Akıllı Saat Önerileri – Mart 2021

Apple Watch Seri 6
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Teknoloji son zamanlarda hayatımızın her alanına girmeye başladı. Öyle ki günlük yaşantımızın parçaları olan gözlüklerden ayakkabılara kadar neredeyse her şeyin akıllısı üretilmeye başlandı. En çok kullanılan giyilebilir teknolojik cihaz ise şüphesiz akıllı saatlerdir. Özellikle son zamanlarda birçok markanın piyasaya çıkmasıyla birlikte akıllı saatlere olan ilgi artmış durumda. Piyasadaki akıllı saatleri tanıtmak ve kullanıcılarımıza rehber olması için hazırladığımız akıllı saat önerileri listesi sizlerle!

Sizler de akıllı saat almak istiyorsanız lakin hangisinin sizin için uygun olduğuna emin olamıyorsanız, hazırladığımız akıllı saat önerileri listesi tam size göre!

Vestel Akıllı Saat

Vestel Akıllı Saat

Vestel’in akıllı saati ile listemize başlıyoruz. Saatin oldukça şık bir tasarımı bulunuyor. Donanım kısmına bakacak olursak fiyatına göre sizi oldukça memnun edecek bir donanıma sahip diyebiliriz.

Saat, 1.3 inç ekrana sahip. Ayrıca saatte NRF52840 işlemci, 64 MB RAM ve 210 mAh batarya bulunmaktadır. Üstelik, suya dayanıklılık belgesi de var.

Cihazın uygulamalarına bakacak olursak gelen çağrı bildirimi, müzik çalar kontrolü, telefonumu bul gibi özellikleri görüyoruz. Sağlık ve spor kategorisinde ise kalori takibi, su tüketimi takibi, uyku monitörü, mesafe ölçer uygulamaları yer alıyor. Fakat, Vestel Akıllı Saat’te Wi-Fi ve SIM desteği bulunmuyor. Ancak bu fiyattaki bir saatte bu özelliklerin bulunmaması çok normaldir.

Vestel Akıllı Saat, ülkemizde 250-300 TL aralığındaki fiyatlara satılmaktadır. Üstelik, özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda Vestel Akıllı Saat’in 500-600 TL aralığındaki saatlerden hiçbir farkı olmadığını söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi Watch Lite

Mi Watch Lite, teknoloji devi Xiaomi’nin giriş seviye saatlerinden birisi. Saat, tasarımı ile Apple Watch serisine benzemektedir. Tasarımı ve özelliklerinin yanı sıra fiyatıyla ülkemizde uygun fiyata alınabilecek en iyi saatlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatına göre konuşacak olursak bu fiyattaki bir saatten üst düzey bir performans beklemek yanlış olur. Lakin kendi fiyat aralığındaki rakiplerinden ise eksik kalır bir yanı yok. Dahası, tasarımı ile onlardan bir adım daha önde olduğunu söyleyebiliriz.

Saatte günlük kullanım için müzik çalar kontrolü, telefonumu bul, zamanlayıcı gibi neredeyse her akıllı saatte olan özellikler bulunmaktadır. Sağlık ve spor kategorisinde ise kalori takibi, uyku monitörü, mesafe ölçer gibi kullanıcıların işine yarayacak temel uygulamalar da saatte yerini alıyor.

Saatin eksik yanlarına bakacak olursak SIM, Wi-Fi ve hafıza kartı desteği bulunmamaktadır. Bunların dışında mikrofon ve hoparlörü olmadığı için telefon görüşmesi de yapmanız mümkün değil. Ancak bu fiyattaki bir cihaz için bu özelliklerin olmaması anormal değil. Lakin saati satın alacaksanız bunları bilmenizde fayda var.

