En İyi Oyuncu Kulaklığı Önerileri – 2023

Ses teknolojileri, sürekli gelişmeye devam ediyorlar. Bununla birlikte kulaklıklar da büyük gelişmeler gösteriyorlar. Oyuncular, gelişen kulaklıklar sayesinde oyunlardan daha yüksek performans alabiliyorlar. Bu noktada oyuncular, oyun performanslarını doğrudan etkileyen kulaklıklar için doğru tercihte bulunmaya dikkat ediyorlar. Bu yüzden de en iyi oyuncu kulaklığı modelleri hangileri diye fazlasıyla merak ediliyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi oyuncu kulaklığı modellerinden bahsedeceğiz. Sizler için hazırlamış olduğumuz listemizde çeşitli markaların farklı segmentlerdeki kulaklık modellerine yer verdik. Böylece listemizi inceleyerek sizler için uygun olan kulaklık modelini tespit edebilirsiniz.

En İyi Oyuncu Kulaklığı Modelleri

HP Omen 800

En İyi Oyuncu Kulaklığı Modelleri - HP Omen 800

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyuncu kulaklığı modelleri listemizin ilk sırasında HP Omen 800 yer alıyor. HP, oyuncular için ekipman üreten teknoloji şirketlerinden birisidir. Öyle ki şirket, üretmiş olduğu oyuncu ekipmanlarını genellikle Omen serisiyle kullanıcılarına sunuyor. Bizler de bu listemizde, Omen serisinin giriş kulaklık modellerinden birisi olan Omen 800 modeline yer verdik.

Siyah ağırlıklı, oldukça şık bir tasarıma sahip olan HP Omen 800, kafa bandı yastığı sayesinde oyunculara uzun kullanımlarda rahat bir kulaklık deneyimi sağlıyor. Bunun yanı sıra kulaklığın kafa bandı, ayarlanabilir bir yapıya sahip. Böylece oyuncular, kulaklığı kendi kafa yapılarına göre ayarlayarak kullanabiliyorlar.

Kablolu bir kulaklık olan HP Omen 800, 200 cm uzunluğunda bir kabloya sahip. En düşük 20 Hz frekansta çalışan kulaklık, 20 kHz frekans değerlerine kadar çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra kulaklığın mikrofonu ise 50 Hz – 10 kHz frekans değerleri aralığında performans göstermektedir. Giriş seviyesi oyuncu kulaklık modellerinden birisi olan HP Omen 800, Türkiye’de 450 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

SteelSeries Arctis 1

SteelSeries Arctis 1

Danimarkalı teknoloji üreticisi SteelSeries, oyuncular için ürettiği ekipmanlarla bilinen bir markadır. Şirket, her seviyeden oyuncu için oyuncu kulaklığı üretiyor. Bu doğrultuda SteelSeries, giriş seviyesi oyuncu kulaklığı modellerinden birisi olan Arctis 1 ile listemizde kendisine yer buluyor.

Sade bir tasarıma sahip olan SteelSeries Arctis 1, siyah renk seçeneğiyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Paslanmaz çelikten üretilen ayarlanabilir bir kafa bandına sahip olan kulaklığın oldukça rahat bir kullanımının olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra kulaklık, konforlu olduğu kadar güçlü bir performans da gösteriyor.

Pasif gürültü engelleme özelliğine sahip olan kulaklık, 20 Hz – 20 kHz frekans değerleri aralığında çalışmaktadır. Ses hassasiyeti değeri 100 dB olarak belirtilen kulaklık, çevresel ses özelliğine de sahip. Çıkarılabilir bir mikrofona sahip olan kulaklığın mikrofonu, 100 Hz – 10 kHz frekans aralığında performans vermektedir. Böylece SteelSeries Arctis 1, giriş seviyesindeki en başarılı oyuncu kulaklık modellerinden birisidir.

