Akıllı Saat Önerileri – Nisan 2024

Giyilebilir teknolojik cihazlar, hızla insan yaşamında yer edinmeye devam ediyorlar. Gelişen teknoloji, bu cihazların daha çok yaygınlaşmasını sağlıyor. En çok kullanılan giyilebilir teknolojik cihaz ise şüphesiz akıllı saatlerdir diyebiliriz. Akıllı saatlerin sayısı ise her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden teknoloji kullanıcıları, hangi akıllı saati alacakları konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar. Bundan dolayı bizler de bu yazımızda sizler için en iyi akıllı saat önerileri listesi hazırladık.

Teknoloji son zamanlarda hayatımızın her alanına girmeye başladı. Öyle ki günlük yaşantımızın parçaları olan gözlüklerden ayakkabılara kadar neredeyse her şeyin akıllısı üretilmeye başlandı. Özellikle son zamanlarda birçok markanın piyasaya çıkmasıyla birlikte akıllı saatlere olan ilgi artmış durumda.

Sizler de akıllı saat almak istiyorsanız lakin hangisinin sizin için uygun olduğuna emin olamıyorsanız, hazırladığımız akıllı saat önerileri listesi tam size göre! Eğer farklı giyilebilir teknoloji ürünleri arıyorsanız diğer listelerimize de göz atabilirsiniz.

Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir?

Akıllı saatler, günümüzde en çok kullanılan giyilebilir teknolojik cihazlar olarak karşımıza çıkıyorlar. Gelişen teknolojiyle birlikte bu cihazlar da yeni özellikler ile gelişmeye devam ediyorlar. Günümüzde piyasada yer alan birçok akıllı saat modeli, sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ancak akıllı saat sektörüne çok hakim olmayan kişiler, akıllı saatlerin özellikleri nelerdir diye merak ediyorlar.

Akıllı saatler, piyasaya çıktıkları ilk zamanlarda müzik çalar kontrolü, arama kontrolü gibi temel özelliklere sahiptiler. Bu özellikler, ilk akıllı saat modelleri için fazlasıyla yeterli oluyordu. Ancak günümüzde akıllı saat teknolojileri, daha gelişmiş özellikleri ile kullanıcılarıyla buluşuyorlar.

Teknoloji üreticileri, ilk olarak akıllı saatlere spor modu eklemeyi tercih ettiler. Bu sayede akıllı saat kullanıcıları, çeşitli sporları yaparlarken akıllı saatlerinden faydalanabilme imkanına sahip oldular. Daha sonra üreticiler, bu saatlerin sağlık alanında da hizmet vermesi gerektiğini düşündüler. Bundan dolayı akıllı saatlere sağlıkla alakalı çeşitli uygulamalar eklenmeye başlandı.

Günümüzde akıllı saatler, nabız ölçümünden vücut sıcaklığı ölçümüne kadar çeşitli ölçümler yapabilmektedirler. Tabii ki bu özellikler her akıllı saatte bulunmuyor. Bu noktada akıllı saatlerin sahip olduğu özellikler, saatin düzeyine göre de değişiyor.

Giriş seviyesindeki akıllı saatler, genellikle mesaj görüntüleme, arama yanıtlama, müzik çalar kontrolü gibi temel özelliklere sahip oluyorlar. Bu saatlerde genellikle gelişmiş sensörler mevcut değil. Bundan dolayı da giriş seviyesi akıllı saatlerin çoğunda gelişmiş sağlık ve spor uygulamaları bulunmuyor.

Bunun yanı sıra orta ve üst seviye akıllı saatler ise sahip oldukları donanımlar sayesinde daha gelişmiş uygulamalara sahipler. Bu noktada akıllı saatlerin sahip olduğu özellikleri, büyük ölçüde saatin sahip olduğu donanımlar etkiliyor diyebiliriz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemizde piyasada yer alan çeşitli akıllı saat modellerin yer verdik. Listemizde bu saatlerin özelliklerini yakından inceledik. Bu sayede listemizi referans alarak sizler için en uygun özelliklere sahip olan akıllı saat modelini kolaylıkla seçebilirsiniz.

En İyi Akıllı Saat Modellerinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Akıllı saat modellerinin sayısının fazla olması, akıllı saat satın almayı düşünen kişilerin hangi modeli almaları gerektiği konusunda kararsızlık yaşamalarına neden olmaktadır. Bundan dolayı en iyi akıllı saat modellerinde olması gereken özellikler nelerdir diye merak edebilirsiniz. Bu özellikler başlıca şu şekildedir:

  • Uyumluluk: Bir akıllı saatin, kullanıcının sahip olduğu akıllı telefon veya tablet gibi cihazlarla kolayca eşleşebilmesi gereklidir. Android ve iOS gibi farklı işletim sistemlerine uyum sağlayabilen akıllı saatler, kullanıcı deneyimini artıran bir faktördür.
  • Pil ömrü: Akıllı saatlerin, kullanıcıların şarj derdi yaşamadan en az bir gün boyunca kullanabileceği bir pil ömrü sunması beklenir. İdeal olarak, daha uzun pil ömrü sunan modeller tercih edilmelidir.
  • Su geçirmezlik: En iyi akıllı saatler, suya ve toza karşı dayanıklı olmalıdır. IP sertifikaları, bir saat modelinin ne kadar suya ve toza dayanıklı olduğunu gösterir. Özellikle spor ve açık hava etkinliklerinde kullanılacak saatlerde bu özellik önemlidir.
  • Sesli asistan: Google Assistant, Siri ve Alexa gibi sesli asistanlar, akıllı saatlerle entegre çalışarak kullanıcının elinde olmayan işlemleri gerçekleştirmesine yardımcı olur. Bu sayede, kullanıcılar ellerini kullanmadan hızlı ve rahat bir şekilde bilgi alabilir ve işlem yapabilir.
  • Uygulama desteği: Akıllı saatler, kullanıcının ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebilir uygulamalar sunmalıdır. Müzik, hava durumu, seyahat ve sosyal medya gibi çeşitli uygulamalarla saatler daha işlevsel hale gelir.

