Bluetooth Kulaklık Önerileri – Kasım 2022

Kablosuz bir şekilde yani bluetooth ile çalışan kulaklıklar son on yılda uzun bir yol almayı başardılar. Müzik dinlemek için ideal bir araç haline gelen bluetooth kulaklıklar, kablo derdiyle uğraşmadan rahatlıkla dijital cihazınıza bağlanabilmenizi sağlıyor. Piyasada şu anda birçok bluetooth kulaklık bulunuyor. Sahip oldukları niteliklere göre fiyatları da değişen bu ürünlerden, bütçenize uygun olarak hangisini alacağınızı düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız bluetooth kulaklık önerileri listemize bir göz atmalısınız. En İyi Bluetooth Kulaklık Önerileri

Günümüzde çoğu teknoloji kullanıcısı, kulaklık kısmında bluetooth kulaklıkları kullanmayı tercih ediyor. Uzun süredir piyasada yer edinen bluetooth kulaklıklar, geçmiş senelerde yüksek satış fiyatlarıyla kullanıcılarıyla buluşuyorlardı. Ancak günümüzde piyasada yaşanan rekabet, kullanıcıların daha uygun fiyatlara bluetooth kulaklıklara erişmelerini sağlıyor.

Bluetooth kulaklıkların yoğun ilgi görmesi, teknoloji üreticileri için de oldukça ilgi çekici geliyor. Bundan dolayı popüler teknoloji şirketlerinden yeni kurulan teknoloji üreticilerine kadar birçok teknoloji şirketinin bluetooth kulaklık pazarında hizmet verdiğini görüyoruz. Bu durum da dediğimiz gibi pazardaki rekabeti geliştirdiği için fiyat açısından kullanıcıların yüzünü güldürüyor.

Aynı zamanda piyasadaki bluetooth kulaklık modellerinin çok sayıda olması, kullanıcılara daha geniş bir seçim yelpazesi sunuyor. Çünkü bazı üreticiler daha temel özelliklere sahip bluetooth kulaklık modelleri üretirlerken bazı üreticiler ise daha profesyonel kullanıcılara hitap eden kulaklıklar üretiyorlar.

Bundan dolayı bluetooth kulaklık almaya karar veren kişiler, en iyi bluetooth kulaklık modeli hangisi diye oldukça fazla merak ediyorlar. Bu noktada bluetooth kulaklıkların farklı özelliklere sahip olması en iyi bluetooth kulaklık modelini arayan kişiler için yanıltıcı olabiliyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için bluetooth kulaklık tavsiyelerinde bulunacağız. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bluetooth kulaklık tavsiye listemizde her kullanıcı çeşidine hitap eden bluetooth kulaklık kulaklık modellerine yer vermeye çalıştık. Bu sayede sizler de kendiniz için en iyi bluetooth kulaklık modelini rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bluetooth kulaklık modeli önerileri listemize geçelim:

QCY T17

QCY T17

En iyi bluetooth kulaklık önerileri listemizin ilk sırasında Türkiye’de çok fazla kullanılan bir model olan QCY T17 yer alıyor. QCY, dünya genelinde üretmiş olduğu giriş-orta seviye kulaklık modelleriyle tanınmaktadır. Şirket, bir süredir Türkiye’de de kulaklık modelleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. QCY T17, markanın en çok tercih edilen giriş seviye kulaklık modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Sade ve şık bir tasarıma sahip olan kulaklık, rahatlık konusunda kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. QCY, her ne kadar uygun fiyatlı kulaklık modelleriyle bilinse de konfora önem vermektedir. Bundan dolayı QCY T17, uzun zamanlı kullanımlarda dahi kullanıcılarını rahatsız etmemektedir. Kulaklık, dayanıklılık konusunda da oldukça memnun edici diyebiliriz. Çünkü kulaklığın IPX5 yani suya dayanıklılık sertifikası mevcut.

Bunun yanı sıra bir kulaklığın en önemli özelliği, ses performansı olmaktadır. Nitekim QCY, ses performansı konusunda da yeterli bir performans gösteriyor. T17, pasif gürültü önleme özelliğiyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Ayrıca QCY, kulaklığın ses performansını artırabilmek için çeşitli yeni nesil özellikler kullandıklarını belirtiyor.

QCY T17, Türkiye’deki en uygun kablosuz kulaklık modellerinden birisi olarak öne çıkıyor. Kulaklık, 250 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Xiaomi Redmi Airdots
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Listemizin ikinci sırasında teknoloji devi Xiaomi’nin Mi True Wireless Earbuds Basic 2 modeli yer alıyor. Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanan Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, piyasanın en çok tercih edilen modellerinden birisi. Hem uygun fiyatı hem de kullanışlılığı bu ilginin sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, yaklaşık 4 saatlik bir müzik dinleme performansı sunuyor. Kulaklıkların her birinin şarj olması yaklaşık 1.5 saat sürüyor. Cihazın şarj kutusunun tam dolumu ise yaklaşık 2 saatte gerçekleşiyor.

Kulaklığın kutusunun içinden bir adet şarj kutusu, 3 farklı boyutta kulaklık ucu çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar, kulaklığı kullanım amaçlarına göre özelleştirebiliyorlar. Bunun yanı sıra Xiaomi, kullanıcılarına kulaklık üzerinden de çeşitli özellikler sunuyor. Örneğin kullanıcılar, kulaklığın üzerindeki butonlardan çağrı yanıtlama, sesli asistan aktifleştirme ve müzik durdurma/başlatma işlemleri gerçekleştirilebiliyorlar.

