Bluetooth Kulaklık Önerileri – Kasım 2023

Kablosuz bir şekilde yani bluetooth ile çalışan kulaklıklar son on yılda uzun bir yol almayı başardılar. Müzik dinlemek için ideal bir araç haline gelen bluetooth kulaklıklar, kablo derdiyle uğraşmadan rahatlıkla dijital cihazınıza bağlanabilmenizi sağlıyor. Piyasada şu anda birçok bluetooth kulaklık bulunuyor. Sahip oldukları niteliklere göre fiyatları da değişen bu ürünlerden, bütçenize uygun olarak hangisini alacağınızı düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız bluetooth kulaklık önerileri listemize bir göz atmalısınız.En İyi Bluetooth Kulaklık Özellikleri Nelerdir?

İyi bir bluetooth kulaklık almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı özellikler mevcut. İlk olarak bluetooth kulaklığın tasarımını değerlendirmelisiniz. Ancak bu noktada değerlendirme kriteriniz şıklık açısından olmamalı. Rahatlık açısından bluetooth kulaklıkların tasarımını değerlendirmek büyük önem taşımaktadır. Bazı bluetooth kulaklık modelleri çok iyi ses kalitesine sahip olsalar da konforlu tasarımları bulunmadıkları için uzun süre kullanıma uygun değillerdir.

Rahatlıkla kullanabileceğiniz bluetooth kulaklık tasarımını seçtikten sonra kulaklıkta bulunmasını dilediğiniz özellikleri seçmelisiniz. Örneğin kulaklığı sıklıkla kalabalık alanlarda kullanmayı düşünüyorsanız kulaklıkta aktif gürültü engelleme özelliğinin bulunması oldukça önemlidir. Günümüzde yeni piyasaya sürülen bluetooth kulaklık modellerinde bu özellik genellikle bulunmaktadır.

Fakat bazı şirketler, uygun fiyatlı kulaklık modeli üretebilmek için bu özelliği kullanmayı tercih etmiyorlar. Bundan dolayı fiyat yerine kulaklığın gürültü engellemesi sizler için daha önemliyse seçmiş olduğunuz kulaklıkta aktif gürültü engelleme özelliğinin bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz.

Son olarak dikkat etmeniz gereken kriterlerden birisi de markadır. Piyasada bluetooth kulaklık modeli üreten çok sayıda marka mevcut. Ancak bu markalardan bazıları, tabii ki kalite bakımından diğer markalardan ayrışıyorlar. Bundan dolayı gerek kulaklığı kullanım sürecinde gerekse de servis gibi süreçlerde sıkıntı yaşamamak adına kendisini kanıtlayan bluetooth kulaklık markalarını tercih etmeniz, sizlerin yararına olacaktır.

En İyi Bluetooth Kulaklık Önerileri

Günümüzde çoğu teknoloji kullanıcısı, kulaklık kısmında bluetooth kulaklıkları kullanmayı tercih ediyor. Uzun süredir piyasada yer edinen bluetooth kulaklıklar, geçmiş senelerde yüksek satış fiyatlarıyla kullanıcılarıyla buluşuyorlardı. Ancak günümüzde piyasada yaşanan rekabet, kullanıcıların daha uygun fiyatlara bluetooth kulaklıklara erişmelerini sağlıyor.

Bluetooth kulaklıkların yoğun ilgi görmesi, teknoloji üreticileri için de oldukça ilgi çekici geliyor. Bundan dolayı popüler teknoloji şirketlerinden yeni kurulan teknoloji üreticilerine kadar birçok teknoloji şirketinin bluetooth kulaklık pazarında hizmet verdiğini görüyoruz. Bu durum da dediğimiz gibi pazardaki rekabeti geliştirdiği için fiyat açısından kullanıcıların yüzünü güldürüyor.

Aynı zamanda piyasadaki bluetooth kulaklık modellerinin çok sayıda olması, kullanıcılara daha geniş bir seçim yelpazesi sunuyor. Çünkü bazı üreticiler daha temel özelliklere sahip bluetooth kulaklık modelleri üretirlerken bazı üreticiler ise daha profesyonel kullanıcılara hitap eden kulaklıklar üretiyorlar.

Bundan dolayı bluetooth kulaklık almaya karar veren kişiler, en iyi bluetooth kulaklık modeli hangisi diye oldukça fazla merak ediyorlar. Bu noktada bluetooth kulaklıkların farklı özelliklere sahip olması en iyi bluetooth kulaklık modelini arayan kişiler için yanıltıcı olabiliyor.Bizler de bu yazımızda sizler için bluetooth kulaklık tavsiyelerinde bulunacağız. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bluetooth kulaklık tavsiye listemizde her kullanıcı çeşidine hitap eden bluetooth kulaklık kulaklık modellerine yer vermeye çalıştık. Bu sayede sizler de kendiniz için en iyi bluetooth kulaklık modelini rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bluetooth kulaklık modeli önerileri listemize geçelim:

Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Önerileri

JBL T500BT

JBL Bluetooth Kulaklık

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kulak üstü bluetooth kulaklık önerileri listemize JBL T500BT ile başlıyoruz. JBLT500BT, uygun fiyatı ve şık tasarımıyla kullanıcıların favorileri arasında yer alıyor. JBL Bluetooth kulaklıkları, JBL Pure Bass özelliği ile size gün boyu konser atmosferi yaşatacak bir müzik deneyimi sunuyor. Kulaklık üzerindeki tuşlar ile dinlediğiniz müziği kontrol edebilirken gelen çağrıları yönetebiliyorsunuz.

