Cyberpunk 2077 PlayStation Mağazasına Geri Dönüyor

Geçtiğimiz senenin en çok merak edilen oyunu Cyberpunk 2077 hakkında yeni bir gelişme gündeme geldi. CD Prokekt Red’in son eseri Cyberpunk 2077, PlayStation mağazasına geri dönüyor.

CD Prokekt Red tarafından yapılan resmi açıklamaya göre PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyuncuları çok yakın bir zamanda tekrar Cyberpunk 2077 oynayabilecek. Resmi olarak verilen tarih ise 21 Haziran olarak gösteriliyor. 21 Haziran tarihinde Cyberpunk 2077 PlayStation Store’daki yerini alacak.

Cyberpunk 2077, ilk çıktığı günden sonra belli bir süre boyunca oyuncuların yoğun tepkisiyle karşılaşmıştı. Oyundaki optimizasyon, bug ve performans sorunları büyük bir dikkat çekmişti. Hatta, oyunun tamamlanmadan satışa sunulduğu da iddialar arasındaydı.

Bu iddianın doğru olması muhtemel. Çünkü, CD Projekt Red, oyunu satışa çıkarmadan önce birkaç kez erteledi. Bu ertelemeler oyuncuları iki farklı gruba bölmüştü; hemen çıkmasını isteyenler ve geç ama sorunsuz çıkmasını isteyenler.

Sonuçta Cyberpunk 2077, 2020 yılının dördüncü çeyreğinde oyuncularla buluştu. Ancak, bu buluşma hiç de beklendiği gibi olmadı.

Oyunun tüm platformlarda belli başlı sorunlar yaşadı. PC, Xbox ve tabii ki PlayStation bu platformların başını çekiyor.

Sorunlar öylesine büyüdü ki Sony oyunu PlayStation Store’dan kaldırdı. Yaklaşık altı aydır mağazada yer almayan Cyberpunk 2077, 21 Haziran tarihinde PS Store’a geri dönüyor!

cyberpunk-2077-olum-tehdidi
Resim: CD Projekt Red

Oyunun Sorunları Hala Tam Olarak Çözülemedi

Oyunun PlayStation mağazasına geri dönmesi sevindirici bir gelişme. Ancak, bu durum sorunların tam olarak çözüldüğü anlamına gelmiyor.

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PS4 oyuncuları, Cyberpunk 2077’de bazı performans sorunları görmeye devam edecek gibi gözüküyor. Bu nedenle, Cyberpunk 2077’den en iyi performansı alabilmek için önerilen platformlar PS4 Pro ve PS5 olarak ifade ediliyor.

Fakat CD Projekt Red, bu sorunların düzelmesi adına çalıştıklarını ifade ediyor. Altı ay önce mağazadan kaldırıldığından beri sürekli yeni güncellemeler getiren şirket, oyunda gözle görülür bir gelişme olduğunun altını çiziyor.

Ayrıca, oyunun gelecek dönemde çok daha stabil bir hale geleceğini önemle vurguluyor. Üstelik, 2021 yılının ikinci yarısında Cyberpunk 2077’ye yeni DLC’ler ve yeni nesil konsollar için büyük güncellemeler getireceğini de ifade ediyor.

Böylesine merakla beklenen bir oyunun sorunlarla dolu olması oyuncuları son derece üzmüştü. Ancak, gelecek dönemde performans sorunları çözülürse ve çok oyunculu bir mod oyuna eklenirse, Cyberpunk 2077 en sevilen oyunlar arasında yerini alacak gibi gözüküyor.

Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.