Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – 19 Mart 2022

Epic Store, Windows ve macOS işletim sistemlerinde kullanılan dijital bir oyun mağazasıdır. Epic Games, özellikle son zamanlarda dağıttığı ücretsiz oyun ya da içerikler ile oyunseverlerin gönlünde taht kurdu. Her ne kadar birçok kullanıcı hala Steam kullanmaya devam ediyor olsa da Epic Games dağıtmaya devam ettiği ücretsiz oyunlar ile kullanıcı toplamaya çalışmaktadır.Epic Games, yılbaşına kadar klasikleşen oyun dağıtma etkinliğine başladığını duyurmuştu. Bu etkinlik kapsamında Epic, 30 Aralık 2021 tarihine kadar her gün 1 oyun dağıttı. Ancak etkinliğin son gününde ise üç yeni oyun ile oyuncuların karşısına çıktı. Oyuncular, her sene olduğu gibi bu sene de klasikleşen oyun dağıtma etkinliğinden memnun kaldılar.

Şirket de oyunseverlerin tepkilerinden memnun kalınmış olacak ki bu hafta 57 TL değerindeki In Sound Mind oyunu, Epic Games üzerinden 24 Mart 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak oyunseverlere sunuluyor! Epic Games ayrıca gelecek hafta vereceği ücretsiz oyunu da açıkladı. Oyunseverler 24 Mart 2022 tarihinden itibaren DEMON’S TILT oyununu 1 hafta içerisinde ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleme fırsatı elde edecekler.

Epic Games uzun süredir popüler oyunları ücretsiz yapmıyordu. Ancak Epic, geçtiğimiz haftalarda yılbaşı oyun dağıtma etkinliği kapsamında Tomb Raider serisi ile oyuncuları tekrardan mutlu etmeyi başardı. Şirketin geçtiğimiz aylarda dağıttı oyunlardan yola çıkarak gelecek dönemde yine yüksek bütçeli oyunlar görmemizin mümkün olduğunu söylemiştik.

Bundan dolayı Epic tarafından Tomb Raider serisinin dağıtılması pek de şaşırtıcı olmadı diyebiliriz. Epic Games tarafından dağıtılan yüksek kalitedeki oyunlar, oyuncuları oldukça memnun ediyor. Bundan dolayı şirket, önümüzdeki süreçte kullanıcı sayısını artırmaya devam edecektir diyebiliriz. Yine de son haftalarda dağıtılan oyunları bu durumu pek göstermiyor. Ancak Epic Games her an bir sürpriz yaparak yüksek bütçeli oyunları da dağıtmaya başlayabilir.

In Sound Mind

We Create Stuff tarafından geliştirilen In Sound Mind, 2021 yılında oyun piyasasında kendisine yer buldu. Oyunun yayıncılığını Modus Games üstleniyor. Kısa sürede oyun piyasasında yükselmeye başlayan oyun, bu yükselişini hikayesine borçlu diyebiliriz. Çünkü In Sound Mind, bir korku ve psikoloji oyunu olarak ön plana çıkıyor.

Oyun, başladığı andan itibaren gerilim dolu unsurlarla oyuncuların karşısına çıkıyor. Oyunun başlangıcı çeşitli deneylere maruz kalmış kişilerin bulunduğu bir binada gerçekleşiyor. Sizler de karakterinizle bu binada ne olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz. Bu yüzden oyun, ilk andan itibaren gerilim dolu dakikalar yaşatıyor diyebiliriz.

Oyunun gerilim seviyesini artıran bir unsur da oyunun müzikleri oluyor. Oyunun yapımcıları, oyunda hikayenin gerilim seviyesini destekleyecek müzikler seçmeyi tercih ettiler. Bu sayede oyuncular, oyunu oynarken hikayenin yanı sıra bir yandan da müzik yüzünden geriliyorlar.