Ayrıca, Siri, Google Asistan ile iletişim kurabiliyorsunuz. Üstelik, katlanabilen yapısıyla taşıması kolay olan JBL kulaklıklar, çantanıza da rahatlıkla sığar. JBL, bluetooth kulaklık önerileri listemizde şarj gücü ile öne çıkan bir ürün. Tam şarjla 16 saat kullanım süresine sahip cihaz sadece 5 dakikalık şarj ile 1 saat kullanılabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak JBL T500BT aynı anda iki farklı cihaza bağlanabiliyor. Örneğin, akıllı bilgisayarınız ile kulaklığı kullanırken aynı anda telefonunuza gelen bir çağrıyı da duyabiliyorsunuz. Üstelik, JBL T500BT’lerin fiyatı çeşitli sitelerde 900 TL’den başlıyor.

Philips TAA4216

Bluetooth Kulaklık Önerileri - Philips TAA4216

Philips, kulaklık sektöründe kullanıcılarına hizmet veren en başarılı kulaklık üreticilerinden birisidir. Şirket hem kulak üstü hem de kulak içi kulaklık modelleri üretmektedir. Bu doğrultuda bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kulak üstü bluetooth kulaklık önerileri listemizde Philips TAA4216 modeline yer verdik.

Ayarlanabilir kafa bandı ve değişebilir kulak yastığına sahip olan Philips TAA4216, fazlasıyla konforlu bir tasarıma sahip. Philips, konforun yanı sıra şıklığa da önem verdi. Bu doğrultuda kulaklık, siyah ağırlıklı oldukça şık tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Pasif gürültü önleme özelliği ile performans gösteren Philips TAA4216, 20Hz-20kHz frekans aralığında hizmet vermektedir. Philips TAA4216, suya ve toza dayanıklıdır. Tam bir fiyat/performans ürünü olan Philips TAA4216, Türkiye’de 1.700 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Jabra Elite 45h

jabra-elite-45h bluetooth kulaklık önerileri

Saatler süren pil ömrü, katlanabilir tasarımı ve yüksek ses kalitesi ile önereceğimiz bir diğer kulaklık ise Jabra Elite 45h oluyor. Genellikle bu fiyat aralığından çok daha yüksek etikete sahip ürünler üreten Jabra, 45h ile tüm kullanıcılara hitap etmeyi planlıyor.

Eğer kulaklığınızı sürekli şarj etmekten sıkıldıysanız Jabra Elite 45h size oldukça yardımcı olacak demektir. 50 saate var pil ömrüyle oldukça uzun süre cihazı hiç şarj etmeden kullanabilirsiniz. Ayrıca 15 dakikalık şarj ile 10 saate kadar pil ömrü sunuyor. Tasarım olarak kulağı tam kapatmayan bir yapısı olsa da ses izolasyonu konusunda oldukça başarılı olduğuna dikkat çekmek gerek.

Ayrıca şık tasarımı ile de beğeni topladığını belirtelim. Farklı renk seçenekleri de cabası. Cihazın üstünde yer alan fiziksel düğmeler ile de çeşitli kontrolleri sağlamak mümkün. Yağmura karşı dayanıklı olduğu da belirtiliyor. Bu cihazın fiyatı ise yaklaşık 1.900 TL’den başlıyor.Soundcore Life Q10

bluetooth kulaklık önerileri - Soundcore Life Q10

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Bluetooth kulaklık önerileri listemize Türkiye’de en çok tercih edilen kulaklık modellerinden birisi olan Soundcore Life Q10 ile devam ediyoruz. Soundcore tarafından üretilen giriş seviyesi kulaklık modellerinden birisi olan Life Q10, performansı sayesinde çok fazla tercih ediliyor. Bu sayede bizler de listemize bu kulaklık modeline yer verdik.

Soundcore, Life Q10 modelinde oldukça şık duran siyah-kırmızı ağırlıklı bir tasarım kullanmayı tercih etti. Kulaklık, şık tasarımının yanı sıra sadeliğiyle dikkat çekiyor. Böylece kullanıcılar, kulaklığı günlük yaşamlarında işlevsel bir şekilde kullanabiliyorlar.

Kulaklık, tasarımı kadar performansıyla da kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. Kulaklığın kullanım mesafesi 15m olarak belirtiliyor. Bu mesafeye kadar kullanıcılar, kulaklıklarını sorunsuz kullanabiliyorlar. Bunun yanı sıra kulaklığın şarj süresi 60 saat olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca kulaklıkta hızlı şarj özelliği de yer alıyor. 5 saatte hızlı bir şekilde şarj olan kulaklık, hızlı şarj özelliğiyle şarj edildiği zaman ise yaklaşık 5 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.

Hem tasarımıyla hem de performansıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Soundcore Life Q10, toza ve suya dayanıklı değil. Fakat bu segmentteki bir kulaklıktan da bu özellikleri beklemek yanlış olacaktır. Çünkü kulaklık, Türkiye’de 2.400 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu fiyat da kulaklığı Türkiye’de uygun fiyata alınabilecek en başarılı Bluetooth kulaklıklardan birisi haline getiriyor.

