Akıllı Saat Önerileri – Eylül 2023

Giyilebilir teknolojik cihazlar, hızla insan yaşamında yer edinmeye devam ediyorlar. Gelişen teknoloji, bu cihazların daha çok yaygınlaşmasını sağlıyor. En çok kullanılan giyilebilir teknolojik cihaz ise şüphesiz akıllı saatlerdir diyebiliriz. Akıllı saatlerin sayısı ise her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden teknoloji kullanıcıları, hangi akıllı saati alacakları konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar. Bundan dolayı bizler de bu yazımızda sizler için en iyi akıllı saat önerileri listesi hazırladık.Teknoloji son zamanlarda hayatımızın her alanına girmeye başladı. Öyle ki günlük yaşantımızın parçaları olan gözlüklerden ayakkabılara kadar neredeyse her şeyin akıllısı üretilmeye başlandı. Özellikle son zamanlarda birçok markanın piyasaya çıkmasıyla birlikte akıllı saatlere olan ilgi artmış durumda.

Sizler de akıllı saat almak istiyorsanız lakin hangisinin sizin için uygun olduğuna emin olamıyorsanız, hazırladığımız akıllı saat önerileri listesi tam size göre! Eğer farklı giyilebilir teknoloji ürünleri arıyorsanız diğer listelerimize de göz atabilirsiniz.

Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir?

Akıllı saatler, günümüzde en çok kullanılan giyilebilir teknolojik cihazlar olarak karşımıza çıkıyorlar. Gelişen teknolojiyle birlikte bu cihazlar da yeni özellikler ile gelişmeye devam ediyorlar. Günümüzde piyasada yer alan birçok akıllı saat modeli, sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ancak akıllı saat sektörüne çok hakim olmayan kişiler, akıllı saatlerin özellikleri nelerdir diye merak ediyorlar.

Akıllı saatler, piyasaya çıktıkları ilk zamanlarda müzik çalar kontrolü, arama kontrolü gibi temel özelliklere sahiptiler. Bu özellikler, ilk akıllı saat modelleri için fazlasıyla yeterli oluyordu. Ancak günümüzde akıllı saat teknolojileri, daha gelişmiş özellikleri ile kullanıcılarıyla buluşuyorlar.

Teknoloji üreticileri, ilk olarak akıllı saatlere spor modu eklemeyi tercih ettiler. Bu sayede akıllı saat kullanıcıları, çeşitli sporları yaparlarken akıllı saatlerinden faydalanabilme imkanına sahip oldular. Daha sonra üreticiler, bu saatlerin sağlık alanında da hizmet vermesi gerektiğini düşündüler. Bundan dolayı akıllı saatlere sağlıkla alakalı çeşitli uygulamalar eklenmeye başlandı.

Günümüzde akıllı saatler, nabız ölçümünden vücut sıcaklığı ölçümüne kadar çeşitli ölçümler yapabilmektedirler. Tabii ki bu özellikler her akıllı saatte bulunmuyor. Bu noktada akıllı saatlerin sahip olduğu özellikler, saatin düzeyine göre de değişiyor.

Giriş seviyesindeki akıllı saatler, genellikle mesaj görüntüleme, arama yanıtlama, müzik çalar kontrolü gibi temel özelliklere sahip oluyorlar. Bu saatlerde genellikle gelişmiş sensörler mevcut değil. Bundan dolayı da giriş seviyesi akıllı saatlerin çoğunda gelişmiş sağlık ve spor uygulamaları bulunmuyor.

Bunun yanı sıra orta ve üst seviye akıllı saatler ise sahip oldukları donanımlar sayesinde daha gelişmiş uygulamalara sahipler. Bu noktada akıllı saatlerin sahip olduğu özellikleri, büyük ölçüde saatin sahip olduğu donanımlar etkiliyor diyebiliriz.Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemizde piyasada yer alan çeşitli akıllı saat modellerin yer verdik. Listemizde bu saatlerin özelliklerini yakından inceledik. Bu sayede listemizi referans alarak sizler için en uygun özelliklere sahip olan akıllı saat modelini kolaylıkla seçebilirsiniz.

En İyi Akıllı Saat Modellerinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Akıllı saat modellerinin sayısının fazla olması, akıllı saat satın almayı düşünen kişilerin hangi modeli almaları gerektiği konusunda kararsızlık yaşamalarına neden olmaktadır. Bundan dolayı en iyi akıllı saat modellerinde olması gereken özellikler nelerdir diye merak edebilirsiniz. Bu özellikler başlıca şu şekildedir:

  • Uyumluluk: Bir akıllı saatin, kullanıcının sahip olduğu akıllı telefon veya tablet gibi cihazlarla kolayca eşleşebilmesi gereklidir. Android ve iOS gibi farklı işletim sistemlerine uyum sağlayabilen akıllı saatler, kullanıcı deneyimini artıran bir faktördür.
  • Pil ömrü: Akıllı saatlerin, kullanıcıların şarj derdi yaşamadan en az bir gün boyunca kullanabileceği bir pil ömrü sunması beklenir. İdeal olarak, daha uzun pil ömrü sunan modeller tercih edilmelidir.
  • Su geçirmezlik: En iyi akıllı saatler, suya ve toza karşı dayanıklı olmalıdır. IP sertifikaları, bir saat modelinin ne kadar suya ve toza dayanıklı olduğunu gösterir. Özellikle spor ve açık hava etkinliklerinde kullanılacak saatlerde bu özellik önemlidir.
  • Sesli asistan: Google Assistant, Siri ve Alexa gibi sesli asistanlar, akıllı saatlerle entegre çalışarak kullanıcının elinde olmayan işlemleri gerçekleştirmesine yardımcı olur. Bu sayede, kullanıcılar ellerini kullanmadan hızlı ve rahat bir şekilde bilgi alabilir ve işlem yapabilir.
  • Uygulama desteği: Akıllı saatler, kullanıcının ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebilir uygulamalar sunmalıdır. Müzik, hava durumu, seyahat ve sosyal medya gibi çeşitli uygulamalarla saatler daha işlevsel hale gelir.

