En İyi Flutter Dersleri – 2023

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte mobil uygulama geliştirme sektörü de her geçen gün büyümeye devam ediyor. Mobil uygulama geliştirme sürecinde çok çeşitli yazılım geliştirme kitleri kullanılabiliyor. Google tarafından geliştirilen Flutter, bu kitler arasında en popüler olanlarından birisidir. Bundan dolayı yazılım sektöründe yer almak isteyen kişiler, Flutter öğrenmek istemektedirler. Bunun sonucunda da en iyi Flutter dersleri hangileri diye fazlasıyla merak edilmektedir.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi Flutter derslerinden bahsedeceğiz. Hazırlamış olduğumuz listemizde her seviyeye uygun Flutter dersleri yer alıyor. Böylece listemize göz atarak sizler için en uygun Flutter kursunu kolaylıkla seçebilirsiniz. İşte en iyi Flutter dersleri listemiz:

Emre Altunbilek – Sıfırdan Flutter ile Android ve iOS Uygulama Geliştirme

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Flutter dersleri listemizin ilk sırasında Emre Altunbilek tarafından hazırlanan Flutter kursu yer alıyor. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olan Altunbilek, üniversite hayatında edindiği bilgileri iş yaşamındaki tecrübeleriyle geliştirdiğini aktarıyor. Bu sayede Altunbilek, hazırlamış olduğu çeşitli yazılım kurslarını eğitim platformlarında öğrencileriyle buluşturuyor.

Emre Altunbilek tarafından hazırlanan Flutter kurusu, en kapsamlı Türkçe Flutter kurslarından birisidir. Kursa başlamanız için herhangi bir ön bilgiye sahip olmanıza gerek yok. Çünkü Altunbilek, kursu en temelden ileri seviyeye gidecek şekilde hazırladı. Böylece kursu başarılı bir şekilde tamamlarsanız, Flutter ile Android ve iOS için nasıl uygulama geliştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu92 saat
Kursun İçeriği42 bölüm, 427 ders, 26 makale ve 25 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Kasım Adalan – Flutter ile Uygulama Geliştirme

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu olan Kasım Adalan, kendisini yazılım alanında geliştirmiştir. Özellikle mobil uygulama geliştiriciliğine odaklanan Adalan, çeşitli programlama dilleriyle uygulama yazdığını belirtiyor. Bunun yanı sıra Adalan, edindiği bilgi ve tecrübeleri hazırlamış olduğu kurslarla kursiyerlerine sunuyor. Bu kurslardan birisi de Flutter ile uygulama geliştirme olarak karşımıza çıkıyor.

Flutter hakkında hiçbir bilginiz yoksa ve bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız Adalan tarafından hazırlanan bu kurs, sizler için uygun olacaktır. Giriş seviyesinden başlayan kurs, kapsamlı içeriği sayesinde kursiyerleri ileri seviyeye kadar taşımayı başarıyor. Tabii ki kurs sonunda Flutter ile dilediğiniz projeleri yapabilmek için sizin de fazlaca pratik yapmanız gerekiyor.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu64.5 saat
Kursun İçeriği22 bölüm, 311 ders ve 160 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat469.99 TL

Maximilian Schwarzmüller – Flutter & Dart

En iyi Flutter kursları listemize bir yabancı eğitmen tarafından hazırlanan kurs ile devam ediyoruz. Maximilian Schwarzmüller, dijital ortamda en çok tercih edilen yazılım eğitmenlerinden birisidir. 12 yaşından beri programlamayla ilgilendiğini belirten Maximilian Schwarzmüller, bu doğrultuda çeşitli bilgisayar dilleri üzerine deneyim kazandığını belirtiyor. Schwarzmüller, edindiği bilgileri hazırladığı kurslarla insanlarla paylaşıyor.

Schwarzmüller tarafından hazırlanan Flutter kursu, kapsamlı içeriği sayesinde mobil uygulama geliştirmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettikleri kurslardan birisidir. Eğitmen, kursun içeriğinde farklı alanlarda uygulamalar geliştirirken ihtiyaç duyabileceğiniz bilgilere yer verdi. Böylece temel seviyeden başlayan bu kursla birlikte istediğiniz mobil uygulamaları yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz. İngilizce olan bu kursta Türkçe altyazı desteği mevcut.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu42 saat
Kursun İçeriği19 bölüm, 379 ders, 44 makale ve 312 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat599.99 TL

Levent Ertunalılar – Dart & Flutter ile Android ve iOS Mobil Uygulama Geliştirme

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu olan Levent Ertunalılar, üniversite eğitimi sürecinde yazılım konusunda kendisini geliştirdiğini belirtiyor. Yüz yüze çeşitli yazılım kursları verdiğini söyleyen Ertunalılar, bunun yanı sıra dijital kurslar da hazırladı. Bu kurslardan birisi de Dart & Flutter ile Android ve iOS mobil yygulama geliştirme kursu olarak karşımıza çıkıyor.

