En İyi Akıllı Bileklik Önerileri – 2023

Akıllı bileklikler son zamanların en popüler teknolojik cihazları arasında yer alıyor. Birçok teknoloji şirketinin akıllı bileklik üretmeye başlaması, akıllı bileklik piyasasında rekabetin artmasına sebep oldu. Bu durum en çok da kullanıcılara yaradı. Çünkü rekabetin artması, kullanıcıların uygun fiyata kaliteli akıllı bileklikler almasını sağlıyor. Her ne kadar akıllı bileklik modelleri, diğer teknolojik cihazlara göre uygun fiyatlı olsalar da kullanıcılar bir bileklik almadan önce en iyi akıllı bileklik modeli hangisi diye araştırma yapıyorlar.

Samsung, Huawei, Xiaomi akıllı bileklik üretimi yapan teknoloji şirketlerinin başında geliyor. Bu şirketlerin akıllı bileklik piyasasında rekabet etmesi, kullanıcıların kaliteli akıllı bileklikler kullanmalarına olanak sağlıyor.

Bizler de bu yazımızda akıllı bileklik alırken nelere dikkat edilmeli, en iyi akıllı bileklik modelleri hangileri gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Akıllı Bileklik Nedir?

Son zamanlarda kendiniz kullanmasanız bile birçok kişinin bileğinde akıllı bileklikleri görmüşsünüzdür. Peki bu akıllı bileklikler nedir? Son zamanlarda nasıl bu kadar popüler oldular?

Bilindiği gibi uzun bir süre önce akıllı saatler hayatlarımıza girdi. Bunun üzerine giyilebilir teknolojik cihazlar hızla gelişmeye başladı. Akıllı bileklikler de bu gelişmelerin bir sonucu diyebiliriz.

Akıllı saatler, işlev olarak kullanıcılarını çok memnun edecek seviyeye geldiler. Fakat bazı kişiler, akıllı saatleri boyutları veya fiyatları sebebiyle tercih etmiyorlar. Burada devreye akıllı bileklikler giriyor.

Akıllı bileklikler, akıllı saatlere göre biraz daha kısıtlı özelliğe sahip ve daha kibar duran giyilebilir teknolojik cihazlardır. Bu cihazların adının akıllı bileklik olması, bazı kullanıcıları şüpheye düşürebiliyor. Çünkü akıllı bileklik denilince bazı insanların akıllarına normal olarak çok basit cihazlar geliyor.

Fakat günümüzde akıllı bileklikler, kullanıcılarına sunduğu özellikler ile oldukça gelişmiş cihazlar olmaya başladılar. Bu yüzden akıllı bileklik denilince akıllara sadece estetik olarak hoş duracak ve birkaç teknolojik özelliğe sahip cihazların gelmemesi gerekiyor.

Akıllı bileklik piyasasında son yıllarda çok büyük gelişmeler görünmeye başladı. Bunun en büyük sebebi ise teknoloji şirketleri oldu. Çünkü birçok büyük teknoloji şirketi, akıllı bileklik piyasasında yerlerini almaya başladılar. Bu durum da akıllı bileklerin her geçen yıl daha da gelişmesine olanak sağlıyor.

En İyi Akıllı Bileklik Modelleri – 2023

Piyasada birçok markanın akıllı bileklik modeli satılıyor. Bu durum kullanıcıların uygun fiyatlara kaliteli bileklikler almalarına olanak sağlıyor. Ancak bir yandan da model sayısının çok fazla olması kullanıcıları yeni bir akıllı bileklik almak istediklerinde zor durumda bırakıyor.

Bizler de bu yazımızda yeni bir akıllı bileklik almaya karar verenlere referans olması için en iyi akıllı bileklik modellerini listeleyeceğiz.

Reeder Reefit S2 Lite

Reeder, teknoloji sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Öyle ki şirket, birçok kategoride ürettiği ürünlerle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu ürün kategorileri arasında akıllı bileklikler de yer alıyor. Bizler de listemize piyasadaki en uygun fiyatlı akıllı bileklik modellerinden birisi olan Reeder Reefit S2 Lite ile başlıyoruz.

Reeder Reefit S2 Lite

0.96 inç ekrana sahip olan Reeder Reefit S2 Lite, 80×160 piksel ekran çözünürlüğünde çalışıyor. Giriş seviyesi için ideal bir ekrana sahip olan bileklik, kullanıcıları için yeterli bir performans göstermektedir. Bunun yanı sıra bileklikte RTK8762C çipseti yer alıyor. Çoğu giriş seviyesi akıllı saat ve bileklikte yer alan bu çipset, bilekliğin akıcı bir performans göstermesini sağlıyor.

