En İyi C++ Dersleri – 2023

C++ günümüzde yazılım sektöründe çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. 1983 yılında kullanıma sunulan C++, tarih içerisinde geliştirilmeye devam edildi. Bundan dolayı günümüzde özellikle yazılım şirketleri C++ bilen kişilere ilgi göstermektedirler. Bu noktada yazılım odaklı kariyer hedefleyen kişiler C++ öğrenmek istemektedirler. Bu kişiler, en iyi C++ dersleri hangileri diye merak etmektedirler.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi C++ derslerinden bahsedeceğiz. Hazırlamış olduğumuz listemizde çeşitli seviyelere uygun ve farklı platformlarda yer alan C++ kurslarına yer verdik. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi C++ kursları listemiz:

Şadi Evren Şeker – Sıfırdan C++

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi C++ dersleri listemize Şadi Evren Şeker tarafından hazırlanan “Sıfırdan C++” ile devam ediyoruz. 17 farklı üniversitede ders veren Prof. Dr. Şadi Evren Şeker, bilgisayar bilimi konusunda oldukça ciddi akademik çalışmalara sahip. Böylece Şeker, bilgisayar biliminde belirli alanlarda kendisini fazlasıyla geliştirdi. Bu alanlardan birisi de C++ olarak karşımıza çıkıyor.

Şadi Evren Şeker, bu kursta kapsamlı bir programlama eğitimi vermiyor. Bunun yerine Şeker, temel C++ bilgilerini öğrencilerle paylaşmayı tercih ediyor. Bundan dolayı kursu bitirdiğiniz zaman veri yapıları gibi işlemlerin yerine C++ ile basit uygulamaları geliştirmeyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca kurstan sonra gerekli pratikleri yaparak C++ bilginizi daha da geliştirebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu10 saat
Kursun İçeriği12 bölüm,73 ders ve 72 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat429.99 TL

Ogün Birinci – Sıfırdan Komple Uygulamalı C++

Ogün Birinci, İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Birinci, okumuş olduğu fakülteyi birinci olarak bitirdiğini belirtiyor. Bu doğrultuda Ogün Birinci, bilgisayar mühendisliği konusunda kapsamlı bir bilgi birikimine sahip. Uzun süre yazılım sektöründe çalışan Birinci, C++ konusunda kendisini geliştirdi. Böylece Ogün Birinci, sahip olduğu C++ bilgilerini hazırlamış olduğu kursla insanlarla paylaşıyor.

Kurs, her ne kadar sıfırdan komple uygulamalı olarak geçse de kursu başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için temel düzeyde C++ bilmeniz gerekiyor. En azından C++ nedir, hangi alanlarda kullanılır gibi konularda bilgi sahibi olmalısınız. Aksi takdirde kursun ilerleyişi, C++ öğrenmeniz konusunda engel oluşturabilir. Bunun yanı sıra C++ bilginizi, bu kurs sayesinde ileri seviyeye kadar taşıyabilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu12.5 saat
Kursun İçeriği9 bölüm, 84 ders, 4 sınav, 4 makale ve 1 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat249.99 TL

Can Keceoglu – C++ ile Programlama

En iyi C++ dersleri listemizde sırada Can Keceoglu tarafından hazırlanan kurs yer alıyor. Can Keceoglu, 2017 yılında Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Keceoglu, mezun olduğu alanın yanı sıra programlamaya ilgi gösterdiği için bilgisayar dilleri üzerine kendisini geliştirmiştir. Bu sayede çeşitli programlama dillerine hakim olan Can Keceoglu, bu dillerle alakalı kurslar hazırlıyor. Bu kurslardan birisi de C++ ile Programlama kursudur.

En iyi C++ Dersleri

Bu kursu başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için herhangi bir ön bilgiye sahip olmanız gerekmiyor. Temel seviyeden başlayan kurs, ileri seviyeye kadar çeşitli uygulamalarla ilerlemektedir. Böylece kursu tamamladığınız zaman C++ bilgilerine hakim olurken pratiklerle bu bilgilerin nasıl kullanılabildiğini de öğrenmiş oluyorsunuz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu14 saat
Kursun İçeriği29 bölüm, 143 ders ve 1 tane indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat269.99 TL

Fatih Kaan Açıkgöz – Sıfırdan İleri Seviyeye C++

Yazılım alanındaki dijital kurslara ilginiz varsa Kaan Academy’i daha önceden keşfetmiş olabilirsiniz. Çünkü Kaan Academy, hazırlamış olduğu çeşitli yazılım eğitimlerini yazılım meraklılarıyla buluşturuyor. Akademinin kurucusu olan Fatih Kaan Açıkgöz, Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Üniversite hayatında edinmiş olduğu bilgilerin yanı sıra iş hayatında da yazılım konusunda deneyim kazanan Açıkgöz, edindiği bilgileri hazırlamış olduğu kurslar üzerinden paylaşıyor.

