En İyi PC Kasası Önerileri – 2023

Bilgisayar toplamak isteyen oyuncular öncelikle hep anakart, RAM ve işlemci üçlüsüne odaklanıyorlar. Daha sonrasında ekran kartı ve depolama ürünleri tercih ediliyor. Fakat en önemli noktalardan birisi PC kasası. Soğutması, alan genişliği, kablo toplama seçenekleri ve malzeme kalitesi gibi konular oldukça önemli. Bu doğrultuda bizler de bu içeriğimizde sizlere en iyi PC kasası modellerini listeleyeceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi PC kasası modelleri listemize geçelim.

BitFenix Nova Mesh SE TG 600W

BitFenix Nova Mesh SE TG 600W

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi PC kasası önerileri listemizin ilk sırasında BitFenix Nova Mesh SE TG 600W yer alıyor. Tayvan merkezli bir bilgisayar kasası üreticisi olan BitFenix, temel olarak giriş seviye bilgisayar kasaları üretiyor. BitFenix Nova Mesh SE TG 600W modeli de markanın giriş seviyesi modellerinden birisidir.

Her ne kadar kasa, giriş seviyesi bir kasa olsa da tasarım konusunda oldukça iddialı. Şirket, bu modelde dahili ARGB fanlarla kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra kasanın yapısı, çelik ve temperli camdan oluşuyor. Bu tasarım tercihi de kasanın oldukça şık bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Ayrıca kasa, toz filtresi özelliği sayesinde donanımların kolay tozlanmasının da önüne geçiyor.

210 mm genişlikte olan kasanın yüksekliği ise 450 mm olarak karşımıza çıkıyor. 380 mm derinliğe sahip olan kasa, donanımları yerleştirme konusunda kullanıcılarına geniş bir alan sağlıyor. Giriş seviyesi için fazlasıyla iddialı olan BitFenix Nova Mesh SE TG 600W, Türkiye’de 1.700 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

BitFenix Nova Mesh SE TG 600W Teknik Özellikleri

Boyut450x210x380mm
Anakart DesteğiATX/mATX/Mini-ITX
Sürücü Yuvaları2x USB Type-A 3.2 Gen 1, 2x HDD 2.5, 2x HDD 3.5
Dahili Fan Sayısı4 adet 120mm fan bulunuyor. Ayrıca 6 adete kadar da destekliyor.

Zalman N5MF

en iyi pc kasası önerileri - Zalman N5MF

Zalman, PC kasaları üreten bir firmadır. Ayrıca bu firmanın uzun senelerdir çok sağlam kasalar çıkarttığını söyleyebiliriz. N5MF modeli de RGB meraklılarını sevindirecek gibi gözüküyor. Çünkü kasa RGB fanlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu aydınlatmayı kasanın üst tarafında bulunan LED tuşu ile değiştirebiliyorsunuz.

Her şeyden önce kasaya tasarım açısından bakacak olursak çok da agresif olmayan bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ön panelde bir mesh ızgara mevcut. Bu ızgaranın çıkartılabildiğini de belirtelim. Fakat mesh ızgara yerine altında bir toz filtresi olsaydı daha iyi olurdu. Çünkü tek başına mesh ızgara içeri giren tozlara çok fazla engel olamıyor. Kasanın içerisi oldukça geniş. Dolayısıyla temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Birçok model işlemci soğutucuyu ve ekran kartını rahatlıkla takabilirsiniz. Bunun çok büyük bir avantaj olduğunu belirtmekte de fayda var. Zalman N5MF, Türkiye’de 2.015 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Zalman N5MF Teknik Özellikleri

Boyut437x200x450mm
Anakart DesteğiATX/mATX/Mini-ITX
Sürücü Yuvaları2x 3.5inç/2.5 inç Combo, 4x 2.5inç SSD
G/Ç Bağlantı Portları1x USB 3.0, 2x USB 2.0, Fan Kontrol Düğmesi,
LED Kontrol Düğmesi, 1x kulaklık ve mikrofon girişi
Dahili Fan Sayısı4 adet 120mm fan bulunuyor. Ayrıca 9 adete kadar da destekliyor.
CPU Soğutucu Desteği158mm
Ekran Kartı Desteği365mm
PSU Desteği160mm
Radyatör Desteği Ön120mm/240mm/360mm
Radyatör Desteği Arka120mm

