En İyi Direksiyon Seti Önerileri – 2023

Oyun dünyasının en çok tercih edilen oyun kategorilerinden birisi yarış oyunlarıdır. Öyle ki bir dönem yarış oyunları o kadar hayatımıza girdi ki gerçek hayatta bile oyunlardan çıkmışçasına etrafta dolanan arabaları gördük. Tabii bunda sadece oyunların değil aynı zamanda Fast and Furios (Hızlı ve Öfkeli) serisinin de etkisi var. Fakat gerek filmlerin gerekse oyunların bu alanda artması ile beraber artık oyuncular da bu oyunları daha keyifli oynamak istediler. Bundan dolayı ekipmanlarımıza direksiyon setleri de eklendi. İşte bu içeriğimizde sizlere en iyi direksiyon seti önerilerimizi sunacağız.

Direksiyon seti almak isteyen okurlarımıza bu konuda yardımcı olmak istedik. Çünkü piyasada bir çok marka ve modelde direksiyon seti bulunuyor. Fakat hangisi sizin için en uygun olacak buna çok net bir şekilde karar vermeniz gerekiyor. Çünkü bu ekipmanlar çok ucuz değiller. Dolayısıyla hangi oyunda ne tarz bir sürüş hissiyatı almak istiyorsunuz, bunlar direksiyon seti seçiminde çok önemli.

Örneğin Euro Truck oynamak isteyen bir oyuncu ile F1 oynamak isteyen bir oyuncunun direksiyon tercihleri farklılık gösterecektir. Fakat üzülmeyin, birisi için aldığınız direksiyonu diğeri için de kullanabilirsiniz. Sadece işin içine biraz modifikasyon girebilir. Şimdi gelin ucuzdan pahalıya göre sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi direksiyon seti önerilerimizi inceleyelim.

NOT: Bu listede yer alan ürünlerin fiyatları, içeriğin yazıldığı tarihteki fiyatlarıdır. Lütfen tercih ettiğiniz direksiyon setlerinin güncel fiyatları için araştırma yapınız. Bu listede yer alan direksiyon setlerinin fiyatları döviz kurlarından veya çeşitli sebeplerden dolayı artabileceği gibi aynı zamanda kampanya dönemlerinde de daha uygun fiyatlara sahip olabiliyorlar.

Snopy SG-37C3 (En Ucuz Direksiyon Seti)

en ucuz direksiyon seti

Çok yüksek bütçelere sahip olmayan fakat direksiyon seti kullanmak isteyen okularımız için ilk olarak Snopy SG-37C3 modelini tavsiye edebiliriz. Kendisi, listemizde bulunan en uygun fiyatlı direksiyon seti olarak ön plana çıkıyor. Direksiyon setini, USB ile bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Aslında bu direksiyon seti, çok yeni bir model değil. Zira setin, hem PC hem de PlayStation 3 ile uyumlu olmasından dolayı bunu rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Set, tam tur dönen bir direksiyon simidine sahip değil. Üst tarafında bir bölgede boşluk mevcut. Yani Euro Truck gibi oyunları oynarken direksiyonu üstten tutup çeviriyorsanız o zaman sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra direksiyon setinin titreşimli olması güzel bir detay.

Direksiyon simidi, 190mm çapında ve 90 derece dönüş açısına sahip. Direksiyonun ve pedal setinin kablo uzunluğu ise 180cm olarak karşımıza çıkıyor. Başlangıç seviyesinde kullanabileceğiniz bu direksiyon seti, Türkiye’de 670 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Snopy USB-V18

Snopy USB-V18

Listemize bir diğer Snpoy marka direksiyon setiyle devam ediyoruz. Markanın USB-V18 modeli de yine gayet uygun bir fiyata sahip. Direksiyon simidi, bu modelde tam tur dönebiliyor. Bir önceki modelde olduğu gibi direksiyon simidinde herhangi bir boşluk yok. Siyah ve mavi renklere sahip bu direksiyon setinde gaz ve frenin yanı sıra bir de el freni ile vites bulunuyor.

