Epic Games Yaz İndirimleri – Hangi Oyunlar Alınır?

Bildiğiniz üzere Epic Games Yaz İndirimleri başladı. Oyun fiyatları artış gösterirken oyuncular da cüzdanlarındaki son paralar ile iyi oyunlar satın almak istiyorlar. Hatta bir çok oyuncu oyunları sepete ekleyip aralarından tercih yapmak zorunda kalıyor.

Teknoloji.org olarak sizi bu dertten kurtarıyoruz! Epic Games Yaz İndirimleri kapsamında hangi oyunlar alınmalı? Sizler için araştırdık ve bir liste hazırladık. Listedeki oyunlar indirim oranlarına göre sıralandı. Ayrıca en düşük %30 en yüksek %80 oranında indirim söz konusu. Eğer hazırsanız başlayalım!

1- Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, Epic Games Yaz İndirimleri listemiz içerisinde en düşük indirim oranına sahip olan oyun. Tabii gönül isterdi ki RDR 2 de NBA 2K21 gibi ücretsiz olsun ama olmuyor maalesef. RDR 2’nin normal satış fiyatı 299TL. Fakat %30 indirim almış ve 200,33TL’ye inmiş.

Hiç bilmeyenler için Red Dead Redemption 2’den kısa bir şekilde bahsedelim. Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Rockstar Games üstleniyor. 2019 yılında piyasaya sürülmesine rağmen hala çok iyi bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Hatta tam 175 kez yılın en iyi oyunu seçilmiş olması da bunu destekliyor.

Western tarzında bir oyun olan RDR2, 1899 yılında, Amerika’da geçiyor. Arthur Morgan ve Van der Linde çetesi kaçıyor, federaller kovalıyor. Tüm bu kovalamaca esnasında çete dağılma noktasına geliyor. Güzel bir hikayeye sahip olan oyun ayrıca görsel olarak da bir karnaval havasında diyebiliriz.

İndirim oranı az olsa da oynanması gereken oyunlar arasında yer alıyor. Eğer ki cüzdanınız 200 TL bandında bir oyun almanıza izin veriyorsa mutlaka inceleyin. Verdiğiniz paraya değecek olan bir oyun. Daha önceden hazırlamış olduğumuz Açık Dünya Oyunları: En İyiler ve En Yeniler listemizde de bu oyunu görebilirsiniz.


2- Cyberpunk 2077

Evet, oyun buglar ile dolu biliyoruz ama geleceğe yatırım olarak düşünün lütfen. Cyberpunk 2077 çıkmadan önce bir çok kişiyi heyecanlandırdı. Oyun tam tamamlanmadan önce hayran baskılarından dolayı satışa çıktı. Fakat o da ne? Bir sürü bug oyunu oynatmaz hale geldi. Bir ara Sony mağazasından bile kalktı. Neyse ki sonra geri döndü.

Cyberpunk 2077 oyunu %33 indirim aldı. 249 TL’den 166,83TL’ye kadar indi. Evet indirim oranı çok fazla değil ama Steam Yaz İndirimlerinde yine az indirim almıştı. Yakın zamanda da büyük bir indirim alacak gibi değil. Tabii Epic Games hayır işlemek istemezse.

Oyunun buglar ile dolu olması sizi düşündürmesin. Aslında altın gibi düşünün. Alın kenara koyun (yatırım tavsiyesi değildir). Alacağı güncellemelerden sonra rahatlıkla oynayabilirsiniz.

CD Projekt Red geliştirdi ve yayınladı. “V” adındaki kanun kaçağı bir paralı askerin Night City’deki maceralarını anlatıyor. Aslında görseller güzel, detaylar güzel, hikaye güzel. Sadece biraz can sıkan bug konusu var. Bu arada oyunda Türkçe dil desteğinin olması da artı bir yön. Şans vermek isteyebilirsiniz.


3- Disco Elysium – The Final Cut

Daha önce Steam Yaz İndirimleri isimli Twitch yayınımızda sizlere önermiştik Disco Elysium oyununu. Bir çeşit rol yapma oyunu. Eşsiz yeteneklere sahip olan bir dedektifin maceralarını anlatıyor.

