Ana Sayfa > Listeler > Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – 17 Haziran 2021

Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – 17 Haziran 2021

Epic Store, Windows ve macOS işletim sistemlerinde kullanılan dijital bir oyun mağazasıdır. Epic Games, özellikle son zamanlarda dağıttığı ücretsiz oyun ya da içerikler ile oyunseverlerin gönlünde taht kurdu. Her ne kadar birçok kullanıcı hala Steam kullanmaya devam ediyor olsa da Epic Games dağıtmaya devam ettiği ücretsiz oyunlar ile kullanıcı toplamaya çalışmakta.

Oyunseverlerin tepkilerinden memnun kalınmış olacak ki, bu hafta toplam değerleri 87 TL olan Overcooked! 2 ve Hell is Other Demons oyunları Epic Games üzerinden 24 Haziran 2021 tarihine kadar ücretsiz olarak oyunseverlere sunuluyor!

Epic Games gelecek hafta ücretsiz vereceği oyunları da açıkladı. Oyunseverler, 24 Haziran tarihinden itibaren Sonic Mania ve Horizon Chase Turbo oyunlarını ücretsiz alabilecekler.

Epic Games uzun süredir popüler oyunları ücretsiz yapmıyordu. Ancak Epic, geçtiğimiz haftalarda NBA 2K21 ile oyuncuları tekrardan mutlu etmeyi başardı.

Overcooked! 2

2018 yılında piyasaya çıkan Overcooked! 2, Team17 tarafından geliştirildi. Oyun, çok oyunculu bir simülasyon oyunudur.

Oyunda bir ya da birden fazla aşçıyı yönetiyorsunuz. Oyunun amacı ise bu aşçıları doğru kontrol ederek yoğun bir şekilde gelen yemek siparişlerini müşterilere zamanında yetiştirmek oluyor.

Aşçıları tek başınıza yönetebildiğiniz gibi arkadaşlarınızla takım olarak da oynayabiliyorsunuz. Ayrıca oyunda 45 farklı bölüm mevcut. Bu da oyuncuların, oyunu sıkılmadan oynamalarını sağlıyor.

Üstelik, Overcooked!2, 70 TL’ye satılırken, 24 Haziran’a kadar Epic Games üzerinden ücretsiz olarak alınabilecek.

Overcooked! 2 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel i3-2100 / AMD A8-5600kİşlemci: Intel i5-650 / AMD A10-5800K
Ekran Kartı: GeForce GTX 630 / Radeon HD 6570Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 650 / Radeon HD 7510
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Depolama Alanı: 3 GB kullanılabilir alanDepolama Alanı: 3 GB kullanılabilir alan

Hell is Other Demons

Hell is Other Demons, Cuddle Monster Games tarafından geliştirilen ve 2019 yılında piyasaya çıkan bir aksiyon oyunudur.

Oyunda, şeytanlarla ve canavarlarla savaşarak zorlu bölümleri geçmeyi çalışıyorsunuz. Ayrıca, oyunun hikâyesi dışında müzikleri oldukça dikkat çekiyor. Bunun dışında oyunda başarılı olmak istiyorsanız hızlı kararlar almanız oldukça önemli.

Hell is Other Demons, Epic Games’in bu hafta ücretsiz olarak verdiği bir diğer oyun oldu. Normalde 17 TL’ye satılan oyun, 24 Haziran’a kadar ücretsiz olarak erişebilir olacak.

Hell is Other Demons Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel i3+
Ekran Kartı: Nvidia 450 GTS / Radeon HD
Bellek: 2 GB RAM
Depolama Alanı: 250 MB kullanılabilir alan

Ayrıca, sonraki haftalarda ücretsiz olacak oyunlar için içeriğimizi kontrol etmeyi unutmayın.

Oyunları Kütüphanenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Oyunları ücretsiz olarak almak için, öncelikle bir Epic Store hesabınızın olması gerekiyor. Epic Games’e kayıt olmak için Gmail ile kayıt, Facebook hesabıyla kayıt ve daha birçok alternatif yol mevcut. Sizin için uygun olan kayıt yöntemini seçtikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

  • Sisteme üye olduktan veya giriş yaptıktan sonra arama kısmına kütüphanemize eklemek istediğimiz oyunu yazıyoruz.
  • Sonra oyunun sayfasına girince karşımıza oyunun bilgilerinin olduğu bir sayfa çıkıyor. Daha sonra sağ kısımdaki teklifleri görüntüle butonuna tıklıyoruz.
  • Teklifleri görüntüle dedikten sonra oyunun sürümleri karşımıza çıkıyor. Ardından, Ücretsiz yazan sürüme tıklayıp devam ediyoruz.
  • Son olarak karşımıza sipariş ver ekranı çıkıyor. Buradan işlemi onayladıktan sonra oyunlar ücretsiz bir şekilde kütüphanemize yüklenmiş oluyor.

Epic Games’in kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu oyunları kalıcı olarak kütüphanenize eklemek bu kadar kolay. Üstelik bu haftaki oyunları 24 Haziran 2021 tarihine kadar ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.


Üstelik her geçen gün biraz daha büyüyen Epic Games, ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek gibi duruyor. Sizce Epic Games hedeflediği oyuncu kitlesine ulaşacak mı? Steam ve Epic Games’i karşılaştıracak olursak sizce hangisi oyunseverler için daha cezbedici?

Sizler de Epic Games hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Epic Games’in ücretsiz vereceği diğer oyunlar için içeriğimizi takip edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, teknoloji ile ilgili araştırmalar yapmayı seven, oyun ve spor tutkunu bir uluslararası girişimcilik öğrencisi.Yorum yapın