Yılbaşı Hediye Fikirleri: Teknolojik Hediye Önerileri – 2023

2022 yılının sonuna sayılı günler kaldı. Teknoloji tutkunu sevdiklerinize ne alacağınıza karar veremiyorsanız bu içerik tam size göre. Teknoloji tutkunları olarak sizler ve sevdikleriniz için teknolojik yılbaşı hediye fikirleri sunduğumuz bir liste oluşturduk.

İçeriğimizde mümkün olduğunca farklı alanlardan teknolojik cihazlar önermeye çalıştık. Bu kapsamda telefon, tablet, akıllı saat ve oyun konsolu gibi birbirinden farklı ürünleri sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Hatta bundan çok daha fazlasını da en iyi yılbaşı hediyeleri listemizde görebilirsiniz. Lafı uzatmadan sizleri için oluşturduğumuz listeye göz atalım!

Lego Mindstorms

lego-mindstorms-yilbasi

Yılbaşı hediyeleri denince akla gelen markalardan birisi şüphesiz Lego. Birbirinden farklı temalara sahip ürünleriyle Lego yapmak büyük ya da küçük birçok insanın severek gerçekleştirdiği bir aktivite olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu setler teknoloji ile birleşince çok daha eğlenceli bir hale geliyor.

En iyi yılbaşı hediyeleri arasında yer alan Lego Mindstorms seti de bu teknolojiden nasibini almış ürünlerden birisi. Klasik bir Lego ürünü gibi birleştirebileceğiniz yaklaşık 1000 parçaya sahip ürün aynı zamanda motorlar ve sensörlere de sahip. Hatta daha sonrasında özel uygulaması üzerinden kodlayabileceğiniz bu robot hareket de ediyor.

Eğer yazılım ile ilgilenen bir çocuğunuz varsa Lego Mindstorms sizin için mükemmel bir hediye olabilir. Özellikle robotları seven kişiler için bu hediye son derece sevindirici olacaktır. Beş farklı robot yapabileceğiniz parçaları daha sonrasında hem telefon hem de bilgisayar üzerinden kodlayarak harekete geçirebilirsiniz. Hatta ileri düzey programlama bilgisine sahip kişiler için Python desteği de bulunduğu belirtiliyor.

HTC Vive Cosmos

HTC Vive Cosmos

VR teknolojisi, geleceğin teknolojisi olma yolunda hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Oyun ve filmler başta olmak üzere VR teknolojisi, çeşitli alanlarda kullanılıyor. Bundan dolayı yılbaşı hediyesi olarak VR seti almak güzel bir tercih olabilir. Bizler de en iyi yılbaşı hediye fikirleri listemizde HTC Vive serisinin Cosmos modeline yer verdik.

HTC Vive Cosmos, SteamVR desteğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra HTC Vive Cosmos, 2880×1700 toplam çözünürlük seviyesi, 90 Hz yenileme hızı ve 110 derece görüş açısıyla başarılı bir VR deneyimi sağlıyor. Çift elle kontrol edilebilen bir kumandaya sahip olan HTC Vive Cosmos, günümüzde en gelişmiş VR setlerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

İlginç ve kullanışlı bir yılbaşı hediyesi arıyorsanız bu noktada HTC Vive Cosmos, sizleri fazlasıyla memnun edecektir.

Oral-B Genius X White

oral b genius x yılbaşı

Elektronik diş fırçaları da hediye etmek içi mükemmel teknolojik cihazalar arasında yer almaktadır. Klasik bir diş fırçasına kıyasla otomatik olarak dişleri fırçalayacak hareketler sergilemesi diş sağlığı açısından oldukça olumlu sonuçlar yaratır. Sizler için önerdiğimiz Oral-B Genius X modeli ise diş sağlığını çok daha yakından takip etmektedir.

Oral-B, bu modelinde yapay zeka destekli bir fırçalama deneyimi sağladığını ifade ediyor. Kendi uygulaması bile bulunan Genius X modeli, dişinizin neresini fırçalamanız gerektiğini size aktarıyor. Ayrıca ne kadar süreyle diş fırçalamanız ve ne kadar basınç uygulamanız gerektiği de bu model tarafından takip ediliyor.

