Akıllı Saat Önerileri – Ocak 2022

En çok kullanılan giyilebilir teknolojik cihaz ise şüphesiz akıllı saatlerdir. Piyasadaki akıllı saatleri tanıtmak ve kullanıcılarımıza rehber olması için hazırladığımız akıllı saat önerileri listesi sizlerle!Teknoloji son zamanlarda hayatımızın her alanına girmeye başladı. Öyle ki günlük yaşantımızın parçaları olan gözlüklerden ayakkabılara kadar neredeyse her şeyin akıllısı üretilmeye başlandı. Özellikle son zamanlarda birçok markanın piyasaya çıkmasıyla birlikte akıllı saatlere olan ilgi artmış durumda.

Sizler de akıllı saat almak istiyorsanız lakin hangisinin sizin için uygun olduğuna emin olamıyorsanız, hazırladığımız akıllı saat önerileri listesi tam size göre!

Eğer farklı giyilebilir teknoloji ürünleri arıyorsanız diğer listelerimize de göz atabilirsiniz.

Haylou Solar LS05 (En Ucuz Akıllı Saat)

Haylou-Solar-LS05

2020 yılında satışa sunulan Haylou Solar LS05 ülkemizde performansıyla memnun bırakacak en ucuz akıllı saat modellerinin başında geliyor. Saat, hem şık tasarımı hem de uygun fiyatı sebebiyle Türkiye’de oldukça fazla tercih ediliyor.

Haylou Solar LS05 oldukça sade ve şık duran bir tasarıma sahip. Saatte 1,28 inç TFT LCD bir ekran bulunuyor. Bu fiyat aralığındaki akıllı saatler genellikle suya dayanıklı değil. Ancak Haylou Solar LS05, hem suya hem de toza dayanıklı.

Saate kamera, mikrofon ve hoparlör bulunmuyor. Bundan dolayı saat ile telefon görüşmelerini yapmak mümkün değil. Ancak saatle telefonunuzdaki bildirimleri görüntüleme, gelen çağrıları yanıtlama, SMS görüntüleme ve müzik çalar kontrolü gibi temel işlemleri yapabiliyorsunuz.

Bunlar dışında saatteki uygulamalar sayesinde kalori takibi, kronometre, mesafe ölçer ve spor modu gibi özelliklerden yararlanabiliyorsunuz.

Haylou Solar LS05, Türkiye’de 270-300 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Türkiye’de bu fiyat aralığında birçok akıllı saat modeli bulunuyor. Ancak Haylou Solar LS05, hem özellikleriyle hem de tasarımıyla diğer modellerin önüne geçiyor ve akıllı saat önerileri listemizin ilk tavsiyesi oluyor.

Imilab KW66

Imilab-KW66

Imilab KW66, ülkemizdeki en uygun fiyatlı akıllı saatlerin başında geliyor. Saat fiyatına göre bulundurduğu özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Saat oldukça klasik ve sade bir tasarıma sahip. Bu fiyat aralığındaki saatler genellikle güzel bir tasarıma sahip değil. Ancak Imilab KW66, tasarımıyla çoğu kişiyi memnun edecektir.

Saatte 1.28 inç HD bir ekran mevcut. Bunun yanı sıra saatin 340 mAh bir bataryası var. Bu batarya bu fiyat aralığındaki bir saat için gayet yeterli.

Tabii ki akıllı saatlerde insanlar donanımdan çok özelliklere bakıyorlar. Saatte 13 tane spor modu bulunuyor. Bunun dışında saatin kalp atış hızı izleme, nabız ölçme gibi temel özellikleri de var. Ancak sesli görüşme yapamıyorsunuz. Bu da giriş seviyesi bir akıllı saat için gayet normal bir durum.

Imilab KW66, ülkemizde 430-500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Vestel Akıllı Saat

Vestel Akıllı Saat

Vestel’in ürünü ile akıllı saat önerileri listemize devam ediyoruz. Saatin oldukça şık bir tasarımı bulunuyor. Donanım kısmına bakacak olursak fiyatına göre sizi oldukça memnun edecek bir donanıma sahip diyebiliriz.

