En İyi Unity Dersleri – 2023

Unity, günümüzün en popüler oyun motorlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda bilgisayarlardan mobil cihazlara kadar çeşitli platformlar için oyun geliştirmek isteyen kişiler, Unity kullanmayı tercih etmektedirler. Oyun geliştirmek isteyenler de bu doğrultuda Unity öğrenmek istemektedirler. Bundan dolayı en iyi Unity dersleri hangileri diye fazlasıyla merak edilmektedir.

İnternet ortamında ücretli ve ücretsiz çok çeşitli Unity derslerini bulabilirsiniz. Bu dersler, hedefledikleri kitleler bakımından birbirlerinden farklılaşmaktadırlar. Bundan dolayı Unity ile oyun yapmayı öğrenmek istiyorsanız ilk olarak sizler için en uygun kursu seçmeniz gerekiyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi Unity dersleri listemize yer verdik. Hazırlamış olduğumuz listemizde her seviyeye uygun Unity kursları yer alıyor. Böylece listemizi inceleyerek sizler için en uygun Unity kursunu kolaylıkla seçebilirsiniz. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Unity dersleri listemiz:

Olcay Kalyoncuoğlu – Unity C# Sıfırdan Profesyonelliğe

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Unity dersleri listemizin ilk sırasında Olcay Kalyoncuoğlu tarafından hazırlanan Unity kursu yer alıyor. Olcay Kalyoncuoğlu, 10 yılı aşkın süredir hem dijital ortamda hem de çeşitli eğitim kurumlarında yazılım eğitimleri verdiğini belirtiyor. Bu doğrultuda eğitim paketi hazırlamak konusunda oldukça deneyimli olan Olcay Kalyoncuoğlu, kapsamlı bir Unity oyun geliştirme kursu hazırladı.

Bu kursun ilk aşamaları, C# öğrenmek üzerine kurgulanmıştır. Bu doğrultuda Kalyoncuoğlu, kursiyerlerinin Unity ile ilerleyebilmeleri için bilmeleri gereken temel C# bilgilerini paylaşıyor. Sonrasında kurs, bu bilgilerin Unity üzerinde nasıl uygulanabilecekleri üzerinden ilerlemektedir. Fazlasıyla örnek çalışma içeren bu kurs sayesinde hayalinizdeki oyunları geliştirmek için gerekli temelleri atabilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu155 saat
Kursun İçeriği29 bölüm, 421 ders, 15 makale ve 143 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Mustafa Akkuzu – Unity Oyun Geliştirmeyi Oyun Geliştirerek Öğren

Mustafa Akkuzu, uzun süredir yazılım sektörüyle ilgilenen bir eğitmen olarak karşımıza çıkıyor. Akkuzu, ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olduğunu belirtiyor. Lisans eğitimi sonrasında ODTÜ Bilişim Sistemleri alanında yüksek lisans yapan Akkuzu, bu sayede yazılımın çeşitli alanlarında bilgi edindi. Edindiği bilgileri farklı projelerde kullanan Akkuzu, sonrasında kazandığı deneyimleri insanlarla paylaşmaya karar verdi.

Bu doğrultuda Mustafa Akkuzu tarafından hazırlanan bir Unity oyun geliştirme kursu da mevcut. Kurs, çoğu Unity kursunun aksine çok temel seviyeden başlamıyor. Bundan dolayı bu kurs ile Unity öğrenmek istiyorsanız bu durumda temel düzeyde kodlama bilginizin olması gerekiyor. Aksi takdirde kursta gösterilen bilgileri uygulama konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Mustafa Akkuzu, hazırlamış olduğu kursta çeşitli örnek oyun geliştirmelerine yer verdi. Böylece kursu başarılı bir şekilde tamamlarsanız Udemy ile oyun geliştirme konusunda hem bilgi sahibi hem de bol bol pratik yapmış olabilirsiniz.

Kursun SeviyesiOrta seviye
Kurs Uzunluğu13.5 saat
Kursun İçeriği11 bölüm, 109 ders ve 21 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat469.99 TL

Devkod Akademi ve Bilal Kayi – Unity C# Sıfırdan Zirveye 3D Oyun Geliştirme

En iyi Unity dersleri listemize Devkod Akademi ve Bilal Kayi tarafından hazırlanan Unity kursu ile devam ediyoruz. Devkod Akademi, Türkiye’de yazılım bilen teknoloji kullanıcısı sayısını artırmak hedefiyle kurulmuş bir eğitim kuruluşudur. Bunun yanı sıra Bilal Kayi ise yazılım konusunda bilgi birikimi bulunan ve yazılım alanında deneyim kazanan bir eğitmen olarak karşımıza çıkıyor.

