En İyi Ücretsiz Oyunlar – 2024

Oyun sektörü, hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Bu doğrultuda oyun şirketleri, oyuncuların memnuniyet seviyesini artırabilmek için üst düzey kalitede oyunlar geliştiriyorlar. Şirketler, çoğunlukla geliştirdikleri oyunları belirli bir ücret karşılığında oyuncularla buluşturuyorlar. Fakat bunun yanı sıra bazı oyun şirketleri ise geliştirdikleri oyunları ücretsiz bir şekilde oyunculara sunuyorlar. Bundan dolayı oyunlara para vermek istemeyen oyuncular, en iyi ücretsiz oyunlar hangileri diye merak ediyorlar.

Ücretsiz oyunların sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Çünkü şirketler, ücretsiz olarak oyunculara sundukları oyunlara reklam yerleştirerek ya da oyun içi satın alma ögeleri ekleyerek oyuncular üzerinden gelir elde etmeyi tercih ediyorlar. Bundan dolayı günümüzde oyuncular, yüksek kalitedeki oyunları ücretsiz oynayabilme imkanına erişiyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için bilgisayar oyuncularının oynayabilecekleri en iyi ücretsiz oyunlardan bahsedeceğiz. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi ücretsiz oyunlar listemizde grafik kalitesinden hikayesine kadar birçok unsuruyla oyunculardan geçer not almayı başaran oyunlara yer vermeye çalıştık. Böylece sizler için hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak büyük bir zevkle oynayabileceğiniz oyunları keşfedebilirsiniz.

Fortnite

En İyi Ücretsiz Oyunlar

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi ücretsiz oyunlar listemizin ilk sırasında Fortnite yer alıyor. Çıktığı günden bu yana popülerliğini kaybetmeyen Fortnite ücretsiz olmasıyla büyük bir kitleye ulaştı. Fortnite, battle royale kavramını eğlenceli grafiklerle harmanlayarak oyun dünyasına farklı bir yapıyı kazandırdı.

Diğer battle royale oyunlar gibi Fortnite da eşya toplama ve rakipleri elimine ederek son ayakta kalan olmaya dayalı bir oyun. Birden fazla oyun modu sayesinde Fortnite sadece battle royale ile de kısıtlamıyor diye ekleyelim. Kimisinde inşaat yetenekleriniz öne çıkıyor kimisinde ise topladığınız eşyalar büyük önem arz ediyor.

Fortnite birçok platformda da bulunuyor olması sayesinde farklı platformdaki insanları da bir araya getiriyor. Bu sayede, oyun içi eşleşmeler de oldukça kısa sürüyor. Epic Games’in yükselmesinde büyük rol oynayan Fortnite en iyi ücretsiz oyunlar arasında zirveye oynuyor.

Fortnite Minimum Sistem GereksinimleriFortnite Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-3225 3.3 GHz veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5-7300U 3.5 GHz, AMD Ryzen 3 3300U veya daha üstü
Bellek: 4GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD 4000 / Intel Iris Pro 5200 veya daha üstüEkran Kartı: Nvidia GTX 960, AMD R9 280 veya daha üstü

League of Legends

En İyi Ücretsiz Oyunlar

En iyi ücretsiz oyunlar listemize en popüler oyunlardan birisi olan League of Legends ile devam ediyoruz. Temeli bir strateji oyununa dayanan League of Legends, günümüzde hala büyük bir kitleyi elinde tutmayı başarıyor. En çok oynan MOBA oyunlarından biri olan LoL, dünya çapında bir oyuncu profiline sahip.

Karakter çeşitliliği sayesinde birçok oyuncuyu kendine toplamaya başaran oyun, elektronik sporun (e-spor) öncülerinden birisi. Böylece oyunu oynayanları hatta daha fazla sayıda kişiyi kendine izleyici olarak çekmeyi de başarıyor.

