PC Oyun Kolu Önerileri – Hangi Oyun Kolunu Almalısınız?

Bir bilgisayar veya oyun konsolu sistemine bağlanmak ve oyun deneyimini yükseltmek için tasarlanmış olan oyun kolları birçok oyuncunun kullanmayı tercih ettiği cihazlardan. Piyasada teknolojik olarak mükemmel özelliklerle donatılmış birçok oyun kolu bulunuyor ve oyun kolu almayı düşünenlerin aklı karışabiliyor. Hazırladığımız PC oyun kolu önerileri listesiyle, bu karışıklığı biraz olsun gidermeyi umuyoruz.

Bilgisayar için Özelleşmiş PC Oyun Kolu Önerileri

Logitech F310

oyun kolu önerileri
Logitech F310

Logitech’in F310 oyun kolu (gamepad), fiyat/performans açısından kullanıcıları etkileyen bir ürün. Ürün yuvarlak hatları ve plastik kaplamasıyla elde rahatça tutuluyor. Üstündeki düğmeler ve kontrol tuşları yeniden ayarlanabiliyor böylece fare ve klavye komutlarınızı bire bir taklit edebiliyor. 1.8 metrelik kablosu ile monitörden istediğiniz uzaklıkta oyun oynayabilirsiniz. Cihazın Türkiye’deki fiyatı 200 TL ile 250 TL arasında değişiyor.

Astro C40 TR

astro c40 tr
Astro C40 TR

Her zaman bir profesyonel gibi oynamanızı sağlayacak Astro C40 TR, birinci sınıf tasarım ve performans sunuyor. Çıkarılabilir ve değiştirilebilir modülleri sayesinde cihazı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Cihaz herhangi bir oyun kulaklığıyla da uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Ürünün şu anda Amazon’dan Türkiye’ye satış fiyatı yaklaşık 4.000 TL civarında.

Logitech F710

logitech F710
Logitech F710

Logitech F710 oyun kolu, gelişmiş oyun deneyimi yaşamak isteyen bilgisayar kullanıcıları için tasarlanmış bir cihaz. Ürün, kablosuz olduğu için özgürce oyun oynamanızı sağlıyor. Ayrıca sahip olduğu çift titreşimli geri bildirim motorları, oyundaki her vurma, çarpma vb. anlarda gerçekçiliği arttırıyor. PC Oyun kolu üzerindeki tanıdık düzen, iç güdüleriniz ile hareket edebilmenizi sağlıyor ve oyun oynarken şaşırmanızı engelliyor. Üzerindeki düğmeler ise yeniden görevlendirilebiliyor. Ürünün Türkiye’deki fiyatı şu anda 340 – 410 TL civarında.

Razer Wolverine Ultimate

oyun kolu önerileri
Razer Wolverine Ultimate

Muhteşem kontrol için gelişmiş özelleştirilebilirlik sağlayan Wolverine Ultimate, her oyuncuya göre uyarlanabilen ayarlamalara sahip. Saatler süren kullanımdan sonra bile rahatlık ve konfor sağlayan ergonomik yapısı ve oyuncunun tarzına uyum sağlayacak şekilde geliştirilmiş değiştirilebilir parçaları ürünün dikkat çeken özelliklerinden. Işıklandırması ve oyun tekniklerine göre atanabilen tuş görevleriyle cihaz, piyasadaki en kişiselleştirilebilir oyun kolu (gamepad) ünvanına sahip. Şu anda Amazon sitesinde fiyatı 142 dolar fakat Türkiye’ye kargolanma ücretini de eklersek buraya gelmesi 1.700 TL civarında olur diyebiliriz. Türkiye’deki çeşitli satış sitelerinde ise 1.900 TL gibi bir ücrete satın almak mümkün.

SteelSeries Stratus Duo

steelseries stratus duo
SteelSeries Stratus Duo

Tüm Windows ve Android cihazlarla uyumlu çalışan bu oyun kolu, Bluetooth veya kablosuz adaptörle bilgisayara bağlanıp çalıştırılıyor. Cihazın yazılıma ihtiyacı yok, kutudan çıktığı gibi oyun oynayabiliyorsunuz. Aynı zamanda pil ömrü 20 saatten fazla dayanıyor. Türkiye’de çeşitli sitelerdeki fiyatı şu anda 690 TL ile 800 TL arasında değişiyor.