Akıllı saatlerin kalitesini etkileyen başlıca özellikler bu şekildedir. Bunun yanı sıra saatlerde kullanılan ek özellikler, saatlerin kullanılabilirliğini daha da artırmaktadırlar.

FitWatch 3.Nesil Akıllı Saatler

Fitwatch 3.nesil akıllı saatler

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemizin ilk sırasında FitWatch akıllı saat serisinin 3.nesil modelleri yer alıyor. FitWatch serisinin yeni modelleri, şıklığı ve güncel teknolojiyi bir arada kullanıcılarına sunuyor. Böylece serinin modellerini günlük yaşamınızdan özel günlerinize kadar her alanda rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

3.nesil FitWatch akıllı saat modellerinin kendi segmentindeki rakiplerinden çeşitli farklılıkları mevcut. Bu farklılıkların başında bluetooth arama özelliği geliyor. Çünkü giriş ve orta segment akıllı saat modellerinde genellikle bluetooth arama özelliği yer almıyor. Ancak 3.nesil FitWatch modelleri, bluetooth arama özelliğine sahipler. Böylece arama yapmak istediğiniz zaman sürekli telefonunuzu kullanmanıza gerek kalmıyor.

Ayrıca serinin modelleri kullanıcılarına, kalp atış hızı, tansiyon, kan oksijeni, uyku ve kalori takibi gibi özelliklerle hizmet veriyor. FitWatch kullanıcıları için geliştirilen özel sağlık uygulamaları, kullanıcıların akıllı saat deneyimini en üst düzeye taşıyor. Bunun yanı sıra FitWatch yeni nesil akıllı saatler, donanımlarıyla da kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyorlar. Çünkü saatler, yaklaşık 7 güne kadar pil ömrü sağlıyorlar. Ayrıca FitWatch 3.nesil saatleri kişileştirilebilir ekran, bildirim takibi ve telefon konum takibi gibi kullanıcılarının akıllı saat deneyimlerini yükselten çeşitli özelliklere sahipler. FitWatch 3.nesil akıllı saat modellerini Saat&Saat üzerinden satın alabilirsiniz.

500 – 1.500 TL Arası En İyi Akıllı Saat Modelleri

Imilab KW66

en iyi akıllı saat modelleri - Imilab KW66

Imilab KW66, ülkemizdeki en uygun fiyatlı akıllı saatlerin başında geliyor. Saat fiyatına göre bulundurduğu özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Saat oldukça klasik ve sade bir tasarıma sahip. Bu fiyat aralığındaki saatler genellikle güzel bir tasarıma sahip değil. Ancak Imilab KW66, tasarımıyla çoğu kişiyi memnun edecektir. Böylece Imilab KW66, akıllı saat önerileri listemizde yer alan akıllı saatlerden birisidir.

Saatte 1.28 inç HD bir ekran mevcut. Bunun yanı sıra saatin 340 mAh bir bataryası var. Bu batarya bu fiyat aralığındaki bir saat için gayet yeterli. Tabii ki akıllı saatlerde insanlar donanımdan çok özelliklere bakıyorlar. Saatte 13 tane spor modu bulunuyor. Bunun dışında saatin kalp atış hızı izleme, nabız ölçme gibi temel özellikleri de var. Ancak sesli görüşme yapamıyorsunuz. Bu da giriş seviyesi bir akıllı saat için gayet normal bir durum. Imilab KW66, ülkemizde 800 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Vestel Akıllı Saat 2

Vestel Akıllı Saat 2

Türkiye’nin en çok tercih edilen beyaz eşya üreticilerinden olan Vestel, akıllı saat kategorisinde de ürün üretiyor. Öyle ki Vestel, üretmiş olduğu akıllı saat modelleriyle giriş-orta seviye akıllı saat kullanıcılarına hitap ediyor. Bu doğrultuda Vestel, 2022 yılında Akıllı Saat serisinin yeni modelini kullanıcılarıyla buluşturdu. Vestel Akıllı Saat 2, sunduğu özelliklerle akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer buluyor.

Vestel Akıllı Saat 2, tasarım konusunda serinin ilk modelinin tasarımına benziyor. Bu doğrultuda Vestel, saatte sade fakat şık bir tasarım kullanmayı tercih etti. Ayrıca şirket, tasarım için uygun renk seçeneklerini belirleyerek saatin tasarımını ön plana çıkartmayı başardı. Bunun yanı sıra Vestel, saatin tasarımını suya dayanıklı bir şekilde geliştirdi.

1.55 inç ekrana sahip olan Vestel Akıllı Saat 2, 320×360 piksel çözünürlüğünde hizmet veriyor. Bunun yanı sıra Vestel, ekranda TFT LCD bir panel kullanmayı tercih etti. Böylece Vestel Akıllı Saat 2, rakiplerine göre yeterli bir ekrana sahip diyebiliriz.

210 mAh bataryaya sahip olan saat, ortalama 2 saatte tam kapasitede şarj olmaktadır. Bunun yanı sıra Vestel, saatin bataryasının az kullanımda yaklaşık 5 günlük bir kullanım süresi sunduğunu belirtiyor. Vestel, batarya konusunda da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Bir akıllı saatin en önemli özelliği, sahip olduğu uygulamalardır desek yanlış olmayacaktır. Bu noktada Vestel, saatte sunduğu spor uygulamalarından sağlık uygulamalarına kadar çok çeşitli uygulamalarla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Böylece Türkiye’de 750 TL’den başlayan fiyatlarla satılan Vestel Akıllı Saat 2, rakiplerine göre kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Haylou Solar LS05

Haylou-Solar-LS05

2020 yılında satışa sunulan Haylou Solar LS05 ülkemizde performansıyla memnun bırakacak en ucuz akıllı saat modellerinin başında geliyor. Saat, hem şık tasarımı hem de uygun fiyatı sebebiyle Türkiye’de oldukça fazla tercih ediliyor.

Haylou Solar LS05 oldukça sade ve şık duran bir tasarıma sahip. Saatte 1,28 inç TFT LCD bir ekran bulunuyor. Bu fiyat aralığındaki akıllı saatler genellikle suya dayanıklı değil. Ancak Haylou Solar LS05, hem suya hem de toza dayanıklı.