Saat, 1.3 inç ekrana sahip. Ayrıca saatte NRF52840 işlemci, 64 MB RAM ve 210 mAh batarya bulunmaktadır. Üstelik, suya dayanıklılık belgesi de var.

Cihazın uygulamalarına bakacak olursak gelen çağrı bildirimi, müzik çalar kontrolü, telefonumu bul gibi özellikleri görüyoruz. Sağlık ve spor kategorisinde ise kalori takibi, su tüketimi takibi, uyku monitörü, mesafe ölçer uygulamaları yer alıyor. Fakat, Vestel Akıllı Saat’te Wi-Fi ve SIM desteği bulunmuyor. Ancak bu fiyattaki bir saatte bu özelliklerin bulunmaması çok normaldir.

Vestel Akıllı Saat, ülkemizde 550-650 TL aralığındaki fiyatlara satılmaktadır. Üstelik, özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda Vestel Akıllı Saat’in 750-850 TL aralığındaki saatlerden hiçbir farkı olmadığını söyleyebiliriz.

Reeder S1 Max

Reeder, 2021 yılında yeni akıllı saatini piyasaya sürdü. S1 Max, tasarım anlamında çok fazla eleştirildi. Ancak saatin özellikleri fiyatına göre oldukça iyi seviyede.

1.3 inç ekranı bulunan saatte TFT LCD ekran kullanılıyor. 240×240 çözünürlük sunan saatin ekranı, fiyatına göre gayet ideal diyebiliriz. Saatte Nordic Nrf52832 işlemcinin yanı sıra 260 mAh batarya bulunuyor. Bu fiyat aralığındaki bir akıllı saat için bu donanımlar gayet yeterli.

Saatte kameranın yanı sıra mikrofon ve hoparlör de bulunmuyor. Bunun için saatle telefon görüşmesi yapmanız mümkün değil.

Saat daha çok bildirim kontrolü, spor modu ve müzik çalar kontrolü gibi temel özellikleri bulunduruyor. Fakat zaten bu fiyattaki bir saatten daha fazlasını beklemek mümkün değil.

Altın ve siyah renk seçenekleri bulunan Reeder S1 Max, ülkemizde 580-700TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Amazfit Bip U Pro

Amazfit-Bip-U-Pro Akıllı Saat Önerileri

Akıllı saat önerileri listemizdeki sıradaki isim son zamanlarda yükselişe geçen akıllı saat markalarından birisi olan Amazfit. Marka, Bip U Pro modeliyle de kullanıcılarından olumlu tepkiler aldı.

Öncelikle saat, oldukça şık bir tasarıma sahip. Ancak tasarım Apple Watch tasarımına biraz benziyor. Bu yüzden de bazı insanlar tarafından hoş karşılanmayabilir. Yine de sade bir tasarımı bulunan saatin şık durduğunu söyleyebiliriz.

1.43 inç bir ekrana sahip olan saat, 320×302 piksel çözünürlük sunuyor. Bunun dışında saatte 230 mAh bir batarya mevcut. Batarya kapasitesi az gibi dursa da Amazfit, saatin bataryası konusunda iddialı.

Saatte gelen arama ve mesaj bildirimlerini görebiliyorsunuz. Bunun dışında saatte birçok spor ve sağlık uygulaması da mevcut.

Amazfit Bip U Pro, ülkemizde 650-750 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Honor Watch Magic

Honor Watch Magic, oldukça şık tasarımıyla insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Saatin 1.2 inç boyunda bir ekranı bulunuyor. Ekranı diğer akıllı saatlere göre biraz küçük olsa da tasarımı ve uygun fiyatıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.Saatte ARM Cortex-M4 yonga seti yer alıyor. 16 MB RAM ve 128 MB dahili depolama alanı bulunan saatin 178 mAh bataryası bulunuyor. Saatin donanımları rakiplerine göre zayıf kalıyor gibi gözükse de bu fiyat aralığındaki bir saat için oldukça yeterli.