Direksiyon setinin alt taraflarında masada sabit tutmanız için yapışkanlar kullanılmış. Fakat baştan söyleyelim bu yapışkanlar çok da sağlam değiller. Yani oyun heyecanı ile biraz hararetli bir sürüş yaparsanız o zaman set, sabit durmayacaktır.

Direksiyon simidi, 180 derecelik dönüş açısına sahip. Ayrıca direksiyon simidinin üzerinde 15 adet tuş bulunuyor. Bunlara ek olarak direksiyon çapının da 25cm olduğunu belirtelim. Yani bir önceki Snopy direksiyon setine göre daha kapsamlı bir kullanışa sahip olduğu gibi aynı zamanda daha da büyük.

Snopy’nin USB-V18 model için belki en iyi direksiyon seti diyemeyiz. Fakat uygun fiyatlı, giriş seviyesinde sahip olabileceğiniz en iyi modellerden birisi diyebiliriz. Direksiyon setinin Türkiye’deki fiyatı ise 1.300 TL civarında olarak karşımıza çıkıyor.

Corby FX95T G-Force

Corby FX95T G-Force

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi direksiyon seti önerileri listemize Corby FX95T G-Force ile devam ediyoruz. Piyasadaki en uygun fiyatlı direksiyon setlerinin başında gelen Corby FX95T G-Force, performansıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

Bilgisayarlar için üretilen Corby FX95T G-Force, kullanıcılarına PlayStation, Xbox ve Nintendo desteği de sunuyor. Böylece kullanıcılar, bu direksiyon setini diledikleri oyun konsolunda rahatlıkla kullanabiliyorlar. Set, kullanıcılarına kablolu olarak hizmet veriyor. USB bağlantı tipine sahip olan set, belirttiğimiz gibi USB girişi bulunan çeşitli oyun konsollarında kullanılabiliyor.

Setin direksiyonu, 270 dereceye kadar dönme imkanı sağlıyor. Üstelik sette ayarlanabilir dönüş açısı seçeneği de mevcut. Bunun yanı sıra sette titreşim özelliği de mevcut. Titreşim özelliği, set kullanıcılarının oyun zevklerini büyük ölçüde arttırmayı başarıyor.

Sunmuş olduğu özelliklerle tam bir fiyat performans ürünü olan Corby FX95T G-Force, Türkiye’de 690 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Kontorland Ap7

Kontorland Ap7

Oyun konsollarına ürettikleri donanımlarla adını daha önceden sıklıkla duymuş olduğumuz Kontorland markası da direksiyon seti üretimi yapan firmalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Markanın Ap7 model direksiyon seti, siyah bir tasarıma sahip. Direksiyon bir konsol üzerine sabitlenmiş ve aynı konsol üzerinde bir de vites bulunuyor. Ayrıca bu vitese entegre edilmiş bir de el freni mevcut. Tüm bunlara ek olarak gaz ve fren pedalları da bulunuyor.

27,9cm çapındaki direksiyon simidi, 270 dereceye kadar dönebiliyor. Direksiyon simidinin aynı segment içerisinde bulunan rakiplerine göre daha fazla açıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında direksiyon setinde, oyun oynarken direksiyonun kaymaması için yapışkanlar yerine özel klipsler kullanılmış. Bu klipsleri masanıza sabitleyerek oyun oynayabilirsiniz.

Ürünün Türkiye’deki satış fiyatına baktığımızda ise yaklaşık 3.900 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Rampage V900-S

en iyi direksiyon seti - Rampage V900-S

En iyi direksiyon seti önerileri listemize Rampage V900-S ile devam ediyoruz. Rampage, oyuncu ekipmanı konusunda en çok tercih edilen şirketlerin başında geliyor. Şirket, temel olarak hizmet verdiği birçok kategoride fiyat/performans odaklı ürünler üretmeyi hedefliyor. Rampage V900-S, bu kapsamda üretilen ürünlerden birisi oluyor diyebiliriz.

Rampage V900-S, direksiyonuyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun bırakıyor. Çünkü setin direksiyonu, 270 derece dönme açısıyla hizmet veriyor. Bunun yanı sıra direksiyonun ayarlanabilir dönme derecesine sahip olduğunu da belirtmeliyiz. Böylece direksiyon, bu özellik yardımıyla 900 dereceye kadar dönebilecek seviyede ayarlanabiliyor.