En İyi Unity Dersleri listesi

Devkod Akademi ve Bilal Kayi tarafından hazırlanan bu kursa başlayabilmek için herhangi bir ön bilgiye sahip olmanıza gerek yok. Kursun ilk etabı, C# temellerini konu almaktadır. Kursun devamındaki dersler ise C# ile Unity üzerinden oyun geliştirmeyi öğretmeyi hedefliyor. Örnek bir proje üzerinden ilerleyen bu kurs ile C# ile Unity’de nasıl oyun geliştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu25 saat
Kursun İçeriği17 bölüm, 224 ders, 7 makale ve 4 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

GameDev.tv Team – Unity C# ile 2D Oyun Geliştirme

Unity ile oyun geliştirme konusunda kurslar hazırlayan yabancı eğitmenler de mevcut. Bu doğrultuda GameDev.tv Team tarafından hazırlanan Unity ile 2D oyun geliştirme kursu, listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Kursun eğitmen kadrosu oldukça geniş. Öyle ki kursta Rick Davidson ve Gary Pettie tarafından hazırlanan dersler de yer alıyor.

Bu kurs, temel olarak Unity ile 2D oyun geliştirmeye odaklanmaktadır. Bu doğrultuda kursun içeriğinin çok kapsamlı olduğunu belirtemeyiz. Ancak Unity öğrenmenizdeki temel motivasyon, 2D oyun geliştirmekse bu kurs sizler için fazlasıyla yeterli olacaktır. İngilizce olarak hazırlanan bu kursta Türkçe altyazı desteği de mevcut.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu18.5 saat
Kursun İçeriği7 bölüm, 140 ders, 3 makale ve 7 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat799.99 TL

Sebahattin Soylu – Unity ile Oyun Programlama

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Unity dersleri listemize Sebahattin Soylu tarafından hazırlanan kurs ile devam ediyoruz. Sebahattin Soylu, uzun zamandır oyun sektörü üzerine çalışmalar yaptığını belirtiyor. Bu doğrultuda Adobe Flash ile oyun geliştirme serüvenine başladığını belirten Soylu, sonrasında Unity’ye yöneldiğini belirtiyor. Böylece bu alanda deneyim kazanan Soylu, edindiği bilgi birikimi hazırlamış olduğu kursla insanlarla paylaşıyor.

En kapsamlı Türkçe Unity kurslarından olan bu kurs, herhangi bir ön bilgi gerektirmiyor. Kurs, ilk olarak temel C# bilgilerini öğretmeyi hedeflemektedir. Sonrasında Soylu, hazırlamış olduğu kursta çeşitli uygulamalarla kursiyerlerine Unity ile oyun programlama esnasında ihtiyaç duyabilecekleri bilgileri paylaşıyor.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu33.5 saat
Kursun İçeriği19 bölüm, 293 ders, 2 makale ve 11 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat249.99 TL

Ben Tristem ve Rick Davidson – Unity C# ile 3D Oyun Geliştirme

Ben Tristem ve Rick Davidson, en iyi Unity dersleri listemizde bir kere daha kendilerine yer bulmayı başardılar. Eğitmenler, kursiyerlerine detaylı bir şekilde Unity öğretmek istedikleri için Unity kurslarını ikiye böldüler. Bu doğrultuda ikili tarafından oluşturulan 2D ve 3D odaklı olmak üzere iki farklı Unity kursuna erişim sağlayabilirsiniz.

Bu kurs üzerinden 3D oyun geliştirmeyi öğrenebilmek için C# bilmenize gerek yok. Çünkü kursta Unity ile çalışabilmek için bilmeniz gereken temel C# bilgileri aktarılıyor. Bunun yanı sıra kurs, içerdiği çok sayıda pratik ile kursiyerlere Unity ile 3D oyun geliştirme sürecinde bilmeleri gereken bilgileri içeriyor. İngilizce videolardan oluşan bu kursta Türkçe altyazı desteği de mevcut.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu30.5 saat
Kursun İçeriği8 bölüm, 205 ders, 5 makale ve 4 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat649.99 TL

Hasan Erenler – Unity C# ile 3D Oyun Kursu

En iyi Unity dersleri listemizde sıradaki kurs, Hasan Erenler tarafından hazırlanan Unity kursu oluyor. Hasan Erenler, uzun süredir Unity üzerinde çalıştığını belirtiyor. Bunun yanı sıra farklı oyun motorları üzerinde de deneyimi olduğunu aktaran Hasan Erenler, bu sayede oyun geliştirme üzerine belirli bir bilgi birikimine sahip.

