Açık Dünya Oyunları: En İyiler ve En Yeniler – 2023

Açık dünya oyunları, çıktığı andan beri oldukça popüler olan oyun türleri arasında yer alıyor. Dolayısıyla oyuncuların özgürce oynama fırsatını bulduğu açık dünya oyunlarında sayamayacağımız kadar çok çeşitlilik var. Bizim için seçim yapmak zor olsa da olabildiğince çeşitli bir liste derledik. Gelin, en iyi açık dünya oyunları listesine birlikte göz atalım.

GTA V

Artı YönleriEksi Yönleri
Çevrimiçi oynayabilirsinizOyuncular çok fazla hile
yapıyor
Optimizasyonu başarılıHikayesi eski oyunlar
gibi değil
Devasa harita ve çeşitlilik

GTA serisinin yeri çok ayrı. Öyle ki serinin ilk oyunu olmasa da en çok bilinen oyunu Vice City hala nostalji yapmak için zevkle oynadığımız oyunlar arasında. Yıllardır GTA serisi ile sevenlerini tatmin eden Rockstar Games, çıkardığı son GTA oyunuyla gözleri üzerine çekmeyi başardı.

Oyunda 3 farklı karakter ve bu karakterlerin farklı özellikleri var. Mesela Trevor, uçak kullanmakta daha iyi çünkü eskiden bir savaş pilotuydu. Michael, eski bir banka soyguncusu olduğu için silah kullanmakta iyi ve eski bir araç hırsızı olan Franklin ise araba, motor gibi taşıtları kullanmakta ustalaşmış.

Ek olarak oyunda karakterler arasında geçiş yaparak oynamanız mümkün. Bununla birlikte oyundaki aktiviteler o kadar renkli ki saymakla bitmez. Dairenizde parti verebilir, yoga veya akrobasi yapabilir, golf bile oynayabilirsiniz. Bu etkinlikler oldukça küçük detaylar gibi gözükse de oyuna nefis bir zevk katıyor.

GTA V, oyuncularına geniş ve açık bir harita sunmakla kalmıyor, online özelliğiyle de birçok oyuncunun favorisi oluyor. Başka bir deyişle, dilerseniz GTA V oyununu arkadaşlarınızla oynayabilir, gezmekten sıkılmayacağınız şehri birlikte keşfedebilirsiniz. GTA V, 2013 çıkışlı olmasıyla pek yeni sayılmasa da en iyilerinden diyebiliriz.

Sistem Gereksinimleri

GTA V Minimum Sistem GereksinimleriGTA V Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows Vista 64 bitİşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
İşlemci: Intel Core 2 Dört Çekirdekli
İşlemci AMD Phenom 9850
İşlemci: Intel Core i5 3470 / AMD X8 FX-8350
Bellek: 4GBBellek: 8GB
Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB ve
üzeri / AMD HD 4870 1GB ve üzeri
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB ve üzeri / AMD HD7870 2GB ve üzeri
Depolama: 65GB kullanılabilir alanDepolama: 72GB kullanılabilir alan

ARK: Survival Evolved

Artı YönleriEksi Yönleri
Çeşitlilik Optimizasyon sorunlu
Sunucu kurmak kolayYüksek dosya boyutu

ARK, hem arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz, hem de hayatta kalmak için mücadele edeceğiniz harika bir oyun! Hayatta kalma özelliğine bir de dinozorlar eklendiğinde oyun tadından yenmiyor desek yeridir. ARK evrenine ilk adımınızı sıfırdan başlıyorsunuz. Hiçbir şey olmadan başlamak hayatta kalma oyunlarının klasikleşmiş bir özelliği olarak biliniyor. Bundan dolayı hızlı olmalı ve kendinize barınak yapıp avlanmalısınız.