Dark Guardian Pro

Dark Guardian Pro

Dark markasının ürettiği en iyi kasalardan birisi olan Dark Guardian PRO ile listemize devam ediyoruz. Geniş iç hacmi, ARGB fanları, temperli cam yapısı ile oldukça tercih edilen bir model olduğunu söyleyelim. Mid-Tower kategorisinde karşımıza çıkan Dark Guardian PRO, satın aldığınız zaman 3 adet dahili ARGB fan ile geliyor. Adreslenebilir RGB olması gayet güzel bir özellik. Bu sayede aydınlatmayı dilediğiniz gibi yapabiliyorsunuz.

3 pin anakart bağlantısı ile kasanızın aydınlatmasını anakart, RAM, işlemci soğutucu gibi diğer ARGB aydınlatmalarınız ile senkronize edebilirsiniz. Kasanın yanında gönderilecek uzaktan kumanda ile de kasaya dokunmadan ya da bir yazılım kullanmadan renkleri rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Kasanın sol yanı temperli cam panelden oluşuyor. Tam boyut olarak yerleştirilen bu temperli cam diğer modellere göre daha az karartılmış durumdadır. Böylece kasanızın için daha net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Kasanın içerisinde bulunan fan kontrolcüsü ile kasanızda bulunan tüm fanlara tek bir noktadan hükmedebiliyorsunuz. Bu aslında güzel bir detay olmuş diyebiliriz. Ayrıca fanlar hakkında bahsetmişken kasa içi soğutmaya değinmeden olmaz. Ön tarafı komple saran mesh ızgaranın altında bulunan toz filtresi kasanın içine girmek isteyen tozlara izin vermiyor. Aynı zamanda kasanın ön taraftan da güzel bir hava akışı almasını sağlıyor.

Açıkçası giriş çıkış portlarında Dark elini biraz korkak alıştırmış demek mümkün. Artık USB 2.0 yerine 3.0 hatta Type-C portları olması gerekirken bir adet 3.0 ve 2 adet 2.0 bağlantısına sahip. Kablo toplama panellerine yine bol bol yer verilmiş ama sevilen kauçuk kaplamaya maalesef burada da ulaşamıyoruz. Fakat kasanın sağ yanında kalan kısmında kabloları toplamak için yeterli alan mevcut. Kasanın güncel fiyatı ise 2.200 TL’den başlamaktadır.

Dark Guardian Pro Teknik Özellikleri

Boyut510x220x447mm
Anakart DesteğiATX, Micro ATX, Mini ITX
Sürücü Yuvaları2x 2.5inç/3.5inç combo + 5x 2.5inç
G/Ç Bağlantı Portları1x USB 3.0, 2x USB 2.0, kulaklık + mikrofon
Dahili Fan Sayısı3 adet ARGB 120mm fan bulunuyor. Ayrıca 8 adete kadar da destekliyor.
CPU Soğutucu Desteği165mm
Ekran Kartı Desteği380mm

NZXT H510

en iyi PC kasası önerileri - NZXT H510

Özellikle yurt dışında yapılan PC kurulumlarına göz atıyorsanız sık sık karşınıza NZXT H510 çıkıyordur. Dünya üzerinde en çok tercih edilen PC kasa modellerinden birisidir. Bu nedenle en iyi PC kasası listesinde kendine yer buluyor. İki farklı renk seçeneğine sahip NZXT H510. Siyah ve beyaz olarak seçenekleri mevcut. Siyah kasanın içerisinden kırmızı bir şerit geçiyor. Aynı şerit alanı beyaz kasa içerisinde beyaz olarak mevcut. Fakat bu kasada olan güzel bir özellik bu parçanın değiştirilebiliyor olması. Örneğin mavi ya da mor gibi renkler kullanabilirsiniz.

Kasanın ön panelinde NZXT logosu gömülmüş durumda ve bundan başka hiçbir şey yok. Bu nedenle oldukça sade. Sol yanında temperli cam mevcut. Bu temperli cam PSU korumasının olduğu bölümden en tepeye kadar yükseliyor.

