Ana Sayfa > Listeler > Bluetooth Kulaklık Önerileri – Haziran 2021

Bluetooth Kulaklık Önerileri – Haziran 2021

Kablosuz, bluetooth ile çalışan kulaklıklar son on yılda uzun bir yol katetti. Müzik dinlemek için ideal bir araç haline gelen bluetooth kulaklıklar, kablo derdiyle uğraşmadan rahatlıkla dijital cihazınıza bağlanabilmenizi sağlıyor. Piyasada şu anda birçok bluetooth kulaklık bulunuyor. Sahip oldukları niteliklere göre fiyatları da değişen bu ürünlerden, bütçenize uygun olarak hangisini alacağınızı düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız bluetooth kulaklık önerileri listemize bir göz atmalısınız. 

Bluetooth Kulaklık Önerileri

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Xiaomi Redmi Airdots
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanan Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, piyasanın en çok tercih edilen modellerinden birisi. Hem uygun fiyatı hem de kullanışlılığı bu ilginin sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, yaklaşık 4 saatlik bir müzik dinleme performansı sunuyor. Kulaklıkların şark olması ise yaklaşık 1.5 saat sürüyor. Cihazı şarj kutusunun tam dolumu ise yaklaşık 2 saatte gerçekleşiyor.

Kutunun içinden bir adet şarj kutusu, 3 farklı boyutta kulaklık ucu çıkıyor. Ayrıca kulaklığın üzerindeki butonlardan çağrı yanıtlama, sesli asistan aktifleştirme ve müzik durdurma/başlatma işlemleri gerçekleştirilebiliyor.Giriş seviye bir kablosuz kulaklık diyebileceğimiz Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, 105-120 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Philips Upbeat Kablosuz Kulaklık

Philips Upbeat
Philips Upbeat

Philips’in kablosuz kulaklıkları (Taut102bk/00) yanınızda şarj kutunuz olduğu takdirde 12 saate kadar oynatma süresi sağlıyor. Kutusu yanınızda olmadığında ise tek şarjla 3 saate kadar kulaklıkları kullanabilirsiniz. Rahat ve hafif tasarımı en sevdiğiniz şarkıları en konforlu şekilde dinlemenizi mümkün kılıyor.

Ayrıca, sahip olduğu akustik sürücüler kulaklıkların mükemmel ses ve güçlü basa sahip olmasını sağlıyor. Müziği ve aramaları kolayca kontrol edebileceğiniz tek işlevli düğmesi aynı zamanda uzun basarak şarkıyı değiştirmenizi de sağlıyor.

Yankı önleyici özelliği aramalarınızın daha kaliteli hale getiriyor. Kulaklıkların üstündeki düğmeye iki kere bastığınızda telefonunuzun sesli asistanı etkinleştiriliyor. Böylece ona sadece istediğiniz şeyi kulaklılığınız aracılığıyla söyleyerek telefonunuza bile dokunmadan istediğiniz aramaları yapabilir, yeni bir şarkı listesi oluşturabilir veya hava durumuna bakabilirsiniz.

Ürünün, çeşitli sitelerdeki fiyatı 350 TL ile 400 TL arasında değişiyor. Ancak, indirim zamanlarında 250 TL’ye kadar düşebiliyor. Şu anda ise 280 TL’ye satın alabilirsiniz.

Samsung Level U Pro

Samsung Level U Pro
Samsung Level U Pro

Samsung’un Level U Pro modeli, tıpkı kayıt stüdyosundaki müzisyenler ile birlikteymişsiniz gibi kaliteli müzik dinlemenizi sağlayan bir kulaklık. Sahip olduğu iki güçlü sürücü net ve dengeli ses sağlarken, yaka bandı tasarımı ise kolaylıkla takıp çıkarılmasını sağlıyor.

Sound with Me özelliği ile en sevdiğiniz şarkıları bir bluetooth bağlantısı ile gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün.

Gürültü azaltma ve yankı giderme teknolojisi ile iki dahili mikrofon bulunuyor. Bu sayede telefonda konuşurken hiçbir sıkıntı yaşamamanızı sağlıyor. 9 saate kadar çalışma süresi olan Samsung Level U Pro’ların fiyatı 400 TL’den başlıyor.

JBL T500BT

JBL Bluetooth Kulaklık
JBL Bluetooth Kulaklık

JBL’in Bluetooth kulaklıkları, JBL Pure Bass özelliği ile size gün boyu konser atmosferi yaşatacak bir müzik deneyimi sunuyor. Kulaklık üzerindeki tuşlar ile dinlediğiniz müziği kontrol edebilirken gelen çağrıları yönetebiliyorsunuz.