Giriş seviye bir kablosuz kulaklık diyebileceğimiz Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, 200 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bluetooth kulaklık önerileri listemize bir başka Xiaomi modeli olan Redmi Buds 3 Lite ile devam ediyoruz. Xiaomi, birçok alanda olduğu gibi kulaklık sektöründe de fiyat/performans odaklı ürünler sunmaya çalışıyor. Bu doğrultuda şirket, Redmi Buds 3 Lite modelini giriş seviyesi kablosuz kulaklık modeli olarak kullanıcılarına sundu.

Sade ve şık bir tasarımla gelen kulaklık, oldukça hafif bir şarj kutusuyla birlikte kullanıcılarına hizmet veriyor. Kulaklık, tam dolu şarjıyla kullanıcılarına yaklaşık 5 saat kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra kulaklığın şarj kutusuyla birlikte kullanım süresi ise 20 saate kadar çıkabiliyor.

Pasif gürültü önleme özelliğine sahip olan Xiaomi Redmi Buds 3 Lite, giriş seviye kulaklık kullanıcılarını memnun edecek bir ses performansı gösteriyor. Bunun yanı sıra kulaklığın mikrofon performansı da yeterli düzeyde diyebiliriz.

Fiyat/performans olarak en başarılı kulaklık modellerinden birisi olan Xiaomi Redmi Buds 3 Lite, Türkiye’de 330 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Sony WH-CH510 Bluetooth Kulak Üstü Kulaklık

bluetooth kulaklık önerileri
Sony WH-CH510

Sony’nin kulak üstü bluetooth kulaklığı (WH-CH510) sürücüleriyle güçlü ve dengeli bir ses kalitesi sağlıyor. Özellikle spor kullanımına uygunluğa vurgu yapan Sony, cihazın ergonomik açıdan oldukça kullanışlı olduğunu dile getiriyor. Ayrıca kulaklık, kafa ölçülerine göre farklı boyutlara gelebiliyor.

Kulaklığın etrafında bulunan 3 adet tuş ile çeşitli kontrolleri sağlamak mümkün. Bunların arasında ses seviyesi kontrolü, müzik değiştirme ve çağrı yanıtlama gibi seçenekler yer alıyor.

Üstelik, 35 saatlik çalma süresine sahip cihazın 10 dakikalık şarj edilmesi, 90 dakika çalışmasını sağlıyor. Herhangi bir kesinti olmadan saatlerce müzik keyfi yaşayabileceğiniz bu cihazda maalesef ANC özelliği yer almıyor. Ancak fiyatın da bu doğrultuda bir hayli uygun olduğunu söyleyelim.

Sony, bu kulaklık ile müzik dinlemenin oldukça yüksek bir ses kalitesi vereceğine inanıyor. Ancak, yalnızca müzik değil aynı zamanda FPS türündeki oyunlarda da oldukça kullanışlı olacağını ifade ediyor.

Kullanımı rahat ve ergonomik olan cihazın Siri ve Google Asistan’a bağlanma özelliği de mevcut. Sony’nin bu kulaklık modelini çeşitli sitelerde 740 TL gibi bir fiyata bulmanız mümkün.

Soundcore Life Q10

bluetooth kulaklık önerileri - Soundcore Life Q10

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Bluetooth kulaklık önerileri listemize Türkiye’de en çok tercih edilen kulaklık modellerinden birisi olan Soundcore Life Q10 ile devam ediyoruz. Soundcore tarafından üretilen giriş seviyesi kulaklık modellerinden birisi olan Life Q10, performansı sayesinde çok fazla tercih ediliyor. Bu sayede bizler de listemize bu kulaklık modeline yer verdik.

Soundcore, Life Q10 modelinde oldukça şık duran siyah-kırmızı ağırlıklı bir tasarım kullanmayı tercih etti. Kulaklık, şık tasarımının yanı sıra sadeliğiyle dikkat çekiyor. Böylece kullanıcılar, kulaklığı günlük yaşamlarında işlevsel bir şekilde kullanabiliyorlar.

Kulaklık, tasarımı kadar performansıyla da kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. Kulaklığın kullanım mesafesi 15m olarak belirtiliyor. Bu mesafeye kadar kullanıcılar, kulaklıklarını sorunsuz kullanabiliyorlar. Bunun yanı sıra kulaklığın şarj süresi 60 saat olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca kulaklıkta hızlı şarj özelliği de yer alıyor. 5 saatte hızlı bir şekilde şarj olan kulaklık, hızlı şarj özelliğiyle şarj edildiği zaman ise yaklaşık 5 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.

Hem tasarımıyla hem de performansıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Soundcore Life Q10, toza ve suya dayanıklı değil. Fakat bu segmentteki bir kulaklıktan da bu özellikleri beklemek yanlış olacaktır. Çünkü kulaklık, Türkiye’de 600 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu fiyat da kulaklığı Türkiye’de uygun fiyata alınabilecek en başarılı Bluetooth kulaklıklardan birisi haline getiriyor.