Oyunun geliştiricisi olan Riot, oyunu güncel tutmak için çeşitli çalışmalar yapıyor. Bu doğrultuda şirket, oyuna belirli aralıklarla yeni karakterler ve ögeler ekliyor. Bunun yanı sıra oyunun içerisinde bir rekabetçi sistemi mevcut. Böylece oyuncular, sıkılmadan oyunu oynamaya devam ediyorlar.

Dünya genelinde oldukça popüler bir oyun olan League of Legends, indirmesi ve oynaması ücretsiz bir oyundur. Oyunu oynamak için oyunun web sitesini ziyaret ederek önce bir profil oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında oyunu ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra oyunun içerisindeki bazı ögelerin ücretli bir şekilde oyunculara sunulduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

League of Legends Minimum Sistem GereksinimleriLeague of Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-530 / AMD A6-3650 veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5-3300 / AMD Ryzen 3 1200 veya daha üstü
Bellek: 2 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 9600GT / AMD HD 6570 veya daha üstüEkran Kartı: Nvidia GeForce 560 / AMD Radeon HD 6950 veya daha üstü
Depolama Alanı: 16 GB HDD kullanılabilir alanDepolama Alanı: 16 GB SSD kullanılabilir alan

Counter Strike 2

Counter Strike 2

Counter Strike serisi, oyun dünyasının en popüler serilerinin başında gelmektedir. Dünyadaki neredeyse tüm oyuncuların hatta bilgisayar oyunlarına ilgisi olmayan kişilerin bile bildiği Counter Strike serisi, Counter Strike 2 sürümüyle modern bir şekilde oyuncularla buluştu.

Oyunun geliştiricisi olan Valve, ilk zamanlarda oyunu ücretli bir şekilde oyunculara sunmayı tercih etti. Buna rağmen Counter Strike: Global Offensive, güncellenen sürümüyle Counter Strike 2 kısa sürede yoğun bir ilgi görerek en çok oynanan oyunlardan birisi olmayı başardı. Hatta oyun o kadar popüler hâle geldi ki e-spor turnuvalarının en gözde oyunu oldu diyebiliriz.

Valve, yakın zamanda oyuncu sayısını daha da artırmak için oyunu ücretsiz bir şekilde oyunculara sunmayı tercih etti. Tabii ki bu noktada şirket, oyunun kalitesini korumak adına bazı önlemler aldı. Yine de oyunun ücretsiz olmasıyla birlikte oyunda hile kullanan oyuncu sayısında artış olduğunu söyleyebiliriz.

Buna rağmen Counter Strike 2, günümüzde hâlâ en çok oynanan FPS oyunlarının başında gelmektedir. Eğer sizler de serinin en başarılı oyunlarından birisi olan Counter Strike 2’yi oynamak istiyorsanız oyunu Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Counter Strike 2 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i5 750
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Pixel Shader 5.0 destekli, DirectX 11 uyumlu, 1 GB veya daha üstü belleğe sahip ekran kartı
Depolama Alanı: 85 GB kullanılabilir alan

Dota 2

Dota 2

En iyi ücretsiz oyunlar listemize Dota 2 ile devam ediyoruz. League of Legends oyunuyla benzerliklere sahip olan Dota 2, Valve şirketinin başarısını sürdüren bir başka oyundur. 5v5 rekabetçi oyunlarının temellerinden biri olan Dota 2, Steam platformunda ücretsiz bir şekilde mevcut.

MOBA oyunların atası diyebileceğimiz Dota ilk olarak kendisini Warcraft oyununun bir moda olarak göstermiştir. Ancak beklenenden daha büyük bir ilgiyle karşılaşan Dota, ilerleyen senelerde kendine ait bir oyuna da sahip olmuştur. Günümüzde ise dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor.

