Kulak İçi Oyuncu Kulaklığı Önerileri – 2023

Kulaklık piyasasında birçok başarılı şirket mevcut. Bu durum da piyasada birçok başarılı kulaklığın yer almasını sağlıyor. Son zamanlarda şirketler, kulaklıkları çeşitli kullanım amaçlarına göre üretmeye başladılar. Bu çeşitlerden birisi de oyuncular için üretilen kulaklıklar oluyor. Piyasada çeşitli oyuncu kulaklığı modelleri mevcut. Bu yüzden de oyuncular, en iyi kulak içi ve kulak üstü oyuncu kulaklığı modellerini merak ediyorlar. Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi kulak içi oyuncu kulaklıklarını listelemeye çalıştık.

En İyi Kulak İçi Oyuncu Kulaklığı Önerileri

Piyasada birçok teknoloji şirketi, kulaklık üretimi yapıyor. Ancak bu şirketlerden sadece birkaçı oyuncular için kulaklık üretmeyi tercih ediyorlar. Özellikle Türkiye’deki kulaklık piyasasında, oyuncular için üretilen kulak içi kulaklık bulmak biraz zor olabiliyor.

Fakat şunu da rahatça belirtebiliriz ki piyasada bulunan kulak içi oyuncu kulaklıklarının da birçoğu gerçekten başarılı bir performans gösteriyor. Bu yüzden kulaklık çeşidi ne kadar kısıtlı olsa da kulak içi oyuncu kulaklığı kullanıcıları, kulaklık performansı konusunda sıkıntı yaşamıyorlar.

Belirttiğimiz gibi Türkiye’de kulak içi oyuncu kulaklığı modellerinin çeşitliliği diğer kulaklık modellerine göre biraz kısıtlı. Ancak biz yine de sizler için piyasada bulunan en iyi kulak içi oyuncu kulaklıklarını seçtik ve listeledik.

Ally K55 TWS Bluetooth Kulak İçi Oyuncu Kulaklığı

Listemizin ilk sırasında Ally K55 TWS yer alıyor. Ally, ülkemizde yaygın olarak bilinen ve kullanılan bir üretici değil. Ancak şirket, Türkiye’deki kulaklık piyasasında birçok modeliyle kullanıcılara hitap ediyor.

Markayı tercih eden kullanıcıların birçoğu da ürünlerden fiyat/performans olarak memnun kaldıklarını belirtiyorlar. Bu yüzden de Ally, kulaklık seçerken güvenebileceğiniz markalardan birisi diyebiliriz. Bizler de listemizde markanın K55 TWS modeline yer verdik.

Ally K55 TWS Bluetooth Kulak İçi Oyuncu Kulaklığı

Kulaklık, piyasadaki fiyat/performans odaklı en başarılı bluetooth kulaklıklardan birisi olarak dikkat çekiyor. Kulaklığın 10 metre kullanım mesafesi bulunuyor. Bunun dışında Ally, kulaklıkların tam dolu şarjla 4 saat kullanım süresi sunacağını belirtiyor. Kulaklıkların şarj edilme süresi ise 100 – 120 dakika sürüyor.

Bir kulaklığın en önemli özelliği ses ve mikrofon performansı diyebiliriz. Bu kulaklık oyuncu kulaklığıysa ses performansı daha da önem kazanıyor. Ally K55 TWS, fiyatına göre gayet iyi bir ses performansına sahip diyebiliriz. Temel olarak müzik ve genel kullanım için üretilen kulaklık, oyunculara da hitap ediyor.

Kulaklığın en önemli eksikliği ise kesinlikle gürültü engelleme özelliğinin olmaması oluyor. Oyuncu kulaklıkları için bu özellik oldukça önemli. Bu yüzden de kullanıcıları üzebilecek en büyük eksikliklerin başında bu geliyor. Fakat bir yandan da ürünün fiyatını düşündüğümüzde aktif gürültü engelleme özelliğinin olmaması anlayışla karşılanabiliyor. Ally K55, Türkiye’de 240 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Rampage RM-K36 Proud

Ürettiği oyuncu ekipmanlarıyla bilinen Rampage, RM-K36 Proud modeliyle en iyi kulak içi oyuncu kulaklığı listemize de girmeyi başardı. Rampage, genellikle oyuncuları performansıyla memnun edecek ekipmanlar üretmeye çalışıyor. Bunun dışında şirket, performansın dışında estetiği de elden bırakmıyor. Böylece Rampage, hem performans hem görsel olarak başarılı ekipmanları oyuncularla buluşturuyor.