Akıllı saatlerin kalitesini etkileyen başlıca özellikler bu şekildedir. Bunun yanı sıra saatlerde kullanılan ek özellikler, saatlerin kullanılabilirliğini daha da artırmaktadırlar.

En İyi Akıllı Saat Önerileri

Akıllı saatler, sahip oldukları özellikler sayesinde teknoloji kullanıcılarının ilgisini çekiyorlar. Günümüzde akıllı saat üreticileri, akıllı saat üretimi konusunda oldukça dikkatli davranıyorlar. Bunun sonucunda da hem tasarım hem de donanım bakımından oldukça üst seviyede bulunan akıllı saat modelleri piyasada yer edinmeye başladılar.

İlk etapta sadece üst segment kullanıcılara hitap eden akıllı saatler, günümüzde ise neredeyse tüm teknoloji kullanıcılarına hitap eder hale geldiler. Bunun en temel sebepleri tabii ki hızla gelişen teknoloji ve teknoloji kullanıcılarının akıllı saatlere gösterdikleri ilgi oldu. Ayrıca gelişen teknolojiyle birlikte daha uygun fiyatlı akıllı saatler üretilmeye başlandı. Bunun yanı sıra teknoloji üreticileri, kullanıcıların akıllı saatlere yoğun ilgi göstermelerinden dolayı akıllı saat pazarına giriş yapmaya başladılar.

Bunun sonucunda da günümüzde birçok teknoloji üreticisinin akıllı saat pazarında kullanıcılarıyla buluştuğunu görüyoruz. Bu durum, teknoloji kullanıcıları için hem olumlu hem de olumsuz sonuçlar doğuruyor. Piyasadaki rekabet, kullanıcıların daha uygun fiyatlarla kaliteli akıllı saatler almalarını sağlıyor. Bunun yanı sıra model sayısının çok fazla olması, akıllı saat almaya karar veren kişilerde kararsızlığa sebep oluyor.

Akıllı saat pazarına ve bu saatlerin özelliklerine hakim olmayan kişiler, akıllı saat tercihinde zorluk çekebiliyorlar. Çünkü günümüzde akıllı saatler, birbirlerinden oldukça farklı özelliklere sahip olabiliyorlar. Bunun sonucunda akıllı saat satın almaya karar veren bir kişi, eğer akıllı saat pazarını yakından takip etmiyorsa kendisi için uygun olmayan bir akıllı saat tercihinde bulunabiliyor.

Bizler de akıllı saat almaya karar veren kişilerin akıllarındaki soru işaretlerini silebilmek adına en iyi akıllı saat modellerinden bahsedeceğiz. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemizde fiyat/performans açısından en iyi akıllı saat modelleri bulunduğu gibi en güçlü donanıma sahip akıllı saat modelleri de bulunmaktadır. Bu sayede listemize göz atarak sizler için uygun olduğunu düşündüğünüz akıllı saat modelini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Imilab KW66

Imilab-KW66

Imilab KW66, ülkemizdeki en uygun fiyatlı akıllı saatlerin başında geliyor. Saat fiyatına göre bulundurduğu özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Saat oldukça klasik ve sade bir tasarıma sahip. Bu fiyat aralığındaki saatler genellikle güzel bir tasarıma sahip değil. Ancak Imilab KW66, tasarımıyla çoğu kişiyi memnun edecektir.

Saatte 1.28 inç HD bir ekran mevcut. Bunun yanı sıra saatin 340 mAh bir bataryası var. Bu batarya bu fiyat aralığındaki bir saat için gayet yeterli. Tabii ki akıllı saatlerde insanlar donanımdan çok özelliklere bakıyorlar. Saatte 13 tane spor modu bulunuyor. Bunun dışında saatin kalp atış hızı izleme, nabız ölçme gibi temel özellikleri de var. Ancak sesli görüşme yapamıyorsunuz. Bu da giriş seviyesi bir akıllı saat için gayet normal bir durum.Imilab KW66, ülkemizde 800 – 900 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Vestel Akıllı Saat 2

Vestel Akıllı Saat 2

Türkiye’nin en çok tercih edilen beyaz eşya üreticilerinden olan Vestel, akıllı saat kategorisinde de ürün üretiyor. Öyle ki Vestel, üretmiş olduğu akıllı saat modelleriyle giriş-orta seviye akıllı saat kullanıcılarına hitap ediyor. Bu doğrultuda Vestel, 2022 yılında Akıllı Saat serisinin yeni modelini kullanıcılarıyla buluşturdu. Vestel Akıllı Saat 2, sunduğu özelliklerle akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer buluyor.

Vestel Akıllı Saat 2, tasarım konusunda serinin ilk modelinin tasarımına benziyor. Bu doğrultuda Vestel, saatte sade fakat şık bir tasarım kullanmayı tercih etti. Ayrıca şirket, tasarım için uygun renk seçeneklerini belirleyerek saatin tasarımını ön plana çıkartmayı başardı. Bunun yanı sıra Vestel, saatin tasarımını suya dayanıklı bir şekilde geliştirdi.

1.55 inç ekrana sahip olan Vestel Akıllı Saat 2, 320×360 piksel çözünürlüğünde hizmet veriyor. Bunun yanı sıra Vestel, ekranda TFT LCD bir panel kullanmayı tercih etti. Böylece Vestel Akıllı Saat 2, rakiplerine göre yeterli bir ekrana sahip diyebiliriz.