Birden fazla fırçalama moduna da sahip olan Genius X White, her bir diş üzerinde maksimum hijyen sağlamaya elverişli. Ayrıca zamanlayıcı, diş eti koruma ve yuvarlak başlığı ile düzenli kullanımda diş sağlığına büyük fayda sağlayacağı ifade ediliyor. Eğer elektronik bir dış fırçası almak isterseniz bu modele kesinlikle göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

iPhone 14

iphone 14 yılbaşı

Yılbaşında sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel teknolojik hediyelerden birisi şüphesiz yeni bir telefondur. Telefon denince de akıllara gelen en iyi markalardan birisi Apple’dır. Apple’ın bu sene piyasaya sunduğu iPhone 14 serisi günümüzün en güçlü telefonlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

iPhone 14 serisi kapsamında Apple dört farklı cihazı kullanıcılar ile buluşturdu. iPhone 14 ve iPhone 14 Max isimli iki cihaz standart serinin üyeleri. Öte yandan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri de çok daha üst düzey performans ve özelliklere sahip.

Eğer hediyeyi alacağınız kişi fotoğrafçılık ve çekim işleriyle ilgileniyorsa iPhone 14 Pro ya da iPhone 14 Pro Max modellerine hayran kalacaktır. Ayrıca mobil oyunlara meraklıysa da bu cihazların performansıyla onu büyüleyebilirsiniz. Bunun yanında iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinin de performanslarıyla dikkat çekici bir konumda olduğunu belirtmekte fayda var. Sonuç olarak iPhone 14 serisinden bir cihaz ile mükemmel bir yılbaşı sürprizi yapabilirsiniz.

PlayStation 5

playstation 5 yılbaşı

Hediye almayı planladığınız kişi oyunları çok mu seviyor? O zaman onun için alabileceğiniz en güzel hediyelerden birisi piyasadaki en iyi konsollar arasında sayılan PlayStation 5 demek yanlış olmayacaktır. Sony tarafından geliştirilen bu konsol günümüzde dünyanın en çok oyun oynanan cihazlarından birisi olarak öne çıkıyor.

PlayStation 5 almak için önemli birkaç neden saymak mümkündür. Bunların başında yıllardır devam eden bir konsol serisi olmasını listenin ilk sırasına yerleştirebiliriz. PlayStation 3 ve PlayStation 4 gibi ülkemizde de oldukça sevilen cihazlar Sony’nin bu serisinden ortaya çıkmıştır.

Bir diğer önemli unsur ise PlayStation için özel olarak geliştirilen oyunlardır. Sony ve bazı oyun geliştiricileri, çok sevilen kimi oyunları yalnızca PlayStation oyuncularına özel olarak sunmaktadır. Bir başka deyişle bu oyunları farklı hiçbir konsolda ya da bilgisayarda oynamak mümkün değildir. Bu nedenle o oyunları oynamak için bile PlayStation alınacağını savunan oyuncular mevcuttur. Sebebi her ne olursa olsun PlayStation 5 bir oyuncuya alınabilecek en iyi hediyeler arasındadır.

Samsung Galaxy S22

galaxy s22 yılbaşı

Herkes Apple ya da iOS işletim sistemine sahip bir telefon kullanmak istemeyebilir. Bu durumda piyasadaki en iyi telefonlara baktığımızda göze çarpan ikinci bir markadan da ürün önermenin faydalı olacağını düşündük. Tabii ki bu marka sizin de tahmin edebileceğiniz gibi Samsung oluyor. Güne Koreli teknoloji devi Samsung’un geliştirmiş olduğu Galaxy S22 serisinin de listemizde yer alması gerektiğini düşünüyoruz.

Android işletim sistemine sahip telefonlar içeren Samsung Galaxy S22 serisi üç farklı cihazdan oluşuyor. Standart Galaxy S22 modeline ek olarak daha yüksek donanımlar içeren Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra modelleri de seride bulunuyor.

Aynı iPhone modelinde bahsettiğimiz gibi eğer hediye edeceğiniz kişi çok güçlü bir kameraya ihtiyaç duyuyorsa tercihinizi Galaxy S22 Ultra’dan yana kullanabilirsiniz. Ancak bu serideki tüm cihazların yüksek performans göstereceğinden şüpheniz olmasın.

