle düşük sistemlerde oldukça kullanışlı bir oyun. Hatta canınız sıkılıyorsa çok güzel vakit geçirebilirsiniz.

En önemlisi bu oyun ücretsiz! yani Fallout Shelter oyunu çöp bilgisayar oyunları listesinde bulunan ücretsiz, eğlenceli seçeneklerden birisi.

Sistem Gereksinimi

İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
İşlemci: Intel Core 2 Quad CPU Q9550 @2.83GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTS 250 1 GHz, Radeon HD 6970 1GHz
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

11- RISK: Global Domination

RISK-Global-Domination çöp bilgisayarlar için oyunlar

Çöp bilgisayarlar için oyunlar listemize Risk ile devam ediyoruz. Aslında günlük hayatta arkadaşlarımızla beraber oynadığımız Risk oyununun aynısı diyebiliriz. Fakat bu oyunun dijitale taşınmış bilgisayar versiyonu.

Herkesin dünyayı ele geçirmek için birbiri ile kapıştığı oldukça eğlenceli bir oyun Risk. En önemlisi ise ücretsiz! Yani ücretsiz olması, düşük sistem gereksinimine sahip olması ve eğlenceli olması oyunu sadece denemek için bile yeterli.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista/7/8/10 64bit
İşlemci: 1.7+ GHz ya da üst modelleri
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: OpenGL 2.1’i veya daha yükseğini desteklemeli. Intel HD 3000 ya da üst modelleri.
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

12- The Room

the room- teknolojiorg çöp bilgisayarlar için oyunlar

The Room aslında oldukça güzel bir bulmaca oyunu. Daha öncesinde The Room 4: Old Sins oyununun incelemesini yapmıştık. The Room ise aynı serinin ilk oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunda amacımız karşımıza çıkan bulmacaları çözüp diğer aşamalara geçmek. En son aşamada ise içinde bulunduğumuz yerden kaçıyoruz. Hatta bu tarz oyunları sevenler için birebir. Fakat sabırlı olmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Çözümler hemen karşınıza çıkacak türden değil. Dolayısıyla bol bol inceleme yapmak lazım.

Oyunu satın almak isteyenler Steam’den 10 TL’ye satın alabilirler. Fakat dönem dönem indirime girmesinden dolayı indirimleri de bekleyip hepsini birden alabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: WindowsXP SP2
İşlemci: 2.0 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: 512 MB
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

13- Among Us

amongus-teknolojiorg çöp bilgisayarlar için oyunlar

Geçtiğimiz dönemde dünyayı kasıp kavuran bir oyun ile devam ediyoruz. Among Us, hem bilgisayar hem de mobil işletim sistemlerinde dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer aldı. Bu kadar beğeni toplamasında ise düşük sistem gereksiniminin etkisi büyük.

Sistem özellikleri düşük olanlar için özellikle arkadaşları ile oynayacakları zaman çok güzel bir alternatif. Ama önerimiz oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynamanız. Çünkü yabancılar ile oynadığınızda aynı eğlenceyi sunmayabiliyor.

Among Us bize düşük sistem gereksinimlerinin yanı sıra düşük fiyat etiketi de sunuyor. Bu güzel oyunu almak isteyeler Steam 10,50 TL’den satın alabilirler. Kesinlikle kütüphanede olması gereken bir oyun.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1+
İşlemci: SSE2 talimat seti desteği
Bellek: 1 GB RAM
DirectX: Sürüm 10
Depolama: 250 MB kullanılabilir alan

14- Borderlands 2

borderlands 2- teknolojiorg çöp bilgisayarlar için oyunlar

2012 yılında piyasaya çıkan Borderlands 2 aslında oldukça güzel. Ayrıca geçtiğimiz sene Borderland 3 de piyasaya girmişti. Fakat düşük sistem gereksinimli bilgisayarları ele aldığımız için burada sizlere Borderlands 2’yi tavsiye edeceğiz.

Gerek grafikleri gerek oynanışı ile son derece eğlenceli bir yapım olduğunu söylemek mümkün. Eğer siz de bu oyuna bir şans vermek istiyorsanız o zaman Steam’den 31 TL’ye satın alabilirsiniz.

