En İyi Akıllı Bileklik Önerileri – 2022

Akıllı bileklikler son zamanların en popüler teknolojik cihazları arasında yer alıyor. Birçok teknoloji şirketinin akıllı bileklik üretmeye başlaması, akıllı bileklik piyasasında rekabetin artmasına sebep oldu. Bu durum en çok da kullanıcılara yaradı. Çünkü rekabetin artması, kullanıcıların uygun fiyata kaliteli akıllı bileklikler almasını sağlıyor. Her ne kadar akıllı bileklik modelleri, diğer teknolojik cihazlara göre uygun fiyatlı olsalar da kullanıcılar bir bileklik almadan önce en iyi akıllı bileklik modeli hangisi diye araştırma yapıyorlar.Samsung, Huawei, Xiaomi akıllı bileklik üretimi yapan teknoloji şirketlerinin başında geliyor. Bu şirketlerin akıllı bileklik piyasasında rekabet etmesi, kullanıcıların kaliteli akıllı bileklikler kullanmalarına olanak sağlıyor.

Bizler de bu yazımızda akıllı bileklik alırken nelere dikkat edilmeli, en iyi akıllı bileklik modelleri hangileri gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Akıllı Bileklik Nedir?

Son zamanlarda kendiniz kullanmasanız bile birçok kişinin bileğinde akıllı bileklikleri görmüşsünüzdür. Peki bu akıllı bileklikler nedir? Son zamanlarda nasıl bu kadar popüler oldular?

Bilindiği gibi uzun bir süre önce akıllı saatler hayatlarımıza girdi. Bunun üzerine giyilebilir teknolojik cihazlar hızla gelişmeye başladı. Akıllı bileklikler de bu gelişmelerin bir sonucu diyebiliriz.

Akıllı saatler, işlev olarak kullanıcılarını çok memnun edecek seviyeye geldiler. Fakat bazı kişiler, akıllı saatleri boyutları veya fiyatları sebebiyle tercih etmiyorlar. Burada devreye akıllı bileklikler giriyor.

Akıllı bileklikler, akıllı saatlere göre biraz daha kısıtlı özelliğe sahip ve daha kibar duran giyilebilir teknolojik cihazlardır. Bu cihazların adının akıllı bileklik olması, bazı kullanıcıları şüpheye düşürebiliyor. Çünkü akıllı bileklik denilince bazı insanların akıllarına normal olarak çok basit cihazlar geliyor.

Fakat günümüzde akıllı bileklikler, kullanıcılarına sunduğu özellikler ile oldukça gelişmiş cihazlar olmaya başladılar. Bu yüzden akıllı bileklik denilince akıllara sadece estetik olarak hoş duracak ve birkaç teknolojik özelliğe sahip cihazların gelmemesi gerekiyor.

Akıllı bileklik piyasasında son yıllarda çok büyük gelişmeler görünmeye başladı. Bunun en büyük sebebi ise teknoloji şirketleri oldu. Çünkü birçok büyük teknoloji şirketi, akıllı bileklik piyasasında yerlerini almaya başladılar. Bu durum da akıllı bileklerin her geçen yıl daha da gelişmesine olanak sağlıyor.

En İyi Akıllı Bileklik Modelleri

Piyasada birçok markanın akıllı bileklik modeli satılıyor. Bu durum kullanıcıların uygun fiyatlara kaliteli bileklikler almalarına olanak sağlıyor. Ancak bir yandan da model sayısının çok fazla olması kullanıcıları yeni bir akıllı bileklik almak istediklerinde zor durumda bırakıyor.

Bizler de bu yazımızda yeni bir akıllı bileklik almaya karar verenlere referans olması için en iyi akıllı bileklik modellerini listeleyeceğiz.

Xiaomi Mi Band 6

En iyi akıllı bileklik modelleri listemizin ilk sırasında Xiaomi Mi Band 6 yer alıyor. Türkiye pazarında birçok kullanıcı akıllı bileklik alırken Xiaomi Mi Band modellerini tercih ediyor.

Bilindiği üzere Xiaomi, uzun süredir Mi Band serisini geliştirmeye devam ediyor. Serinin birçok modeli, Türkiye’de de satışa sunuldu. Xiaomi hayranları ve akıllı bileklik kullanıcıları, bu modellere yoğun ilgi gösterdiler.