Dota 2, geçmiş senelere göre popülerliğini kaybetmeye başladı. Bu noktada oyunun geliştiricileri tarafından yapılan bazı hamleler, oyuncuların oyundan soğumasına neden oldu diyebiliriz. Fakat Dota 2, hâlâ oyun sektöründe yer alan en başarılı ücretsiz oyunların başında gelmektedir. Sizler de oyunu Steam üzerinden indirerek ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Dota 2 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Dual Core / AMD 2,8 GHz veya daha üstü
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600 veya daha üstü
Depolama Alanı: 15 GB kullanılabilir alan

eFootball 2024

eFootball 2024

Dünyanın en popüler futbol oyun serilerinden olan PES, kısa bir süre önce değişime uğradı. Oyunun yapımcı ve yayıncı şirketi olan Konami, farklı bir vizyonla hareket edeceklerini duyurdu. Bu doğrultuda PES serisi, eFootball ismiyle oyuncuların karşısına çıkmaya başladı. Bunun yanı sıra Konami, popüler oyun serisini ücretsiz bir hale getirdi. Böylece en iyi ücretsiz oyunlar listemize eFootball 2024 ile devam ediyoruz.

Ücretsiz bir oyun için fazlasıyla iyi grafiklere sahip olan eFootball 2024, bunun yanı sıra sahip olduğu lisanslı oyuncu ve takımlarla futbol severleri memnun etmeyi başarıyor. Ayrıca oyunun ideal seviyede bir oynanabilirliğinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada oyunun oynanabilirliğini değerlendirirken oyunun ücretsiz bir oyun olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor.

Yapay zeka konusunda fazlasıyla eleştirilere maruz kalan eFootball 2024, buna rağmen en başarılı ücretsiz futbol oyunlarından birisidir. Bundan dolayı bizler de oyuna listemizde yer verdik.

eFootball 2024 Minimum Sistem GereksinimlerieFootball 2024 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i5-2300, / AMD FX-4350İşlemci: Intel Core i5-7600 / AMD Ryzen 5 1600
Bellek: 8 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 Ti / Radeon HD 7790Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 590
Depolama Alanı: 50 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 50 GB kullanılabilir alan

Apex Legends

En İyi Ücretsiz Oyunlar

Battle royale oyunların popülerliğinin arttığı dönemde piyasaya sürülen Apex Legends, yakın zamanda çıkmasına rağmen piyasaya alışmakta zorluk çekmedi. Çıktığı ilk zamanda birçok yayıncının da oyuna yer vermesiyle oyun, hızlı bir popülerlik yakaladı.

Apex Legends, Titanfall ve Star Wars oyunlarıyla benzer bir altyapıya sahip olan Respawn Entertainment tarafından geliştirildi. Apex Legends sayesinde kendisini bir kez daha hatırlatan şirket, yeni oyunuyla büyük gelirler elde etmeyi başardı.

Bunun yanı sıra farklı yeteneklere sahip karakterlere yön verdiğiniz oyun, battle royale oyunların temeli olan hayatta kalmayı bir kez daha karşımıza çıkıyor. Böylece, Apex Legends bu türe az da olsa çeşitlilik katmayı başarıyor.

Apex Legends Minimum Sistem GereksinimleriApex Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: AMD FX 4350 / Intel Core i3 6300 veya daha üstüİşlemci: Ryzen 5 veya daha üstü
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7730 / NVIDIA GeForce GT 640 veya daha üstüEkran Kartı: AMD Radeon R9 290 / NVIDIA GeForce GTX 970 veya daha üstü
Depolama Alanı: 56 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 56 GB kullanılabilir alan

Destiny 2

Destiny 2

Halo oyunun bugünlere gelmesinde büyük payı olan Bungie şirketi Destiny ile oyuncularla yeniden buluşmuştu. İstenilen popülerlik ve başarının yakalanmaması nedeniyle Destiny, pek başarılı bir proje olarak görülmedi. Ancak, birinci oyundaki hataların giderilmesiyle ve daha akıcı oyun dinamikleriyle çıkışını yapan Destiny 2 başarıyı yakaladı. Ücretsiz sürümün yanında iki farklı genişleme paketine sayesinde Destiny 2, oyun içinde bir çeşitlilik sağlıyor. İster hikâye odaklı isterseniz de rekabetçi bir şekilde oynayabileceğiniz Destiny 2 kesinlikle denmeye değer.