Kanatları olan bir dinozorla ARK haritasının güzelliğini keşfetmeye hazır mısınız? Evet, dinozorları sadece avlamıyorsunuz, onları evcilleştirebiliyorsunuz! Onlarla taşımacılık yapabilir, devasa kaleler inşa edebilir ve arkadaşlarınızla bir klan kurup sunucudaki diğer oyunculara meydan okuyabilirsiniz.

2015 yılında çıkan ARK: Survival Evolved günümüzde hâla çok popüler olsa da yeni oyunlar arasında yer almıyor. Ama oyun, çeşitli yönleriyle en iyi açık dünya oyunları arasına girmektedir. Sisteminiz yeterliyse, arkadaşlarınızla oynamayı kesinlikle denemelisiniz!

Sistem Gereksinimleri

ARK: Survival Evolved Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 – 64 bit
İşlemci: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Valheim

Artı YönleriEksi Yönleri
Düşük boyutFPS sorunu mevcut
Kolay oynanışBinek mevcut değil
Sunucu sıkıntısı yokBazı dungeon’larda
bug sorunu var
Taşıma sorunu ışınlama
portalı ile çözülüyor

En iyi hayatta kalma oyunu önerilerimize Valheim ile devam ediyoruz. Tamamıyla Odin için savaştığımız bu oyunun hikayesi, İskandinav mitolojisiyle oyuncuların karşısına çıkıyor. Ölen savaşçıların Valhalla’ya geçiş yapabilmek için bulundukları bir dünyada oynuyoruz.

Odin’in düşmanları olan bu yaratıkları temizleyerek elde ettiğiniz becerilerle karakterinizi geliştirebilirsiniz. Ancak dikkatli olun; öldüğünüzde beceri puanlarınız azalıyor. Valheim, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi hayatta kalma oyunları arasında yer alıyor. Özellikle arkadaşlarınızla ekip kurarak üs inşa edebilir, gelişebilir ve savaşabilirsiniz.

Düşük çözünürlükte ve grafiklerde oynayabileceğiniz Valheim, piyasadaki neredeyse her sistemin zorlanmadan kaldırabileceği şekilde tasarlanmış. Bu yönüyle bizden büyük bir artı alan oyun, en yeni açık dünya oyunu olsa da en iyisi olma yolunda ilerliyor.

Sistem Gereksinimleri

Valheim Minimum Sistem GereksinimleriValheim Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel/AMD – 2.6 GHz Dual Coreİşlemci: Intel/AMD – 3.0 GHz Quad Core
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 500 SerisiEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 Serisi
Depolama: 1 GB kullanılabilir alanDepolama: 1 GB kullanılabilir alan

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Artı YönleriEksik Yönleri
Çeşitlilik çok fazlaBazı savaş sahneleri
fazlasıyla kolay
Optimizasyon sorunu
bulunmuyor
Bazı sınıflar (büyücü gibi)
yeterli seviyede değil
Modlanabilir bir oyun

Fantastik bir açık dünya oyunu olan Skyrim, iç savaşı ve ”dragonborn” olarak bilinen kahramanın konusunu ele alıyor. Ek olarak, 10 farklı ırkın olduğu bu evrende, kehanetlerde yer alan dragonborn kahramanını canlandırıyoruz. Oyunda, ırklara özgü çeşitli özelliklerin yanı sıra farklı meslek grupları da bulunabiliyor. Yani para kazanmak için ürettiğiniz ürünleri NPC’lere satmanız mümkün.

Ejderhaların ve sayısız diğer güzelliklerin olduğu Skyrim dünyası, eşsiz bir oynanış zevki sağlıyor. Bundan dolayı 2011 çıkışlı oyunu başarılı bir açık dünya olarak sayabiliriz. Bizim önerdiğimiz sürüm ise 2016 yılında çıkış yapan The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition.