Saate kamera, mikrofon ve hoparlör bulunmuyor. Bundan dolayı saat ile telefon görüşmelerini yapmak mümkün değil. Ancak saatle telefonunuzdaki bildirimleri görüntüleme, gelen çağrıları yanıtlama, SMS görüntüleme ve müzik çalar kontrolü gibi temel işlemleri yapabiliyorsunuz.

Bunlar dışında saatteki uygulamalar sayesinde kalori takibi, kronometre, mesafe ölçer ve spor modu gibi özelliklerden yararlanabiliyorsunuz.

Haylou Solar LS05, Türkiye’de 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Türkiye’de bu fiyat aralığında birçok akıllı saat modeli bulunuyor. Ancak Haylou Solar LS05, hem özellikleriyle hem de tasarımıyla diğer modellerin önüne geçiyor ve akıllı saat önerileri listemizde uygun fiyatlı akıllı saat modelleri kategorisinde kendisine yer bulmayı başarıyor.

General Mobile GM Watch

General Mobile GM Watch

Akıllı saat önerileri ülkemizde en çok tercih edilen teknoloji üreticilerinden birisi olan General Mobile’ın akıllı saati ile devam ediyoruz. Bilindiği üzere General Mobile, genel olarak fiyat/performans anlamında kullanıcılarını memnun etmeye çalışan markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, ürettiği saatte de aynı dengeyi korumaya çalıştı diyebiliriz.

Saatin oldukça şık bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz. Şirket, saatte 1.3 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. Bu ekran, TFT LCD paneli ve 240×240 piksel çözünürlüğü ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Bunun yanı sıra saatin kordonu, 48 mm olarak karşımıza çıkıyor.

General Mobile, bu saatte 300 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, yapılan testler sonucunda az kullanımda kullanıcılarına yaklaşık 10 günlük bir kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra saat, sahip olduğu uygulamalar ile kullanıcılarını oldukça memnun ediyor diyebiliriz.

Saatte müzik çalar kontrolü, arama bildirimi, telefonumu bul gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra General Mobile, saatte çok çeşitli sağlık ve spor uygulamaları kullanmayı tercih etti. Bu sayede kullanıcılar, gündelik yaşamlarından spor faaliyetlerine kadar birçok alanda saati kullanabiliyorlar.

Fiyat kısmına baktığımızda General Mobile, fiyat/performans dengesini bu üründe de başarılı bir şekilde sağladı diyebiliriz. Çünkü General Mobile GM Watch, Türkiye’de 1.300 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu fiyat etiketi de saatin kullanıcılarını ve saati almak isteyenleri oldukça memnun ediyor.

Xiaomi Redmi Watch 2 Lite

En iyi akıllı saatler - Xiaomi Redmi Watch 2 Lite

Teknoloji devi Xiaomi, yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Şirket, akıllı saat sektöründeki çalışmalarını da geliştirerek sürdürüyor. Bu kapsamda 2022 yılıyla birlikte Xiaomi tarafından üretilen yeni akıllı saat modelleri kullanıcılarıyla buluşuyor. Yenilenen özellikleriyle satışa sunulan Redmi Watch 2 Lite, kısa sürede en iyi akıllı saat listelerinde kendisine yer bulmayı başardı.

Xiaomi, yeni akıllı saat modelinde artık klasikleşen Xiaomi saat tasarımını kullandı diyebiliriz. 1.55 inç ekrana sahip olan saat aynı zamanda sahip olduğu TFT LCD ekranla kullanıcılarına hizmet veriyor. Şirket, geliştirdiği tasarımda ekran tasarımına da önem verdi. Bu sayede Xiaomi, yine şık bir saat tasarımına imza atmayı başardı.

Bilindiği üzere Xiaomi, ürettiği akıllı saat modellerinde saatlerin pil performansı konusunda oldukça başarılı işler çıkartıyor. Şirket, bu doğrultuda Redmi Watch 2 Lite modelinde 262 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, ortalama kullanımda kullanıcılarına yaklaşık 5 günlük bir kullanım ömrü sunuyor. Bu süre de saatin segmenti düşünüldüğünde oldukça başarılı diyebiliriz.

Xiaomi, saatte uygulama konusunda diğer modellerinde olduğu gibi yine başarılı işler çıkartmayı başardı. Bu sayede Redmi Watch 2 Lite kullanıcıları, sağlıktan günlük kullanıma kadar birçok alanda faydalanabilecekleri uygulamalara sahipler. Bu uygulamalar içerisinde en çok ön plana çıkanları ise kandaki oksijen seviyesi ölçer ve stres seviyesi gösterimi oluyor desek yanlış olmayacaktır.

Tasarımından özelliklerine kadar birçok noktada teknoloji kullanıcılarını hayran bırakmayı başaran Xiaomi Redmi Watch 2 Lite, fiyatıyla da kullanıcılarını memnun ediyor. Xiaomi, Redmi Watch 2 Lite modelini Türkiye’de 1.050 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

1.500 – 3.000 TL Arası En İyi Akıllı Saat Modelleri

Zeblaze Stratos

en iyi akıllı saat modelleri - Zeblaze Stratos

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemize Zeblaze Stratos ile devam ediyoruz. Zeblaze, son zamanlarda üretmiş olduğu fiyat/performans odaklı akıllı saat modelleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu doğrultuda bizler de hazırlamış olduğumuz listede markanın Stratos modeline yer verdik.

Zeblaze Stratos, 1.32 inç büyüklüğünde 360×360 piksel bir ekrana sahip. ARM Cortex-M4 işlemciye sahip olan saatin çipseti kısmında ise MTK2523G bizleri karşılıyor. 580 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan saat, donanım konusunda fiyatına göre oldukça başarılı diyebiliriz.