Oyunda isterseniz bir kahraman olabilirsiniz, isterseniz rezil bir insan olabilirsiniz. Fakat oyuna dair en net söylenecek şey şu: Yanınıza sözlük alın! Bu oyunu oynarken İngilizce düzeyiniz ne kadar iyi olursa olsun asla yetmeyecek. Neyse ki Türkçe dil paketi gelecek. Ama ne zaman geleceğini kimse bilmiyor.

Disco Elysium %40 indirim alarak 61 TL’den 36,60 TL’ye indi. Parasını kesinlikle hak eden bir oyun. Zaten Steam indirimleri hakkında konuşurken bundan da bahsetmiştik. Bir çok kez ödül alan bu oyunu kütüphanenize eklemek isteyebilirsiniz.


4- Mafia: Definitive Edition

Serinin ilk oyunu olan Mafia zaten birçok oyunsever tarafından da serinin en iyi oyunu olarak adlandırılıyor. İlk oyunun yenilenmiş hali olan Mafia: Definitive Edition Epic Games’in indirimleri kapsamında %40 indirim ile beraber 259 TL’den 155,40 TL’ye indi. Oyun daha önce Steam’de ve Epic Games’te indirime girmişti. Eğer o dönemlerde denk getiremediyseniz ve şu anda alacak durumunuz varsa sakın kaçırmayın.

Oyunda Tommy Angelo’nun “yanlışlıkla” mafyaya dahil olması konu ediliyor. Muhteşem bir hikayeye sahip olan oyunu mutlaka oynamalısınız. Fakat serinin ikinci hatta üçüncü oyunu için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Çünkü ikinci ve üçüncü oyun ilki kadar beğeni görmedi.


5- Assassin’s Creed: Valhalla & Watch Dogs: Legion

Evet, bu harika paket iki oyuna sahip! Hemen söyleyelim bu iki oyunun dahil olduğu paketin fiyatı 495 TL’den %45 indirim ile 272,25 TL’ye iniyor. Oldukça hesaplı diyebiliriz.

İlk oyun öve öve bitiremeyeceğimiz Assassin’s Creed: Valhalla. Bugün indirim haricinde oyunu almak isterseniz 269 TL. Tek başına indirimli olarak almak isterseniz ise 180,23 TL. O nedenle imkanınız varsa bu paket dahilinde almanız daha karlı olacaktır.

Oyun yeni nesil Assassin’s Creed oyunlarının sonuncusu. Eivor adındaki karakterimiz ile elimize savaş baltasını alıp yeni yerleri kendimize geçiriyoruz. Oldukça aksiyon dolu, sürükleyici bir oyun.

Watch Dogs: Legion ise Watch Dogs serisinin son oyunu. İndirimsiz hali 269 TL. İndirimli hali 107,60 TL. Yine paket dahilinde alırsanız daha avantajlı oluyorsunuz.

Oyunda çöküşün eşiğindeki İngiltere’yi yeniden kurtarmaya çalışıyoruz. Tabii kendi yöntemlerimizle. Bu da oldukça aksiyon dolu bir oyun.


6- Hitman III

Soğukkanlı Ajan 47 ile yeni maceralara yelken açıyoruz. Üçlemenin son oyunu olan Hitman III ile yine sessiz sessiz görevimizi yapıp çıkıyoruz. Gizlilik türündeki en iyi oyunlardan birisi Hitman. O kadar iyi ki oyunun adını taşıyan film bile yapıldı. Tabii oyuncular doğal olarak oyunu daha çok beğendi.

Maceralarla dolu Hitman III oyunu Epic Games’in %50 indirimi ile 260 TL’den 130 TL’ye indi. Kaçırılmaması gereken harika bir oyun.


7- Crysis Remastered

Crysis oyun dünyasına ilk adım attığı zaman büyük bir fan kitlesini hemen oluşturmuştu. Özellikle Türk oyuncular tarafında. Oyunun Türklerin ellerinden çıkmış olması doğal olarak çok sevilmesine yol açtı. Fakat oyun da sevilmeyecek gibi değildi.