Xiaomi Mi Band 7

xiaomi mi band 7 yılbaşı

Daha uygun fiyatlı bir hediye arıyorsanız akıllı bilekliklere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Akıllı bileklik denince de akla ilk gelen modellerden birisi Xiaomi Mi Band 7 oluyor. Serinin en güncel akıllı bilekliği olan Mi Band 7 ile sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 7, birçok özelliği ile akıllı bileklikler arasında öne çıkıyor. Öncelikle cihazın sağlık ölçümleri konusunda çok geniş kapsamlı bilgiler sunduğunu belirtelim. Bunların arasında kalp atış hızı ölçümü, stres seviyesi belirleme, uzun süre oturma algılama ve adımsayar gibi unsurlardan bahsetmek mümkündür.

Tüm saydıklarımıza ek olarak spor takibi konusunda da oldukça başarılı bir cihaz Xiaomi Mi Band 7. Öyle ki onlarca spor dalı sırasında hedefinize uygun ölçümler ve takipler yapmaya yardımcı oluyor. Örneğin koşu sırasında belirlediğiniz nabız aralığında kalmanızı sağlıyor. Ayrıca hedeflediğiniz mesafeye kadar koşunuzu da takip ediyor. Suya karşı dayanıklılığı sayesinde havuzda yüzerken bile ölçüm özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Xbox Series X

xbox series x yılbaşı

Oyunseverlerin hayranlık duyduğu bir başka konsol ile listemize devam ediyoruz. Microsoft’un sahip olduğu Xbox da PlayStation gibi uzun süredir piyasadaki en iyi konsollar arasında bulunuyor. Bu iki firmanın yıllardır süregelen rekabeti de çok daha başarılı konsolların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Daha önce oyunculara alınabilecek en iyi hediyelerden birinin PlayStation 5 olduğundan bahsetmiştik. Fakat bazı oyuncular için bundan da iyisi Xbox Series X oluyor. Özellikle Xbox Game Pass ile birleştirildiğinde Xbox Series X hediyesi inanılmaz bir sürpriz olacaktır.

Sony gibi Microsoft da Xbox için özel oyunlar geliştirmektedir. Eğer hediye alacağınız kişinin bu yönde bir isteği varsa hediye tercihinizi Xbox’dan yana kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Ayrıca belirttiğimiz gibi bu hediyeyle birlikte bir Xbox Game Pass aboneliğini de sepetinize eklemek hediye alacağınız kişinin mutluluğunu kat kat artıracaktır.

Huawei P50 Pro

huawei p50 pro yılbaşı

Apple ve Samsung’un yanında önemli bir başka telefon üreticisi ise Huawei olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde de hatırı sayılır bir tanınırlığı ve kullanıcı sayısı olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle en iyi teknolojik hediyeler listemizde yer almazsa olmaz bir marka olduğunu ifade edebiliriz. Huawei ürünleri arasından seçebileceğiniz en iyi tercihlerden birisi ise çok güçlü bir telefon olan P50 Pro’dur.

Huawei P50 Pro, P serisi telefonların günümüzdeki en yeni sürümüdür. Telefonun inanılmaz özelliklerinin yanı sıra akıl almaz bir kamerası olduğunu da belirtmekte fayda var. Hatta bu telefonu bir fotoğraf makinesine yakın performansla kullanmak da mümkün.

Tabii ki Huawei P50 Pro’nun performans konusunda da kullanıcıları üzmediğini belirtelim. Piyasadaki en kaliteli donanım parçalarından yararlanılarak bir araya getirilen Huawei P50 Pro, yılbaşında sevdiklerinizi mutlu edecek bir hediyedir. Özellikle hediyeyi alacağınız kişi Huawei marka saat, bilgisayar ya da tablet kullanıyorsa P50 Pro, alınacak en iyi akıllı telefon olabilir.

Nintendo Switch

nintendo switch yılbaşı

Hediye listemizde daha önce yer alan konsolların her ikisi de sabit modellerdi. Yani yanınızda taşıyıp her an oyun oynayabileceğiniz bir konsol modelinden henüz bahsetmedik. Ancak Nintendo bu konuda son yılların en başarılı oyun konsolu ile karşımıza çıkmaktadır. Adını daha önce duymuş olabileceğiniz Nintendo Switch, en iyi teknolojik hediyelerden birisidir.

