En İyi Node.js Dersleri – 2023

JavaScript temelli olarak geliştirilen Node.js, günümüzde web geliştirme için en çok kullanılan sunucu ortamlarından birisidir. 2009 yılında kullanıma sunulan Node.js, öğrenimi kolay sunucu ortamlarından birisidir. Bundan dolayı web geliştirme üzerine çalışmak isteyen kişiler, Node.js kullanımına ilgi göstermektedirler. Node.js öğrenmek isteyen kişiler ise en iyi Node.js dersleri hangileri diye merak etmektedirler.

Dijital ortamda Node.js öğrenilebilecek çok çeşitli ücretli ve ücretsiz kurslar yer alıyor. Bu kurslar arasında tercih yapmakta zorluk çekebilirsiniz. Bundan dolayı bizler de bu yazımızda sizler için en iyi Node.js derslerinden bahsedeceğiz. Hazırlamış olduğumuz listemizde her seviyeye uygun Node.js kursuna yer vermeye çalıştık. Böylece listemize göz atarak sizler için en uygun Node.js kursunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Node.js dersleri listemiz:

Sadık Turan – Node.js ile Sıfırdan İleri Seviye Web Geliştirme

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Node.js dersleri listemizin ilk sırasında Sadık Turan tarafından hazırlanan kurs yer alıyor. Sadık Turan, dijital dünyada en etkin eğitmenlerden birisidir. Öyle ki Turan, yazılımdan yabancı dile kadar çok farklı kategorilerde kurslar hazırlamaktadır. Sonrasında Sadık Turan, hazırlamış olduğu kursları Udemy ve YouTube başta olmak üzere çeşitli platformlar üzerinden öğrencileriyle buluşturuyor.

Sadık Turan, hazırlamış olduğu Node.js kursuyla, bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkese hitap ediyor. Bu doğrultuda kursun en temelden ileriye uygulamalarla ilerlediğini belirtebiliriz. Turan, kursa başlamayı düşünen kişilerin temel düzeyde HTML, CSS ve JavaScript bilgilerinin olması gerektiğini söylüyor. Bundan dolayı bu diller hakkında bilginiz yoksa Node.js kursuna başlamadan önce belirtilen dillere göz atmanız gerekmektedir.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu44 saat
Kursun İçeriği16 bölüm, 341 ders, 15 makale ve 140 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Mehmet Seven – Sıfırdan Her Yönüyle JavaScript & Node.JS

Sakarya Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği mezunu olan Mehmet Seven, yazılım alanında geniş bilgi birikimine sahip olduğunu belirtiyor. Üniversite eğitimi sonrasında çeşitli şirketlerin yazılım departmanında görev alan Seven, özellikle JavaScript ile ilgilendiğini söylüyor. Bu doğrultuda Mehmet Seven, sahip olduğu JavaScript ve Node.js bilgisini, hazırlamış olduğu kursla öğrencileriyle paylaşıyor.

Mehmet Seven tarafından hazırlanan bu Node.js kursu, en kapsamlı Türkçe Node.js kurslarından birisidir diyebiliriz. Çünkü başka eğitmenler, Node.js kurslarını genellikle katılımcılarından JavaScript bilmelerini bekleyerek hazırlıyorlar. Bunun aksine Mehmet Seven ise hazırlamış olduğu kursta temel JavaScript eğitimi de veriyor. Böylece kursa katılmak için herhangi bir ön koşul sağlamanız gerekmiyor.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu20.5 saat
Kursun İçeriği23 bölüm, 267 ders ve 2 makale
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Maximilian Schwarzmüller – Kapsamlı NodeJS Kursu

En iyi Node.js dersleri listemize, bir yabancı eğitmen tarafından hazırlanan kurs ile devam ediyoruz. Maximilian Schwarzmüller, uzun süredir web sitesi tasarımı konusunda kendisini geliştirdiğini belirtiyor. Öyle ki çocukluğundan beri bu alana ilgi gösterdiğini söyleyen Maximilian Schwarzmüller, çeşitli web tasarım dillerine hakim olduğunu söylüyor. Maximilian Schwarzmüller, sahip olduğu bilgileri hazırlamış olduğu kurslarla insanlarla paylaşmayı tercih ediyor.

