Ana Sayfa > Listeler > Bluetooth Kulaklık Önerileri – Eylül 2021

Bluetooth Kulaklık Önerileri – Eylül 2021

Kablosuz, bluetooth ile çalışan kulaklıklar son on yılda uzun bir yol katetti. Müzik dinlemek için ideal bir araç haline gelen bluetooth kulaklıklar, kablo derdiyle uğraşmadan rahatlıkla dijital cihazınıza bağlanabilmenizi sağlıyor. Piyasada şu anda birçok bluetooth kulaklık bulunuyor. Sahip oldukları niteliklere göre fiyatları da değişen bu ürünlerden, bütçenize uygun olarak hangisini alacağınızı düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız bluetooth kulaklık önerileri listemize bir göz atmalısınız. 

Bluetooth Kulaklık Önerileri

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Xiaomi Redmi Airdots
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanan Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, piyasanın en çok tercih edilen modellerinden birisi. Hem uygun fiyatı hem de kullanışlılığı bu ilginin sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, yaklaşık 4 saatlik bir müzik dinleme performansı sunuyor. Kulaklıkların şark olması ise yaklaşık 1.5 saat sürüyor. Cihazı şarj kutusunun tam dolumu ise yaklaşık 2 saatte gerçekleşiyor.

Kutunun içinden bir adet şarj kutusu, 3 farklı boyutta kulaklık ucu çıkıyor. Ayrıca kulaklığın üzerindeki butonlardan çağrı yanıtlama, sesli asistan aktifleştirme ve müzik durdurma/başlatma işlemleri gerçekleştirilebiliyor.Giriş seviye bir kablosuz kulaklık diyebileceğimiz Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, 105-120 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Sony WH-CH510 Bluetooth Kulak Üstü Kulaklık

bluetooth kulaklık önerileri
Sony WH-CH510

Sony’nin kulak üstü bluetooth kulaklığı (WH-CH510) sürücüleriyle güçlü ve dengeli bir ses kalitesi sağlıyor. Özellikle spor kullanımına uygunluğa vurgu yapan Sony, cihazın ergonomik açıdan oldukça kullanışlı olduğunu dile getiriyor. Ayrıca kulaklık, kafa ölçülerine göre farklı boyutlara gelebiliyor.

Kulaklığın etrafında bulunan 3 adet tuş ile çeşitli kontrolleri sağlamak mümkün. Bunların arasında ses seviyesi kontrolü, müzik değiştirme ve çağrı yanıtlama gibi seçenekler yer alıyor.

Üstelik, 35 saatlik çalma süresine sahip cihazın 10 dakikalık şarj edilmesi, 90 dakika çalışmasını sağlıyor. Herhangi bir kesinti olmadan saatlerce müzik keyfi yaşayabileceğiniz bu cihazda maalesef ANC özelliği yer almıyor. Ancak fiyatın da bu doğrultuda bir hayli uygun olduğunu söyleyelim.

Sony, bu kulaklık ile müzik dinlemenin oldukça yüksek bir ses kalitesi vereceğine inanıyor. Ancak, yalnızca müzik değil aynı zamanda FPS türündeki oyunlarda da oldukça kullanışlı olacağını ifade ediyor.

Kullanımı rahat ve ergonomik olan cihazın Siri ve Google Asistan’a bağlanma özelliği de mevcut. Sony’nin bu kulaklık modelini çeşitli sitelerde 300 TL gibi bir fiyata bulmanız mümkün.

Philips Upbeat Kablosuz Kulaklık

Philips Upbeat
Philips Upbeat

Philips’in kablosuz kulaklıkları (Taut102bk/00) yanınızda şarj kutunuz olduğu takdirde 12 saate kadar oynatma süresi sağlıyor. Kutusu yanınızda olmadığında ise tek şarjla 3 saate kadar kulaklıkları kullanabilirsiniz. Rahat ve hafif tasarımı en sevdiğiniz şarkıları en konforlu şekilde dinlemenizi mümkün kılıyor.