Geçmiş yıllarda Nintendo Wii konsoluyla ülkemizde önemli bir kitleye sahip olan oyun devi, uzun yıllardır konsol dünyasında yer almaktadır. Öyle ki Sony ve Microsoft’tan bile önce konsol geliştirmeye başladıklarını söylemek mümkündür. Eski tarihlerde NES ile dünyayı kasıp kavuran Nintendo’nun Switch konsolu da son derece harika bir hediye olacaktır.

Nintendo Switch’in PlayStation ve Xbox’tan en önemli farkı yanınızda taşıyabildiğiniz bir konsol olmasıdır. Bu sayede dilediğiniz yerde oyun oynama zevkini yaşayabilirsiniz. Ayrıca televizyona da bağlanabilen bu konsola özel oyunlar da geliştirilmektedir. Eğer çok yolculuk yapan ve oyun aşığı olan birine hediye almayı düşünüyorsanız Nintendo Switch’e mutlaka göz atın.

Apple Watch Series 8

apple watch series 8 yılbaşı

En iyi teknolojik hediyeler listesi oluşturup da akıllı saatlere yer vermemezlik yapmamamız gerektiğini düşündük. Akıllı saat deyince de tabii ki gözlerimiz yeniden Apple’a çevrildi. Apple Watch efsanesi ile uzun yıllardır piyasada bulunan Apple’ın en yeni akıllı saatlerinden birisi olan Apple Watch Series 8’in de listemizde yer almasının uygun olacağını düşündük.

Öncelikle Apple Watch modellerinin yalnızca Apple tarafından üretilen cihazlar ile uyumlu olarak çalıştığını belirtelim. Bu da demek oluyor ki satın alacağınız kişi Android bir telefon kullanıyorsa bu hediyeyi pas geçebilirsiniz. Bunun yerine listemizde değineceğimiz diğer akıllı saatlere ve bilekliklere göz atabilirsiniz.

Apple Watch serisi her zaman en yeni teknolojiler ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Günümüzde dikkat çeken özellikleri arasında ise düşme ve kaza yapma algılama hayat kurtarıcı unsurlar yer almaktadır. Buna ek olarak onlarca uygulama ve sağlık takibi özelliği olduğunu da belirtelim. Ayrıca farklı kasa ve kordon tipleri ile de şık bir hediye olacaktır.

Huawei MatePad 11

huawei matepad 11 yılbaşı

Huawei’nin piyasaya sunduğu en başarılı fiyat/performans tabletlerinden biri olan MatePad 11’e de içeriğimizde yer vermek istedik. Eğer bir tablet hediye almayı planladıysanız ancak bütçeniz kısıtlıysa MatePad modellerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

MatePad 11 modeli son derece akıcı bir ekran ve fazlasıyla yeterli bir performans ile kullanıcılara sunulmaktadır. HarmonyOS 2 işletim sistemine sahip olan bu cihazın 11 inç büyüklüğünde olduğunu da belirtmekte fayda var. Bir başka deyişle, birçok işinizi yapmaya olanak sağlayacak kaliteli bir tablet olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei MatePad 11 modelini üniversite ve lise öğrencilerine derslerde kullanmak için hediye edebilirsiniz. Bunun yanında iş hayatında kullanmak için de MatePad 11 tercihinde bulunmak mantıklı bir karar olacaktır. Hatta klavye ve fare hediyeleriyle birlikte ufak bir bilgisayar gibi kullanmak da mümkündür. Kısaca MatePad 11 şu anda satın alabileceğiniz en iyi hediyelerden birisidir.

Samsung Galaxy Z Fold4

samsung galaxy z fold4 yılbaşı

Tam olarak bir tablet olmasa da benzer etkiye sahip olan bir telefon ile devam ediyoruz. Samsung’un birkaç yıldır piyasayı hayretler içerisinde bıraktığı Fold serisinin bir üyesi olan Galaxy Z Fold4 de en iyi teknolojik hediyeler listemizde yer alması gereken cihazlardan.

