Yakuza Like a Dragon: Bir Japon Efsanesi

Yakuza Like a Dragon, Yakuza serisinin yedinci oyunu olarak çıkış yaptı. Yakuza Like a Dragon, oyunculara Japon kültürünü en güzel şekilde aktararak iyi bir RPG deneyimi veriyor. Bu zamana kadar, oyunun yapımcısı olan Sega genel olarak içinde sıkışıp kaldığı dünyadan çıkmaya çalışan karakterler üzerine yoğunlaştı. Ancak bu sefer oyunda tek başımıza olmayacak ve birçok arkadaş edineceğiz. Oyun boyunca birçok sır, ihanet ve çeteleşmelerle karşılaşacağız. Kasım ayında çıkacak diğer oyunlara buradan ulaşabilirsiniz.

Yakuza Like a Dragon Tanıtım Videosu

Yakuza Like a Dragon’un Hikayesi

Oyunun hikâyesi sıkça duyduğumuz Yakuza çetelerine dayanıyor. Ichiban Kasuga da önceki Yakuza oyunlarındaki gibi sıfırdan gelen bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Oyun, Yokohama adıyla bilinen bir Japon şehrinde geçiyor ve yardımseverliği ile başına birçok dert açan karakterimiz son olarak işlemediği bir suçtan dolayı 18 yıllık bir hapis cezasına çarptırılıyor. Bu 18 yıllık süreç içinde ülkesinde ve ailesindeki değişikliklerle karşılaşan karakterimiz, hapisten çıktığında yeraltı suçları hakkında birçok bilgi ediniyor ve kendini farklı bir dünyada buluyor. İlk başta karşılaştığı yeniliklere pek alışamayan karakterimiz, sonrasında edindiği arkadaşlarıyla birlikte karşılaştığı yeni dünyada kendine yer bulmaya başlıyor.

Yakuza Like a Dragon

Yakuza Like a Dragon Diğer Oyunlardan Farklı Ne Yapıyor?

Oyun,rakiplerine göre gerçekten çok iyi dövüş mekanikleri sunuyor diyebiliriz. Önceki oyunlara göre karakterimiz hem daha seri hareketler de bulunuyor, hem de hareketlerdeki çeşitliliğin artması ile görsel olarak da oyunculara iyi bir dövüş deneyimi sunuyor. Oyundaki karakterimizin tanıştığı arkadaşlarının her birinin de farklı bir hikâyesi ve farklı yeteneklerinin olması oyundaki çeşitliliği artırıyor. Kimlerle birlikte savaştığını bilmek de biz oyuncuların oyun zevkini artırıyor diyebiliriz.

Yakuza Like a Dragon

Ek olarak, yaptığımız görevlerin ardından, oyun içinde karakterimiz Ichiban Kasuga’ya birçok yeni geliştirmeler de yapabiliyoruz. Böylece hikâye boyunca karakterimizin gelişimini iyi bir şekilde anlamamızı sağlıyor. Aktiviteler açısından da oldukça fazla çeşitlilik sunan oyun, özlenen Karaoke etkinliğini de bu oyunla birlikte tekrar karşımıza çıkardı.

Yakuza Like a Dragon’da Karakterimiz Ichiban Kasuga’yı Nasıl Geliştirebiliriz?

Seviyenizi yükseltmek için, yeni işler yaparak hem yeteneklerinizi geliştirip hem de seviyenizi yükselterek hikaye boyunca daha iyi bir oyun deneyimi alabilirsiniz. Böylece yeni unvanlar kazanıyoruz ve bu unvanlar oyunun gelişiminde oldukça büyük yer tutuyor. Bulunduğumuz şehirde silahlar alabileceğimiz iş yerlerinin olması da gelişimimizde oldukça önemli rol oynuyor. Oyun içinde bulunacağımız diyaloglar ile birçok oyundaki gibi farklı senaryolarla da karşılaşabiliyoruz. Verdiğiniz yanıtlara göre yeteneklerinizde de değişimler olabiliyor.

Yakuza Like a Dragon Beklentileri Karşılayabildi mi?

Oyun büyük bir kitle tarafından oldukça beğenildi diyebiliriz. Diğer oyunlarından farklı olarak birçok yenilik getirilmesi oyuncular tarafından beğenildi. Oyunun aldığı puanlar da beğenildiğini kanıtlar durumda. Peki siz oyunu beğendiniz mi? Oyun sizin beklentilerinizi karşılayabildi mi? En beğendiğiniz Yakuza oyunu hangisiydi?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.