Philips Upbeat Kablosuz Kulaklık

Philips Upbeat
Philips Upbeat

Philips’in kablosuz kulaklıkları (Taut102bk/00) yanınızda şarj kutunuz olduğu takdirde 12 saate kadar oynatma süresi sağlıyor. Kutusu yanınızda olmadığında ise tek şarjla 3 saate kadar kulaklıkları kullanabilirsiniz. Rahat ve hafif tasarımı en sevdiğiniz şarkıları en konforlu şekilde dinlemenizi mümkün kılıyor.Ayrıca, sahip olduğu akustik sürücüler kulaklıkların mükemmel ses ve güçlü basa sahip olmasını sağlıyor. Müziği ve aramaları kolayca kontrol edebileceğiniz tek işlevli düğmesi aynı zamanda uzun basarak şarkıyı değiştirmenizi de sağlıyor.

Yankı önleyici özelliği aramalarınızın daha kaliteli hale getiriyor. Kulaklıkların üstündeki düğmeye iki kere bastığınızda telefonunuzun sesli asistanı etkinleştiriliyor. Böylece ona sadece istediğiniz şeyi kulaklılığınız aracılığıyla söyleyerek telefonunuza bile dokunmadan istediğiniz aramaları yapabilir, yeni bir şarkı listesi oluşturabilir veya hava durumuna bakabilirsiniz.

Ürünün, çeşitli sitelerdeki fiyatı 660 TL’den başlamaktadır.

JBL T500BT

JBL Bluetooth Kulaklık
JBL Bluetooth Kulaklık

Bluetooth kulaklık deyince birçok insanın aklına gelen ilk marka ve modellerden biriyle devam ediyoruz. JBLT500BT, uygun fiyatı ve şık tasarımıyla kullanıcıların favorileri arasında yer alıyor.

JBL Bluetooth kulaklıkları, JBL Pure Bass özelliği ile size gün boyu konser atmosferi yaşatacak bir müzik deneyimi sunuyor. Kulaklık üzerindeki tuşlar ile dinlediğiniz müziği kontrol edebilirken gelen çağrıları yönetebiliyorsunuz.

Ayrıca, Siri, Google Asistan ile iletişim kurabiliyorsunuz. Üstelik, katlanabilen yapısıyla taşıması kolay olan JBL kulaklıklar, çantanıza da rahatlıkla sığar. JBL, bluetooth kulaklık önerileri listemizde şarj gücü ile öne çıkan bir ürün. Tam şarjla 16 saat kullanım süresine sahip cihaz sadece 5 dakikalık şarj ile 1 saat kullanılabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak JBL T500BT aynı anda iki farklı cihaza bağlanabiliyor. Örneğin, akıllı bilgisayarınız ile kulaklığı kullanırken aynı anda telefonunuza gelen bir çağrıyı da duyabiliyorsunuz. Üstelik, JBL T500BT’lerin fiyatı çeşitli sitelerde 850 TL’den başlıyor.

Jabra Elite 45h

jabra-elite-45h bluetooth kulaklık önerileri
Jabra Elite 45h

Saatler süren pil ömrü, katlanabilir tasarımı ve yüksek ses kalitesi ile önereceğimiz bir diğer kulaklık ise Jabra Elite 45h oluyor. Genellikle bu fiyat aralığından çok daha yüksek etikete sahip ürünler üreten Jabra, 45h ile tüm kullanıcılara hitap etmeyi planlıyor.

Eğer kulaklığınızı sürekli şarj etmekten sıkıldıysanız Jabra Elite 45h size oldukça yardımcı olacak demektir. 50 saate var pil ömrüyle oldukça uzun süre cihazı hiç şarj etmeden kullanabilirsiniz. Ayrıca 15 dakikalık şarj ile 10 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Tasarım olarak kulağı tam kapatmayan bir yapısı olsa da ses izolasyonu konusunda oldukça başarılı olduğuna dikkat çekmek gerek. Ayrıca şık tasarımı ile de beğeni topladığını belirtelim. Farklı renk seçenekleri de cabası.

Cihazın üstünde yer alan fiziksel düğmeler ile de çeşitli kontrolleri sağlamak mümkün. Yağmura karşı dayanıklı olduğu da belirtiliyor. Bu cihazın fiyatı ise yaklaşık 1350 TL’den başlıyor.

SoundCore Liberty 2 Pro

SoundCore-Liberty-2-Pro bluetooth kulaklık önerileri

Listemizde yer alan fiyat/performans ürünlerinden birisi ise SoundCore Liberty 2 Pro oluyor. Ürünün özelliklerine kıyasla fiyatının oldukça uygun olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca bu ürün kişiselleştirilmiş ses konusunda oldukça başarılı.

Cihaz, HearID özel ses desteği ile kişiye özel bir ses profili oluşturuyor. Ayrıca, SoundCore uygulaması ile tüm telefon modellerinde ekolayzır ayarı yapmak mümkün hale geliyor. Böylece dinlediğiniz içerikten tam verim almanız sağlanıyor.

Cihazın bas ve tiz konusunda da oldukça dengeli olduğu vurgulanıyor. 11mm boyutundaki armatür sürücü ile güçlü baslar ve parlak tizler dinleyiciye sunuluyor. Üstelik cihazda yer alan dört mikrofon ile oldukça başarılı bir konuşma deneyimi de yaşamak mümkün.