Rampage RM-K36 Proud 

RM-K36 Proud için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Rampage, kulaklığın siyah ve kırmızı renk seçeneklerini satışa sundu. İki renk seçeneğinin de kulaklığın tasarımına uyduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında kulaklık, performansıyla da oldukça iddialı. Belirttiğimiz gibi Rampage, genellikle bir ekipman üretirken oyuncuları hedef alıyor.

Şirketin bu modelde de aynı politikayı izlediğini söyleyebiliriz. Kulaklıkta akıllı gürültü azaltma teknolojisi mevcut. Bu sayede oyuncular, oyun oynarken dışarıdan gelen sesleri minimum düzeyde duyarak oyuna odaklanabiliyorlar. Bunun dışında online oyuncular için kulaklık çift taraflı HD mikrofonlara da sahip. Böylece oyuncular, takım arkadaşları ile kaliteli bir şekilde iletişim kurabiliyorlar. Rampage RM-K36 Proud, Türkiye’de 470 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

HP Omen Dyad

En iyi kulak için oyuncu kulaklığı öneri listemize teknoloji devi HP’nin kulaklığı ile devam ediyoruz. Bilindiği üzere HP, Omen serisi ile oyuncuları hedef alan bilgisayar ve ekipman üretimi yapıyor. Şirket, genellikle bu serinin bilgisayarlarındaki başarısı ile tanınıyor. Ancak Omen ekipmanların da en az bilgisayarlar kadar kaliteli olduğunu belirtebiliriz. HP, kulaklığın tasarımı konusunda başarılı bir iş çıkartmış diyebiliriz. Hem şık hem de sade bir tasarıma sahip olan kulaklık, siyah renk seçeneğiyle kullanıcılarıyla buluşuyor.

HP Omen Dyad

Şirket, oyuncu kulaklıklarının performanslarının oyuncular için ne kadar önemli olduğunu biliyor. Bu yüzden de kulaklığın tasarımı konusunda bu konuya dikkat ettiklerini belirtiyorlar. HP, tasarım sırasında ses deneyiminin artırılması için kulaklık uçlarının açılarının dikkatli bir şekilde ayarlandığını söylüyor. Bunun dışında kulaklık, çift sürücü teknolojisi sayesinde kullanıcılarına güçlü bir ses performansı veriyor. Aynı zamanda oyun esnasında kesinti olmaması için kulaklıkta ses performansını dengeleyen bir teknoloji mevcut.

HP, kulaklığın mikrofonunun da çok işlevli olmasına özen gösterdi. Bu kapsamda kablo üstünde bulunan kontrol kısmında mikrofon sesini kısıp artırmanın yanı sıra mikrofonu sessize alma kontrolü de mevcut. HP Omen Dyad, Türkiye’de 600 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

HyperX Cloud Earbuds

Listemize HP’nin bir diğer alt markası olan HyperX ile devam ediyoruz. HyperX, Omen gibi genellikle oyucular için ekipmanlar ve donanımlar üretiyor. Markanın ürün çeşitliliği çok fazla. Öyle ki piyasada HyperX marka RAM’den kulaklığa kadar birçok ürüne ulaşabilirsiniz.

HyperX, ürünlerinin kalitesi ile kendisini oyunculara kanıtlamış bir marka diyebiliriz. Bu yüzden bizler de listemize HyperX Cloud Earbuds modeline yer verdik. HyperX, kulaklıkta sade bir tasarım kullanmak istemiş. Her ne kadar sade bir tasarım yapmayı başarsalar da kulaklık çok klasik duruyor diyebiliriz. Bu durum da kulaklığı tasarım anlamında rakiplerine göre biraz zayıflatıyor.

HyperX Cloud Earbuds

Tabii ki tasarım bir kulaklık için oldukça önemli. Sonuçta kullanıcılar, herhangi bir zaman diliminde kulaklıklarını kullanmak isteyebilirler. Bu yüzden de kulaklıklarının şık durmasını talep etmek oldukça normal. Ancak konu oyuncu kulaklığı olunca performans, tasarımın bir tık önüne geçiyor diyebiliriz.