Destiny 2 Minimum Sistem GereksinimleriDestiny 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3 3250 3.5 GHz veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5 2400 3.4 GHz / AMD Ryzen R5 1600X 3.6 GHz veya daha üstü
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 veya daha üstüEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD R9 390 veya daha üstü
Depolama Alanı: 105 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 105 GB kullanılabilir alan

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Call of Duty serisi, aksiyon oyunlarının atası desek yanlış olmayacaktır. Activision tarafından geliştirilen seri, üst düzey kaliteli aksiyon oyunları sayesinde oyuncuların beğenisini kazanmayı başarıyor. Şirket, yakın zamana kadar genellikle ücretli bir şekilde sunduğu oyunlarla oyuncularla buluşmayı tercih ediyordu. Fakat Activision, yakın bir zamanda ücretsiz olarak geliştirdiği Call of Duty: Warzone ile oyuncuların karşısına çıktı.

Call of Duty: Modern Warfare ile bağlantılı olarak geliştirilen oyun, 2020 yılında oyuncularla buluştu. Geniş bir haritada oyuncuların birbirleriyle savaştıkları bir hikayeyle gelen Call of Duty: Modern Warfare, bir battle royale oyunu diyebiliriz. Activision, oyunun kalitesini korumak için oyuna belirli aralıklarla güncellemeler yapıyor. Böylece oyun hem güncel kalıyor hem de her geçen gün yeni özellikleriyle oyuncularının karşısına çıkıyor.

Envanter sisteminin son derece başarılı olduğu Call of Duty: Warzone en iyi ücretsiz oyunlar listemizde kendisine yer bulmayı başaran oyunlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Call of Duty: Warzone Minimum Sistem GereksinimleriCall of Duty: Warzone Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3 4340 / AMD FX 6300 veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5 2500K / AMD R5 1600X veya daha üstü
Bellek: 8 GB RAMBellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB / AMD Radeon HD 7950 veya daha üstüEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 390 veya daha üstü
Depolama Alanı: 175 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 175 GB kullanılabilir alan

Paladins

En İyi Ücretsiz Oyunlar

Overwatch ile olan benzerliğinin kimi zaman yan etkileri olsa da; Overwatch gibi bir oyunun ücretsiz alternatifi olarak düşünülmesi Paladins’in yükselmesine büyük katkı sağladı. Birinci şahıs vuruş dinamiklerine sahip olan oyun bunun yanı sıra Apex Legends gibi birden fazla karaktere sahip. Ayrıca karakterlerin sahip olduğu yeteneklere hakim olmanın stratejik olarak büyük katkısı mevcut. Overwatch’daki rekabetçi deneyimi ücretsiz olarak deneyimlemek istiyorsanız Paladins’i deneyebilirsiniz.

Paladins Minimum Sistem GereksinimleriPaladins Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / Athlon X2 2.7 GHz veya daha üstüİşlemci: Intel Core i5-750 / AMD Phenom II X4 965 veya daha üstü
Bellek: 4 GB RAMBellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800 GT veya daha üstüEkran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 / ATI Radeon HD 7950 veya daha üstü
Depolama Alanı: 30 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 30 GB kullanılabilir alan

Warframe

Warframe

Bilim kurgu dünyasından esintilere sahip olan Warframe co-op bir oyun. Steam’de ücretsiz olarak bulunan oyun, anlık oyuncu sayılarıyla da listeye eklememiz gerektiğini gösterir şekilde.

