Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar: PC – 2024

Evde tek başınıza oyun oynamaktan sıkıldınız mı? İşte karşınızda Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar listesi! Bu listedeki oyunlar sayesinde dilerseniz rekabetçi olarak arkadaşlarınızla oynayabilir ya da bir oyunun hikayesine beraber ortak olabilirsiniz. Baştan uyaralım, liste oldukça kalabalık fakat okumakta fayda var.

İçindekiler

Fortnite – Battle Royale

Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

Fortnite mantık olarak baktığınız zaman PUBG tarzında bir oyun. Yani amacınız hayatta kalmak. Peki PUBG’ye göre farkı ne diye soracak olabilirsiniz. PUBG biraz daha gerçekçi modellemelere sahip bir oyunken Fortnite ise daha çok çizgi film karakterleri gibi modellemelere sahip.

Oyunu maksimum 4 kişilik ekip ile beraber oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra iki kişilik ve tek kişi olarak da girebilirsiniz. Oyunda yine PUBG’de olduğu gibi daralan bir çember var. Bir yandan yapılaşmaya, bir yandan silah aramaya çalışıyorsunuz. Bu sırada rakiplerinizle de mücadele etmeniz gerekiyor. Bir başka modunda ise 16-16 olmak üzere iki ekip var ve belirli bir öldürme sayısı mevcut. Bu öldürme skoruna ilk ulaşan takım kazanmış oluyor.

Artıları ve Eksileri

Fortnite, Epic Games tarafından 2017 yılında ücretsiz olarak yayınlandı. Arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar arasında yer alıyor. Ayrıca birçok platformda da destekleniyor. Oyunun içerisinde bulunan bazı danslar oldukça komik. Bunun yanında Türkçe dil desteğinin olması da güzel. Eksi kısmına bakacak olursak eğer ki çizgi film karakterleri gibi modellemelerden çok zevk almıyorsanız ve gerçekçilik arıyorsanız oyun pek size göre değil.

Fortnite – Battle Royal Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bitİşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
İşlemci: Core i3 3.3 GHzİşlemci: Core i5 3.5 GHz
RAM: 4GB RAMRAM: 8GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD 4000Ekran Kartı: Nvidia GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870 muadili DX11 GPU

PlayerUnknown’s BattleGrounds (PUBG)

pubg - teknoloji

Hala oynamayan var mı bilmiyorum ama arkadaşlarla oynarken gayet keyif veren oyunlardan birisi PUBG. Ama yine de hiç oynamayanlar için açıklayalım oyunu. Oyunda dilerseniz dört, dilerseniz iki kişilik takımlar oluşturabileceğiniz gibi tek başınıza da yer alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra oyunun hemen başında uçaktasınız ve sizinle beraber aynı uçakta toplamda 100 kişi bulunuyor.

Uçağın ilerlediği yönde dilediğiniz zaman aşağı atlayabilirsiniz. Amaç en son hayatta kalan olmak. Tabii bu esnada bol bol eşya toplamanız ve hayatta kalmak için taktikler planlamanız gerekiyor. Eşya toplayayım derken düşmanlara da dikkat etmekte fayda var. Ayrıca sizi gitgide köşeye sıkıştıran çemberi de unutmamak lazım.

Artıları ve Eksileri

Arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar arasında yer almayı hak ediyor. Oldukça keyif veren bir oyun. Ayrıca farklı platform destekleri de mevcut. Sezon içerisinde belirlenen görevleri yaparak da farklı kostümler ve eşyalar elde edebilirsiniz. Eksi yanı olarak sanırım yavaştan modası geçiyor. Yani oyuncular biraz sıkıldı gibi. Fakat hala oynayanlar da mevcut.

Playerunknown’s BattleGrounds (PUBG) Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300İşlemci: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GBEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB
Depolama: 30 GB kullanılabilir alanDepolama: 30 GB kullanılabilir alan

Don’t Starve Together

dont starve together

Don’t Strave Together oyunu 2016 yılında Steam’de piyasaya sürüldü. Don’t Starve oyununun ardından ortaya çıkan yapım çok oyunculu bir yapıya sahip. Yine arkadaşlarla oynanabilecek bir hayatta kalma oyunu. Oyunun kendine özgü grafikleri var. Yani gerçekçi grafiklere sahip bir oyun beklemeyin. Fakat oyun her yaştan kesime hitap ediyor.

Oyunda tek amacımız hayatta kalmak değil. Bunu yaparken bir yandan yiyecek bulmaya çalışıp bir yandan da etrafı keşfediyoruz. Tabii ki bazen yapabileceklerimizin farkına varamıyor ve sınırlarımızı zorluyoruz. Bu arada oyundaki diğer yaratıkları da unutmamak gerekir. Hatta başımıza bir şey gelmesin şimdi diye düşünürseniz ormanda topluca hareket etmeniz daha mantıklı olur.

Artıları ve Eksileri

Oyun kendine has görselleri ve oynanışı ile oldukça güzel. Fakat gerçekçi grafikleri sevenler için hayal kırıklığı yaratabilir. Beklemediğiniz anda beklemediğiniz canavarlar tarafından toplu katliama uğradığınız zamanlarda aslında oldukça komik oluyor. Arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar arasında kesinlikle yer alıyor. Ucuz olması da güzel bir artı.