Cloud Earbuds her ne kadar tasarım anlamında pek tatmin edici olmasa da ses performansıyla kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Kulaklıkta gelişmiş bir bas sistemi mevcut. Bunun dışında şirket, kulaklığı düşük, orta ve yüksek ses tonlarına duyarlı bir şekilde ürettiklerini belirtiyor.

Kulaklığın mikrofonu da en az ses performansı kadar kaliteli diyebiliriz. Ayrıca HyperX, mikrofon kontrol panelinde kullanıcılarının ses kontrolü yapmalarının yanı sıra medya kontrolü yapmalarına da olanak sağlıyor. HyperX Cloud Earbuds, Türkiye’de 1.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Steelseries TusQ In-Ear

En iyi kulak içi oyuncu kulaklığı öneri listemize Steelseries TusQ In-Ear ile devam ediyoruz. Danimarka merkezli Steelseries, aksesuar üretimi konusundaki başarısını herkese kanıtladı diyebiliriz. Bu yüzden de şirket, birçok e-spor takımının çevre birimi ve aksesuar sponsorluğunu üstleniyor.

Söz konusu kulaklık olunca herhangi bir Steelseries modeline listemizde yer vermeseydik olmazdı. Bizler de bu listemizde sizler için TusQ In-Ear modelini seçtik. Tasarım konusuna ayrı bir dikkat eden Steelseries, bu modelin tasarımında da başarılı bir iş çıkartmış diyebiliriz. Gayet şık duran kulaklık, aynı zamanda rahatlık anlamında da kullanıcılarını memnun ediyor diyebiliriz.

Steelseries TusQ In-Ear

Steelseries, kulaklığın ses performansı konusunda da oldukça iddialı. Çünkü şirket, kulaklıkta dinamik ses sürücüleri kullandıklarını belirtiyor. Bu sürücüler, oyuncuların oyun esnasında kaliteli bir ses performansı almalarını sağlıyor.

Bunun dışında kulaklıkta çift mikrofon mevcut. Mikrofonlardan birisi çıkartılabilir boom mikrofon olarak geliyor. Diğer mikrofon ise dahili yedek mikrofon olarak geçiyor. İletişim, özellikle online oyun oynayan oyuncular için oldukça önemli. Steelseries, bu konuyu çok iyi bildiği için kullanıcılarını mikrofon konusunda da memnun etmeyi başarıyor. Performansıyla dikkat çeken Steelseries TusQ In Ear, Türkiye’de 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Asus ROG Cetra

Çevre birimi ve ekipman denildiğinde oyuncuların akıllarına gelen ilk markalardan birisi Asus oluyor. Asus, ROG markası ile hem bilgisayar hem de ekipman konusunda oyuncuların yüzlerini güldürüyor. ROG Cetra, piyasada bulunan en iddialı oyuncu kulaklıklarından birisi diyebiliriz.

Şirket, bu iddiayı tasarım konusunda da sergiliyor. Asus, ROG modellerinde genel olarak oyuncuların ilgisini çekebilecek tasarımlar yaratmayı hedefliyor. Öyle ki şirket ROG Cetra tasarımında, hem şık duran hem de oyuncuların ilgisini çekebilecek bir tasarım oluşturmayı başarmış diyebiliriz.

Asus ROG Cetra kulak içi oyuncu kulaklığı

Kulaklık, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip. Bu özellik, oyuncular için bazı zamanlarda oldukça faydalı oluyor. Oyuncular, kalabalık bir ortamda oyun oynamak istediklerinde genellikle gürültüden dolayı ses konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Ancak Asus, ROG Cetra modelinde kullandıkları aktif gürültü engelleme teknolojisi ile bu sorunu ortadan kaldırdıklarını belirtiyor.

Bunun dışında kulaklıkta ambient modu mevcut. Her ne kadar aktif gürültü engelleme modu bazı zamanlarda çok faydalı olsa da bazen duymanız gereken önemli şeyleri kaçırmanıza sebep olabilir. Asus, bu gibi durumlarla karşılaşmamanız adına kulaklıkta dışarıdan gelen sesleri duyulabilir bir hâle getiren bir teknoloji kullandıklarını belirtiyor.

Kulaklığı rakiplerinden ayıran bir diğer önemli kısım da kulaklığın bağlantı noktası oluyor. Bilindiği üzere çoğu kulaklık 3.5 mm jak girişine sahip. Ancak Asus, bu konuda da yenilikçi bir tavır izleyerek kulaklığın bağlantı kısmında USB-C kullandı. Hem özellikleriyle hem tasarımıyla dikkat çeken Asus ROG Cetra, Türkiye’de 3.300 TL’den başlayan fiyatlar ile kulaklık pazarında kendisine yer bulmaktadır.

