Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – 29 Aralık

Epic Store, Windows ve macOS işletim sistemlerinde kullanılan dijital bir oyun mağazasıdır. Epic Games, özellikle son zamanlarda dağıttığı ücretsiz oyun ya da içerikler ile oyunseverlerin gönlünde taht kurdu. Her ne kadar birçok kullanıcı hala Steam kullanmaya devam ediyor olsa da Epic Games dağıtmaya devam ettiği ücretsiz oyunlar ile kullanıcı toplamaya çalışmaktadır.Epic Games, 15 Aralık’ta artık her yıl klasikleşen yılbaşı oyun dağıtım etkinliğini başlattı. Epic Games tarafından yılbaşı oyun dağıtımı etkinliği kapsamında dağıtılan oyunlar şu şekilde:

 • 15 Aralık: Bloons TD 6
 • 16 Aralık: Horizon Chase Turbo
 • 17 Aralık: Costume Quest 2
 • 18 Aralık: Sable
 • 19 Aralık: Them’s Fightin’ Herds
 • 20 Aralık: Wolfenstein: The New Order
 • 21 Aralık: LEGO Builder’s Journey
 • 22 Aralık: Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game
 • 23 Aralık: Encased
 • 24 Aralık: Metro: Last Light Redux
 • 25 Aralık: Death Stranding
 • 26 Aralık: F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch
 • 27 Aralık: Severed Steel
 • 28 Aralık: Mortal Shell
 • 29 Aralık: Dishonored – Definitive Edition ve Eximius: Seize the Frontline

Bunun yanı sıra 29 Aralık’ta ise Epic Games, bu sefer 179 TL değerindeki Dishonored – Definitive Edition ve 50 TL değerindeki Eximius: Seize the Frontline oyunlarını oyunculara ücretsiz bir şekilde sunuyor! Böylece Epic Games, yılbaşı etkinliğinin tamamlandığını duyurdu.

Oyuncular, Epic Games’in yılbaşı oyun dağıtma etkinliğine yine büyük ilgi gösteriyorlar. Öyle ki şirketin önümüzdeki günlerde dağıtacağı ücretsiz oyunlar büyük bir merakla bekleniyor. Epic Games, 1 Ocak’a kadar her gün ücretsiz oyun vermeye devam edecek.

Epic Games uzun süredir popüler oyunları ücretsiz yapmıyordu. Ancak Epic, geçtiğimiz haftalarda oyun dağıtma etkinliği kapsamında pek çok başarılı yapım ile oyuncuları tekrardan mutlu etmeyi başardı. Şirketin geçtiğimiz aylarda dağıttı oyunlardan yola çıkarak gelecek dönemde yine yüksek bütçeli oyunlar görmemizin mümkün olduğunu söylemiştik.

Epic Games tarafından dağıtılan yüksek kalitedeki oyunlar, oyuncuları oldukça memnun ediyor. Bundan dolayı şirket, önümüzdeki süreçte kullanıcı sayısını artırmaya devam edecektir diyebiliriz. Özellikle de son haftalarda dağıtılan oyunların bu durumu temsil ettiğini söylemek mümkün. Ancak Epic Games her an bir sürpriz yaparak daha da yüksek bütçeli oyunları dağıtmaya başlayabilir.

Dishonored – Definitive Edition

Epic Games, 29 Aralık’ta oyunculara ücretsiz bir şekilde Dishonored – Definitive Edition veriyor. Arkane Studios tarafından geliştirilen Dishonored – Definitive Edition, Bethesda Softworks tarafından 2021 yılında yayınlandı. Bir aksiyon oyunu olan Dishonored – Definitive Edition, çıktığı günden bugüne oyun sektörüne damgasını vurmayı başardı diyebiliriz.

Epic Games tarafından bugün ücretsiz olarak verilen oyunu 5 Ocak 19:00’a kadar kütüphanenize ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra 5 Ocak’ta saat 19:00’da Epic Games’i ziyaret ederek şirketin vermiş olduğu yeni ücretsiz oyunu da kütüphanenize ekleyerek oynamaya başlayabilirsiniz!

Dishonored – Definitive Edition Sistem Gereksinimleri

Dishonored – Definitive Edition Sistem GereksinimleriDishonored – Definitive Edition Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: 3,0 GHz Çift Çekirdekli İşlemciİşlemci: 2,4 GHz Dört Çekirdekli İşlemci
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850
Bellek: 3 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Dahili Depolama Alanı: 9 GB kullanılabilir alanDahili Depolama Alanı: 9 GB kullanılabilir alan

Epic Games’in gelecek gün vereceği oyun ne olacak? Yılbaşı oyun dağıtma etkinliği kapsamında gelecek günlerde ücretsiz olacak oyunlar için içeriğimizi kontrol etmeyi unutmayın.Oyunları Kütüphanenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Oyunları ücretsiz olarak almak için, öncelikle bir Epic Store hesabınızın olması gerekiyor. Epic Games’e kayıt olmak için Gmail ile kayıt, Facebook hesabıyla kayıt ve daha birçok alternatif yol mevcut. Sizin için uygun olan kayıt yöntemini seçtikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

 • Sisteme üye olduktan veya giriş yaptıktan sonra arama kısmına kütüphanemize eklemek istediğimiz oyunu yazıyoruz.
 • Sonra oyunun sayfasına girince karşımıza oyunun bilgilerinin olduğu bir sayfa çıkıyor. Daha sonra sağ kısımdaki teklifleri görüntüle butonuna tıklıyoruz.
 • Teklifleri görüntüle dedikten sonra oyunun sürümleri karşımıza çıkıyor. Ardından, Ücretsiz yazan sürüme tıklayıp devam ediyoruz.
 • Son olarak karşımıza sipariş ver ekranı çıkıyor. Buradan işlemi onayladıktan sonra oyunlar ücretsiz bir şekilde kütüphanemize yüklenmiş oluyor.

Epic Games’in kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu oyunları kalıcı olarak kütüphanenize eklemek bu kadar kolay. Üstelik bu gün ücretsiz olarak verilen oyunu, 5 Ocak 2023 tarihine kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan bazı haberler, Epic Games’in bu oyunlardan para kaybettiğini ortaya çıkardı. Ancak, ücretsiz oyun dağıtmak, Epic Games için oldukça başarılı bir reklamcılık kampanyası gibi gözüküyor. Bu nedenle şirketin bu kısma yüksek bütçeler ayırdığı tahmin ediliyor.

Üstelik her geçen gün biraz daha büyüyen Epic Games, ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek gibi duruyor. Sizce Epic Games hedeflediği oyuncu kitlesine ulaşacak mı? Steam ve Epic Games’i karşılaştıracak olursak sizce hangisi oyunseverler için daha cezbedici?

Sizce Epic Games, ücretsiz olarak dağıttı oyunlar ile oyuncuların ilgisini çekebiliyor mu? Sizler, Epic Games tarafından ücretsiz olarak dağıtılan oyunlardan memnun musunuz?

Sizler de Epic Games tarafından sürdürülen ücretsiz oyun projesi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Epic Games’in ücretsiz vereceği diğer oyunlar için içeriğimizi takip edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.