Maximilian Schwarzmüller Kapsamlı NodeJS Dersleri

Bu doğrultuda Maximilian Schwarzmüller tarafından hazırlanan bir Node.js kursu mevcut. Bu kurs, dijital ortamdaki en kapsamlı Node.js kurslarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Maximilian Schwarzmüller, hazırlamış olduğu derslerle Node.js öğrenmek isteyen herkese hitap etmeye çalışıyor. Böylece Node.js hakkında hiçbir bilginiz yoksa bile bu kurs sayesinde ileri seviyeye kadar Node.js öğrenebilirsiniz. İngilizce olan bu kursun video içeriklerinde Türkçe desteği de mevcut.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu40.5 saat
Kursun İçeriği36 bölüm, 543 ders, 64 makale ve 499 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat699.99 TL

Yasin Dalkılıç – Uçtan Uca Nodejs

Yasin Dalkılıç, üniversite eğitimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde tamamladığını belirtiyor. Bu bölümde yazılım ile ilgili temel eğitimler alan Dalkılıç, Bilgisayar Mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı. Böylece Dalkılıç, bilgisayar dilleri konusunda belirli bir bilgi birikimine sahip olduğunu söylüyor.

Yasin Dalkılıç tarafından hazırlanan “Uçtan Uca Nodejs” kursu, temelden ileri seviyeye ilerleyen bir kurstur. Dalkılıç, kursa başlamayı düşünen kişilerin temel düzeyde JavaScript ve SQL bilmeleri gerektiğini söylüyor. Bundan dolayı eğer bu kurs ile Node.js öğrenmeyi düşünüyorsanız kursun ön koşulunu sağlamak kursu verimli bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu30 saat
Kursun İçeriği32 bölüm, 306 ders, 1 makale ve 29 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat229.99 TL

Andrei Neagoie – NodeJS Geliştirici Kursu

En iyi Node.js dersleri listemize bir başka yabancı eğitmenler Andrei Neagoie ve Adam Odziemkowski tarafından geliştirilen kursla devam ediyoruz. Andrei Neagoie, dijital dünyada yükselen bir akademi olan ZTM Academy’nin kurucusudur. Bu doğrultuda Neagoie, kurmuş olduğu akademide kazandığı deneyimle oldukça başarılı dijital kurslar hazırlıyor. NodeJS kursu da bu kurslardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Andrei Neagoie ve Adam Odziemkowski tarafından hazırlanan bu kurs, kursiyerlerine gelişmiş düzeyde NodeJS öğrenebilmelerini vadediyor. Bu doğrultuda kursu başarılı bir şekilde bitiren kişiler, Node.js ile diledikleri projeleri yapabilecekleri düzeye gelebiliyorlar. Eğitmenler, kursa başlayacak kişilerin temel düzeyde JavaScript bilmeleri gerektiğini belirtiyorlar. İngilizce olan bu kursta Türkçe altyazı mevcut değil.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu46 saat
Kursun İçeriği26 bölüm, 431 ders, 60 makale ve 13 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat469.99 TL

Jonas Schmedtmann – Eksiksiz Node.js Kampı

Bir web geliştiricisi olan Jonas Schmedtmann, Udemy’de en yüksek puana sahip olan eğitmenlerden birisidir. Web tasarım konusunda oldukça deneyimli olan Jonas Schmedtmann, 2010 yılından beri bu sektörde hizmet verdiğini belirtiyor. Bunun yanı sıra Schmedtmann, sektörde kazanmış olduğu bilgi birikimini hazırlamış olduğu kurslarla insanlarla paylaşıyor. Bu kurslardan birisi de “Eksiksiz Node.js Kampı”dır.

Dijital ortamda Node.js öğrenebilmek için en kapsamlı ve başarılı kurslardan birisini hazırlayan Jonas Schmedtmann, kursun net bir şekilde anlaşılabilmesi için temel düzeyde JavaScript bilgisine sahip olunması gerektiğini belirtiyor. Bunun yanı sıra HTML bilen kişilerin kursta avantaj sağlayacağını belirtiyor. Jonas Schmedtmann tarafından İngilizce olarak hazırlanan bu kursta sadece Almanca altyazı mevcut.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu42 saat
Kursun İçeriği15 bölüm, 229 ders ve 3 makale
PlatformUdemy
Fiyat469.99 TL

Emre Altunbilek – Sıfırdan Zirveye Javascript ve NodeJS

En iyi Node.js dersleri listemize Emre Altunbilek tarafından hazırlanan NodeJS kursu ile devam ediyoruz. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Emre Altunbilek, bilgi işlem sektöründe çalıştığını belirtiyor. Bunun yanı sıra Altunbilek, çeşitli bilgisayar dillerine ilgi gösterdiğini ve bilgisayar dilleri konusunda deneyimli olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda Emre Altunbilek, NodeJS kursu hazırlayarak kursiyerlerine sundu.