Saatin kullanıcılarına sunduğu özellikleri inceleyecek olursak telefon görüşmesi, mesaj yanıtlama gibi işlemlerinizi yapamadığımızı görüyoruz. Honor Watch Magic, kullanıcılarına daha çok spor ve günlük yaşamda kullanılabilecekleri uygulamaları sunuyor.

Şık tasarımı ile akıllı saat önerileri listemize girmeye hak kazanan Honor Watch Magic, ülkemizde 740-850 TL fiyat aralığında satılıyor.

Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi Watch Lite

Mi Watch Lite, teknoloji devi Xiaomi’nin giriş seviye saatlerinden birisi. Saat, tasarımı ile Apple Watch serisine benzemektedir. Tasarımı ve özelliklerinin yanı sıra fiyatıyla ülkemizde uygun fiyata alınabilecek en iyi saatlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatına göre konuşacak olursak bu fiyattaki bir saatten üst düzey bir performans beklemek yanlış olur. Lakin kendi fiyat aralığındaki rakiplerinden ise eksik kalır bir yanı yok. Dahası, tasarımı ile onlardan bir adım daha önde olduğunu söyleyebiliriz.

Saatte günlük kullanım için müzik çalar kontrolü, telefonumu bul, zamanlayıcı gibi neredeyse her akıllı saatte olan özellikler bulunmaktadır. Sağlık ve spor kategorisinde ise kalori takibi, uyku monitörü, mesafe ölçer gibi kullanıcıların işine yarayacak temel uygulamalar da saatte yerini alıyor.

Saatin eksik yanlarına bakacak olursak SIM, Wi-Fi ve hafıza kartı desteği bulunmamaktadır. Bunların dışında mikrofon ve hoparlörü olmadığı için telefon görüşmesi de yapmanız mümkün değil. Ancak bu fiyattaki bir cihaz için bu özelliklerin olmaması anormal değil. Lakin saati satın alacaksanız bunları bilmenizde fayda var.

Xiaomi Mi Watch Lite, ülkemizde 780-900 TL fiyat aralığında satılmaktadır

Xiaomi Mi Watch

akıllı saat önerileri Xiaomi-Mi-Watch

Son zamanların yükselen teknoloji devi Xiaomi, akıllı saatleriyle de piyasada adından söz ettirmeyi başarıyor. Xiaomi’nin ülkemizde satılan en iyi akıllı saatlerinden birisi Mi Watch. Ayrıca, fiyat/performans olarak alınabilecek en ideal saatlerden birisi diyebiliriz. Bu nedenle akıllı saat önerileri listemizde yer alıyor.

Saatte, 454×454 çözünürlükte 1,39 inç bir ekran bulunmaktadır. 2020 yılında satışa çıkan saatte, 16MB RAM ve 1 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Kamera, mikrofon ve hoparlörü bulunmayan saat telefon görüşmelerini desteklemiyor. Ancak saatteki uygulamalar sayesinde bildirim kontrolü, müzik çalar kontrolü gibi temel işlemleri yapabiliyorsunuz.

Saatin en ilgi çekici yanı ise spor uygulamaları oluyor. Saatte, 117 adet antrenman modu yer alıyor. Bu da saatin spor yapan insanlar için oldukça kullanışlı olmasını sağlıyor.

Xiaomi Mi Watch, Türkiye’de 1.000-1.100 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Huawei Watch Fit

akıllı saat önerileri

Son zamanların popüler teknoloji markalarından birisi de Huawei’dir. Akıllı saat önerileri listemizde ünlü teknoloji şirketinin sportif bir görünümü olan akıllı saati Huawei Watch Fit’e de yer veriyoruz. Tasarımıyla gözleri üstüne çeken saat donanım anlamında da fiyatına göre kullanıcıları tatmin edecektir.