Razer Hammerhead True Wireless Pro

En iyi kulak içi oyuncu kulaklıkları öneri listemizin son sırasında Razer Hammerhead True Wireless Pro yer alıyor. Razer, 20 yılı aşkın bir süredir piyasada yer alıyor. Şirket, temel olarak oyuncuları hedef alan çevre birimleri ve ekipmanlar üretiyor.

Razer Hammerhead True Wireless Pro

Ürettiği ekipmanların başarısıyla oyuncular arasında oldukça popüler olan Razer, kulaklık konusunda da başarılı işler çıkartıyor diyebiliriz. Bizler de bu yüzden listemizde Hammerhead True Wireless Pro modeline yer verdik. Kulaklık piyasasında temel olarak oyuncuları hedef alan bluetooth kulaklıklar pek yaygın değil. Bu yüzden Hammerhead True Wireless Pro, oldukça dikkat çekiyor diyebiliriz. Bağlantı tipinin yanı sıra kulaklık, tasarımıyla da kullanıcılarını etkiliyor. Genel olarak tasarım anlamında başarılı işler çıkartan Razer, bu modelde de çoğu kullanıcının beğeneceği bir tasarım yaratmayı başarmış.

Kulaklıkta aktif gürültü engelleme özelliğine mevcut. Bunun dışında şirket, kulaklıkta ses performansını üst düzeye taşıyacak teknolojiler kullandıklarını belirtiyor. Bu sayede de kulaklık, oyuncuların oyun performansının artmasına yardımcı oluyor. Ayrıca kulaklıkta çok yönlü mikrofon mevcut. Bu özellik de kullanıcıların sohbet deneyimini geliştiriyor.

Suya dayanıklı olan kulaklık, tam dolu şarjla yaklaşık 5 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Kulaklığın şarj süresi, şarj kutusuyla birlikte yaklaşık 20 saate kadar çıkıyor. Razer Hammerhead True Wireless Pro, Türkiye’de 2.100 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Genel Değerlendirme

Gelişen teknolojiyle birlikte kulaklık sektörü de hızla gelişmeye devam ediyor. Kulaklıklar, gündelik yaşamda teknoloji kullanıcıları için vazgeçilmez ekipmanlardan birisi olmayı başardılar diyebiliriz. Bundan dolayı piyasada yer alan kulaklık modellerinin sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Kulaklık kullanıcıları, kulaklıklarını belirli alanlarda kullanmak isteyebiliyorlar. Örneğin çok müzik dinleyen kişiler, müzik performansı yüksek kulaklıklara yönelirlerken çok oyun oynayan kişilerse oyunlarda performansı yüksek olan kulaklıklara yönelmeye tercih ediyorlar.

Bunun sonucunda da piyasada oyuncu kulaklık modelleri yer almaya başardı. Kulak üstü oyuncu kulaklığı modelleri zaten uzun süredir piyasada yer alıyorlardı. Bunun yanı sıra son zamanlarda kulak içi olarak üretilen oyuncu kulaklık modellerinin sayısında da ciddi artış var.

Bu durumun en temel sebebi tabii ki bu modellere gösterilen ilgi oluyor. Özellikle mobil cihazlarda oyun oynayan oyuncular, oyun performanslarını artırabilmek için kulak içi kulaklıkları tercih ediyorlar. Mobil oyuncu sayısının da artış göstermesi, bu kulaklık modellerinin artmasını sağladı.

Model sayısında yaşanan artış, kullanıcıların diledikleri özellikteki kulak içi oyuncu kulaklığı modeline daha uygun fiyatlara erişmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra oyuncular, model sayısındaki fazlalıktan dolayı hangi modelin kendileri için uygun olacağı konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar.

Bundan dolayı bizler de bu yazımızda sizler için piyasada yer alan en iyi kulak içi oyuncu kulaklığı modellerini inceledik. Hazırladığımız listede her fiyat kategorisinden her oyuncu düzeyine hitap eden kulaklık modellerine yer vermeye çalıştık. Böylece listemizi inceleyerek sizler için en uygun kulak için oyuncu kulaklığı modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.