Xiaomi Mi Watch Lite, ülkemizde 550-600 TL fiyat aralığında satılmaktadır

Honor Watch Magic

Honor Watch Magic, oldukça şık tasarımıyla insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Saatin 1.2 inç boyunda bir ekranı bulunuyor. Ekranı diğer akıllı saatlere göre biraz küçük olsa da tasarımı ve uygun fiyatıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Saatte ARM Cortex-M4 yonga seti yer alıyor. 16 MB RAM ve 128 MB dahili depolama alanı bulunan saatin 178 mAh bataryası bulunuyor. Saatin donanımları rakiplerine göre zayıf kalıyor gibi gözükse de bu fiyat aralığındaki bir saat için oldukça yeterli.

Saatin kullanıcılarına sunduğu özellikleri inceleyecek olursak telefon görüşmesi, mesaj yanıtlama gibi işlemlerinizi yapamadığımızı görüyoruz. Honor Watch Magic, kullanıcılarına daha çok spor ve günlük yaşamda kullanılabilecekleri uygulamaları sunuyor.

Şık tasarımı ile akıllı saat önerileri listemize girmeye hak kazanan Honor Watch Magic, ülkemizde 630-750 TL fiyat aralığında satılıyor.

Huawei Watch Fit

akıllı saat önerileri

Son zamanların popüler teknoloji markalarından birisi de Huawei’dir. Akıllı saat önerileri listemizde ünlü teknoloji şirketinin sportif bir görünümü olan akıllı saati Huawei Watch Fit’e de yer veriyoruz. Tasarımıyla gözleri üstüne çeken saat donanım anlamında da fiyatına göre kullanıcıları tatmin edecektir.

Cihazda GPS, kalp ritmi ölçme ve uyku takibi özellikleri bulunmaktadır. Fakat, saatin en eksik olduğu nokta sesli görüşme özelliğinin bulunmamasıdır.

Cihaz Bluetooth 5.0 ile desteklenmektedir. Saatte, 4 GB depolama alanı ve 180 mAh bataraya mevcuttur. Yaklaşık 350-500 şarkıyı cihaza kayıt edebilirsiniz.

Pembe, siyah, turuncu ve yeşil seçenekleri mevcut olan saati, 750-900 TL arasına satın alabilirsiniz.

Oppo Watch

Son zamanlarda en çok popüler akıllı saatlerden birisi de Oppo Watch oldu. Apple ve Samsung gibi rakiplerinin akıllı saatleriyle yarışabilecek düzeyde bir akıllı saat üreten Oppo, saati biraz daha uygun fiyata satarak piyasada adından söz ettirmeyi başardı.

Oppo Watch, Qualcomm Snapdragon Wear 3100 yonga seti ve Apollo 3 işlemci ile kullanıcılarını karşılıyor. Bunun dışında saatte 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı bulunması saati ilgi çekici kılan unsurların başında geliyor. 430 mAh bataryası bulunan saat, hızlı şarj özelliği ile 15 dakika şarj ile neredeyse %50 batarya kapasitesi vaat ediyor.

Saatte, çağrı yanıtlama, hızlı yanıt, müzik çalar kontrolü gibi temel özelliklerin yanı sıra uygulama yükleyebilme özelliği de mevcut. Belirli kapasitedeki uygulamalar ile saatinizi istediğiniz gibi özelleştirmeniz mümkün.

Bunun dışında neredeyse her akıllı saatte bulunan kalori takibi, uyku monitörü, akıllı spor modu gibi özellikler bu saatte de mevcut.

Sade tasarımı ve güçlü donanımıyla Oppo Watch, ülkemizde 1950-2500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Samsung Galaxy Watch 3

akıllı saat önerileri

Listemize ülkemizde en çok tercih edilen teknoloji markalarının başında gelen Samsung’un akıllı saati ile devam ediyoruz.

Klasik saat tasarımıyla teknolojiyi birleştiren Samsung, çok şık ve teknolojik bir saat ortaya çıkartmış. Saatin 41mm ve 45mm olmak üzere iki farklı boyutu mevcuttur. Ancak, 41mm seçeneğinde sadece ‘’mystic bronze’’ renk seçeneği mevcutken, 45 mm modelinin siyah ve gümüş seçenekleri bulunmaktadır.