Aradan yıllar geçti ama Crysis eskimedi. Üzerine bir de remastered alınca tadından yenilmedi doğrusu. İşte şimdi bu baş yapıt olan oyun Epic Games indirimleri ile %50 indirim aldı ve 133,99 TL olan fiyatı 66,99 TL’ye indi. Arada nostalji yapmak fakat bunu da kaliteli görüntüler ile yapmak istiyorsanız Crysis Remastered size göre.


8- Detroit: Become Human

Oyun dünyasında size bu kadar empati yaptıracak başka bir oyun yoktur. Arkadaş arasındaki sohbetlerde “Robot olsan ilk ne yapardın?” tarzındaki saçma sohbetlere gayet ciddi bir şekilde cevap veriyor bu oyun. Aslında yine cevabı size verdiriyor.

Detroit: Become Human gerek görselliği gerekse hikayesi ile sizi içine öyle bir çekiyor ki kimi zaman kendinizi çok kötü hissediyorsunuz, kimi zaman da kendinizi kahraman gibi hissediyorsunuz. Empati kelimesinin “boyut” bulmuş hali bu oyun.

Epic Games %50 indirim uygulayarak 142 TL’den 71 TL’ye indirmiş fiyatı. Ve kesinlikle parasının hakkını sonuna kadar veriyor.


9- Heavy Rain

Listede Detroit: Become Human olur da Heavy Rain olmaz mı? Yine kendi tercihlerinize göre ilerlediğiniz bir oyun. Yani bir tercih yaptığınız zaman oyunun sonucuna kadar etkiliyor. Bu sefer bir robot olarak değil, insan olarak oynuyorsunuz. Origami Katili adındaki bir katili takip ediyoruz.

Oyun 70 TL’den satılırken %50 indirim almış ve 35 TL’ye düşmüş. Sık sık Steam’de de indirime girdiğini görebilirsiniz. Daha önce kaçırdıysanız bu sefer alabilirsiniz.


10- Beyond: Two Souls

Ve tabi ki Beyond: Two Souls. Çünkü Detroit: Become Human ve Heavy Rain tarzında olan bir oyun ve bu üç oyun her zaman birlikte anılıyor.

Bu oyunda Jodie adında bir kızı canlandırıyoruz ve biraz değişik bir durum söz konusu. Bir nevi psişik güçlerimiz var. Hem kontrol etmeye çalışıyoruz hem de faydasını görüyoruz. Oldukça güzel bir hikaye. Mutlaka oynamanız gereken bir oyun.

Beyond: Two Souls da aynı Heavy Rain gibi %50 indirim alarak 70 TL’den 35 TL’ye inmiş.


11- Death Stranding

Hideo Kojima’nın 5 milyon satış barajını aşan oldukça kaliteli bir oyunu. Death Stranding oyununun başrollerinde Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux ve Lindsay Wagner var. Tam bir görsel şölen.

Epic Games’in kayda değer indirimleri arasında yer alıyor. 399 TL olan satış fiyatı üzerinden %60 indirim yapılmış. Şu anda indirimle beraber 159,60 TL’den satılıyor. Bu oyun için kesinlikle parasının hakkını verdiğini söyleyebiliriz. İndirim bitmeden sepetinize eklemenizde fayda var.


12- Far Cry 5

Epic Games’in en çok indirim hakkı tanıdığı oyun Far Cry 5. %80 indirim yapılmış oyuna. Normalde satış fiyatı 309 TL. Epic Games yaz indirimleri kapsamında 61,80 TL’ye düşmüş fiyatı. Bu kadar indirimi kaçırmamak lazım.

Oyunda Amerika’da yavaş yavaş kasabayı ele geçiren dini bir tarikatı ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Oldukça güzel manzaralar, etkileyici hikayesi ve bitmek bilmeyen yan görevleri ile saatlerce sizi bilgisayar başında tutabilecek bir oyun. Daha önce oynamadıysanız listenize ekleyebilirsiniz.


Epic Games Yaz İndirimleri kapsamında alınabilecek olan oyunlar listemiz bu şekildeydi. Listedeki oyun fiyatları 35 TL ile 272,25 TL arasında değişiyor. Bütçenize uygun olan oyunları satın alıp yaz günlerinin tanıdı oyun oynayarak çıkarabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!