Edindiği bilgi birikimini hazırlamış olduğu Unity kursuyla insanlarla paylaşan Hasan Erenler, kapsamlı bir Unity kursu hazırladı. Herhangi bir ön bilgi gerektirmeyen bu kurs, Unity tanıtımını yaptıktan sonra temel C# bilgilerini aktarıyor. Sonrasında kurs, paylaşılan C# bilgilerinin Unity üzerinde nasıl uygulanabileceğini gösteriyor.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu26 saat
Kursun İçeriği18 bölüm, 115 ders, 1 makale ve 39 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat249.99 TL

Furkan Kaplan – Unity C# Hyper Casual Oyun Geliştirme

Udemy üzerinden erişebileceğiniz en başarılı Unity kurslarından birisi de Furkan Kaplan tarafından hazırlanan Unity kursudur. Güncel Unity kurslarından birisi olan bu kurs, bir oyun şirketi sahibi olan Furkan Kaplan tarafından hazırlanmıştır. Furkan Kaplan, sektörde edindiği bilgi birikimi hazırladığı bu kurs üzerinden insanlarla paylaşıyor.

unity dersleri

Kaplan, hazırlamış olduğu kursun orta seviyede Unity bilen kişilere hitap ettiğini belirtiyor. Bu doğrultuda kursta temel seviye C# çok fazla yer almıyor. Bunun yerine Furkan Kaplan, özellikle Unity ile mobil oyun geliştirilmesine ve bu oyunların yayınlanmasına odaklanmış durumda. Böylece mobil oyun sektörü üzerine kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu kurs sizler için ideal olacaktır.

Kursun SeviyesiOrta seviyeden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu16.5 saat
Kursun İçeriği14 bölüm, 81 ders, 2 makale ve 2 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

BTK Akademi – Unity ile Eğitici Oyunlar

BTK Akademi, Türkiye’de yazılım alanında kendisini geliştirmek isteyen kişiler için en iyi kaynakların başında geliyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, yazılım alanında donanımlı insan sayısını artırabilmek için BTK Akademi’yi kurdu. Kısa süre önce kurulan akademi, hızlı bir şekilde yükselmeyi başardı. Oldukça kapsamlı kurslara yer veren BTK Akademi’de 2 tane Unity kursu mevcut.

Bizler, listemizde BTK Akademi’de yer alan Sebahattin Soylu tarafından hazırlanan Unity ile Eğitici Oyunlar kursuna yer verdik. Soylu, bu kursta temel seviyeden başlayarak orta seviyeye kadar Unity öğretmeyi hedefliyor. Bunun yanı sıra Soylu, kurs sırasında katılımcılara örnek oyunlar üzerinden pratik de yaptırıyor.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu17.5 saat
Kursun İçeriği199 ders
PlatformBTK Akademi
FiyatÜcretsiz

Michigan Eyalet Üniversitesi – Unity ile Oyun Geliştirme

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Unity dersleri listemizin son sırasında Michigan Eyalet Üniversitesi tarafından hazırlanan kurs yer alıyor. Michigan Eyalet Üniversitesi, üniversite akademisyenleri tarafından hazırlanan kursları Coursera üzerinden yayınlıyor. Bu noktada üniversite tarafından hazırlanan Unity kurslarını da bulabilirsiniz.

Listemizde yer alan “Unity ile Oyun Geliştirme” kursu, başlangıç seviyesinden başlamaktadır. Bunun yanı sıra kurs hem 2D hem de 3D oyun geliştirmeyi öğrenmek isteyen kişilere hitap etmektedir. Böylece kursu başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda Unity ile hayalinizdeki oyunları geliştirebilecek düzeye gelebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu71 saat
Kursun İçeriği5 bölüm
PlatformCoursera
FiyatKursa katılım ücretsiz ancak sertifika için ücret ödemeniz gerekiyor

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.