Ayrıca, Siri, Google Asistan ile iletişim kurabiliyorsunuz. Üstelik, katlanabilen yapısıyla taşıması kolay olan JBL kulaklıklar, çantanıza da rahatlıkla sığar. JBL, bluetooth kulaklık önerileri listemizde şarj gücü ile öne çıkan bir ürün.

Tam şarjla 16 saat kullanım süresine sahip cihaz sadece 5 dakikalık şarj ile 1 saat kullanılabiliyor. Üstelik, JBL T500BT’lerin fiyatı çeşitli sitelerde 330 TL’den başlıyor.

Huawei Freebuds 3

Huawei Freebuds 3
Huawei Freebuds 3

Üstün kaliteli bir ses deneyimi sunan Huawei Freebuds 3, Dolphin Bionic tasarımı ile sesi derin ve odaklanmış bir şekilde kulağınıza ulaştırırken rahat ve dengeli bir kullanım sağlıyor. Ergonomik olarak üretilen cihazın tasarımında doğadan ilhamla üretiliyor.

Dünyanın ilk çift modlu sertifikalı Bluetooth 5.1 teknolojisine sahip olan Huawei kulaklıklar kendi sınıfının lideri. Ürün, oldukça hızlı ve güvenilir bir Bluetooth bağlantısı sağlıyor. Bunun yanı sıra doğru ses ve video senkronizasyonu da sunuyor.

Sahip olduğu ANC ses işlemci sunucusu çevre gürültüsünü azaltıyor. Ayrıca arka planda değişen gürültüyü yakalayıp engelliyor. 

Ürün, kulaklıkla konuşurken de yüz yüze yapılan konuşmalardaki gibi bir ses deneyimi sağlıyor. Üstelik, aynı zamanda stüdyo kalitesinde müzik dinlemenize izin veriyor. Sezgisel kontrolleriyle müzik çalmak, değiştirmek vb. işlemleri kulaklık üzerinden yapabiliyorsunuz. Tek şarjla 4 saat oynatma gücüne sahip. Ayrıca, şarj kılıfı yanındayken oynatma süresi 20 saati buluyor.

Huawei Freebuds 3, indirimli olarak online alışveriş mağazalarından 859 TL’ye satın alınabiliyor. Huawei resmi sitesinde ise 1.100 TL’ye satılıyor.

Samsung Galaxy Buds

bluetooth kulaklık önerileri
Samsung Galaxy Buds

Zengin tizler ve derin baslar ile üstün ses kalitesi sunan Samsung Galaxy Buds, aynı zamanda 2 yönlü hoparlöre sahip. Kristal netliğinde telefon görüşmeleri sağlayan cihaz, 3 mikrofonlu sistemi ile sesinizi bağırmadan duyurabilmenizi sağlıyor. Cihaz her yerde stüdyo kalitesinde müzik dinlemenizi de mümkün kılıyor. Üstelik, tek bir şarjla 11 saat çalışabiliyor Galaxy Buds. Dahası, şarj kutusuyla birlikte 22 saate kadar müzik keyfi sağlıyor. 

İnce ve kompakt tasarım, konforlu ve ergonomik bir kullanım sağlıyor. Kulaklığınızı çıkarmadan etrafınızdakilerle iletişim kurmak istiyorsanız ortam ses seviyesini açmanız yeterli. Üstelik, şarkı listenizi kontrol etmek, sesi ayarlamak vb. işlemlerin hepsi kulaklık üzerine dokunularak gerçekleşiyor.

Samsung Galaxy Buds’un piyasadaki fiyatı ise 534 TL’den başlıyor.

Sony WH-CH510 Bluetooth Kulak Üstü Kulaklık

bluetooth kulaklık önerileri
Sony WH-CH510

Sony’nin kulak üstü bluetooth kulaklığı (WH-CH510) sürücüleriyle güçlü ve dengeli bir ses kalitesi sağlıyor. Üstelik, 35 saatlik çalma süresine sahip cihazın 10 dakikalık şarj edilmesi, 90 dakika çalışmasını sağlıyor. Kullanımı rahat ve ergonomik olan cihazın Siri ve Google Asistan’a bağlanma özelliği de mevcut. Sony’nin bu kulaklık modelini çeşitli sitelerde 279 TL gibi bir fiyata bulmanız mümkün.