Don’t Starve Together Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista/Windows 7/Windows 8
İşlemci: 1.7+ GHz veya daha iyisi
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: Radeon HD5450 ya da daha iyisi; 256 MB ya da daha iyisi
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 3 GB kullanılabilir alan

Counter Strike 2

Counter Strike: Global Offensive’i bilmeyen yoktur. Öyle ki çok oynamadım diyen oyuncular bile herhalde 200 saat harcamıştır bu oyunda. Evet çok bilindik bir oyun fakat arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar listesinde olmazsa olmazlardan kendisi. Valve, efsane oyunu güncelleyerek Counter Strike 2 olarak oyuncuların karşısına çıktı.

Tabii ki Counter Strike serisi ile ilgili pek fazla açıklama yapmaya gerek yok. Nitekim bu seri yıllardır oyun dünyasındaki yerini herkese başarıyla kanıtlamış yapımları ortaya çıkardı. Counter Strike 2 ise bu yapımların en güncel sürümü olarak oyunculara sunulmakta. Eğer arkadaşlarınızla oynamak için online bir FPS oyunu arıyorsanız Counter Strike 2 harika bir seçenek olabilir.

Artıları ve Eksileri

Oyun iyi giderken her şey mükemmel düzeyde keyif veriyor. Örneğin seviye atladığınız zaman sanki maaşınıza zam almışçasına seviniyorsunuz. Ama seri bir şekilde kötü gidişat başladıysa o zaman çok sinirlenme noktasına geliyorsunuz. En büyük eksi yanı eğer ki çok sinirli bir yapıya sahipseniz sürekli olarak kırdığınızın yerine koymak için yeni klavye ve mouse almak zorunda kalıyorsunuz.

Ayrıca oyun Türkçe dil desteğine sahip olsa da oyuncu profili yüzünden resmen Rusça öğreniyorsunuz. Özellikle Türkiye bölgesinde konum gereği Rus oyuncu sayısının son derece fazla olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak arkadaşlarınızla birlikte oyuna girdiğinizde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Counter Strike: Global Offensive Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 / AMD Phenom™ X3 8750 ya da daha iyi
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: En düşük 1 GB belleğe sahip olmalı.
Depolama: 85 GB kullanılabilir alan

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege “taktiksel” bir nişancı oyunu. Bir başka deyişle Call of Duty ya da Battlefield gibi herkesi ortadan kaldırmaya çalışıp ölünce oyuna devam edebildiğiniz bir yapıya sahip değil. Kalıcı bir ölüm sistemi var o nedenle taktiksel kısmı burada büyük önem arz ediyor.

Oyunda farklı türde operatörler var. Kendi içlerinde saldıran ve savunan olarak ikiye ayrılıyor. Her birlikte 2 saldıran ve 2 savunan mevcut. Öncelikle savunanların amacı bölgelerinde bulunan iki adet bombayı savunmak ve çözülmesini engellemek. Saldıranların amacı ise bu bombaları imha etmek.

CS:GO ile benzer gözükse de farklı bir yapıları olduğunu da söylemek gerek. Çünkü operatörlerin farklı özelliklerinin olması büyük fark yaratıyor iki oyun arasında. Oynaması oldukça eğlenceli bir oyun. En azından gerçekçi grafikleri sevenler için güzel bir alternatif.

Artıları ve Eksileri

Ubisoft, CS:GO tarzı oyunlara güzel bir alternatif sunmuş. Aktif olarak oynayan sayısı da oldukça yüksek. Fakat Ubisoft, oyunun satış fiyatı ile oyunculardan eleştiri topladı dememiz yanlış olmayacaktır. Yine de indirim dönemlerinde oyunun bir hayli düşüş yaşadığını belirtmekte fayda var.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci: Intel Core i3 560 @ 3.3 GHz ya da AMD Phenom II X4 945 @ 3.0 GHzİşlemci: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz ya da daha iyisi veya or AMD FX-8120 @ 3.1 Ghz ya da daha iyisi
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 veya AMD Radeon HD 5870Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 (ya da GTX 760 / GTX 960) veya AMD Radeon HD 7970 (ya da R9 280x [2GB VRAM] / R9 380 / Fury X)
Depolama: 61 GB kullanılabilir alanDepolama: 61 GB kullanılabilir alan

The Forest

the forest - Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

Listede en çok keyif alarak oynadığımız oyunlardan birisi The Forest. Açık konuşmak gerekirse arkadaşlarla oynamak çok daha keyifli. Tek başınıza oynadığınızda ise biraz daha az eğlenceli olabiliyor. Bu nedenle arkadaşlarınızla denemeniz gereken yapımlardan birisi.

Oyunda uçağımız düşüyor ve tam kendimize geldiğimiz anda birisinin oğlumuzu kaçırdığını görüyoruz. Amacımız oğlumuzu bulmak ve bir an önce adadan ayrılmak. Ama tabii ki böyle bir oyunu oynarken emin olun oğlunuz ikinci planda kalıyor. Hem oyunun içerisindeki etkileşimler hem de farklı canavarlar ile oynanış konusunda öne daha baskın olduğunu belirtelim. Doğal olarak bu da hikayeyi ikinci plana atmanıza yardımcı oluyor.