Xiaomi’nin yeni akıllı bileklik modeli Mi Band 6, birçok konuda eleştirildiği için henüz yeterli ilgiyi görmedi. Fakat yeni bir akıllı bileklik almaya karar veren kişiler, önümüzdeki aylarda Mi Band 6’ya hak ettiği ilgiyi göstereceklerdir.

Xiaomi Mi Band 6

Bileklikte 1.56 inç boyutunda 152×486 piksel çözünürlüğünde bir AMOLED ekran mevcut. Kullanıcılar, bu ekran üzerinden bildirim görüntülemeden müzik çalara kadar birçok özelliği kullanabiliyorlar.

Mi Band 6, 2 MB RAM ve 32 MB dahili depolama alanına sahip. Bunun dışında bileklikte 125 mAh batarya mevcut. Bu özellikler, bazı kullanıcılar için çok yetersiz gelebilir. Ancak Xiaomi, bilekliğin özelliklerine göre donanım tercihlerinde gayet başarılı bir iş çıkartmış diyebiliriz.

Ayrıca bilekliğin donanım özellikleri, çoğu rakibinin donanım özelliklerinden güçlü. Bu yüzden de her ne kadar sayılara bakınca düşük bir donanım varmış gibi gözükse de bileklik performansı için gayet ideal donanım özellikleri kullanılmış.

Xiaomi, akıllı bileklik sektöründeki en başarılı ve eski markaların başında geliyor. Bu yüzden bileklik sağlık ve spor alanında birçok özellik barındırıyor. Bunun dışında bileklikte gelen çağrı yanıtlama, takvim, telefon ekranını açma gibi özellikler de mevcut.

Xiaomi Mi Band 6, özellikleri ve fiyatıyla 2022 yılında Türkiye’de alınabilecek en başarılı akıllı bileklik modellerinin başında geliyor. Cihazın fiyatı ise şu anda yaklaşık 440 TL’den başlıyor.

Huawei Band 6

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, birçok alanda olduğu gibi akıllı bileklik sektöründe de kullanıcılarına hizmet veriyor. 2021 yılında tanıtılan en başarılı akıllı bilekliklerden birisi olan Band 6, piyasada adından söz ettirecek diyebiliriz.

Huawei, akıllı saat alanında oldukça başarılı tasarımlar oluşturmayı başarıyor. Şirket, bu başarısını akıllı bileklik sektöründe de gösterdi. Band 6, tasarımıyla adeta bir saate benziyor. Huawei, Band 6’da 1.47 inç boyutunda bir ekran kullandı. AMOLED bir ekrana sahip olan bilekliğin, 194×368 çözünürlüğü bulunuyor.

Bu ekran boyutu, bir akıllı bileklik için birazcık büyük gelebilir. Ancak Huawei, her ne kadar bir bileklik oluşturmak istese de estetik konusunu arka plana atmak istememiş gibi duruyor. Bu yüzden de şirket, şık bir tasarım oluşturabilmek adına bilekliğin ekranını biraz büyük tutmuş.

Huawei Band 6

Android ve iOS cihazları destekleyen bileklikte 180 mAh batarya mevcut. Şirket, bilekliğin bataryasının 10 dakikalık şarj ile 3 gün kullanım ömrü sunacağını iddia ediyor. Bunun dışında bileklikte hızlı şarj özelliği mevcut. Bu sayede kullanıcılar, bilekliğin tamamen şarj olmasını saatlerce beklemek zorunda kalmıyorlar.

Bir akıllı bileklikte en önemli nokta tasarımdan çok sunduğu özellikler diyebiliriz. Huawei, bu konuda oldukça iddialı bir bileklik oluşturmayı başarmış. Bileklikte birçok sağlık ve spor uygulaması mevcut. Bunun dışında şirket, bilekliğe özel bazı uygulamalar da geliştirdi. Ayrıca bileklikte, müzik çalar kontrolü ve gelen çağrı yanıtlama gibi temel özellikler de bulunuyor.

Özellikle tasarımıyla dikkat çeken Band 6, özellikleriyle de piyasada bulunan en başarılı akıllı bilekliklerden birisi olmayı başarıyor. Bu bilekliğin fiyatı ise 550 TL’den başlıyor.