210 mAh bataryaya sahip olan saat, ortalama 2 saatte tam kapasitede şarj olmaktadır. Bunun yanı sıra Vestel, saatin bataryasının az kullanımda yaklaşık 5 günlük bir kullanım süresi sunduğunu belirtiyor. Vestel, batarya konusunda da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Bir akıllı saatin en önemli özelliği, sahip olduğu uygulamalardır desek yanlış olmayacaktır. Bu noktada Vestel, saatte sunduğu spor uygulamalarından sağlık uygulamalarına kadar çok çeşitli uygulamalarla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Böylece Türkiye’de 800 TL’den başlayan fiyatlarla satılan Vestel Akıllı Saat 2, rakiplerine göre kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Haylou Solar LS05

Haylou-Solar-LS05

2020 yılında satışa sunulan Haylou Solar LS05 ülkemizde performansıyla memnun bırakacak en ucuz akıllı saat modellerinin başında geliyor. Saat, hem şık tasarımı hem de uygun fiyatı sebebiyle Türkiye’de oldukça fazla tercih ediliyor.

Haylou Solar LS05 oldukça sade ve şık duran bir tasarıma sahip. Saatte 1,28 inç TFT LCD bir ekran bulunuyor. Bu fiyat aralığındaki akıllı saatler genellikle suya dayanıklı değil. Ancak Haylou Solar LS05, hem suya hem de toza dayanıklı.

Saate kamera, mikrofon ve hoparlör bulunmuyor. Bundan dolayı saat ile telefon görüşmelerini yapmak mümkün değil. Ancak saatle telefonunuzdaki bildirimleri görüntüleme, gelen çağrıları yanıtlama, SMS görüntüleme ve müzik çalar kontrolü gibi temel işlemleri yapabiliyorsunuz.

Bunlar dışında saatteki uygulamalar sayesinde kalori takibi, kronometre, mesafe ölçer ve spor modu gibi özelliklerden yararlanabiliyorsunuz.Haylou Solar LS05, Türkiye’de 650 – 900 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Türkiye’de bu fiyat aralığında birçok akıllı saat modeli bulunuyor. Ancak Haylou Solar LS05, hem özellikleriyle hem de tasarımıyla diğer modellerin önüne geçiyor ve akıllı saat önerileri listemizin ilk tavsiyesi oluyor.

Zeblaze Stratos

en iyi akıllı saat modelleri - Zeblaze Stratos

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemize Zeblaze Stratos ile devam ediyoruz. Zeblaze, son zamanlarda üretmiş olduğu fiyat/performans odaklı akıllı saat modelleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu doğrultuda bizler de hazırlamış olduğumuz listede markanın Stratos modeline yer verdik.

Zeblaze Stratos, 1.32 inç büyüklüğünde 360×360 piksel bir ekrana sahip. ARM Cortex-M4 işlemciye sahip olan saatin çipseti kısmında ise MTK2523G bizleri karşılıyor. 580 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan saat, donanım konusunda fiyatına göre oldukça başarılı diyebiliriz.

Şık bir tasarıma sahip olan saatin tasarımı, kullanılan renk seçenekleriyle daha da ön plana çıkıyor. Böylece Zeblaze, donanımın yanı sıra tasarım konusunda da başarılı bir iş çıkartmayı başardı. Spor ve sağlık uygulamaları konusunda oldukça fazla seçenek sunan saat, giriş ve orta segmentteki en başarılı akıllı saat modellerinden birisidir. Zeblaze Stratos, Türkiye’de 1.850 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Amazfit Bip U Pro

Amazfit-Bip-U-Pro Akıllı Saat Önerileri

Akıllı saat önerileri listemizdeki sıradaki isim son zamanlarda yükselişe geçen akıllı saat markalarından birisi olan Amazfit. Marka, Bip U Pro modeliyle de kullanıcılarından olumlu tepkiler aldı.

Öncelikle saat, oldukça şık bir tasarıma sahip. Ancak tasarım Apple Watch tasarımına biraz benziyor. Bu yüzden de bazı insanlar tarafından hoş karşılanmayabilir. Yine de sade bir tasarımı bulunan saatin şık durduğunu söyleyebiliriz.

1.43 inç bir ekrana sahip olan saat, 320×302 piksel çözünürlük sunuyor. Bunun dışında saatte 230 mAh bir batarya mevcut. Batarya kapasitesi az gibi dursa da Amazfit, saatin bataryası konusunda iddialı. Saatte gelen arama ve mesaj bildirimlerini görebiliyorsunuz. Bunun dışında saatte birçok spor ve sağlık uygulaması da mevcut. Amazfit Bip U Pro, ülkemizde 1.300 – 1.500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi Watch Lite

Mi Watch Lite, teknoloji devi Xiaomi’nin giriş seviye saatlerinden birisi. Saat, tasarımı ile Apple Watch serisine benzemektedir. Tasarımı ve özelliklerinin yanı sıra fiyatıyla ülkemizde uygun fiyata alınabilecek en iyi saatlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatına göre konuşacak olursak bu fiyattaki bir saatten üst düzey bir performans beklemek yanlış olur. Lakin kendi fiyat aralığındaki rakiplerinden ise eksik kalır bir yanı yok. Dahası, tasarımı ile onlardan bir adım daha önde olduğunu söyleyebiliriz.

Saatte günlük kullanım için müzik çalar kontrolü, telefonumu bul, zamanlayıcı gibi neredeyse her akıllı saatte olan özellikler bulunmaktadır. Sağlık ve spor kategorisinde ise kalori takibi, uyku monitörü, mesafe ölçer gibi kullanıcıların işine yarayacak temel uygulamalar da saatte yerini alıyor.Saatin eksik yanlarına bakacak olursak SIM, Wi-Fi ve hafıza kartı desteği bulunmamaktadır. Bunların dışında mikrofon ve hoparlörü olmadığı için telefon görüşmesi de yapmanız mümkün değil. Ancak bu fiyattaki bir cihaz için bu özelliklerin olmaması anormal değil. Lakin saati satın alacaksanız bunları bilmenizde fayda var. Xiaomi Mi Watch Lite, ülkemizde 2200 – 2500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

General Mobile GM Watch

General Mobile GM Watch

Listemize ülkemizde en çok tercih edilen teknoloji üreticilerinden birisi olan General Mobile’ın akıllı saati ile devam ediyoruz. Bilindiği üzere General Mobile, genel olarak fiyat/performans anlamında kullanıcılarını memnun etmeye çalışan markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, ürettiği saatte de aynı dengeyi korumaya çalıştı diyebiliriz.