Birçok cihazla uyumlu olarak çalışan Rampage V900-S, kablolu bir direksiyon seti olarak karşımıza çıkıyor. Set, USB yardımıyla kullanıcılarına hizmet veriyor. Bunun yanı sıra direksiyon setinde AUX girişi de mevcut. Böylece kullanıcılar, kulaklıklarını doğrudan direksiyon setine bağlıyabiliyorlar.

Oldukça başarılı bir direksiyon seti olan Rampage V900-S, fiyatıyla da segmentindeki en uygun setlerden birisi diyebiliriz. Rampage V900-S, Türkiye’de 3.100 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Thrustmaster T80 Ferrari 488 Gtb Edition

Thrustmaster T80 Ferrari 488 Gtb Edition

En iyi direksiyon seti önerileri listesinde yavaş yavaş daha profesyonel ve üst düzey ürünlere geliyor. Thrustmaster T80 Ferrari 488 Gtb Edition, bu modellerden ilki oluyor. Zaten Thrustmaster, direksiyon seti konusunda oldukça başarılı işlere imza atıyor. Markanın direksiyon seti konusunda neredeyse kötü bir ürünü yok diyebiliriz.

Bu ürün adından da anlaşılacağı üzere Ferrari markasına özel üretildi. Orijinal Ferrari 488 GTB’nin 8:10 ölçekli bir modellemesi olarak karşımıza çıkıyor. Ürünün hem PlayStation hem de Ferrari tarafından lisansı mevcut. Sette yer alan direksiyon, 28cm çapında ve 240 derece dönüş açısına sahip.

Direksiyon üzerinde özel bir dokulu kauçuk kaplama mevcut. Bu da yarış esnasında terleme sonucunda ellerinizin direksiyondan kaymasını engelliyor. Bu direksiyon setiyle, özellikle yarış tabanlı oyunlarda maksimum verim alabilirsiniz.

Böyle bir direksiyon ile oyunlarda tozu dumana katmak istiyorsanız o zaman 25.000 TL gibi bir ücreti gözden çıkartmanız gerekiyor.

Logitech G Driving Force G920

Logitech G Driving Force G920

Logitech, dünyanın en başarılı oyuncu ekipmanı üreticilerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Bundan dolayı hazırlamış olduğumuz listemizde Logitech modellerine yer vermeseydik olmazdı. Markanın en çok tercih edilen direksiyon setlerinden birisi G Driving Force G920 oluyor. Bizler de kalitesiyle kullanıcılarını tatmin etmeyi başaran G Driving Force G920’ye listemizde yer verdik.

Logitech, bu seti temel olarak Microsoft ürünleri için geliştirdi. Bundan dolayı setin Windows ve Xbox desteği bulunduğu belirtiliyor. Logitech, bu sette kablolu bir bağlantı sistemi kullanmayı tercih etti. Böylece kullanıcılar, USB giriş noktası bulunan Windows yüklü bilgisayarlarında ve Xbox modellerinde bu seti kullanabiliyorlar.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan G Driving Force G920, performansıyla da kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Setin direksiyonu, ayarlanabilir bir dönme açısına sahip. Bu sayede kullanıcılar, direksiyonun dönme açısını 900 dereceye kadar çıkartabiliyorlar.

Direksiyon pazarındaki en başarılı modellerden birisi olarak karşımıza çıkan Logitech G Driving Force G920, Türkiye’de 7.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Logitech G G29 Driving Force

Logitech G G29 Driving Force

Sırada her yarış oyunlarının tutkunu olan oyuncuların hayallerini süsleyen bir direksiyon seti var. Logitech G G29 Driving Force modelini bilmeyen yarış tutkunu yoktur diyebiliriz. Set, gerek görünüşü gerekse malzeme kalitesi ile kendisinden söz ettiriyor. Bundan dolayı set, en iyi direksiyon seti önerileri listemizde olmasaydı olmazdı.