Cihazda GPS, kalp ritmi ölçme ve uyku takibi özellikleri bulunmaktadır. Fakat, saatin en eksik olduğu nokta sesli görüşme özelliğinin bulunmamasıdır.

Cihaz Bluetooth 5.0 ile desteklenmektedir. Saatte, 4 GB depolama alanı ve 180 mAh bataraya mevcuttur. Yaklaşık 350-500 şarkıyı cihaza kayıt edebilirsiniz.

Pembe, siyah, turuncu ve yeşil seçenekleri mevcut olan saati, 1100-1250 TL arasına satın alabilirsiniz.

TCL Alcatel Movetime MT40X

TCL Alcatel Movetime MT40X

Akıllı saat önerileri listemizde genellikle yetişkin bireylerin kullanımına uygun akıllı saat modellerine yer verdik. Bunun yanı sıra piyasada çocukların kullanımına uygun akıllı saatler de mevcut. Bu akıllı saatler, genel olarak çocuklar ve ebeveynler arasındaki iletişimi kolaylaştırabilmek adına piyasada yer edindiler. En dikkat çeken çocuk akıllı saati modellerinin başında ise TCL Alcatel Movetime MT40X geliyor.

Saat, 1.3inç büyüklüğünde ve 240×240 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Bundan dolayı saat, boyutu bakımından çocukların kullanımına oldukça uygun. Ayrıca saat, tasarım kısmında da klasik akıllı saat tasarımının yanı sıra çocuklar için daha uygun bir tasarıma sahip.

Bunun yanı sıra saatte 256 MB RAM ve 512 MB dahili depolama alanı mevcut. Bu donanımlar; çocukların mesajlaşma, navigasyon kullanımı, acil durum araması gibi temel işlemleri yapabilmelerine olanak sağlıyorlar. Bunun yanı sıra saatte 600 mAh bir batarya mevcut. Bu batarya da gündelik kullanımda 2-4 gün arasında bir kullanım ömrü sunuyor.

Çocuğunuz ile gün içerisinde iletişim halinde kalmak istiyorsanız Alcatel Movetime MT40X, iyi bir tercih olabilir. Saatin Türkiye’de mavi ve pembe renk seçenekleri mevcut. Eğer siz de çocuğunuza Movetime MT40X modelini satın almayı düşünüyorsanız Türkiye’de 1350-1600 TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2

Amazfit, son zamanların en popüler akıllı saat markalarından birisi olmayı başardı. Şık tasarımlı saatler üreten marka bunun dışında saatlerinde donanım konusunda da oldukça iddialı. Bu modeliyle de akıllı saat önerileri listemize dahil oluyor.

Bu modelde 1.65 inç boyutunda 348 x 442 çözünürlüğünde AMOLED bir ekran yer alıyor. Saatin ekranı oldukça iddialı diyebiliriz.

246 mAh bataryası bulunan saat, normal bir kullanımda 5-10 gün arası bir kullanım süresi sunabiliyor. Bunun dışında saatte 600 şarkıyı depolayabileceğiniz bir depolama alanı mevcut.

Amazfit OS işletim sistemi kullanılan saat, birçok özelliği destekliyor. Hoparlör ve mikrofonu bulunan saatle telefon görüşmelerinizi yapabilmeniz mümkün.

Bunun dışında saatte birçok spor dalı için uygulama yer alıyor.  Saatte spor uygulamalarının yanı sıra bildirim kontrolü, kalori takibi ve müzik çalar gibi birçok akıllı saatte bulunan uygulamalar da bulunuyor.

Şık tasarımı ve özellikleriyle dikkat çeken Amazfit GTS2, ülkemizde 1750-1900 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Zeblaze Thor 5 Pro

Zeblaze-Thor-5-Pro

Akıllı saat önerileri listemizde, Türkiye’de yeni satılmaya başlanan saatlerden Zeblaze Thor 5 Pro da yer alıyor. Saatte, 1.6 inç büyüklüğünde 320×320 piksel çözünürlüğünde bir ekran mevcut.