Saatin oldukça şık bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz. Şirket, saatte 1.3 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. Bu ekran, TFT LCD paneli ve 240×240 piksel çözünürlüğü ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Bunun yanı sıra saatin kordonu, 48 mm olarak karşımıza çıkıyor.

General Mobile, bu saatte 300 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, yapılan testler sonucunda az kullanımda kullanıcılarına yaklaşık 10 günlük bir kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra saat, sahip olduğu uygulamalar ile kullanıcılarını oldukça memnun ediyor diyebiliriz.

Saatte müzik çalar kontrolü, arama bildirimi, telefonumu bul gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra General Mobile, saatte çok çeşitli sağlık ve spor uygulamaları kullanmayı tercih etti. Bu sayede kullanıcılar, gündelik yaşamlarından spor faaliyetlerine kadar birçok alanda saati kullanabiliyorlar.

Fiyat kısmına baktığımızda General Mobile, fiyat/performans dengesini bu üründe de başarılı bir şekilde sağladı diyebiliriz. Çünkü General Mobile GM Watch, Türkiye’de 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu fiyat etiketi de saatin kullanıcılarını ve saati almak isteyenleri oldukça memnun ediyor.

Fitbit Versa 4

Fitbit Versa 4

Fitbit, fiyat performans odaklı akıllı saat modelleriyle Türkiye’de en çok tercih edilen akıllı saat üreticilerinden birisi konumuna gelmiştir. Bu doğrultuda şirket, yakın zamanda ürettiği akıllı saat modellerinden olan Versa 4 modelini Türkiye pazarında da kullanıcılarıyla buluşturdu.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Fitbit Versa 4, kare bir ekran tasarımına sahip. Renk seçenekleri sayesinde fazlasıyla şık duran saat, uzun süreli şarj performansıyla dikkat çekiyor. Öyle ki Fitbit, saatin normal kullanımda 6 güne kadar şarj performansı sunduğunu iddia ediyor.

Hoparlör, mikrofon gibi özelliklere sahip Fitbit Versa 4; bluetooth ile telefonlarla bağlantı kurulabilmesine olanak sağlamaktadır. Bunun yanı sıra saatte çok sayıda sağlık ve spor uygulaması mevcut. Ayrıca Fitbit, günlük kullanımda kullanıcılarının yaşamlarını kolaylaştıracak çeşitli uygulamalara da saatte yer verdi. Hem tasarımıyla hem de performansıyla tam bir fiyat performans ürünü olan Fitbit Versa 4, Türkiye’de 5000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Xiaomi Redmi Watch 2 Lite

En iyi akıllı saatler - Xiaomi Redmi Watch 2 Lite

Teknoloji devi Xiaomi, yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Şirket, akıllı saat sektöründeki çalışmalarını da geliştirerek sürdürüyor. Bu kapsamda 2022 yılıyla birlikte Xiaomi tarafından üretilen yeni akıllı saat modelleri kullanıcılarıyla buluşuyor. Yenilenen özellikleriyle satışa sunulan Redmi Watch 2 Lite, kısa sürede en iyi akıllı saat listelerinde kendisine yer bulmayı başardı.Xiaomi, yeni akıllı saat modelinde artık klasikleşen Xiaomi saat tasarımını kullandı diyebiliriz. 1.55 inç ekrana sahip olan saat aynı zamanda sahip olduğu TFT LCD ekranla kullanıcılarına hizmet veriyor. Şirket, geliştirdiği tasarımda ekran tasarımına da önem verdi. Bu sayede Xiaomi, yine şık bir saat tasarımına imza atmayı başardı.

Bilindiği üzere Xiaomi, ürettiği akıllı saat modellerinde saatlerin pil performansı konusunda oldukça başarılı işler çıkartıyor. Şirket, bu doğrultuda Redmi Watch 2 Lite modelinde 262 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, ortalama kullanımda kullanıcılarına yaklaşık 5 günlük bir kullanım ömrü sunuyor. Bu süre de saatin segmenti düşünüldüğünde oldukça başarılı diyebiliriz.

Xiaomi, saatte uygulama konusunda diğer modellerinde olduğu gibi yine başarılı işler çıkartmayı başardı. Bu sayede Redmi Watch 2 Lite kullanıcıları, sağlıktan günlük kullanıma kadar birçok alanda faydalanabilecekleri uygulamalara sahipler. Bu uygulamalar içerisinde en çok ön plana çıkanları ise kandaki oksijen seviyesi ölçer ve stres seviyesi gösterimi oluyor desek yanlış olmayacaktır.

Tasarımından özelliklerine kadar birçok noktada teknoloji kullanıcılarını hayran bırakmayı başaran Xiaomi Redmi Watch 2 Lite, fiyatıyla da kullanıcılarını memnun ediyor. Xiaomi, Redmi Watch 2 Lite modelini Türkiye’de 1030 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Wiky Watch S

Wiky Watch S

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemize bir çocuk akıllı saat modeliyle devam ediyoruz. Çocuklar için üretilen akıllı saatler, son zamanlarda çok fazla tercih edilmeye başlandılar. Çünkü bu akıllı saatler, çocukların güvenliklerini belirli bir ölçüde artırıyor. Piyasada en çok tercih edilen çocuk akıllı saat modellerinin başında ise Wiky Watch S geliyor.