Dünyayı tehdit eden düşmanlara karşı tek kişi olarak da oynayabiliyorsunuz. Buna ek olarak, arkadaşlarınızla birlikte düşmanlara meydan okuduğunuz bu oyunda gelişmiş bir sisteme de ihtiyacınız yok. Oldukça makul bir donanıma ihtiyaç duyan Warframe denemeye değer. Hem ücretsiz olması hem de gelişmiş sistem gerektirmemesi sayesinde en iyi ücretsiz oyunlar listemize de dahil oluyor.

Warframe Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core 2 Duo / AMD Athlon x64 4000+ veya daha üstü
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX 10+ destekli ekran kartı
Depolama Alanı: 35 GB kullanılabilir alan

World of Tanks

World of Tanks

Takım tabanlı bir MMO oyunu olan ve adından da belli olduğu gibi tanklarla içli dışlı olduğumuz World of Tanks son derece bir rekabetçi oyun. Tank oyunlarına olan ilginin artmasını sağlayan World of Tanks, dünya genelinde oldukça yüksek sayıda oyuncu tarafından oynanılmaktadır.

Oyunda temel olarak sahip olduğunuz tank ile rakiplerinizle savaşıyorsunuz. Bu doğrultuda oyunun akışında tankınızı güçlendirmek oldukça önemli. Savaşlar sonucunda tankınızı geliştirebildiğiniz gibi oyun içerisinde ücretli bir şekilde satılan ögeler yardımıyla da tankınızı geliştirebiliyorsunuz. Tankınızı geliştirmek, rakiplerinizle girdiğiniz mücadelelerde büyük önem taşımaktadır.

Savaş deneyimini bir de tanklarla denemek istiyorsanız World of Tanks sizin için iyi bir seçim olacaktır. Böylece oyun, en iyi ücretsiz oyunlar listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

World of Tanks Minimum Sistem GereksinimleriWorld of Tanks Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: SSE2 destekli işlemciİşlemci: Intel Core i5 veya daha üstü
Bellek: 2 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600, ATI Radeon HD 4550 veya daha üstüEkran Kartı: GeForce GTX660 / Radeon HD 7850 veya daha üstü
Depolama Alanı: 59 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 59 GB kullanılabilir alan

Marvel Snap

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi ücretsiz oyunlar listemize Marvel Snap ile devam ediyoruz. 2022 yılında oyuncularla buluşan oyun, Second Dinner Studios tarafından geliştirildi. Bunun yanı sıra oyunun yayıncılığını ise Nuverse üstleniyor.

Strateji oyunları, son zamanlarda büyük gelişmeler gösteriyorlar. Bunun yanı sıra yeni nesil kart temelli geliştirilen strateji oyunları, gerek hikayeleri gerek oynanışlarıyla oyuncuları memnun etmeyi başarıyorlar. Marvel Snap, bu oyunlardan birisi olarak oyuncularla buluştu.

En iyi ücretsiz oyunlar - Marvel Snap

Oyunda çok sayıda Marvel karakterinin kartı mevcut. Bunun yanı sıra oyunun akışı gereği oyunda kötü karakterlerin kartları da mevcut. Oyuncular, bu kartlar içerisinden en güçlü takımı oluşturmaya çalışıyorlar. Daha sonra oyuncular, kurdukları takımlar ile rakiplerine karşı strateji geliştirerek onların takımını yenmeye çalışıyorlar.

Çok oyunculu olarak geliştirilen Marvel Snap, oldukça zevkli bir oynanışa sahip. Oyunun geliştiricileri, oyunun akışını hızlandırmak için zaman sınırı, hile kontrolü gibi çeşitli önlemler aldılar. Bundan dolayı oyunda oyunun akıcılığını bölen neredeyse hiçbir unsur mevcut değil. Eğer sizler de kart oyunlarına ilgi gösteriyorsanız ve Marvel karakterleri üzerinden takım kurarak strateji geliştirmek istiyorsanız oyunu Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Marvel Snap Minimum Sistem GereksinimleriMarvel Snap Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i5-650 | AMD Phenom II X4 965İşlemci: Intel Core i5-2300 | AMD FX-6300
Bellek: 4 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 650 / AMD Radeon HD HD 6950Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7970
Depolama Alanı: 4 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 4 GB kullanılabilir alan