Bunun dışında saatin işlemci kısmında ARM Cortex-A53 yer alırken işlemciyi destekleyen 3 GB RAM bulunuyor. 800 mAh bir bataryaya sahip olan saat, az kullanımda 5 güne kadar kullanım süresi sunuyor.

Saatin video kaydetme, müzik depolama gibi özellikleri mevcut. Bu yüzden de kullanıcıların deneyimini geliştirmek için saatte 32 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Saatin özelliklerine bakacak olursak saatte müzik çalar, spor modları, kalori takibi gibi birçok özellik mevcut. Bunun dışında Zeblaze Thor 5 Pro, videolu görüşme ve web tarayıcı desteği özellikleriyle dikkat çekiyor.

Özellikleriyle dikkat çeken saat, Türkiye’de 1900 – 2200 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Oppo Watch

Son zamanlarda en popüler akıllı saatlerden birisi de Oppo Watch oldu. Apple ve Samsung gibi rakiplerinin akıllı saatleriyle yarışabilecek düzeyde bir akıllı saat üreten Oppo, saati biraz daha uygun fiyata satarak piyasada adından söz ettirmeyi başardı.

Oppo Watch, Qualcomm Snapdragon Wear 3100 yonga seti ve Apollo 3 işlemci ile kullanıcılarını karşılıyor. Bunun dışında saatte 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı bulunması saati ilgi çekici kılan unsurların başında geliyor.

430 mAh bataryası bulunan saat, hızlı şarj özelliği ile 15 dakika şarj ile neredeyse %50 batarya kapasitesi vadediyor.

Saatte, çağrı yanıtlama, hızlı yanıt, müzik çalar kontrolü gibi temel özelliklerin yanı sıra uygulama yükleyebilme özelliği de mevcut. Belirli kapasitedeki uygulamalar ile saatinizi istediğiniz gibi özelleştirmeniz mümkün.

Bunun dışında neredeyse her akıllı saatte bulunan kalori takibi, uyku monitörü, akıllı spor modu gibi özellikler bu saatte de mevcut.

Oppo Watch, Apple Watch ve Samsung Galaxy Watch 3 gibi rakiplerinde bulunan neredeyse tüm özelliklere sahip. Ancak Oppo, fiyat politikası gereği saati Türkiye’de 1900-2000 TL fiyat aralığında satmaktadır. Bu da saatin özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda ve rakip saatlerin satış fiyatını incelediğimizde gayet iyi bir fiyat aralığı diyebiliriz.

Ayrıca saatte Android Wear işletim sistemi mevcut. Bu da Oppo’nun kullanıcılarına stabil ve birçok özellik bulunduran bir akıllı saat sunmalarını sağlıyor.

Kısacası Oppo Watch, donanım, tasarım ve yazılım gibi konularda rakipleriyle aynı seviyede diyebiliriz. Ancak saatin biraz daha uygun fiyatla satılması, saati akıllı saat kullanıcıları için rakiplerinin önüne çıkartıyor.

