En İyi HTML Dersleri – 2023

Web tasarımı, her geçen gün daha da yaygınlaşmaya devam ediyor. İnsanlar, kendi web sitelerini diledikleri gibi tasarlamak istiyorlar. Bunun yanı sıra web tasarımı üzerinden para kazanan kişiler de mevcut. Web tasarımı yapabilmek için bilinmesi gereken dillerin başında HTML geliyor. Bundan dolayı web tasarıma ilgi gösteren kişiler, en iyi HTML dersleri hangileri diye merak ediyorlar.

Günümüzde dijital ortamda çok sayıda HTML dersleri mevcut. Bu dersler, genel olarak web geliştirme dersleri oldukları için CSS başta olmak üzere çeşitli konuları da içeriyorlar. Böylece bu kursları bitiren kişiler, kapsamlı bir şekilde web geliştirme üzerine bilgi edinmiş oluyorlar.

Sizler de bu doğrultuda HTML öğrenmek istiyorsanız ancak nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız bu yazımız tam size göre! Bu yazımızda sizler için en iyi HTML dersleri listemize yer vereceğiz. Böylece listemizi inceleyerek sizler için en uygun HTML derslerini kolaylıkla tespit edebilirsiniz. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi HTML dersleri listemiz:

En İyi HTML Dersleri

Levent Ertunalılar Sıfırdan İleri Düzey Web Geliştirme Kursu

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi HTML dersleri önerileri listemizin ilk sırasında Levent Ertunalılar tarafından hazırlanan kurs yer alıyor. “Sıfırdan İleri Düzey Web Geliştirme Kursu” adındaki kurs, temel olarak web geliştirme üzerine kurgulandı. Bu doğrultuda Ertunalılar, kursun içeriğinde HTML diline dair bilgiler de paylaşmaktadır. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu olan Ertunalılar, uzun süredir bilgisayar teknolojileri üzerine kurslar hazırlamaktadır.

27 saat uzunluğundaki kursta 2 saatlik bir HTML5 bölümü mevcut. Bunun yanı sıra kursun ilerleyen kısımlarında HTML5 ile ilgili farklı bilgiler de paylaşılıyor. Böylece kursu tamamlayan kişiler, HTML5 kullanarak web geliştirme konusunda gerekli bilgilere erişim sağlamış oluyorlar. Levent Ertunalılar, HTML bölümünü de içeren bu kursu Udemy üzerinden yayınladı. Kursu başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda Udemy, sertifika da sağlamaktadır.

BTK Akademi HTML Dersleri

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, dijital kurslar konusunda oldukça başarılı işler çıkartıyor. Öyle ki gelinen noktada BTK, Akademi üzerinden kursları tamamlayan kişilere sertifika vermektedir. Bu sertifikalar, e-Devlet üzerinden doğrulanabilmektedir. Böylece BTK, yazılım ve kodlama başta olmak üzere bilgisayar teknolojileri üzerine kariyer yapmak isteyen kişileri desteklemektedir. Bizler de hazırlamış olduğumuz listemizde Fahrettin Erdinç tarafından BTK Akademi için hazırlanan HTML derslerine yer verdik.

En İyi HTML Dersleri - BTK Akademi HTML Dersleri

14 saatlik bu kurs, HTML5 ile web geliştirmeye odaklanmaktadır. Bu doğrultuda kursun ilk kısımları, HTML5’in temel yapılarına değinmektedir. Kurs ilerledikçe CSS ile ilgili bilgiler de paylaşılmaktadır. Böylece kursu tamamlayan kişiler, HTML5 ve CSS kullanarak başarılı bir şekilde web sitesi geliştirebilir hâle gelmektedirler. Bu kursa, e-Devlet bilgilerinizi kullanarak BTK Akademi üzerinden ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Sadık Turan Komple Uygulamalı Web Geliştirme Kursu

Mobil uygulama geliştirmeden web sitesi tasarımına kadar birçok kurs seçeneğinde Sadık Turan ile karşılaşmanız mümkün. Turan, çeşitli konularda hazırlamış olduğu dijital eğitim içerikleriyle bilgisayar teknolojilerini öğrenmek isteyen kişilere eğitim vermektedir. Bu doğrultuda asıl alanı web geliştirme olan Sadık Turan, uygulamalı web geliştirme kursu da hazırladı.

Udemy üzerinden erişim sağlayabileceğiniz bu kurs, 121 saat uzunluğunda video içeriklerden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra Turan, kurs içeriğinde makale ve indirilebilir içeriklere de yer verdi. Böylece kursun içeriğinin oldukça kapsamlı olduğunu belirtebiliriz. HTML bölümü, kursun yaklaşık 5 saatlik kısmını oluşturmaktadır. Bunun dışında kursun içeriğinde CSS, Javascript gibi bölümler de mevcut. Oldukça kapsamlı olan bu uygulamalı web geliştirme kursuna Udemy üzerinden katılabilirsiniz.