Özellikle arkadaşlarınızla birlikte oynadığınızda saatlerinizi geçirebileceğiniz bir yapım olduğuna parmak basalım. Arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar kategorisinde en keyifli oyun belki de The Forest. Eğer ki bu oyuna dair bir tecrübeniz yoksa mutlaka bir şans verin.

Artıları ve Eksileri

Ekibiniz ile oynuyorsanız inanılmaz keyifli bir oyun. Türkçe dil desteği artı bir avantaj. En önemlisi oyunun hikayesi diyebilirim. Hiç beklemediğiniz bir sona sahip ve gerçekten çok etkiliyor. Şahsen ben hala ikinci oyunun çıkmasını iple çekiyorum. Bunun yanında eksi yanlarına bakacak olursak bazen kendinizi müteahhit gibi bir şeyler dikerken buluyorsunuz. Bu nedenle hikayeden bizi koparan inşaat kısmı biraz can sıkabiliyor.

The Forest Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHzİşlemci: Dört çekirdek işlemciler
Bellek: 4 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GTEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560
Depolama: 5 GB kullanılabilir alanDepolama: 5 GB kullanılabilir alan

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

Yıllara meydan okumuş bir başka yapım ile arkadaşlarla oynanacak oyunlar listemize devam ediyoruz. Zombilerin istila ettiği bir dünyada arkadaşlarınızla beraber hayatta kalmaya çalıştığınız bir oyun Left 4 Dead 2. İçerisinde bol bol aksiyon içeriyor. Peki bu oyunu arkadaşlarla oynamak neden keyifli?

Oyunda bir yerden bir yere giderken birçok zombiyi öldürmek zorunda kalıyorsunuz. Siz bu zombilerle mücadele ederken o aksiyon içerisinde belki de farkında olmadan arkadaşlarınızla da kapışıyorsunuz. Örneğin arkadaşınız zombileri öldürmek için bir yere molotof kokteyli attığında tam o noktada kendinizi alevlerin içerisinde yanarken görebiliyorsunuz. Yani aslında kim kime dum duma giden bir oyun ama oldukça keyifli.

Artıları ve Eksileri

Zombili oyunları sevenler için zaten güzel bir oyun. Farklı özelliklere sahip zombilerin oyun içerisinde görmek keyif verici. Eğer zombili oyunlara çok ön yargılı yaklaşıyorsanız Left 4 Dead 2 ile bu ön yargıları kırabilirsiniz. Ayrıca düşük özellikli sistemlerde bile rahatlıkla çalıştırabileceğiniz bir oyun.

Eksi yanına bakacak olursak aksiyon iyi, güzel ama bir süreden sonra da aksiyon ne zaman bitecek diye sorguluyorsunuz. Çünkü çok yoğun bir oynanışa ve zombi akınına sahip. Bu da zaman zaman nefes alacak boşluk bırakmayabiliyor.

Left 4 Dead 2 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows® 7 32/64-bit / Vista 32/64 / XPİşletim Sistemi: Windows® 7 32/64-bit / Vista 32/64 / XP
İşlemci: Pentium 4 3.0GHzİşlemci: Intel core 2 duo 2.4GHz
Bellek: 2 GB RAMBellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: ATI X800, NVidia 6600 ya da daha iyisiEkran Kartı: NVidia 7600, ATI X1600 ya da daha iyisi
Depolama: 13 GB kullanılabilir alanDepolama: 13 GB kullanılabilir alan

NBA 2K

nba-2k

Eğer siz de basketbol tutkunuysanız arkadaşlarınızla beraber maç yapabileceğiniz en iyi ve güncel oyun şu anda NBA 2K. NBA maçlarını seviyorsanız ve oynamaktan da keyif alıyorsanız arkadaşlarınızla karşılıklı olarak maç yapabilirsiniz. Hatta takımınızı kurarak başka takımlarla da maç yapabilirsiniz. Yani dilerseniz aynı takımda, dilerseniz farklı takımda olabilirsiniz.

Dilerseniz arkadaşlarınızla bir araya gelip bir NBA turnuvası da gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki online oynama açısından da NBA serisi listenin önemli üyeleri arasında yer alıyor. Açıkçası NBA 2K hakkında söyleyebilecek çok fazla bir şey yok. Zaten pek alternatifi olan bir seri değil. Bu nedenle basketbol oyunu arıyorsanız tercihiniz NBA 2K’den yana kullanmanızı öneriyoruz.

Artıları ve Eksileri

Oyunun artılarına göz atarsak sayabileceğimiz pek çok konu olduğunu söyleyebiliriz. Piyasadaki en düzgün mekaniklere sahip olan basketbol oyunu olması bile kendisini zirveye taşıyor. Ayrıca gerek yerel gerek online bağlantı ile oyun oynama imkanı sunması birçok oyuncunun aradığı bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Eksilerine baktığımızda ise yıllar geçtikçe değişmeyen unsurlar gözümüze batıyor demek mümkün. Oyunun şu anki sürümü son derece başarılı olsa da bir önceki yıllar ile önemli bir farklılığı bulunmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu da güncel oyunu satın almanın ne kadar gerekli olduğunu oyunculara sorgulatıyor.