Ayrıca, sahip olduğu akustik sürücüler kulaklıkların mükemmel ses ve güçlü basa sahip olmasını sağlıyor. Müziği ve aramaları kolayca kontrol edebileceğiniz tek işlevli düğmesi aynı zamanda uzun basarak şarkıyı değiştirmenizi de sağlıyor.

Yankı önleyici özelliği aramalarınızın daha kaliteli hale getiriyor. Kulaklıkların üstündeki düğmeye iki kere bastığınızda telefonunuzun sesli asistanı etkinleştiriliyor. Böylece ona sadece istediğiniz şeyi kulaklılığınız aracılığıyla söyleyerek telefonunuza bile dokunmadan istediğiniz aramaları yapabilir, yeni bir şarkı listesi oluşturabilir veya hava durumuna bakabilirsiniz.

Ürünün, çeşitli sitelerdeki fiyatı 300 TL ile 400 TL arasında değişiyor.

JBL T500BT

JBL Bluetooth Kulaklık
JBL Bluetooth Kulaklık

Bluetooth kulaklık deyince birçok insanın aklına gelen ilk marka ve modellerden biriyle devam ediyoruz. JBLT500BT, uygun fiyatı ve şık tasarımıyla kullanıcıların favorileri arasında yer alıyor.

JBL Bluetooth kulaklıkları, JBL Pure Bass özelliği ile size gün boyu konser atmosferi yaşatacak bir müzik deneyimi sunuyor. Kulaklık üzerindeki tuşlar ile dinlediğiniz müziği kontrol edebilirken gelen çağrıları yönetebiliyorsunuz.

Ayrıca, Siri, Google Asistan ile iletişim kurabiliyorsunuz. Üstelik, katlanabilen yapısıyla taşıması kolay olan JBL kulaklıklar, çantanıza da rahatlıkla sığar. JBL, bluetooth kulaklık önerileri listemizde şarj gücü ile öne çıkan bir ürün. Tam şarjla 16 saat kullanım süresine sahip cihaz sadece 5 dakikalık şarj ile 1 saat kullanılabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak JBL T500BT aynı anda iki farklı cihaza bağlanabiliyor. Örneğin, akıllı bilgisayarınız ile kulaklığı kullanırken aynı anda telefonunuza gelen bir çağrıyı da duyabiliyorsunuz. Üstelik, JBL T500BT’lerin fiyatı çeşitli sitelerde 350 TL’den başlıyor.

Samsung Level U Pro

Samsung Level U Pro
Samsung Level U Pro

Samsung’un Level U Pro modeli, tıpkı kayıt stüdyosundaki müzisyenler ile birlikteymişsiniz gibi kaliteli müzik dinlemenizi sağlayan bir kulaklık. Sahip olduğu iki güçlü sürücü net ve dengeli ses sağlarken, yaka bandı tasarımı ise kolaylıkla takıp çıkarılmasını sağlıyor.

Sound with Me özelliği ile en sevdiğiniz şarkıları bir bluetooth bağlantısı ile gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün.

Gürültü azaltma ve yankı giderme teknolojisi ile iki dahili mikrofon bulunuyor. Bu sayede telefonda konuşurken hiçbir sıkıntı yaşamamanızı sağlıyor. 9 saate kadar çalışma süresi olan Samsung Level U Pro’ların fiyatı 600 TL’den başlıyor.

Jabra Elite 45h

jabra-elite-45h bluetooth kulaklık önerileri
Jabra Elite 45h

Saatler süren pil ömrü, katlanabilir tasarımı ve yüksek ses kalitesi ile önereceğimiz bir diğer kulaklık ise Jabra Elite 45h oluyor. Genellikle bu fiyat aralığından çok daha yüksek etikete sahip ürünler üreten Jabra, 45h ile tüm kullanıcılara hitap etmeyi planlıyor.