SteelSeries Arctis 1, kablolu ve kablosuz seçenekleriyle oyuncu kulaklığı pazarında kendisine yer buluyor. Ayrıca kulaklığın Xbox ve PlayStation sürümlerini de bulmak mümkün. SteelSeries Arctis 1’in kablolu sürümü, 750 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Rampage RM-W1 Fury

Rampage RM-W1 Fury

Rampage, Türkiye’de en çok tercih edilen oyuncu ekipmanı üreticilerinden birisidir. Şirket, genellikle rakiplerine göre daha uygun fiyatlı ürünler üretmeyi tercih ediyor. Bundan dolayı fiyat/performans olarak başarılı ürünler arayan kişiler, tercihlerini Rampage ürünlerinden yana kullanabiliyorlar. Rampage RM-W1 Fury oyuncu kulaklığı da şirketin en başarılı fiyat/performans ürünlerinden birisidir.

Siyah ve yeşil renklerinden oluşan bir tasarıma sahip olan Rampage RM-W1 Fury için şık durduğunu söyleyebiliriz. Ayarlanabilir kafa bandına sahip olan kulaklık, fiyatına göre konforlu bir kullanıma sahip. Ancak uzun süreli kullanımlarda kulaklığın bazı kullanıcılar için rahatsız edici olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Kablosuz oyuncu kulaklığı modellerinden birisi olan Rampage RM-W1 Fury, pasif gürültü önleme özelliğine sahip. 20 Hz – 20 kHz frekans aralığında performans gösteren kulaklık, 99 dB hassasiyete sahip. Kulaklığın mikrofonunda da gürültü engelleme özelliği bulunduğunu belirtmemiz gerekiyor. Böylece kulaklık, ses performansının yanı sıra mikrofon performansıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Kablolu olarak da kullanılabilen Rampage RM-W1 Fury, Türkiye’de 850 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Logitech G335

En İyi Oyuncu Kulaklığı Modelleri - Logitech G335

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemize Logitech G335 ile devam ediyoruz. Genel merkezi İsviçre’de bulunan Logitech, genel olarak üretmiş olduğu üst seviye ekipmanlarla biliniyor. Bunun yanı sıra şirket, giriş ve orta seviye teknoloji kullanıcıları için de ürünler üretiyor. Logitech G335, bu ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Logitech, G335 modelinde kullanıcılarına siyah ve beyaz renk seçeneklerini sunuyor. Kulaklığın iki renk seçeneği de oldukça şık duruyor diyebiliriz. Sade bir tasarım kullanmayı tercih eden Logitech, kafa bandı kısmında kullandığı detaylarla kulaklığın tasarımını ön plana çıkartmayı başarıyor.

Kulaklıkta pasif gürültü önleme özelliği mevcut. Bunun yanı sıra Logitech G335, dinamik sürücüye sahip olan oyuncu kulaklığı modellerinden birisidir. 20 Hz – 20 kHz frekans değerleri aralığında çalışan kulaklığın hassasiyeti ise 88 dB olarak belirtiliyor. Dönebilen bir mikrofona sahip olan kulaklığın mikrofonu ise en düşük 100 Hz ve en yüksek 10 kHz frekansta çalışabilmektedir.

Kablolu oyuncu kulaklığı modellerinden birisi olan Logitech G335, Türkiye’de 1.135 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Razer Barracuda X

Razer Barracuda X

ABD merkezli Razer, dünyanın en büyük oyuncu ekipmanı üreticilerinden birisidir. Şirket, güçlü performanslara sahip olan ekipmanlarıyla oyuncularla buluşuyor. Bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemizde, şirketin orta seviyedeki oyuncu kulaklık modellerinden birisi olan Razer Barracuda X modeline yer verdik. Razer Barracuda X, 2021 ve 2022 sürümleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Kulaklığın seçtiğimiz sürümü ise 2022 sürümü oldu.

Kablosuz oyuncu kulaklığı modellerinden birisi olan Razer Barracuda X; siyah, beyaz ve pembe renk seçeneklerine sahip. Razer, üretmiş olduğu ürünlerde genellikle çok şık ve ışıklandırmalı tasarımlar kullanmayı tercih ediyor. Bunun aksine Razer Barracuda X 2022 ise oldukça sade bir tasarıma sahip.