Sony WH-CH510

bluetooth kulaklık önerileri

Sony’nin kulak üstü bluetooth kulaklığı (WH-CH510) sürücüleriyle güçlü ve dengeli bir ses kalitesi sağlıyor. Özellikle spor kullanımına uygunluğa vurgu yapan Sony, cihazın ergonomik açıdan oldukça kullanışlı olduğunu dile getiriyor. Ayrıca kulaklık, kafa ölçülerine göre farklı boyutlara gelebiliyor. Kulaklığın etrafında bulunan 3 adet tuş ile çeşitli kontrolleri sağlamak mümkün. Bunların arasında ses seviyesi kontrolü, müzik değiştirme ve çağrı yanıtlama gibi seçenekler yer alıyor.

Üstelik, 35 saatlik çalma süresine sahip cihazın 10 dakikalık şarj edilmesi, 90 dakika çalışmasını sağlıyor. Herhangi bir kesinti olmadan saatlerce müzik keyfi yaşayabileceğiniz bu cihazda maalesef ANC özelliği yer almıyor. Ancak fiyatın da bu doğrultuda bir hayli uygun olduğunu söyleyelim.

Sony, bu kulaklık ile müzik dinlemenin oldukça yüksek bir ses kalitesi vereceğine inanıyor. Ancak, yalnızca müzik değil aynı zamanda FPS türündeki oyunlarda da oldukça kullanışlı olacağını ifade ediyor. Kullanımı rahat ve ergonomik olan cihazın Siri ve Google Asistan’a bağlanma özelliği de mevcut. Sony’nin bu kulaklık modelini çeşitli sitelerde 2.500 TL gibi bir fiyata bulmanız mümkün.

Marshall Major IV

Marshall Major IV

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kulak üstü bluetooth kulaklık önerileri listemize Marshall Major IV ile devam ediyoruz. Marshall, ses teknolojileri konusunda en başarılı teknoloji üreticilerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Bu doğrultuda şirket hem kulak üstü hem de kulak içi kulaklık kategorisinde ürünler üretiyor. Marshall Major IV de markanın en başarılı kulak üstü bluetooth kulaklık modellerinden birisidir.

Ayarlanabilir kafa bandı ve kafa bandı yastığına sahip olan Marshall Major IV, oldukça konforlu bir tasarıma sahip. Kulaklık, konforlu tasarımının yanı sıra fazlasıyla şık durmaktadır. Böylece Marshall Major IV, tasarım konusunda kullanıcılarını genel olarak memnun etmeyi başarıyor.

Marshall Major IV, kullanıcılarına 10 metreye kadar kullanım alanı sağlıyor. Bunun yanı sıra kulaklık, tamamen şarj olmuş durumda kullanıcılarına yaklaşık 80 saatlik kullanım ömrü vadediyor. Kulaklığın ortalama şarj olma süresi ise 3 saattir. Stereo ses çıkışı ile kullanıcılarına hizmet veren kulaklıkta pasif gürültü önleme özelliği mevcut. Marshall Major IV, Türkiye’de 3.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.SteelSeries Arctis 9

SteelSeries Arctis 9

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bluetooth kulaklık listemize SteelSeries Arctis 9 ile devam ediyoruz. Danimarka merkezli teknoloji üreticisi SteelSeries, genellikle oyuncular için üretmiş olduğu ekipmanlarla biliniyor. Kablosuz kulaklık sektöründe de hizmet veren şirket, Arctis 9 modeliyle listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Sade ve çok şık bir tasarıma sahip olan SteelSeries Arctis 9, aynı zamanda uzun süreli kullanımlarda konforlu bir yapıya sahip. Paslanmaz çelik kafa bandına sahip olan kulaklık, aynı zamanda dönebilen bir yapıya sahip. Kulaklığın tasarımına genel olarak baktığımızda SteelSeries, birçok modelinde olduğu gibi bu kulaklık modelinde de kalitesini konuşturmuş diyebiliriz.

Pasif gürültü önleme teknolojisine sahip olan SteelSeries Arctis 9, ses performansı konusunda da oldukça iddialı. Neodimyum sürücüye sahip olan kulaklık, bu sayede daha güçlü bir ses performansı gösteriyor. Kulaklığın mikrofonu da ses performansı kadar iddialı olmasa da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Hem tasarımıyla hem de performansıyla oldukça başarılı bir kablosuz kulaklık modeli olan SteelSeries Arctis 9, Türkiye’de 6.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Denon AH-GC30

Denon AH-GC30

Listemizde sırada Denon AH-GC30 yer alıyor. Ürettiği ses sistemleri ile tanınan Denon, kulaklık modelleriyle de kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bundan dolayı bizler de Denon tarafından üretilen üst düzey kulaklık modellerinden birisi olan AH-GC30 modeline listemizde yer verdik.

Kulaklık, kablosuz olmasının yanı sıra kulak üstü olmasıyla da dikkat çekiyor. Çünkü Denon, kullanıcılarına bu modelde katlanabilir bir tasarım sunuyor. Ayrıca kullanıcılar, kulaklığın kafa bandını kendilerine göre ayarlayabiliyorlar. Oldukça kullanışlı bir tasarıma sahip olan Denon AH-GC30, tasarımıyla da beğenileri toplamayı başarıyor.