Eğer kulaklığınızı sürekli şarj etmekten sıkıldıysanız Jabra Elite 45h size oldukça yardımcı olacak demektir. 50 saate var pil ömrüyle oldukça uzun süre cihazı hiç şarj etmeden kullanabilirsiniz. Ayrıca 15 dakikalık şarj ile 10 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Tasarım olarak kulağı tam kapatmayan bir yapısı olsa da ses izolasyonu konusunda oldukça başarılı olduğuna dikkat çekmek gerek. Ayrıca şık tasarımı ile de beğeni topladığını belirtelim. Farklı renk seçenekleri de cabası.

Cihazın üstünde yer alan fiziksel düğmeler ile de çeşitli kontrolleri sağlamak mümkün. Yağmura karşı dayanıklı olduğu da belirtiliyor. Bu cihazın fiyatı ise yaklaşık 650 TL’den başlıyor.

Samsung Galaxy Buds+

samsung-galaxy-buds plus
Galaxy Buds+

Listemizde yer alan sıradaki cihaz ise Samsung Galaxy Buds+ oluyor. Serinin eski modellerinden olsa da sunduğu performans ve fiyatı ile tercih edilesi bluetooth kulaklıklardan birisi olduğuna şüphe yok.

Samsung Galaxy Buds+, kullanıcıların genel kullanımda yaklaşık 11 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Yoğun kullanımda bu süre 7.5 saate kadar düşebiliyor. Ayrıca, şarj kutusu ile birlikte 3 tam dolum sağlamak mümkün.

Cihazın şarj özelliklerinden en dikkat çekenleri arasında hızlı şarj da yer alıyor. 3 dakikalık bir şarj ile 1 saatlik kullanım sunan Galaxy Buds+, acil durumlarda yardımına kullanıcıların yardımına koşuyor.

Cihazın üstünde bulunan üç mikrofon gürültü engelleme özelliğine sahip. Ancak, aktif gürültü önleme maalesef cihazda yer almıyor. Yine de bu seviyede bir kulaklık için gayet başarılı özelliklere sahip olduğunu söylemek gerek.Samsung Galaxy Buds+, yaklaşık 750 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Huawei Freebuds 4

Huawei FreeBuds 4
Huawei Freebuds 4

Huawei’nin son etkinliğinde tanıttığı yeni Huawei Freebuds 4, listemizin yer almayı başarıyor. Özellikle bir önceki nesil ile arasında çok fark bulunan cihaz Huawei Freebuds 3’ten beri çok yol kat etmiş gibi gözüküyor.

Cihazın tasarımı bir önceki nesil gibi Open-fit olarak ifade ediliyor. Ayrıca bu cihazda da ANC özelliği yer alıyor. Ancak, bir önceki cihazda 15dB olan ANC bu modelde 25dB’e çıkartılmış.

Huawei, Freebuds 4’ün en önemli özelliklerinden birisinin kişiye özel gürültü engelleme olduğunu ifade ediyor. Böylece, gürültü engellerken kulak yapısını algılıyor ve optimum seviyede bir hizmet sunuyor.

Cihazın pil ömrü konusunda pek ileri gittiğini söylemek mümkün değil. Bir önceki nesilde de ANC kapalıyken 20 saate kadar kullanım sunan cihazda yine aynı değeri görüyoruz. Şarj kutusu olmadan da 2.7 saat ANC açık, 4 saat ANC kapalı bir kullanım ömrü mevcut. Pil konusunda tercih edilecek en iyi cihaz olmadığını belirtelim.

Cihazın bir önceki nesilden farklı olarak getirdiği en önemli özellikler farkındalık modu ve iki cihaz bağlantısı. Böylece ANC özelliğini daha etkin kullanmak mümkün oluyor. Ayrıca, iki cihaza aynı anda bağlanmak da birçok kullanıcıya cazip gelecektir.

Huawei Freebuds 4, indirimli olarak online alışveriş mağazalarından 1.175 TL’ye satın alınabiliyor. Huawei’nin resmi sitesinde ise 1.400 TL’ye satılıyor.

