Robot Süpürge Önerileri: Hangisini Almalıyım? – 2023

Hem evinin sürekli temiz olmasını isteyenler hem de zamandan ve güçten kaybetmemek isteyenler için robot süpürgeler birçok avantaj sağlıyor. Piyasada birçok model bulunuyor ve bu kafa karıştırıcı olabiliyor. Sizler için öne çıkan modellerden oluşan bir robot süpürge önerileri listesi hazırladık. İşte karşınızda en iyi robot süpürge tavsiye listemiz!

En İyi Robot Süpürge Önerileri

Yoğun hayat temposuna sahip insanlar için en etkili modern yaşam çözümlerinden biri olan robot süpürgeler pek çok kullanıcının temizlik ihtiyacını etkin bir şekilde karşılıyor. Ancak robot süpürge alırken dikkat edebileceğiniz bazı kriterler bulunuyor.

Bunlardan en önemlisi süpürgenin emiş gücü. Özellikle evinde evcil hayvan olan kullanıcılar daha yüksek emiş güçlü cihazlara yönelmekte. Çok daha gelişmiş olan bazı cihazlar kullandıkları algoritmalar sayesinde eviniz için en iyi haritalandırmayı mümkün kılabiliyor.

Bunun haricinde cihazın şarjı ve sesi de önemi faktörler arasında yer alıyor. Ayrıca çoğu cihaz yüksek yerlerden düşmemek için programlanmış durumda. Şimdi birlikte en iyi robot süpürgelerin özelliklerine yakından bakalım.

Vestel V-Bot

robot süpürge önerileri: Vestel V-Bot
Fiyat2.850 TL
Şarj Süresi
Çalışma Süresi80 dakika
Haritalama
MopYok

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi robot süpürge önerileri listemizin ilk sırasında Vestel V-Bot yer alıyor. Yerli teknoloji üreticilerinden olan Vestel, bir süredir robot süpürge sektöründe de kullanıcılarına hizmet veriyor. Şirket, bu kategoride temel olarak ürettiği fiyat/performans odaklı ürünlerle kullanıcılarına hizmet vermeye çalışıyor.

Vestel V-Bot da bu doğrultuda üretilen robot süpürge modellerinden birisidir. Giriş segmenti için üretilen robot süpürgede 3 adet mod bulunmaktadır. Otomatik şarj, düşme engelleyici sensör ve kızılötesi kumanda özelliklerine sahip olan robot kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra robotta mop özelliği bulunmamaktadır.

Eufy RoboVac 35C

RoboVac 35C
RoboVac 35C
Fiyat9.200 TL
Şarj Süresi6 saat
Çalışma Süresi100 dakika
HaritalamaYok
MopYok

Süper ince olan RoboVac 35C, döşemelerin ve halıların tüm kir, toz ve kırıntılardan kurtulmasını sağlamak amacıyla üç noktalı temizlik sistemi ve üçlü filtre mekanizması ile çalışıyor. BoostIQ teknolojisi ile çalışan süpürge 1500Pa’ya kadar emiş gücüne sahip.

Yerleşik Wi-Fi özelliği sayesinde tüm temizlik ihtiyaçlarınızı akıllı cihazınızdan ayarlamanız mümkün. 0.6 litrelik toz haznesi cihazın boşaltma sıklığını azaltmak için tasarlanmış. Ayrıca yüksek yerlerden düşmemek için kaliteli sensörler kullanan RoboVac oldukça sessiz bir temizlik deneyimi sağlıyor.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

robot süpürge önerileri: Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Mop-Pro
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro
Fiyat9.900 TL
Şarj Süresi4 saat
Çalışma Süresi110 dakika
HaritalamaVar
MopVar

En iyi robot süpürge tavsiye listemize 2100Pa’lık emiş gücü ile giren Mi Robot, derinlemesine temizlik sağlıyor. Kullandığı farklı sensörler ile çalıştığı alanı kaydeden ve haritalayan akıllı robot süpürge, iki santimetreye kadar olan engellere takılmadan etkili bir temizlik performansı sunabiliyor.