Fitbit Versa 3

En İyi Akıllı Saat Önerileri - Fitbit Versa 3

En iyi akıllı saat modelleri önerileri listemize Fitbit Versa 3 ile devam ediyoruz. Fitbit, bir sürede giyilebilir teknolojiler konusunda çalışmalar sürdürüyor. Şirket, bu çalışmalar kapsamında ürettiği akıllı cihazları da kullanıcılarıyla buluşturuyor. Oldukça kullanışlı özelliklere sahip olan bu cihazlar, kısa sürede teknoloji piyasasında oldukça popülerleşmeye başladılar. Fitbit Versa 3 de bu cihazlardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Bundan dolayı cihaz, listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Fitbit, ürettiği cihazlarda sunduğu özellikler kadar tasarıma da önem veriyor. Bundan dolayı Fitbit Versa 3, oldukça şık bir tasarıma sahip. Şirket, cihazda kullandığı ekran tasarımı ile cihaza farklı bir hava katmayı başardı. Saatte Always on özelliğine sahip AMOLED bir ekran mevcut. Bu ekran, kullanıcılarını performans anlamında da memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra saat, şık ve kullanışlı bir kordona sahip.Bunun yanı sıra saat, sunduğu uygulamalar ile ön plana çıkmayı başarıyor. Saatte çağrı bildirimi, SMS bildirimi ve müzik kontrolü gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra birçok akıllı saatte yer alan spor modları, Fitbit Versa 3’de de yer alıyor. Ayrıca saat, Alexa ve Google Asistan desteği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, sesli asistan desteğinden de faydalanabiliyorlar.

Son zamanların en popüler saat modellerinden olan Fitbit Versa 3, fiyatıyla da kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. Çünkü saat, Türkiye’de 2100 – 2400 TL fiyat aralığında satılıyor.

Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei-Watch-GT-2-Pro akıllı saat önerileri

Akıllı telefonlarıyla piyasada adından söz ettiren Huawei, akıllı saat konusunda da başarılı işler çıkartıyor. Özellikle listemizde bulunan Watch GT 2 Pro ile akıllı saat sektöründe oldukça başarılı oldular.

Huawei Watch GT 2 Pro’da Kirin A1 yonga seti yer alıyor. Bunun dışında cihaz, şarkılarınızı ve bazı bilgilerinizi depolayabilmeniz amacıyla 4 GB dahili depolama alanına sahip. Cihazda, yoğun kullanımda 24 saat, az kullanımda ise 14 gün, kullanabilmenizi sağlayan hızlı şarj destekli 455 mAh batarya mevcut.

Saatin en ilgi çekici kısmı ise uygulamaları diyebiliriz. Huawei akıllı saatlerinde kendi uygulamalarını kullanmaya özen gösteriyor. Özellikle bu modellerinde TruRelax, TruSeen ve TruSleep uygulamaları ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmaktalar.

Bunlar dışında Watch GT 2 Pro, alarm gibi temel uygulamalardan tutun fırtına uyarısı uygulamasına kadar birçok uygulamaya sahip. Saat, spor kategorisinde de oldukça güçlü durumda. Saatte, 100 adet antrenman modu yer alıyor. Kısacası Watch GT 2 Pro, uygulamaları ile sizi oldukça mutlu edecek bir akıllı saat.

Huawei Watch GT 2 Pro, ülkemizde 2300-2500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Amazfit GTR 3 Pro

Amazfit GTR 3 Pro

Listemize bir başka Amazfit modeliyle devam ediyoruz. Şirket, yakın zamanda GTR 3 Pro modeliyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Saat, hem tasarım hem donanımıyla kullanıcılarının beğenisini toplamayı başardı. Bundan dolayı Amazfit GTR 3 Pro, en iyi akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Saatte 1.45 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekran mevcut. Ekran, kullanıcılarına 480×480 piksel çözünürlüğünde hizmet veriyor. Ekranın en çok öne çıkan özelliklerden birisi, sürekli açık olarak çalışıyor olabilmesi oluyor.

Amazfit, saatte 450 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, kullanıcılarına az kullanımda yaklaşık 10 gün kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra bataryanın dolum süresi ise 120 dakika olarak öne çıkıyor. Bu sayede Amazfit, batarya anlamında da kullanıcılarını memnun ediyor.

Akıllı saatin donanımı kadar sunduğu özellikler de önemli. Amazfit GTR 3 Pro, uygulama çeşitliliği bakımından da ön plana çıkıyor. Saatte müzik çalar, kalori takibi, çoklu spor modu gibi temel özellikler mevcut. Bunun yanı sıra Amazfit, saatte kullanıcılarına Alexa desteğinden yaklaşık 500 şarkı depolama desteğine kadar çok çeşitli özellikler sunuyor.