Fatih Kaan Açıkgöz tarafından hazırlanan C++ kursu, C++ ile ilgili hiçbir bilgisi olmayan ancak bu konuda ilerlemek isteyen kişiler için oldukça ideal! En kapsamlı Türkçe C++ kurslarından olan bu kurs hem kapsamlı bilgilerle hem de çok sayıda uygulamayla C++’ı başarılı bir şekilde öğretiyor.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu43.5 saat
Kursun İçeriği39 bölüm, 181 ders, 5 sınav ve 7 tane makale
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Yusuf Taha Tursun – Temelden Orta Düzeye C++

En iyi C++ dersleri listemizde sırada temelden orta seviyeye ilerleyen bir kurs yer alıyor. Yusuf Taha Tursun tarafından hazırlanan “Temelden Orta Düzeye C++” C++ temeli atmak isteyen kişilere hitap ediyor. Bu doğrultuda giriş seviyesinden orta seviyeye kadar bilinmesi gereken C++ bilgileri içeren kursta bu bilgileri pratik etmek için gerekli uygulamalar da yer alıyor.

Yusuf Taha Tursun, Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunudur. Daha sonrasında Gazi Üniversitesi’nde aynı alanda yüksek lisans yapan Tursun, üniversite eğitimi süresince yazılım konusuna ilgi gösterdiğini belirtiyor. Bunun yanı sıra çeşitli üniversitelerin yazılım eğitimlerine de katılan Tursun, bu sayede eğitim hazırlayabilecek düzeyde yazılım bilgisi sahibi oldu.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu6.5 saat
Kursun İçeriği7 bölüm ve 15 ders
PlatformUdemy
Fiyat249.99 TL

Faruk Tutkus – C++ Dersleri

Genç dijital eğitmenlerden birisi olan Faruk Tutkus, yazılım konusuna ilgi gösterdiğini belirtiyor. Bu doğrultuda Faruk Tutkus, hâlâ bilgisayar mühendisliği öğrencisidir. Hem üniversite eğitimi süresince hem de kendi yaşantısında çeşitli yazılım dillerini öğrenen Tutkus, bu bilgileri hazırlamış olduğu kurslarla öğrencileriyle paylaşıyor.

Faruk Tutkus - C++ Dersleri

Faruk Tutkus tarafından hazırlanan C++ dersleri, temel seviyeden orta seviyeye C++ öğrenmek isteyen kişilere hitap etmektedirler. Oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip olan kurs, en uzun Türkçe kurslardan birisidir. Bundan dolayı detaylı bir şekilde C++ öğrenmek istiyorsanız Faruk Tutkus tarafından hazırlanan C++ kursu sizler için ideal olabilir.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu22.5 saat
Kursun İçeriği12 bölüm, 100 ders ve 1 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Tim Buchalka ve Frank Mitropoulos – Başlangıçtan İleriye C++

Hazırlamış olduğumuz en iyi C++ dersleri listemize, yabancı bir eğitmen tarafından hazırlanan kursla devam ediyoruz. Frank Mitropoulos ve Tim Buchalka tarafından hazırlanan kurs, dijital ortamda yer alan en kapsamlı C++ kurslarından birisidir. Öyle ki kursun eğitmenleri, kurs içeriğini kurs katılımcıları C++’ı en iyi ve verimli öğrenebilecekleri şekilde geliştirdiler.

Bir bilgisayar bilimcisi ve eğitimcisi olan Frank Mitropoulos, bilgisayar bilimleri üzerine geniş bir bilgi birikimine sahip. Bunun yanı sıra Tim Buchalka ise kurmuş olduğu akademi üzerinden programlama kursları hazırlayarak öğrencilere sunuyor. İki eğitmen, birleşerek internet ortamında yer alan en kapsamlı C++ kurslarından birisini hazırladılar. Bu kurs üzerinden C++ öğrenmeyi düşünüyorsanız kursun İngilizce olduğunu ve Türkiye altyazı içerdiğini de bilmelisiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu46 saat
Kursun İçeriği26 bölüm, 305 ders, 37 kodlama egzersizi, 54 sınav, 2 makale ve 52 tane indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat429.99 TL