Eğer şimdiye kadar bu model hakkında hiçbir şey duymadıysanız şaşıracağınıza eminiz. Çünkü Galaxy Z Fold4 modeli, diğer telefonlardan farklı olarak katlanabilir bir yapıya sahip. Yani telefonu ortadan ikiye katlayabiliyor ve açabiliyorsunuz. Bu sayede çok daha geniş bir ekran ya da standart bir telefon ekranı olarak kullanmak mümkün hale geliyor.

Galaxy Z Fold4’ün bu inanılmaz ekranı haricinde dikkat çeken bir başka unsuru ise performansı oluyor. Başarılı donanım parçalarıyla bir araya getirilen Galaxy Z Fold4 aynı zamanda kalem desteğine de sahip. Bir S Pen kullanarak Galaxy Z Fold4’te not almak son derece işe yarar bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu yönleriyle hem tablet hem de telefon gibi kullanılabilecek olan Galaxy Z Fold4, harika bir yılbaşı hediyesi olacaktır.

JBL Wave 300 TWS

yılbaşı hediye fikirleri - JBL Wave 300 TWS

Yılbaşı için alabileceğiniz en iyi hediyelerden birisi kablosuz bir kulaklıktır. Kulaklık sektörünün en başarılı markalarından olan JBL, kablosuz kulaklık modelleriyle de kullanıcılarına hizmet veriyor. Bizler de en iyi yılbaşı hediyesi önerileri listemizde JBL Wave 300 TWS modeline yer verdik.

Oldukça sade bir tasarıma sahip olan kulaklık, yeterli seviyede ses ve mikrofon performansına sahip. Böylece JBL Wave 300 TWS, hediye aldığınız kişiyi performansıyla memnun edecektir. Bunun yanı sıra kulaklıkta gürültü engelleme özelliği mevcut değil. Eğer kulaklığı hediye olarak almayı düşünüyorsanız bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yaklaşık 2 saatte şarj olan kulaklık, kutusuyla birlikte ortalama 24 saat kullanım süresi sağlıyor.

Tam bir fiyat performans ürünü olan JBL Wave 300 TWS, rakiplerine göre uygun fiyatla satılmaktadır. Bundan dolayı güçlü bir performansa sahip aynı zamanda uygun fiyatlı bir kulaklık hediyesi almak istiyorsanız JBL Wave 300 TWS sizler için güzel bir yılbaşı hediyesi olacaktır.

iPad Pro

ipad pro yılbaşı

Eğer güçlü bir tablet hediye etmek istiyorsanız tercihinizi Apple tarafından üretilen cihazlardan yana kullanabilirsiniz. iPad serisinin birçok cihazı kullanıcıların oldukça beğeneceği tabletlerden oluşmaktadır. Tabii ki bu tabletlerin en güçlüsü şüphesiz iPad Pro’dur.

Bir bilgisayar ile eşdeğer güçte olan bu tablet profesyonel iş hayatında kullanmak için son derece uygundur. iPad Pro ile bilgisayarda yaptığınız neredeyse her şeyi yapabilirsiniz. Üstelik farklı hizmetlerden yararlanarak büyük ekranlı bu tablette oyun bile oynamanız mümkündür. Kısacası yoğun iş temposuna ayak uydurma konusundaki en büyük yardımcılardan biri olduğuna şüphe yok.

Bu hediyeyi alabileceğiniz kişiler arasında grafik tasarımcılar ve dijital sanat ile uğraşan kişiler olduğunu da belirtmekte fayda var. Bir adet Apple Pencil ile birleştirildiğinde dünyanın en iyi dijital sanat cihazı ve grafik tableti haline geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Aynı şekilde bir klavye ve fare ile de son derece güçlü bir dokunmatik bilgisayar hediye edebilirsiniz.

Apple AirPods Pro

airpods pro yılbaşı

Eğer sevdiklerinize bir yılbaşı hediyesi olarak kulaklık almak istiyorsanız AirPods Pro sizin için biçilmiş kaftan. Hem teknik özellikleriyle mükemmel bir dinleme ve konuşma deneyimi sunacak hem de oldukça şık bir hediye olacak olan AirPods Pro kesinlikle önerilerimiz arasında.

