En İyi PlayStation 5 Oyunları – 2021

Yeni nesil konsolların çıkmasıyla birlikte yeni nesil oyunlarda boy göstermeye başladı. Ancak, 2021 yılı oyuncular için şimdiye kadar pek iyi geçmedi. Konsolların güçlerini tam anlamıyla zorlayabileceğimiz bir oyun çıkmadı da diyebiliriz. Her ne kadar Hitman 3, Assassin’s Creed: Valhalla ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlar ile karşılaşsak da konsol tarafında beklentileri pek fazla karşılayamadılar. Öte yandan, PlayStation tarafında konsolun çıktığı ilk bir sene içinde Sony, konsollarda pek dişe dokunur oyunlar ile gelmedi. Bunun sebebi, oyun yapımcıların yeni konsollara alışma süreci ve optimizasyon sorunları diyebiliriz. Yeni oyunların çıkmasını beklemeden konsolunuzla biraz zaman geçirmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız en iyi PlayStation 5 oyunları listemizi inceleyebilirsiniz. Peki, en iyi PS5 oyunları nelermiş, gelin birlikte bakalım.Outriders – 1 Nisan 2021

En iyi PS5 oyunları listemize Outriders ile başlıyoruz. People Can Fly isimli şirketin çıkardığı RPG elementleriyle dolu bir üçüncü şahıs oyunu olan Outriders piyasaya başarılı bir giriş yaptı. Dünya’nın yok oluşundan sonra ortaya çıkan kolonileşme arayışında insanoğlunu, tahmin edeceğiniz gibi, pek iyi durumlar beklemiyor. İki farklı uzay aracıyla kaçtığımız dünyadan kısıtlı bir sayıda kişi kurtulmayı başarıyor. Aslında, kurtulmayı başardılar demek için biraz erken.

En İyi Playstation 5 Oyunları

RPG ve ekipman elementlerinin güzel bir şekilde dağıtıldığı Outriders, en azından oyun kıtlığının olduğu dönemde denemeye değer bir yapım. İyi bir RPG deneyimi sunan oyununun eksiklikleri olmasına rağmen güzel yanları daha baskın diyebiliriz.

It Takes Two – 24 Mart 2021

PS5 deneyimini iki kişilik bir eğlenceye dönüştüren It Takes Two, takım oyununu üst seviyelere çıkarıyor. İletişimin belki de her saniye önemli olduğu bu oyunda, ufak bir iletişimsizlik bile size biraz pahalıya patlayabilir.

A Way Out oyununun yapımcısı olan Hazelight Studios, bu oyunda da iyi bir iş çıkarıyor. Her bölümde farklı bir yapıyla karşılaştığımız bu oyun, tabuları yıkarak oyunun başında ezberletilen oynanış anlayışının ötesine geçiyor. It Takes Two her bölümde, oynayan kişinin yeni yetenekler üstünde gelişmesini istiyor. Böylece bu harika yapım, oyun içinde oyun barındırıyor desek yanlış olmaz.

Farklı bir hikayeyle de oyuncuları kendine bağlayan It Takes Two, listenize kesinlikle eklenmesi gereken bir oyun.

Yakuza: Like A Dragon  – 2 Mart 2021

Yakuza serisi Japon mafya kültürünü ele alan bir oyun. Serinin yedinci oyunu Yakuza: Like A Dragon oyuncular tarafından beğenilen bir RPG deneyimi sunmayı başardı. Sega şirketi bu sefer iyi bir iş çıkardı ve Yakuza serisini ayakta tutacak bir hamle yaptı. Buna ek olarak, en iyi PS5 oyunları arasında da yer aldı.

Ichiban Kasuga adlı bir genci canlandırdığımız oyunda bizleri birçok ihanet, yüzleşme ve yalan karşılıyor. Japon kültürüne ilginiz varsa ve RPG deneyimi istiyorsanız, Yakuza: Like A Dragon tam size göre. Oyun hakkında daha detaylı bir bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Assassin’s Creed: Valhalla – 12 Kasım 2020

Konsol dünyası için iddialı bir çıkış yapan Assassin’s Creed: Valhalla, Assassin’s Creed serisini özleyenlere ilaç gibi geldi. Daha yenilikçi grafikleri ile oyuncularla buluşan oyunun, son Assassin’s Creed oyunlarından daha iyi olduğu düşünülüyor. Viking kültürüne odaklanan yapım, PS5 tarafında rakiplerine göre biraz daha iddialı. İyi satış rakamlarıyla da bunu kanıtladı diyebiliriz.