SoundCore Liberty 2 Pro, kullanıcılarını şarj konusunda da yarı yolda bırakmıyor. Tek şarj ile 8 saate kadar kullanma imkanı sunan ürün şarj kutusu ile bu süreyi 4 katına çıkartabiliyor. Ayrıca, 10 dakikalık hızlı şarj ile 2 saat dinleme deneyimi de sağlıyor. Kablosuz şarj desteğini de belirtmek gerekli. Ürünün fiyatı ise yaklaşık 1400 TL’den başlıyor.

Samsung Galaxy Buds+

samsung-galaxy-buds plus
Galaxy Buds+

Listemizde yer alan sıradaki cihaz ise Samsung Galaxy Buds+ oluyor. Serinin eski modellerinden olsa da sunduğu performans ve fiyatı ile tercih edilesi bluetooth kulaklıklardan birisi olduğuna şüphe yok.

Samsung Galaxy Buds+, kullanıcıların genel kullanımda yaklaşık 11 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Yoğun kullanımda bu süre 7.5 saate kadar düşebiliyor. Ayrıca, şarj kutusu ile birlikte 3 tam dolum sağlamak mümkün.

Cihazın şarj özelliklerinden en dikkat çekenleri arasında hızlı şarj da yer alıyor. 3 dakikalık bir şarj ile 1 saatlik kullanım sunan Galaxy Buds+, acil durumlarda yardımına kullanıcıların yardımına koşuyor.

Cihazın üstünde bulunan üç mikrofon gürültü engelleme özelliğine sahip. Ancak, aktif gürültü önleme maalesef cihazda yer almıyor. Yine de bu seviyede bir kulaklık için gayet başarılı özelliklere sahip olduğunu söylemek gerek.

Samsung Galaxy Buds+, yaklaşık 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.Marshall Minor II

Marshall Minor II

En iyi bluetooth kulaklık önerileri listemize Marshall Minor II ile devam ediyoruz. İngiltere merkezli Marshall, müzik sektöründe oldukça başarılı işlere imza atan bir şirket olarak ön plana çıkıyor. Şirket, uzun süredir müzik piyasasına çeşitli ürünler sunuyor. Bu ürünlerin başarıları, şirketi müzik sektöründe ön plana çıkartmayı başardı. Bundan dolayı bizler de listemizde Marshall Minor II modeline yer verdik.

Kulaklık, oldukça şık bir tasarıma sahip. Marshall, yarattığı tasarım ile kullanıcılarını hem tasarım konusunda hem de kullanılabilirlik konusunda memnun etmeyi başardı. Bunun yanı sıra kulaklık, özellikleriyle de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Kullanıcılar, kulaklığı yaklaşık 120 dakikada tam dolu kapasitede şarj edebiliyorlar. Bunun yanı sıra kulaklık, şarjı tam doluyken kullanıcılarına yoğun kullanımda ortalama 12 saat kullanım süresi sunuyor.

Güçlü bas performansıyla dikkat çeken kulaklık, aynı zamanda gürültü engelleyici mikrofonuyla da kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Kulaklığın olumsuz yanı ise toza ve suya dayanıklı olmaması oluyor.

Marshall Minor II, sunduğu ses kalitesi ile kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Kulaklık, Türkiye’de 1160 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Samsung Galaxy Buds 2

Samsung Galaxy Buds 2

Bluetooth kulaklık önerileri listemize yine bir Samsung modeliyle daha devam ediyoruz. Samsung Galaxy Buds serisi, piyasada yer alan en başarılı Bluetooth kulaklık serilerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Teknoloji devi Samsung, bu seride yakaladığı başarı ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Listemizde yer verdiğimiz Galaxy Buds 2 de hem tasarım hem de ses performansı konusunda kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Samsung, bu modelde oldukça kullanışlı ve konforlu bir tasarım yaratmayı başardı. Üstelik şirket, bu modelde sadece kulaklıkların tasarımına odaklanmadı. Bunun yanı sıra kulaklığın şarj kutusu tasarımı da oldukça şık diyebiliriz.

Ses konusuna baktığımızda ise Samsung’un kulaklığı derin ve güçlü bas özellikleri ile ön plana çıkarttığını görüyoruz. Bunun yanı sıra Samsung, kulaklıkta kullandığı teknoloji sayesinde güçlü bir ses düzeyini yakaladıklarını belirtiyor. Kulaklıkta aktif gürültü önleme özelliği mevcut. Bu sayede kullanıcılar, kalabalık ortamlarda da kulaklığı kullanabiliyorlar.

Kulaklığın mikrofon performansı da en az ses performansı kadar başarılı diyebiliriz. Samsung, mikrofonda da gürültü engelleme özelliğini kullanmayı tercih etti. Böylece kullanıcılar, kulaklık üzerinden telefon görüşmesi, toplantı katılımı gibi işlemlerini yaparlarken mikrofonu rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Hem tasarım hem de ses konusunda oldukça başarılı bir performans gösteren Samsung Galaxy Buds 2, Türkiye’de 1000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Huawei FreeBuds Pro

huawei-freebuds-pro

Bluetooth kulaklık önerileri listemizdeki bir diğer model ise FreeBuds Pro oluyor. Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ürün farklı modlara da sahip. Bu nedenle ANC konusunda dinamik bir kullanım sunuyor.

