En İyi JavaScript Dersleri – 2023

JavaScript, günümüzde sıklıkla kullanılan programlama dillerinden birisidir. Yazılımcılar, bu dili HTML ve CSS ile birlikte web geliştirme konusunda fazlasıyla kullanmaktadırlar. Bundan dolayı özellikle web geliştirme üzerine kendisini geliştirmek isteyen kişiler JavaScript öğrenmek istemektedirler. Bu noktada en iyi JavaScript dersleri hangileri diye merak edilmektedir.

Dijital dünyada ücretli ve ücretsiz çok çeşitli JavaScript dersleri mevcut. Bu yüzden başarılı bir şekilde JavaScript öğrenmek istiyorsanız sizlere en uygun kursu seçmeniz gerekiyor. Aksi takdirde JavaScript öğrenme süreciniz zorlaşabilir. Bizler de sizler için JavaScript öğrenme sürecinizi kolaylaştıracak en başarılı JavaScript kurslarını listeledik. Böylece listemize göz atarak hedeflediğiniz projeleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak JavaScript derslerini seçebilirsiniz. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi JavaScript dersleri listemiz:

Sadık Turan – Sıfırdan İleri Seviye Modern JavaScript Dersleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Javascript dersleri listemizin ilk sırasında Sadık Turan tarafından hazırlanan Javascript kursu yer alıyor. 20 yıldan uzun süredir yazılım sektöründe yer aldığını belirten Sadık Turan, bu sayede çeşitli bilgisayar dilleri üzerine deneyim kazanmıştır. Böylece Turan, edindiği bilgi birikimlerini hazırlamış olduğu kurslarla insanlarla paylaşıyor.

Sadık Turan tarafından hazırlanan Javascript kursu, dijital ortamda faydalanabileceğiniz en kapsamlı Türkçe Javascript kurslarından birisidir. Öyle ki Turan, kurs katılımcılarının temelden ileri seviyeye kadar Javascript öğrenmelerini amaçlamaktadır. Kursu başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için temel seviyede HTML ve CSS bilmeniz beklenmektedir.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu30 saat
Kursun İçeriği24 bölüm, 191 ders, 1 makale ve 168 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Emrah Yüksel – Komple Sıfırdan Adım Adım JavaScript

Emrah Yüksel, dijital dünyada yer alan en başarılı eğitmenlerden birisidir. Öyle ki Yüksel, uzun süredir en popüler eğitim platformlarından olan Udemy’deki en başarılı eğitmenlerden birisi olarak biliniyor. Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunu olan Yüksel, yazılıma ilgi gösterdiğini belirtiyor. Özellikle web tasarımı üzerine çalışan ve bilgi birikimine sahip olan Yüksel, böylece bir Javascript kursu hazırladı.

Yüksel tarafından hazırlanan bu kurs ile Javascript öğrenmek istiyorsanız temel düzeyde HTML bilmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra Javascript hakkında herhangi bir bilginizin olması beklenmiyor. Çünkü kurs, temelden orta seviyeye ilerlemektedir. Böylece bu kurs ile temel projeler geliştirecek düzeyde Javascript öğrenebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu11 saat
Kursun İçeriği24 bölüm, 203 ders ve 10 makale
PlatformUdemy
Fiyat249.99 TL

Emir Görkem Özdemir – Sıfırdan JavaScript

En iyi Javascript kursları önerileri listemizde sırada Emir Görkem Özdemir tarafından hazırlanan Javascript kursu yer alıyor. Toros Üniversitesi Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği öğrencisi olan Özdemir, kendisini bilgisayar teknolojileri üzerine geliştirdiğini belirtiyor. Bu doğrultuda Özdemir, web kodlamaya da ilgi göstermektedir. Böylece Özdemir, bilgilerini paylaştığı bir Javascript kursu da hazırladı.

Sıfırdan JavaScript Dersleri

Hâlâ güncellenmeye devam eden kurs, temel seviyede Javascript öğrenmek isteyen kişilere hitap etmektedir. Özdemir, kurs katılımcılarının Javascript’in yanı sıra HTML ve CSS öğreneceklerini de belirtiyor. Bundan dolayı kursa başlamanız için herhangi bir ön koşul mevcut değil. Kurs hâlâ güncellendiği için bu kurs ile kısa sürede hızlı bir şekilde ileri seviyeye kadar Javascript öğrenmeyi beklememeniz gerekiyor.