Johns Hopkins Üniversitesi HTML Dersleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi HTML dersleri listemize Johns Hopkins Üniversitesi tarafından hazırlanan derslerle devam ediyoruz. Johns Hopkins Üniversitesi, çeşitli konularda hazırlamış olduğu kursları Coursera üzerinden yayınlıyor. Bu doğrultuda üniversitenin hazırlamış olduğu HTML dersleri de mevcut. Üniversite tarafından hazırlanan bu kursu, üniversitedeki bilgisayar bilimcisi Yaakov Chaikin oluşturdu.

40 saatlik videolardan oluşan bu kısım, farklı bölümlerden oluşuyor. Yaakov Chaikin, her bölümde farklı bir konuya değinmeye çalıştı. Bu doğrultuda HTML5 kısmı, kursun ilk bölümünde yer alıyor. 9 saatlik bir HTML5 bölümüne sahip olan kurs, oldukça kapsamlı bilgilerden oluşuyor. Böylece kursu tamamen bitiren kişiler, diledikleri düzeyde web sitesini oluşturabilecek bilgi seviyesine ulaşıyorlar. Yaakov Chaikin tarafından hazırlanan ve Coursera üzerinden yayınlanan bu kursa, ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak kurs sonunda sertifika alabilmek için kursa ücret ödemeniz gerekiyor.

Mustafa Murat Coşkun Modern Web Geliştirme Kursu

Mustafa Murat Coşkun, başarılı dijital kurslar hazırlayan eğitmenlerden birisidir. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Mustafa Murat Coşkun, sonrasında aynı üniversitede yüksek lisans yapmıştır. Böylece bilgisayar teknolojilerine önemli ölçüde hâkimdir. Mustafa Murat Coşkun, Engin Demiroğ ile birlikte modern web geliştirme kursu hazırladı.

Mustafa Murat Coşkun Modern Web Geliştirme Kursu

99 saatlik video içeriklerden oluşan kurs, bunun yanı sıra çeşitli makale ve indirilebilir içeriklerle kursiyerlere sunuldu. Oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip olan kurs, temel olarak modern sistemlere hâkim web geliştiriciler eğitmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda kursun ilk bölümünü, HTML5’e giriş oluşturuyor. Kursun ileriki bölümlerinde ise ileri düzey HTML5 bölümü mevcut. Böylece kursu tamamlayan kişiler, HTML5 ile birlikte modern web geliştirme dillerine de hâkim olmaktadırlar. Mustafa Mert Coşkun ve Engin Demiroğ tarafından geliştirilen bu kursa, Udemy üzerinden erişebilirsiniz.

Meta HTML Dersleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi HTML dersleri listemize Meta tarafından hazırlanan HTML dersleri ile devam ediyoruz. Teknoloji devi HTML, dijitalleşmenin gelişmesi için kurslar hazırlıyor. Bu doğrultuda şirket, ön yüz geliştirme kursu hazırladı. Meta tarafından hazırlanan ve Coursera üzerinden yayınlanan bu kurs, oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip. Öyle ki Meta, kursu bitiren kişilerin profesyonel düzeyde web sitesi yapabilmelerini amaçlıyor.

Meta tarafından oluşturulan bu kurs, 9 farklı bölümden oluşuyor. Çoğu web sitesi geliştirme kursunun aksine Meta, bu kursta HTML bölümüne biraz daha ileri seviyede yer verdi. Bu doğrultuda HTML kısmı, kursun 4.bölümü olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça kapsamlı olan bu kursun HTML kısmı, 26 saatlik video içeriklerden oluşmaktadır. Böylece kursu tamamladığınız zaman HTML5’e fazlasıyla hakim olabileceğinizi belirtebiliriz. Coursera üzerinden erişebileceğiniz bu kursu tamamladığınızda sertifika alabilmek için ödeme yapmanız gerekmektedir.

Bilişim Dünyası Web Tasarım Geliştirme Kursu

Bilişim Dünyası, Udemy üzerinden hazırladığı başarılı kurslar ile bilinen bir eğitmen kanalıdır. Bu doğrultuda kanal üzerinden çeşitli programlama tasarımlarına ulaşmanız mümkün. Ayrıca Bilişim Dünyası tarafından hazırlanan bir web geliştirme kursu da mevcut. Bu kursun içeriğinde HTML dersleri de bulunuyor.