Bu kasanın en büyük özelliği ise kablo toplama konusunda inanılmaz derecede rahat bir kullanıma sahip olmasıdır. Neredeyse kasanın içinde kablo gözükmüyor. Az önce bahsettiğimiz renkli şerit kısım kabloları ciddi anlamda saklarken kasanın sağ yanındaki paneli ise oldukça geniş bir kablolama alanına sahip. Ayrıca kasanın üst tarafında ise bir adet fandan gelecek tozları engelleyeme yeten bir toz filtresi mevcut.

NZXT zaten PC kasaları ile ün yapmış bir marka. Markanın tasarımcıları, daha çok sadelikten yanalar. Ama kasa tasarımları aynı zamanda daha gösterişli bir hale getirmeye de uygun. Bu PC kasasının Türkiye’deki satış fiyatı 2.250 TL’den başlamaktadır.

NZXT H510 Teknik Özellikleri

Boyut210x460x428mm
Anakart DesteğiMini-ITX, MicroATX, ATX
Sürücü Yuvaları2+1 3.5inç ve 2+1 2.5inç
G/Ç Bağlantı Portları1x USB 3.1 Gen 2 Type-C, 1x USB 3.1 Gen 1 Type-A, 1x Kulaklık Ses Jakı
Dahili Fan Sayısı2 adet 120mm fan bulunuyor. Ayrıca 4 adete kadar da destekliyor.
CPU Soğutucu Desteği165mm
Ekran Kartı Desteği381mm’ye kadar destekliyor. Fakat önde sıvı soğutucu olmadan. 325mm’ye kadar destekliyor. Ama önde sıvı soğutucu kurulu iken.
PSU DesteğiStandart
Radyatör DesteğiÖn 2x120mm/2x140mm
Üst 1x120mm/1x140mm. Fakat 1x120mm AER F120 fan dahilken.
Arka 1x120mm. Fakat 1x120mm AER F120 fan dahilken.

MSI MAG Forge 100R

MSI MAG Forge 100R

MSI oyuncuların genelde sevdiği tarzda, oyuncu odaklı bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Kasa üzerindeki keskin çizgiler kasaya oldukça şık bir hava katıyor. MAG Forge 100R tüm bu özellikleriyle listemize girmeye hak kazanıyor. Kasa içerisinde parçalar oldukça rahat durabiliyor. Çünkü kablo düzenleme için açılan panellerden kablolar gayet rahat bir şekilde geçiyor. Fakat bu panellerin kauçuk malzeme ile kaplanmış olmaması biraz görüntü kirliliği yaratabiliyor.

Bunun dışında kasanın yan tarafında temperli cam kullanılmış. Bu sayede bilgisayarınızı oluşturan parçalar her daim gözünüzün önünde yer alıyor. Bu oldukça hoş bir şekilde gözükebilir. Genel olarak oyuncu dünyasına baktığımız zaman oyuncuların bu şekilde kasalar tercih ettiklerini görüyoruz.

Kasa, içerisinde 120mm boyutunda 3 adet fan ile birlikte geliyor. Bu fanlar RGB özelliklere sahip. Ayrıca 9 farklı aydınlatma modunda kullanabiliyoruz. Renk değişimlerini ise MSI Mystic Light yazılımı ile yapabiliyoruz. Bu anlamda şirketin yazılım desteği de sunması büyük avantaj.

MSI MAG Forge 100R modelinin üst tarafına baktığımız zaman giriş çıkış bağlantılarını görüyoruz. Burada sırasıyla 1 adet LED’ler için renk değiştirme düğmesi, 2 adet USB 3.2 Gen1, mikrofon ve ses girişleri, reset ve açma/kapama tuşu bulunuyor.

Kasanın en büyük eksi yanı ise toz filtresi yerine mesh ızgara kullanılmış olması. Aslında temizlenebilir yapıda olan mesh ızgaralar yerine daha kolay takıp çıkartılabilen toz filtreleri kullanılması daha mantıklı olurdu. Tüm bu özellikleri doğrultusunda bu kasayı almak isterseniz Türkiye’de en az 2.350 TL bütçe ayırmanız gerekmektedir.