Bir kulaklığın tasarımından çok ses performansı önemli diyebiliriz. Denon, bu noktada da başarılı bir iş çıkartmayı başardı. Kulaklık, bas performansının yanı sıra tiz seslerde gösterdiği başarıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra kulaklıkta bulunan aktif gürültü engelleme özelliği, kulaklığın performansını ciddi ölçüde geliştiriyor.

Kulaklık, tam dolu kapasitede kullanıcılarına 20 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Bu süre, bir kulaklık için gayet ideal diyebiliriz. Denon, bu modelle birlikte genel olarak üst düzey kulaklık kullanıcılarına hitap etmeye çalışıyor. Bundan dolayı kulaklığın fiyatı da biraz yüksek. Denon AH-GC30, Türkiye’de 9.000 TL’den başlayan fiyatlarla piyasada yer alıyor.

Sony WH-1000XM4

sony-wh-1000xm4

Bluetooth kulaklık önerileri listemize son derece kaliteli bir ürün ile devam ediyoruz. Ancak, kalitesinin yanı sıra ücret olarak da yüksek olduğunu belirtelim. Sony WH-1000XM4, geçtiğimiz sene piyasaya çıkan ve ortalığı kasıp kavuran bir kulaklık. Üstün gürültü engelleme özelliğiyle diğer kulaklıklardan kendisini ayıran bu model, kullanışlılık açısından çığır açıyor.

Konuştuğunuzu algıladığında otomatik olarak müziği durduran Speak-to-Chat özelliği ile müzik zevkiniz hiç bölünmüyor. Ayrıca XM4 ile birden fazla cihaza aynı anda bağlanabiliyorsunuz. 10 dakikalık şarj ile 5 saat dayanabilen Sony WH-1000XM4, online mağazalarda 13.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Apple AirPods Max

en iyi bluetooth kulaklık modelleri - Apple AirPods Max

Teknoloji devi Apple, bir başka kulaklık modeliyle en iyi kulak üstü bluetooth kulaklık listemizin son sırasında kendisine bir kez daha yer bulmayı başardı. Apple AirPods Max hem Apple’ın hem de kulaklık sektörünün en başarılı kablosuz kulaklık modellerinin başında gelmektedir. Apple, bu kulaklık modelinde birçok özellikle kulaklık kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor.Şirket, AirPods Max modelinde oldukça sade bir tasarım kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra Apple, geliştirdiği tasarım sayesinde sade fakat şık bir tasarım yaratmayı başardı. Ayrıca Apple, geliştirmiş olduğu tasarımda gri, gümüş, pembe, mavi ve yeşil renk seçeneklerini kullanarak kulaklığın tasarımını ön plana çıkartmayı başardı.

Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olan Apple AirPods Max, ses performansıyla da oldukça iddialı. Yeni nesil ses teknolojileriyle kullanıcılarıyla buluşan AirPods Max, konumsal ses özelliğine de sahip. Böylece Apple, her türlü ortamda kullanıcılarına yüksek düzeyde ses kalitesi sunmayı başarıyor.

Apple, kulaklığın standart kullanımda yaklaşık 20 saatlik bir kullanım ömrü sunduğunu belirtiyor. Tabii ki bu süre, kullanıcıların kulaklık kullanımına göre değişiklik göstermektedir. Fakat kulaklığın genel olarak şarj performansı konusunda da başarılı bir iş çıkarttığını söyleyebiliriz. Üst düzey kulaklık modellerinden birisi olan Apple AirPods Max, Türkiye’de 19.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Önerileri

Lenovo LP80 Pro

en iyi kablosuz kulaklık modelleri - Lenovo LP80 Pro

Teknoloji devi Lenovo, kablosuz kulaklık kategorisinde de üretmiş olduğu ürünlerle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda Türkiye’deki kablosuz kulaklık pazarında şirketin özellikle giriş seviyesindeki ürünleri ile karşılaşmak mümkün. Lenovo LP80 Pro da bu modellerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Oldukça şık ve sade bir tasarıma sahip olan Lenovo LP80 Pro, siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip. Şirket, iki renk seçeneğinde de kullanıcılarına başarılı bir tasarım sağlıyor. Ayrıca kulaklığın şarj kutusunun da şık durduğunu söyleyebiliriz.

Tasarım konusunda kullanıcılarından geçer not almayı başaran Lenovo LP80 Pro, ses performansı konusunda da oldukça iddialı. Kulaklık, giriş seviyesindeki bir kablosuz kulaklık olduğu için gürültü engelleme özelliği yok. Bunun yanı sıra kulaklıkta dinamik sürücü yer alıyor. Böylece kulaklık, rakiplerine göre daha yüksek kalitede ses performansı sağlıyor.

Yaklaşık 90 dakikada şarj olan kulaklık, ortalama 5 saatlik kullanım süresi sağlıyor. Bu kullanım süresi de bu segmentteki bir kulaklık için fazlasıyla yeterli diyebiliriz. Lenovo LP80 Pro, Türkiye’de 365 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

QCY T17

QCY T17

En iyi bluetooth kulaklık önerileri listemizde sırada Türkiye’de çok fazla kullanılan bir model olan QCY T17 yer alıyor. QCY, dünya genelinde üretmiş olduğu giriş-orta seviye kulaklık modelleriyle tanınmaktadır. Şirket, bir süredir Türkiye’de de kulaklık modelleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. QCY T17, markanın en çok tercih edilen giriş seviye kulaklık modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Sade ve şık bir tasarıma sahip olan kulaklık, rahatlık konusunda kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. QCY, her ne kadar uygun fiyatlı kulaklık modelleriyle bilinse de konfora önem vermektedir. Bundan dolayı QCY T17, uzun zamanlı kullanımlarda dahi kullanıcılarını rahatsız etmemektedir. Kulaklık, dayanıklılık konusunda da oldukça memnun edici diyebiliriz. Çünkü kulaklığın IPX5 yani suya dayanıklılık sertifikası mevcut.