Sistem Gereksinimleri

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition Minimum Sistem GereksinimleriThe Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 64-bit İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 64-bit
İşlemci: Intel i5-750/AMD Phenom II X4-945İşlemci: Intel i5-2400/AMD FX-8320
Bellek: 8 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 470 1GB /AMD HD 7870 2GBEkran Kartı: NVIDIA GTX 780 3GB /AMD R9 290 4GB
Depolama: 12 GB kullanılabilir alanDepolama: 12 GB kullanılabilir alan

Assassin’s Creed Origins

Artı YönleriEksi Yönleri
Devasa büyük ve ayrıntılı
harita
Haritanın bazı yerleri
tamamlanmamış hissi veriyor
Hızlı seyahat mümkünBenzer yan görevler
Kuvvetli savaş mekaniği
ve vuruş hissi
Binek sürme mekaniği biraz
zayıf

Assassin’s Creed serisine yeni bir soluk getiren Assasin’s Creed Origins, çıktığı andan itibaren oldukça büyük başarı yakalamış bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda serinin 10. oyunu olan Origins, nefes kesici grafikleriyle Antik Mısır tarihini yansıtıyor.

Oyunun hikayesi, Milattan önce 49-50’li yıllarda Ptoleme Krallığında geçiyor. Kaos ve düzensizlik içinde bulunan Mısır’ı kurtarma amacıyla başladığımız oyunda diktatör bir yöneticiye karşı savaşıyoruz. Oyunda savaştığımız diktatör yöneticinin yanı sıra ”Order of Ancients” görevlileri de ayrı bir heyecan katıyor. Bununla birlikte gölgelerin arkasında Mısır’ı kontrol eden bu grupla mücadele ederken haritanın devasa büyüklüğü karşısında nefesiniz kesilecektir.

Oyunun haritası sadece devasa bir büyüklük ile oyuncularla buluşuyor. Bunun yanı sıra harita, oldukça ayrıntılı ve eşsiz bir güzelliğe sahip. Aynı zamanda Origins’in diğer oyunlardan ayrıldığı bir diğer yön de gelişen savaş mekaniği ve derinleşen vuruş hissiyatı olarak karşımıza çıkıyor.

Assassin’s Creed Origins, serinin en büyük ve etkileyici haritasına sahip olan oyunlardan. Ayrıca oyunu oynarken “ben nasıl hepsini keşfedeceğim” diye üzülmeyin, yan görevler oldukça yardımcı oluyor. Bununla birlikte 2017 çıkışlı olmasına rağmen sık sık Steam indirimleri listesine giren Assassin’s Creed Origins’i en iyi açık dünya oyunları arasında sayabilir miyiz? Kesinlikle!

Sistem Gereksinimleri

Assassin’s Creed Origins Minimum Sistem GereksinimleriAssassin’s Creed Origins Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/ 8.1/ 10 – 64 Bitİşletim Sistemi: Windows 7/ 8.1/ 10 – 64 Bit
İşlemci: Intel Core i5-2400s / AMD FX-6350 ya da eşdeğeriİşlemci: Intel Core i7- 3770 / AMD FX-8350
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD R9 270 Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD R9 280X
Depolama: 42 GB kullanılabilir alanDepolama: 42 GB kullanılabilir alan

The Witcher 3: Wild Hunt

Artı Yönleri Eksi Yönleri
Uygun fiyat (özellikle
indirim dönemlerinde)
Bazı cihazlarda
optimizasyon sorunu
Sürükleyici hikayeBazen zorlayıcı olabiliyor
Harika ek paketlerDövüş mekanikleri
nispeten zayıf

The Witcher 3, her oyuncunun oynaması gereken muazzam oyunlardan birisi. Oynanışıyla, hikayesiyle ve grafikleriyle büsbütün nefes kesici olan oyun, The Witcher serisinin başarılı 3. oyunu. Serinin ilk açık dünya oyunu olan The Witcher 3, oyuncuları kesinlikle hayal kırıklığına uğratmadı. Ayrıca oyunu oynamak için serinin diğer oyunların oynamak gibi bir gereksinim duymuyorsunuz.