In Sound Mind, belirttiğimiz gibi yakın zamanda oyuncularla buluştu. Bundan dolayı oyunun grafik kalitesi, oyuncuları memnun edecek düzeyde diyebiliriz. Ayrıca yapımcılar, oyunda gerilim düzeyini artıracak çeşitli unsurları kullanmayı tercih ettiler. Bu durum da oyunun hem grafik kalitesini hem de gerilim düzeyini ciddi ölçüde artırıyor.

Genel olarak değerlendirdiğimiz zaman In Sound Mind, çok başarılı bir psikolojik korku oyunu diyebiliriz. Özellikle korku oyununu seven oyuncular, oyuna kısa sürede yoğun ilgi gösterdiler. Bunun yanı sıra 57 TL satış fiyatıyla oyuncularla buluşan oyun, Epic Games tarafından ücretsiz olarak alınabilecek. Bu durum da oyunun popülerliğini ciddi ölçüde artıracaktır.

Sizler de psikolojik korku oyunlarına ilgi duyuyorsanız In Sound Mind’ı Epic Games üzerinden 24 Mart 18:00’a kadar ücretsiz olarak alabilirsiniz.

In Sound Mind Sistem Gereksinimleri

In Sound Mind Minimum Sistem GereksinimleriIn Sound Mind Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i5-4460 / AMD FX-6300 veya daha güçlü bir işlemciİşlemci: Intel Core i7-3770 / AMD FX-9590 veya daha güçlü bir işlemci
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 960 / AMD Radeon R9 280 veya daha üstüEkran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 480 veya daha üstü
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Dahili Depolama Alanı: En az 20 GB kullanılabilir alanDahili Depolama Alanı: En az 20 GB kullanılabilir alan

Ayrıca, gelecek haftalarda ücretsiz olacak oyunlar için içeriğimizi kontrol etmeyi unutmayın.

Oyunları Kütüphanenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Oyunları ücretsiz olarak almak için, öncelikle bir Epic Store hesabınızın olması gerekiyor. Epic Games’e kayıt olmak için Gmail ile kayıt, Facebook hesabıyla kayıt ve daha birçok alternatif yol mevcut. Sizin için uygun olan kayıt yöntemini seçtikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

  • Sisteme üye olduktan veya giriş yaptıktan sonra arama kısmına kütüphanemize eklemek istediğimiz oyunu yazıyoruz.
  • Sonra oyunun sayfasına girince karşımıza oyunun bilgilerinin olduğu bir sayfa çıkıyor. Daha sonra sağ kısımdaki teklifleri görüntüle butonuna tıklıyoruz.
  • Teklifleri görüntüle dedikten sonra oyunun sürümleri karşımıza çıkıyor. Ardından, Ücretsiz yazan sürüme tıklayıp devam ediyoruz.
  • Son olarak karşımıza sipariş ver ekranı çıkıyor. Buradan işlemi onayladıktan sonra oyunlar ücretsiz bir şekilde kütüphanemize yüklenmiş oluyor.

Epic Games’in kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu oyunları kalıcı olarak kütüphanenize eklemek bu kadar kolay. Üstelik bu gün ücretsiz olarak verilen oyunu, 24 Şubat 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan bazı haberler, Epic Games’in bu oyunlardan para kaybettiğini ortaya çıkardı. Ancak, ücretsiz oyun dağıtmak, Epic Games için oldukça başarılı bir reklamcılık kampanyası gibi gözüküyor. Bu nedenle şirketin bu kısma yüksek bütçeler ayırdığı tahmin ediliyor.

Üstelik her geçen gün biraz daha büyüyen Epic Games, ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek gibi duruyor. Sizce Epic Games hedeflediği oyuncu kitlesine ulaşacak mı? Steam ve Epic Games’i karşılaştıracak olursak sizce hangisi oyunseverler için daha cezbedici?

Sizce Epic Games, ücretsiz olarak dağıttı oyunlar ile oyuncuların ilgisini çekebiliyor mu? Sizler, Epic Games tarafından ücretsiz olarak dağıtılan oyunlardan memnun musunuz?

Sizler de Epic Games tarafından sürdürülen ücretsiz oyun projesi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Epic Games’in ücretsiz vereceği diğer oyunlar için içeriğimizi takip edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.