Ana Sayfa > Listeler > Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – 16 Eylül 2021

Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – 16 Eylül 2021

Epic Store, Windows ve macOS işletim sistemlerinde kullanılan dijital bir oyun mağazasıdır. Epic Games, özellikle son zamanlarda dağıttığı ücretsiz oyun ya da içerikler ile oyunseverlerin gönlünde taht kurdu. Her ne kadar birçok kullanıcı hala Steam kullanmaya devam ediyor olsa da Epic Games dağıtmaya devam ettiği ücretsiz oyunlar ile kullanıcı toplamaya çalışmakta.

Oyunseverlerin tepkilerinden memnun kalınmış olacak ki, bu hafta toplam değerleri 56 TL olan Tharsis ve Speed Brawl oyunları Epic Games üzerinden 23 Eylül 2021 tarihine kadar ücretsiz olarak oyunseverlere sunuluyor!

Ayrıca Epic Games, gelecek hafta ücretsiz vereceği oyunu da açıkladı. Oyunseverler, 23 Eylül tarihinden itibaren The Escapists oyununu ücretsiz alabilecekler.

Epic Games uzun süredir popüler oyunları ücretsiz yapmıyordu. Ancak Epic, geçtiğimiz haftalarda NBA 2K21 ile oyuncuları tekrardan mutlu etmeyi başardı. Fakat, gelecek dönemde yine yüksek bütçeli oyunlar görmemiz mümkün olduğunu söylemiştik.

Epic, bu söylemin üzerine Innocence: A Plague Tale ve Saints Row The Third: Remastered oyununlarını ücretsiz olarak oyuncularla buluşturdu. Bu da demek oluyor ki şirket, önümüzdeki dönemde yüksek bütçeli oyunları da ücretsiz oyun olarak vermeye devam edecek.Tharsis

Choice Provisions tarafından geliştirilen Tharsis, uzay ve strateji oyunu olarak dikkat çekiyor. Oyunda, bir grup Mars’a bir görev için gönderiliyorlar. Ekibin başına felaket, kıtlık ve birçok doğa olayı geliyor. Sizler de ekibinize önderlik ederek bu felaketleri en az zararla atlatmaya çalışıyorsunuz.

İnsanlık tarihi için önemli bir hikâyeye sahip olan oyun, 2016 yılında oyuncularla buluştu. Şimdi ise Epic Games, oyunu 23 Eylül’e kadar oyuncularla ücretsiz bir şekilde buluşturuyor.

Tharsis Sistem Gereksinimleri

Tharsis Minimum Sistem Gereksinimleri Tharsis Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: 5. Nesil Intel Core i5 veya daha üstüİşlemci: 5. Nesil Intel Core i7 veya daha üstü
Ekran Kartı: Intel HD 5000, NVIDIA GeForce 400 veya Radeon HD 5000Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6xx veya Radeon HD 7xxx
Bellek: 2 GB RAMBellek: 6 GB RAM
Dahili Depolama Alanı: 2 GB kullanılabilir depolama alanıDahili Depolama Alanı: 2 GB kullanılabilir depolama alanı

Speed Brawl

Epic Games tarafından bu hafta ücretsiz verilen bir diğer oyun Speed Brawl oldu. Oyun 2D oyunları seven oyuncular tarafından yoğun ilgi görüyor. Çünkü Speed Brawl, piyasada bulunan en başarılı 2D dövüş oyunlarından birisi.

Oyunda 6 tane eşsiz dövüşçü mevcut. Oyuncular, bu dövüşçüleri özelleştirerek rakiplerini alt etmeye çalışıyorlar. Bunun dışında oyunun hikâyesi ve grafikleri 2D bir oyuna göre gayet ilgi çekici diyebiliriz. Bundan dolayı da oyuncular, Speed Brawl ile keyifli zaman geçirebiliyorlar.

Oyuncular, oyunu 23 Eylül’e kadar Epic Games üzerinden ücretsiz olarak alabilecekler.

Speed Brawl Sistem Gereksinimleri

Speed Brawl Minimum Sistem GereksinimleriSpeed Brawl Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3 veya eş değeriİşlemci: Intel Core i5 veya eş değeri
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 650 veya eş değeriEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 veya eş değeri
Bellek: 2 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Dahili Depolama Alanı: 5 GB kullanılabilir depolama alanıDahili Depolama Alanı: 5 GB kullanılabilir depolama alanı

Ayrıca, sonraki haftalarda ücretsiz olacak oyunlar için içeriğimizi kontrol etmeyi unutmayın.

Oyunları Kütüphanenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Oyunları ücretsiz olarak almak için, öncelikle bir Epic Store hesabınızın olması gerekiyor. Epic Games’e kayıt olmak için Gmail ile kayıt, Facebook hesabıyla kayıt ve daha birçok alternatif yol mevcut. Sizin için uygun olan kayıt yöntemini seçtikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

  • Sisteme üye olduktan veya giriş yaptıktan sonra arama kısmına kütüphanemize eklemek istediğimiz oyunu yazıyoruz.
  • Sonra oyunun sayfasına girince karşımıza oyunun bilgilerinin olduğu bir sayfa çıkıyor. Daha sonra sağ kısımdaki teklifleri görüntüle butonuna tıklıyoruz.
  • Teklifleri görüntüle dedikten sonra oyunun sürümleri karşımıza çıkıyor. Ardından, Ücretsiz yazan sürüme tıklayıp devam ediyoruz.
  • Son olarak karşımıza sipariş ver ekranı çıkıyor. Buradan işlemi onayladıktan sonra oyunlar ücretsiz bir şekilde kütüphanemize yüklenmiş oluyor.

Epic Games’in kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu oyunları kalıcı olarak kütüphanenize eklemek bu kadar kolay. Üstelik bu haftaki oyunları 23 Eylül 2021 tarihine kadar ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan bazı haberler, Epic Games’in bu oyunlardan para kaybettiğini ortaya çıkardı. Ancak, ücretsiz oyun dağıtmak, Epic Games için oldukça başarılı bir reklamcılık kampanyası gibi gözüküyor. Bu nedenle şirketin bu kısma yüksek bütçeler ayırdığı tahmin ediliyor.

Üstelik her geçen gün biraz daha büyüyen Epic Games, ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek gibi duruyor. Sizce Epic Games hedeflediği oyuncu kitlesine ulaşacak mı? Steam ve Epic Games’i karşılaştıracak olursak sizce hangisi oyunseverler için daha cezbedici?

Sizler de Epic Games hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Epic Games’in ücretsiz vereceği diğer oyunlar için içeriğimizi takip edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, teknoloji ile ilgili araştırmalar yapmayı seven, oyun ve spor tutkunu bir uluslararası girişimcilik öğrencisi.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.