Kesinlikle şans tanımanız gereken oyunlardan birisi olduğunu vurgulamak gerek. Bu arada Borderlands 2 bazı dönemlerde indirime giriyor. Oyunu o dönemlerde de satın alabilirsiniz. Fakat ne zaman, ne kadar indirime gireceğini bilemiyoruz.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP SP3
İşlemci: 2.4 GHz çift çekirdek
Bellek: 2 GB (XP)/ 2 GB (Vista)
Ekran Kartı: 256 MB
Depolama: 13 GB kullanılabilir alan

15- SWAT 3

swat3- teknolojiorg çöp bilgisayarlar için oyunlar

Oyunun çıkışının üstünde yıllar geçse bile hala oynayan oyunculara sahip bir yapım ile devam ediyoruz. SWAT 3, çöp bilgisayar için oyunlar listemize dahil olan oyunlar arasında yer alıyor.

Oyunda düşmanlarla savaşıyor ve masumları kurtarıyoruz. Eğer ki düşük özelliklere sahip bir sisteminiz varsa mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Oyunu almak isterseniz şu anda Steam’de 33 TL’den satılıyor. SWAT 3 şans vermeniz gereken ve özellikle günümüzde az bilinen oyunlardan birisi.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 1.0 GHz
Bellek: 256 MB RAM
Ekran Kartı: DirectX 7 Compatible 3D Card
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

16- Game Dev Tycoon

Çöp bilgisayar için oyunlar listemize bir simülasyon oyunu ile devam ediyoruz. Game Dev Tycoon, adından da anlaşılacağı üzere oyun geliştirdiğimiz bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bir garajdan başlayan oyun geliştirme hikayemiz ofislere hatta gökdelenlere kadar yükseliyor.

Oyunun grafikleri ve oynanışı düşük sistemli bilgisayarlar için oldukça müsait. Herhangi bir şekilde bilgisayarı yormayacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Aynı zamanda oyunun saatlerce süren bir kurgusu olduğunu da belirtmek gerek.

1980’li yıllarda başlayan bu maceraya ortak olmak isterseniz Game Dev Tycoon’u indirmenizi tavsiye ediyoruz. Steam’de 18 TL’ye satılan bu oyun ile kendi oyunlarınızı ve hatta konsolunuzu bile yapacağınız bir hikayeyi yönetebilirsiniz!

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP
İşlemci: 2.0 GHz çift çekirdek
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Ayrılmış belleğe sahip grafik kartı
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

17- Terraria

Listemize girmeye hak kazanan bir başka yapım ise Terraria oluyor. Minecraft ile benzer dönemlerde piyasaya çıkan oyun iki boyutlu bir oynanış sunuyor. Oyunun Minecraft ile oldukça benzer olduğunu söylemek de kesinlikle yanlış olmayacaktır.

Bir şeyler inşa etmek ve keşif yapmak Terraria’nın başlıca unsurlarından birisi. Ancak oyundaki eşyaların çeşitliliği oldukça fazla. Bu nedenle saatler boyunca başından kalkmayacağınız bir oyun olabilir. Eğer keşif ve inşa oyunlarını seviyorsanız Terraria’yı 18 TL’ye satın alabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 1.6 GHz
Bellek: 512 MB RAM
Ekran Kartı: Shader Model 1.1 destekli 128 MB VRAM
Depolama: 200 MB kullanılabilir alan

18- Super Meat Boy

Kendine has dokunuşlara sahip eşsiz bir oyun ile devam ediyoruz. Son derece zorlu bir oynanışa sahip olan Super Meat Boy, bir çeşit parkur ve platform oyunu demek mümkün. İki boyutlu bir deneyim sunan Super Meat Boy, şüphesiz listedeki en zor oyun olarak karşımıza çıkıyor. Fakat eğlencesinin de aynı seviyede olduğunu belirtelim.

Oyunda yönettiğimiz bir et parçası olan karakter ile zorlu parkurları geçmeye çalışıyoruz. Gerek oyunun grafikleri gerekse müzikleri ise bizi atmosfere iyice bağlıyor. Ancak bilgisayarınız yormayacağına hiç şüphemiz yok. Üstelik Super Meat Boy kendini zorlamak isteyenler için Steam’de 24 TL’ye satışta.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 1.4 GHz
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: Pixel Shader 3.0, Vertex Shader 3.0 ve DirectX 9 desteği
Depolama: 300 MB kullanılabilir alan

19- Torchlight II

Saatlerinizi geçirmenizi sağlayacak bir RPG aksiyon oyunu ile devam ediyoruz. Runic Games tarafından geliştirilen Torchlight II, inanılmaz eğlenceli bir oynanışa sahip. Üstelik hem fiyatı hem de sistem gereksinimleri her kullanıcıya hitap ediyor diyebiliriz.