Cihazın donanımına bakacak olursak, saatte işlemci olarak Samsung’un akıllı saatleri için ürettiği Exynos 9110 yer alıyor. Ayrıca, cihazda 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanı bulunmaktadır. Cihazın en zayıf bölümü bataryası diyebiliriz. 340 mAh bataryası bulunan saat, yoğun kullanımda şarj konusunda sizi tatmin etmeyebilir. Saat ayrıca suya ve toza dayanıklıdır.

Saatte sağlık, spor ve gündelik alanlarda hayatınızı kolaylaştıracak birçok uygulama mevcut. Cihaz kalori takibi, kandaki oksijen seviyesini ölçmesi, mesafe ölçer gibi özelliklere sahip.

Tasarımı ve teknolojisiyle dikkat çeken Samsung Galaxy Watch 3, ülkemizde 2000-2500 TL arası fiyatlara satılmaktadır.

Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei-Watch-GT-2-Pro akıllı saat önerileri

Akıllı telefonlarıyla piyasada adından söz ettiren Huawei, akıllı saat konusunda da başarılı işler çıkartıyor. Özellikle akıllı saat önerileri listemizde bulunan Watch GT 2 Pro ile akıllı saat sektöründe oldukça başarılı oldular.

Huawei Watch GT 2 Pro’da Kirin A1 yonga seti yer alıyor. Bunun dışında cihaz, şarkılarınızı ve bazı bilgilerinizi depolayabilmeniz amacıyla 4 GB dahili depolama alanına sahip. Cihazda, yoğun kullanımda 24 saat, az kullanımda ise 14 gün, kullanabilmenizi sağlayan hızlı şarj destekli 455 mAh batarya mevcut.

Saatin en ilgi çekici kısmı ise uygulamaları diyebiliriz. Huawei akıllı saatlerinde kendi uygulamalarını kullanmaya özen gösteriyor. Özellikle bu modellerinde TruRelax, TruSeen ve TruSleep uygulamaları ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmaktalar.

Bunlar dışında Watch GT 2 Pro, alarm gibi temel uygulamalardan tutun fırtına uyarısı uygulamasına kadar birçok uygulamaya sahip. Saat, spor kategorisinde de oldukça güçlü durumda. Saatte, 100 adet antrenman modu yer alıyor. Kısacası Watch GT 2 Pro, uygulamaları ile sizi oldukça mutlu edecek bir akıllı saat.

Huawei Watch GT 2 Pro, ülkemizde 2060-2500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Apple Watch Seri 6

Apple Watch Seri 6

Akıllı saat denilince şüphesiz herkesin aklına ilk olarak Apple Watch serisi geliyordur. Dünyada en çok kullanılan akıllı saat serilerinden birisi olan Apple Watch serisinin son çıkan modeli Apple Watch Seri 6 listemizdeki yerini alıyor.

Alıştığımız Apple Watch tasarımından farklı bir tasarıma sahip olmayan Watch 6’nın beyaz, kırmızı, lacivert, pembe ve siyah renk seçenekleri mevcut.

Cihazda Apple S6 SiP işlemci ve 32 GB depolama alanı bulunmaktadır. Dahası, Bluetooth 5.0 ile desteklenen cihaz, kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak birçok özellik bulundurmaktadır. Kanda oksijen sensörü, elektriksel kalp sensörü gibi özellikleri bulunan saat, sağlık kategorisindeki uygulamaları ile dikkat çekmektedir.

Apple Watch Seri 6, ülkemizde 3500-4000 TL arası fiyatlara satılmaktadır. Ürünün ücreti yüksek fakat piyasadaki en iyi akıllı saatler arasında.


Akıllı saat önerileri listemiz burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz akıllı saatleri aşağıdaki yorum bölümünden önerebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

john-mccarthy

John McCarthy Kimdir?

Bilişim dünyasına yaptığı değerli katkılarla tanınan John McCarthy kimdir? Bu yazımızda hayatı ve kariyeri boyunca yapay zeka ve birçok alanda görevler üstlenen

Yorum yapın