NBA 2K23 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit ya da Windows 10 64-bitİşletim Sistemi: Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit ya da Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel® Core™ i3-2100 @ 3.10 GHz / AMDİşlemci: Intel® Core™ i5-4430 @ 3 GHz / AMD FX-8370 @ 3.4 GHz ya da daha iyisi
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GT 450 1GB / ATI® Radeon™ HD 7770 1GB ya da daha iyisiEkran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 770 2GB / ATI® Radeon™ R9 270 2GB ya da daha iyisi
Depolama: 110 GB kullanılabilir alanDepolama: 110 GB kullanılabilir alan

FIFA

Arkadaşla oynanabilecek en eğlenceli oyunların başında FIFA serisi geliyor. EA, her sene serinin yeni oyununu oyuncularla buluşturuyor. Seri, bir süredir en başarılı futbol oyunlarının başında geliyor. Bundan dolayı futbol tutkunu olan kişiler, arkadaşlarıyla futbol maçı yapmak istediklerinde tercihlerini genellikle FIFA serisinden yana kullanıyorlar.

Artıları ve Eksileri

EA, her sene olduğu gibi bu sene de FIFA serisinde geniş bir veritabanı ile oyuncuların karşısına çıktı. Bu sayede futbol hayranları, EA SPORTS FC 24’de istedikleri takımı seçerek maç yapabiliyorlar. FIFA serisinin grafik kalitesi, artık kendisini kanıtlamayı başardı diyebiliriz. EA SPORTS FC 24, oldukça kaliteli grafik unsurları ile oyuncularla buluştu.

Bunun yanı sıra EA, her FIFA oyununda olduğu gibi bu oyunda da oynanabilirliğe oldukça özen gösterdi. Tabii ki oyunda yer alan birkaç bug mevcut. Ancak EA, yayınladığı güncellemeler ile bu hataları en aza indirmeye devam ediyor.

Oyunun en kötü iki özelliğinden ilki ise yüksek fiyatı oluyor. EA oyunlarının genelinde benzer bir fiyat politikası bulunsa da FIFA oyuncuları bu konudan oldukça dem vuruyor. Daha da ötesinde ise NBA ile benzer bir şikayetin yer aldığını görmek mümkün. EA SPORTS FC 24 oyuncuları da oyuna eklenen bir unsur olmadığını belirtiyor. Yalnızca online oynayabilmek için yeni sürümü almanın gerekli olup olmadığı sorgulanıyor.

EA SPORTS FC 24 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 – 64-Bitİşletim Sistemi: Windows 10 – 64-Bit
İşlemci: Intel Core i5-6600K 3.50GHz veya AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHZİşlemci: Intel Core i7-6700 3.40GHz veya AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHZ
Bellek: 8 GB RAMBellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB veya AMD Radeon RX 570 4GBEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 veya AMD RX 5600 XT
Depolama: 100 GB kullanılabilir alanDepolama: 100 GB kullanılabilir alan

Football Manager

Futbol tutkunları, maç yapmak kadar takım yönetmekten de zevk alıyorlar. Bundan dolayı Football Manager serisinin oyunları, uzun süredir en çok oynanan oyunların başında geliyorlar. Serinin oyunları, bir süredir oyunculara online oynama imkanı da sunuyor.

Bu sayede oyuncular, arkadaşlarıyla veya internetten eşleştikleri rakipleriyle menajerlik yeteneklerini yarıştırabiliyorlar. Böylece Football Manager serisi de arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Artıları ve Eksileri

Football Manager, piyasada yer alan en iyi futbol menajerlik oyunu diyebiliriz. Bundan dolayı gerçekçi bir menajerlik serüveni yaşamak için Football Manager ideal bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra oyun, oldukça geniş bir veritabanına sahip. Böylece oyuncular, başladıkları bir kariyere sıkılmadan uzun bir süre devam edebiliyorlar.

Oyunun eksi yönlerinde ise fiyat ve grafik kalitesini söyleyebiliriz. Football Manager serisi genelde uygun fiyatlarla oyuncularla buluşuyordu. Ancak serinin son oyunları biraz daha yüksek fiyatlarla sunuluyor. Bunun yanı sıra serinin grafikleri, yıllardır aynı düzeyde diyebiliriz. SEGA, grafikler konusunda iyileştirme yaptıklarını belirtse de serinin oyunlarında grafik konusunda büyük değişiklikler yaşanmıyor.

Football Manager 2024 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10/11 – 64-Bit
İşlemci: Intel Core 2 / AMD Athlon 64 1.8GHz veya daha üstü
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForece 9600M GT, AMD/ATI Mobility Raedon HD 3650 veya daha üstü
Depolama: 7 GB kullanılabilir alan

Grand Theft Auto 5 – Online

gta5online - teknoloji

GTA V zaten senelerdir tek oyunculu olarak oynadığımız oldukça keyif veren bir dünya. GTA 6 çıkana kadar da sanırım ara ara kurup oynayacağız. Ama oyunu arkadaşlarınızla oynamak isterseniz o zaman Online modunu tercih edebilirsiniz.

Banka soyalım, yarış yapalım, adam vuralım, uçalım, kaçalım. Ama hepsini arkadaşlarımızla yapalım. Aslında son derece keyif verici bir mod online modu. Buna dair bir fikriniz yoksa YouTube’da birkaç video izleyerek ne kadar eğlenceli olduğunu görebilirsiniz. Sonrasında zaten arkadaşlarınızla birlikte GTA oynamak için fırsat kollamaya başlarsınız.

