Hitman 3 – Hitman Serisinin Son Oyunu

Bir suikastçinin hikayesi olarak karşımıza çıkan Hitman serisi, son oyunu olan Hitman 3 ile oyunseverlere veda ediyor.  Oyunun uzun vadede gelecek olan içerikleri ve yan etkinlikleri oyuna verilecek desteğin uzun süreli olacağını gösterir nitelikte.  Eğer diğer Hitman oyunlarına hâkimseniz, oyun temelde Hitman 3 için de pek farklı bir şey sunmuyor diyebiliriz. Hitman 3 nasıl bir oyunmuş gelin hep birlikte bakalım.

Hitman 3 Nasıl Bir Oyun?

Dubai’de başlayan oyunun, oldukça başarılı bir açılış ile oyuncuyu en baştan kendine bağlamak istediği oldukça belli. Oyundaki çeşitliliğe yeni bir kamera aygıtı ile farklı bir bakış açısı getirilmiş. Buna ek olarak, kilitli kapılara ve bazı gizli katmanlara erişim oyuna farklı bir heyecan katmış diyebiliriz. Öldürme şekillerinin kullanıcının tercihine bırakılması da zaten yıllardır beğenilen bir özellik olmasına rağmen oyunun yapımcısı olan IO Interactive bu çeşitliliği artırmış ve yüksek puanlar almayı başarmış desek yanlış olmaz. Oyunun tanıtım videosu ise şöyle:

Hitman 3’ün Hikâyesi Ne Durumda?

Dubai’de başlayan macera tahmin edeceğiniz gibi etrafımızdaki insanları devre dışı bırakmamız üstüne kurulu. Ancak, bu oyunda karşımıza Providence adında kökleri oldukça geçmişe dayanan ve dünyayı yöneten büyük bir topluluk karşımıza çıkıyor. Pek de etik olmayan bir genetik geliştirme sonucu oluşan Ajan 47 isimli karakterimiz bu durumun son bulmasını istiyor ve asıl hedefi olan Dr. Ort-Meyer’in yeni deneylerini engellemeye kendini adıyor. Providence’ı yok etmeye çalışan Ajan 47 bu sefer yalnız değil diye de ekleyelim. Ajanımız çocukluk arkadaşı Lucas Grey ve ona ek olarak Diana Burnhood ile bir takım oluyor.

Hitman 3 Diğer Oyunlardan Farklı Ne Yapıyor?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi yeni kamera aygıtı ve bazı kilitli yerlere erişim gibi eklemeler yapan oyun firması, bunlara ek olarak oyununun oynanış kısmına etki edecek bir değişikliğe de el atıyor. Oyunun VR ile de oynanabilecek olması oyundaki heyecanı ne kadar artıracaktır tahmin edebilirsiniz. Suikast deneyimini bir de VR’da görmek oyuncular için oldukça büyük bir fırsat. Oyun içi değişikliklere dönecek olursak, oyun oldukça çeşitli bir kıyafet desteği sağlıyor. Karakterimiz Ajan 47’yi oldukça farklı bir kişiye dönüştürmek sizin elinizde.

Hitman 3
Hitman 3

Oyunun Sistem Gereksinimleri Neler?

Son günlerde gelen yeni konsollar ve ekran kartlarıyla birlikte oyunların da istediği sistem gereksinimleri artmış durumda. Hitman serisi çıktığı her dönemde sistemleri zorlayacak bir istekle çıksa da oyunun optimizasyonu çok da fena değil bu sayede oyunculara güzel bir deneyim sunuyor. Hitman 3’ün sistem gereksinimleri ise altta belirttiğimiz gibi.

Minimum Sistem Gereksinimi:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K 3.3GHz veya AMD CPU Phenom II X4 940
 • RAM: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
 • DirectX Sürümü: Versiyon 12
 • Depolama: 80 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel CPU Core i7 4790 4 GHz
 • RAM: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX Vega 56 8GB
 • DirectX Sürümü: Versiyon 12
 • Depolama: 80 GB boş alan

Hitman 3 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Hitman serisinin son oyunu olan Hitman 3 aldığı yüksek puanlarla denemeye değer olduğunu gösteriyor. Oyunun PC sürümü, Metacritic değerlendirmesinden aldığı 88 puanla ne kadar beğenildiğini gösterir nitelikte. Peki, siz Hitman 3 hakkında ne düşünüyorsunuz? Hitman serisinin en iyi oyunu diyebilir miyiz?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.

“Hitman 3 – Hitman Serisinin Son Oyunu” üzerine 2 yorum

  • Ajan 47 için son bir macera olduğunu belirtmek istedik, ancak IO Interactive tarafından devam oyunları gelecektir.

Yorumlar kapalı.