Saat, 1.22 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bu ekran, 240×204 piksel çözünürlüğünde çalışıyor. IPS teknolojisine sahip olan ekran, bir çocuk akıllı saati için yeterli özelliklere sahip diyebiliriz. Bunun yanı sıra saatin gücünü, 350 mAh kapasiteli bir pil sağlıyor. Bu batarya, kullanıcılarına yaklaşık 12 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Ayrıca batarya, yaklaşık 2 saatte tam kapasiteyle şarj oluyor.

Wiky Watch S, sahip olduğu mikrofon ve hoparlör sayesinde çocuklara telefon görüşmesi yapabilme imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra saatte takip, konum paylaşma, güvenli bölge gibi çeşitli güvenlik özellikleri de mevcut. SIM kartı ile çalışan saatte Wi-Fi teknolojisi bulunuyor. Ancak saatte Bluetooth teknolojisi yer almıyor. Sunmuş olduğu özelliklerle çocuklar için yeterli bir performans sunan Wiky Watch S, Türkiye’de 3300 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Xiaomi Mi Watch

akıllı saat önerileri Xiaomi-Mi-Watch

Son zamanların yükselen teknoloji devi Xiaomi, akıllı saatleriyle de piyasada adından söz ettirmeyi başarıyor. Xiaomi’nin ülkemizde satılan en iyi akıllı saatlerinden birisi Mi Watch. Ayrıca, fiyat/performans olarak alınabilecek en ideal saatlerden birisi diyebiliriz. Bu nedenle akıllı saat önerileri listemizde yer alıyor.

Saatte, 454×454 çözünürlükte 1,39 inç bir ekran bulunmaktadır. 2020 yılında satışa çıkan saatte, 16MB RAM ve 1 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Kamera, mikrofon ve hoparlörü bulunmayan saat telefon görüşmelerini desteklemiyor. Ancak saatteki uygulamalar sayesinde bildirim kontrolü, müzik çalar kontrolü gibi temel işlemleri yapabiliyorsunuz.

Saatin en ilgi çekici yanı ise spor uygulamaları oluyor. Saatte, 117 adet antrenman modu yer alıyor. Bu da saatin spor yapan insanlar için oldukça kullanışlı olmasını sağlıyor. Xiaomi Mi Watch, Türkiye’de 1.850-2.500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.TCL Alcatel Movetime MT40X

TCL Alcatel Movetime MT40X

Akıllı saat önerileri listemizde genellikle yetişkin bireylerin kullanımına uygun akıllı saat modellerine yer verdik. Bunun yanı sıra piyasada çocukların kullanımına uygun akıllı saatler de mevcut. Bu akıllı saatler, genel olarak çocuklar ve ebeveynler arasındaki iletişimi kolaylaştırabilmek adına piyasada yer edindiler. En dikkat çeken çocuk akıllı saati modellerinin başında ise TCL Alcatel Movetime MT40X geliyor.

Saat, 1.3inç büyüklüğünde ve 240×240 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Bundan dolayı saat, boyutu bakımından çocukların kullanımına oldukça uygun. Ayrıca saat, tasarım kısmında da klasik akıllı saat tasarımının yanı sıra çocuklar için daha uygun bir tasarıma sahip.

Bunun yanı sıra saatte 256 MB RAM ve 512 MB dahili depolama alanı mevcut. Bu donanımlar; çocukların mesajlaşma, navigasyon kullanımı, acil durum araması gibi temel işlemleri yapabilmelerine olanak sağlıyorlar. Bunun yanı sıra saatte 600 mAh bir batarya mevcut. Bu batarya da gündelik kullanımda 2-4 gün arasında bir kullanım ömrü sunuyor.

Çocuğunuz ile gün içerisinde iletişim halinde kalmak istiyorsanız Alcatel Movetime MT40X, iyi bir tercih olabilir. Saatin Türkiye’de mavi ve pembe renk seçenekleri mevcut. Eğer siz de çocuğunuza Movetime MT40X modelini satın almayı düşünüyorsanız Türkiye’de 2.600-2.900 TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2

Amazfit, son zamanların en popüler akıllı saat markalarından birisi olmayı başardı. Şık tasarımlı saatler üreten marka bunun dışında saatlerinde donanım konusunda da oldukça iddialı. Bu modeliyle de akıllı saat önerileri listemize dahil oluyor.

Bu modelde 1.65 inç boyutunda 348 x 442 çözünürlüğünde AMOLED bir ekran yer alıyor. Saatin ekranı oldukça iddialı diyebiliriz. 246 mAh bataryası bulunan saat, normal bir kullanımda 5-10 gün arası bir kullanım süresi sunabiliyor. Bunun dışında saatte 600 şarkıyı depolayabileceğiniz bir depolama alanı mevcut.

Amazfit OS işletim sistemi kullanılan saat, birçok özelliği destekliyor. Hoparlör ve mikrofonu bulunan saatle telefon görüşmelerinizi yapabilmeniz mümkün. Bunun dışında saatte birçok spor dalı için uygulama yer alıyor.  Saatte spor uygulamalarının yanı sıra bildirim kontrolü, kalori takibi ve müzik çalar gibi birçok akıllı saatte bulunan uygulamalar da bulunuyor. Şık tasarımı ve özellikleriyle dikkat çeken Amazfit GTS2, ülkemizde 2.400-2.900 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemize Samsung’un akıllı saat modeliyle devam ediyoruz. Her yıl yeni bir akıllı saat modeli tanıtmaya çalışan şirket, geçtiğimiz sene Galaxy Watch 5 ile teknoloji kullanıcılarının karşısına çıktı. Hem tasarım hem de donanım konusunda başarılı bir iş çıkartan Samsung, yeni akıllı saat modeliyle adından söz ettirmeyi başarıyor diyebiliriz.

