PlayStation Plus Oyunları – Kasım 2023

PlayStation’ın oyun hizmeti PlayStation Plus’a her ay yeni oyunlar ekleniyor. Biz de sizler için bu oyunları bir arada topladığımız bir içerik oluşturduk. Ayrıca platformda yer alan en iyi oyunları da sizler için bir liste halinde derledik. Karşınızda bu ayın PlayStation Plus oyunları!PlayStation Plus Oyunları – Kasım 2023

PlayStation Plus aboneleri bu ay üç farklı oyunu indirme şansına sahip. Bu oyunlar ise Mafia II: Definitive Edition, Dragon Ball: The Breakers ve Aliens: Fireteam Elite oluyor. Her üç abonelik türündeki oyuncular bu oyunlara erişebiliyor.

Mafia II: Definitive Edition

PlayStation Plus abonelerinin bu ay ücretsiz olarak erişebildikleri oyunlardan birisi Mafia II: Definitive Edition olmaktadır. Mafia II: Definitive Edition, 2020 yılında oyuncularla buluştu. 2K tarafından yayınlanan Mafia serisinin yükselişini sağlayan Mafia II, 2.Dünya Savaşı sonrası ABD’de geçmektedir.

Oyunun oldukça akıcı ve etkileyici bir mafya hikayesi var. Organize suçların yükseldiği dönemde ABD’de karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmeye çalışıyorsunuz. Bu doğrultuda çeşitli ittifaklar kurmaya çalışırken bir yanda da düşmanlarınızla mücadele ediyorsunuz. Mafia II: Definitive Edition, hikâyesiyle PlayStation oyuncularının oynayabilecekleri en başarılı açık dünya oyunlarının başında gelmektedir.

Oyunun yüksek kalitedeki grafikleri de oyunun oynanabilirliğini artırmaktadır. İlk olarak 2010 yılında yayınlanan Mafia 2, güncellenen grafikleriyle 2020 yılında yeni sürümüyle oyuncularla buluştu. PS Plus aboneleri, bu ay içerisinde oyunu ücretsiz olarak oynayabiliyorlar.

Dragon Ball: The Breakers

Dragon Ball: The Breakers, PS Plus abonelerinin bu ay içerisinde ücretsiz oynayabildikleri bir diğer oyundur. Bandai Namco tarafından 2022 yılında yayınlanan oyun, aksiyon oyunudur. Dragon Ball Super Broly filminden karakterler içeren oyun, özellikle anime severlere hitap etmektedir.

Oyunda 7 adet sıradan güçlere sahip olan karakterler yer alıyor. Bunun yanı sıra rakibiniz ise size oranla oldukça güçlü olan Raider’dır. Üstelik Raider, avlandıkça daha güçlü hâle gelmektedir. Bu doğrultuda bir yandan Raider karşısında hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da onunla mücadele etmeye çalışıyorsunuz.

Raider ile mücadeleniz doğrultusunda Dragon Ball eşyaları ile karakterinizi güçlendirebiliyorsunuz. Eğer 7 adet Dragon Ball toplarsanız Shenron’u çağırarak gücünüzü artırarak Raider ile mücadelenize devam edebiliyorsunuz. Fazlasıyla keyifli bir oynanabilirliğe sahip olan Dragon Ball: The Breakers, çevrimiçi oynanabilen bir oyundur. PS Plus aboneleri, bu ay içerisinde Dragon Ball: The Breakers’ı ücretsiz olarak oynayabiliyorlar.

Aliens: Fireteam Elite

PS Plus abonelerinin bu ay içerisinde ücretsiz olarak oynayabildikleri son oyun ise Aliens: Fireteam Elite olmaktadır. 2021 yılında oyuncularla buluşan oyun, Focus Entertainment tarafından yayınlanmıştır. Aksiyon temelli bir nişancı oyunu olan Aliens: Fireteam Elite, kategorisindeki en başarılı oyunların başında gelmektedir.Oyunda LV-895 isimli yeni bir gezegeni keşfetmeye çalışıyorsunuz. Bu doğrultuda en fazla iki oyuncuyla birlikte oynayabiliyorsunuz. Çevrimiçi oynayabildiğiniz oyunu dilerseniz yapay zekayla da ilerletebiliyorsunuz. Keşif sırasında Xenomorph isimli yaratıklarla mücadele ediyorsunuz. Bunun yanı sıra Prowler’lar ve Spitter’lardan kaçarak takımınızı güven altında tutmaya çalışıyorsunuz.