Pasif gürültü engelleme özelliğine sahip olan kulaklıkta çevresel ses özelliği de mevcut. 20 Hz – 20 kHz frekans aralığında çalışan kulaklığın hassasiyeti ise 96 dB’dir. Dinamik ses sürücüsüne de sahip olan kulaklık, ses performansı konusunda başarılı performans gösteriyor.

Kulaklığın mikrofonunda da gürültü engelleme özelliği bulunuyor. Mikrofon, en düşük 100 Hz ve en yüksek 10 kHz frekans değerlerinde çalışıyor. Böylece Razer, Barracuda X 2022 modelinde ses performansının yanı sıra mikrofon performansıyla da memnun etmeyi başarıyor. Razer Barracuda X 2022, Türkiye’de 2.160 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Asus ROG Delta

Asus ROG Delta

En iyi oyuncu kulaklığı modellerinden bahsettiğimiz bir listede Asus modellerinden birisine yer vermeseydik olmazdı. Asus, ROG serisi ile oyunculara hitap eden bilgisayar ve ekipmanlar üretiyor. Bu doğrultuda Asus ROG Delta da oyuncular için üretilen kulaklık modellerinden birisidir.

Gri, siyah renkleriyle oluşturulan bir tasarıma sahip olan kulaklık, ışıklı yapısıyla bir oyuncu kulaklığı olduğunu kanıtlıyor diyebiliriz. Pasif gürültü önleme özelliğine sahip olan kulaklıkta çevresel ses özelliği de mevcut. Bunun yanı sıra kulaklıkta neodimyum sürücü de mevcut. En düşük 20 Hz ve en yüksek 40 kHz frekansta çalışan kulaklık, güçlü ses performansıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

Boom bir mikrofona sahip olan kulaklığın mikrofonu ise 100 Hz – 10 kHz frekans aralığında çalışıyor. Asus ROG Delta, Türkiye’de 2.800 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

JBL Quantum One

JBL Quantum One

Ses teknolojileri konusunda dünyanın en popüler ve başarılı markalarından olan JBL, oyuncular için de kulaklık üretiyor. Bu doğrultuda bizler de en iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemize JBL Quantum One ile devam ediyoruz. Üst seviye oyunculara hitap eden kulaklık, kablolu bir oyuncu kulaklık modelidir.

Siyah renk seçeneğiyle kullanıcılarıyla buluşan JBL Quantum One’da RGB aydınlatma yer alıyor. Böylece kulaklık, tasarım konusunda kullanıcılarını genel olarak memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olan kulaklık, neodimyum sürücü ve çevresel ses özelliklerine de sahip.

Frekans aralığı 20 Hz – 40 kHz olarak karşımıza çıkan kulaklığın ses hassasiyeti ise 95 dB olarak belirtiliyor. Kulaklığın mikrofonunun en düşük ses frekansı 100 Hz olurken en yüksek frekansı ise 10 kHz olarak kullanıcılarına performans gösteriyor. Kulaklığın mikrofonunda da gürültü engelleme özelliği bulunduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Hem tasarımıyla hem de performansıyla oldukça başarılı bir oyuncu kulaklığı modeli olan JBL Quantum One, 3.300 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Razer BlackShark V2 Pro

En İyi Oyuncu Kulaklığı Modelleri - Razer BlackShark V2 Pro

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemizdeki bir diğer model Razer BlackShark V2 Pro olmaktadır. Razer, bu sefer üst düzey oyuncu kulaklığı modeliyle listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Razer BlackShark V2 Pro hem tasarımıyla hem de ses performansıyla oldukça iddialı bir kulaklık modelidir.

Siyah bir tasarıma sahip olan kulaklığın aydınlatması bulunmuyor. Buna rağmen Razer, kullandığı detaylarla ve geliştirdiği tasarımla kulaklığın bir oyuncu kulaklığı gibi görünmesini sağlıyor. THX Spatial Audio özelliğine sahip olan kulaklık, güçlü bir ses performansına sahip. Pasif gürültü engelleme özelliğiyle kullanıcılarıyla buluşan Razer BlackShark V2 Pro, 12 Hz – 28 kHz frekans değerleri aralığında çalışıyor.