Şık bir tasarıma sahip olan saatin tasarımı, kullanılan renk seçenekleriyle daha da ön plana çıkıyor. Böylece Zeblaze, donanımın yanı sıra tasarım konusunda da başarılı bir iş çıkartmayı başardı. Spor ve sağlık uygulamaları konusunda oldukça fazla seçenek sunan saat, giriş ve orta segmentteki en başarılı akıllı saat modellerinden birisidir. Zeblaze Stratos, Türkiye’de 1.600 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Xiaomi Mi Watch

akıllı saat önerileri Xiaomi-Mi-Watch

Son zamanların yükselen teknoloji devi Xiaomi, akıllı saatleriyle de piyasada adından söz ettirmeyi başarıyor. Xiaomi’nin ülkemizde satılan en iyi akıllı saatlerinden birisi Mi Watch. Ayrıca, fiyat/performans olarak alınabilecek en ideal saatlerden birisi diyebiliriz. Bu nedenle akıllı saat önerileri listemizde yer alıyor.

Saatte, 454×454 çözünürlükte 1,39 inç bir ekran bulunmaktadır. 2020 yılında satışa çıkan saatte, 16MB RAM ve 1 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Kamera, mikrofon ve hoparlörü bulunmayan saat telefon görüşmelerini desteklemiyor. Ancak saatteki uygulamalar sayesinde bildirim kontrolü, müzik çalar kontrolü gibi temel işlemleri yapabiliyorsunuz.

Saatin en ilgi çekici yanı ise spor uygulamaları oluyor. Saatte, 117 adet antrenman modu yer alıyor. Bu da saatin spor yapan insanlar için oldukça kullanışlı olmasını sağlıyor. Xiaomi Mi Watch, Türkiye’de 1.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2

Amazfit, son zamanların en popüler akıllı saat markalarından birisi olmayı başardı. Şık tasarımlı saatler üreten marka bunun dışında saatlerinde donanım konusunda da oldukça iddialı. Bu modeliyle de akıllı saat önerileri listemize dahil oluyor.

Bu modelde 1.65 inç boyutunda 348 x 442 çözünürlüğünde AMOLED bir ekran yer alıyor. Saatin ekranı oldukça iddialı diyebiliriz. 246 mAh bataryası bulunan saat, normal bir kullanımda 5-10 gün arası bir kullanım süresi sunabiliyor. Bunun dışında saatte 600 şarkıyı depolayabileceğiniz bir depolama alanı mevcut.

Amazfit OS işletim sistemi kullanılan saat, birçok özelliği destekliyor. Hoparlör ve mikrofonu bulunan saatle telefon görüşmelerinizi yapabilmeniz mümkün. Bunun dışında saatte birçok spor dalı için uygulama yer alıyor.  Saatte spor uygulamalarının yanı sıra bildirim kontrolü, kalori takibi ve müzik çalar gibi birçok akıllı saatte bulunan uygulamalar da bulunuyor. Şık tasarımı ve özellikleriyle dikkat çeken Amazfit GTS2, ülkemizde 2.200 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Xiaomi Mi Watch Lite

en iyi akıllı saat modelleri - Xiaomi Mi Watch Lite

Mi Watch Lite, teknoloji devi Xiaomi’nin giriş seviye saatlerinden birisi. Saat, tasarımı ile Apple Watch serisine benzemektedir. Tasarımı ve özelliklerinin yanı sıra fiyatıyla ülkemizde uygun fiyata alınabilecek en iyi saatlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatına göre konuşacak olursak bu fiyattaki bir saatten üst düzey bir performans beklemek yanlış olur. Lakin kendi fiyat aralığındaki rakiplerinden ise eksik kalır bir yanı yok. Dahası, tasarımı ile onlardan bir adım daha önde olduğunu söyleyebiliriz.

Saatte günlük kullanım için müzik çalar kontrolü, telefonumu bul, zamanlayıcı gibi neredeyse her akıllı saatte olan özellikler bulunmaktadır. Sağlık ve spor kategorisinde ise kalori takibi, uyku monitörü, mesafe ölçer gibi kullanıcıların işine yarayacak temel uygulamalar da saatte yerini alıyor.

Saatin eksik yanlarına bakacak olursak SIM, Wi-Fi ve hafıza kartı desteği bulunmamaktadır. Bunların dışında mikrofon ve hoparlörü olmadığı için telefon görüşmesi de yapmanız mümkün değil. Ancak bu fiyattaki bir cihaz için bu özelliklerin olmaması anormal değil. Lakin saati satın alacaksanız bunları bilmenizde fayda var. Xiaomi Mi Watch Lite, ülkemizde 1.550 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

3.000 – 5.000 TL Arası En İyi Akıllı Saat Modelleri

Fitbit Versa 3

En İyi Akıllı Saat Önerileri - Fitbit Versa 3

En iyi akıllı saat modelleri önerileri listemize Fitbit Versa 3 ile devam ediyoruz. Fitbit, bir sürede giyilebilir teknolojiler konusunda çalışmalar sürdürüyor. Şirket, bu çalışmalar kapsamında ürettiği akıllı cihazları da kullanıcılarıyla buluşturuyor. Oldukça kullanışlı özelliklere sahip olan bu cihazlar, kısa sürede teknoloji piyasasında oldukça popülerleşmeye başladılar. Fitbit Versa 3 de bu cihazlardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Bundan dolayı cihaz, listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Fitbit, ürettiği cihazlarda sunduğu özellikler kadar tasarıma da önem veriyor. Bundan dolayı Fitbit Versa 3, oldukça şık bir tasarıma sahip. Şirket, cihazda kullandığı ekran tasarımı ile cihaza farklı bir hava katmayı başardı. Saatte Always on özelliğine sahip AMOLED bir ekran mevcut. Bu ekran, kullanıcılarını performans anlamında da memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra saat, şık ve kullanışlı bir kordona sahip.