Artıları ve Eksileri

Sürekli yeni bir şeylerin çıkması güzel. Artık eski bir oyun olarak düşünebiliriz GTA V’i. Fakat online modu sayesinde sürekli olarak yenilikler sunuyor bize. Eksi yanı ise bazı görevlerde Vice City’deki helikopter görevi kadar olmasa da çıldırtabiliyor. Ama yine de oynaması keyifli bir oyun. Arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar listesinde mutlaka yer alması gereken bir oyun. Ayrıca GTA modlarına da bakmanızı öneriyoruz.

Grand Theft Auto 5 – Online Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
İşlemci: Intel Core 2 Dört Çekirdekli İşlemci Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Dört Çekirdekli İşlemci (4 CPUs) @ 2.5GHzİşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
Depolama: 72 GB kullanılabilir alanDepolama: 72 GB kullanılabilir alan

Payday 2

payday2 - Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

Filmlerde gördüğümüz sahneleri bize yaşatan bir oyun Payday 2. Ekibinizi kurun, planınızı yapın ve bankaları, oto galerileri soyun! İlk çıktığından beri çok fazla talep gören oyunlardan birisi. Hatta GTA 6 çıkacak haberlerini beklediğimiz gibi Payday 3 çıkacak haberlerini de dört gözle bekliyoruz.

Çıkan haberlere göre aslında pek mümkün değil. Ama bir umut işte. Oyunda amacınız bankaları, oto galerileri, sanat galerini soymak. İşinizi yapabilmeniz için birkaç plan mevcut. seçin ve yapın! Nasıl yapacağınız size kalmış. Ama iyi bir ekiple çok keyifli olan bir oyun. Arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar arasında yer aldığı ise şüphesiz bir gerçek.

Artıları ve Eksileri

Başında da dediğimiz gibi, filmlerdeki o heyecanları sahneleri bizzat bize yaşatıyor. Bu nedenle harika bir oyun. Ayrıca özellikle indirim dönemlerinde oyunun neredeyse ücretsiz hale geldiğini söylemek yanlış olmaz. Öyle ki yaz indirimlerinde yaklaşık 2 TL’ye kadar düştüğünü görmek mümkün. Tabii ki yeni Steam politikaları sonrasında bu fiyat biraz daha artış gösterebilir ancak mutlaka göz atmanız gereken oyunlar arasında olduğunu belirtelim.

Payday 2 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: 2 GHz Intel Dual Core İşlemciİşlemci: 2.3 GHz Intel Dual Core İşlemci
RAM: 4 GB RAMRAM: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia & AMD (512MB VRAM)Ekran Kartı: Nvidia & AMD (1GB VRAM)
Depolama: 83 GB kullanılabilir alanDepolama: 83 GB kullanılabilir alan

Among Us

among us - Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

Uzun zaman boyunca gündemde kalmış, günümüzde hala sevilerek oynanan bir yapımla devam ediyoruz. Arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar listesinin belki de en eğlenceli oyunlarından birisi. Yalanlar dolanlar, ihanetler, sırttan bıçaklamalar… Her şey bu oyunda!

Among Us teknolojinin hayatımıza çok girmediği zamanlarda evde, dışarıda arkadaşlarımızla oynadığımız Vampir Köylü isimli oyunun resmen dijital versiyonu. Eğer ki “imposter” değilseniz amaç “imposter” olanları tespit etmek. Ama eğer “imposter” sizseniz bunu belli etmeden geri kalan herkesi ortadan kaldırmak!

Oyun çok eğlenceli çünkü bazen kendi söylediğiniz yalanlara bile inanmaya başlıyorsunuz. Dost dedikleriniz sizi gelip sizi öldürünce sesinizi çıkaramıyorsunuz. Ya da “imposter” olan takım arkadaşınızı satarak kendinizi aklamaya çalışıyorsunuz. Oyunda her şey mevcut. Ayrıca son derece uygun fiyatlı ve mobil sürümleri de bulunduğunu belirtelim.

Artıları ve Eksileri

En önemli artısı kesinlikle aldığı parayı fazlasıyla hak eden bir oyun. Bazen gülmekten karnınıza ağrılar giriyor! Bir de bilgisayarınız nefes alsa çalıştıracak türden sistem gereksinimlerine sahip. Tek eksi olarak söyleyeceğim yanı ise eğer ki inatçı ve oyunbozan arkadaşlarınızla oynuyorsanız oyun hiç çekilmiyor. O zaman oyundan aldığınız keyif gidiyor. O nedenle oyunu gerçekten eğleneceğiniz arkadaşlarınızla oynamanız daha da iyi olacaktır.

Among Us Sistem Gereksinimleri

Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 SP1+
İşlemci: SSE2 instruction set support
Bellek: 1 GB RAM
Depolama: 250 MB kullanılabilir alan

Stardew Valley

stardew valley

Stardew Valley son zamanların en gözde oyunlarından birisi. Hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Oyun tek bir kişi tarafından geliştirildi. Fakat bir ekibin yapabileceğinden daha fazlasını yapmış. Atari oyunların görüntüsünü andıran görselleri sizi yanıltmasın. Çünkü oyun verdiği zevk açısından harika bir oyun. Oyunda şehir hayatından kaçıp köye yerleşiyorsunuz.