Süpürgenin birlikte çalıştığı akıllı uygulaması sayesinde belirlenen alanların temizliği, saatleri ve hatta modu gibi birçok opsiyon ayarlanabilir. Toz kapasitesi 0,5 litre olan cihazın ağırlığı ise 6 kg. Buna ek olarak cihazda bir mop bulunduğunu da belirtmek gerek. Yani ürün süpürge ile birlikte silme işlemini de gerçekleştiriyor.

Viomi V3 Vacuum Cleaner

robot süpürge önerileri
Viomi V3 Vacuum Cleaner
Fiyat8.400 TL
Şarj Süresi6 saat
Çalışma Süresi150 dakika
HaritalamaVar
MopYok

Xiaomi’den Viomi V3 akıllı süpürge, moplamanın avantajlarını da bünyesinde bulundurarak evinizi en iyi şekilde temizlemeyi amaçlıyor. Tüm odayı tarayan cihaz, verimli bir temizleme modu elde etmek için yapay zekanın da yardımıyla doğru ve eksiksiz bir yol haritası çıkartabiliyor.

Evinizde %99’a kadar sterilizasyon sağlayan bu süpürge, en iyi robot süpürge önerileri listemizde 2600 Pa’lık emiş gücü ile öne çıkıyor. Üstelik ürünün çalışması akıllı telefon sayesinde kolaylıkla kontrol edilebiliyor. Bir başka deyişle Wi-Fi desteği sayesinde tamamen telefondan kontrol mümkün.

Viomi V2 Pro

Xiaomi Viomi V2 Pro
Viomi V2 Pro
Fiyat7.500 TL
Şarj Süresi4 saat
Çalışma Süresi120 dakika
HaritalamaVar
MopVar

Sahip olduğu farklı süpürme ve durulama modları sayesinde Viomi V2 Pro, en etkin temizliği sağlar. Akıllı bölge temizliği teknolojisi kullanan cihaz istediğiniz bölgeleri devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Siz sadece uygulamadan nerenin temiz olmasını istediğinizi seçin, cihaz bunu sizin için hızlı ve sistematik bir şekilde yapacaktır.

2100 Pa emiş gücü ile zemindeki toz ve kirlere meydan okuyan Viomi V2 Pro, normalde ulaşılması zor olan yerlere bile ulaşabilir. Ayrıca 2 cm’e kadar olan engelleri aşabilir. 3,6 kg ağırlığındaki cihazın toz haznesi ise 0,5 litre. Üstelik cihazda yer alan mop sistemi ile temizlik daha da etkili hale geliyor.

Xiaomi Dreame Vacuum Mop F9

Xiaomi Dreame Vacuum Mop F9
Xiaomi Dreame Vacuum Mop F9
Fiyat8.000 TL
Şarj Süresi3-5 saat
Çalışma Süresi150 Dk
HaritalamaVar
MopVar

En iyi robot süpürge önerileri arasında yer alan bir diğer ürün de Xiaomi Dreame Vacuum Mop F9 oluyor. Yüksek emiş gücü, otomatik olarak kendini şarj etmesi, 2,5 saati bulan çalışma süresi ve geniş toz haznesiyle oldukça başarılı bir robot süpürge olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca, mop sistemine sahip olması ve gelişmiş sensörleri öne çıkan diğer özellikleri arasında yer alıyor. Mop sistemine sahip olması sayesinde yerleri de silebiliyor. Eğer bir robot süpürge arıyorsanız kesinlikle göz atmanız gereken ürünlerden birisi Xiaomi Dreame Vacuum Mop F9.

iRobot Roomba i3

irobot-roomba-i3
Fiyat6.000 TL
Şarj Süresi2.5 saat
Çalışma Süresi75 dakika
HaritalamaVar
MopYok

En iyi robot süpürge tavsiye listemizde yer alan bir başka model ise iRobot Roomba i3 oluyor. Akıllı özellikleriyle listemize giren ilk iRobot modeli, temizlik konusunda işlerinizi bir hayli kolaylaştıracak gibi gözüküyor. Cihazda yer alan Wi-Fi ve sesli asistan desteği ile yerinizden kalmadan temizlik yapmak mümkün.