Bunun yanı sıra saat, sunduğu uygulamalar ile ön plana çıkmayı başarıyor. Saatte çağrı bildirimi, SMS bildirimi ve müzik kontrolü gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra birçok akıllı saatte yer alan spor modları, Fitbit Versa 3’de de yer alıyor. Ayrıca saat, Alexa ve Google Asistan desteği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, sesli asistan desteğinden de faydalanabiliyorlar. Son zamanların en popüler saat modellerinden olan Fitbit Versa 3, fiyatıyla da kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. Çünkü saat, Türkiye’de 3.010 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Xiaomi Redmi Watch 4

Xiaomi Redmi Watch 4

Xiaomi, akıllı saat kategorisinde yeni cihazlar üretmeye devam ediyor. Bu doğrultuda şirket, orta segment akıllı saat kullanıcıları için Xiaomi Redmi Watch 4’ü tasarladı. Hem tasarımı hem de donanımıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başaran Xiaomi Redmi Watch 4, en iyi akıllı saat modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

1.97 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan Xiaomi Redmi Watch 4, 390×450 piksel ekran çözünürlüğünde performans göstermektedir. AMOLED ekranıyla kullanıcılarıyla buluşan Redmi Watch 4, parmak izi bırakmayan ve güneşte görünür ekranıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

HyperOS işletim sistemiyle çalışan saatte bluetooth üzerinden telefonla görüşme özelliği mevcut. Bu özelliği sağlayan donanımlar ise saatte yer alan hoparlör ve mikrofon olmaktadır. Bunun yanı sıra saatte birçok spor, sağlık ve gündelik yaşamda kullanabileceğiniz uygulama mevcut. 470 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan Xiaomi Redmi Watch 4, tek şarjla yaklaşık 3 günlük bir kullanım süresi sağlamaktadır. Xiaomi Redmi Watch 4, Türkiye’de 3.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Honor Watch 4

akıllı saat modelleri - Honor Watch 4

Honor tarafından 2023 yılının son günlerinde tanıtılan Watch 4, fiyat/performans odaklı akıllı saat modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda bizler de orta segmentteki en iyi akıllı saat modelleri arasında Honor Watch 4’e de yer verdik.

Saatte 1.75 inç büyüklüğünde bir ekran yer alıyor. 390×450 piksel çözünürlüğünde performans gösteren ekran, AMOLED teknolojisiyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Honor, saatte Always on Display özelliğine yer verdi. Böylece Honor Watch 4, ekran performansı konusunda gayet yeterli bir performans sağlamayı başarıyor.

MagicOS 7.2 ile kullanıcılarıyla buluşan saatte 32 MB bellek yer alıyor. Ayrıca saatin dahili depolama alanı ise 4 GB’dır. Honor Watch 4, sahip olduğu donanımlarla kullanıcılarına akıcı bir akıllı saat deneyimi sağlıyor diyebiliriz. Saatin batarya kısmında ise 451 mAh kapasiteli bir batarya bizleri karşılıyor. Bu batarya, ortalama bir kullanımda kullanıcılarına 3 günlük kullanım süresi sunuyor.

Hem Android hem de iOS ile uyumlu olan Honor Watch 4, uygulama çeşitliliği konusunda da oldukça başarılı. Saatte kalp atış hızı takibi, stres seviyesi takibi gibi temel sağlık uygulamaları yer alıyor. Bunun yanı sıra Honor Watch 4, kullanıcılarına 85 çeşit antrenman modu sağlıyor. Ayrıca Honor Watch 4 üzerinden gelen arama yönetme, SMS gönderme gibi işlemleri de gerçekleştirebiliyorsunuz. Tüm bu özellikleriyle Honor Watch 4, Türkiye’de 3.650 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemize Samsung’un akıllı saat modeliyle devam ediyoruz. Her yıl yeni bir akıllı saat modeli tanıtmaya çalışan şirket, 2022 yılında Galaxy Watch 5 ile teknoloji kullanıcılarının karşısına çıktı. Hem tasarım hem de donanım konusunda başarılı bir iş çıkartan Samsung, yeni akıllı saat modeliyle adından söz ettirmeyi başarıyor diyebiliriz.

Samsung, Galaxy Watch 5 serisinin modellerinde sade bir tasarım kullanmayı tercih etti. Bu modelin, 40.4 mm ve 44.4 mm olmak üzere iki tane versiyonu mevcut. Samsung, 40.4 mm versiyonda 1.2 inç Super AMOLED bir ekran kullandı. Bunun yanı sıra 44.4 mm versiyonda ise 1.4 inç büyüklüğünde Super AMOLED bir ekran yer alıyor.

Android Wear 3.5 ile gelen saatin çip seti kısmında Exynos W920 mevcut. Bunun yanı sıra Samsung, bu modelde 1.5 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı kullanmayı tercih etti. Saat, gücünü ise 410 mAh hızlı şarj destekli bir bataryadan alıyor. Böylece şirket, bir akıllı saat için fazlasıyla yeterli olan donanımları kullanıcılarına sundu.

Samsung, donanım kadar sunmuş olduğu uygulamalar konusunda da iddialı. Şirket, saatte çok çeşitli sensörler kullandı. Böylece Samsung, Galaxy Watch 5 kullanıcılarına çok çeşitli sağlık uygulamaları sunuyor. Ayrıca saatte kullanıcıların günlük yaşamlarında ve spor aktivitelerinde kullanabilecekleri uygulamalar da mevcut. Sade tasarımıyla birçok teknoloji kullanıcısının beğenisini kazanan Samsung Galaxy Watch 5, Türkiye’de 4.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Fitbit Versa 4

Fitbit Versa 4

Fitbit, fiyat performans odaklı akıllı saat modelleriyle Türkiye’de en çok tercih edilen akıllı saat üreticilerinden birisi konumuna gelmiştir. Bu doğrultuda şirket, yakın zamanda ürettiği akıllı saat modellerinden olan Versa 4 modelini Türkiye pazarında da kullanıcılarıyla buluşturdu.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Fitbit Versa 4, kare bir ekran tasarımına sahip. Renk seçenekleri sayesinde fazlasıyla şık duran saat, uzun süreli şarj performansıyla dikkat çekiyor. Öyle ki Fitbit, saatin normal kullanımda 6 güne kadar şarj performansı sunduğunu iddia ediyor.

