Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – 21 Temmuz

Epic Store, Windows ve macOS işletim sistemlerinde kullanılan dijital bir oyun mağazasıdır. Epic Games, özellikle son zamanlarda dağıttığı ücretsiz oyun ya da içerikler ile oyunseverlerin gönlünde taht kurdu. Her ne kadar birçok kullanıcı hala Steam kullanmaya devam ediyor olsa da Epic Games dağıtmaya devam ettiği ücretsiz oyunlar ile kullanıcı toplamaya çalışmaktadır.Epic Games, yılbaşına kadar klasikleşen oyun dağıtma etkinliğine başladığını duyurmuştu. Bu etkinlik kapsamında Epic, 30 Aralık 2021 tarihine kadar her gün 1 oyun dağıttı. Ancak etkinliğin son gününde ise üç yeni oyun ile oyuncuların karşısına çıktı. Oyuncular, her sene olduğu gibi bu sene de klasikleşen oyun dağıtma etkinliğinden memnun kaldılar.

Şirket de oyunseverlerin tepkilerinden memnun kalınmış olacak ki bu hafta 32 TL değerindeki “Tannenberg” oyunu ve “Shop Titans” için bir ek paket, Epic Games üzerinden 27 Temmuz 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak oyunseverlere sunuluyor!

Bunun yanı sıra Epic Games gelecek hafta vereceği ücretsiz oyunun “Lawn Mowing Simulator” olacağını da açıkladı. Oyunseverler 27 Temmuz 2022 tarihinden itibaren ücretsiz olacak oyunları 1 hafta içerisinde ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleme fırsatı elde edecekler.

Epic Games uzun süredir popüler oyunları ücretsiz yapmıyordu. Ancak Epic, geçtiğimiz haftalarda oyun dağıtma etkinliği kapsamında pek çok başarılı yapım ile oyuncuları tekrardan mutlu etmeyi başardı. Şirketin geçtiğimiz aylarda dağıttı oyunlardan yola çıkarak gelecek dönemde yine yüksek bütçeli oyunlar görmemizin mümkün olduğunu söylemiştik.

Epic Games tarafından dağıtılan yüksek kalitedeki oyunlar, oyuncuları oldukça memnun ediyor. Bundan dolayı şirket, önümüzdeki süreçte kullanıcı sayısını artırmaya devam edecektir diyebiliriz. Özellikle de son haftalarda dağıtılan oyunların bu durumu temsil ettiğini söylemek mümkün. Ancak Epic Games her an bir sürpriz yaparak daha da yüksek bütçeli oyunları dağıtmaya başlayabilir.

Tannenberg

Epic Games tarafından bu hafta ücretsiz olarak verilen ilk oyun Tannerberg oluyor. Oyunun yayıncısı olan M2H’in aynı zamanda Blackmill Games ile birlikte oyunu geliştirdiği ifade ediliyor. İlk olarak 2017 çıkış yapan oyun 1. Dünya Savaşı dönemini konu alan bir FPS oyunu olarak dikkat çekiyor.

Tek ve çok oyunculu modları bulunan oyunda döneme uygun kostümler, silahlar ve haritalar yer alıyor. Oyunda farklı ülkelerin askerleri olarak mücadele etmek de mümkün. Ayrıca 64 kişilik haritalar sayesinde çok oyunculu deneyiminin de bir hayli eğlenceli olduğu ifade ediliyor. Eğer FPS oyunlarını seviyorsanız mutlaka göz atmalısınız.