Bunun yanı sıra oyunda arkadaşlarınızla beraber yaşayabiliyorsunuz. Hatta evlenmek isteyen varsa buyursun evlensin, hiçbir sıkıntı yok. Oyun o derece geniş kapsamlı. Bundan dolayı oyun, arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar listesinde olmayı hak ediyor.

Artıları ve Eksileri

Oyunun en iyi artısı kesinlikle evinizde resmen tost makinesi ile bile oynayabileceğiniz kadar düşük sistem gereksinimine sahip olması. Ayrıca oyun çok uzun süreli. Öyle 10 saat oynadım bitti diyemezsiniz. En önemlisi vaktin nasıl geçtiğini de anlamayacaksınız. Eksi yanı olarak aslında bir şey yok diyebiliriz. Dolayısıyla gerçekçi görsellere sahip oyunları seviyorsanız sizi sarmayabilir.

Stardew Valley Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista veya daha iyisi
İşlemci: 2 Ghz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: 256 MB hafızası olan bir ekran kartı
Depolama: 500 MB kullanılabilir alan

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

wildlands-teknolojiorg

Bu oyunu oynarken vakit nasıl geçti hiç anlamadık. Hem tek oyunculu modunda hem de arkadaşlarınızla oynarken çok keyif alacağınız türden bir oyun. İnanılmaz güzel bir hikayesi var ve arkadaşlarınızla birlikte görevleri yaparken uyuşturucu çetelerine karşı savaşmak çok keyifli olacak.

Mutlaka şans verilmesi gereken bir oyun. Daha önce de belirttiğimiz gibi tek oyunculu olarak da ilerleyebilirsiniz. Aynı kayıt dosyası üzerinden yapabiliyorsunuz bunu. Eğer arkadaşlarınızla görev farklılıkları olmasını istemezseniz o zaman yan görevleri yaparak da ilerleyebilirsiniz. Ama kesinlikle denemenizi öneriyoruz.

Artıları ve Eksileri

Oyunun grafikleri mükemmel. Zaten Ubisoft manzara konusunda rakiplerine ciddi fark atmış durumda. Bu oyunda da sürekli manzaralar ile karşılaşıyorsunuz ki bu çok güzel. Ayrıca hikayesi inanılmaz derecede iyi. Eksi yanı ise eğer ki aynı kayıt üzerinden hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla oynuyorsanız tek kaldığınız zamanlarda günler geçtikçe daha çok sıkılmaya başlıyorsunuz. Dolayısıyla tek başınıza da oynayacaksanız farklı save açın. Bir de Türkçe dil desteği yok ama bu sorunu da yama yaparak çözebiliyorsunuz.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (sadece 64bit.)İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (sadece 64bit.)
İşlemci: Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz ya da AMD FX-4320 @ 4 GHz veya eşit düzey bir işlemciİşlemci: Intel Core i7- 3770@ 3.5 GHz ya da AMD FX-8350 @ 4 GHz veya daha iyisi
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX660 / AMD R9 270XEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX970/GTX 1060 ya da AMD R9 390/RX480
Depolama: 50 GB kullanılabilir alanDepolama: 50 GB kullanılabilir alan

The Division

Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

Bir salgın sonrasında çöküşün eşiğine gelen şehirde düzeni korumayan çalışan Division Ajanlarının hikayesi oldukça ilgi çekici. Bir yandan görevden göreve koşuyoruz bir yandan yeteneklerimizi geliştiriyoruz. Tüm bunları yaparken arkadaşlarınızla beraber çatışmalara dalmak oldukça keyifli.

The Division Ubisoft’un çıkardığı en iyi oyunlardan birisi diyebiliriz. Ayrıca bu serinin ilk oyunu. Hikayeye kaldığı yerden devam etmek isteyenler The Division 2’yi de deneyebilirler. Bu arada oyunun içerisinde başka kişilerle çatışmalar yaşayabileceğiniz yerler de mevcut.

Artıları ve Eksileri

Oyundaki grafikler harika. Oynanış ise oldukça rahat. Hikayesini de eklediğimiz zaman tadından yenmiyor. Ama hiç mi eksi yanı yok diyebilirsiniz. Maalesef bazı özellikleri eksi olarak sayılabilecek nitelikte. Oyunda özellikle boss savaşlarında can sıkıcı unsurlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Bir de belirli bir yerden sonra “Biz bu görevi daha önce yapmadık mı?” diye soru dönmeye başlıyor. Yani belirli bir yerden sonra oyun kendini tekrar etmeye başlıyor. Son olarak oyunda Türkçe dil desteği yok. Ayrıca aktif olarak sunulan bir yama da bulmak imkansız.

The Division Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows® 7, Windows 8.1, Windows 10 (Sadece 64bit versiyonu)İşletim Sistemi: Windows® 7, Windows 8.1, Windows 10 (Sadece 64bit versiyonu)
İşlemci: Intel Core i5-2400 | AMD FX-6100 ve daha iyisiİşlemci: Intel Core i7-3770 | AMD FX-8350 ve daha iyisi
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 | AMD Radeon HD 7770Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 | AMD Radeon R9 290 ya da daha iyileri
Depolama: 40 GB kullanılabilir alanDepolama: 40 GB kullanılabilir alan

Business Tour – Online Multiplayer Board Game

business tour - teknoloji haberleri

Arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar listemize Business Tour ile devam ediyoruz. Kutu oyunları arasında en çok tercih edilen olan Monopoly’nin dijital versiyonu gibi düşünün. Önce zar atalım, sonra bina dikelim, sonra da arkadaşların paralarını alalım. Oyunun mantığı bu anlamda Monopoly ile aynı.