Roomba i3, özellikle hayvan tüyleri ve kenar temizliği konusunda gelişmiş bir teknolojiye sahip. Aynı zamanda kir algılama ve çarpma önleme gibi işlemleri sensörleri sayesinde yapabiliyor. 20mm yüksekliğe kadar çıktığını da belirtmek gerek. Tabii ki cihazın düşme engelleyici bir sensörü de bulunuyor.

AeroForce filtresi desteği ve yıkanabilir toz haznesiyle evinizdeki tüm kirlere mücadele edecek bir cihaz olduğunu belirtelim. Ancak bu cihazda bir mop bölümü yer almıyor. Bu nedenle silme işlemini gerçekleştiremediğini de belirtmek gerek.

Roborock Vacuum Cleaner S5 Max

Roborock Vacuum Cleaner S5 Max
Roborock Vacuum Cleaner S5 Max
Fiyat15.600 TL
Şarj Süresi1 saat
Çalışma Süresi150 dakika
HaritalamaVar
MopVar

Özel kir algılama sensörü ile halılarda derinlemesine temizlik sağlayan cihaz, farklı yer yüzeylerine göre özel temizleme modlarına sahip. Ayrıca temizlenmesini istemediğiniz alanları seçmeniz de mümkün. Yüksek kapasiteli sıvı tankı sayesinde ıslak yüzey temizliği de yapabilen Roborock S5 Max, uygulama üzerinden alan temizliği kontrolü yapmanızı da sağlıyor. Şarjı azaldığında otomatik olarak şarj ünitesine geri dönen cihazın toz kapasitesi ise 0,48 litre.

Eufy RoboVac 11S HEPA

robot süpürge önerileri
Eufy RoboVac 11S HEPA
Fiyat12.200 TL
Şarj Süresi6 saat
Çalışma Süresi100 dakika
HaritalamaYok
MopYok

1300Pa’lık emiş gücü ile çalışan RoboVac 11S, büyük tekerlekleri sayesinde kolaylıkla halılardan ve eşiklerden geçebiliyor. Merdivenlerden düşmemesini sağlayan sensörlerinin yanı sıra cihazda üçlü filtreleme sistemi de bulunuyor. Ayrıca tek bir tuş ile tüm evi temizleme olanağı sunan ürünün yanında zorlayıcı kirleri yumuşatmanıza yarayacak iki adet yan fırça da geliyor.

RoboVac 11S, diğer modellere kıyasla daha küçük olması nedeniyle daha geniş bir etkinlik alanı sunuyor. Kanepe, sehpa, yatak gibi mobilyaların altına erişebilen bu robot süpürge kullanıcılara temizlik konusunda büyük bir kolaylık sağlıyor.

Ayrıca sahip olduğu kenar modu da geleneksel elektrikli süpürgelerin ulaşamadığı duvar diplerine kolayca ulaşılmasını sağlıyor. 0,6 litrelik toz haznesi ile RoboVac 11S, siz kendi işlerinizle uğraşırken evinizin de tertemiz kalmasını sağlıyor.

realme TechLife

realme-TechLife
Fiyat9.400 TL
Şarj Süresi6 saat
Çalışma Süresi300 dakika
HaritalamaVar
MopVar

En iyi robot süpürge tavsiye listemize realme tarafından üretilen TechLife modeliyle devam ediyoruz. Listemizdeki birçok cihaz gibi realme TechLife da hem mop hem de süpürge desteği sunuyor. Üstelik 300 dakika gibi bir çalışma süresi ile listemizdeki en başarılı robot süpürgeler arasında yer aldığını söylemek de yanlış olmaz.

realme TechLife, hem halı hem de sert zeminde gayet başarılı bir sonuç veriyor. Yaklaşık 55 dB yüksekliğinde bir gürültü seviyesine sahip ürünün aynı zamanda 3000 Pa emiş gücü bulunuyor. Ayrıca cihazda LiDAR destekli bir haritalama sistemi bulunduğunu da eklemek gerek.