Reeder, bu akıllı bilekliği temel olarak uygun fiyata akıllı bileklik arayan kişiler için üretti. Bundan dolayı bileklikte sadece nabız ölçümü, gelen arama bildirimi gibi temel fonksiyonlar mevcut. Ancak bilekliğin giriş seviyesi bir bileklik olduğunu varsayarsak bu özellikler yeterli gelecektir. Çünkü Reeder Reefit S2 Lite, Türkiye’de 170 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Samsung Galaxy Fit 2

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı bileklik önerileri listemizin ilk sıralarında Samsung Galaxy Fit 2 yer alıyor. Teknoloji devi Samsung, birçok alanda olduğu gibi akıllı bileklik sektöründe de oldukça başarılı işler çıkartıyor. Şirketin Türkiye’de satışa sunulan 3 tane akıllı bileklik modeli mevcut. Bunlardan en yenisi ise Galaxy Fit 2 oldu.

Samsung geçtiğimiz sene satışa çıkarttığı bileklikte 1.1 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. AMOLED bir ekrana sahip olan bileklik, 126×294 piksel çözünürlüğe sahip.

Samsung Galaxy Fit 2 En iyi akıllı bileklik

Bunun dışında bileklikte 2 MB RAM ve 32 MB dahili depolama alanı mevcut. Bileklik, piyasadaki çoğu rakibiyle aynı donanım özelliklerine sahip. Bilekliğin 2020 yılında tanıtıldığını ve hâlâ yeni bileklikler ile rakip olduğunu düşünürsek Samsung, bu konuda iyi bir iş çıkarttı diyebiliriz.

Bilekliğin rakiplerine göre zayıf kalan yanı ise sunduğu özellikler oluyor. Akıllı bilekliklerde özellikle spor ve sağlık uygulamaları çok kullanışlı oluyor. Samsung, bu konuda biraz zayıf kaldı. Çünkü bileklik, rakiplerine kıyasla daha az sağlık ve spor uygulamaları içeriyor.

Fakat bileklik, klasikleşen alarm, gelen çağrı bildirimi, SMS görüntüleme gibi özelliklere sahip. Bu yüzden Samsung Galaxy Fit 2, günlük kullanımda kullanıcılarını memnun eden bir performans göstermeyi başarıyor.

Bileklik, tasarım anlamında da bazı Samsung hayranlarından eleştiri topladı. Bu kişilere göre Samsung, bileklikte çok klasik bir tasarım kullandı. Samsung hayranları bu konuda haklılar diyebiliriz. Fakat bir akıllı bileklik tasarımı, çok fazla özgünleştirilmeye çalışıldığında çok kullanışsız bir hâl alabiliyor. Bu yüzden Samsung, tasarım konusunda çok fazla risk almak istememiş olabilir.

Samsung Galaxy Fit 2’nin fiyatı ise 550 TL civarlarından başlıyor.

Oppo Band

En iyi akıllı bileklik öneri listemize Oppo Band ile devam ediyoruz. Oppo, son zamanların yükselen teknoloji şirketlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, son zamanlarda sadece akıllı telefon sektörüne değil diğer sektörlere de yatırım yapma kararı aldı. Bu doğrultuda Oppo Band, geçtiğimiz yıl piyasaya çıktı.

Bileklik, piyasadaki rakipleriyle çok benzer bir tasarıma sahip diyebiliriz. Oppo, bu konuda bir farklılık yaratamadı. Fakat bilekliğin tasarımının hoş durduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden bu konu bileklik için bir dezavantaj oluşturmuyor.

Oppo, bileklikte Apollo 3 yonga setini kullanmayı tercih etti. Bunun dışında bileklikte 512 kB RAM ve 16 MB dahili depolama alanı mevcut. Bileklik, donanım olarak rakiplerinin biraz gölgesinde kalıyor diyebiliriz. Bu yüzden Oppo, özellikle RAM anlamında biraz daha iyi bir tercihte bulunabilirdi. Ancak donanımın, bilekliğin özellikleri için yeterli olduğunu belirtebiliriz.

Bunun dışında bileklikte 100 mAh batarya mevcut. 90 dakikada tamamen şarj olan batarya, az kullanımda 10-15 gün aralığında kullanım ömrü sunuyor.