Samsung, Galaxy Watch 5 serisinin modellerinde sade bir tasarım kullanmayı tercih etti. Bu modelin, 40.4 mm ve 44.4 mm olmak üzere iki tane versiyonu mevcut. Samsung, 40.4 mm versiyonda 1.2 inç Super AMOLED bir ekran kullandı. Bunun yanı sıra 44.4 mm versiyonda ise 1.4 inç büyüklüğünde Super AMOLED bir ekran yer alıyor.

Android Wear 3.5 ile gelen saatin çip seti kısmında Exynos W920 mevcut. Bunun yanı sıra Samsung, bu modelde 1.5 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı kullanmayı tercih etti. Saat, gücünü ise 410 mAh hızlı şarj destekli bir bataryadan alıyor. Böylece şirket, bir akıllı saat için fazlasıyla yeterli olan donanımları kullanıcılarına sundu.Samsung, donanım kadar sunmuş olduğu uygulamalar konusunda da iddialı. Şirket, saatte çok çeşitli sensörler kullandı. Böylece Samsung, Galaxy Watch 5 kullanıcılarına çok çeşitli sağlık uygulamaları sunuyor. Ayrıca saatte kullanıcıların günlük yaşamlarında ve spor aktivitelerinde kullanabilecekleri uygulamalar da mevcut.

Sade tasarımıyla birçok teknoloji kullanıcısının beğenisini kazanan Samsung Galaxy Watch 5, Türkiye’de 4.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei-Watch-GT-2-Pro akıllı saat önerileri

Akıllı telefonlarıyla piyasada adından söz ettiren Huawei, akıllı saat konusunda da başarılı işler çıkartıyor. Özellikle listemizde bulunan Watch GT 2 Pro ile akıllı saat sektöründe oldukça başarılı oldular.

Huawei Watch GT 2 Pro’da Kirin A1 yonga seti yer alıyor. Bunun dışında cihaz, şarkılarınızı ve bazı bilgilerinizi depolayabilmeniz amacıyla 4 GB dahili depolama alanına sahip. Cihazda, yoğun kullanımda 24 saat, az kullanımda ise 14 gün, kullanabilmenizi sağlayan hızlı şarj destekli 455 mAh batarya mevcut.

Saatin en ilgi çekici kısmı ise uygulamaları diyebiliriz. Huawei akıllı saatlerinde kendi uygulamalarını kullanmaya özen gösteriyor. Özellikle bu modellerinde TruRelax, TruSeen ve TruSleep uygulamaları ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmaktalar.

Bunlar dışında Watch GT 2 Pro, alarm gibi temel uygulamalardan tutun fırtına uyarısı uygulamasına kadar birçok uygulamaya sahip. Saat, spor kategorisinde de oldukça güçlü durumda. Saatte, 100 adet antrenman modu yer alıyor. Kısacası Watch GT 2 Pro, uygulamaları ile sizi oldukça mutlu edecek bir akıllı saat.

Huawei Watch GT 2 Pro, ülkemizde 6.200-6.800 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Fitbit Versa 3

En İyi Akıllı Saat Önerileri - Fitbit Versa 3

En iyi akıllı saat modelleri önerileri listemize Fitbit Versa 3 ile devam ediyoruz. Fitbit, bir sürede giyilebilir teknolojiler konusunda çalışmalar sürdürüyor. Şirket, bu çalışmalar kapsamında ürettiği akıllı cihazları da kullanıcılarıyla buluşturuyor. Oldukça kullanışlı özelliklere sahip olan bu cihazlar, kısa sürede teknoloji piyasasında oldukça popülerleşmeye başladılar. Fitbit Versa 3 de bu cihazlardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Bundan dolayı cihaz, listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Fitbit, ürettiği cihazlarda sunduğu özellikler kadar tasarıma da önem veriyor. Bundan dolayı Fitbit Versa 3, oldukça şık bir tasarıma sahip. Şirket, cihazda kullandığı ekran tasarımı ile cihaza farklı bir hava katmayı başardı. Saatte Always on özelliğine sahip AMOLED bir ekran mevcut. Bu ekran, kullanıcılarını performans anlamında da memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra saat, şık ve kullanışlı bir kordona sahip.

Bunun yanı sıra saat, sunduğu uygulamalar ile ön plana çıkmayı başarıyor. Saatte çağrı bildirimi, SMS bildirimi ve müzik kontrolü gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra birçok akıllı saatte yer alan spor modları, Fitbit Versa 3’de de yer alıyor. Ayrıca saat, Alexa ve Google Asistan desteği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, sesli asistan desteğinden de faydalanabiliyorlar.Son zamanların en popüler saat modellerinden olan Fitbit Versa 3, fiyatıyla da kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. Çünkü saat, Türkiye’de 3.150 – 3.500 TL fiyat aralığında satılıyor.

Amazfit GTR 3 Pro

Amazfit GTR 3 Pro

En iyi akıllı saat önerileri listemize bir başka Amazfit modeliyle devam ediyoruz. Şirket, yakın zamanda GTR 3 Pro modeliyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Saat, hem tasarım hem donanımıyla kullanıcılarının beğenisini toplamayı başardı. Bundan dolayı Amazfit GTR 3 Pro, en iyi akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Saatte 1.45 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekran mevcut. Ekran, kullanıcılarına 480×480 piksel çözünürlüğünde hizmet veriyor. Ekranın en çok öne çıkan özelliklerden birisi, sürekli açık olarak çalışıyor olabilmesi oluyor.

Amazfit, saatte 450 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, kullanıcılarına az kullanımda yaklaşık 10 gün kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra bataryanın dolum süresi ise 120 dakika olarak öne çıkıyor. Bu sayede Amazfit, batarya anlamında da kullanıcılarını memnun ediyor.