Tannenberg Sistem Gereksinimleri

Tannenberg Minimum Sistem GereksinimleriTannenberg Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3,3 GHz ya da AMD CPU Phenom II X4 940İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3,3 GHz ya da AMD CPU Phenom II X4 940
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 960M ya da AMD Radeon HD 7750 veya daha iyisi (2 GB VRAM)Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 960M ya da AMD Radeon HD 7750 veya daha iyisi (4 GB VRAM)
Bellek: 4 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Dahili Depolama Alanı: 8 GB kullanılabilir alanDahili Depolama Alanı: 8 GB kullanılabilir alan

Shop Titans

İkinci hediye ise geçen hafta olduğu gibi bir ek paket oluyor. Shop Titans oyunu için 100 doları aşan hediyeler dağıtan Epic Games oyunda 8. seviyeye ulaşma şartı bulunduğunu da belirtiyor. Shop Titans’ı bir iş adamı simülasyonu şeklinde özetlemek mümkün. Bir dükkana sahip olduğunuz bu oyunda kılıç, kalkan, silah ve daha birçok ürün üretip satabilirsiniz.

28 Temmuz tarihine kadar Epic Games Store üzerinden giriş yapan ve 8. seviyeye ulaşan kullanıcıların hediyeler kazanacağı belirtiliyor. Aynı zamanda oyunun hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modları bulunduğu ifade ediliyor. Arkadaşlarınızla oynamak isterseniz 28 Temmuz tarihine kadar bu ek paketi de almanızı tavsiye ediyoruz.

Shop Titans Sistem Gereksinimleri

Shop Titans Minimum Sistem GereksinimleriShop Titans Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: İşlemci:
Ekran Kartı: Ekran Kartı:
Bellek: 2 GB RAMBellek: 3 GB RAM
Dahili Depolama Alanı: 600 MB kullanılabilir alanDahili Depolama Alanı: 1 GB kullanılabilir alan

Epic Games’in gelecek haftaki oyunu ne olacak? Gelecek haftalarda ücretsiz olacak oyunlar için içeriğimizi kontrol etmeyi unutmayın.

Oyunları Kütüphanenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Oyunları ücretsiz olarak almak için, öncelikle bir Epic Store hesabınızın olması gerekiyor. Epic Games’e kayıt olmak için Gmail ile kayıt, Facebook hesabıyla kayıt ve daha birçok alternatif yol mevcut. Sizin için uygun olan kayıt yöntemini seçtikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

  • Sisteme üye olduktan veya giriş yaptıktan sonra arama kısmına kütüphanemize eklemek istediğimiz oyunu yazıyoruz.
  • Sonra oyunun sayfasına girince karşımıza oyunun bilgilerinin olduğu bir sayfa çıkıyor. Daha sonra sağ kısımdaki teklifleri görüntüle butonuna tıklıyoruz.
  • Teklifleri görüntüle dedikten sonra oyunun sürümleri karşımıza çıkıyor. Ardından, Ücretsiz yazan sürüme tıklayıp devam ediyoruz.
  • Son olarak karşımıza sipariş ver ekranı çıkıyor. Buradan işlemi onayladıktan sonra oyunlar ücretsiz bir şekilde kütüphanemize yüklenmiş oluyor.

Epic Games’in kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu oyunları kalıcı olarak kütüphanenize eklemek bu kadar kolay. Üstelik bu gün ücretsiz olarak verilen oyunu, 27 Temmuz 2022 tarihine kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan bazı haberler, Epic Games’in bu oyunlardan para kaybettiğini ortaya çıkardı. Ancak, ücretsiz oyun dağıtmak, Epic Games için oldukça başarılı bir reklamcılık kampanyası gibi gözüküyor. Bu nedenle şirketin bu kısma yüksek bütçeler ayırdığı tahmin ediliyor.

Üstelik her geçen gün biraz daha büyüyen Epic Games, ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek gibi duruyor. Sizce Epic Games hedeflediği oyuncu kitlesine ulaşacak mı? Steam ve Epic Games’i karşılaştıracak olursak sizce hangisi oyunseverler için daha cezbedici?

Sizce Epic Games, ücretsiz olarak dağıttı oyunlar ile oyuncuların ilgisini çekebiliyor mu? Sizler, Epic Games tarafından ücretsiz olarak dağıtılan oyunlardan memnun musunuz?

Sizler de Epic Games tarafından sürdürülen ücretsiz oyun projesi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Epic Games’in ücretsiz vereceği diğer oyunlar için içeriğimizi takip edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.