Death Stranding 5 Milyon Satış Barajını Aştı

14 Temmuz 2020 tarihinde piyasaya sürülen Death Stranding oyunu sonunda 5 milyon satış barajını aştı.

Kojima Studios Yayın Müdürü Jay Boor yaptığı açıklamada Death Stranding’in PlayStation 4 ve PC’deki satış rakamlarının 5 milyonu aştığını belirtti. Oyunun oldukça iyi bir performans gösterdiğini ve Kojima Studios’un Death Stranding Director’s Cut lansmanı için iyimser olduklarını söyledi.

Bildiğiniz üzere Death Stranding Director’s Cut geçtiğimiz ay PlayStation 5 için duyuruldu. O haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Jay Boor GameIndustry.biz ile yaptığı röportajda “Satış açısından Kojima Productions’tan geliştirilen ilk oyun Death Stranding ile oldukça iyi bir performans sergiledi. Mart 2021 itibariyle, Death Stranding PlayStation ve PC’de dünya çapında beş milyondan fazla sattı.” dedi.

Death Stranding Director’s Cut ile Satış Rakamlarının Artması Bekleniyor

Röportajın devamında Jay Boor ilginç açıklamalarda bulundu. Boor’un açıklamalarına göre, Hideo Kojima zaman zaman yalnızlığa meyilli olan kişileri ve bir topluluğa kendisini ait hissetmeyen oyuncuları düşünüyordu. Kojima yalnız hisseden başkalarının da olduğunu bu oyun ile aktararak oyuncuları biraz daha rahatlatmak istedi. İşte bu sayede Death Stranding ortaya çıktı.

Ayrıca Boor “Death Stranding’in temel bileşeni Social Stand sistemdir. Bu sayede dünyanın dört bir yanından oyuncular çeşitli oyun içi işlemlerle birbirleri arasında iletişim kurabiliyor. Ve bu sistemi Director’s Cut ile daha da geliştireceğiz.” dedi.

Bu açıklamalara göre de Director’s Cut’ın daha fazla içerik eklemekten çok oyun deneyimini ve özelliklerini geliştirmeyi amaçladığını görebiliyoruz. Önümüzdeki günlerde bunun nasıl olacağıyla ilgili açıklama yapılması bekleniyor.

Bu arada Hideo Kojima’nın da “Director’s Cut” tabirinden hoşlanmadığı da ortaya çıktı. Kojima filmlerde yönetmenin kurgusunun genellikle “dış etkenler” nedeniyle yapılan ek bir düzenleme olduğunu söyledi. Fakat Death Stranding Director’s Cut için “kesilen bir şey değil. Aksine ek olarak üretilen bir şey dahil oldu” dedi.

Death Stranding Directors’s Cut versiyonunun gelmesi ile satış rakamlarının daha da artması beklentiler arasında. Death Stranding Mart ayı itibariyle 5 milyon satış barajını aştı. Yılın ikinci çeyreğinin sona ermesi ile ne kadarlık bir satış yapıldığı merak konusu.

Peki sizin Death Stranding oyunu hakkında düşünceleriniz neler? Sizce Director’s Cut versiyonu ile beraber satışlarda beklenen ivme olacak mı? Yoksa aynı tempoda ilerleyişini sürdürecek mi? Yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!