Hoparlör, mikrofon gibi özelliklere sahip Fitbit Versa 4; bluetooth ile telefonlarla bağlantı kurulabilmesine olanak sağlamaktadır. Bunun yanı sıra saatte çok sayıda sağlık ve spor uygulaması mevcut. Ayrıca Fitbit, günlük kullanımda kullanıcılarının yaşamlarını kolaylaştıracak çeşitli uygulamalara da saatte yer verdi. Böylece saat, en iyi akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Hem tasarımıyla hem de performansıyla tam bir fiyat performans ürünü olan Fitbit Versa 4, Türkiye’de 3.500 TL’den başlayan fiyatlarla akıllı saat pazarında kendisine yer buluyor.

5.000 TL Üstü En İyi Akıllı Saat Modelleri

Amazfit GTR 3 Pro

en iyi akıllı saat modelleri - Amazfit GTR 3 Pro

En iyi akıllı saat önerileri listemize bir başka Amazfit modeliyle devam ediyoruz. Şirket, yakın zamanda GTR 3 Pro modeliyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Saat, hem tasarım hem donanımıyla kullanıcılarının beğenisini toplamayı başardı. Bundan dolayı Amazfit GTR 3 Pro, en iyi akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Saatte 1.45 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekran mevcut. Ekran, kullanıcılarına 480×480 piksel çözünürlüğünde hizmet veriyor. Ekranın en çok öne çıkan özelliklerden birisi, sürekli açık olarak çalışıyor olabilmesi oluyor. Amazfit, saatte 450 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, kullanıcılarına az kullanımda yaklaşık 10 gün kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra bataryanın dolum süresi ise 120 dakika olarak öne çıkıyor. Bu sayede Amazfit, batarya anlamında da kullanıcılarını memnun ediyor.

Akıllı saatin donanımı kadar sunduğu özellikler de önemli. Amazfit GTR 3 Pro, uygulama çeşitliliği bakımından da ön plana çıkıyor. Saatte müzik çalar, kalori takibi, çoklu spor modu gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra Amazfit, saatte kullanıcılarına Alexa desteğinden yaklaşık 500 şarkı depolama desteğine kadar çok çeşitli özellikler sunuyor. Amazfit GTR 3 Pro, Türkiye’de 5.580 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Samsung Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6

Teknoloji devi Samsung, 2023 yılında Galaxy Watch serisinin 6.serisini tanıttı. Şirket, Galaxy Watch 6 serisinin modellerinde tasarım konusunda değişikliğe gitmedi. Bunun yanı sıra şirket, donanım konusunda yaptığı değişikliklerle kullanıcılarının karşısına çıktı.

Samsung Galaxy Watch 6 modelinde 1.3 inç büyüklüğünde bir ekran kullandı. Saatin ekran çözünürlüğü 432×432 pikseldir. Bunun yanı sıra saatin ekran teknolojisi Super AMOLED’dir. Böylece Samsung, Galaxy Watch 6 modelinde kullanıcılarını memnun edecek bir ekran kullandı.

Android Wear 4.0 işletim sistemiyle kullanıcılarıyla buluşan cihazın yonga seti kısmında Exynos W930 yer alıyor. Bunun yanı sıra Samsung, saatin CPU’su olarak ARM Cortex-A55 kullanmayı tercih etti. 2 GB RAM’e sahip olan saatte 16 GB dahili depolama alanı yer almaktadır.

Saat, gücünü ise 300 mAh kapasiteli bir bataryadan alıyor. Böylece Samsung, kullanıcılarına donanım konusunda oldukça iddialı bir saat sundu. Bu sayede Samsung Galaxy Watch 6, akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Samsung Galaxy Watch 6, Türkiye’de 5.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır. Saat, kendi segmentinde fiyat/performans anlamındaki en iddialı akıllı saat modellerinden birisidir.

Huawei Watch GT 4

en iyi akıllı saaat modelleri - Huawei Watch GT 4

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei, bir başka akıllı saat modeliyle daha en iyi akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı. 2023 yılında tanıtılan Huawei Watch GT 4, güçlü donanımı sayesinde üst segmentteki en iyi akıllı saat modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei, Watch GT serisinin bu modeli için oldukça şık bir tasarım geliştirdi. Klasik modelinde sportif bir tasarıma sahip olan Huawei Watch GT 4, tasarıma uygun olarak seçilen renk seçenekleriyle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra Huawei, daha resmi bir saat isteyen kişilere ise Huawei Watch GT 4 modelinin paslanmaz çelik kasadan üretilen seçeneğini sağlıyor.

HarmonyOS 4 işletim sistemiyle kullanıcılarıyla buluşan Huawei Watch GT 4, çok sayıda dahili uygulamaya sahip. Bu dahili uygulamaların başında nabız monitörü, kalori takibi, ateş ölçer gibi sağlık uygulamaları geliyor. Bunun yanı sıra Huawei Watch GT 4, spor uygulamaları konusunda da çok çeşitli uygulamalara sahip. Böylece Huawei Watch GT 4, kullanıcılarının günlük yaşamlarını fazlasıyla kolaylaştırıyor.

1.43 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekrana sahip olan saat, 466×466 piksel çözünürlüğe sahip. Hızlı şarj özelliğine sahip olan saat, ortalama kullanımda 190 saate kadar kullanım süresi vadediyor. Bu süre yoğun kullanımda ise yaklaşık 100 saate kadar düşmektedir. Huawei Watch GT 4, Türkiye’de 5.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Apple Watch SE 2 2023

Apple Watch SE 2 2023

En iyi akıllı saat önerileri listemize Apple Watch SE 2 2023 ile devam ediyoruz. Apple, akıllı saat konusunda öncü teknoloji üreticilerinden birisidir. Öyle ki şirket, Apple Watch modelleriyle dünya genelinde fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu doğrultuda Apple, her yıl yeni Apple Watch modelleriyle kullanıcılarına hizmet vermeye çalışıyor. Apple Watch SE 2 2023 modeli de şirketin en yeni akıllı saat modellerinden birisidir.

1.57 inç LTPO OLED ekrana sahip olan saatin çözünürlüğü 324×394 piksel olarak karşımıza çıkıyor. Apple S8 çipsete sahip olan akıllı saatte 32 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Lithium Ion teknolojisiyle geliştirilen bataryaya sahip olan Apple Watch SE 2 2023 donanım konusunda oldukça iddialı. Bunun yanı sıra saatin işletim sistemi kısmında ise WatchOS 10 bizleri karşılıyor.