The Sims 4

The Sims serisi, oyun sektöründe yer alan en başarılı simülasyon oyunu serilerinin başında gelmektedir. Maxis tarafından geliştirilen serinin yayıncılığını ise Electronic Arts üstlenmektedir. Electronic Arts, serinin oyunlarını belirli bir süre sonra ücretsiz bir şekilde oyunculara sunmaktadır. Bu doğrultuda 2014 yılında geliştirilerek oyuncularla buluşan The Sims 4, günümüzde ücretsiz bir şekilde oynanabilmektedir.

The Sims 4, kapsamlı Sims dünyasıyla serinin en başarılı oyunlarında birisi olarak karşımıza çıkıyor. Maxis, serinin 4.oyununda oyuncularına sıkılmayacakları oldukça geniş ögeler barındıran bir dünya sundu. Bunun yanı sıra oyunun geliştiricileri, bu kapsamlı dünyayı yüksek kaliteli grafiklerle desteklediler. Böylece ortaya gerçekçiliği üst seviyede bir simülasyon oyunu çıkmış oldu.

The Sims 4 Sistem Gereksinimleri

Oyunda diğer The Sims oyunlarında olduğu gibi kendi karakterinizi oluşturuyorsunuz. Sonrasında karakterinizi dilediğiniz gibi giydirip özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca oyunda karakterinizle başka karakterlerle iletişim kurarak ilişkiler geliştirebiliyorsunuz. Böylece The Sims 4, insanların yaşamlarının dijital ortama taşınmış bir hâli oluyor diyebiliriz.

Electronic Arts, The Sims 4’ü çeşitli platformlar üzerinden oyunculara ücretsiz bir şekilde sundu. Bunun yanı sıra The Sims 4, bazı DLC paketlerine de sahip. Oyun, bu DLC paketleriyle daha da zevkli bir hâl alıyor. Ancak bu DLC paketlerine erişmek için satın almanız gerekmektedir.

The Sims 4 Minimum Sistem GereksinimleriThe Sims 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-3220 | AMD Ryzen 3 1200 veya daha iyisiİşlemci: Intel Core i5 | AMD Ryzen 5 veya daha iyisi
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6600, ATI Radeon X1300, Intel GMA X4500 veya daha iyisiEkran Kartı: NVIDIA GTX 650, AMD Radeon HD 7750 veya daha iyisi
Depolama Alanı: 26 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 51 GB kullanılabilir alan

DCS World

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi ücretsiz oyunlar listemize DCS World ile devam ediyoruz. Uçak simülasyonu oyunları, son zamanlarda oldukça popülerleştiler. Oyuncular, çeşitli platformlarda bu oyunlara yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu doğrultuda Eagle Dynamics SA, 2018 yılında en başarılı bilgisayar uçak simülasyonlarından birisi olan DCS World’ü oyuncularla buluşturdu.

DCS World için bir savaş simülasyonu oyunu da diyebiliriz. Çünkü oyunun geliştiricileri, oyunda yer alan uçakları savaş uçakları olarak geliştirdiler. Bu doğrultuda oyunda Suhoy Su-25 başta olmak üzere gerçek hayatta var olan bazı savaş uçakları da mevcut.

en iyi ücretsiz oyunlar - DCS World

Oyun, temel olarak 2.Dünya Savaşı’nı konu alıyor. Bu doğrultuda oyundaki amacınız da 2.Dünya Savaşı’nda yer alan bazı bölgelerde uçaklar üzerinden savaşmak oluyor. Oyunun geliştiricileri, oyunun gerçekçiliğini artırmak için oldukça yüksek kalitede bir simülasyon modu geliştirmişler. Böylece DCS World oyuncuları, oyundaki uçaklarla savaşırlarken neredeyse gerçek bir savaş uçağı yönetiyorlarmış gibi hissedebiliyorlar.