Farklı görev ve düşman türlerine sahip olan oyun, hikâyesi sayesinde oyunculara sıkılmadan akıcı bir oyun deneyimi sağlıyor. Ayrıca oyunun grafik kalitesinin de hikâyesini desteklediğini belirtebiliriz. Bu sayede PS Plus tarafında bu ay içerisinde ücretsiz oynanabilen Aliens: Fireteam Elite, özellikle aksiyon oyunlarını seviyorsanız sizleri fazlasıyla memnun edecektir.

PlayStation Plus Nedir?

Oyuncular için ekstra avantajlar sağlayan PlayStation Plus, Sony tarafından geliştirilen bir ücretli oyun aboneliği sistemidir. Bu sistem sayesinde PlayStation oyucuları; oyunlar, sınırlı süreye sahip oyun denemeleri, özel indirimler, oyun içi kullanılabilen eşyalar ve daha birçok unsura erişim sağlama şansına sahiptir.

Eskiden PlayStation Now isimli bir sistem ile oyunculara ek avantajlar sağlıyordu. Oyuncular PlayStation Now hizmetiyle yüzlerce oyuna erişim sağlıyordu. Ancak şirket ek avantajlar da getirerek iki sistemi birleştirme kararı aldı. Yeni PlayStation Plus sisteminde ise üç kademeli bir düzen ile farklı abonelik imkanları tanıyor.

Essential

Şirketin PlayStation Plus aboneliği kapsamında sunduğu ilk plan PlayStation Plus Essential oluyor. Bu planda PlayStation Plus koleksiyonuna ve her ay eklenen yeni oyunlara erişim sağlamak mümkün. Buna ek olarak çevrimiçi çok oyunculu oyunları oynamak da Essential planının avantajları arasında bulunuyor. Ayrıca aboneler için özel indirimler de sağlandığı belirtiliyor.

Ayrıca Essential planıyla bulut depolama alanı, oyun yardımı ve özel içerikler de abonelere sunuluyor. Tüm bunlara ek olarak Paylaşımlı Oyun desteği de Essential planının avantajları arasında yer alıyor. Bu planın ücreti ise aylık 40 TL olarak belirtiliyor.

Extra

İkinci PlayStation Plus planı ise PlayStation Plus Extra oluyor. Bu planda ise Essential’da olduğu gibi aylık oyunlar, PS Plus koleksiyonu, özel indirimler ve daha birçok unsur yer alıyor. PlayStation Plus Essential planında yer alan tüm avantajlara ek olarak oyun kataloğuna erişim de PlayStation Plus Extra üyelerine sunuluyor.

Oyun kataloğunda yer alan tüm oyunları indirmek ve oynamak bu plan dahilinde yer alıyor. Bu katalogda ise AAA yapımlardan bağımsız geliştiricilerin oyunlarına kadar yüzlerce oyun yer alıyor. Oyuncular tüm bu oyunlara PlayStation Plus Extra ve üstünde bir aboneliğe sahip olduğu sürece erişebiliyor. PlayStation Plus Extra aboneliğinin fiyatı ise aylık 60 TL olarak belirtiliyor.

Deluxe

Üçüncü abonelik planı ise PlayStation Plus Deluxe olarak ifade ediliyor. Bu abonelik planında ise diğer iki planda yer alan tüm özellikler bulunuyor. Bunlara ek olarak “Klasikler Kataloğu” ve oyun deneme sürümleri de PlayStation Plus Deluxe abonelerine sağlanan avantajlar arasında yer alıyor.