Standart AirPods modellerinden farklı olarak AirPods Pro, aktif gürültü engelleme ve daha gelişmiş bir çip ile karşımıza çıkıyor. Tek şarj ile yaklaşık 6 saatlik bir dinleme süresi sunduğunu da belirtelim. Kutusu ile bu süre 30 saate kadar yükseliyor. 5 dakikalık şarj ile 1 saatlik kullanım ömrü sunduğunu da belirtelim.

Bunun haricinde cihazda uzamsal ses desteği bulunuyor. Böylece üç boyutlu bir dinleme deneyimi yaşamak da mümkün. Özellikle uzamsal ses destekli bir müzik dinleme platformu ile kullanılırsa AirPods Pro’nun başarısını daha iyi görmek mümkün.

Raspberry Pi 4

raspberry-pi-4-yilbasi

Hediye alacağınız kişinin programlamaya ve robotlara merakı varsa tercih edebileceğiniz çok şık bir başka teknolojik hediye ise Raspberry Pi oluyor. Tek bir kart üzerinde gerekli bütün donanımları bulabileceğiniz bu mini bilgisayar programlama için mükemmel bir araçtır.

Raspberry Pi, üzerinde RAM, işlemci ve çeşitli giriş ile çıkışları barındırır. Bu sayede birçok cihaz için bu bilgisayarı kullanabilirsiniz. Örneğin robot projelerinde, ev sistemlerine bağlı otomasyonlarda ve daha birçok alanda Raspberry Pi kullanmak mümkündür. Ayrıca bir klavye ve fare bağlayarak bilgisayar gibi kullanmak bile bir seçenektir. Ancak bu bilgisayarı sıradan bir bilgisayar gibi düşünmeyin.

Linux destekleyen neredeyse tüm programlama dillerinin Raspberry Pi ile uyumlu olduğu belirtilmektedir. Bunların arasında Python, Scratch, Java ve C++ gibi popüler dilleri de sayabiliriz. Raspberry Pi 4 modeli, 4 GB kapasiteli bir belleğe sahiptir. Ayrıca 2 GB belleğe sahip bir model de bulunmaktadır.

Xiaomi TV Stick 4K

yılbaşı hediye fikirleri - Xiaomi TV Stick 4K

Günümüzde alınabilecek en güzel teknolojik hediyelerden birisi Xiaomi TV Stick 4K’dır. Sabit televizyon yayıncılığının önemini kaybetmesiyle dijital yayın platformları önem kazanmaya başladılar. Bu doğrultuda insanlar, dijital yayın platformlarını izleyebilmek için akıllı televizyonlara ilgi gösteriyorlar. Ancak akıllı televizyonların pahalı olması nedeniyle bu televizyonları satın almak zor olabiliyor. Bu noktada Xiaomi TV Stick 4K, televizyonları akıllı televizyona dönüştüren bir cihazdır.

Xiaomi, ilk olarak bu cihazın normal versiyonu ile kullanıcılarına hizmet verdi. Daha sonrasında şirket, cihazın ilgi görmesi nedeniyle 4K sürümünü de geliştirdi. Bizler de en iyi yılbaşı hediye fikirleri listemizde Xiaomi TV Stick 4K modeline yer verdik.

Xiaomi TV Stick 4K sayesinde televizyonları akıllı televizyona dönüştürerek internete bağlanarak oyun oynamak, dijital yayın platformlarına erişmek mümkün hale geliyor. Bundan dolayı uygun fiyata yüksek performanslı teknolojik bir hediye arıyorsanız Xiaomi TV Stick 4K sizler için ideal bir hediye olabilir!

Rode NT-USB

rode nt usb yılbaşı

En iyi yılbaşı hediyeleri arasına bir adet de mikrofon eklemek istedik. Piyasadaki en kaliteli mikrofonlardan biri olan Rode NT-USB modelinin mükemmel bir yılbaşı hediyesi olacağını düşünüyoruz. Özellikle kayıt yaptığını bildiğiniz sevdiklerinizin bu hediyeye bayılacağına eminiz.