Oyuna, Yennefer’in bir savaşın ortasında olduğunu görerek başlıyoruz. Sonrasında Vesemir ile izini sürerek onu bulmaya çalışıyoruz. Ancak, Yennefer’i bulma amacıyla çıktığımız yolculukta rotamız Ciri’ye dönüyor. Ciri ise “Witcher” eğitimi alan son kadim taşıyıcı ve evlatlık kızımız olarak karşımıza çıkıyor. Hikayede Geralt’ın rüyasında Ciri’yi görmesiyle onu bulmaya karar vermesi bir olur. Ardından dostumuz Vesemir ve aşkımız Yennefer ile Ciri için yola koyuluruz.

Yolculukta binlerce macera ile karışılacağınız The Witcher 3, o kadar güzel ve büyüleyici bir dünyaya sahip ki oynarken kendinizi kaybedebilirsiniz. Bir de bu grafiklere oyunun kendine özgü ezgileri ve müzikleri eklenince, bambaşka oluyor.

Zaten yılın en iyi oyunu ödülü almış olan The Witcher 3: Wild Hunt’ı en iyi açık dünya oyunları listemize yer etmesek olmazdı. Oyun kesinlikle bütün övgüleri ve ödülleri sonuna kadar hak ediyor. Açık dünya oyunları arasında ne oynayacağınıza karar veremiyorsanız şiddetle öneririz!

Sistem Gereksinimleri

The Witcher 3: Wild Hunt Minimum Sistem GereksinimleriThe Witcher 3: Wild Hunt Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940İşlemci: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290
Depolama: 35 GB kullanılabilir alanDepolama: 35 GB kullanılabilir alan

Red Dead Redemption 2

Artı YönleriEksi Yönleri
Gerçekçi hikaye ve
dünya
Hızlı seyahat yok
Karakter inşası ve
diyaloglar

Kaliteli grafikler

2019 yılında Rockstar Games tarafından yayınlanan Red Dead Redemption 2, hikayesi ve oynanabilirliği sayesinde birçok ödül kazandı. Özellikle, en iyi açık dünya oyunu olarak anılan Red Dead Redemption 2, vahşi batı döneminde silahlı çetelerle mücadeleyi konu alıyor.

Oyunda, eski bir kanun kaçağı olan John Marston’ın ana karakter olarak konumlandığını görüyoruz. Bununla birlikte, zamanında Van Der Linde isimli ünlü bir çetenin üyesi olan Marston’ın suç dünyasını geride bırakıp ailesiyle temiz bir sayfa açmak için çabaladığına tanıklık ediyoruz.

Ancak Marston’un bu dileğine ulaşması engelleniyor diyebiliriz. Oyun başında, Marston’un eşi ve çocukları devlet tarafından rehin alınıyor. Buna karşılık Marston’un ailesine kavuşmak için eski çete üyelerini bulup yakalaması gerekiyor.

Fakat Red Dead Redemption 2 hikayesi sadece bu kadar değil. Oyunun içindeki her bitiş, yeni bir başlangıcı getiriyor. Ayrıca oyunun hikayesi, kusursuz grafikleriyle birleştiğinde ortaya eşsiz bir manzara çıkıyor. Özetlemek gerekirse bizi oldukça heyecanlandıran Red Dead Redemption 2 için hiç düşünmeden en iyi açık dünya oyunu diyebiliriz.

Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 2 Minimum Sistem GereksinimleriRed Dead Redemption 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 – 64 bitİşletim Sistemi: Windows 10 – 64 bit
İşlemci: Intel Core i5-2500K / AMD FX-6300İşlemci: Intel Core i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
Bellek: 8 GB RAMBellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GBEkran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
Depolama: 150 GB kullanılabilir alanDepolama: 150 GB kullanılabilir alan

Cyberpunk 2077

Artı YönleriEksi Yönleri
Muazzam atmosferGrafik hataları çok yaygın
Grafikler ve oynanış
oldukça tatmin edici
Dil desteği ayarları
karışabiliyor
Türkçe dil desteği

Cyberpunk 2077, konusu ve mekan tasarımı yönüyle listedeki bütün oyunlardan daha farklı bir açık dünya oyunu olarak yer alıyor. Karanlık dünyasıyla birçok oyuncuyu kendisine hayran bırakan Cyberpunk 2077, uzun süredir beklenen oyunlar arasındaydı.