Oyunun dijital olması adalet konusunda biraz daha avantajlı bir konumda kalıyor. Çünkü herhangi bir arkadaşınızın banka olması zorunluluğu ortadan kalkıyor. Böylece para çalmak gibi bir risk faktörü de ortadan tamamen kalkmış oluyor.

Ama oyunun en güzel yanı güzel zarlar atıp arkadaşlarımızı yine Monopoly’de olduğu gibi süründürebiliyoruz. Tabi zarlar güzel gelirse! Dolayısıyla zarlar güzel gelirse arkadaşlarla oynarken de bir o kadar keyif alacağınız bir oyun. Mutlaka deneyin.

Artıları ve Eksileri

Ücretsiz bir Monopoly alternatifi olması oyunun en büyük avantajlarından birisi. Dilediğiniz arkadaşınızla birlikte Business Tour oynayabilirsiniz. Ayrıca düşük sistem gereksinimleri de dikkat çeken bir artı olarak karşımıza çıkıyor. Eksi yanı ise oyun içerisinde kullanılan oyun içi para oluyor. Tabii ki ücretsiz olması yönüyle oyunun böyle bir sisteme ihtiyacı var. Ancak kimi zaman can sıkıcı olduğunu belirtmek gerek.

Business Tour – Online Multiplayer Board Game Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10 (64bit olmalı)
İşlemci: 1500 MHz

Age of Empires IV

Yılların eskitemediği strateji oyunu serisi Age of Empires, serinin yeni oyunuyla hayranlarıyla buluştu. Strateji oyunlarını seven oyuncular, uzun süredir Age of Empires IV’ü bekliyorlardı. Bunun üzerine Microsoft, oyuncuları daha fazla bekletmeden 2021’in son aylarında serinin yeni oyununu oyuncularla buluşturdu.

Diğer Age of Empires oyunları gibi Age of Empires IV de online moduyla birlikte geldi. Bu sayede oyuncular, oyunu arkadaşlarıyla birlikte oynayabilme imkânı elde ettiler. Yıllara meydan okuyan bu serinin de arkadaşlarla oynanacak en iyi oyunlar arasında olduğuna şüphe yok.

Artıları ve Eksileri

Age of Empires serisi, kendisini kanıtlamayı başaran oyun serilerinin başında geliyor. Bundan dolayı strateji oyunu denilince birçok oyuncunun aklına ilk olarak Age of Empires IV gelmektedir. Microsoft, serinin başarısını Age of Empires IV ile sürdürmeyi başardı.

Oyun, strateji konusunda oldukça başarılı. Bu sayede oyuncular, seçtikleri medeniyeti yönetirlerken oldukça keyif alıyorlar. Bunun yanı sıra Microsoft, grafik anlamında da başarılı bir iş çıkartmayı başardı. Bu sayede oyuncular, arkadaşlarıyla stratejilerini konuştururlarken bir yandan da kendilerini oyunun akıcı grafiklerine kaptırıyorlar.

Oyunun en can sıkıcı noktası, fiyatı oldu diyebiliriz. Her ne kadar oyun, oldukça sürükleyici olsa da bazı oyuncular satış fiyatının bir strateji oyunu için çok yüksek düzeyde olduğunu belirtiyorlar. Yine de Game Pass aboneliği kapsamında bu oyuna erişim sağlandığını da belirtmekte fayda var.

Age of Empires IV Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 64bitİşletim Sistemi: Windows 10 64bit
İşlemci: Intel Core i5-6300U / AMD Ryzen 5 2400G veya daha üstüİşlemci: AMD Ryzen 5 1600 veya daha üstü
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD 520 / AMD Radeon RX Vega 11 veya daha üstüEkran Kartı: Nvidia GeForce 970 GPU / AMD Radeon RX 570 GPU veya daha üstü
Depolama: 50 GB kullanılabilir alanDepolama: 50 GB kullanılabilir alan

Gartic Phone

gartic phone - Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

Gartic Phone arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar arasında en farklısı diyebiliriz. Ne gerçekçi modellemeler, ne inanılmaz bir hikaye ne de aşırı derecede aksiyon. Gartic Phone ile yaratıcılığınızı konuşturuyorsunuz! Oyunda farklı oynama modları var fakat biz size en çok oynanan modu anlatacağız.

Bu modda oyundaki herkes ilk önce bir cümle belirliyor. Sonrasında oyun random olarak diğer oyunculara sizin cümlenizi gönderiyor ve bunu çizmenizi istiyor. Bir sonraki aşamada ise sizin çizdiğiniz görsel başka birisine gidiyor ve bu sefer onun ne anladığını yazmasını istiyor. Oyuncu sayısına göre bu aşamalar artabilir. Oyunda kazanan ya da kaybeden yok ama oldukça keyifli.