Ayrıca, Benzersiz Ses Modu ismi verilen mod ile çevrenizdeki kişilerin seslerini duymanız da mümkün. Şirket, bu özelliğin havaalanı duyuruları gibi sesleri duymanıza yardımcı olacağını ifade ediyor.

Dokunmatik ekran yerine farklı kontrollere sahip kulaklık ile şarkı, ses seviyesi ve mod değiştirme, çağrı cevaplama ve müziği durdurma gibi işlemler yapılabiliyor.

ANC kapalıyken 7, ANC açıkken 3,5-4,5 saat kullanım ömrüne sahip olan FreeBuds Pro, çift bağlantı özelliğine de sahip. Ürünün fiyatı ise 2400 TL’den başlamaktadır.

Razer Hammerhead True Wireless 2

bluetooth kulaklık önerileri - Razer Hammerhead True Wireless 2

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bluetooth kulaklık önerileri listemize Razer Hammerhead True Wireless 2 ile devam ediyoruz. ABD merkezli Razer, daha çok oyuncular için ürettiği ekipmanlar ile bilinmektedir. Bu kapsamda şirket, temel olarak oyunculara hitap eden kablosuz kulaklık modelleri de üretmektedir. Şirketin en başarılı bluetooth kulaklık modellerinden birisi de Razer Hammerhead True Wireless 2 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Razer Hammerhead True Wireless 2, mat siyah renk seçeneğiyle kulaklık kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Bunun yanı sıra Razer, kulaklığın kutusunu da kullanışlı bir şekilde tasarlardı. Böylece Razer Hammerhead True Wireless 2 hem kullanım hem de taşıma esnasında oldukça rahat bir kullanıma sahip.

Kulaklık, normal kullanımda kullanıcılarına yaklaşık 6 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra kulaklığın kutusuyla birlikte kullanım süresi, 32 saate kadar çıkabiliyor. Bu noktada tabii ki kulaklığı kullanım yoğunluğunuz kulaklığın şarj performansını etkileyecektir. Bunun yanı sıra Razer Hammerhead True Wireless 2, ses performansıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

Belirttiğimiz gibi Razer, birçok modeli gibi bu modelini de temel olarak oyuncular için geliştirdi. Bundan dolayı aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip olan kulaklık, yüksek bir ses performansı sunuyor. Razer, gerek tasarımıyla gerek performansıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Hammerhead True Wireless 2’yi Türkiye’de 3.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Jabra Elite 75t

Jabra-Elite-75t
Jabra Elite 75t

Biraz göz ardında kalsa da popülerleşme yolundaki markalardan biri Jabra. Danimarkalı şirketin Elite 75t modeli, bluetooth kulaklık önerileri listemizde yerini alıyor. Airpods, Sony XM3 gibi güçlü rakipleriyle kafa kafaya giden Jabra Elite 75t, 6mm’lik sürücülere sahip. Su ve toza karşı dayanaklı olan ürünün IP55 sertifikası da mevcut.

Bluetooth 5.0 barındıran Elite 75t, tam şarjla 7,5 saat kesintisiz kullanıma olana sağlıyor. Şarj kutusu ise tam şarjda 28 saate kadar dayanabiliyor. Ayrıca, 15 dakikalık şarj sonrasında 1 saat kullanım imkanı tanıyor. Bunlara ek olarak ürün, iki farklı cihaza aynı anda bağlanabiliyor.Aktif gürültü engelleme özelliği barındırmasa da gürültüyü mümkün olduğunca kısıtlayan cihaz Hear Through özelliği sayesinde dışarıdan gelen sesleri duymanıza yardımcı oluyor.

Kendi fiyat aralığındaki en iyi kablosuz kulaklıklardan biri olan Jabra Elite 75t, 2000 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Sennheiser CX 400BT

Sennheiser CX 400BT

Almanya merkezli teknoloji üreticisi Sennheiser, ses teknolojileri konusunda oldukça başarılı işler çıkartıyor. Öyle ki Sennheiser, bluetooth kulaklık pazarında da en çok tercih edilen markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Çünkü şirket, kablolu kulaklıklarda gösterdiği başarıyı bluetooth kulaklık modellerinde de göstermeyi başarıyor. Bundan dolayı bizler de en iyi bluetooth kulaklık önerileri listemizde Sennheiser CX 400BT modeline yer verdik.

Kulaklığın kutusu, sade bir tasarımla geliyor. Bunun yanı sıra kulaklığın tasarımı ise rakiplerine göre daha yaratıcı diyebiliriz. Şirketin tasarım konusunda yaratıcı ve cesur davranması, kullanıcılarının beğenisini topluyor desek yanlış olmayacaktır.

Kulaklık, şarj kutusuyla birlikte yaklaşık 20 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra kulaklık, şarj kutusundan bağımsız ise ortalama bir kullanımda 5-6 saatlik kullanım süresi ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Hızlı şarj özelliği bulunan kulaklık, 10 dakikalık şarj ile 1 saatlik kullanım ömrü sunuyor.

Kulaklığın tek kötü tarafının aktif gürültü önleme özelliğinin bulunmaması diyebiliriz. Sennheiser, bu bluetooth kulaklık modelinde pasif gürültü önleme özelliğini kullanmayı tercih etti.