En İyi Flutter Dersleri listesi

Ertunalılar tarafından hazırlanan Flutter kursuna başlamak için herhangi bir ön bilgiye sahip olmanıza gerek yok. Bunun yanı sıra kursu tamamladığınız zaman kapsamlı bir şekilde Flutter öğrenmeyi hedeflememeniz gerekiyor. Çünkü Ertunalılar, bu kursta temel Flutter bilgilerini aktarmayı hedefliyor. Böylece kursta edindiğiniz bilgilerle Dart ve Flutter hakkında giriş seviyesinde bilgi edinebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu13 saat
Kursun İçeriği28 bölüm, 67 ders, 3 makale ve 4 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat469.99 TL

Kod Planet – Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Flutter dersleri listemizde sıradaki kurs, Kod Planet tarafından hazırlanmıştır. Kod Planet eğitim kanalı, Suat Özkaya tarafından kurulmuştur. Özkaya, çok sayıda ulusal ve uluslararası şirkette görev aldığını belirtiyor. Böylece yazılım alanında deneyimli olduğunu aktaran Suat Özkaya, sahip olduğu bilgi birikimini hazırladığı kurslarla paylaşıyor.

Suat Özkaya tarafından hazırlanan Flutter kursu, dijital ortamda erişebileceğiniz en kapsamlı Türkçe kurslardan birisidir. Herhangi bir ön bilgi gerektirmeyen kursun içeriğinde çok sayıda uygulama mevcut. Böylece kurs sürecinde öğrenmiş olduğunuz bilgileri, eğitmenle birlikte pratik edebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu43 saat
Kursun İçeriği15 bölüm, 220 ders, 8 makale ve 23 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat249.99 TL

Dr. Angela Yu – Dart ile Eksiksiz Flutter Dersleri

Bir programlama eğitmeni uzmanı olan Angela Yu, Facebook ve Twitter başta olmak üzere çeşitli teknoloji şirketlerinde yazılım eğitimleri verdiğini belirtiyor. Bu sayede yazılım konusunda oldukça tecrübeli olduğunu aktaran Angela Yu, online kurslar da hazırlamaktadır. Bu kurslardan birisi de Dart ile eksiksiz Flutter kursu olarak karşımıza çıkıyor.

Angela Yu, kursu her seviyeden insanın Flutter öğrenebileceği şekilde hazırladığını belirtiyor. Böylece Flutter hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile tecrübeli eğitmen Angela Yu tarafından hazırlanan kurs sayesinde mobil uygulama geliştirmeyi öğrenebilirsiniz. İngilizce olarak hazırlanan bu kursta Türkçe altyazı desteği mevcut değil.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu28.5 saat
Kursun İçeriği18 bölüm, 217 ders, 54 makale ve 2 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat469.99 TL

Superknowa Courses – Flutter & Dart: Sıfırdan Mobil App Geliştiriciliğine

En iyi Flutter dersleri listemize Superknowa Courses tarafından hazırlanan Flutter kursu ile devam ediyoruz. Superknowa Courses, programlama üzerine hazırlamış olduğu kurslarla öğrencileriyle buluşuyor. Bu doğrultuda eğitmen tarafından hazırlanan Flutter ile uygulama geliştirme kursu da mevcut.

Kursun giriş bölümü, Dart üzerine kurgulanmış durumda. Bunun yanı sıra kursun devamında ise Flutter bilgileri yer alıyor. Böylece kursu tamamladığınız durumda Dart ve Flutter hakkında bilgi edinebiliyorsunuz. Kurs, temel seviyede Flutter bilgileri içeriyor. Böylece kursu başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda Flutter ile nasıl uygulama geliştirebileceğiniz konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu25.5 saat
Kursun İçeriği13 bölüm, 325 ders
PlatformUdemy
Fiyat469.99 TL

Altan Yılmaz – Projelerle Flutter ile Android & iOS Geliştirme

Aktif olarak üniversite eğitimine devam ettiğini belirten Altan Yılmaz, eğitimi süresince kendisini yazılım alanında geliştirmeye devam ettiğini söylüyor. Bu doğrultuda Yılmaz, Flutter üzerinde geniş bir bilgi birikime sahip olduğunu belirtiyor. Yılmaz, edindiği Flutter uygulama geliştirme bilgilerini hazırlamış olduğu kurs üzerinden insanlarla paylaşıyor.