Jabra Elite 75t

Jabra-Elite-75t
Jabra Elite 75t

Biraz göz ardında kalsa da popülerleşme yolundaki markalardan biri Jabra. Danimarkalı şirketin Elite 75t modeli, bluetooth kulaklık önerileri listemizde yerini alıyor. Airpods, Sony XM3 gibi güçlü rakipleriyle kafa kafaya giden Jabra Elite 75t, 6mm’lik sürücülere sahip. Su ve toza karşı dayanaklı olan ürünün IP55 sertifikası da mevcut.

Bluetooth 5.0 barındıran Elite 75t, tam şarjla 7,5 saat kesintisiz kullanıma olana sağlıyor. Şarj kutusu ise tam şarjda 28 saate kadar dayanabiliyor. Ayrıca, 15 dakikalık şarj sonrasında 1 saat kullanım imkanı tanıyor. Bunlara ek olarak ürün, iki farklı cihaza aynı anda bağlanabiliyor.

Aktif gürültü engelleme özelliği barındırmasa da gürültüyü mümkün olduğunca kısıtlayan cihaz Hear Through özelliği sayesinde dışarıdan gelen sesleri duymanıza yardımcı oluyor.

Kendi fiyat aralığındaki en iyi kablosuz kulaklıklardan biri olan Jabra Elite 75t, 1000-1200 TL aralığında fiyatlarla satılıyor.

Huawei FreeBuds Pro

huawei-freebuds-pro

Bluetooth kulaklık önerileri listemizdeki bir diğer model ise FreeBuds Pro oluyor. Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ürün farklı modlara da sahip. Bu nedenle ANC konusunda dinamik bir kullanım sunuyor.

Ayrıca, Benzersiz Ses Modu ismi verilen mod ile çevrenizdeki kişilerin seslerini duymanız da mümkün. Şirket, bu özelliğin havaalanı duyuruları gibi sesleri duymanıza yardımcı olacağını ifade ediyor.

Dokunmatik ekran yerine farklı kontrollere sahip kulaklık ile şarkı, ses seviyesi ve mod değiştirme, çağrı cevaplama ve müziği durdurma gibi işlemler yapılabiliyor.

ANC kapalıyken 7, ANC açıkken 3,5-4,5 saat kullanım ömrüne sahip olan FreeBuds Pro, çift bağlantı özelliğine de sahip. Ürünün fiyatı ise 1.200 TL’den başlıyor.

Apple AirPods 2. Nesil

apple-airpods

Apple firmasının 2. nesil AirPods kullaklıkları, yukarıda yer alan seçeneklere göre daha pahalı bir seçenek. Ancak, Apple ürünlerini tercih eden kullanıcılara öncelikli olarak önerebileceğimiz bir model. Şarj kutusunun ve kulaklıkların tam şarjı sonrasında 24 saat dinleme veya 18 saate kadar konuşma süresi sağladığı belirtiliyor. Kulaklıkların 15 dakikalık şarj edilmesi yaklaşık 3 saatlik dinleme süresi sağlıyor. Buna ek olarak, 2 saatlik konuşma süresi de elde edebiliyorsunuz. Fakat, Apple’ın bir üst segment kulaklığı olan AirPods Pro modelinde pil kapasitesinin artırıldığını da belirtmekte fayda var.

Apple AirPods 2. nesil kulaklıklar 1.599 TL (kablolu şarj kutusu) ve 1.999 TL (kablosuz şarj kutusu) model ve fiyat seçenekleri ile satılmaktadır.

Sony WH-1000XM4

sony-wh-1000xm4

Bluetooth kulaklık önerileri listemizi son derece kaliteli bir ürün ile bitiriyoruz. Ancak, kalitesinin yanı sıra ücret olarak da yüksek olduğunu belirtelim.

Sony WH-1000XM4, geçtiğimiz sene piyasaya çıkan ve ortalığı kasıp kavuran bir kulaklık. Üstün gürültü engelleme özelliğiyle diğer kulaklıklardan kendisini ayıran bu model, kullanışlılık açısından çığır açıyor.

Konuştuğunuzu algıladığında otomatik olarak müziği durduran Speak-to-Chat özelliği ile müzik zevkiniz hiç bölünmüyor. Ayrıca XM4 ile birden fazla cihaza aynı anda bağlanabiliyorsunuz.

10 dakikalık şarj ile 5 saat dayanabilen Sony WH-1000XM4, online mağazalarda 2.800 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Küçüklüğünden beri bir şeyler karalamaya meraklı olan Mert, teknoloji haberlerini yakından takip eden, oyunlara ve teknolojik cihazlara yoğun ilgi gösteren bir psikoloji öğrencisidir.Yorum yapın