Akıllı saatin donanımı kadar sunduğu özellikler de önemli. Amazfit GTR 3 Pro, uygulama çeşitliliği bakımından da ön plana çıkıyor. Saatte müzik çalar, kalori takibi, çoklu spor modu gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra Amazfit, saatte kullanıcılarına Alexa desteğinden yaklaşık 500 şarkı depolama desteğine kadar çok çeşitli özellikler sunuyor. Amazfit GTR 3 Pro, Türkiye’de 4.000 – 5.000 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Samsung Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6

Teknoloji devi Samsung, 2023 yılında Galaxy Watch serisinin 6.serisini tanıttı. Şirket, Galaxy Watch 6 serisinin modellerinde tasarım konusunda değişikliğe gitmedi. Bunun yanı sıra şirket, donanım konusunda yaptığı değişikliklerle kullanıcılarının karşısına çıktı.

Samsung Galaxy Watch 6 modelinde 1.3 inç büyüklüğünde bir ekran kullandı. Saatin ekran çözünürlüğü 432×432 pikseldir. Bunun yanı sıra saatin ekran teknolojisi Super AMOLED’dir. Böylece Samsung, Galaxy Watch 6 modelinde kullanıcılarını memnun edecek bir ekran kullandı.

Android Wear 4.0 işletim sistemiyle kullanıcılarıyla buluşan cihazın yonga seti kısmında Exynos W930 yer alıyor. Bunun yanı sıra Samsung, saatin CPU’su olarak ARM Cortex-A55 kullanmayı tercih etti. 2 GB RAM’e sahip olan saatte 16 GB dahili depolama alanı yer almaktadır. Saat, gücünü ise 300 mAh kapasiteli bir bataryadan alıyor. Böylece Samsung, kullanıcılarına donanım konusunda oldukça iddialı bir saat sundu.

Samsung Galaxy Watch 6, Türkiye’de 6.150 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır. Saat, kendi segmentinde fiyat/performans anlamındaki en iddialı akıllı saat modellerinden birisidir.

Garmin Enduro 2

Akıllı Saat Önerileri - Garmin Enduro 2

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat modelleri önerileri listemize Garmin Enduro 2 ile devam ediyoruz. Garmin Enduro 2, Türkiye akıllı saat pazarında yer alan amiral gemisi saat modellerinden birisidir. Yani Garmin Enduro 2, üst segment akıllı saat modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.Garmin, son zamanlarda akıllı saat sektöründe adından fazlasıyla söz ettirmektedir. Şirket, bu modelde 1.4 inç büyüklüğünde 280×280 piksel çözünürlüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. Power Sapphire özelliğindeki cam, dayanıklılık konusunda oldukça iddialı.

Oldukça şık ve sportif bir tasarıma sahip olan saat, 70g ağırlığındadır. Bunun yanı sıra titanyum ve fiber takviyeli polimer gövdeden oluşan saat 10 ATM’e kadar suya dayanıklıdır. Garmin Enduro 2, sahip olduğu uygulamalar konusunda da fazlasıyla iddialı. Garmin, kullanıcılarına çeşitli spor uygulamalarından sağlık uygulamalarına kadar çok sayıda uygulama sağlamaktadır. Böylece Garmin Enduro 2, kullanıcılarının günlük yaşamlarını fazlasıyla kolaylaştırıyor. Garmin Enduro 2, Türkiye’de 36.300 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Huawei Watch Ultimate

Akıllı Saat Önerileri - Huawei Watch Ultimate

Teknoloji devi Huawei, akıllı saat pazarındaki faaliyetlerini sürekli geliştirerek sürdürmeye devam ediyor. Apple ve Samsung başta olmak üzere pazardaki rakipleriyle ciddi bir rekabet içerisinde olan şirket, son yıllarda genel olarak üst segment akıllı saat modelleri üretmeyi tercih ediyor. En iyi akıllı saat önerileri listemizde yer alan Huawei Watch Ultimate de şirketin üst segmentteki akıllı saat modellerinden birisidir.

2023 yılında tanıtılan Huawei Watch Ultimate, yeni nesil teknolojilerle donatıldı. Bunun yanı sıra Huawei, birçok akıllı saat modelinin aksine bu modelde daha yaratıcı ve özgün bir tasarım kullanmayı tercih etti. Şık ve sportif bir tasarım yaratmayı başaran şirket, bunun yanı sıra sadeliği de korumayı başardı.

1.5 inç ekrana sahip olan saat 466×466 piksel çözünürlük desteği sağlıyor. AMOLED bir ekranı bulunan saatin bataryası yaklaşık 1 saatte dolup 1 haftalık kullanım süresi sunuyor. Huawei, saatin tasarımının yanı sıra uygulama çeşitliliği konusunda da oldukça iddialı. Böylece Huawei Watch Ultimate, spordan sağlığa gün içerisinde diledikleri uygulamaları saatlerinde kolay bir şekilde kullanabiliyorlar. Teknolojinin şıklıkla buluştuğu Huawei Watch Ultimate, Türkiye’de 20.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8

Akıllı saat pazarının en güçlü şirketi olan Apple, yakın zamanda tanıtmış olduğu Watch Series 8 ile listemizde yer bulmayı başardı. Şirket, her geçen yıl akıllı saat üzerine yaptığı çalışmaları geliştiriyor. Bu kapsamda Apple kullanıcıları, üst düzey akıllı saat modellerini kullanma imkanı elde ediyorlar. Apple, 2022’de de akıllı saat pazarına Watch Series 8 ile damgasını vurmayı başardı.

Şirket, saatin tasarımı konusunda radikal değişiklikler yapmadı. Watch Series 8, klasikleşen Apple Watch tasarımı ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Bunun yanı sıra Apple, saati tasarım anlamında ön plana çıkartacak birkaç ufak detay eklemeyi tercih etti. Böylece Apple Watch Series 8, şık ve sade tasarımıyla akıllı saat pazarındaki yerini aldı.

Apple S8 çipseti ile gelen akıllı saat, 32 GB dahili depolama alanına sahip. Böylece Apple, sunmuş olduğu uygulamaların akıllı saatte sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra Apple, kullanıcılarının akıllı saatlerine müzik başta olmak üzere çeşitli verileri sıkıntı çekmeden indirmelerine olanak tanıyor.

