Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – Şubat 2021

Epic Games ücretsiz oyunlar
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Epic Store, Windows ve macOS işletim sistemlerinde kullanılan dijital bir oyun mağazasıdır. Epic Games, özellikle son zamanlarda dağıttığı ücretsiz oyun ya da içerikler ile oyunseverlerin gönlünde taht kurdu. Her ne kadar birçok kullanıcı hala Steam kullanmaya devam ediyor olsa da Epic Games dağıtmaya devam ettiği ücretsiz oyunlar ile kullanıcı toplamaya çalışmakta.

Oyunseverlerin tepkilerinden memnun kalınmış olacak ki, bu hafta da değeri 29 TL olan Sunless Sea oyunu Epic Games üzerinden 4 Mart 2021 tarihine kadar ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor!

Epic Games ayrıca gelecek hafta vereceği ücretsiz oyunu da açıkladı. Oyunseverler, 4 Mart 2021 tarihinden itibaren 49 TL değerindeki Wargame: Red Dragon oyununu 1 hafta içerisinde ücretsiz kütüphanelerine ekleme fırsatı elde edecekler.

Epic Games’in, GTA 5, Civilization 6 ve daha birçok kaliteli oyunu ücretsiz verdikten sonra bu sıralar çıtayı düşürmesi oyunseverleri biraz üzüyor diyebiliriz.

Sunless Sea

Sunless Sea, 2015 yılında oyuncularla buluşan bir hayatta kalma oyunu. Oyun, Failbetter Games tarafından geliştirilip yayınlandı.

Oyun, temel olarak bir RYO (rol yapma) oyunu gibi görünse de aynı zamanda bir keşif oyunu da diyebiliriz. Oyunun gidişatı daha çok, başlangıçta karakter oluştururken seçtiğiniz amaçla uyumlu devam ediyor. Temel olarak oyunu ya zengin olmak ya da seyyah olmak için oynuyorsunuz. Belirli limanlara giderek ihtiyacınız olan şeyleri temin ediyorsunuz.

Okyanuslarda açılırken size saldıran yaratıklarla mücadele ediyorsunuz. Ayrıca, oyunda bazı düşmanlar da mevcut. Bu yüzden bazen korsanlarla savaşmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bunların dışında size verilen görevleri doğru yapmanız, yakıt ve malzeme sıkıntısı yaşamamanız gerekiyor.

Oyunun grafiklerine bakacak olursak, çok üst düzey grafiklere sahip olduğunu söylememiz yanlış olur. Lakin oynanmayacak kadar kötü durumda da değiller. 6 yıllık bir oyun olduğunu düşünürsek bu grafiklerin gayet normal olduğunu söyleyebiliriz.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak günlük oynadığınız oyunlardan sıkıldıysanız ve ilginç bir şeyler arıyorsanız, ücretsiz sahip olabiliyorken Sunless Sea ile vakit geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP veya daha üstü
  • İşlemci: 2Ghz veya daha üstü
  • Bellek: 1 GB RAM
  • Ekran Kartı: 1280×768 minimum çözünürlük, DirectX 9.0c uyumlu ekran kartı
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Depolama: 700 MB kullanılabilir alan

Oyunları Kütüphanenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Oyunları ücretsiz olarak edinebilmek için, öncelikle bir Epic Store hesabınızın olması gerekiyor. Epic Games’e kayıt olmak için Gmail ile kayıt, Facebook hesabıyla kayıt ve daha birçok alternatif yol mevcut. Sizin için uygun olan kayıt yöntemini seçtikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

  • Sisteme üye olduktan veya giriş yaptıktan sonra arama kısmına kütüphanemize eklemek istediğimiz oyunu yazıyoruz.
  • Oyunun sayfasına girince karşımıza oyunun bilgilerinin olduğu bir sayfa çıkıyor. Buradan sağ kısımdaki teklifleri görüntüle butonuna tıklıyoruz.
  • Teklifleri görüntüle dedikten sonra oyunun sürümleri karşımıza çıkıyor. Buradan Ücretsiz yazan sürüme tıklayıp devam ediyoruz.
  • Son olarak karşımıza sipariş ver ekranı çıkıyor. Buradan işlemi onayladıktan sonra oyunlar ücretsiz bir şekilde kütüphanemize yüklenmiş oluyor.

Epic Games’in kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu oyunları kalıcı olarak kütüphanenize eklemek bu kadar kolay. Bu haftaki oyunu, 4 Mart 2021 tarihine kadar ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.


Her geçen gün biraz daha büyüyen Epic Games, ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek gibi duruyor. Sizce Epic Games hedeflediği oyuncu kitlesine ulaşabilecek mi? Steam ve Epic Games’i karşılaştıracak olursak sizce hangisi oyunseverler için daha cezbedici?

Sizler de Epic Games hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Epic Games’in ücretsiz vereceği diğer oyunlar için içeriğimizi takip edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Aaron Swartz Kimdir? İnternet’in Öz Evladı

21. yüzyılın en büyük bilgisayar dahisi ve aktivist Aaron Swartz, ailesini ve çalıştığı ekip arkadaşlarını hayran bırakacak kadar derin bir bilgisayar zekasına

BlackBerry 2021 Modelindeki Yeni Özellikler

Geçtiğimiz ay BlackBerry kullanıcılarını sevindirecek yeni bir haber geldi. BlackBerry yeni telefon modelini 2021 yılında piyasaya süreceğini duyurdu. Peki, yeni BlackBerry 2021

Yorum yapın