Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – 13 Ocak 2022

Epic Store, Windows ve macOS işletim sistemlerinde kullanılan dijital bir oyun mağazasıdır. Epic Games, özellikle son zamanlarda dağıttığı ücretsiz oyun ya da içerikler ile oyunseverlerin gönlünde taht kurdu. Her ne kadar birçok kullanıcı hala Steam kullanmaya devam ediyor olsa da Epic Games dağıtmaya devam ettiği ücretsiz oyunlar ile kullanıcı toplamaya çalışmaktadır.Epic Games, yılbaşına kadar klasikleşen oyun dağıtma etkinliğine başladığını duyurmuştu. Bu etkinlik kapsamında Epic, 30 Aralık 2021 tarihine kadar her gün 1 oyun dağıttı. Ancak etkinliğin son gününde ise üç yeni oyun ile oyuncuların karşısına çıktı. Oyuncular, her sene olduğu gibi bu sene de klasikleşen oyun dağıtma etkinliğinden memnun kaldılar.

Şirket de oyunseverlerin tepkilerinden memnun kalınmış olacak ki bu hafta değeri 61 TL değerindeki Galactic Civilizations III oyunu Epic Games üzerinden 6 Ocak 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak oyunseverlere sunuluyor! Epic Games ayrıca gelecek hafta vereceği ücretsiz oyunu da açıkladı. Oyunseverler 20 Ocak 2022 tarihinden itibaren Relicta oyununu 1 hafta içerisinde ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleme fırsatı elde edecekler.

Epic Games uzun süredir popüler oyunları ücretsiz yapmıyordu. Ancak Epic, geçtiğimiz haftalarda yılbaşı oyun dağıtma etkinliği kapsamında Tomb Raider serisi ile oyuncuları tekrardan mutlu etmeyi başardı. Şirketin geçtiğimiz aylarda dağıttı oyunlardan yola çıkarak gelecek dönemde yine yüksek bütçeli oyunlar görmemizin mümkün olduğunu söylemiştik.

Bundan dolayı Epic tarafından Tomb Raider serisinin dağıtılması pek de şaşırtıcı olmadı diyebiliriz. Epic Games tarafından dağıtılan yüksek kalitedeki oyunlar, oyuncuları oldukça memnun ediyor. Bundan dolayı şirket, önümüzdeki süreçte kullanıcı sayısını artırmaya devam edecektir diyebiliriz. Yine de son haftalarda dağıtılan oyunları bu durumu pek göstermiyor. Ancak Epic Games her an bir sürpriz yaparak yüksek bütçeli oyunları da dağıtmaya başlayabilir.Galactic Civilizations III

Epic Games tarafından bu hafta ücretsiz olarak dağıtılan oyun ise Galactic Civilizations III oluyor. İlk olarak 2015 tarihinde piyasaya sürülen bu oyun Stardock Entertainment tarafından geliştirildi ve yayınlandı. Biraz eski bir oyun gibi gözükse de türün özellikle strateji seven oyuncuların ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Bir önceki paragrafta belirttiğimiz gibi Galactic Civilizations III, bağımsız bir geliştiriciden çıkan strateji türünde bir oyun. Oyunda ele alınan temel konu ise insanlığın evrende yalnız olmadığını öğrendiği bir kurgu üzerinden ilerliyor. Uzay boşluğunda gerçekleşen bu serüvende diğer medeniyetler ile temasa geçmeye çalışan insanlar derin bir arayışta.

Oyunda birden fazla medeniyet ve topluluk bulunuyor. Bu medeniyetlerden birini seçerek yeni teknolojiler geliştirmek ve yeni dünyalar keşfetmek mümkün. Ayrıca bir strateji oyunu olan Galactic Civilizations III, bu türün sahip olduğu özelliklerden pek çoğunu içinde barındırıyor. Örneğin her medeniyetin farklı bir geçmişi, teknoloji ağacı ve kendine özel unsuru bulunuyor. Bu nedenle farklı medeniyetler ile oyunu sıkılmadan tekrar oynamak mümkün.