USB girişi ile oldukça kullanışlı bir mikrofon olan Rode NT-USB, birçok farklı alanda ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor. Sesli ve görüntülü toplantılarda sesi mükemmel bir şekilde karşı tarafa iletmek için Rode NT-USB modelinden yararlanmak mümkün. Üstelik sesin oldukça yüksek bir kalite ile aktarılacağına şüpheniz olmasın.

Buna ek olarak podcast ya da sesli kitap gibi kayıtlarda da Rode NT-USB’den yararlanılmaktadır. Ayrıca enstrüman ve vokal kaydı gibi müzik kayıtları için de Rode NT-USB ile oldukça iyi sonuçlar almak mümkündür. Genel olarak baktığımızda Rode NT-USB, bir kayıt mikrofonu ile yapılabilecek tüm işler için uygun bir cihazdır. Eğer hediye almayı düşündüğünüz kişi müzik, podcast ya da ses kaydı ile ilgileniyorsa bu hediyeyi göz ardı etmemenizi öneririz.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi yılbaşı hediye fikirleri listemize Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro ile devam ediyoruz. Robot süpürgeler, son zamanların en popüler ev aletlerinin başında gelmektedir. Robot süpürgeler sayesinde evlerde ofislerde temizlik oldukça kolaylaşmıştır. Xiaomi de en başarılı robot süpürge üreten markalardan birisidir. Bundan dolayı bizler de listemize Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro modeline yer verdik.

Yaklaşık 2 saat aralıksız çalışabilen Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro, 4 saatte şarj olmaktadır. Böylece robot, şarjıyla vermiş olduğu performansla oldukça başarılı diyebiliriz. Bunun yanı sıra mobil uygulama üzerinden kontrol edilebilen robotta zaman planlama, oda sınırlama ve düşme engeli gibi özellikler de mevcut.

Eğer sizler de ev işlerinde yardımcı olacak bir yılbaşı hediyesi arıyorsanız Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro ideal bir hediye olacaktır!

Google Home Mini

google-home-mini-yilbasi

Akıllı hoparlörler gün geçtikçe daha yaygın hale geliyor. Türkiye piyasasına da giriş yapan önemli birkaç akıllı hoparlör üreticisi saymak mümkün. Bunların başında ise şüphesiz Google geliyor. Google Home Mini modeli de satın alabileceğiniz en iyi fiyat/performans akıllı hoparlörleri arasında yer alıyor.

Bir akıllı hoparlör ile evinizdeki pek çok IoT aracını kontrol edebilirsiniz. Buna ek olarak akıllı hoparlörün sahip olduğu özellikleri de sesli komutlar aracılığıyla kullanabilirsiniz. Örneğin Google Home Mini ile Google Asistan’a sorular sorabilirsiniz. Bunların arasında hava durumu ya da bugünkü buluşmalarınızı saymak mümkündür.

Ayrıca Google Home Mini aracılığıyla bir şarkı ya da podcast de dinleyebilirsiniz. Sesli komutunuzla Google Asistan’ın Spotify ya da Apple Music gibi servisleri kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak şu anlık Türkçe desteğinin bulunmadığını belirtmekte fayda var. Bunları yapmak için İngilizce komutlar vermeniz gerekmekte. İlerleyen dönemde Türkçe dilini de destekleyeceğini umuyoruz. Yine de son derece şık bir yılbaşı hediyesi olacağına şüphe yok.

One by Wacom

Grafik tasarımı ile ilgilenmek isteyenler için mükemmel bir giriş seviye tablet ile listemize devam ediyoruz. Eğer hediye almak istediğiniz kişi bilgisayarda kullanmak üzere bir çizim tableti arıyorsa incelemeniz gereken bir model One by Wacom oluyor.

Üstelik yalnızca grafik tasarım ile ilgilenmek için değil aynı zamanda öğretmenlerin de işine yarayacak bir cihaz olduğunu belirtelim. Özellikle matematik işlemleri ya da formüller yazmak için tahta kullanan öğretmenler online derslerde büyük sorunlar yaşayabiliyor. Ancak grafik tabletler ile bu sorunu ortadan kaldırmak oldukça kolay.