Kursun SeviyesiTemel seviye
Kurs Uzunluğu5 saat (Hâlâ güncellenmektedir)
Kursun İçeriği9 bölüm, 78 ders
PlatformUdemy
Fiyat469.99 TL

Emre Altunbilek – Sıfırdan Zirveye JavaScript

Emre Altunbilek, Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Altunbilek, uzun süredir bilgi işlem sektöründe çalıştığını belirtiyor. Bunun yanı sıra eğitmen, mobil uygulama ve web sitesi geliştirme konusunda da bilgi sahibi olduğunu ve bu konuda kendisini geliştirdiğini söylemektedir. Javascript de eğitmenin ilgi gösterdiği alanlardan birisidir.

Emre Altunbilek tarafından hazırlanan bu Javascrit, yararlanabileceğiniz en kapsamlı dijital Javascript kurslarının başında gelmektedir. Altunbilek, kursunda temel seviyeden ileri seviyeye kadar tüm Javascript bilgilerini paylaşmaya çalıştı. Böylece kursu tamamladığınız zaman Javascript ile dilediğiniz projeleri geliştirebilecek bilgi birikimine ulaşabilirsiniz. Kursa başlayabilmek için herhangi bir ön bilgiye sahip olmanıza gerek yoktur.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu77 saat
Kursun İçeriği37 bölüm, 333 ders, 7 makale ve 7 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Muhammed İlhan – JavaScript Programlama Dersleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Javascript dersleri listemizde sıradaki kursun eğitmeni Muhammed İlhan’dır. Muhammed İlhan, Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olduğunu belirtiyor. İlhan, günümüzde .Net Developer olarak çalışmaktadır. Bunun yanı sıra sahip olduğu bilgi birikimini hazırlamış olduğu kurslarla insanlar paylaşıyor. Bu doğrultuda İlhan tarafından hazırlanan Javascript kursu, listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Temel düzeyde olan bu kurs ile temel Javascript işlemlerinin nasıl yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra kapsamlı bir şekilde Javascript öğrenmek istiyorsanız bu kurs sizler için uygun değildir. Ayrıca kursu başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için temel düzeyde HTML ve CSS bilmeniz beklenmektedir.

Kursun SeviyesiTemel seviye
Kurs Uzunluğu5 saat
Kursun İçeriği17 bölüm, 68 ders ve 17 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Oak Academy – Sıfırdan JavaScript Kursu

Oak Academy, Udemy’de yer alan en başarılı yazılım eğitmenlerinden birisidir. Bu doğrultuda Oak Academy tarafından hazırlanan bir Javascript kursu da mevcut. Bu kurs, temel seviyede Javascript öğrenmek isteyen kişilere hitap etmektedir. Bundan dolayı kapsamlı bir şekilde Javascript öğrenmek istiyorsanız bu kurs sizler için uygun değildir.

Kursu başarılı bir şekilde tamamlamak istiyorsanız temel seviyede HTML ve CSS bilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde kursta ilerlerken zorluk yaşayabilirsiniz. Kursu tamamladığınız zaman çok kapsamlı Javascript projeleri geliştiremeyebilirsiniz. Ancak temel düzeyde Javascript bilgilerine hakim olabilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemel seviye
Kurs Uzunluğu8.5 saat
Kursun İçeriği11 bölüm, 61 ders, 3 makale ve 1 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat379.99 TL

Jonas Schmedtmann – Kapsamlı JavaScript Kursu

En iyi Javascript kursları listemize bir yabancı eğitmen tarafından hazırlanan Javascript kursu ile devam ediyoruz. Jonas Schmedtmann Udemy’de en çok kursiyere sahip olan eğitmenlerden birisidir. Web tasarımı konusunda oldukça başarılı işler çıkartan Schmedtmann, sahip olduğu bilgileri hazırlamış olduğu Javascript kursuyla insanlarla paylaşıyor.