Oyun sektöründeki en başarılı uçak simülasyon oyunlarının başında gelen DCS World, Steam’de ücretsiz bir şekilde yer almaktadır. Bunun yanı sıra oyunun kalitesini artıran çeşitli DLC paketleri mevcut. Bu DLC paketleri, genellikle oyuna yeni savaş uçakları eklemektedirler. Fakat bazı DLC paketleri, yüksek fiyatlarla oyuncularla buluşmaktadır. Eğer oyun için geliştirilen tüm DLC paketlerini satın almak isterseniz 24.951 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

DCS World Minimum Sistem GereksinimleriDCS World Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel ve AMD 3.0Ghz+İşlemci: Intel ve AMD 4.5Ghz+
Bellek: 8 GB RAMBellek: 32 GB RAM
Ekran Kartı: 4 GB belleği bulunan ekran kartıEkran Kartı: 8 GB belleği bulunan ekran kartı
Depolama Alanı: 120 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 120 GB kullanılabilir alan

World of Warships

Savaş oyunları, oyun sektörü ortaya çıktığından beri en çok ilgi gören oyun kategorilerinin başında gelmektedir. Oyun şirketleri, günümüzde yüksek kalitede savaş oyunları geliştiriyorlar. Bunun yanı sıra teknolojinin gelişmesiyle birlikte savaş oyunların çeşitlerinde de değişiklikler yaşanmaya başlandı. World of Warships, çoğu savaş oyunundan farklı olarak bir deniz savaşı oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Wargaming Group Limited tarafından geliştirilen World of Warships, 2017 yılında oyuncularla buluştu. Oyunda çok sayıda savaş haritası mevcut. Bunun yanı sıra oyunun geliştiricileri, bu haritaları oldukça kapsamlı bir şekilde geliştirdiler. Böylece oyuncular, diledikleri denizde geniş alanlarda savaşabiliyorlar.

World of Warships

Bunun yanı sıra oyun, sahip olduğu gemi konusunda da oldukça kapsamlı. Oyunun geliştiricileri, oyuna 1 ve 2.Dünya Savaşı’ndan günümüze kadar geliştirilen çeşitli savaş gemilerini eklediler. Böylece oyuncular, oyunun kapsamlı haritalarında diledikleri savaş gemileri ile düşmanlarıyla mücadele edebiliyorlar.

Çok oyunculu olarak geliştirilen World of Warships, oyuncularına dilerlerse bireysel dilerlerse de takım halinde savaşma imkanı sağlıyor. Eğer sizler de savaş oyunlarına ilgi gösteriyorsanız Steam üzerinden oyunu ücretsiz olarak indirerek uçsuz bucaksız denizlerde kendi gemilerinizle savaşabilirsiniz.

World of Warships Minimum Sistem GereksinimleriWorld of Warships Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-3210 veya AMD Athlon II X2 245/250İşlemci: Intel Core i5-2500 veya AMD FX II 6350
Bellek: 4 GB RAMBellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 440/GT 630 | Intel HD 4000 | AMD Radeon R7 240Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 | AMD Radeon R9 270X
Depolama Alanı: 61 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 65 GB kullanılabilir alan

War Thunder

War Thunder

War Thunder, Gaijin Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımlanan çok oyunculu savaş simülasyonu oyunudur. Oyun, tarihi dönemlere ait çeşitli savaş araçlarına odaklanarak oyunculara gerçekçi bir savaş deneyimi sunmaktadır. War Thunder 2012 yılında oyuncularla buluştu. Oyun; havadan karaya, denizden karaya ve havadan havaya çeşitli savaş senaryolarını içermesiyle dikkat çekmektedir.