Amazfit GTR 3 Pro, Türkiye’de 2400 – 2700 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Samsung Galaxy Watch 4 (En İyi Akıllı Saat)

Galaxy-Watch-4

Teknoloji devi Samsung, yeni modeliyle en iyi akıllı saat önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Samsung hayranları başta olmak üzere çoğu teknoloji meraklısı, uzun zamandır Galaxy Watch 4’ün piyasaya çıkmasını bekliyorlardı. Samsung, hayranlarını daha fazla bekletmeden saati geçtiğimiz günlerde dünya geneli satışa çıkartmaya başladı.

Şirket, saatin 1.2 ve 1.4 inç ekrana sahip iki modelini satışa çıkarttı. İki model arasında donanımsal olarak bir fark yok. Fakat 1.2 inç ekrana sahip model 42 mm kordona sahipken 1.4 inç ekrana sahip olan model 46 mm kordona sahip. Yani 1.2 inç ekrana sahip olan model, bileği ince kişiler için daha uygun diyebiliriz.

Bunun dışında Samsung, saatin yonga seti kısmında Exynos W920 kullanmayı tercih etti. Saatin işlemci kısmında ise ARM Cortex-A55 bulunuyorken grafik işlemcisi kısmında ise Mali-G68 mevcut.

Samsung, donanım anlamında güçlü bir saat yaratmayı hedefledi diyebiliriz. Çünkü saatte, güçlü işlemcilerin yanı sıra 1.5 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı mevcut. Bunlar da saati, günümüzde en güçlü donanıma sahip akıllı saatlerden birisi yapıyor.

361 mAh bataryaya sahip olan saat, ortalama 40 saat kullanım ömrü sunuyor. Bu süre de günümüzdeki akıllı saatler için ideal diyebiliriz.

Akıllı saatlerde donanım özellikleri kadar saatin uygulamaları da önem taşıyor. Samsung, bu konuda da donanım kısmında olduğu kadar iddialı. Saatte birçok spor ve sağlık uygulaması mevcut. Bunun dışında saatte Spotify, Strava gibi kullanıcıların ilgisini çekecek uygulamalar da yüklü olarak geliyor. Ayrıca yeni işletim sistemi sayesinde Wear OS uygulamalarını da destekliyor.

Samsung, Galaxy Watch 4 modellerini Türkiye’de 2.799-3.000 TL fiyat aralığında satışa çıkarttı.

Huawei Watch 3 Pro

huawei-watch-3 Akıllı Saat Önerileri

Huawei, son zamanların en iddialı akıllı saat modellerinden birisiyle teknoloji gündemine oturmayı başardı. İddialı donanım ve tasarımıyla dikkat çeken Watch 3 Pro, fiyatıyla da dikkat çekmeyi başarıyor.Şirket, saatte 1.43 inç boyutunda AMOLED bir ekran kullanmayı tercih etti. Bunun dışında Huawei, HarmonyOS işletim sistemini kullandığı saatte 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı kullandı.

Huawei, saatin en çok kullanım ömrü konusunda iddialı diyebiliriz. Çünkü saatte 790 mAh batarya mevcut. Bu batarya da saatin kullanıcılarına, yaklaşık 120 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor.

Saatte birçok spor ve sağlık uygulaması yer alıyor. Bunun dışında Huawei, saatte çoğunlukla kendi geliştirdiği uygulamaları kullanmayı tercih etti. Gelen çağrıları cevaplama, mesaj cevaplama gibi temel özelliklere sahip olan saat, vücut ateşini ölçme özelliğine de sahip.

Özellikleri ve tasarımıyla kendisine hayran bırakan Huawei Watch 3 Pro, fiyatıyla ise akıllı saat kullanıcılarını üzüyor. Çünkü Huawei, saatin Türkiye’de 5.700 TL’den başlayan fiyatlarla satılacağını açıkladı.