Bunun yanı sıra bir kulaklığın en önemli özelliği, ses performansı olmaktadır. Nitekim QCY, ses performansı konusunda da yeterli bir performans gösteriyor. T17, pasif gürültü önleme özelliğiyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Ayrıca QCY, kulaklığın ses performansını artırabilmek için çeşitli yeni nesil özellikler kullandıklarını belirtiyor. QCY T17, Türkiye’deki en uygun kablosuz kulaklık modellerinden birisi olarak öne çıkıyor. Kulaklık, 450 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bluetooth kulaklık önerileri listemize bir başka Xiaomi modeli olan Redmi Buds 3 Lite ile devam ediyoruz. Xiaomi, birçok alanda olduğu gibi kulaklık sektöründe de fiyat/performans odaklı ürünler sunmaya çalışıyor. Bu doğrultuda şirket, Redmi Buds 3 Lite modelini giriş seviyesi kablosuz kulaklık modeli olarak kullanıcılarına sundu.

Sade ve şık bir tasarımla gelen kulaklık, oldukça hafif bir şarj kutusuyla birlikte kullanıcılarına hizmet veriyor. Kulaklık, tam dolu şarjıyla kullanıcılarına yaklaşık 5 saat kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra kulaklığın şarj kutusuyla birlikte kullanım süresi ise 20 saate kadar çıkabiliyor.

Pasif gürültü önleme özelliğine sahip olan Xiaomi Redmi Buds 3 Lite, giriş seviye kulaklık kullanıcılarını memnun edecek bir ses performansı gösteriyor. Bunun yanı sıra kulaklığın mikrofon performansı da yeterli düzeyde diyebiliriz. Fiyat/performans olarak en başarılı kulaklık modellerinden birisi olan Xiaomi Redmi Buds 3 Lite, Türkiye’de 530 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Samsung Galaxy Buds 2

Samsung Galaxy Buds 2

Bluetooth kulaklık önerileri listemize yine bir Samsung modeliyle daha devam ediyoruz. Samsung Galaxy Buds serisi, piyasada yer alan en başarılı Bluetooth kulaklık serilerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Teknoloji devi Samsung, bu seride yakaladığı başarı ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Listemizde yer verdiğimiz Galaxy Buds 2 de hem tasarım hem de ses performansı konusunda kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Samsung, bu modelde oldukça kullanışlı ve konforlu bir tasarım yaratmayı başardı. Üstelik şirket, bu modelde sadece kulaklıkların tasarımına odaklanmadı. Bunun yanı sıra kulaklığın şarj kutusu tasarımı da oldukça şık diyebiliriz.

Ses konusuna baktığımızda ise Samsung’un kulaklığı derin ve güçlü bas özellikleri ile ön plana çıkarttığını görüyoruz. Bunun yanı sıra Samsung, kulaklıkta kullandığı teknoloji sayesinde güçlü bir ses düzeyini yakaladıklarını belirtiyor. Kulaklıkta aktif gürültü önleme özelliği mevcut. Bu sayede kullanıcılar, kalabalık ortamlarda da kulaklığı kullanabiliyorlar.

Kulaklığın mikrofon performansı da en az ses performansı kadar başarılı diyebiliriz. Samsung, mikrofonda da gürültü engelleme özelliğini kullanmayı tercih etti. Böylece kullanıcılar, kulaklık üzerinden telefon görüşmesi, toplantı katılımı gibi işlemlerini yaparlarken mikrofonu rahatlıkla kullanabiliyorlar. Hem tasarım hem de ses konusunda oldukça başarılı bir performans gösteren Samsung Galaxy Buds 2, Türkiye’de 1.375 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Huawei Freebuds 4

Huawei FreeBuds 4

Huawei’nin başarılı kulaklık modellerinden Huawei Freebuds 4, listemizde yer almayı başarıyor. Özellikle bir önceki nesil ile arasında çok fark bulunan cihaz Huawei Freebuds 3’ten beri çok yol kat etmiş gibi gözüküyor. Cihazın tasarımı bir önceki nesil gibi Open-fit olarak ifade ediliyor. Ayrıca bu cihazda da ANC özelliği yer alıyor. Ancak, bir önceki cihazda 15dB olan ANC bu modelde 25dB’e çıkartılmış. Huawei, Freebuds 4’ün en önemli özelliklerinden birisinin kişiye özel gürültü engelleme olduğunu ifade ediyor. Böylece, gürültü engellerken kulak yapısını algılıyor ve optimum seviyede bir hizmet sunuyor.

Cihazın pil ömrü konusunda pek ileri gittiğini söylemek mümkün değil. Bir önceki nesilde de ANC kapalıyken 20 saate kadar kullanım sunan cihazda yine aynı değeri görüyoruz. Şarj kutusu olmadan da 2.7 saat ANC açık, 4 saat ANC kapalı bir kullanım ömrü mevcut. Pil konusunda tercih edilecek en iyi cihaz olmadığını belirtelim.