Tasarımı ve özellikleriyle kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Sennheiser CX 400BT, Türkiye’de 2200 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Huawei Freebuds 4

Huawei FreeBuds 4
Huawei Freebuds 4

Huawei’nin son etkinliğinde tanıttığı yeni Huawei Freebuds 4, listemizin yer almayı başarıyor. Özellikle bir önceki nesil ile arasında çok fark bulunan cihaz Huawei Freebuds 3’ten beri çok yol kat etmiş gibi gözüküyor.

Cihazın tasarımı bir önceki nesil gibi Open-fit olarak ifade ediliyor. Ayrıca bu cihazda da ANC özelliği yer alıyor. Ancak, bir önceki cihazda 15dB olan ANC bu modelde 25dB’e çıkartılmış.

Huawei, Freebuds 4’ün en önemli özelliklerinden birisinin kişiye özel gürültü engelleme olduğunu ifade ediyor. Böylece, gürültü engellerken kulak yapısını algılıyor ve optimum seviyede bir hizmet sunuyor.

Cihazın pil ömrü konusunda pek ileri gittiğini söylemek mümkün değil. Bir önceki nesilde de ANC kapalıyken 20 saate kadar kullanım sunan cihazda yine aynı değeri görüyoruz. Şarj kutusu olmadan da 2.7 saat ANC açık, 4 saat ANC kapalı bir kullanım ömrü mevcut. Pil konusunda tercih edilecek en iyi cihaz olmadığını belirtelim.

Cihazın bir önceki nesilden farklı olarak getirdiği en önemli özellikler farkındalık modu ve iki cihaz bağlantısı. Böylece ANC özelliğini daha etkin kullanmak mümkün oluyor. Ayrıca, iki cihaza aynı anda bağlanmak da birçok kullanıcıya cazip gelecektir.

Huawei Freebuds 4, Türkiye’de 1800 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Sony WF-1000XM3

sony-wf-1000xm3

Bluetooth kulaklık önerileri listemizde yer alan bir başka isim Sony’nin en başarılı kulaklıklarından birisi oluyor. Kulak içi bir kulaklık modeli olan WF-1000XM3, Sony kalitesini sonuna kadar hissettiriyor.

Kulaklıkta yer alan en önemli özelliklerden birisi şüphesiz gürültü engelleme oluyor. Gürültü engelleyici sayesinde dışardan gelen ses minimum seviyeye iniyor. Böylece müzik zevki daha da katlanıyor.

Bunun haricinde kulaklığın ergonomik tasarımı kulak ile tam bir uyum gösteriyor. Kulağa oturan yapısı gürültü engelleme özelliğiyle birleştiğinde mükemmel bir izolasyon sağlıyor.

Kullanışlılık açısından da oldukça başarılı bir ürün olduğunu söylemek gerek. Otomatik çalışma özelliği sayesinde tek kulaklık ya da iki kulaklık takıldığını anlayabiliyor. Böylece, sadece kulağa takılı kulaklığın çalışmasını sağlıyor.

Bunun haricinde dokunmatik kontrol özelliği ile pratik bir şekilde ayar yapmak mümkün. Kulaklık üzerinden şarkı değiştirmek, ileri-geri sarmak ve daha birçok ayar kontrol edilebiliyor.

Oldukça başarılı bir ses sunan bu kulaklık aynı zamanda 24 saatlik bir pil ömrüne de sahip. Piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardan birisi olan WF-1000XM3, 2000 TL bandından başlayan fiyatlarla satışta.

Apple AirPods 3. Nesil

apple-airpods-3.-nesil bluetooth kulaklık önerileri

Apple’ın sevilen kablosuz kulaklık serisi AirPods’un yeni nesil ürünü de Bluetooth kulaklık önerileri yer almaya hak kazanıyor. Geçtiğimiz dönemde tanıtılan bu yeni cihaz, Apple’ın geliştirdiği en yeni kulaklıklar arasında yer alıyor. Üstelik bir önceki nesilden farklı olarak yeni özellikler ile kullanıcılara sunuluyor.Bu modelin bir önceki nesilden en büyük farkı uzamsal ses desteği oluyor. Apple’ın uzun zamandır üzerine çalıştığı bir konu olan uzamsal ses, temel kablosuz kulaklık serisi olan AirPods’da da kendini gösteriyor. Dinamik bir şekilde kafayı takip edebilen bu kulaklık, dinleyiciye uzamsal ses deneyimi yaşatıyor.

Buna ek olarak adaptif ekolayzır, H1 kulaklık çipi ve özel amplifikatörü ile AirPods 3. nesil göz dolduruyor. Cihazın içinde hareketi ve konuşmayı algılayan sensörler yer alıyor. Ayrıca kontrol anlamında da oldukça başarılı bir model olduğunu belirtmek gerekli. Kullanıcılar şarkı atlamak, müziği durdurmak ya da Siri’ye seslenmek için kulaklığı kullanabiliyor.

Yeni modelin önemli bir diğer farkı ise tasarımı oluyor. Apple bu modeli de AirPods Pro gibi küçültmeye karar vermiş. Ayrıca IPX4 sertifikalı ürün ter ve suya karşı dayanıklı. Pil ömrü de oldukça memnun edici demek yanlış olmayacaktır.

Uzamsal ses ile tek şarjda 5 saate kadar, uzamsal ses olmadan da 6 saate kadar dinleme süresi sunuyor. Şarj kutusu ile bu süre 30 saate kadar yükseliyor. Ayrıca MagSafe şarj desteği de cihazda mevcut. Ürünün fiyatı Apple resmi sitesinde 3600 TL’den başlıyor.

