En İyi C# Dersleri – 2023

Microsoft tarafından geliştirilen bir programlama dili olan C#, günümüzde dünyada en çok kullanılan programlama dillerinden birisidir. Öyle ki C#, programdan oyun tasarlamaya kadar çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bundan dolayı yazılım sektöründe yer almak isteyen çoğu kişi, ilk olarak C# öğrenmek istemektedir. Bu doğrultuda da en iyi C# dersleri hangileri diye merak edilmektedir.

Bizler de bu yazımızda sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi C# dersleri listemize yer verdik. Hazırlamış olduğumuz listemizde Udemy ve Coursera başta olmak üzere çeşitli dijital eğitim platformlarında yer alan Türkçe ve İngilizce kurslar bulunmaktadır. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi C# dersleri listesi:

En İyi C# Dersleri

Murat Yücedağ – Uygulama Geliştirerek C# Öğrenin

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi C# dersleri listemizin ilk sırasında Murat Yücedağ tarafından hazırlanan “Uygulama Geliştirerek C# Öğrenin” kursu yer alıyor. Bir yazılım mühendisi olan Yücedağ, sahip olduğu bilgileri geliştirdiği kurslarla insanlarla paylaşıyor. Bu doğrultuda Yücedağ, Udemy üzerinden hazırlamış olduğu kapsamlı C# kursunu yayınladı.

23 bölümden oluşan kursta toplam 22 saat uzunluğunda video içerik mevcut. Bunun yanı sıra Yücedağ, kursta 1 tane indirilebilir kaynağa yer verdi. Kurs, video içerik bakımından oldukça yeterli diyebiliriz. Kursun içeriğinde temel C# bilgilerinin yanı sıra bir tane de örnek proje yer alıyor. Böylece kursu tamamladığınız zaman C# ile ilgili bilmeniz gereken tüm temel bilgileri öğrenmiş oluyorsunuz diyebiliriz. Temel seviyeden başlayan bir C# kursu arıyorsanız Murat Yücedağ tarafından hazırlanan C# kursuna Udemy üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Cengiz Atilla – C# Başlangıç ve İleri Düzey

Cengiz Atilla, dijital ortamda geliştirmiş olduğu yazılım eğitimleri ile bilinmektedir. Atilla, dijital ortamdan önce yüz yüze de çeşitli yazılım eğitimleri verdiğini belirtiyor. Bu doğrultuda Cengiz Atilla tarafından hazırlanan “C# Başlangıç ve İleri Düzey” sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi C# dersleri listemize kendisine yer bulmayı başardı.

Bu kurs, Türkçe olarak hazırlanan en kapsamlı dijital C# kurslarından birisi diyebiliriz. Çünkü 52 bölümden oluşan kursta toplam 72 saat uzunluğunda video içerikler yer alıyor. Cengiz Atilla, bu kursta 506 tane ders, 14 tane makale ve 83 tane indirilebilir kaynağa yer verdi. Bu sayede Atilla tarafından hazırlanan “C# Başlangıç ve İleri Düzey” en kapsamlı dijital Türkçe C# kurslarının başında gelmektedir. Udemy’de yer alan Cengiz Atilla’nın bu kursunu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Udemy tarafından sağlanan bitirme sertifikasını da alabiliyorsunuz.

Enes Bayram – C# Programlama Dili

En iyi C# dersleri listemizde sıradaki C# kursu, Enes Bayram tarafından hazırlanan her seviyeye uygun C# programlama dili kurs oluyor. Enes Bayram, Doğuş Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezundur. Bu doğrultuda Bayram hem üniversite eğitiminde hem de kendi yaşantısında öğrenmiş olduğu yazılım bilgilerini, hazırlamış olduğu kurslarla paylaşıyor. Önceleri YouTube üzerinden eğitimler veren Bayram, günümüzde ise Udemy üzerinden kurslarını öğrencileriyle buluşturuyor.

En İyi C# Dersleri - Enes Bayram - C# Programlama Dili

Enes Bayram, kursu 27 bölümde oluşturdu. 150 dersten oluşan kursta toplam 20 saat uzunluğunda video içerik yer alıyor. Bunun yanı sıra kursta 91 tane de indirilebilir kaynak mevcut. Böylece kurs, video ve indirilebilir içerik konusunda oldukça yeterli seviyede diyebiliriz. En temel seviyeden başlayan kurs, ileri seviyeye kadar çıkmaktadır ve kursun sonunda örnek projeler mevcuttur. Böylece Udemy üzerinden satın alabileceğiniz bu kursu tamamladığınız zaman, C# ile belirli projeleri yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Emir Görkem Özdemir – Sıfırdan C# Öğrenin

Türkçe yazılım kurslarına ilgi gösteriyorsanız Emir Görkem Özdemir ile karşılaşmış olma ihtimaliniz fazlasıyla yüksek. Çünkü Özdemir, çeşitli programlama dilleri üzerine hazırlamış olduğu kurslarla öğrencileriyle buluşuyor. Emir Görkem Özdemir, Toros Üniversitesi Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği öğrencisidir. Uzun süredir yazılıma ilgi gösterdiğini belirten Özdemir, bu doğrultuda edindiği bilgileri hazırlamış olduğu kurslarla katılımcılarıyla paylaşıyor.