Distopik bir açık dünya oyunu olarak tanımlayabileceğimiz Cyberpunk 2077, ”Night City” olarak bilinen bir şehirde geçiyor. Oyunun hikayesi ise birbirinden çok ayrı olmayan 3 farklı senaryosu ile karşımıza çıkıyor. Daha sonra bu senaryoların bir yerde kesiştiğini görmek mümkün.

Oyuna başlarken, göçebe, sokak çocuğu, şirketçi olarak adlandırılan 3 senaryodan birini seçerek başlıyoruz. Ayrıca bu seçim, bizi çok farklı noktalara getirmiyor ama farklı noktalarda başlamamızı sağlıyor. Bu bazı noktalarda avantaj veya dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ek olarak oyunun karakter özelleştirme ve özgeçmiş seçeneği de oldukça ideal. Yetenek kısmında yer alan özelliklerde ”teknik kabiliyet” ilk bakışta yetersiz gibi gözükebilir. Ancak bu oyunun ilerleyişinde renklendirilebiliyor. Başka bir deyişle, oyunda sibernetik sistemin getirdiği yetenekler ağaç modeli şeklinde geliştiği için ilerledikçe daha belirgin oluyor.

Oyunun hikayesine V karakteriyle başladığımızda başımıza bir çip yerleştirildiğini öğreniyoruz. Üstelik bu çip, Night City’de terörist olarak aranan Johnny Silverhand’in bilincinden oluşuyor. Zaman geçtikçe, Johnny’nin bilincinin bizi ele geçireceğini ve öleceğimizi öğreniyoruz. İşte asıl mücadelemiz burada başlıyor: Bu çipi nasıl çıkarabiliriz? Oyun içi hikayesi ana görevlerle sizi oldukça tatmin ediyor. Fakat yan görevler de bir o kadar zevkli olmaktadır. Dolayısıyla eğer bu yolculukla Johnny’e katlanabilirseniz, yan görevlere de göz atmanızı öneriririz.

Oyun içi hatalara gelecek olursak uzun süredir beklenen üst sınıf bir oyuna göre biraz fazla. Ancak oyunun atmosferi o kadar güzel ki, bazen bu problemleri unutuyorsunuz. Ama bazen. Yine CD Projekt Red, bu hataları düzletmek için çaba gösteriyor.

Sistem Gereksinimleri

Cyberpunk 2077 Minimum Sistem GereksinimleriCyberpunk 2077 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/10 – 64 Bitİşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-3570K / AMD FX-8310İşlemci: Intel Core i7-4790 / AMD Ryzen 3 3200G
Bellek: 8 GB RAMBellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon RX 470Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB / GTX 1660 Super / Radeon RX 590
Depolama: 70 GB kullanılabilir alanDepolama: 70 GB kullanılabilir alan

Marvel’ Spider-Man Remastered

Artı YönleriEksi Yönleri
İnanılmaz Spider-Man
deneyimi
Yüksek sistem gereksinimi
Başarılı grafikler
Akıcı hikaye

En iyi açık dünya oyunları listemizde yer alan bir başka yapım ise Insomniac Games tarafından geliştirilen Marvel’s Spider-Man oluyor. Bir süre önceye kadar bu oyuna listemizde yer vermek mümkün değildi. Ancak PlayStation tarafından atılan bir “Remastered” adımı ile Spider-Man artık PC desteğine de kavuştu!

Oyunda tahmin edebileceğiniz üzere Peter Parker yani Spider-Man ile inanılmaz maceralara atılıyoruz. Aynı zamanda oyun boyunca Spider-Man dünyasından ünlü kötü karakterler de bize eşlik ediyor. Bu yönüyle Spider-Man seven oyuncuların kaçırmaması gereken bir oyun olduğunu söylemek mümkün.