Oyuncular, farklı milletlere ait zengin bir araç yelpazesi arasından seçim yaparak, tarihi savaşlara katılma ve stratejik yeteneklerini sergileme fırsatına sahiptirler. Oyunda yer alan uçaklar, tanklar ve gemiler gerçekçi fizik motoruyla donatılmıştır. Bu özellikler de oyunculara araçlarını etkili bir şekilde kullanma ve taktiksel kararlar alma gerekliliği getiriyor.

War Thunder’ın grafikleri, detaylı modellemeleri ve gerçekçi fizik motoruyla birleşerek, oyunculara sürükleyici bir savaş atmosferi sağlıyor. Dinamik hava şartları, gece ve gündüz döngüleri gibi detaylar da oyunun gerçekçiliğini artırıyor. Oyun sadece çeşitli araç türlerini değil, aynı zamanda farklı harita ve senaryo seçeneklerini içeriyor. Böylece oyun, stratejik çeşitliliği ön plana çıkarıyor. Böylece War Thunder, en iyi ücretsiz oyunlar listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

War Thunder Minimum Sistem GereksinimleriWar Thunder Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Çift çekirdekli 2.2 GHz işlemciİşlemci: Intel Core i5 veya Ryzen 5 3600
Bellek: 4 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon 77XX / NVIDIA GeForce GTX 660Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 | AMD Radeon RX 570
Depolama Alanı: 17 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 95 GB kullanılabilir alan

Team Fortress 2

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi ücretsiz oyunlar listemizin son sırasında Team Fortress 2 yer alıyor. Valve tarafından geliştirilen Team Fortress 2, 2007 yılında oyuncularla buluştu. Eski bir oyun diyebileceğimiz Team Fortress 2, günümüzde hâlâ geniş bir oyuncu kitlesine sahip.

Bir aksiyon oyunu olan Team Fortress 2’de oyuncular, kendi karakterlerini oluşturuyorlar. Daha sonra oyuncular, oluşturdukları karakterlere silah, şapka gibi ekipmanlar toplamaya çalışıyorlar. Bu noktada oyuncular amacı, karakterlerini güçlendirerek savaşa hazır bir hale gelmek oluyor.

en iyi ücretsiz oyunlar - Team Fortress 2

Oldukça eğlenceli haritalara sahip olan Team Fortress 2, bunun yanı sıra oyuncularına çeşitli modlar sağlıyor. Böylece oyuncular, oyunu uzun süredir sıkılmadan oynayabiliyorlar. Team Fortress 2’yi oynarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğru bir taktik geliştirmek oluyor. Çünkü strateji geliştirmeden karakterinizi geliştirmeye çalışmak ve mücadelelere girmek oyunda genellikle başarısız olmanıza neden oluyor. Bundan dolayı oyunu oynarken strateji yeteneğiniz önemli ölçüde gelişecektir diyebiliriz.

Eğer sizler de uzun süreli sıkılmadan oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız Team Fortress 2, tam size göre! Team Fortress 2’yi Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde indirerek oynayabilirsiniz.

Team Fortress 2 Minimum Sistem GereksinimleriTeam Fortress 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: 1.7 GHz İşlemciİşlemci: 3.0 GHz İşlemci
Bellek: 512 MB RAMBellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: –Ekran Kartı: –
Depolama Alanı: 15 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 15 GB kullanılabilir alan

En İyi Ücretsiz Oyunlar: Genel Değerlendirme

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi ücretsiz oyunlar listemiz burada sona eriyor. Ücretsiz oyunların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bunun yanı sıra oyun geliştiricileri, yüksek kalitedeki oyunlarını belirli bir süre sonra ücretsiz yapabilmektedir. Bundan dolayı oyuncuların oynayabilecekleri çok çeşitli ücretsiz oyunlar mevcut.

Bizler de en iyi ücretsiz oyunlar listemizde çeşitli yönleriyle en başarılı ücretsiz oyunlara yer vermeye çalıştık. Böylece sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi ücretsiz oyunlar listemize göz atarak sizlere hitap eden ücretsiz oyunları kolaylıkla keşfedebilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.