En İyi Ücretsiz Oyunlar – 2022

Dışarıdan ve sosyal hayattan biraz daha uzak kalmamamız gereken bu günlerde oyunlar bizler için iyi bir eğlence aracı olabilir. Ancak, günümüz oyun dünyası oyun oynamamızı pek istemiyor gibi gözüküyor. Bunun en iyi göstergesi de yüksek oyun fiyatları. Oyunların yurt dışındaki fiyatlarının artması ülkemizde de pek iyi sonuçlanmadı. Yeni bir oyunun 500 – 1000 TL arasında çıkış yapıyor olması satın almak isteyen oyuncuları biraz düşündürüyor. Sizler de hem oyun keyfinden geri kalmak istemiyor hem de ücretsiz bir şekilde oyun oynamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Peki, en iyi ücretsiz oyunlar neler? Gelin listemize bir bakalım.Fortnite

En İyi Ücretsiz Oyunlar

Çıktığı günden bu yana asla popülerliğini kaybetmeyen Fortnite ücretsiz olmasıyla büyük bir kitleye ulaştı. Fortnite, battle royale kavramını eğlenceli grafiklerle harmanlayarak oyun dünyasına farklı bir yapıyı kazandırdı.

Diğer battle royale oyunlar gibi Fortnite da eşya toplama ve rakipleri elimine ederek son ayakta kalan olmaya dayalı bir oyun. Birden fazla oyun modu sayesinde Fortnite sadece battle royale ile de kısıtlamıyor diye ekleyelim. Kimisinde inşaat yetenekleriniz öne çıkıyor kimisinde ise topladığınız eşyalar büyük önem arz ediyor.

Fortnite birçok platformda da bulunuyor olması sayesinde farklı platformdaki insanları da bir araya getiriyor. Bu sayede, oyun içi eşleşmeler de oldukça kısa sürüyor.

Epic Games’in yükselmesinde büyük rol oynayan Fortnite en iyi ücretsiz oyunlar arasında zirveye oynuyor.

Fortnite Minimum Sistem GereksinimleriFortnite Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-3225 3.3 GHz veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5-7300U 3.5 GHz, AMD Ryzen 3 3300U veya daha üstü
Bellek: 4GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD 4000 / Intel Iris Pro 5200 veya daha üstüEkran Kartı: Nvidia GTX 960, AMD R9 280 veya daha üstü

League of Legends

En İyi Ücretsiz Oyunlar

En iyi ücretsiz oyunlar listemize en popüler oyunlardan birisi olan League of Legends ile devam ediyoruz. Temeli bir strateji oyununa dayanan League of Legends, günümüzde hala büyük bir kitleyi elinde tutmayı başarıyor. En çok oynan MOBA oyunlarından biri olan LoL, dünya çapında bir oyuncu profiline sahip.

Karakter çeşitliliği sayesinde birçok oyuncuyu kendine toplamaya başaran oyun, elektronik sporun (e-spor) öncülerinden birisi. Böylece oyunu oynayanları hatta daha fazla sayıda kişiyi kendine izleyici olarak çekmeyi de başarıyor.

Büyük turnuvalara ev sahipliği yapan League of Legends en iyi ücretsiz oyunlar arasında yer alması gereken bir oyun. Belki ilerde sizler de kendinizi geliştirip bu turnuvalarda yer alabilirsiniz.

League of Legends Minimum Sistem GereksinimleriLeague of Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-530 / AMD A6-3650 veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5-3300 / AMD Ryzen 3 1200 veya daha üstü
Bellek: 2 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 9600GT / AMD HD 6570 veya daha üstüEkran Kartı: Nvidia GeForce 560 / AMD Radeon HD 6950 veya daha üstü
Depolama Alanı: 16 GB HDD kullanılabilir alanDepolama Alanı: 16 GB SSD kullanılabilir alan

Counter Strike: Global Offensive (CS:GO)

Counter Strike: Global Offensive

Şanlı bir tarihe sahip, FPS oyunlarının en büyükleri ve en önemlilerinden birisi olarak gösterilen Counter Strike da ücretsiz bir oyuna sahip. Hem de çevrimiçi olarak oynanabilen bir oyuna.

Daha önceden ücretli bir şekilde sunulan Counter Strike: Global Offensive, artık ücretsiz olarak oynanabilen bir oyun. Böylece belki de en çok oynanan FPS oyunlarından biri olma unvanına da bir yenisini ekledi.