Buna ek olarak Spider-Man ile daha önce tanışmamış ya da sevmeyen birinin bile bu oyuna hayran kalacağını düşünüyoruz. Çünkü oyun son derece eğlenceli bir deneyim sağlıyor. New York sokaklarında ağ atarak gezmek, yolda karşılaşılan suçlarla savaşmak, inanılmaz dövüş mekanikleri gibi unsurların tamamını Marvel’s Spider-Man’de bulabilirsiniz. Ek olarak oyunun hikayesinin de son derece etkileyici olduğunu belirtelim.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 – 64 Bitİşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i3-4160 / AMD eşdeğeriİşlemci: Intel Core i5-4670 / AMD Ryzen 5 1600G
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 950 / AMD Radeon RX 470Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB (6 GB VRAM) / Radeon RX 580 (8 GB VRAM)
Depolama: 75 GB kullanılabilir alanDepolama: 75 GB kullanılabilir alan

Hogwarts Legacy

Artı YönleriEksi Yönleri
Yüksek kalitedeki grafikleriYüksek sistem gereksinimleri talep etmesi
Diğer açık dünya oyunlarından farklı ve akıcı hikâyesiTürkçe desteğinin bulunmaması
Oynanabilirliği

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi açık dünya oyunları önerileri listemizin son sırasında Hogwarts Legacy yer alıyor. Avalanche Software tarafından geliştirilen Hogwarts Legacy, Warner Bros Games tarafından 2023 yılında yayınlandı. Öyle ki oyun, 2023 yılında en çok konuşulan oyunlardan birisi olmayı başardı.

Oyunun hikâyesi hem film hem de kitap serileriyle dünya genelinde oldukça popüler hâle gelen Harry Potter dünyasından esinlenerek oluşturuldu. Bu doğrultuda Harry Potter’da da yer alan Hogwarts’ı yaşıyorsunuz. 1800’lü yıllarda geçen oyunda karakterinizi yaratıp daha sonrasında bu karakteri geliştirmeye çalışıyorsunuz.

Hogwarts Legacy’de sizleri çeşitli büyülü yaratıklar bekliyor. Bunun yanı sıra oyunda karanlık büyücülerle mücadele etmeniz gerekiyor. Mücadelenizi başarıyla sonuçlandırmaya çalışarak büyücülük dünyasının kaderini yönlendiriyorsunuz. Oyun, oldukça akıcı bir oynanabilirliğe sahip. Ayrıca açık dünya oyunları arasında en ilgi çekici hikâyeye sahip olanlardan birisidir. Bunun yanı sıra oyunun kaliteli grafikleri de oyunun oynanabilirliğini fazlasıyla artırmaktadır.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 64 bitİşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
İşlemci: Intel Core i5-6600 3.3Ghz veya AMD Ryzen 5 1400 3.2Ghzİşlemci: Intel Core i7-8700 3.2Ghz veya AMD Ryzen 5 3600 3.6 Ghz
Bellek: 16 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 4GB veya AMD Radeon RX 470 4GBEkran Kartı: NVIDIA GeForce 1080 Ti veya AMD Radeon RX 5700 XT
Depolama: 85 GB kullanılabilir alanDepolama: 85 GB kullanılabilir alan

En İyi Açık Dünya Oyunları: Genel Değerlendirme

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu listemizde, bizi en çok etkileyen açık dünya oyunlarından bazılarını derledik. Listedeki oyunları hem arkadaşlarınızla hem de tek başınıza oynayabilirsiniz. Aynı zamanda aldığınız oyundan memnun kalmadıysanız, Steam üzerinden 2 saat oynama süresi geçmeden oyunu iade edebilirsiniz. Sizler için yeni oyunlar araştırıp aktaracağımız en iyi açık dünya oyunları listemizi takip etmeyi unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.