MSI MAG Forge 100R Teknik Özellikleri

Boyut421x210x499 mm
Anakart DesteğiATX, Micro ATX, Mini ITX
Sürücü Yuvaları2x 3,5inç/2,5inç combo + 3x 2,5inç
G/Ç Bağlantı Portları2x USB 3.2 Gen1 Tip A + 1x HD Ses + 1x Mikrofon
Dahili Fan Sayısı3 adet RGB 120mm fan bulunuyor. Ayrıca 6 adete kadar da destekliyor.
CPU Soğutucu Desteği160mm
Ekran Kartı Desteği330mm
PSU DesteğiStandart ATX 160 mm, maks. 200 mm fakat 3,5 inç HDD muhafazası olmadan.
Radyatör DesteğiÖn: 3x 120 mm / 2x 140 mm’ye kadar Üst: 2x 120 mm / 2x 140 mm’ye kadar Arka: 1x 120 mm’ye kadar

Asus TUF Gaming GT301

Asus TUF Gaming GT301

Teknoloji devi Asus, bilgisayar kasası sektöründe de kullanıcılarına hizmet vermektedir. Asus, bu kategoride daha çok oyunculara hitap eden ürünler üretmektedir. Bu doğrultuda en iyi PC kasası modelleri listemizde yer verdiğimiz Asus TUF Gaming GT301 de çoğunlukla oyunculara hitap etmektedir.

Asus’un bu modelde sade fakat çok şık bir tasarım kullandığını söyleyebiliriz. Metalden üretilen kasa, siyah ağırlıklı bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra Asus, kasada temperli cam kullanarak kasanın tasarımını daha da şık hâle getirdi. Ayrıca kasada yer alan dahili ARGB fanlar, kasaya ayrı bir hava katıyorlar.

Dahili aydınlatmaya sahip olan kasa, kullanıcılarına LED kontrol imkanı da sağlamaktadır. Kasanın kullanışlılığını artıran özelliklerinin başında toz filtresi gelmektedir. Bu filtre sayesinde kasa, bilgisayar donanımlarının daha az tozlanmalarını sağlıyor. 426 mm genişliğe sahip olan Asus TUF Gaming GT301, kullanıcılarına donanımları kolaylıkla yerleştirebilme imkanı veriyor. Hem tasarımıyla hem de kullanılabilirliğiyle oldukça başarılı PC kasası modellerinden olan Asus TUF Gaming GT301, Türkiye’de 3.200 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Asus TUF Gaming GT301 Teknik Özellikleri

Boyut426x214x482 mm
Anakart DesteğiATX, Micro ATX, Mini ITX
Sürücü Yuvaları2x USB Type-A 3.2 Gen 1, 4x HDD 2.5, 2x HDD 3.5
Dahili Fan Sayısı3 adet RGB 120mm fan bulunuyor. Ayrıca 6 adete kadar da destekliyor.

Cooler Master MasterBox TD500

Cooler Master MasterBox TD500

Cooler Master PC kasaları konusundaki hünerlerini MasterBox MB511 modelinde de sergilemiş durumda. Harika bir tasarım ile kullanıcılarını memnun etmeyi başaran bir kasa olduğunu söyleyebiliriz. İncelemeye kasanın ön tarafından başlayalım. Mesh bir ızgara ile kasa içeriye güzel bir hava akışı sağlıyor. Bu mesh ızgara kasanın alt ve üst taraflarındaki toz filtreleri ile desteklenmiş. Kasanın ön tarafı plastik malzemeden, yan paneli temperli cam, geri kalan yerleri ise çelik malzemeden üretilmiş.

Kasa ile ilgili daha önceden video incelemesi izlemiş ya da araştırmaya önceden başlamış olanlara not düşmekte fayda var. Kasanın ilk modellerinde yan panel pleksi malzemeden üretilmiş olmasına rağmen ilerleyen zamanlarda bu modelde temperli cam kullanılmaya başlanmış.

Ürünü aldığınız zaman 3 adet ARGB fan ile birlikte geliyor. Bu fanlar kasanın ön tarafına montelenmiş durumda fakat siz dilediğiniz gibi yerlerini değiştirebilir ya da yenilerini ekleyebilirsiniz. Toplamda 7 adete kadar fan desteği mevcut.

Kasa ilk olarak 2018 yılında ülkemize girmiş olsa bile günümüzde de hâlâ daha aktif olarak tercih edilen kasalar arasında bulunuyor. Eğer ki PSU’nuz yoksa ya da daha iyi bir model ile değiştirmek istiyorsanız 650W 80+ özellikli PSU ile birlikte kasayı şu anda 4.000TL’den başlayan fiyatlarla satın almanız mümkün.