Jabra Elite 75t

Jabra-Elite-75t
Jabra Elite 75t

Biraz göz ardında kalsa da popülerleşme yolundaki markalardan biri Jabra. Danimarkalı şirketin Elite 75t modeli, bluetooth kulaklık önerileri listemizde yerini alıyor. Airpods, Sony XM3 gibi güçlü rakipleriyle kafa kafaya giden Jabra Elite 75t, 6mm’lik sürücülere sahip. Su ve toza karşı dayanaklı olan ürünün IP55 sertifikası da mevcut.

Bluetooth 5.0 barındıran Elite 75t, tam şarjla 7,5 saat kesintisiz kullanıma olana sağlıyor. Şarj kutusu ise tam şarjda 28 saate kadar dayanabiliyor. Ayrıca, 15 dakikalık şarj sonrasında 1 saat kullanım imkanı tanıyor. Bunlara ek olarak ürün, iki farklı cihaza aynı anda bağlanabiliyor.

Aktif gürültü engelleme özelliği barındırmasa da gürültüyü mümkün olduğunca kısıtlayan cihaz Hear Through özelliği sayesinde dışarıdan gelen sesleri duymanıza yardımcı oluyor.

Kendi fiyat aralığındaki en iyi kablosuz kulaklıklardan biri olan Jabra Elite 75t, 1000-1200 TL aralığında fiyatlarla satılıyor.

Sony WF-1000XM3

sony-wf-1000xm3

Bluetooth kulaklık önerileri listemizde yer alan bir başka isim Sony’nin en başarılı kulaklıklarından birisi oluyor. Kulak içi bir kulaklık modeli olan WF-1000XM3, Sony kalitesini sonuna kadar hissettiriyor.

Kulaklıkta yer alan en önemli özelliklerden birisi şüphesiz gürültü engelleme oluyor. Gürültü engelleyici sayesinde dışardan gelen ses minimum seviyeye iniyor. Böylece müzik zevki daha da katlanıyor.

Bunun haricinde kulaklığın ergonomik tasarımı kulak ile tam bir uyum gösteriyor. Kulağa oturan yapısı gürültü engelleme özelliğiyle birleştiğinde mükemmel bir izolasyon sağlıyor.

Kullanışlılık açısından da oldukça başarılı bir ürün olduğunu söylemek gerek. Otomatik çalışma özelliği sayesinde tek kulaklık ya da iki kulaklık takıldığını anlayabiliyor. Böylece, sadece kulağa takılı kulaklığın çalışmasını sağlıyor.

Bunun haricinde dokunmatik kontrol özelliği ile pratik bir şekilde ayar yapmak mümkün. Kulaklık üzerinden şarkı değiştirmek, ileri-geri sarmak ve daha birçok ayar kontrol edilebiliyor.

Oldukça başarılı bir ses sunan bu kulaklık aynı zamanda 24 saatlik bir pil ömrüne de sahip. Piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardan birisi olan WF-1000XM3, 1.200 TL bandından başlayan fiyatlarla satışta.

Huawei FreeBuds Pro

huawei-freebuds-pro

Bluetooth kulaklık önerileri listemizdeki bir diğer model ise FreeBuds Pro oluyor. Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ürün farklı modlara da sahip. Bu nedenle ANC konusunda dinamik bir kullanım sunuyor.

Ayrıca, Benzersiz Ses Modu ismi verilen mod ile çevrenizdeki kişilerin seslerini duymanız da mümkün. Şirket, bu özelliğin havaalanı duyuruları gibi sesleri duymanıza yardımcı olacağını ifade ediyor.

Dokunmatik ekran yerine farklı kontrollere sahip kulaklık ile şarkı, ses seviyesi ve mod değiştirme, çağrı cevaplama ve müziği durdurma gibi işlemler yapılabiliyor.ANC kapalıyken 7, ANC açıkken 3,5-4,5 saat kullanım ömrüne sahip olan FreeBuds Pro, çift bağlantı özelliğine de sahip. Ürünün fiyatı ise 1.200 – 1.300 TL’den başlıyor.