Buna ek olarak düşme engelleyici, oda sınırlandırma, kenar temizliği ve gerçek zamanlı konum gibi özellikler de cihazda mevcut. Ayrıca HEPA filtresi ve mop özelliği de cihazın temizlik konusunda arkasında iz bırakmamasını sağlıyor.

Viomi V5 Pro

viomi-v5-pro
Fiyat8.600 TL
Şarj Süresi5 saat
Çalışma Süresi150 dakika
HaritalamaVar
MopVar

En iyi robot süpürge önerileri listemize Viomi V5 Pro ile devam ediyoruz. 4000 Pa değerinde emiş gücüne sahip olan bu cihaz hem mop hem de süpürme işlevleri ile karşımıza çıkıyor. Böylece hem sert zemin hem de halıda kullanmak mümkün.

Üstelik cihaz özellik anlamında son derece dolu. LiDAR sensörleri sayesinde haritalandırma yapmak mümkün. Ayrıca yapay zeka desteği de haritalandırma konusunda destek sağlıyor. Böylece uyarlanabilir bir rota çizmek de mümkün hale geliyor. Hatta sensörleri sayesinde düşme engelleme özelliği de ürüne dahil oluyor.

Ek olarak cihazda otomatik şarj desteği de bulunuyor. Ayrıca otomatik yazılım güncelleme de ürünün özellikleri arasında. Bu sayede ürün sürekli en güncel sürümünde çalışmaya hazır olarak bekliyor. Üstelik zaman planlama ve oda sınırlandırma da süpürgenin özellikleri arasında yer alıyor. Böylece cihaz en iyi robot süpürge tavsiye listemize girmeye hak kazanıyor.

360 S10 Vacuum Mop Pro

360-S10-Vacuum-Mop-Pro
Fiyat9.050 TL
Şarj Süresi5 saat
Çalışma Süresi180 dakika
HaritalamaVar
MopVar

Araç kameraları ile ünlü olan 360 tarafından geliştirilen S10 modeli en iyi robot süpürge tavsiye listemizin bir sonraki ürünü oluyor. 3300 Pa değerinde bir emiş gücüne sahip bu model özellikleriyle göz dolduruyor. Aynı zamanda hem mop hem de süpürge desteği bu cihazda da yer alıyor.

Yaklaşık 55 dB seviyesinde bir gürültü çıkaran bu cihaz 180 metrekarelik bir alanı temizleyebiliyor. Aynı zamanda haritalandırma desteğiyle son derece kolay bir kullanım imkanı da sağlıyor. Cihazın kullandığı haritalandırma yöntemleri ise lazer ve 3D TOF olarak belirtiliyor.

Ürünün ana özellikleri arasında çarpma önleme, düşme engelleme ve oda sınırlandırma gibi unsurlar yer alıyor. Aynı zamanda otomatik yazılım güncelleme ve şarj desteği de cihazda mevcut. Üstelik cihaz 24 adet sensör ile oldukça dikkat çekiyor. Bu sayede 10 ayrı haritalandırma desteği sunduğu da ifade ediliyor.

En İyi Robot Süpürge Önerileri: Genel Değerlendirme

Robot süpürge sektörü, her geçen gün büyüyerek gelişmeye devam etmektedir. Teknoloji kullanıcılarının robot süpürgelere yoğun ilgi göstermeleriyle birlikte teknoloji üreticileri de bu sektördeki çalışmalarını geliştirmeye devam ediyorlar. Bu doğrultuda günümüzde robot süpürge pazarında birçok teknoloji üreticisinin çeşitli seviyelere uygun robot süpürge modellerini bulabilirsiniz.

Robot süpürge pazarında çok sayıda robot süpürge modelinin bulunması, teknoloji kullanıcılarının kararsızlık yaşamalarına sebep olmaktadır. Bundan dolayı sizler de yeni bir robot süpürge modeli satın almaya karar verdiğiniz zaman en iyi robot süpürge modelleri hangileri diye merak edebilirsiniz. Bu noktada sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi robot süpürge modelleri önerileri listemize göz atarak bütçenize uygun en iyi robot süpürge modelini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.