SteelSeries Prime Serisi Tanıtıldı: Yeni Oyuncu Ekipmanları

Danimarkalı SteelSeries, dünyanın en çok tercih edilen bilgisayar ekipmanlarını üreten şirketlerden birisi. Şirket, özellikle oyuncular için ürettiği ekipmanlar ile piyasada oldukça popüler bir konuma sahip. SteelSeries, şimdi de Prime adını verdikleri yeni oyuncu ekipmanı serisini tanıttı. Üç farklı fare ve bir kulaklıktan oluşan seri, oldukça ilgi çekecek gibi duruyor.

Arctis Prime Kulaklık

Arctis Prime Kulaklık

SteelSeries, oyuncular için çok başarılı kulaklıklar üretiyor. Prime serisinin kulaklığı olan Arctis Prime, SteelSeries’in en çok tercih edilen kulaklıklarından birisi olarak karşımıza çıkabilir.

Kulaklığın tasarımına baktığımızda SteelSeries’in, çoğu kulaklıkta olduğu gibi bu modelde de sade ve şık bir tasarım oluşturduğunu görüyoruz. Ancak bilindiği gibi oyuncular için estetikten çok rahatlık önemli.

Bu yüzden SteelSeries, bu modelde yeni bir kulaklık yastığı kullandı. SteelSeries, yeni yastıklar sayesinde daha rahat bir kulaklık oluşturduğunu belirtiyor. Bunun dışında şirket, yeni yastıkların gürültü engelleme düzeyini artırdığını da iddia ediyor.

Oyuncular için bir diğer önemli nokta ise mikrofon oluyor. Özellikle online oyunlar oynayanlar için mikrofon kalitesi kulaklık seçimini direkt etkiliyor. Arctis Prime’da sol tarafta itilip çekilebilen bir mikrofon mevcut. SteelSeries, mikrofonun oyuncuları tatmin edeceğini iddia ediyor.

Tasarımıyla çoğu oyuncunun beğenisini toplayan kulaklıkta 3.5mm jak girişi bulunuyor. Kullanıcılar bu sayede kulaklığı bilgisayarları, mobil cihazları ve oyun konsollarında kullanma şansına sahip oluyor.

SteelSeries, kulaklığın satış fiyatını 147 dolar olarak belirledi. Kulaklığın Türkiye’de satılıp satılmayacağı bilinmiyor.

SteelSeries Prime Fare

Prime Fare

SteelSeries, Prime fare serisinin e-spor oyuncularıyla birlikte geliştirdiğini belirtiyor. Bu sayede fareler oyuncuların ihtiyaçlarına hitap edecek.

Seride 3 farklı fare modeli yer alıyor. Bunlardan en sadesi Prime modeli. Oyuncular için farenin hafif olması oldukça önemli. Prime da bu durum göz önünde bulundurularak geliştiriliyor. Prime sadece 69 gram ağırlığa sahip.

SteelSeries, farenin temel olarak FPS oyunları için geliştirildiğini açıklıyor. Bu yüzden de farenin 100 milyon tıklamaya kadar dayanıklı olduğu iddia ediliyor. Bunun dışında farenin 18.000 CPI ve 450 IPS değerleri mevcut.

SteelSeries, Prime farenin satış fiyatını 85 dolar olarak belirliyor.

SteelSeries Prime+ Fare

Prime+ Fare

Serinin bir diğer fare modeli ise Prime+ adıyla satışa sunuluyor. Bu modelin Prime modeli ile çok büyük bir farkı bulunmuyor.

İki fare arasındaki en büyük fark, Prime+ modelinde yerleşik özelleştirme oluyor. Yani herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan fareyi istediğiniz gibi özelleştirmek mümkün. Bunun dışında Prime+ modeli Prime modeline göre biraz daha ağır. Prime+ 71 gram ağırlığa sahip.

İki model arasında tasarım anlamında bir fark bulunmuyor. Prime+, Prime modeli gibi 18.000 CPI ve 450 IPS değerlerine sahip.

SteelSeries, Prime+ modelinin satış fiyatını ise 110 dolar olarak belirliyor.

SteelSeries Prime Wireless Fare

Wireless Fare

Prime serisinde tanıtılan son cihaz ise bir kablosuz oyuncu faresi oluyor. Prime Wireless, serinin diğer farelerinden çok farklı değil.

Diğer modellerden en temel fark Prime Wireless modelinin kablosuz olması oluyor. SteelSeries, Prime Wireless ile tek şarjda 100 saatin üzerinde oyun oynanabileceğini iddia ediyor.

Bunun yanı sıra Prime Wireless da diğer modeller gibi oyuncular için geliştiriliyor. Bu yüzden bu model de 100 milyondan fazla tıklanmaya dayanıklı.

Prime Wireless en çok ağırlığıyla dikkat çekecek gibi duruyor. Çünkü kablosuz fareler, normal farelere göre biraz ağır olabiliyorlar. Ancak Prime Wireless 80 gram ağırlığa sahip. Bu da kablosuz bir fare için oldukça iyi diyebiliriz.

Prime Wireless, diğer Prime modelleri gibi 18.000 CPI ve 450 IPS değerlerine sahip.

SteelSeries, Prime Wireless modelinin satış fiyatını 170 dolar olarak belirledi. SteelSeries Prime serisin fareleri, kulaklık gibi henüz Türkiye’de satışa sunulmadı.

Sizler SteelSeries Prime serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce SteelSeries’in yeni oyuncu ekipmanları Türkiye’de de satışa sunulmalı mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.