Adında da anlaşılacağı üzere klasikler kataloğunda yer alan oyunlar farklı PlayStation konsollarında piyasaya çıkmış efsaneler olarak oyunculara sunuluyor. Deluxe aboneleri daha önceki nesillerde PlayStation sürümü bulunan bazı oyunları oynama şansı yakalıyor.Ayrıca bu abonelik türünde sınırlı süreli oyun denemeleri de yer alıyor. Bir oyunun kilidini belli bir süre ile açmak ve oynamak mümkün hale geliyor. PlayStation Plus Deluxe abonelik planı için istenen ücret ise aylık 70 TL olarak ifade ediliyor. Her üç planın da 3 aylık ve 12 aylık aboneliklerini indirimli bir şekilde almak mümkün.

playstation-plus

En İyi PlayStation Plus Oyunları

PlayStation Plus oyun kataloğunda yüzlerce oyun yer alıyor. Bu oyunlar arasında devasa bütçelerle yapılan oyunlardan bağımsız geliştiricilerin yapımlarına pek çok tercih mevcut. Biz de sizler için en iyi PlayStation Plus oyunlarını bir araya getirdik. Siz de kendi önerilerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Spider-Man: Miles Morales

PlayStation için özel olarak geliştirilen Spider-Man serisinin ikinci oyunu olan Spider-Man: Miles Morales listemizdeki ilk oyun oluyor. Bir süper kahraman oyununun çok ötesinde eşsiz bir deneyim yaşatan oyun Insomniac Games tarafından geliştiriliyor. Oyunun yayıncısı ise Sony Interactive Entertainment oluyor.

Adından da anlaşılacağı üzere bu oyunda yönettiğimiz Spider-Man Peter Parker değil Miles Morales oluyor. New York’da geçen hikayede Miles Morales, Oscorp tarafından genetiği değiştirilen bir örümcek tarafından ısırılıyor. Daha sonrasında orijinal Spider-Man olan Peter Parker’dan eğitim görmeye ve suç ile savaşmaya başlıyor.

Demon’s Souls

En iyi PlayStation Plus oyunları arasında sayabileceğimiz bir diğer oyun ise Demon’s Souls oluyor. Souls serisinin en yeni oyunlarından olan Demon’s Souls özellikle zorluğuyla nam salmış bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

İçerisinde aksiyon, macera ve RPG unsurları barındıran yapımın tasarımı Hidetaka Miyazaki’ye ait. Bluepoint Games tarafından geliştirilen yapımın aynı zamanda çok oyunculu bir modu da mevcut. Daha önce souls türünden oyunlar oynadıysanız Demon’s Souls ismini duymuş olmanız muhtemel. Ancak ilk defa duyuyorsanız kesinlikle göz atmanızı öneriyoruz.

God of War

PlayStation denince akla gelen klasik seriler vardır. Şüphesiz God of War da bunların arasında yer alıyor. Uzun yıllardır PlayStation konsollarında karşımıza çıkan serinin en yeni oyunları piyasaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde piyasaya çıkan God of War ise en iyi PlayStation Plus oyunları arasında yer almaya hak kazanıyor.

Savaş tanrısı Kratos’un macerasına ortak olduğumuz bu oyunda bir başka karakterimiz ise oğlu Atreus oluyor. Oğluna akıl hocalığı yapan Kratos hayatta kalması için gerekli her şeyi kendisine öğretmeye çalışıyor. Serinin yeni oyunu God of War Ragnarök‘te ise hikaye devam ediyor!

Returnal

En iyi PlayStation Plus oyunları arasında sayabileceğimiz bir diğer yapım ise daha önce incelemesini de yaptığımız Returnal oluyor. Housemarque tarafından geliştirilen ve SIE tarafından yayınlanan oyun üçüncü şahıs bir roguelike yapım olarak ifade ediliyor.

Returnal’da ana karakterimiz Selene Vassos kendisini daha önce hiç görmediği bir gezegende kaza yapmış halde buluyor. Gezegeni keşfetme sürecinde ilginç olaylar karakterimizi takip ediyor. Bilim kurgu türünde bir yapım olarak da adlandırabileceğimiz Returnal mutlaka denemeniz gereken oyunlar arasında.Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.