Apple, diğer Watch modellerinde olduğu gibi Watch SE 2 2023 modelinde de uygulama konusunda oldukça başarılı bir iş çıkarttı. Öyle ki saatte akıllı bildirim, navigasyon, Siri gibi klasikleşen özelliklerin yanı sıra trafik kazası algılama, düşme algılama gibi ileri düzey özellikler de mevcut. Bu özellikler sayesinde Apple, Watch SE 2 2023 kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

Öyle ki şirket, bu modeli Apple Watch serisinin giriş modellerinden birisi olarak tanıttı. Ancak Apple Watch SE 2 2023, sahip olduğu özelliklerle akıllı saat sektöründeki en güçlü modellerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Hem tasarımıyla hem de uygulamalarıyla oldukça başarılı bir akıllı saat modeli olan Apple Watch SE 2 2023, Türkiye’de 10.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Garmin Forerunner 255

en iyi akıllı saat modelleri - Garmin Forerunner 255

Garmin, genellikle üst segment akıllı saat modelleriyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat modelleri listemizde Garmin Forerunner 255’e yer verdik. Hem tasarımıyla hem de performansıyla oldukça başarılı bir akıllı saat olan bu model, aynı zamanda Türkiye’de satılan üst segment akıllı saat modellerindendir.

Garmin Forerunner 255, siyah ve mavi renk seçenekleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Saatte 1.3 inç büyüklüğünde bir ekran yer alıyor. Bu ekranın çözünürlüğü 260×260 piksel olarak karşımıza çıkıyor. Corning Gorilla Glass 3 ile korunan ekranın en büyük özelliği, güneşte görünür olmasıdır.

4 GB dahili depolama alanına sahip olan saat, Garmin tarafından geliştirilen çok çeşitli uygulamaları kullanıcılarına sağlıyor. Bu uygulamaların başında su tüketimi takibi, hareketsizlik uyarısı, stres ölçer gibi çok çeşitli uygulamalar mevcut. Sahip olduğu uygulamalarla oldukça kullanışlı bir akıllı saat olan Garmin Forerunner 255, Türkiye’de 17.100 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Apple Watch Series 9

akıllı saat önerileri - Apple Watch Series 9

Teknoloji Apple, bir başka Watch modeliyle daha en iyi akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Apple Watch Series 9, 2023 yılında tanıtılan Apple Watch serisi modelidir. Şirket, Watch serisinin bu modelinde tasarım konusunda fazla değişiklik yapmadı. Bunun yanı sıra Apple Watch Series 9, performansıyla kullanıcılarını etkileyen Apple Watch modellerinden birisi olmayı başardı.

Saatte 1.69 inç büyüklüğünde bir ekran yer alıyor. Apple, bu ekranda LTPO OLED teknolojisini kullanmayı tercih etti. Ekranın çözünürlüğü 352×430 piksel olarak karşımıza çıkıyor. Apple Watch Series 9’un ekran performansı, bir akıllı saat için fazlasıyla yeterli olmaktadır diyebiliriz.

Apple, bu akıllı saat modelinde Apple S9 SiP yonga seti kullandı. Bu noktada Apple S9 SiP, Apple Neural Engine başta olmak üzere mimarisiyle dikkat çekmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra akıllı saatte 64 GB dahili depolama alanı mevcut. Böylece Apple, donanım konusunda oldukça iddialı bir akıllı saat modeli geliştirdi. Akıllı saat; akıllı ev uyumu, trafik kazası algılama gibi modern özelliklere sahip. Ayrıca saatte nabız ölçümü, stres seviyesi gösterme, hareketsizlik uyarısı gibi sağlık uygulamaları da mevcut.

Apple Watch Series 9, kullanıcılarına sağladığı özelliklerle en iyi akıllı saat modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de Apple Watch Series 9’u satın almak isterseniz en az 14.500 TL bütçe ayırmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra saatin renk seçeneklerine göre saatin fiyatının değiştiğini göz önünde bulundurmalısınız.

Huawei Watch Ultimate

Akıllı Saat Önerileri - Huawei Watch Ultimate

Teknoloji devi Huawei, akıllı saat pazarındaki faaliyetlerini sürekli geliştirerek sürdürmeye devam ediyor. Apple ve Samsung başta olmak üzere pazardaki rakipleriyle ciddi bir rekabet içerisinde olan şirket, son yıllarda genel olarak üst segment akıllı saat modelleri üretmeyi tercih ediyor. En iyi akıllı saat önerileri listemizde yer alan Huawei Watch Ultimate de şirketin üst segmentteki akıllı saat modellerinden birisidir.

2023 yılında tanıtılan Huawei Watch Ultimate, yeni nesil teknolojilerle donatıldı. Bunun yanı sıra Huawei, birçok akıllı saat modelinin aksine bu modelde daha yaratıcı ve özgün bir tasarım kullanmayı tercih etti. Şık ve sportif bir tasarım yaratmayı başaran şirket, bunun yanı sıra sadeliği de korumayı başardı.

1.5 inç ekrana sahip olan saat 466×466 piksel çözünürlük desteği sağlıyor. AMOLED bir ekranı bulunan saatin bataryası yaklaşık 1 saatte dolup 1 haftalık kullanım süresi sunuyor. Huawei, saatin tasarımının yanı sıra uygulama çeşitliliği konusunda da oldukça iddialı. Böylece Huawei Watch Ultimate, spordan sağlığa gün içerisinde diledikleri uygulamaları saatlerinde kolay bir şekilde kullanabiliyorlar. Teknolojinin şıklıkla buluştuğu Huawei Watch Ultimate, Türkiye’de 23.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Garmin Enduro 2

Akıllı Saat Önerileri - Garmin Enduro 2

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat modelleri önerileri listemize Garmin Enduro 2 ile devam ediyoruz. Garmin Enduro 2, Türkiye akıllı saat pazarında yer alan amiral gemisi saat modellerinden birisidir. Yani Garmin Enduro 2, üst segment akıllı saat modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Garmin, son zamanlarda akıllı saat sektöründe adından fazlasıyla söz ettirmektedir. Şirket, bu modelde 1.4 inç büyüklüğünde 280×280 piksel çözünürlüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. Power Sapphire özelliğindeki cam, dayanıklılık konusunda oldukça iddialı.