Orta seviyeye kadar ilerleyen bu kurs, projelerle Flutter öğretmeyi hedeflemektedir. Böylece kurs kapsamında öğrenmiş olduğunu teorik bilgileri, kursun içeriğinde yer alan projelerle uygulama şansı elde edebiliyorsunuz. Android ve iOS için uygulama geliştirme hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu kurs, sizlere hitap etmektedir.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu13 saat
Kursun İçeriği8 bölüm, 72 ders ve 2 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

BTK Akademi – Flutter Dersleri

BTK Akademi, Türkiye’de yazılımla ilgilenen ve yazılım öğrenmek isteyen kişilerin tercih edebilecekleri en başarılı eğitim platformlarından birisidir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından geliştirilen bu akademi, tamamen ücretsiz şekilde yazılım kurslarını öğrencilere sunmaktadır. Bunun yanı sıra platformda çeşitli dönemlerde yazılım eğitimleri de düzenlenmektedir. Platformda yer alan asenkron derslerden birisi de Flutter dersleri olarak karşımıza çıkıyor.

En İyi Flutter kursları

BTK Akademi’deki Flutter dersleri, Engin Demiroğ tarafından hazırlandı. Engin Demiroğ, çeşitli platformlarda hazırlamış olduğu yazılım kurslarıyla bilinmektedir. Bu doğrultuda Demiroğ, BTK Akademi için de bir Flutter kursu hazırladı. Demiroğ, kursu baştan sona başarıyla tamamlayan kişilerin Flutter ile ileri seviye mobil uygulama geliştirebilecekleri düzeye gelebileceklerini belirtiyor.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu15.5 saat
Kursun İçeriği17 bölüm, 57 ders
PlatformBTK Akademi
FiyatÜcretsiz

Google – Flutter Geliştiricilik Dersleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Flutter kursları listemizin son sırasında Google tarafından hazırlanan Flutter kursları yer alıyor. Teknoloji devi Google, yazılım sektöründe donanımlı personeller yetiştirilmesi için yazılım kursları hazırlanması konusunda destek veriyor. Bu doğrultuda şirket, hazırlamış olduğu akademi üzerinden çeşitli kurslar sağlıyor. Bunun yanı sıra Google, Coursera üzerinden de öğrencilerine kurslar sunuyor.

Google, Coursera’da çok çeşitli Flutter kurslarına yer veriyor. Hepsi temel seviyede Flutter öğrenmek isteyen kişilere hitap eden bu kurslar sayesinde Flutter hakkında deneyim kazanabilirsiniz. Ancak bu kursları tamamladığınızda profesyonel düzeyde Flutter bilgisi sahibi olamayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Ayrıca kursların dilinin İngilizce olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Kursun SeviyesiTemel seviye
Kurs Uzunluğu
Kursun İçeriği9 bölüm
PlatformCoursera
FiyatDerslere ücretsiz bir şekilde katılabilirsiniz ancak sertifika ücretlidir

En İyi Flutter Dersleri: Genel Değerlendirme

Google tarafından geliştirilen ve 2017 yılında kullanıma sunulan Flutter, günümüzde en çok tercih edilen yazılım geliştirme kitlerinden birisidir. Bundan dolayı mobil uygulama geliştirme alanında kendisini geliştirmek isteyen kişiler, Flutter öğrenmek istemektedirler. Bu noktada da en iyi Flutter dersleri hangileri diye merak edilmektedir.

Günümüzde dijital ortamda çok sayıda Türkçe ve başka dillerde Flutter kurslarına erişim sağlayabilirsiniz. Bu kurslar, hitap ettikleri kitlelerden içeriklerine kadar birçok yönden birbirleriyle farklılaşmaktadırlar. Bu yüzden başarılı bir şekilde Flutter öğrenmek istiyorsanız sizler için en uygun kursu seçmeniz gerekiyor. Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi Flutter derslerinden bahsettik. Hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak Flutter öğrenme sürecinizde sizlere en çok katkı sağlayabilecek kursu tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.