Cihazın bir önceki nesilden farklı olarak getirdiği en önemli özellikler farkındalık modu ve iki cihaz bağlantısı. Böylece ANC özelliğini daha etkin kullanmak mümkün oluyor. Ayrıca, iki cihaza aynı anda bağlanmak da birçok kullanıcıya cazip gelecektir. Huawei Freebuds 4, Türkiye’de 2.300 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.Marshall Minor III

Marshall Minor III

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bluetooth kulaklık önerileri listemize Marshall Minor III ile devam ediyoruz. İngiltere merkezli teknoloji üreticisi Marshall, ses teknolojileri konusunda oldukça iddialı ürünler geliştiriyor. Bu doğrultuda Marshall, popüler kablosuz kulaklık serisi olan Minor serisinin 3.versiyonu ile kullanıcılarının karşısına çıktı.

Marshall Minor III, şık ve gösterişli bir tasarıma sahip. Şirket, bu modelde sade bir tasarımdan ziyade siyah ağırlıklı çeşitli desenlere sahip bir tasarım kullanmayı tercih etti. Dokunmatik ve yakınlık sensörlerine sahip olan Marshall Minor III ayrıca suya da dayanıklı geliştirildi. Böylece kulaklık, tasarım konusunda genel olarak kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Bluetooth 5.2 ile kullanıcılarıyla buluşan Marshall Minor III, tek şarjda yaklaşık 5 saatlik bir kullanım süresi sağlıyor. Bunun yanı sıra kulaklığın şarj kutusuyla birlikte kullanım süresi ise 25 saate kadar çıkabilmektedir. Ayrıca kulaklık, 15 dakikalık hızlı şarjıyla yaklaşık 2 saat performans gösterebilmektedir. Böylece Marshall Minor III, şarj konusunda başarılı bir performans gösteriyor diyebiliriz.

93 dB hassasiyette çalışan kulaklık, 20 kHz frekans değerine kadar ulaşabilmektedir. Ses performansı konusunda kulaklığın en büyük eksikliği, gürültü engelleme özelliğine sahip olmaması oluyor. Orta seviye kablosuz kulaklık modeli arıyorsanız sizleri memnun edebilecek olan Marshall Minor III, Türkiye’de 2.450 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Huawei FreeBuds Pro

huawei-freebuds-pro

Bluetooth kulaklık önerileri listemizdeki bir diğer model ise FreeBuds Pro oluyor. Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ürün farklı modlara da sahip. Bu nedenle ANC konusunda dinamik bir kullanım sunuyor. Ayrıca, Benzersiz Ses Modu ismi verilen mod ile çevrenizdeki kişilerin seslerini duymanız da mümkün. Şirket, bu özelliğin havaalanı duyuruları gibi sesleri duymanıza yardımcı olacağını ifade ediyor.

Dokunmatik ekran yerine farklı kontrollere sahip kulaklık ile şarkı, ses seviyesi ve mod değiştirme, çağrı cevaplama ve müziği durdurma gibi işlemler yapılabiliyor. ANC kapalıyken 7, ANC açıkken 3,5-4,5 saat kullanım ömrüne sahip olan FreeBuds Pro, çift bağlantı özelliğine de sahip. Ürünün fiyatı ise 2.780 TL’den başlamaktadır.

Philips UpBeat

Philips UpBeat

Teknoloji devi Philips, hazırlamış olduğumuz en iyi bluetooth kulaklık modelleri listemizde kendisine yer bulmayı başaran markalardan birisi oldu. Philips, uzun süredir kulaklık sektöründe kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda şirket, her bütçeye ve kaliteye uygun kulaklık modelleri üretiyor. Philips UpBeat modeli de şirketin giriş/orta segment kullanıcıları için ürettiği kulaklık modellerinden birisidir.

Philips, kulaklığın tasarımında oldukça başarılı bir iş çıkarttı. Bu doğrultuda kulaklığın kutusunun da kulaklıkların da fazlasıyla şık durduğunu söyleyebiliriz. Şirket, kullanıcılarına beyaz ve siyah renk seçenekleri ile hizmet veriyor. Philips tarafından geliştirilen tasarım, iki renk seçeneği için de uyumlu durmaktadır.

Kulaklık, genel kullanımda yaklaşık 5 saat şarj süresi sunmaktadır. Bunun yanı sıra kulaklığı kutusuyla birlikte 100 saate kadar kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Philips, kulaklığın şarjının 90 dakikada dolduğunu belirtiyor. Böylece Philips, şarj konusunda fazlasıyla iddialı. Şirket, kulaklığın ses ve mikrofon konusunda da başarılı bir iş çıkarttı. Philips UpBeat, Türkiye’de 3.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Apple AirPods 3. Nesil

apple-airpods-3.-nesil bluetooth kulaklık önerileri

Apple’ın sevilen kablosuz kulaklık serisi AirPods’un yeni nesil ürünü de Bluetooth kulaklık önerileri yer almaya hak kazanıyor. Geçtiğimiz dönemde tanıtılan bu yeni cihaz, Apple’ın geliştirdiği en yeni kulaklıklar arasında yer alıyor. Üstelik bir önceki nesilden farklı olarak yeni özellikler ile kullanıcılara sunuluyor.Bu modelin bir önceki nesilden en büyük farkı uzamsal ses desteği oluyor. Apple’ın uzun zamandır üzerine çalıştığı bir konu olan uzamsal ses, temel kablosuz kulaklık serisi olan AirPods’da da kendini gösteriyor. Dinamik bir şekilde kafayı takip edebilen bu kulaklık, dinleyiciye uzamsal ses deneyimi yaşatıyor.