En uzun Türkçe NodeJS kurslarından birisi olan bu kurs, en temelden ileri seviyeye kadar gitmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda Altunbilek tarafından hazırlanan bu kursa başlayabilmek için herhangi bir ön bilgiye sahip olmanız gerekmiyor. Çünkü Emre Altunbilek, kursta ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere kursta yer verdi.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu77 saat
Kursun İçeriği37 bölüm, 333 ders, 7 makale ve 7 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

VRTECH E Learning – Kapsamlı Node.js Eğitimi

2016 yılında kurulan VRTECH E Learning, temel olarak oyun geliştirilmesine odaklanan bir eğitim kanalıdır. Bu doğrultuda kanalda oyun geliştirme ve tasarımı ağırlıklı eğitimler bulunuyor. Bunun yanı sıra VRTECH E Learning, kapsamlı bir Node.js kursu da hazırladı. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli projelerde çalıştığını belirten VRTECH E Learning eğitmeni, edindiği deneyimleri hazırladığı kursta kursiyerleriyle paylaşıyor.

VRTECH E Learning Kapsamlı Node.js Eğitimi

Temel seviyede Node.js eğitimine odaklanan VRTECH E Learning, bu doğrultuda kursiyerlerin temel düzeyde Node.js öğrenmelerini hedefliyor. Kursun eğitmeni, kurs sona erdiğinde katılımcıların Node.js kullanarak web programlama yapabileceklerini belirtiyor. Böylece Node.js ile temel düzeyde projeler geliştirmek istiyorsanız, bu kurs sizler için ideal olacaktır. Bizler de uzun bir kursa katılmadan temel düzeyde Node.js öğrenmek isteyen kişiler için VRTECH E Learning tarafından hazırlanan kursa, en iyi Node.js dersleri listemizde yer verdik.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu7 saat
Kursun İçeriği7 bölüm, 51 ders
PlatformUdemy
Fiyat379.99 TL

BTK Akademi – Node.js ile Web Programlama

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türkiye’de dijitalleşmenin artırılmasını hedefliyor. Kurum, özellikle yazılımcı sayısında artış yaşanmasını hedefliyor. Bu doğrultuda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 2017 yılında Türkiye’de yazılım başta olmak üzere çeşitli dijital alanlarda bilgi seviyesinin artırılabilmesi için BTK Akademi’yi kurdu.

BTK Akademi’de yer alan başarılı kurslardan birisi de “Node.js ile Web Programlama” kursu olarak karşımıza çıkıyor. Sadık Turan tarafından hazırlanan bu kurs, giriş seviyeden ileri seviyeye Node.js öğretmeyi hedeflemektedir. Farklı bir platformda da Node.js kursu hazırlayan Sadık Turan, sahip olduğu bilgiler sayesinde BTK Akademi için de kapsamlı bir kurs hazırladı. Bu kursa e-Devlet bilginizi kullanarak BTK Akademi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu24.5 saat
Kursun İçeriği14 bölüm, 19 ders
PlatformBTK Akademi
FiyatÜcretsiz

IBM – Node.js Kursu

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Node.js dersleri listemizin son sırasında IBM tarafından hazırlanan Node.js kursu yer alıyor. IBM, dijital eğitimlere önem vermektedir. Bu doğrultuda dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan IBM, hazırlamış olduğu dijital kursları genellikle Coursera üzerinden kursiyerlerle buluşturuyor.

IBM mühendisi Upkar Lidder tarafından hazırlanan bu kurs, orta seviyeye kadar Node.js öğretmeyi hedeflemektedir. Böylece kursu başarılı bir şekilde tamamladığınız zaman Node.js ve JavaScript ile hedeflediğiniz projeleri gerçekleştirebilecek düzeye gelebilirsiniz. IBM tarafından hazırlanan bu kurs ile Node.js öğrenmeyi düşünüyorsanız kursun İngilizce olduğunu unutmamalısınız.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu12 saat
Kursun İçeriği4 bölüm
PlatformCoursera
FiyatKursa katılım ücretsiz / Sertifika için aylık 49 Dolara abone olabilirsiniz

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.