Oppo Band En iyi akıllı bileklik

Bileklikte 12 adet antrenman modu mevcut. Bunun dışında kullanıcılar, bileklikle kalori takibi, oksijen seviyesi ölçme gibi işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Oppo Band, bunun dışında çoğu akıllı bileklikte bulunan alarm, gelen çağrı görüntüleme gibi özelliklere de sahip.

Fiyat/performans olarak değerlendirildiğine Oppo Band, 2023 yılında Türkiye’de alınabilecek en iyi akıllı bileklik modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Fiyatı ise yaklaşık 530 TL.

Honor Band 6

Son zamanların yükselen teknoloji şirketlerinden Honor, ürettiği akıllı bileklik modeliyle de kullanıcılarını memnun ediyor. Şirket, temel olarak neredeyse her kategoride fiyat/performans olarak kullanıcılarını memnun edecek ürünler geliştirmeyi hedefliyor. Nitekim Honor, bu konuda başarılı da oluyor diyebiliriz. Bundan dolayı Honor Band 6, sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı bileklik önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Bileklikte 1.47 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekran mevcut. Bu ekran, kullanıcılarına 194×368 piksel çözünürlüğünde hizmet veriyor. Kavisli bir ekrana sahip olan bileklik, ekran konusunda yeterli bir seviyede hizmet sunuyor diyebiliriz.

Honor Band 6

Honor, bilekliğin ekranı kadar sunduğu özelliklerle de kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Çünkü Honor Band 6; çağrı, müzik çalar kontrolü gibi temel özelliklerden sağlık uygulamalarına kadar çok çeşitli uygulamalara sahip. Bu noktada Honor, oldukça başarılı bir iş çıkarttı desek yanlış olmayacaktır.

Bunun yanı sıra bileklik, kullanım süresi konusunda da başarılı bir performans gösteriyor. Honor, bileklikte 180 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, kullanıcılarına 10 dakikalık şarj ile 3 günlük kullanım süresi vadediyor. Ayrıca Honor, bilekliğin bataryasının tam dolu halinin az kullanımda ortalama 10 gün kullanım ömrü sunduğunu söylüyor.

Özelliklerinden tasarımına kadar oldukça etkileyici bir bileklik olan Honor Band 6, Türkiye’de satılan en iyi akıllı bileklik modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. 2020 yılında tanıtılan bileklik, fiyatı konusunda da kullanıcılarını mutlu ediyor diyebiliriz. Çünkü Honor, Band 6 modelini Türkiye’de 600 TL’den başlayan fiyatlarla satmayı tercih ediyor.

Realme Band 2

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı bileklik önerileri listemize Realme Band 2 ile devam ediyoruz. Son zamanların en popüler teknoloji üreticilerinden olan Realme, akıllı bileklik sektöründe de hizmet veriyor. Bu doğrultuda şirket, geçtiğimiz senelerde Realme Band modelini kullanıcılarına sundu. Realme Band, teknoloji kullanıcılarından yoğun ilgi gördü. Bunun sonucunda şirket, Realme Band 2 modelini 2021 yılında piyasaya sürdü.

Realme Band 2, 1.4 inç ekran boyutuna ve 167×320 piksel çözünürlüğe sahip. Bileklik, ekran boyutuyla saat tasarımına sahip diyebiliriz. Fakat Realme Band 2, ağırlık ve incelik bakımından akıllı saatlerden ayrılıyor. Bileklik, tasarım konusunda oldukça başarılı.

En iyi akıllı bileklik - Realme Band 2

Realme Band 2, 240 mAh batarya ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Şirket, kullanmış olduğu bataryayla kullanıcılarına ortalama kullanımda yaklaşık 8 günlük bir kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra cihazın batarya performansı, kullanım durumuna göre tabii ki değişiklik göstermektedir.

Realme, bu modelde uygulama olarak kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Çünkü Realme Band 2, çok çeşitli spor ve sağlık uygulamasına sahip. Bunun yanı sıra Realme Band 2, günlük yaşamda kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıran çeşitli servisler de sunuyor.

Realme Band 2, Türkiye’de 700 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada yerini alıyor.