Apple Watch Seri 7

Apple Watch Seri 7

Apple, yeni akıllı saat modeliyle bir kez daha listemizde yer almayı başardı. Watch Seri 7, 2021 yılının ekim ayının ortalarında kullanıcılarıyla buluştu.

Apple, Watch Seri 7’de tasarım olarak Watch Seri 6’ya göre çok büyük değişiklikler yaptı diyemeyiz. Saatin tasarımında en çok dikkat çeken nokta ekran kısmı oluyor. Çünkü Apple, Watch Seri 7 ile birlikte kullanıcılarını daha geniş kullanım alanına sahip bir ekranla buluşturdu.

Ayrıca Apple, saatin en dayanıklı Apple Watch modeli olacağını söylüyor. Çünkü Apple Watch Seri 7, yapılan testlere göre toz ve suyun dışında çatlamaya da dayanıklı. Bundan dolayı Apple, saatin dayanıklılığı konusunda oldukça iddialı.

Saatte Apple S7 yonga seti mevcut. Ayrıca Apple, Watch Seri 7’de kullanıcılarına 32 GB kapasiteli bir dahili depolama alanı sunuyor. WatchOS 8 ile birlikte gelecek olan saat, hem donanımıyla hem de içerdiği özelliklerle kullanıcılarını memnun ediyor.

Apple, saatte gelişmiş sensörlerin bulunduğunu belirtiyor. Bu sayede kullanıcılar, kandaki oksijen ve kalp ölçümü dışında diledikleri zaman EKG çekebilecekler. Bunun dışında saat, artık klasikleşen uyku takibi, kalori takibi gibi özelliklere de sahip.

Şirket, saatin şarj performansının %33 oranında iyileştirildiğini söylüyor. Böylece Apple Watch Seri 7, 45 dakikada %0’dan %80’e ulaşıyor.

Apple Watch Seri 7 modelleri, Türkiye’de 6000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Garmin Venu 2

En İyi Akıllı Saat Önerileri - Garmin Venu 2

En iyi akıllı saat önerileri listemizin son sırasında son zamanların bir diğer yükselen saat modellerinden Garmin Venu 2 yer alıyor. Garmin, uzun süredir kullanıcılarına hizmet veren bir teknoloji şirketi olarak biliniyor. Şirket, son yıllarda giyilebilir teknolojik cihazlar üzerinde de çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar, teknoloji kullanıcılarını oldukça memnun ediyor. Çünkü şirket, yüksek kalitede teknolojik ürünler üretmeyi başarıyor.

Garmin Venu 2 de bu ürünlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, bu modelde yarattığı tasarım ve sunduğu özellikler ile adından fazlasıyla söz ettirmeyi başardı. Saatte 416×416 çözünürlüğünde çalışan 1.3 inç bir ekran mevcut. Şirket, bu ekranda AMOLED ekran teknolojisini kullanmayı tercih etti.

Bunun yanı sıra saat, kullanıcılarına çeşitli uygulamalar sunuyor. Saatte neredeyse her akıllı saatte bulunan akıllı bildirim, müzik oynatıcısı ve spor modları gibi uygulamalar mevcut. Bunun yanı sıra şirket, Venu 2 modelinde kendi akıllı saatlerine özel geliştirdiği uygulamaları da kullanıcılarına sunuyor. Saatin ön plana çıkan bir diğer özelliği de NFC desteği oluyor.

Saat, sahip olduğu çeşitli özellikler ile kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Bundan dolayı Garmin Venu 2, son zamanların en başarılı akıllı saat modellerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Saatin fiyatı ise bazı teknoloji kullanıcılarını üzüyor. Çünkü Garmin Venu 2, Türkiye’de 7000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.


Akıllı saat önerileri listemiz burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz akıllı saatleri aşağıdaki yorum bölümünden önerebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, teknoloji ile ilgili araştırmalar yapmayı seven, oyun ve spor tutkunu bir uluslararası girişimcilik öğrencisi.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.