Geliştiriciler Galactic Civilizations III’ü tasarlarken detaylara inmekten kaçmamış gibi gözüküyor. Özellikle derinlemesine detay içeren strateji oyunlarının hayranıysanız bu oyuna bir şans vermenizi öneririz. Uzay ve strateji türünü seven herkesin bu oyundan keyif alacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca bir hikaye modu da Galactic Civilizations III’te yer alıyor. Bu hikaye modunda farklı medeniyetlerin tarihini görebiliyoruz.

Epic Games, yılbaşı etkinliğinden sonra haftalık oyun dağıtma etkinliğine devam ediyor. Bu kapsamda bu hafta ücretsiz olarak verilen oyun, 61 TL değerindeki Galactic Civilizations III oldu. Oyuncular, oyunu 20 Ocak’a kadar Epic Games üzerinden ücretsiz olarak alabilecekler. Oyun piyasadaki en iyi oyunlar arasında yer almasa da özellikle bu türe meraklıysanız kütüphanenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Galactic Civilizations III Sistem Gereksinimleri

Galactic Civilizations III Minimum Sistem GereksinimleriGalactic Civilizations III Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core 2 Duo ya da AMD K10 Dual-Coreİşlemci: Intel Core i5 veya denk bir işlemci
Ekran Kartı: DirectX 10.1 destekli 512 MB VRAM Ekran Kartı: DirectX 10.1 destekli 1 GB VRAM
Bellek: 4 GB RAMBellek: 6 GB RAM
Dahili Depolama Alanı: 12 GB kullanılabilir alanDahili Depolama Alanı: 15 GB kullanılabilir alan

Ayrıca, gelecek haftalarda ücretsiz olacak oyunlar için içeriğimizi kontrol etmeyi unutmayın.

Oyunları Kütüphanenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Oyunları ücretsiz olarak almak için, öncelikle bir Epic Store hesabınızın olması gerekiyor. Epic Games’e kayıt olmak için Gmail ile kayıt, Facebook hesabıyla kayıt ve daha birçok alternatif yol mevcut. Sizin için uygun olan kayıt yöntemini seçtikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

  • Sisteme üye olduktan veya giriş yaptıktan sonra arama kısmına kütüphanemize eklemek istediğimiz oyunu yazıyoruz.
  • Sonra oyunun sayfasına girince karşımıza oyunun bilgilerinin olduğu bir sayfa çıkıyor. Daha sonra sağ kısımdaki teklifleri görüntüle butonuna tıklıyoruz.
  • Teklifleri görüntüle dedikten sonra oyunun sürümleri karşımıza çıkıyor. Ardından, Ücretsiz yazan sürüme tıklayıp devam ediyoruz.
  • Son olarak karşımıza sipariş ver ekranı çıkıyor. Buradan işlemi onayladıktan sonra oyunlar ücretsiz bir şekilde kütüphanemize yüklenmiş oluyor.

Epic Games’in kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu oyunları kalıcı olarak kütüphanenize eklemek bu kadar kolay. Üstelik bu gün ücretsiz olarak verilen oyunu, 20 Ocak 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan bazı haberler, Epic Games’in bu oyunlardan para kaybettiğini ortaya çıkardı. Ancak, ücretsiz oyun dağıtmak, Epic Games için oldukça başarılı bir reklamcılık kampanyası gibi gözüküyor. Bu nedenle şirketin bu kısma yüksek bütçeler ayırdığı tahmin ediliyor.

Üstelik her geçen gün biraz daha büyüyen Epic Games, ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek gibi duruyor. Sizce Epic Games hedeflediği oyuncu kitlesine ulaşacak mı? Steam ve Epic Games’i karşılaştıracak olursak sizce hangisi oyunseverler için daha cezbedici?

Sizce Epic Games, ücretsiz olarak dağıttı oyunlar ile oyuncuların ilgisini çekebiliyor mu? Sizler, Epic Games tarafından ücretsiz olarak dağıtılan oyunlardan memnun musunuz?

Sizler de Epic Games tarafından sürdürülen ücretsiz oyun projesi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Epic Games’in ücretsiz vereceği diğer oyunlar için içeriğimizi takip edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, teknoloji ile ilgili araştırmalar yapmayı seven, oyun ve spor tutkunu bir uluslararası girişimcilik öğrencisi.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.