Çıkarılabilir bir mikrofona sahip olan kulaklığın mikrofonu ise 100 Hz – 10 kHz frekans aralığında performans gösteriyor. Razer BlackShark V2 Pro, en başarılı kablosuz oyuncu kulaklığı modellerinden birisidir. Üst segmentte yer alan kulaklık, Türkiye’de 3.600 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

SteelSeries Arctis Nova 7X

SteelSeries Arctis Nova 7X

Üst segmentteki en başarılı oyuncu kulaklığı üreticilerinin başında SteelSeries gelmektedir. Bizler de listemizde SteelSeries Arctis Nova 7X modeline yer verdik. Siyah bir tasarıma sahip olan kulaklığın kulak bandı kısmı ise yeşil olarak tasarlandı. Böylece SteelSeries Arctis Nova 7X, şık duran bir tasarıma sahip diyebiliriz.

Kulaklıkta pasif gürültü önleme özelliği mevcut. Bunun yanı sıra SteelSeries Arctis Nova 7X, konumsal ses özelliğine de sahip. 20 Hz – 22 kHz frekans aralığında çalışan kulaklığın hassasiyeti ise 93 dB olarak belirtiliyor. Böylece SteelSeries, güçlü bir ses performansı sağlıyor.

Çift yönlü bir mikrofona sahip olan kulaklığın mikrofonu ise 100 Hz – 6.5 kHz frekans değerleri aralığında çalışmaktadır. Kablosuz oyuncu kulaklığı olarak karşımıza çıkan SteelSeries Arctis Nova 7X, hızlı şarj özelliğine de sahip. Böylece kulaklık, neredeyse tüm özellikleriyle kusursuz bir oyuncu kulaklığı modelidir. SteelSeries Arctis Nova 7X, 4.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Sony Inzone H9

Sony Inzone H9

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemizin son sırasında Sony Inzone H9 yer alıyor. Teknoloji devi Sony, kulaklık sektöründe de hizmet veriyor. Bu doğrultuda şirket, oyuncular için Inzone H9 modelini geliştirdi. Temel olarak PlayStation oyuncuları için geliştirilen kulaklık, bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir.

Beyaz renk seçeneğiyle kullanıcılarına sunulan kulaklık, sade ve ilgi çekici bir tasarıma sahip. Sony, kulaklığı tasarımından ziyade performansıyla ön plana çıkartıyor. Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olan kulaklıkta konumsal ses özelliği de mevcut. Dinamik sürücülü bir kulaklık olan Sony Inzone H9, 5 Hz – 20 kHz frekans aralığında çalışmaktadır.

Kablosuz oyuncu kulaklığı modellerinden birisi olan Sony Inzone H9’da çift yönlü dönebilen bir mikrofon da mevcut. Kulaklığın mikrofonu en düşük 100 Hz frekans değerinde çalışıyor. Bunun yanı sıra mikrofonun frekans değeri en yüksek ise 8 kHz değerinde performans gösteriyor. En başarılı oyuncu kulaklık modellerinden olan Sony Inzone H9, 6.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Genel Değerlendirme

Kulaklıklar, oyuncular için en önemli ekipmanların başında gelmektedir. Özellikle FPS oyunu oyuncuları, kulaklıklar sayesinde daha yüksek oyun performansı elde edebilmektedirler. Bu doğrultuda oyuncular, en iyi oyuncu kulaklığı modelleri hangileri diye merak etmektedirler. Bizler de bu yazımızda sizler için her bütçeye uygun olarak üretilen en iyi oyuncu kulaklığı modellerinden bahsettik.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi oyuncu kulaklığı modelleri listemiz burada sona eriyor. Listemize göz atarak hem bütçenize uygun hem de beklediğiniz performansı verebilecek oyuncu kulaklığı modelini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.