Emir Görkem Özdemir tarafından hazırlanan Sıfırdan C# Öğrenin, yaklaşık 8 saat uzunluğunda bir kurstur. Özdemir, kursu 10 bölüm 82 dersten oluşturdu. Kurs tamamen video içeriklerden oluşmaktadır. Yani kursta herhangi bir makale ve indirilebilir kaynak mevcut değil. Ayrıca Özdemir, kursu hâlâ güncellemeye de devam etmektedir. Bu doğrultuda temel derslerin yer aldığı kurs, ileri seviye C# dersleriyle de zenginleştirilmektedir.

Can Boz – Sıfırdan İleri Seviyeye Komple C# Kursu

En iyi C# dersleri listemize Can Boz tarafından hazırlanan sıfırdan ileri seviyeye komple C# kursu ile devam ediyoruz. Can Boz, Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Yazılım sektöründe çalıştığını belirten Boz, bu alanda edindiği bilgileri hazırlamış olduğu kurslarla insanlarla paylaşıyor. Bu doğrultuda Boz tarafından hazırlanan temel seviyeden ileri seviyeye ilerleyen bir C# kursu da mevcut.

47 bölümden oluşan kursta toplamda 425 tane ders mevcut. Bu derslerin video içeriklerinin uzunluğu yaklaşık 58 saattir. Böylece Can Boz tarafından hazırlanan C# kursu, dijital ortamda bulabileceğiniz en kapsamlı Türkçe C# kurslarından birisidir diyebiliriz. Bunun yanı sıra kursun içeriğinde 162 tane de indirilebilir kaynak mevcut. Böylece Can Boz tarafından hazırlanan bu kursu, Udemy üzerinden satın alarak temel seviyeden ileri seviyeye kadar C# öğrenebilirsiniz.

Mosh Hamedani – Yeni Başlayanlar için C#

Popüler dijital eğitim platformu olan Udemy’de Türk eğitmenlerin sayısı kadar yabancı eğitmenlerin sayısı da oldukça fazla. Bu doğrultuda Mosh Hamedani, İngilizce C# kursu hazırlayan eğitmenlerden birisidir. Mosh Hamedani, Udemy’de C# üzerine çok kapsamlı kursalar hazırlıyor. Bu doğrultuda Hamedani, hazırlamış olduğu kursları seviyelerine göre bölmeyi tercih etmiş durumda. Eğer C# hakkında hiçbir bilginiz yoksa Mosh Hamedani tarafından hazırlanan yeni başlayanlar için C# sizler için ideal olacaktır.

Mosh Hamedani - Yeni Başlayanlar için C#

Mosh Hamedani, kursu 11 bölümden oluşacak şekilde hazırladı. 87 derse sahip olan kursta 5 saat uzunluğunda video içerikler yer alıyor. Bunun yanı sıra kursun içeriğinde 11 tane makale ve 8 tane indirilebilir içerik mevcut. Böylece Mosh Hamedani tarafından hazırlanan yeni başlayanlar için C# kursu ile temel seviyede C# öğrenebilirsiniz. C# bilginizi geliştirmek için eğitmenin ileri seviye C# derslerine göz atabilirsiniz.

Denis Panjuta – C# Kursu

En iyi C# dersleri listemize bir başka İngilizce C# kursu ile devam ediyoruz. Mühendislik mezunu olan Panjuta, edindiği yazılım bilgilerini hazırlamış olduğu kurslarla paylaşıyor. Udemy üzerinden Panjuta tarafından hazırlanan kapsamlı C# kursuna erişim sağlayabilirsiniz.

23 bölümden oluşan kursta toplamda 288 ders mevcut. Tüm ders videolarının uzunluğu ise 38 saat olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra Panjuta, kursta 34 tane makale ve 106 tane indirilebilir içeriğe yer verdi. Böylece kursun içeriğinin fazlasıyla yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Temel seviyeden ileri seviyeye kadar C# eğitimi vermeyi hedefleyen kursu Udemy üzerinden edinebilirsiniz.