Oldukça şık ve sportif bir tasarıma sahip olan saat, 70g ağırlığındadır. Bunun yanı sıra titanyum ve fiber takviyeli polimer gövdeden oluşan saat 10 ATM’e kadar suya dayanıklıdır. Garmin Enduro 2, sahip olduğu uygulamalar konusunda da fazlasıyla iddialı. Garmin, kullanıcılarına çeşitli spor uygulamalarından sağlık uygulamalarına kadar çok sayıda uygulama sağlamaktadır. Böylece Garmin Enduro 2, kullanıcılarının günlük yaşamlarını fazlasıyla kolaylaştırıyor. Garmin Enduro 2, Türkiye’de 46.300 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Apple Watch Ultra 2

Akıllı Saat Önerileri - Apple Watch Ultra 2

En iyi akıllı saat önerileri listemizi bir başka Apple Watch modeli ile sonlandırıyoruz. Apple, geçtiğimiz senelerde Apple Watch Ultra modelini tanıtmıştı. Watch serisinin yeni modeli, tasarımından özelliklerine kadar her şeyiyle akıllı saat kullanıcılarını etkilemeyi başarmıştı. Bu doğrultuda Apple, beğenilen akıllı saat modelini geliştirdi. Böylece Apple Watch Ultra 2, 2023 yılında akıllı saat kullanıcılarıyla buluştu.

Apple, Watch Ultra 2 modelinde serinin ilk modeline kıyasla tasarım konusunda çok bir değişiklik yapmadı. Çünkü Apple Watch Ultra, tasarımıyla zaten kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmişti. Bundan dolayı Apple, beğenilen tasarımı çok fazla değiştirme gereksinimi hissetmedi. 1.92 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan akıllı saatte LTPO OLED ekran teknolojisi mevcut. 410×502 piksel çözünürlükte performans gösteren saatte Always-on özelliği mevcut.

Apple S9 SiP yonga setine sahip olan saatin dahili depolama alanı 64 GB olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, bu depolama alanı içerisinde kullanıcılarına düşme algılama, trafik kazası algılama, ruh hali takibi gibi özellikler sağlıyor. Bunun yanı sıra saatte tabii ki çok çeşitli spor ve sağlık uygulamaları da mevcut. İvmeölçer, jiroskop ve barometre başta olmak üzere birçok sensöre sahip olan saat, bu sensörler sayesinde kullanıcılarına rakiplerine kıyasla daha yüksek performans sağlamayı başarıyor. Apple Watch Ultra 2, Türkiye’de 40.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

En İyi Akıllı Saat Önerileri: Genel Değerlendirme

Akıllı saatler, dünya genelinde en popüler giyilebilir teknolojik cihazların başında gelmektedir. Uzun süredir insanların yaşamında bulunan akıllı saatler, gelişen teknolojiyle birlikte daha işlevsel hale gelmeye başladılar. Akıllı saat üreticileri, gelişen teknolojileri yakından takip ederek bu teknolojileri saatlerine aktarmaya çalışıyorlar. Bunun sonucunda da yüksek teknolojide akıllı saat modelleri, teknoloji kullanıcılarıyla buluşuyor.

Bunun yanı sıra teknoloji kullanıcılarının akıllı saat modellerine yoğun ilgi göstermesi, akıllı saat pazarındaki üretici sayısının da artmasını sağlıyor. Artan üretici sayısı da kullanıcılar için pozitif bir etki yaratıyor. Çünkü üretici sayısının artması, piyasadaki akıllı saat modellerinin çeşitlilik kazanmasını sağlıyor. Bu çeşitlilik de fiyat kısmında kullanıcıları memnun ediyor.

Ancak çeşitlilik, bir noktada kullanıcıların akıllarını karıştırabiliyor. Çok fazla sayıda akıllı saat modelinin olması, teknoloji kullanıcılarının hangi akıllı saat modelini alacaklarına karar vermelerinde zorluk çıkartabiliyor. Bundan dolayı akıllı saat almaya karar veren kişiler, en iyi akıllı saat modeli hangisi diye merak ediyorlar.

Akıllı saat modelleri, donanımlarından sahip oldukları özelliklere kadar birçok noktada farklılık gösteriyorlar. Bu yüzden her akıllı saat kullanıcısının saatten beklediği performans farklı oluyor diyebiliriz. Bundan dolayı akıllı saat almaya karar verdiğinizde saatte yer alan uygulamalardan saatin donanımına kadar birçok noktayı araştırmanız gerekmektedir. Bu işlem de çok sayıda akıllı saat modeli için oldukça zorlayıcı olmaktadır.

Bizler de sizler için bu yazımızda en iyi akıllı saat modeli önerilerinden oluşan bir liste hazırladık. Hazırladığımız listede her bütçeye uygun performansıyla kullanıcılarını memnun eden en iyi akıllı saat modellerine yer vermeye çalıştık. Bu sayede akıllı saat almaya karar verdiğiniz zaman sizler için en iyi akıllı saat modeli hangisi diye saatlerce arama yapmanıza gerek kalmayacak. Sizler de listemizdeki akıllı saat modellerini inceleyerek sizler için en iyi akıllı saat modelini kolaylıkla bulabilirsiniz. Her segmentten modele yer vermeye çalıştığımız en iyi akıllı saat önerileri listemiz burada sona eriyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.

“Akıllı Saat Önerileri – Nisan 2024” üzerine 2 yorum

  1. Telefonların özelliklerini sallamışsınız bende TCL Alcatel Movetime MT40X var şarjı 1 günü cıkarmıyor hiç konuşmadan dahi

  2. Yasli sagir bir kadin icin sadece acil durumlarda ulasabilecegi goruntulu buyuk ekran akilli saatlerden hangisini almaliyim.Baska ozellik istemeyen.tsk

Yorumlar kapalı.