Cooler Master MasterBox TD500 Teknik Özellikleri

Boyut496x217x469mm
Anakart DesteğiATX, Micro ATX, Mini ITX
Sürücü Yuvaları2x 2,5/3,5inç combo + 5x 2,5inç
G/Ç Bağlantı Portları2x USB 3.2 Gen1, kulaklık ve mikrofon girişi, 1x ARGB Kontrolcü, 1x ARGB splitter
Dahili Fan Sayısı3 adet ARGB 120mm fan bulunuyor. Ayrıca 7 adete kadar da destekliyor.
CPU Soğutucu Desteği165mm
Ekran Kartı Desteği410mm
PSU Desteği180mm
Radyatör DesteğiÖn 120mm/140mm/240mm/280mm/360mm/(75mm boşluk)
Üst 120mm/240mm/360mm/(44mm maks. Anakart bileşen yüksekliği)
Arka 120mm

Cooler Master MasterBox MB511

en iyi pc kasası modelleri - Cooler Master MasterBox MB511

En iyi PC kasası içeriğimizde bir Cooler Master modeli ile daha karşı karşıyayız. Keskin çizgileri ve agresif tasarımı ile özellikle oyuncuların dikkatini çeken bir kasa modeli ile devam ediyoruz. MasterBox TD500 listemizdeki ilgi çeken modeller arasında yer alıyor.

Bu model, biri beyaz diğeri siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile satışa sürülmüş. Siyah daha sert bir görünüme sahipken beyaz tasarım özellikle temiz bir kurulum yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir model. Ama temiz kurulumlarda daha sade kasaların da tercih edildiğini söylemekte fayda var. Yani çok sadece bir tasarım yapacaksanız kasa rengi ile kurtarsa da tasarımı ile biraz aykırı kalabilir.

Kasa, poligonal yapılı ön cephesi farklı bir görünüm kazanıyor. Poligonal yapıdan uzanan tasarım çizgilerini yan paneldeki kristalize edilmiş temperli cam tamamlamış. Yani ön ve yan taraf aslında bir bütün şeklinde tasarlanmış. Ön taraftaki poligonal yapının mesh yapıda olması hava akışını sağlıyor. Buradan da havayı üç adet 120mm’lik fan sağlıyor. Ayrıca bu fanların ARGB özelliğine sahip olduğunu söyleyelim.

Kablo toplama kısmında hem yan panelde hem de kasa içerisinde yeteri kadar alan yer alıyor. Yine bu tarz kasalarda kauçuk kablo panelleri sayesinde daha temiz bir görünüm elde ederken diğer yandan da kabloların zarar görmesini engellemiş oluyoruz. Kasanın üst tarafında manyetik toz filtresi ise yine temizlik kısmında işimizi kolaylaştırıyor. Cooler Master MasterBox TD500 modeli yanında 750W 80+ PSU ile birlikte 5.450TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Aslında PSU ile beraber alındığında birçok konuda ihtiyaçlarınızı karşılamış oluyor.

Cooler Master MasterBox MB511 Teknik Özellikleri

Boyut493x217x469mm
Anakart DesteğiATX, Micro ATX, Mini ITX, E-ATX
Sürücü Yuvaları2x 2.5/3.5inç combo + 4(2+2) 2.5inç
G/Ç Bağlantı Portları2x USB 3.2 Gen1, 1x 3.5 mm Ses Jakı, 1x 3.5 mm Mikrofon Jakı, 1x ARGB Kontrolcü (yalnızca S01 sürümleri için), 1x ARGB splitter
Dahili Fan Sayısı4 adet ARGB 120mm fan bulunuyor. Ayrıca 6 adete kadar da 120mm destekliyor.
CPU Soğutucu Desteği165mm
Ekran Kartı Desteği410mm
PSU Desteği180mm / 295mm fakat HDD kafesi çıkarılmış halde.
Radyatör DesteğiÖn 120mm/140mm/240mm/280mm 360mm
Üst 120mm/240mm/360mm
Arka 120mm

Corsair 4000D

Corsair 4000D Airflow

Corsair 4000D modeli siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Kasanın ön tarafında sadece Corsair logosu mevcut. Bunun yanında ön panelin hemen yan tarafında bulunan alanlardan içeriye yeterli düzeyde hava giriyor. En önemlisi bu panelin arkasında bizi mesh bir ızgara ile manyetik toz filtresi karşılıyor. Bu sayede bu güzel kasanın içi temiz kalmayı başarıyor.