Sony WH-XB900N

sony-wh-xb900n

Listemizin son sıralarında Apple ve Sony’nin baskın olduğunu görüyoruz. Kaliteli kulaklık denince akla ilk gelen markalar arasında yer alan Sony, WH-XB900N modeliyle de listemizde yer almaya hak kazanıyor.

Bu kulaklık özellikle gürültü engelleme özelliğine sahip olmak ancak bir yandan da konforlu ve kaliteli bir ses duymak isteyen kullanıcılar için harika bir seçenek. Özellikle ücret olarak rakiplerine kıyasla daha uygun fiyatlı olmasıyla bir adım daha öne çıkıyor.

Sony, bu kulaklıkta yer alan EXTRA BASS özelliğinin başarılı baslar sunduğunu ifade ediyor. Böylece düşük frekanstaki sesler daha doyurucu bir şekilde dinleyiciye sunuluyor. Buna ek olarak gürültü engelleme ve kulaklığın yapısı da doygunluk hissini artırıyor.

Sony, bu ürünün 4 saatlik bir şarj ile 30 saate varan dinleme ömrü sunduğunu ifade ediyor. Ayrıca 10 dakikalık şarj ile de 1 saate kadar dinleme imkanı mevcut. Özellikle cihazın tasarım olarak WH-1000XM3 ve XM4 modellerine benzediğini söylemek mümkün.

Özellik olarak bu modellerle aynı olmasa da kolay kontrol için kulaklık üstüne dokunmatik panel, 360 Reality Audio ve kablolu kullanım desteği ile dikkat çekiyor. Sony WH-XB900N modelinin ücreti ise yaklaşık 3400 TL’den başlıyor.

Apple AirPods Pro

Airpods Pro Yazılım Güncellemesi Geliyor

Kablosuz kulaklık önerileri listemize AirPods modellerinin hemen ardından daha gelişmiş bir Apple ürünüyle devam ediyoruz. Tasarım ve özellik olarak klasik AirPods modellerinden bir hayli farklılaşan AirPods Pro, piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyor.

Cihazın en büyük artılarından birisi şüphesiz aktif gürültü engelleme özelliği oluyor. Bu sayede müzik dinlerken ya da telefonla konuşurken sizi rahatsız edebilecek sesler neredeyse sıfırlanıyor. Ayrıca, yolda yürürken rahatça müzik dinleyebileceğiniz bir şeffaf mod da cihazda yer alıyor.

AirPods Pro’nun ses konusunda en kaliteli cihazlar arasında yer aldığını söylemek gerek. Ayrıca, IPX4 sertifikası suya ve tere karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor. Cihazın şarj kutusunun ise kablosuz şarj ile uyumlu olduğunu belirtelim.

Tek şarj ile ANC açıkken 4,5 saat, kapalıyken ise 5 saate kadar bir dinleme süresi sunuyor. Konuşma süresi ise 3,5 saate düşüyor. Şarj kutusu ile birlikte toplam dinleme süresi ise 24 saati aşıyor. Ancak Apple, aceleniz varsa 5 dakikalık şarj ile 1 saat dinleme ve konuşma süresi sunduğunu da ifade ediyor.

Özellikleri saymakla bitmeyen AirPods Pro, fiyat olarak da rakiplerinin biraz üstünde kalıyor. Apple Türkiye resmi sitesinde fiyatı 3.599 TL olarak belirtiliyor. Online alışveriş mağazalarında yaklaşık 4500 TL’den başlayan fiyatlara AirPods Pro bulmanız mümkün. Ancak satın almadan önce ürünün orijinal olduğuna emin olmanızı tavsiye ediyoruz.

Sony WH-1000XM4

sony-wh-1000xm4

Bluetooth kulaklık önerileri listemize son derece kaliteli bir ürün ile devam ediyoruz. Ancak, kalitesinin yanı sıra ücret olarak da yüksek olduğunu belirtelim.

Sony WH-1000XM4, geçtiğimiz sene piyasaya çıkan ve ortalığı kasıp kavuran bir kulaklık. Üstün gürültü engelleme özelliğiyle diğer kulaklıklardan kendisini ayıran bu model, kullanışlılık açısından çığır açıyor.

Konuştuğunuzu algıladığında otomatik olarak müziği durduran Speak-to-Chat özelliği ile müzik zevkiniz hiç bölünmüyor. Ayrıca XM4 ile birden fazla cihaza aynı anda bağlanabiliyorsunuz.

10 dakikalık şarj ile 5 saat dayanabilen Sony WH-1000XM4, online mağazalarda 5600 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Denon AH-GC30

Denon AH-GC30

Listemizde sırada Denon AH-GC30 yer alıyor. Ürettiği ses sistemleri ile tanınan Denon, kulaklık modelleriyle de kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bundan dolayı bizler de Denon tarafından üretilen üst düzey kulaklık modellerinden birisi olan AH-GC30 modeline listemizde yer verdik.