Oppo Band

En iyi akıllı bileklik öneri listemize Oppo Band ile devam ediyoruz. Oppo, son zamanların yükselen teknoloji şirketlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, son zamanlarda sadece akıllı telefon sektörüne değil diğer sektörlere de yatırım yapma kararı aldı. Bu doğrultuda Oppo Band, geçtiğimiz yıl piyasaya çıktı.

Bileklik, piyasadaki rakipleriyle çok benzer bir tasarıma sahip diyebiliriz. Oppo, bu konuda bir farklılık yaratamadı. Fakat bilekliğin tasarımının hoş durduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden bu konu bileklik için bir dezavantaj oluşturmuyor.

Oppo, bileklikte Apollo 3 yonga setini kullanmayı tercih etti. Bunun dışında bileklikte 512 kB RAM ve 16 MB dahili depolama alanı mevcut. Bileklik, donanım olarak rakiplerinin biraz gölgesinde kalıyor diyebiliriz. Bu yüzden Oppo, özellikle RAM anlamında biraz daha iyi bir tercihte bulunabilirdi. Ancak donanımın, bilekliğin özellikleri için yeterli olduğunu belirtebiliriz.

Bunun dışında bileklikte 100 mAh batarya mevcut. 90 dakikada tamamen şarj olan batarya, az kullanımda 10-15 gün aralığında kullanım ömrü sunuyor.Oppo Band En iyi akıllı bileklik

Bileklikte 12 adet antrenman modu mevcut. Bunun dışında kullanıcılar, bileklikle kalori takibi, oksijen seviyesi ölçme gibi işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Oppo Band, bunun dışında çoğu akıllı bileklikte bulunan alarm, gelen çağrı görüntüleme gibi özelliklere de sahip.

Fiyat/performans olarak değerlendirildiğine Oppo Band, 2022 yılında Türkiye’de alınabilecek en iyi akıllı bileklik modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Fiyatı ise yaklaşık 380 TL.

Honor Band 6

Son zamanların yükselen teknoloji şirketlerinden Honor, ürettiği akıllı bileklik modeliyle de kullanıcılarını memnun ediyor. Şirket, temel olarak neredeyse her kategoride fiyat/performans olarak kullanıcılarını memnun edecek ürünler geliştirmeyi hedefliyor. Nitekim Honor, bu konuda başarılı da oluyor diyebiliriz. Bundan dolayı Honor Band 6, sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı bileklik önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Bileklikte 1.47 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekran mevcut. Bu ekran, kullanıcılarına 194×368 piksel çözünürlüğünde hizmet veriyor. Kavisli bir ekrana sahip olan bileklik, ekran konusunda yeterli bir seviyede hizmet sunuyor diyebiliriz.

Honor Band 6

Honor, bilekliğin ekranı kadar sunduğu özelliklerle de kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Çünkü Honor Band 6; çağrı, müzik çalar kontrolü gibi temel özelliklerden sağlık uygulamalarına kadar çok çeşitli uygulamalara sahip. Bu noktada Honor, oldukça başarılı bir iş çıkarttı desek yanlış olmayacaktır.

Bunun yanı sıra bileklik, kullanım süresi konusunda da başarılı bir performans gösteriyor. Honor, bileklikte 180 mAh bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, kullanıcılarına 10 dakikalık şarj ile 3 günlük kullanım süresi vadediyor. Ayrıca Honor, bilekliğin bataryasının tam dolu halinin az kullanımda ortalama 10 gün kullanım ömrü sunduğunu söylüyor.

Özelliklerinden tasarımına kadar oldukça etkileyici bir bileklik olan Honor Band 6, Türkiye’de satılan en iyi akıllı bileklik modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. 2020 yılında tanıtılan bileklik, fiyatı konusunda da kullanıcılarını mutlu ediyor diyebiliriz. Çünkü Honor, Band 6 modelini Türkiye’de 400 TL’den başlayan fiyatlarla satmayı tercih ediyor.

Samsung Galaxy Fit 2

Teknoloji devi Samsung, birçok alanda olduğu gibi akıllı bileklik sektöründe de oldukça başarılı işler çıkartıyor. Şirketin Türkiye’de satışa sunulan 3 tane akıllı bileklik modeli mevcut. Bunlardan en yenisi ise Galaxy Fit 2 oldu.