Bilgisayara Uyarlanabilen Oyun Kolu Önerileri

Steam Controller

oyun kolu önerileri
Steam Controller

Steam oyun kolu; son derece işlevsel ve iyi tasarlanmış bir oyun kolu. Sağladığı hassas kontrol gücü ile oyun oynarken rahat bir tutuş ve güzel bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Steam oyun kolu (joystick) üzerindeki her bir düğme kullanım sıklığına, gerekli hassasiyetlere ve ergonomik rahatlığa göre ayarlanabiliyor. Ürünün Türkiye’deki fiyatı 1.800 TL civarında.

Nintendo Switch Pro Controller

oyun kolu önerileri
Switch Pro Controller

Nintendo’dan Switch Pro Conroller oyun kolu, oyundan aldığınız hazzı üst seviyelere taşıyacak bir cihaz. Üstün tutuş deneyimi ve yarı şeffaf kasası ile birinci sınıf bir ürün.  Şarjı yaklaşık 40 saat giden ürünü 700 TL’ye satın alabilirsiniz. Ürünün kablolu modeli ise 489 TL’den satışa sunuluyor.

Microsoft Xbox Elite

xbox elite
Xbox Elite

Dünyanın en gelişmiş oyun kumandası olarak adlandırılan Xbox Elite, farklı şekil ve boyutlardaki kontrol tuşlarıyla; oyunlardaki hız, erişim ve hassasiyetinizi geliştiriyor. Uygulamasından cihazı sınırsız bir şekilde kişiselleştirmeniz de mümkün. Ergonomik yapısıyla tutuşu oldukça kolay olan kol, uzun kullanımları da konforlu kılıyor. Şu anda cihazın Türkiye’deki fiyatı 2.600 TL civarlarında.

Sony DualShock 4 V2

dualshock 4
DualShock 4

DualShock 4, sahip olduğu hassas oyun çubukları ve dahili hareket sensörleri ile oynadığınız oyunla tam etkileşime girmenizi sağlıyor. PS4 için tasarlanmış bu oyun kolu bazı ayarlar ile bilgisayara bağlanabiliyor. DualShock, bugüne kadarki en konforlu ve ergonomik oyun deneyimini sunuyor. Oyun oynarken şarj olma özelliği, şarj sıkıntınızı ortadan kaldırıyor. Cihazın Türkiye’deki fiyatı 500 – 550 TL civarında.

Xbox 360 Controller

xbox 360 controller
Xbox 360 Controller

Tutarlı ve evrensel bir oyun deneyimi sunan Microsoft Xbox 360 oyun kolu, titreşimli geri bildirimleriyle oyununuzu daha gerçekçi kılıyor. PC oyun kolu (joystick) önerileri listesinde fiyat/performans açısından öne çıkan ürünün ödüllü ergonomik tutuşu ve ince, esnek kablosu, rahatça oyun oynamanızı sağlıyor. Düğmelerin yerleşimi de oyunculardan yüksek not almış durumda. Ürünün Türkiye fiyatı, çeşitli sitelerde ortalama 200 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Sony DualSense

sony dualsense
DualSense

PlayStation 5’in piyasaya sürülmesiyle birlikte ortaya çıkan DualSense, Sony’nin şimdiye kadar ürettiği en başarılı kollar arasında yerini alıyor. Oyuncuların yıllardır beğenerek kullandığı bir kol tasarımına sahip olan Sony, bu modelde de işi riske atmıyor. Kolun tasarımını sabit tutmasına rağmen özelliklerini neredeyse yeniden yaratan Sony, yine harika bir iş çıkarıyor. Üstelik çoğu özellik PC için de kullanılabilir durumda. Ürünün fiyatı ise 730 – 900 TL arasında değişiyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.

“PC Oyun Kolu Önerileri – Hangi Oyun Kolunu Almalısınız?” üzerine 4 yorum

Yorumlar kapalı.