Espor kategorisinde kendine yer bulan oyun, turnuvaları sayesinde izleyicilere de hitap etmeye devam ediyor.

Öte yandan, hilenin bu oyunda çok büyük bir sorun olduğu aşikar. Bu nedenle oyun zevkinizi kaçıracak oyuncularla karşılaşabilirsiniz.

Valve şirketinin hala çözemediği bir sorun olan hile problemi her ne kadar oyunu olumsuz etkilese de oyun henüz popülerliğini kaybetmedi.

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 / AMD Phenom X3 8750 veya daha üstü
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Pixel Shader 3.0 destekli, DirectX 9 uyumlu, 256 MB veya daha üstü belleğe sahip ekran kartı
Depolama Alanı: 15 GB kullanılabilir alan

Dota 2

Dota 2

League of Legends oyunuyla benzerliklere sahip olan Dota 2, Valve şirketinin başarısını sürdüren bir başka oyun diyebiliriz. 5v5 rekabetçi oyunlarının temellerinden biri olan Dota 2, Steam platformunda ücretsiz bir şekilde mevcut.

MOBA oyunların atası diyebileceğimiz Dota ilk olarak kendisini Warcraft oyununun bir moda olarak göstermiştir. Ancak beklenenden daha büyük bir ilgiyle karşılaşan Dota, ilerleyen senelerde kendine ait bir oyuna da sahip olmuştur. Günümüzde ise dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor.

League of Legends tarzı bir oyun arıyor ve üstelik ücretsiz olmasını istiyorsanız Dota 2 tam siz göre.

Dota 2 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Dual Core / AMD 2,8 GHz veya daha üstü
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600 veya daha üstü
Depolama Alanı: 15 GB kullanılabilir alan

Apex Legends

En İyi Ücretsiz Oyunlar

Battle royale oyunların popülerliğinin arttığı dönemde çıkan Apex Legends, yeni çıkmasına rağmen piyasaya alışmakta zorluk çekmedi. Çıktığı ilk zamanda birçok yayıncının da oyuna yer vermesiyle oyun, hızlı bir popülerlik yakaladı.

Apex Legends, Titanfall ve Star Wars oyunlarıyla benzer bir altyapıya sahip olan Respawn Entertainment tarafından geliştirildi. Apex Legends sayesinde kendisini bir kez daha hatırlatan şirket, yeni oyunuyla büyük gelirler elde etmeyi başardı.

Bunun yanı sıra farklı yeteneklere sahip karakterlere yön verdiğiniz oyun, battle royale oyunların temeli olan hayatta kalmayı bir kez daha karşımıza çıkıyor. Böylece, Apex Legends bu türe az da olsa çeşitlilik katmayı başarıyor.

Apex Legends Minimum Sistem GereksinimleriApex Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: AMD FX 4350 / Intel Core i3 6300 veya daha üstüİşlemci: Ryzen 5 veya daha üstü
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7730 / NVIDIA GeForce GT 640 veya daha üstüEkran Kartı: AMD Radeon R9 290 / NVIDIA GeForce GTX 970 veya daha üstü
Depolama Alanı: 56 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 56 GB kullanılabilir alan

Destiny 2

Destiny 2

Halo oyunun bugünlere gelmesinde büyük payı olan Bungie şirketi Destiny ile oyuncularla yeniden buluşmuştu. İstenilen popülerlik ve başarının yakalanmaması nedeniyle Destiny, pek başarılı bir proje olarak görülmedi. Ancak, birinci oyundaki hataların giderilmesiyle ve daha akıcı oyun dinamikleriyle çıkışını yapan Destiny 2 başarıyı yakaladı.

Ücretsiz sürümün yanında iki farklı genişleme paketine sayesinde Destiny 2, oyun içinde bir çeşitlilik sunuyor. İster hikâye odaklı isterseniz de rekabetçi bir şekilde oynayabileceğiniz Destiny 2 kesinlikle denmeye değer.

Destiny 2 Minimum Sistem GereksinimleriDestiny 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3 3250 3.5 GHz veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5 2400 3.4 GHz / AMD Ryzen R5 1600X 3.6 GHz veya daha üstü
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 veya daha üstüEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD R9 390 veya daha üstü
Depolama Alanı: 105 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 105 GB kullanılabilir alan

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Call of Duty serisini bilmeyen yoktur demenin hiç de iddialı bir söz olmayacağını düşünüyoruz. Akıllara kazınan serinin ardından battle royale dünyasına da adım atmak isteyen Activision istediğini aldı gibi duruyor. Bazı oyunlarda yer alan Zombie modları istenilen ilgiyi göremese de Call of Duty: Warzone şüphesiz büyük bir başarı yakaladı.