Tabii ki piyasada bu tabletten çok daha iyi grafik ve çizim tabletleri bulunmakta. Ancak bu ürün birçok kişi için yeterli olacaktır. Özellikle yeni başlayanlar için grafik tasarıma alışmak amacıyla bu tableti almak son derece mantıklıdır. Bu nedenle kesinlikle göz atmanız gereken ürünler arasında olduğunu belirtelim.

MacBook Air

macbook-air-yilbasi

Günümüzde alınabilecek en iyi bilgisayarlardan birisi ile yılbaşı hediyesi önerileri listemize devam ediyoruz. Apple tarafından geliştirilen MacBook Air, sürekli güncel bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Apple’ın ürettiği bu teknoloji harikası bilgisayar birçok kişiyi son derece mutlu edecek bir yılbaşı hediyesi olarak karşımıza çıkıyor.

MacBook Air ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur desek yeridir. Müzik ile ya da kodlamayla uğraşan bir sevdiğiniz varsa MacBook Air hediyesi kendisini son derece mutlu edecektir. Öğrenim sırasında MacBook Air kullanmak da genel akışı idare etmek konusunda kolaylık sağlayacaktır. Günlük kullanımda bile MacBook Air en iyi bilgisayarlar arasında yer almaktadır.

Apple’ın tanıttığı son cihazlar arasında M2 çipli MacBook Air modelleri mevcut. Tabii ki dilerseniz daha öncesinde piyasaya sunulmuş bir MacBook Air modeli de tercih edebilirsiniz. Bütçenizi artırabiliyorsanız MacBook Pro modelleri de oldukça şık bir hediye olacaktır.

Microsoft Xbox Kablosuz Oyun Kolu

microsoft-xbox-oyun-kolu-yilbasi

Eğer hediye alacağınız kişi oyun oynamayı seviyorsa Microsoft Xbox kablosuz oyun kolu mükemmel bir seçim olabilir. Özellikle oyunlarını bilgisayarda oynuyorsa ve bir oyun koluna ihtiyaç duyuyorsa piyasadaki en iyi oyun kollarından biri olduğunu söyleyelim.

Bunun yanı sıra halihazırda Xbox konsoluna sahip biri için de yedek bir kol olarak alınabilecek bu hediye Microsoft’un oyunculara sunduğu en yeni oyun koludur. Yaklaşık 40 saatlik bir pil ömrü bulunan bu cihaz Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, Windows, Android ve iOS cihazlar ile uyumluluk gösterir. Bu da demek oluyor ki sadece bilgisayar değil aynı zamanda tablet hatta telefonda bile bu kolu kullanarak oyun oynamak mümkün.

Cihazın tuşları son derece kaliteli bir oyun kolu hissi uyandırmakta. Bu nedenle oyun zevkini de bir hayli artırdığını belirtelim. Eğer bir oyun kolu almayı düşünüyorsanız bir saniye daha düşünmeden Microsoft Xbox kablosuz oyun kolunu tercih etmenizi öneriyoruz.

Roborock S7 Çöp İstasyonlu Akıllı Süpürge

Roborock-S7-yilbasi

Bir ev hediyesi olarak da değerlendirebileceğiniz hediyeler arasında robot süpürgeler de yer almaktadır. Bu nedenle teknolojik yılbaşı hediyeleri arasında mutlaka saymamız gereken cihazlardan olduğunu belirtelim. Sizler için önereceğimiz model ise Roborock’un en gelişmiş cihazlarından birisi oluyor.

Roborock S7 çöp istasyonlu akıllı robot süpürge modeli birçok işi kendi başına yapabiliyor. Bu sayede neredeyse tam otonom bir robot süpürge demek yanlış olmaz. Adından da anlaşılacağı üzere toz haznesine ek olarak çöp kutusu da üründe yer alıyor. Yapmanız gereken ise çöp kutusunu boşaltmak oluyor.

Bunun haricinde cihazın otomatik süpürme modları da mevcut. Ayrıca hava filtreleme ve farklı çöp boşaltma modları da üründe yer alıyor. Tüm bunların haricinde mop özelliğinin bulunduğunu da belirtelim. Yani hem toz alan hem de yerleri paspaslayan bu cihaz mükemmel bir yılbaşı hediyesi olacaktır. Eğer daha uygun bütçeli modellere göz atmak isterseniz listemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.