Bilişim Dünyası tarafından hazırlanan web tasarım geliştirme kursu, toplam 46 saat uzunluğundadır. Kursun içeriğinde 50’den fazla indirilebilir kaynak mevcut. Böylece Bilişim Dünyası, kapsamlı bir web tasarım geliştirme kursunu kursiyerlere sağlıyor. Kursun yaklaşık 4 saatlik bölümünü HTML içeriği oluşturuyor. Böylece kursu tamamladığınız zaman en temelden ileri seviyeye kadar HTML bilgileri elde etmiş olacaksınız. Bu web tasarım geliştirme kursuna Udemy üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Turkcell Geleceği Yazanlar HTML Dersleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi HTML dersleri listemize, Turkcell tarafından hazırlanan HTML dersleri ile devam ediyoruz. Turkcell, bir süre önce Geleceği Yazanlar Akademi’yi kurdu. Bu akademi üzerinden çeşitli programlama, veri analizi ve web tasarım derslerini ücretsiz bir şekilde sağlamaktadırlar. Bu doğrultuda Turkcell Geleceği Yazanlar’da HTML dersleri de yer almaktadır.

Turkcell, web programlama kursunu oldukça kapsamlı şekilde hazırladı. Bu doğrultuda Geleceği Yazanlar’da 101 ve 201 kodlu 2 tane HTML5 kursu yer almaktadır. 101 kodlu kurs, temel HTML kursudur. Bu dersleri tamamlayarak HTML5 ile ilgili bilmeniz gereken temel bilgileri öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra 201 kodlu kurs ise daha ileri seviye bir HTML5 kursudur. Bu kurs üzerinden de temel HTML5 bilgilerinizi ilerletebilirsiniz. Turkcell tarafından hazırlanan HTML kurslarına Geleceği Yazanlar akademi üzerinden ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Fatih Kaan Açıkgöz Web Tasarım Kursu

Fatih Kaan Açıkgöz, Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Bilgisayar teknolojileri hakkında geniş bir bilgi birikimine sahip olan Açıkgöz, bu bilgi birikimi sayesinde çeşitli kurslar hazırlamaktadır. Açıkgöz tarafından hazırlanan kurslardan birisi de web tasarım kursudur. Bu kursun içeriğinde HTML bölümü de mevcut. Böylece HTML öğrenmek istiyorsanız Açıkgöz’ün web tasarım kursu sizler için uygun olabilir.

Fatih Kaan Açıkgöz Web Tasarım Kursu

35 saat uzunluğunda video içeriklere sahip olan kurs, bu videoların yanı sıra çeşitli indirilebilir dosyalara da sahip. Böylece kurs, kursiyerlere kapsamlı bir şekilde web tasarımı öğrenme imkanı sağlıyor. HTML, kursun yaklaşık 6 saatlik bölümünü oluşturmaktadır. Böylece kursu tamamladığınız zaman geniş bir HTML bilgi birikimine sahip olabilirsiniz. Fatih Kaan Açıkgöz tarafından hazırlanan bu kursa, Udemy üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Emre Altunbilek Sıfırdan HTML5 Kursu

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi HTML dersleri listemizin son sırasında Emre Altunbilek tarafından hazırlanan sıfırdan HTML5 kursu yer alıyor. Ege Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okuyan Altunbilek, üniversite hayatında öğrenmiş olduğu bilgileri hazırlamış olduğu kurslarla paylaşıyor. Bu doğrultuda Emre Altunbilek tarafından hazırlanan sıfırdan HTML5 kursu da mevcut.

Yaklaşık 20 saatlik video içeriklere sahip olan bu kursta, 4 tane makale ve 4 tane de indirilebilir içerik mevcut. Böylece Altunbilek, hazırlamış olduğu kursu çeşitli materyallerle destekliyor. CSS3 bilgileri de içeren kursun giriş kısmı HTML bölümünden oluşuyor. Emre Altunbilek tarafından hazırlanan sıfırdan HTML5 kursuna Udemy üzerinden ulaşabilirsiniz.

Genel Değerlendirme

HTML, web tasarımı için olmazsa olmazdır. Bundan dolayı web tasarım geliştirmek isteyen kişiler HTML öğrenmek durumundalar. Geçmiş senelerde HTML, kitaplar üzerinden öğreniliyordu. Ancak bu şekilde HTML öğrenmek insanlar için zorlayıcı hatta caydırıcı olabilmekteydi. Günümüzde ise dijital eğitim paketleri üzerinden HTML öğrenmek oldukça kolaylaştı. Bu doğrultuda HTML öğrenmek isteyen kişiler, en iyi HTML dersleri hangileri diye merak ediyorlar.

Bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz bu listemizde, çeşitli platformlarda yer alan en iyi HTML kurslarına yer vermeye çalıştık. Bu kurslardan bir kısmı ücretsizken bir kısmı ise ücretli olarak kursiyerlerine eğitim vermektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi HTML dersleri listemiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak sizler için en uygun HTML kursunu kolaylıkla seçebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.