Normal şartlarda set, PlayStation özelinde üretilen bir direksiyon seti olarak ön plana çıkıyor. Fakat kuracağınız bir yazılım ile direksiyon setini rahatlıkla bilgisayarınızda da kullanabiliyorsunuz. Üzerinde bulunan LED ışıklar, yarış oyunlarında vites konusunda sıkıntı yaşayanlar için çok kullanışlı oluyor. Çünkü bu LED ışıklar size ne zaman vites küçültüp ne zaman vites arttırmanız gerektiğini söylüyor.

Vites değiştirirken ya da direksiyon çevirirken direksiyonun kaymaması adına set, çok güzel bir sabitleme sistemine de sahip. Bu arada direksiyon arkasında da bulunan vites kolları ile direksiyon setini rahatlıkla Formula 1 oyunlarında da kullanabilirsiniz. Hatta ufak bir modifikasyon ile direksiyonu, yarım simit moduna da çevirebilirsiniz.

Direksiyon setleri arasında en kullanışlısı olan Logitech G G29 Driving Force, 7.500-9.500 TL civarında fiyatlarla satılıyor. Eğer ki maddi durumunuz el verirse bu direksiyon setine bir de direksiyon standı bağlarsanız kendinizi bizzat yarışın içerisinde hissedebilirsiniz.

Thrustmaster T150 Ferrari Wheel Force Feedback

En iyi Direksiyon Seti - Thrustmaster T150 Ferrari Wheel Force Feedback

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi direksiyon seti önerileri listemizin son sırasında Thrustmaster T150 Ferrari Wheel Force Feedback yer alıyor. Thrustmaster, dünya genelinde en çok tercih edilen direksiyon seti üreticilerinden birisidir. Şirket, genellikle üretmiş olduğu üst düzey direksiyon setleriyle ön plana çıkıyor. Bu kapsamda bizler de listemizin son sırasında şirketin en başarılı modellerinden birisi olan T150 Ferrari Wheel Force Feedback modeline yer verdik.

Kablolu bağlantı sistemine sahip olan T150 Ferrari Wheel Force Feedback hem bilgisayar hem de oyun konsolu kullanıcılarına hizmet veriyor. Böylece bu direksiyon setinin sahipleri, seti diledikleri platformda rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Şık bir tasarıma sahip olan T150 Ferrari Wheel Force Feedback, Ferrari konseptiyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Markanın birçok ürünü Ferrari lisansı ile üretilmektedir. Listemizde yer verdiğimiz bu ürün de Ferrari lisansına sahip. Bu sayede Ferrari logosunun bulunduğu bir direksiyon seti kullanıcılarla buluşuyor. Bu direksiyon seti, ayarlanabilir dönüş açısıyla birlikte 1080 dereceye kadar kullanıcılarına performans gösteriyor.

En başarılı direksiyon setlerinden birisi olarak bilinen Thrustmaster T150 Ferrari Wheel Force Feedback, fiyatıyla bazı oyun tutkunlarını üzebiliyor. Çünkü Thrustmaster T150 Ferrari Wheel Force Feedback, Türkiye’de 11.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

En İyi Direksiyon Seti Modelleri: Genel Değerlendirme

Direksiyon setleri, uzun süredir bilgisayar ve konsollarda kullanılıyorlar. Bu setler sayesinde özellikle yarış oyunlarının eğlencesi, daha da artmaktadır. Bundan dolayı araba oyunlarının tutkunları, direksiyon setleriyle bu oyunları oynamayı tercih ediyorlar. Günümüzde direksiyon seti üreten çok sayıda teknoloji üreticisi mevcut. Bundan dolayı sizler de yeni bir direksiyon seti almaya karar verdiğiniz zaman en iyi direksiyon seti modelleri hangileri diye merak edebilirsiniz.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi direksiyon seti modelleri listemize yer verdik. Hazırlamış olduğumuz listemizde her bütçeye ve seviyeye uygun direksiyon seti modeli mevcut. Böylece listemize göz atarak sizler için en uygun direksiyon setini kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi direksiyon seti modelleri listemiz burada sona eriyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.