Sol yan panelde temperli bi cam mevcut. Bu temperli cam mevcut alanın tamamını kapsıyor. Yazının başında RGB sevmeyenlere göre dedik ama Corsair bu noktada RGB sevenleri de unutmamış. Kasanın içerisine takacağınız aydınlatmalar sayesinde sistemini daha farklı gösterebilirsiniz. Bu temperli camın biraz karartılmış olduğunu da söyleyelim. Yani aydınlatmalar tahmin ettiğinizden biraz daha soluk kalabilir.

Üst panelde bir adet manyetik toz filtresi mevcut. Buna ek olarak kasanın altında da PSU’ya toz girmesini engellemek için yine bir toz filtresi mevcut. Giriş çıkış portlarında ise sırasıyla açma/kapama düğmesi, bir adet USB 3.0, bir adet USB Type-C, hoparlör/kulaklık girişi ve reset tuşu yer alıyor.

Kasanın iç kısmı ile devam edelim. Üründe PSU’yu saran bir koruma paneli mevcut. PSU’dan çıkan kablo karışıklığını gayet güzel saklıyor. Bunun dışında içerisinde kauçuk paneller olmasa da kabloları saklamak için özel bir alan yapılmış. Bu sayede arkadan öne doğru uzanan kabloların görüntü kirliliği oluşturması engellenmiş. Son olarak ürünün fiyat kısmına gelecek olursak Corsair 4000D Airflow 7.300 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Kesinlikle rakiplerine göre özellikleri ve tasarımı açısından bakarsak bu parayı hak ettiğini söyleyebiliriz.

Corsair 4000D Teknik Özellikleri

Boyut453x230x466mm
Anakart DesteğiE-ATX, ATX, Micro ATX, Mini ITX
Sürücü Yuvaları2x 3.5inç + 2x 2.5inç
G/Ç Bağlantı Portları1x USB 3.1 Type-C, 1x USB 3.0 Type-A, 1x Kulaklık/Mikrofon
Dahili Fan Sayısı2 adet 120mm fan bulunuyor. Ayrıca 6 adete kadar da destekliyor.
CPU Soğutucu Desteği170mm
Ekran Kartı Desteği360mm
PSU Desteği180mm Fakat HDD kafesi çıkarılırsa 220mm
Radyatör DesteğiÖn 280mm/360mm
Üst 240mm/280mm

MSI MPG GUNGNIR 110M

MSI MPG GUNGNIR 110M

MSI yine oyuncuları can evinden vuran bir tasarım harikasıyla karşımıza çıkıyor. Şık görünümünün yanı sıra farklı özellikleri ile de göz kamaştırıyor. MSI MPG GUNGNIR 110M’in ön panelinin yarısı mesh panel, diğer yarısı ise cam panelden oluşmaktadır. Bu ön panelde bulunan mesh yapı parçadan ayrılabiliyor. Ayrıca ön panelin arkasında ise bir adet toz filtresi mevcut. Üstelik bu parça oldukça kolay bir şekilde sökülüp takılabiliyor. Daha sonra hemen arkasında ise 3 adet Auto-RGB fan yer alıyor. Yani ön taraftan kasanın içerisine güçlü bir hava akımı giriyor.

Yan panel ise tamamen temperli cam ile kaplanmış durumda. Bu sayede kasanın içerisini rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca kasanın üst ve alt taraflarında ise bu defa ön tarafından bağımsız olmak üzere manyetik toz filtreleri mevcut. Kasanın en güzel özelliklerinden birisi ise ön taraftaki giriş çıkış portlarında yer alıyor. Çünkü 2 adet USB 3.2 Gen1 Type-A kullanılmış ve onun hemen yanında bizi bir adet USB Type C karşılıyor.

Artık kasalarda bol bol görmek istediğimiz bir özellik Type-C bağlantısı. Teknolojik cihazlar arasında gittikçe hızla yayılan bu bağlantı türü aynı zaman yüksek hız sağlıyor. Bunun dışında yine bu portun üzerinde mikrofon ve kulaklık girişleri de mevcut.

