Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – 7 Mart

Epic Store, Windows ve macOS işletim sistemlerinde kullanılan dijital bir oyun mağazasıdır. Epic Games, özellikle son zamanlarda dağıttığı ücretsiz oyun ya da içerikler ile oyunseverlerin gönlünde taht kurdu. Her ne kadar birçok kullanıcı hala Steam kullanmaya devam ediyor olsa da Epic Games dağıtmaya devam ettiği ücretsiz oyunlar ile kullanıcı toplamaya çalışmaktadır.

Bu doğrultuda Epic Games, bu sefer 149 TL değerindeki Astro Duel 2 oyununu oyunculara ücretsiz bir şekilde sunuyor! Ayrıca şirket, önümüzdeki hafta ise The Bridge ve Deus Ex: Mankind Divided oyunlarını ücretsiz olarak oyunculara sunacaklarını açıkladı.

Epic Games uzun süredir popüler oyunları ücretsiz yapmıyordu. Ancak Epic, geçtiğimiz haftalarda oyun dağıtma etkinliği kapsamında pek çok başarılı yapım ile oyuncuları tekrardan mutlu etmeyi başardı. Şirketin geçtiğimiz aylarda dağıttı oyunlardan yola çıkarak gelecek dönemde yine yüksek bütçeli oyunlar görmemizin mümkün olduğunu söylemiştik.

Epic Games tarafından dağıtılan yüksek kalitedeki oyunlar, oyuncuları oldukça memnun ediyor. Bundan dolayı şirket, önümüzdeki süreçte kullanıcı sayısını artırmaya devam edecektir diyebiliriz. Özellikle de son haftalarda dağıtılan oyunların bu durumu temsil ettiğini söylemek mümkün. Ancak Epic Games her an bir sürpriz yaparak daha da yüksek bütçeli oyunları dağıtmaya başlayabilir.

Astro Duel 2

Epic Games, 7 Mart’ta oyunculara ücretsiz bir şekilde Astro Duel 2 veriyor. Wild Rooster tarafından geliştirilen Astro Duel 2, geliştirici tarafından 2024 yılında yayınlandı. Platform oyunu olan Astro Duel 2, son zamanlarda geliştirilen en başarılı platform oyunlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Bu doğrultuda oyunun uzayda geçen bir bilim kurgu hikayesi mevcut.

Epic Games tarafından bugün ücretsiz olarak verilen oyunu 14 Mart 19:00’a kadar kütüphanenize ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra 14 Mart’ta saat 19:00’da Epic Games’i ziyaret ederek şirketin vermiş olduğu yeni ücretsiz oyunu da kütüphanenize ekleyerek oynamaya başlayabilirsiniz!

Astro Duel 2 Sistem Gereksinimleri

Astro Duel 2 Sistem Gereksinimleri
İşlemci: 1.5 GHz işlemci
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 770 / AMD Radeon R7
Bellek: 2 GB RAM
Dahili Depolama Alanı: 500 MB kullanılabilir alan

Epic Games Ücretsiz Oyunları Kütüphanenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Epic Games tarafından ücretsiz olarak dağıtılan oyunları almak için öncelikle bir Epic Store hesabınızın olması gerekiyor. Bu doğrultuda Epic Games’e kayıt olmak için Gmail ile kayıt, Facebook hesabıyla kayıt ve daha birçok alternatif yol mevcut. Sizin için uygun olan kayıt yöntemini seçtikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

  • Sisteme üye olduktan veya giriş yaptıktan sonra arama kısmına kütüphanemize eklemek istediğimiz oyunu yazıyoruz.
  • Sonra oyunun sayfasına girince karşımıza oyunun bilgilerinin olduğu bir sayfa çıkıyor. Daha sonra sağ kısımdaki teklifleri görüntüle butonuna tıklıyoruz.
  • Teklifleri görüntüle dedikten sonra oyunun sürümleri karşımıza çıkıyor. Ardından, Ücretsiz yazan sürüme tıklayıp devam ediyoruz.
  • Son olarak karşımıza sipariş ver ekranı çıkıyor. Buradan işlemi onayladıktan sonra oyunlar ücretsiz bir şekilde kütüphanemize yüklenmiş oluyor.

Epic Games’in kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu oyunları kalıcı olarak kütüphanenize eklemek bu kadar kolay. Üstelik bu gün ücretsiz olarak verilen oyunu, 7 Mart 2024 tarihine kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan bazı haberler, Epic Games’in bu oyunlardan para kaybettiğini ortaya çıkardı. Ancak, ücretsiz oyun dağıtmak, Epic Games için oldukça başarılı bir reklamcılık kampanyası gibi gözüküyor. Bu nedenle şirketin bu kısma yüksek bütçeler ayırdığı tahmin ediliyor. Üstelik her geçen gün biraz daha büyüyen Epic Games, ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek gibi duruyor. Epic Games’in ücretsiz vereceği diğer oyunlar için içeriğimizi takip edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.