Artıları ve Eksileri

Oyunda çok keyifli zaman geçireceğiniz kesin. Ayrıca yaratıcılığınızı ve çizim yeteneklerinizi de test ediyorsunuz. Ayrıca oyunun en güzel yanı web arayüzünde oynanıyor olması. Yani indirmek zorunda değilsiniz. Eksi yanına bakacak olursak yine Age of Empires gibi her gün oynanacak bir oyun değil. Ama eğlenmek, gülmek istiyorsanız tam olarak size bunları verecektir.

Gartic Phone Sistem Gereksinimleri

Bir web tarayıcısı ve internet ile bu oyuna erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi cihazınıza oyunu kurmanıza da gerek yok.


Gang Beasts

gang beasts - teknolojiorg

Yine arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz düşük sistem gereksinimine sahip harika bir oyunla karşınızdayız. Oyunda amaç rakiplerinizi bulunduğunuz platformdan aşağı atmak. Bu cümleden bile anlayacağınız üzere oyunda son derece eğlenceli anlar ve arkadaşlarınızla geçireceğiniz bol kahkahalı dakikalar sizleri bekliyor.

Oyunda farklı platformlar bulunuyor. Bu platformlarda ister takım olarak ister bireysel olarak mücadeleye başlıyorsunuz. Amacınız son kişi olarak kalmak. Bütün rakiplerinizi aşağıya atmak. Oynarken çok keyif alacağınız bir oyun. Kontrolleri biraz zor olduğu için bazen rakip yerine kendi takım arkadaşınızı yere düşürmeniz muhtemel.

Artıları ve Eksileri

Oyun düşük sistem gereksinimleri ile karşımıza çıkıyor. Bu nedenle çok iyi bilgisayarınız olmasa bile arkadaşlarınızla rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ayrıca fiyat olarak da çok uygun. Düşük bütçeli bir oyunla oldukça çok eğleneceksiniz. Kötü yanı ise kontrollere alışmak biraz zor. Tabii oyun içerisinde kontrol edememek eğlenceli oluyor ama yine de bir tık daha kolay olabilirdi.

Gang Beasts Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: 2. nesil Core i3, AMD A6 ya da daha iyisiİşlemci: Core i5
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia 8800 GT, AMD 5670, Intel HD 3000Ekran Kartı: SM4 1GB VRAM
Depolama: 2 GB kullanılabilir alanDepolama: 2 GB kullanılabilir alan

Dying Light

dying light - Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

Arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar listemizin son sırasında zombili bir oyun olan Dying Light var. Oyun son derece aksiyon dolu. Oldukça güzel. Parkur mantığına dayalı oyunda zombilerden uça kaça ilerliyoruz. Arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar arasında damdan dama atlayarak oynayabileceğiniz keyifli bir oyun.

Gizemli bir virüs nedeniyle harap olmuş bir şehri keşfederken hem hikayede verilen görevleri yapıyoruz hem de çatılardan çatılara atlayıp parkur yapıyoruz. Oyun tek oyunculu olarak da oynanabiliyor fakat arkadaşlarla oynaması daha eğlenceli. En azından imdat çığlıklarınıza yardıma gelecek birisi olur. Ayrıca dilerseniz oyunun yeni sürümü olan Dying Light 2’ye de göz atabilirsiniz.

Artıları ve Eksileri

Oyunda alıştığımız zombi türlerinden biraz daha değişik zombiler mevcut. Mesela normalde zombiler hızlı koşmaz, kafadan vurunca da ölür. Fakat bu oyunda böyle bir şey yok. Zombiler oldukça hızlı ki bizce bu da oyuna artı bir keyif sağlamış. Ayrıca oyunun grafikleri de gayet güzel.

İlk oyunu beğenenler olursa ikinci oyunu da oynayabilirler. Bunun yanında eksi yanlarına bakacak olursak oyunun hikayesi çok da iyi değil. Ama oynanış keyifli. Bir de oyunun başındaki tutorial kısmını oynamadan arkadaşınızla oynayamıyorsunuz. Gereksiz bir detay olmuş.

Dying Light Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bitİşletim Sistemi: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit
İşlemci: Intel Core i5-2500 @3.3 GHz / AMD FX-8320 @3.5 GHzİşlemci:Intel Core i5-4670K @3.4 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz
RAM: 4 GB RAM DDR3RAM: 8 GB RAM DDR3
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6870 (1GB VRAM)Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 290 (2GB VRAM)
Depolama: 40 GB kullanılabilir alanDepolama: 40 GB kullanılabilir alan

Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar listesini sizler için hazırladık. Listede olmayan fakat arkadaşlarınızla oynarken keyif alabileceğiniz aslında birçok oyun var. Fakat hepsini bu yazıya sığdırmamız imkansız. Bundan dolayı bizler listemizde en çok ön plana çıkan oyunlara yer vermeye çalıştık. Umarız size arkadaşlarınızla oynanacak yeni oyunlar bulma konusunda yardımımız dokunmuştur.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.

“Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar: PC – 2024” üzerine bir yorum

  1. Yazınızda adeta bir çok noktada kendimden ve arkadaşlarımdan duyduğum naraları ve yakınmaları duydum. Yazınızda olan ve henüz deneyimleme şansı bulamadığım oyunları ise en kısa zamanda denemek istiyorum.

    İyi günler dilerim 🙂

Yorumlar kapalı.