Kasada kablo toplama kısmına da önem verildiğini görüyoruz. Kauçuk kaplı kablo panelleri kasanın hem daha düzenli olmasını sağlamış hem de daha karizmatik bir görünüm kazandırmış. Bu kasaya sahip olmak isterseniz şu anda piyasada 7.500 TL’den başlayan fiyatlarla kasayı satın alabilirsiniz.

MSI MPG GUNGNIR 110M Teknik Özellikleri

Boyut
215x430x450mm
Anakart DesteğiATX / M-ATX / Mini-ITX
Sürücü Yuvaları2x 2.5”, 2x 3.5”/2.5” combo
G/Ç Bağlantı Portları2x USB 3.2 Gen1 Type-A, 1x USB 3.2 Gen2 Type-C, HD ses/mik
Dahili Fan Sayısı4 adet 120mm fan bulunuyor. Ayrıca 6 adete kadar 120mm ya da 4 adet 140mm fanları da destekliyor.
CPU Soğutucu Desteği170mm
Ekran Kartı Desteği340mm
PSU DesteğiStandart ATX, maks. 250mm ama 3.5” HDD kafesi olmadan
Radyatör DesteğiÖn 120mm/140mm/240mm/280mm/360mm
Üst 120mm/240mm
Arka 120mm

Cougar Conquer

Cougar Conquer

Tasarımıyla muhteşem bir görüntüye sahip olan Cougar Conquer modeliyle en iyi PC kasası modelleri listemize devam ediyoruz. Son derece agresif ve fütüristik bir görüntü sağlayan Conquer, listemizdeki en ilginç modellerden biri gibi gözüküyor. Aynı zamanda listemizdeki en büyük kasa olduğunu da belirtelim.

Midi Tower türünde bir kasa olsa da hem yükseklik hem de derinlik açısından son derece rahat bir kuruluma imkan sağlayacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak özellikle port konusunda beklenen performansı göstermediğini söylemek gerek.

Kasada üç adet kurulu fan yer alıyor. Üstelik bu fanların LED ışıklandırması olduğunu da söyleyelim. Buna ek olarak alüminyum ve iki temperli cam da kasanın tasarımına ekstra bir şıklık katıyor.

Listemizin en geniş kasası olan Cougar Conquer modelinin Full Tower bir sürümü de mevcut. Ancak zaman zaman ülkemizde temin etmek mümkün olmuyor. Eğer daha büyük bir kasa arıyorsanız o modeli de incelemenizi tavsiye ediyoruz. Cougar Conquer modelinin fiyatı ise 8.750 TL’den başlıyor.

Cougar Conquer Teknik Özellikleri

Boyut685x255x580 mm
Anakart DesteğiMini-ITX, Micro-ATX, ATX
Sürücü Yuvaları3x 3.5inç + 4x 2.5inç
G/Ç Bağlantı Portları2x USB 3.0/Mikrofon/Ses
Dahili Fan Sayısı3 adet fan bulunuyor. Toplamda 5 fan destekliyor. LED ışıklandırması da mevcut.
CPU Soğutucu Desteği190mm
Ekran Kartı Desteği350mm
PSU Desteği220mm

En İyi PC Kasası Modelleri: Genel Değerlendirme

Masaüstü bilgisayarlar için PC kasası, olmazsa olmaz donanımlardan birisidir. Bilgisayar kullanıcıları, bilgisayar donanımlarını PC kasasına yerleştirerek kullanabilmekteler. Bundan dolayı masaüstü bilgisayar satın almaya karar veren kişiler, en iyi PC kasası hangisi diye merak etmekteler.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde, en iyi PC kasası modellerini listeledik. Listemizde her bütçeye uygun PC kasasına yer vermeye çalıştık. Bu kasaların içerisinde ofis için geliştirilen kasalardan oyuncu kasalarına kadar çok çeşitli kasa modelleri mevcut. Bu sayede hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak sizler için en uygun PC kasasını kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.

“En İyi PC Kasası Önerileri – 2023” üzerine bir yorum

  1. önerdiğiniz kasaların hepsi boyut olarak küçük insanlar yanlıs kasa alıp ısınma sorunu yasayabılır guncelleyın

Yorumlar kapalı.