Oyun bir RPG oyunun sunduklarını kullanıcıların karşısına çıkarıyor. Büyük bir açık dünya üzerinde dört sınıftan biriyle oluşturduğumuz karakterimizle maceraya atılıyoruz. Aynı zamanda bu yolculukta yanımıza bir evcil hayvan da alabiliyoruz.

RPG ve aksiyon türünden oyunları sevenler için Torchlight II benzersiz bir tercih olacaktır. Üstelik oyun 24 TL’ye satılıyor. Ayrıca sık sık indirime girdiğini de belirtmekte fayda var. Eğer ki RPG türünde bir oyun arıyorsanız mutlaka göz atın deriz! Ancak boş bir anınızda göz atmanızı öneriyoruz. Çünkü bu yapımdan kafanızı kaldıramayacaksınız.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 1.4 GHz
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX 7 Compatible 3D Card
Depolama: 1.7 GB kullanılabilir alan

20- Papers Please

Çöp bilgisayarlar için oyunlar listemizdeki sıradaki oyun Papers Please oluyor. Bir gişe ve pasaport görevlisini yönettiğimiz bu oyun, simülasyon sevenler için harika bir oynanışa sahip. Üstelik saatler boyunca süren bir kurgusu olduğunu da belirtelim.

Oyun distopik bir evrende yer alan ve ağır koşullar ile yönetilen bir ülkede geçiyor. Hatta ülkeye giriş çıkışlarda bile sürekli yeni kurallar karşımıza çıkıyor. Saldırıların bile olduğu bu ülkeye girişler için vurulacak damga ise bizim elimizde. Ancak verdiğimiz yanlış kararlar daha sonradan bize zararlı olabiliyor.

Son derece sürükleyici bir oyun olan Papers Please, beyninizi kullandıracak bir bulmaca oyunu demek de mümkün. Ayrıca 18 TL gibi uygun bir fiyata oyunu satın alabilirsiniz. Eğer daha önce duymadıysanız kesinlikle göz atmanızı öneriyoruz. Yine de satın almak için indirim kovalayabilirsiniz. Çünkü indirim dönemlerinde çok daha uygun fiyatlı oluyor.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP veya daha üstü
İşlemci: 1.5 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: OpenGL 1.4 desteği ya da daha iyisi
Depolama: 100 MB kullanılabilir alan

21- Limbo

Sizler için hazırlamış olduğumuz çöp bilgisayarlar için oyunlar listemizin son sırasında Limbo yer alıyor. 2011 yılında oyuncularla buluşan Limbo, Playdead tarafından geliştirilmiştir. Bağımsız kategorisinde yer alan bir platform bulmaca oyunu olan Limbo, eğlenceli oynanabilirliği sayesinde listemize girmeyi başardı.

Oyunda Limbo adında bir çocuğu canlandırıyorsunuz. Limbo, kız kardeşinin peşinden giderek bir arayış içerisindedir. Bu doğrultuda oyunda karşılaşmış olduğunuz engelleri aşarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Basit grafiklere sahip olan Limbo, düşük kalitedeki grafiklerine rağmen oldukça zevkli bir oyundur. Oyunu 65 TL’ye satın alarak oynayabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP, Vista, 7
İşlemci: 2 GHz işlemci
Bellek: 512MB RAM
Ekran Kartı: Shader Model 3.0 destekli ekran kartı
Depolama: 150 MB kullanılabilir alan

Eğer ki düşük özelliklere sahip bir bilgisayarınız varsa yukarıda sizin için listelediğimiz oyunlar ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Eski olmalarına rağmen oldukça keyifli oyunlar da mevcut çöp bilgisayarlar için topladığımız bu listede kendilerine yer buldular.

Listemizdeki oyunların temel amaçlarının görsellikten ziyade keyifli vakit geçirmek olduğunu unutmamanız gerekiyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz çöp bilgisayarlar için oyunlar listemize göz atarak oynarken keyifli vakit geçirebileceğiniz düşük sistem gereksinimi gerektiren oyunları tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.