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi, akıllı bileklik sektöründe de hizmet vermektedir. Şirket, birçok kategoride olduğu gibi akıllı bileklik sektöründe de fiyat/performans odaklı ürünleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Bundan dolayı Xiaomi, en çok tercih edilen akıllı bileklik üreticilerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Şirket, Mi Band serisinde genellikle benzer tasarımları kullanmayı tercih ediyor. Bu kapsamda Xiaomi Mi Band 7, oldukça sade fakat şık duran bir tasarıma sahip. Xiaomi, bu modelde ekran tasarımında ufak değişiklikler yapmayı tercih etti. Xiaomi Mi Band 7, 1.62 inç AMOLED bir ekrana sahip. Cihazın sunduğu ekran çözünürlüğü ise 192×490 piksel olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi Band 7

2022 yılında piyasaya sürülen Xiaomi Mi Band 7, 180 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Bunun yanı sıra cihazda 8 MB RAM ve 128 MB dahili depolama alanı yer almaktadır. Bu donanımlar da bir akıllı saat modeli için gayet yeterli diyebiliriz. Öyle ki Xiaomi, kullanmış olduğu donanımlara uygun geliştirdiği hizmetler ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Özellikle spor modları konusunda oldukça iddialı olan Xiaomi Mi Band 7, piyasaya sürüldüğü günden beri yoğun ilgi görüyor. Çünkü cihaz, özellikleri göz önüne alındığında tam bir fiyat/performans ürünü diyebiliriz. Xiaomi Mi Band 7, Türkiye’de 800 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Huawei Band 7

En iyi akıllı bileklik önerileri listemizin son sırasında Huawei Band 7 yer alıyor. Huawei, akıllı bileklik sektöründe uzun süredir hizmet veriyor. Bu doğrultuda şirket, 2022 yılında Huawei Band 7 modelini kullanıcılarıyla buluşturdu.

Huawei Band 7, 1.47 inç büyüklüğünde 194×368 piksel çözünürlüğünde çalışan AMOLED bir ekrana sahip. Huawei Band 7, bu ekran özellikleriyle kullanıcılarına yeterli bir performans sunmayı başarıyor. Bunun yanı sıra Huawei, cihazda şık bir ekran tasarımı kullandı. Bundan dolayı Huawei Band 7, tasarım konusunda da oldukça iddialı diyebiliriz.

En iyi akıllı bileklik modelleri - Huawei Band 7

Huawei, yeni akıllı bileklik modelinde güncel teknolojileri kullanmayı tercih etti. Bu doğrultuda Huawei Band 7, gelişmiş bir hızlı şarj teknolojisine sahip. Bileklik, yaklaşık 5 dakikalık şarjda 2 günlük kullanım ömrü sunuyor. Tabii ki bu noktada kullanım ömrü, cihazın kullanımına bağlı olarak değişiyor.

Tasarımıyla ve güncel teknolojileriyle kullanıcılarını etkilemeyi başaran Huawei Band 7, uygulama konusunda da oldukça başarılı. Huawei, Band 7’de çok sayıda spor ve sağlık uygulamasını kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bunun yanı sıra cihazda günlük kullanımda kullanıcılar için oldukça işlevsel olan uygulamalar da mevcut.

Huawei Band 7, Türkiye’de 850 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Fitbit Charge 5

Fitbit Charge 5

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı bileklik önerileri listemizin son sırasında Fitbit Charge 5 yer alıyor. Fitbit, akıllı saat ve bileklik konusunda son zamanlarda en çok faaliyet gösteren şirketlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Öyle ki şirket, genellikle üst düzey performans sergileyen cihazlar üretiyor. Fitbit Charge 5 de bu cihazlardan birisi diyebiliriz.

1.04 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan Fitbit Charge 5, Corning Gorilla Glass 3 ekran koruma teknolojisine sahip. Bunun yanı sıra ekranda sürekli açık (Always on Display) teknolojisi de mevcut. Bu sayede Fitbit Charge 5, ekran konusunda kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

5 ATM seviyesine kadar suya dayanıklı olan bileklik, oldukça şık bir tasarıma sahip. Şirket, bu modelde kullandığı renk seçenekleri ile bilekliğin tasarımını daha da ön plana çıkartmayı başardı. Bunun yanı sıra Fitbit Charge 5, çok çeşitli spor ve sağlık uygulamalarına sahip. Böylece Fitbit Charge 5, neredeyse bir akıllı saat performansı vermeyi başarıyor.

2021 yılında piyasaya sürülen Fitbit Charge 5, günümüzdeki en başarılı akıllı bileklik modellerinden birisidir. Fitbit Charge 5, Türkiye’de 2.100 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı bileklik tavsiye listesi burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve memnun kaldığınız akıllı bileklik önerilerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.