Samsung geçtiğimiz sene satışa çıkarttığı bileklikte 1.1 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. AMOLED bir ekrana sahip olan bileklik, 126×294 piksel çözünürlüğe sahip.

Samsung Galaxy Fit 2 En iyi akıllı bileklik

Bunun dışında bileklikte 2 MB RAM ve 32 MB dahili depolama alanı mevcut. Bileklik, piyasadaki çoğu rakibiyle aynı donanım özelliklerine sahip. Bilekliğin 2020 yılında tanıtıldığını ve hâlâ yeni bileklikler ile rakip olduğunu düşünürsek Samsung, bu konuda iyi bir iş çıkarttı diyebiliriz.

Bilekliğin rakiplerine göre zayıf kalan yanı ise sunduğu özellikler oluyor. Akıllı bilekliklerde özellikle spor ve sağlık uygulamaları çok kullanışlı oluyor. Samsung, bu konuda biraz zayıf kaldı. Çünkü bileklik, rakiplerine kıyasla daha az sağlık ve spor uygulamaları içeriyor.

Fakat bileklik, klasikleşen alarm, gelen çağrı bildirimi, SMS görüntüleme gibi özelliklere sahip. Bu yüzden Samsung Galaxy Fit 2, günlük kullanımda kullanıcılarını memnun eden bir performans göstermeyi başarıyor.

Bileklik, tasarım anlamında da bazı Samsung hayranlarından eleştiri topladı. Bu kişilere göre Samsung, bileklikte çok klasik bir tasarım kullandı. Samsung hayranları bu konuda haklılar diyebiliriz. Fakat bir akıllı bileklik tasarımı, çok fazla özgünleştirilmeye çalışıldığında çok kullanışsız bir hâl alabiliyor. Bu yüzden Samsung, tasarım konusunda çok fazla risk almak istememiş olabilir.

Samsung Galaxy Fit 2’nin fiyatı ise 300 TL civarlarından başlıyor.

Realme Band (En Ucuz Akıllı Bileklik)

En iyi akıllı bileklik tavsiye listemizin son sırasında son zamanların bir diğer popüler teknoloji markalarından Realme’in akıllı bilekliği yer alıyor. Realme, birçok alanda hizmet verme kararı alan bir başka marka olarak dikkat çekiyor. Ürettiği fiyat performans odaklı ürünlerle dikkat çeken şirket, şimdilik gayet başarılı bir süreç yürütüyor diyebiliriz.

Realme Band, 0.96 inç büyüklüğünde 80×160 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip. Ekran, diğer akıllı bilekliklere göre biraz daha küçük. Realme, böylece biraz daha kibar bir bileklik isteyen akıllı bileklik kullanıcılarına hitap etmek istemiş gibi duruyor.

Realme Band En iyi akıllı bileklik

Bileklikte 90 mAh batarya mevcut. Bu batarya, piyasadaki rakiplerine göre zayıf duruyor olabilir. Fakat Realme, bu bileklikle biraz daha giriş ve orta düzey akıllı bileklik kullanıcılarına hitap ediyor. Bu yüzden de bilekliğin daha küçük bir ekran ve bataryaya sahip olması oldukça normal.

Realme Band, donanım özellikleriyle biraz zayıf gibi gözükebilir. Fakat bileklik, özellikleriyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bileklikte, birçok sağlık ve spor uygulaması mevcut. Bunun dışında Realme, gelen çağrı bildirimi, hatırlatıcı, SMS görüntüleme ve telefonumu bul gibi temel özelliklerle bilekliği günlük kullanım için ideal bir hâle getirmeyi başarmış.

Realme Band her ne kadar rakiplerine göre zayıf dursa da hitap ettiği kullanıcı kitlesi için gayet ideal bir akıllı bileklik diyebiliriz. Bu yüzden sizler de bir akıllı bilekliğe çok para vermek istemiyorsanız ancak günlük yaşantınızda hayatınızı biraz kolaylaştıracak bir bileklik arıyorsanız Realme Band, sizin için oldukça ideal.

Üstelik fiyatı da çok makul. Yaklaşık 220 TL’den başlayan fiyatlarla bu ürüne sahip olabilirsiniz.Sizler için hazırladığımız en iyi akıllı bileklik tavsiye listesi burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve memnun kaldığınız akıllı bileklik önerilerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.