Hem donanımıyla hem de tasarımıyla akıllı saat kullanıcılarını kendisine hayran bırakan Apple Watch Series 8, piyasadaki en güçlü akıllı saat modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Teknoloji devi Apple, yeni Watch Series modelini 10.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarına sunuyor.

Apple Watch Ultra (En İyi Akıllı Saat)

Apple Watch Ultra

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemizin son sırasında Apple’ın yeni üst düzey saati yer alıyor. Apple’ın bir süredir beklenen ve 2022 yılında tanıtmış olduğu Watch Ultra modeli, tasarımından donanımına kadar birçok özelliğiyle adından söz ettirmeyi başardı. Böylece saat, hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer buluyor.Apple, üretmiş olduğu saatlerin tasarımına büyük önem veriyor. Bu önem, Apple Watch Ultra modelinde de kendisini gösteriyor. Sportif bir tasarıma sahip olan saat, renk seçenekleriyle birlikte oldukça şık duruyor. Bunun yanı sıra Apple, bu modelin dayanıklılığı ile ön plana çıkacağını iddia ediyor. Şirket, hafif bir tasarıma sahip olan saatin sporculara uygun olarak geliştirildiğini söylüyor. Bu doğrultuda Apple Watch Ultra, 100 metre suya ve darbelere dayanıklı bir tasarıma sahip.

Bir akıllı saatin kullanılabilirliğini belirleyen en önemli unsur sahip olduğu uygulamalar oluyor diyebiliriz. Apple, bu konuda da kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başaracak. Çünkü şirket, Apple Watch Ultra ile birlikte kullanıcılarına gündelik yaşamlarında kullanabilecekleri uygulamalardan gelişmiş sağlık uygulamalarına kadar pek çok uygulama sunuyor.

Saatin donanımına baktığımızda ise Apple, bu modelde 1.92 inç büyüklüğünde Retina OLED bir ekran kullandı. Bunun yanı sıra saatte Apple S8 çip seti yer alıyor. Ayrıca Apple, bu modelde 32 GB dahili depolama alanını kullanıcılarına sunuyor.

Apple, Watch Ultra ile tasarımından donanımına her konuda iddialı bir saati kullanıcılarıyla buluşturdu. Saatin özellikleri göz önüne alındığında Apple Watch Ultra, piyasada yer alan en iyi akıllı saat modellerinin başında geliyor diyebiliriz. Apple, bu saati Türkiye’de 29.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

En İyi Akıllı Saat Önerileri: Genel Değerlendirme

Akıllı saatler, dünya genelinde en popüler giyilebilir teknolojik cihazların başında gelmektedir. Uzun süredir insanların yaşamında bulunan akıllı saatler, gelişen teknolojiyle birlikte daha işlevsel hale gelmeye başladılar. Akıllı saat üreticileri, gelişen teknolojileri yakından takip ederek bu teknolojileri saatlerine aktarmaya çalışıyorlar. Bunun sonucunda da yüksek teknolojide akıllı saat modelleri, teknoloji kullanıcılarıyla buluşuyor.

Bunun yanı sıra teknoloji kullanıcılarının akıllı saat modellerine yoğun ilgi göstermesi, akıllı saat pazarındaki üretici sayısının da artmasını sağlıyor. Artan üretici sayısı da kullanıcılar için pozitif bir etki yaratıyor. Çünkü üretici sayısının artması, piyasadaki akıllı saat modellerinin çeşitlilik kazanmasını sağlıyor. Bu çeşitlilik de fiyat kısmında kullanıcıları memnun ediyor.

Ancak çeşitlilik, bir noktada kullanıcıların akıllarını karıştırabiliyor. Çok fazla sayıda akıllı saat modelinin olması, teknoloji kullanıcılarının hangi akıllı saat modelini alacaklarına karar vermelerinde zorluk çıkartabiliyor. Bundan dolayı akıllı saat almaya karar veren kişiler, en iyi akıllı saat modeli hangisi diye merak ediyorlar.

Akıllı saat modelleri, donanımlarından sahip oldukları özelliklere kadar birçok noktada farklılık gösteriyorlar. Bu yüzden her akıllı saat kullanıcısının saatten beklediği performans farklı oluyor diyebiliriz. Bundan dolayı akıllı saat almaya karar verdiğinizde saatte yer alan uygulamalardan saatin donanımına kadar birçok noktayı araştırmanız gerekmektedir. Bu işlem de çok sayıda akıllı saat modeli için oldukça zorlayıcı olmaktadır.

Bizler de sizler için bu yazımızda en iyi akıllı saat modeli önerilerinden oluşan bir liste hazırladık. Hazırladığımız listede her bütçeye uygun performansıyla kullanıcılarını memnun eden en iyi akıllı saat modellerine yer vermeye çalıştık. Bu sayede akıllı saat almaya karar verdiğiniz zaman sizler için en iyi akıllı saat modeli hangisi diye saatlerce arama yapmanıza gerek kalmayacak. Sizler de listemizdeki akıllı saat modellerini inceleyerek sizler için en iyi akıllı saat modelini kolaylıkla bulabilirsiniz. Her segmentten modele yer vermeye çalıştığımız en iyi akıllı saat önerileri listemiz burada sona eriyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.


“Akıllı Saat Önerileri – Eylül 2023” üzerine 2 yorum

  1. Telefonların özelliklerini sallamışsınız bende TCL Alcatel Movetime MT40X var şarjı 1 günü cıkarmıyor hiç konuşmadan dahi

  2. Yasli sagir bir kadin icin sadece acil durumlarda ulasabilecegi goruntulu buyuk ekran akilli saatlerden hangisini almaliyim.Baska ozellik istemeyen.tsk

Yorumlar kapalı.