Kulaklık, kablosuz olmasının yanı sıra kulak üstü olmasıyla da dikkat çekiyor. Çünkü Denon, kullanıcılarına bu modelde katlanabilir bir tasarım sunuyor. Ayrıca kullanıcılar, kulaklığın kafa bandını kendilerine göre ayarlayabiliyorlar. Oldukça kullanışlı bir tasarıma sahip olan Denon AH-GC30, tasarımıyla da beğenileri toplamayı başarıyor.Bir kulaklığın tasarımından çok ses performansı önemli diyebiliriz. Denon, bu noktada da başarılı bir iş çıkartmayı başardı. Kulaklık, bas performansının yanı sıra tiz seslerde gösterdiği başarıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra kulaklıkta bulunan aktif gürültü engelleme özelliği, kulaklığın performansını ciddi ölçüde geliştiriyor.

Kulaklık, tam dolu kapasitede kullanıcılarına 20 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Bu süre, bir kulaklık için gayet ideal diyebiliriz. Denon, bu modelle birlikte genel olarak üst düzey kulaklık kullanıcılarına hitap etmeye çalışıyor. Bundan dolayı kulaklığın fiyatı da biraz yüksek. Denon AH-GC30, Türkiye’de 7600 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada yer alıyor.

Apple AirPods Max

en iyi bluetooth kulaklık modelleri - Apple AirPods Max

Teknoloji devi Apple, bir başka kulaklık modeliyle listemizin son sırasında kendisine bir kez daha yer bulmayı başardı. Apple AirPods Max hem Apple’ın hem de kulaklık sektörünün en başarılı kablosuz kulaklık modellerinin başında gelmektedir. Apple, bu kulaklık modelinde birçok özellikle kulaklık kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor.

Şirket, AirPods Max modelinde oldukça sade bir tasarım kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra Apple, geliştirdiği tasarım sayesinde sade fakat şık bir tasarım yaratmayı başardı. Ayrıca Apple, geliştirmiş olduğu tasarımda gri, gümüş, pembe, mavi ve yeşil renk seçeneklerini kullanarak kulaklığın tasarımını ön plana çıkartmayı başardı.

Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olan Apple AirPods Max, ses performansıyla da oldukça iddialı. Yeni nesil ses teknolojileriyle kullanıcılarıyla buluşan AirPods Max, konumsal ses özelliğine de sahip. Böylece Apple, her türlü ortamda kullanıcılarına yüksek düzeyde ses kalitesi sunmayı başarıyor.

Apple, kulaklığın standart kullanımda yaklaşık 20 saatlik bir kullanım ömrü sunduğunu belirtiyor. Tabii ki bu süre, kullanıcıların kulaklık kullanımına göre değişiklik göstermektedir. Fakat kulaklığın genel olarak şarj performansı konusunda da başarılı bir iş çıkarttığını söyleyebiliriz. Üst düzey kulaklık modellerinden birisi olan Apple AirPods Max, Türkiye’de 11.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

En İyi Bluetooth Kulaklık Önerileri: Genel Değerlendirme

Gelişen teknolojiyle birlikte kulaklık sektörü de her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Bluetooth teknolojisinin gelişmesiyle birlikte birçok teknoloji kullanıcısı, kulaklık tercihini kablosuz kulaklıklardan yana kullanmaya başladı. Bunun sonucunda kulaklık üreticileri de üretimlerini kablosuz kulaklıklar üzerine yoğunlaştırdılar. Böylece son zamanlarda piyasada yer alan bluetooth kulaklık modelinin sayısında ciddi bir artış meydana geldi.

Bu durum, kullanıcılar için hem pozitif hem de negatif durumları beraberinde getiriyor. Model sayısının artması, kullanıcıların yüksek kalitedeki kablosuz kulaklık modellerine daha uygun fiyatlara erişmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra çok sayıda bluetooth kulaklık modelinin olması, kullanıcıların hangi bluetooth kulaklık modelini seçecekleri konusunda kararsızlık yaşamalarına neden oluyor.

Bizler de bu yüzden bu yazımızda sizler için en iyi bluetooth kulaklık modellerinden bahsettik. Sizler için hazırlamış olduğumuz bluetooth kulaklık önerileri listemizde her bütçeye ve kullanıcı tipine hitap eden kablosuz kulaklık modellerine yer vermeye çalıştık.

Listemizde yer alan kulaklık modellerini çeşitli yönlerden değerlendirmeye çalıştık. Böylece hem performans hem de fiyat anlamında en iyi bluetooth kulaklık modellerini sizler için seçtik. Bu sayede sizler de bluetooth kulaklık satın almak istediğiniz zaman bluetooth kulaklık önerileri listemizde yer alan modelleri inceleyerek sizler için uygun olan modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bluetooth kulaklık önerileri listemiz burada sona eriyor. Sizler de kullandığınız ve en iyi bluetooth kulaklık önerileri listemizde yer alması gerektiğini düşündüğünüz bluetooth kulaklık modellerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.“Bluetooth Kulaklık Önerileri – Kasım 2022” üzerine 2 yorum

  1. Benim sorunum, sesimin karsi tarafa duzgun gitmemesi, ornegin arabada giderken karsi taraf kesinlikle beni anlamiyor.
    Gorusmeler icin en iyi bluetooth kulakliklar icin bir inceleme listeniz var midir

    Cevapla
  2. “VAVA Moov 28” tavsiye ederim ama sanırım üretim durmuş. Muhteşem bir kulaklık ve dayanıklı.
    Karşı taraf rüzgarda bile sizi duyabiliyor..

    Cevapla

Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.