Buna ek olarak adaptif ekolayzır, H1 kulaklık çipi ve özel amplifikatörü ile AirPods 3. nesil göz dolduruyor. Cihazın içinde hareketi ve konuşmayı algılayan sensörler yer alıyor. Ayrıca kontrol anlamında da oldukça başarılı bir model olduğunu belirtmek gerekli. Kullanıcılar şarkı atlamak, müziği durdurmak ya da Siri’ye seslenmek için kulaklığı kullanabiliyor.

Yeni modelin önemli bir diğer farkı ise tasarımı oluyor. Apple bu modeli de AirPods Pro gibi küçültmeye karar vermiş. Ayrıca IPX4 sertifikalı ürün ter ve suya karşı dayanıklı. Pil ömrü de oldukça memnun edici demek yanlış olmayacaktır.

Uzamsal ses ile tek şarjda 5 saate kadar, uzamsal ses olmadan da 6 saate kadar dinleme süresi sunuyor. Şarj kutusu ile bu süre 30 saate kadar yükseliyor. Ayrıca MagSafe şarj desteği de cihazda mevcut. Ürünün fiyatı Apple resmi sitesinde 4.730 TL’den başlıyor.

Jabra Elite 75t

Jabra-Elite-75t

Biraz göz ardında kalsa da popülerleşme yolundaki markalardan biri Jabra. Danimarkalı şirketin Elite 75t modeli, bluetooth kulaklık önerileri listemizde yerini alıyor. Airpods, Sony XM3 gibi güçlü rakipleriyle kafa kafaya giden Jabra Elite 75t, 6mm’lik sürücülere sahip. Su ve toza karşı dayanaklı olan ürünün IP55 sertifikası da mevcut.

Bluetooth 5.0 barındıran Elite 75t, tam şarjla 7,5 saat kesintisiz kullanıma olana sağlıyor. Şarj kutusu ise tam şarjda 28 saate kadar dayanabiliyor. Ayrıca, 15 dakikalık şarj sonrasında 1 saat kullanım imkanı tanıyor. Bunlara ek olarak ürün, iki farklı cihaza aynı anda bağlanabiliyor.

Aktif gürültü engelleme özelliği barındırmasa da gürültüyü mümkün olduğunca kısıtlayan cihaz Hear Through özelliği sayesinde dışarıdan gelen sesleri duymanıza yardımcı oluyor. Kendi fiyat aralığındaki en iyi kablosuz kulaklıklardan biri olan Jabra Elite 75t, 5.400 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Apple AirPods Pro

Airpods Pro Yazılım Güncellemesi Geliyor

Kablosuz kulaklık önerileri listemize AirPods modellerinin hemen ardından daha gelişmiş bir Apple ürünüyle devam ediyoruz. Tasarım ve özellik olarak klasik AirPods modellerinden bir hayli farklılaşan AirPods Pro, piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyor.

Cihazın en büyük artılarından birisi şüphesiz aktif gürültü engelleme özelliği oluyor. Bu sayede müzik dinlerken ya da telefonla konuşurken sizi rahatsız edebilecek sesler neredeyse sıfırlanıyor. Ayrıca, yolda yürürken rahatça müzik dinleyebileceğiniz bir şeffaf mod da cihazda yer alıyor.

AirPods Pro’nun ses konusunda en kaliteli cihazlar arasında yer aldığını söylemek gerek. Ayrıca, IPX4 sertifikası suya ve tere karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor. Cihazın şarj kutusunun ise kablosuz şarj ile uyumlu olduğunu belirtelim.Tek şarj ile ANC açıkken 4,5 saat, kapalıyken ise 5 saate kadar bir dinleme süresi sunuyor. Konuşma süresi ise 3,5 saate düşüyor. Şarj kutusu ile birlikte toplam dinleme süresi ise 24 saati aşıyor. Ancak Apple, aceleniz varsa 5 dakikalık şarj ile 1 saat dinleme ve konuşma süresi sunduğunu da ifade ediyor.

Özellikleri saymakla bitmeyen AirPods Pro, fiyat olarak da rakiplerinin biraz üstünde kalıyor. Apple Türkiye resmi sitesinde fiyatı 6.000 TL olarak belirtiliyor. Online alışveriş mağazalarında yaklaşık 5.900 TL’den başlayan fiyatlara AirPods Pro bulmanız mümkün. Ancak satın almadan önce ürünün orijinal olduğuna emin olmanızı tavsiye ediyoruz.

Sony WF-1000XM3

sony-wf-1000xm3

Bluetooth kulaklık önerileri listemizde yer alan bir başka isim Sony’nin en başarılı kulaklıklarından birisi oluyor. Kulak içi bir kulaklık modeli olan WF-1000XM3, Sony kalitesini sonuna kadar hissettiriyor. Kulaklıkta yer alan en önemli özelliklerden birisi şüphesiz gürültü engelleme oluyor. Gürültü engelleyici sayesinde dışardan gelen ses minimum seviyeye iniyor. Böylece müzik zevki daha da katlanıyor.