Apple AirPods 2. Nesil

apple-airpods bluetooth kulaklık önerileri

Apple firmasının 2. nesil AirPods kulaklıkları, yukarıda yer alan seçeneklere göre biraz daha pahalı bir seçenek. Ancak, Apple ürünlerini tercih eden kullanıcılara öncelikli olarak önerebileceğimiz bir model.

Şarj kutusunun ve kulaklıkların tam şarjı sonrasında 24 saat dinleme veya 18 saate kadar konuşma süresi sağladığı belirtiliyor. Kulaklıkların 15 dakikalık şarj edilmesi yaklaşık 3 saatlik dinleme süresi sağlıyor. Buna ek olarak, 2 saatlik konuşma süresi de elde edebiliyorsunuz.

Apple ekosistemini kullanıyorsanız AirPods çok daha işlevsel bir hal alıyor. Kulaklığı açtığınız anda tek dokunuşla cihazınızla eşleştirebiliyorsunuz. Ayrıca, kulaklık ile doğrudan Siri’ye komut vermek de mümkün.

Apple AirPods 2. nesil kulaklıklar 1.599 TL (kablolu şarj kutusu) ve 1.999 TL (kablosuz şarj kutusu) model ve fiyat seçenekleri ile satılmaktadır.

Apple AirPods Pro

Airpods Pro Yazılım Güncellemesi Geliyor

Kablosuz kulaklık önerileri listemize AirPods modellerinin hemen ardından daha gelişmiş bir Apple ürünüyle devam ediyoruz. Tasarım ve özellik olarak klasik AirPods modellerinden bir hayli farklılaşan AirPods Pro, piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyor.

Cihazın en büyük artılarından birisi şüphesiz aktif gürültü engelleme özelliği oluyor. Bu sayede müzik dinlerken ya da telefonla konuşurken sizi rahatsız edebilecek sesler neredeyse sıfırlanıyor. Ayrıca, yolda yürürken rahatça müzik dinleyebileceğiniz bir şeffaf mod da cihazda yer alıyor.

AirPods Pro’nun ses konusunda en kaliteli cihazlar arasında yer aldığını söylemek gerek. Ayrıca, IPX4 sertifikası suya ve tere karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor. Cihazın şarj kutusunun ise kablosuz şarj ile uyumlu olduğunu belirtelim.

Tek şarj ile ANC açıkken 4,5 saat, kapalıyken ise 5 saate kadar bir dinleme süresi sunuyor. Konuşma süresi ise 3,5 saate düşüyor. Şarj kutusu ile birlikte toplam dinleme süresi ise 24 saati aşıyor. Ancak Apple, aceleniz varsa 5 dakikalık şarj ile 1 saat dinleme ve konuşma süresi sunduğunu da ifade ediyor.

Özellikleri saymakla bitmeyen AirPods Pro, fiyat olarak da rakiplerinin biraz üstünde kalıyor. Apple Türkiye resmi sitesinde fiyatı 2.499 TL olarak belirtiliyor. Online alışveriş mağazalarında yaklaşık 1.800 TL’den başlayan fiyatlara AirPods Pro bulmanız mümkün. Ancak satın almadan önce ürünün orijinal olduğuna emin olmanızı tavsiye ediyoruz.

Sony WH-1000XM4

sony-wh-1000xm4

Bluetooth kulaklık önerileri listemizi son derece kaliteli bir ürün ile bitiriyoruz. Ancak, kalitesinin yanı sıra ücret olarak da yüksek olduğunu belirtelim.

Sony WH-1000XM4, geçtiğimiz sene piyasaya çıkan ve ortalığı kasıp kavuran bir kulaklık. Üstün gürültü engelleme özelliğiyle diğer kulaklıklardan kendisini ayıran bu model, kullanışlılık açısından çığır açıyor.

Konuştuğunuzu algıladığında otomatik olarak müziği durduran Speak-to-Chat özelliği ile müzik zevkiniz hiç bölünmüyor. Ayrıca XM4 ile birden fazla cihaza aynı anda bağlanabiliyorsunuz.

10 dakikalık şarj ile 5 saat dayanabilen Sony WH-1000XM4, online mağazalarda 2.750 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.