Serinin sahip olduğu ünün yanında iyi oyun dinamiklerinin de yer alması, oyunun çıkışından kısa bir süre sonra milyonlara ulaşmasını sağladı.

Envanter sisteminin son derece başarılı olduğu Call of Duty: Warzone en iyi ücretsiz oyunlar listemizde kendisine yer bulmayı başaran oyunlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Call of Duty: Warzone Minimum Sistem GereksinimleriCall of Duty: Warzone Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3 4340 / AMD FX 6300 veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5 2500K / AMD R5 1600X veya daha üstü
Bellek: 8 GB RAMBellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB / AMD Radeon HD 7950 veya daha üstüEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 390 veya daha üstü
Depolama Alanı: 175 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 175 GB kullanılabilir alan

Paladins

En İyi Ücretsiz Oyunlar

Overwatch ile olan benzerliğinin kimi zaman yan etkileri olsa da; Overwatch gibi bir oyunun ücretsiz alternatifi olarak düşünülmesi Paladins’in yükselmesine büyük katkı sağladı.

Birinci şahıs vuruş dinamiklerine sahip olan oyun bunun yanı sıra Apex Legends gibi birden fazla karaktere sahip. Ayrıca karakterlerin sahip olduğu yeteneklere hakim olmanın stratejik olarak büyük katkısı bulunuyor.

Overwatch’daki rekabetçi deneyimi ücretsiz olarak deneyimlemek istiyorsanız Paladins’i deneyebilirsiniz.

Paladins Minimum Sistem GereksinimleriPaladins Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / Athlon X2 2.7 GHz veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5-750 / AMD Phenom II X4 965 veya daha üstü
Bellek: 4 GB RAMBellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800 GT veya daha üstüEkran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 / ATI Radeon HD 7950 veya daha üstü
Depolama Alanı: 30 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 30 GB kullanılabilir alan

Warframe

Warframe

Bilim kurgu dünyasından esintilere sahip olan Warframe co-op bir oyun. Steam’de ücretsiz olarak bulunan oyun, anlık oyuncu sayılarıyla da listeye eklememiz gerektiğini gösterir şekilde.

Dünyayı tehdit eden düşmanlara karşı tek kişi olarak da oynayabiliyorsunuz. Buna ek olarak, arkadaşlarınızla birlikte düşmanlara meydan okuduğunuz bu oyunda gelişmiş bir sisteme de ihtiyacınız yok. Oldukça makul bir donanıma ihtiyaç duyan Warframe denemeye değer.Hem ücretsiz olması hem de gelişmiş sistem gerektirmemesi sayesinde en iyi ücretsiz oyunlar listemize de dahil oluyor.

Warframe Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core 2 Duo / AMD Athlon x64 4000+ veya daha üstü
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX 10+ destekli ekran kartı
Depolama Alanı: 35 GB kullanılabilir alan

World of Tanks

World of Tanks

Takım tabanlı bir MMO oyunu olan ve adından da belli olduğu gibi tanklarla içli dışlı olduğumuz World of Tanks son derece bir rekabetçi oyun. Tankların yanında yaptığınız geliştirmeler de oldukça önemli.

Diğer oyunlarda da olduğu gibi belli başlı eşyalar ücretli olarak satılıyor. Ancak oyunun ücretsiz olması oyunun birçok oyuncuya ulaşmasına ve popülaritesinin artmasına yardımcı oluyor.

Savaş deneyimini bir de tanklarla denemek istiyorsanız World of Tanks sizin için iyi bir seçim olacaktır. Böylece oyun, en iyi ücretsiz oyunlar listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

World of Tanks Minimum Sistem GereksinimleriWorld of Tanks Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: SSE2 destekli işlemciİşlemci: Intel Core i5 veya daha üstü
Bellek: 2 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600, ATI Radeon HD 4550 veya daha üstüEkran Kartı: GeForce GTX660 / Radeon HD 7850 veya daha üstü
Depolama Alanı: 59 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 59 GB kullanılabilir alan

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.