Bunun haricinde kulaklığın ergonomik tasarımı kulak ile tam bir uyum gösteriyor. Kulağa oturan yapısı gürültü engelleme özelliğiyle birleştiğinde mükemmel bir izolasyon sağlıyor. Kullanışlılık açısından da oldukça başarılı bir ürün olduğunu söylemek gerek. Otomatik çalışma özelliği sayesinde tek kulaklık ya da iki kulaklık takıldığını anlayabiliyor. Böylece, sadece kulağa takılı kulaklığın çalışmasını sağlıyor.

Bunun dışında dokunmatik kontrol özelliği ile pratik bir şekilde ayar yapmak mümkün. Kulaklık üzerinden şarkı değiştirmek, ileri-geri sarmak ve daha birçok ayar kontrol edilebiliyor. Oldukça başarılı bir ses sunan bu kulaklık aynı zamanda 24 saatlik bir pil ömrüne de sahip. Piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardan birisi olan WF-1000XM3, 6.900 TL bandından başlayan fiyatlarla satışta.

Sennheiser CX 400BT

Sennheiser CX 400BT

Almanya merkezli teknoloji üreticisi Sennheiser, ses teknolojileri konusunda oldukça başarılı işler çıkartıyor. Öyle ki Sennheiser, bluetooth kulaklık pazarında da en çok tercih edilen markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Çünkü şirket, kablolu kulaklıklarda gösterdiği başarıyı bluetooth kulaklık modellerinde de göstermeyi başarıyor. Bundan dolayı bizler de en iyi bluetooth kulaklık önerileri listemizde Sennheiser CX 400BT modeline yer verdik.

Kulaklığın kutusu, sade bir tasarımla geliyor. Bunun yanı sıra kulaklığın tasarımı ise rakiplerine göre daha yaratıcı diyebiliriz. Şirketin tasarım konusunda yaratıcı ve cesur davranması, kullanıcılarının beğenisini topluyor desek yanlış olmayacaktır.

Kulaklık, şarj kutusuyla birlikte yaklaşık 20 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Bunun yanı sıra kulaklık, şarj kutusundan bağımsız ise ortalama bir kullanımda 5-6 saatlik kullanım süresi ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Hızlı şarj özelliği bulunan kulaklık, 10 dakikalık şarj ile 1 saatlik kullanım ömrü sunuyor.

Kulaklığın tek kötü tarafının aktif gürültü önleme özelliğinin bulunmaması diyebiliriz. Sennheiser, bu bluetooth kulaklık modelinde pasif gürültü önleme özelliğini kullanmayı tercih etti. Tasarımı ve özellikleriyle kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Sennheiser CX 400BT, Türkiye’de 8.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

En İyi Bluetooth Kulaklık Önerileri: Genel Değerlendirme

Gelişen teknolojiyle birlikte kulaklık sektörü de her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Bluetooth teknolojisinin gelişmesiyle birlikte birçok teknoloji kullanıcısı, kulaklık tercihini kablosuz kulaklıklardan yana kullanmaya başladı. Bunun sonucunda kulaklık üreticileri de üretimlerini kablosuz kulaklıklar üzerine yoğunlaştırdılar. Böylece son zamanlarda piyasada yer alan bluetooth kulaklık modelinin sayısında ciddi bir artış meydana geldi.Bu durum, kullanıcılar için hem pozitif hem de negatif durumları beraberinde getiriyor. Model sayısının artması, kullanıcıların yüksek kalitedeki kablosuz kulaklık modellerine daha uygun fiyatlara erişmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra çok sayıda bluetooth kulaklık modelinin olması, kullanıcıların hangi bluetooth kulaklık modelini seçecekleri konusunda kararsızlık yaşamalarına neden oluyor.

Bizler de bu yüzden bu yazımızda sizler için en iyi bluetooth kulaklık modellerinden bahsettik. Sizler için hazırlamış olduğumuz bluetooth kulaklık önerileri listemizde her bütçeye ve kullanıcı tipine hitap eden kablosuz kulaklık modellerine yer vermeye çalıştık.

Listemizde yer alan kulaklık modellerini çeşitli yönlerden değerlendirmeye çalıştık. Böylece hem performans hem de fiyat anlamında en iyi bluetooth kulaklık modellerini sizler için seçtik. Bu sayede sizler de bluetooth kulaklık satın almak istediğiniz zaman bluetooth kulaklık önerileri listemizde yer alan modelleri inceleyerek sizler için uygun olan modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz bluetooth kulaklık önerileri listemiz burada sona eriyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.


“Bluetooth Kulaklık Önerileri – Kasım 2023” üzerine 2 yorum

  1. Benim sorunum, sesimin karsi tarafa duzgun gitmemesi, ornegin arabada giderken karsi taraf kesinlikle beni anlamiyor.
    Gorusmeler icin en iyi bluetooth kulakliklar icin bir inceleme listeniz var midir

  2. “VAVA Moov 28” tavsiye ederim ama sanırım üretim durmuş. Muhteşem bir kulaklık ve dayanıklı.
    Karşı taraf rüzgarda bile sizi duyabiliyor..

Yorumlar kapalı.