Jonas Schmedtmann tarafından hazırlanan bu kurs, internet üzerinden erişebileceğiniz en kapsamlı Javascript kurslarından birisidir. Öyle ki kursu tamamladığınız zaman modern Javascript bilgilerine detaylı bir şekilde hâkim olabilirsiniz. İngilizce olarak hazırlanan bu kursta, Türkçe altyazı mevcut. Böylece altyazı üzerinden kursu takip edebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu69 saat
Kursun İçeriği21 bölüm, 320 ders, 22 makale ve 18 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat549.99 TL

Can Boz – Uygulamalı JavaScript Dersleri

Can Boz, Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olduğunu belirtiyor. Boz, çeşitli sektörlerde yazılım geliştirme alanına çalıştığını belirtiyor. Yazılım sektörü konusunda bilgi birikimi olduğunu belirten Boz, bunun yanı sıra iş sektöründe bilgi birikimi daha da geliştirmiştir. Bu doğrultuda Boz, edindiği bilgileri hazırlamış olduğu kurslarla insanlarla paylaşıyor.

Uygulamalı Javascript Dersleri

Can Boz, bu kursu temelden orta seviyeye kadar geliştirmiştir. Böylece kursu tamamladığınız zaman pratik yaparak Javascript bilgilerinizi ileri seviyeye çıkartabilirsiniz. Kursu başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için temel seviyede HTML ve CSS bilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde kurs ilerletirken zorluk çekebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu15.5 saat
Kursun İçeriği16 bölüm, 112 ders ve 23 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

BTK Akademi – JavaScript Dersleri

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından kurulan BTK Akademi, her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. BTK, bu akademiyi Türkiye’nin en başarılı dijital eğitim merkezi haline getirmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda BTK Akademi, sürekli geliştirilmeye devam edilmektedir. Öyle ki günümüzde BTK Akademi’den bir kurs tamamladığınız zaman BTK tarafından onaylı bir sertifika alabilmektesiniz. Bunun yanı sıra BTK Akademi, Türk vatandaşlarına ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir.

BTK Akademi’de yer alan Javascript kursu Volkan Alakent tarafından hazırlanmıştır. Uzun süredir yazılım sektöründe hizmet verdiğini belirten Alakent, bu sayede çeşitli bilgisayar dillerine hakimdir. Javascript konusunda da deneyimli olan Alakent, bu sayede oldukça kapsamlı bir Javascript kursu hazırlamıştır. Temelden ileri seviyeye giden bu kurs sayesinde dilediğiniz Javascript projelerini geliştirebilecek düzeye gelebilirsiniz. Kursa e-Devlet bilgilerinizi kullanarak BTK Akademi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu96.5 saat
Kursun İçeriği1 bölüm, 695 ders
PlatformBTK Akademi
FiyatÜcretsiz

Meta – JavaScript ile Programlama

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Javascript dersleri listemizin son sırasında Meta tarafından hazırlanan Javascript ile programlama kursu yer alıyor. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Meta, yazılım sektörünün gelişmesi için çeşitli kurslar hazırlıyor. Şirket, genel olarak hazırladığı kursları Coursera üzerinden insanlarla buluşturuyor. Bu doğrultuda Meta tarafından hazırlanan ve Coursera üzerinden yayınlanan kurslardan birisi de JavaScript ile programlama kursu olarak karşımıza çıkıyor.

Kapsamlı bir şekilde hazırlanan bu kursta giriş seviyeden ileri seviyeye kadar JavaScript ile programlama öğrenebilirsiniz. Meta’nın bu kursu, şirket personelleri tarafından hazırlandı. Böylece kursun eğitmenlerinin oldukça deneyimli olduğunu belirtebiliriz. Kursu tamamlayarak JavaScript ile hedeflediğiniz düzeye gelebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu42 saat
Kursun İçeriği5 bölüm, 58 ders, 66 okuma metni
PlatformCoursera
FiyatDerse katılmak ücretsiz ancak sertifika için Coursera aboneliği gerekmektedir

1995 yılında geliştirilen Javascript, geliştirildiği günden bugüne sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle web geliştirmeye ilgi gösteren kişiler Javascript öğrenmek istemektedirler. Çünkü günümüzde modern web sitelerinin birçoğu Javascript ile kodlanmaktadır. Bu doğrultuda bizler de bu yazımızda sizler için Javascript öğrenme sürecinizi kolaylaştıracak derslerden bahsettik.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Javascript dersleri listemiz burada sona eriyor. Listemizde her seviyeye uygun Javascript derslerine yer vermeye çalıştık. Bu sayede sizler için hazırlamış olduğumuz Javascript dersleri listemize göz atarak sizler için en uygun Javascript kursunu kolaylıkla seçebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.