Daniel Gakwaya – Temelden İleri Seviyeye C++

En iyi C++ dersleri listemize bir başka yabancı eğitmen olan Daniel Gakwaya tarafından hazırlanan C++ kursu ile devam ediyoruz. Blikoon Technologies şirketinde bir yazılım mühendisi olan Gakwaya, bildiği çok çeşitli programlama dilleriyle yazılım sektöründe çalışmaktadır. Bunun yanı sıra Gakwaya, sahip olduğu yazılım bilgilerini hazırlamış olduğu kurslarla öğrencileriyle buluşturmaktadır.

Daniel Gakwaya, C++ kursu kapsamında öğrencilerden C++ ile kariyer yapmak isteyen herkese hitap ettiğini belirtiyor. Fazlasıyla kapsamlı bir içeriğe sahip olan Daniel Gakwaya, giriş seviyeden ileri seviyeye kadar C++ öğrenmek isteyen herkese hitap etmektedir.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu112.5 saat
Kursun İçeriği53 bölüm, 580 ders, 106 kodlama egzersizi, 197 sınav, 7 makale ve 48 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat429.99 TL

BTK Akademi – C++ ile Programlamaya Giriş

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türkiye’de yazılım sektörünü geliştirebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu doğrultuda kurum, Türkiye’de yazılım öğrenmek isteyen kişilerin öğrenim süreçlerini kolaylaştırabilmek için BTK Akademi’yi geliştirdi.

BTK Akademi, yazılımdan tasarıma kadar çok çeşitli kategorilerde eğitimler içeriyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, platformda yer alan kursları alanında uzman kişilere hazırlatmaktadır. Bu doğrultuda platformdaki C++ kursu, Ömer Bektaş tarafından hazırlanmıştır. Giriş seviyesinde C++ öğretmeyi hedefleyen kurs, teorik bilgilerin yanı sıra çok çeşitli uygulamalar da içermektedir.

Kursun SeviyesiTemel seviye
Kurs Uzunluğu13.5 saat
Kursun İçeriği12 bölüm ve 122 ders
PlatformBTK Akademi
FiyatÜcretsiz

Kaliforniya Üniversitesi – Herkes için C++

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi C++ kursları listemizin son sırasında Kaliforniya Üniversitesi tarafından hazırlanan C++ kursu yer alıyor. Üniversiteler, son yıllarda dijital eğitimlere fazlasıyla ağırlık vermeye başladılar. Bu doğrultuda Kaliforniya Üniversitesi de üniversitede yer alan akademisyenlere çeşitli dijital kurslar hazırlatıyor. Bu kurslar, Coursera üzerinden öğrencilerle buluşmaktadır.

Kaliforniya Üniversitesi tarafından hazırlanan başarılı kurslardan birisi de C++ olarak karşımıza çıkıyor. Ira Pohl tarafından hazırlanan bu kurs, temel seviyeden ileri seviyeye C++ öğrenmek isteyen herkese hitap etmektedir. Kursa ücretsiz bir şekilde katılım sağlayabilirsiniz. Ancak kurs sonunda Kaliforniya Üniversitesi’nin vermiş olduğu katılım sertifikasını alabilmek için kursu satın almanız gerekmektedir. Kaliforniya Üniversitesi’nin C++ kursu ile C++ öğrenmeyi düşünüyorsanız bu kursun İngilizce olduğunu unutmamalısınız.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu51 saat
Kursun İçeriği4 bölümden oluşmaktadır
PlatformCoursera
FiyatKursa katılım ücretsiz / Sertifika için aylık 49 Dolara abone olabilirsiniz

En İyi C++ Dersleri: Genel Değerlendirme

C++, günümüzde yazılım sektöründe çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bundan dolayı özellikle yazılım sektöründe hizmet veren şirketler, C++ bilen personeller aramaktadırlar. Yazılım odaklı kariyer hedefleyen kişiler için C++ bilmek büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı yazılım sektöründe çalışmayı planlayanlar, C++ öğrenmek istemektedirler.

Bizler de bu yazımızda C++ öğrenmek isteyen kişiler için en iyi C++ derslerinden bahsettik. Hazırlamış olduğumuz C++ dersleri listemizde çok çeşitli platformlardan farklı seviyelerden kurslara yer verdik. Böylece listemize göz atarak sizler için en uygun C++ kursunu kolaylıkla seçebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.