En İyi Playstation 5 Oyunları

Öte yandan, oyun henüz PS5 konsolunun gücünü tam olarak kullanan bir oyun olamadı. Her ne kadar gelişmiş grafiklere sahip olsa da oyuncuların PS5 platformundaki beklentilerini pek karşılayamadı. Oyun hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.  

Astro’s Playroom – 12 Kasım 2020

DualSense oyun kolunun ne kadar geliştiğini gösteren Astro’s Playroom, PS5 için iyi bir başlangıç oyunu oldu. Yaptığınız hareketlerle titreşim gibi kontrol hissini artıran özellikler bu oyunda baskın bir şekilde hissediliyor.

Eğer PS5 deneyiminize basit bir oyunla başlamak istiyorsanız, Astro’s Playroom listenizde kesinlikle olmalı. Sony tarafından geliştirilen oyun en iyi PS5 oyunları arasında yer alıyor.

En İyi Playstation 5 Oyunları

Call of Duty: Black Ops Cold War/Warzone – 12 Kasım 2020

Kasım ayının bize getirdiği en güzel şeylerden biri, Call of Duty: Black Ops Cold War. Oyun, COD serisini bize tekrardan güzel bir şekilde hatırlattı. Uzun süredir bizlerle olan COD serisi bu sefer bizi Soğuk Savaş dönemine götürdü.

Warzone ile online kısımda iyi işler çıkaran Activison, müthiş satış rakamlarına ulaştı. Üstelik bu oyunlar, DualSense’in tetik özelliğinin başarısını da oldukça fazla hissettiriyor. Call of Duty: Black Ops Cold War biraz pahalı da olsa oynamaya değer. Ayrıca, Warzone ücretsiz olarak indirilebiliyor. Bu sebeple, bu iki oyun en iyi PlayStation 5 oyunları arasında yer alıyor.

Demon’s Souls – 12 Kasım 2020

12 Kasım 2020’de çıkış yapan bir başka oyun Demon’s Souls, PS5 tanıtımından aşina olduğumuz bir oyundu. Belki de PS5’i en fazla zorlayan oyun oldu diyebiliriz. Demon’s Souls serisini bir de gelişmiş grafiklerle PS5 oyunları arasında görmek oyuncuları sevindirdi.

Gerçekçiliği üst seviyelere çıkaran Demon’s Souls, bu yıl çıkacak diğer oyunlara örnek olacak türden. Oyun hakkında daha detaylı bilgi almak için Demon’s Souls yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – 12 Kasım 2020

Oldukça kısa sürmesiyle eleştirilmesine rağmen oldukça iyi iş çıkaran Marvel’s Spider-Man: Miles Morales de iyi satış rakamlarına ulaştı. Filmlerde ve çizgi romanlarda gördüğümüz Spider-Man karakterini bir de oyunda görmek oyuncuları oldukça heyecanlandırmıştı. Bir DLC tadında olan oyun, süresi dışında oyuncuları pek üzmedi.

Harika bir süper kahraman oyunu oynamak istiyorsanız Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’e bakabilirsiniz. Oyuncuları güzel bir açılışla karşılayan oyun sizi üzmeyecektir.

Hitman 3 – 20 Ocak 2021

Hitman 3, 2021 yılının en iddialı oyunu olarak çıkışını yaptı. Farklı bölüm tasarımlarıyla ilgiyi üstüne toplamıştı. Düşmanları etkisiz hale getirmede sunduğu çeşitlilik ile de oyunculara birçok şey sunan bir yapım diyebiliriz.

Başka bir Ajan 47 macerasını PS5 konsolunuzda oynamak istiyorsanız Hitman 3 iyi bir oyun. Ancak, oyunun kısa bir oynanış süresine sahip olduğunu belirtelim. Yine de, sunduğu çeşitlilikle isterseniz farklı senaryolarla da rakiplerinizi alt edebilirisiniz. Böylece, Hitman 3 de en iyi PlayStation 5 oyunları arasında kendine yer buluyor.

Hitman 3

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.