Colorado Üniversitesi – C# Programlamaya ve Unity’ye Giriş

Covid 19 pandemisiyle birlikte üniversiteler, internet ortamında dijital kurslar geliştirmeye ağırlık verdiler. Bu noktada birçok üniversite, geliştirdiği dijital kursları yayınlamak için Coursera’yı kullanmayı tercih ediyor. Colorado Üniversitesi de bu üniversitelerden birisidir. Colorado Üniversitesi tarafından hazırlanan C# kursu, Coursera üzerinden en çok tercih edilen C# kurslarının başında gelmektedir.

Coursera üzerinden erişebileceğiniz Colorado Üniversitesi tarafından hazırlanan bu C# kursu, 4 bölümden oluşuyor. Kursun ilk bölümünde temel C# bilgileri aktarılmaya çalışıyor. Bunun yanı sıra ilerleyen kısımlarda ise C# ile oyun geliştirilme üzerine duruluyor. Bundan dolayı Colorado Üniversitesi tarafından hazırlanan C# dersleri, özellikle Udemy ile oyun geliştirmeyi hedefleyen kişilere hitap ediyor diyebiliriz.

Coursera Project Network – C# ile Programlama

Coursera üzerinden erişebileceğiniz bir başka C# kursu da Coursera Project Network tarafından hazırlanmıştır. Eğitim platformunun anlaşma yaptığı bir eğitmen tarafından hazırlanan kurs, sadece temel seviyede C# öğrenmek isteyen kişiler için uygun diyebiliriz. Bunun yanı sıra C# bilgilerinizi daha da geliştirmek istiyorsanız Coursera tarafından hazırlanan farklı kurslara göz atabilirsiniz.

Coursera Project Network tarafından hazırlanan giriş seviye “C# ile Programlama” dersleri 2 saat uzunluğundadır. Kursun içeriğinde C# nedir, hangi alanlarda kullanılır ve temel C# kodları nelerdir gibi konulara değiniliyor. Bu sayede C# öğrenmeye başlamak istiyorsanız bu kurs, sizler için ideal olacaktır. İngilizce olan bu kursta henüz Türkçe altyazı desteği mevcut değil. Bundan dolayı kursun verimli geçmesini istiyorsanız belirli bir düzeyde İngilizce bilginizin bulunması gerekmektedir.

BTK Akademi – C# Dersleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi C# dersleri listemizin son sırasında BTK tarafından hazırlanan C# dersleri yer alıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, geliştirmiş oldukları akademi üzerinden insanlara çeşitli ücretsiz kurslar sağlıyorlar. Birbirinden farklı eğitmenler tarafından hazırlanan bu kurslar, Türkiye’de yazılım bilgisine sahip olan kişi sayısında artış sağladılar.

BTK Akademi’de yer alan C# kursunu, Engin Demiroğ hazırladı. Engin Demiroğ, Udemy başta olmak üzere çeşitli eğitim platformlarında yazılım kursları hazırlayan bir eğitmendir. Bu doğrultuda BTK, Demiroğ’un tecrübelerinden faydalanarak akademiye özel kapsamlı bir C# kursu hazırlattı. Giriş seviyesinden başlayarak ileri seviyeye doğru giden bu C# kursu, C# öğrenmek isteyen herkes için uygun diyebiliriz. BTK Akademi’de yer alan bu kursa, e-Devlet bilgilerinizi kullanarak ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Microsoft tarafından geliştirilen ve 2000 yılında piyasaya sürülen C#, günümüzde en çok kullanılan programlama dillerinin başında gelmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte C# da gelişim göstererek çeşitli alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Bu doğrultuda oyun geliştirmek isteyen yazılımcılardan program geliştirmek isteyen yazılımcılara kadar çok geniş kapsamlı kitleler, C# kullanmaya başladılar. Bundan dolayı günümüzde yazılım şirketleri, C# bilen personellere kadrolarında öncelik vermektedir.

Yazılım odaklı bir kariyer hedefleyen kişiler, C# öğrenmeye çalışmaktadırlar. Günümüzde dijital ortamda yer alan çok çeşitli C# kursları mevcut. Bu kurslardan hangilerinin kendileri için uygun olduğunu bilmeyen kişiler, en iyi C# dersleri hangileri diye merak ediyorlar. Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi C# dersleri önerileri listemize yer verdik. Hazırlamış olduğumuz listemizde, çeşitli seviyelere uygun olan C# kursları mevcut. Böylece sizler de C# öğrenmeye başlamak için hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak sizlere en uygun C# kursunu kolaylıkla seçebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.