En İyi Televizyon Önerileri – 2022

Sizlere daha önceden televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenleri bir liste halinde anlatmıştık. Şimdi en iyi televizyon önerileri ile karşınızdayız. Tabii en iyi televizyon, en pahalı olanı demek değil. O nedenle içeriğimizde en iyi televizyonlar olacağı gibi en ucuz televizyon modelleri de olacak. Buradaki en önemli faktör ucuz ama iyi olması.Ayrıca listede bulunan televizyonların bir kısmı daha önceki dönemde çıkmış olmasına rağmen en iyi televizyon önerileri listesinde yer alıyor. Yani sadece 2022 yılında çıkanlar değil, daha eski modeller de bu listede olacak.

Bunun haricinde listeye sadece sektörde bilinen ve güvenilir markaları ekledik. Çünkü daha önceden de belirttiğimiz gibi markası belli olmayan, teknik konuda yetersiz olan televizyonlara para vermenizi istemeyiz.

Son olarak listemizi birkaç farklı fiyat kategorisine ayırdık. Her kategoride farklı markalardan televizyonlar mevcut. Bu sayede belirlenen fiyat bandındaki en iyi televizyon önerilerini bir kerede incelemiş olacaksınız.

10.000 TL Altı En İyi Televizyon

Toshiba 43LL2A63DT Full HD (FHD) TV

Toshiba-43LL2A63DT-Full-HD-FHD-TV

Toshiba’nın 43 inçlik (108 cm) bu televizyonu listenin en ucuz televizyon modeli olarak karşımıza çıkıyor. 1920×1080 çözünürlüğe sahip. Bir başka deyişle Full HD olan bu model 50/60Hz yenileme hızı mevcut. Televizyon düz bir ekrana sahip.

Dahili Wi-Fi özelliği sayesinde televizyondan internete girebilirsiniz. 2 adet USB ve 3 adet HDMI girişi var. Dahili uydu alıcısı olduğu için çanak anteniniz varsa televizyona bağlayıp uydu kanallarını internetsiz olarak izleyebilirsiniz. YouTube, Prime Video ve Netflix uygulamaları yüklü bir şekilde geliyor.

Ayrıca A++ enerji sınıfında yer alıyor. Toshiba’nın bu modeli, 2020 yılında piyasaya çıktı. Yaklaşık 5.500 TL bandında satılıyor. Fakat ucuzluk marketlerde dönemsel olarak indirime giriyor. O dönemlerde bu fiyatından çok daha uygun bir etiketle bulabilirsiniz.

Philips 43PFS6805 Full HD (FHD) TV (En Ucuz Televizyon)

Philips-43PFS6805-Full-HD-FHD-TV

Bir üst sıradaki Toshiba’ya oldukça benzeyen bir ürün var sırada. Yine 43 inç (108cm) boyuta sahip. Aynı şekilde bu ürün de Full HD çözünürlüğe sahip. Televizyonun 60Hz’lik yenileme hızı mevcut.

Tüm bunlara ek olarak Philips’in Pixel Plus HD teknolojisi üründe kullanılmış. Toshiba’ya göre farkı HDR teknolojisini de içinde bulundurması. Dahili “wireless” sistemi sayesinde televizyondan internete girebiliyorsunuz. 2 adet USB ve 3 adet HDMI girişi mevcut. Dahili uydu alıcıyı da bünyesinde barındırıyor.

Ürünün tüketimi ise A+ enerji sınıfına dahil. Netflix, Social TV ve YouTube içerisinde yüklü olarak geliyor. Ayrıca televizyon Saphi TV işletim sistemine sahip. Philips’in bu modeli 2020 yılında piyasaya çıktı. Günümüzde ise 5.200 TL civarından satılıyor.

Samsung HG43EJ690UB Ultra HD (4K) TV

Samsung-HG43EJ690UB-Ultra-HD-4K-TV

10.000 TL altındaki en iyi televizyon modelleri arasına eklemek istediğimiz bir diğer marka ise Samsung. Samsung’un HG43EJ690UB modeli listede bulunan en ucuz 4K televizyonlardan biri olma özelliğini taşıyor. Rakipleri gibi 43 inç boyuta sahip olsa da çözünürlük konusunda ciddi bir fark yaratıyor.

Listenin ilk iki sırasında yer alan modeller 1080p çözünürlüğe sahip olmasına rağmen Samsung’un bu modeli 2160p çözünürlüğe sahip. HDR 10+, Auto Motion Plus, UHD Mastering Engine gibi birçok teknoloji de ürünün içerisinde yer alıyor.

Tabii bu kadar teknolojiye sahip olunca enerji sınıfında bir adım geride kalıyor. Ürün A sınıfı enerji grubuna dahil. Televizyon bünyesinde kablosuz ağa sahip olmasıyla beraber aynı zamanda Bluetooth özelliği de cihazda mevcut. Bunlara ek olarak 2 adet USB ve 3 adet HDMI girişi bu modelde de yer alıyor. 2020 yılında Samsung’un ürettiği bu model günümüzde 6.700-6.800 TL arasında satılıyor.

Vestel 49UA9800 Ultra HD (4K) TV

Vestel-49UA9800-Ultra-HD-4K-TV

Vestel’in bu modeli UHD özelliğe sahip olsa da ekran boyutu olarak bir tık küçük. 49 inç (123 cm) ekran boyutuna sahip. Dolby Vision, HDR10 özelliğine sahip televizyonun ekran tazeleme hızı 60 Hz.

Üründe ayrıca Vestel Quantum Renk Paleti Teknolojisi de kullanılıyor. Bu cihazda 2 adet USB ve 4 adet HDMI girişi bulunuyor. A+ enerji sınıfına dahil. Üstelik Android TV olarak geçtiği için uygulamaları Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Uygulama desteği konusunda bunun büyük bir avantaj sağladığını belirtelim.

Wireless ve Bluetooth özellikleri yine bu televizyonda da mevcut. İlk olarak 2020 yılında piyasaya çıktığını da ekleyelim. Günümüzde ortalama 7.200 TL civarından satışta olduğunu da belirtmek gerek.

LG 49UN71006LB Ultra HD (4K) TV

LG-49UN71006LB-Ultra-HD-4K-TV

10.000 TL altındaki bir diğer modelimiz ise LG’ye ait. Akıllı televizyon dünyasında uzun zamandır bir yere sahip ve her geçen gün bu yeri daha da sağlamlaştırıyor. Bu modelin boyutu ise 49 inç. 4K çözünürlüğe sahip LED TV modellerinden. Ayrıca IPS panel üzerine inşa edilmiş.

LG Content Store sayesinde mağazadan istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz. Ürün WebOS 5.0 işletim sistemi kullanılıyor. Wireless ve Bluetooth cihazda mevcut. Ayrıca Google Asistan ile de uyumlu olduğunu belirtelim.

LG’nin kendi akıllı kumandası olan LG Magic Remote ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Hatta kendi kumandasından çok bu akıllı kumandayı tercih edebilirsiniz. Bu ürünün kullanımı bir hayli kolaylaştırdığını belirtmekte fayda var.

Tüm bunlara ek olarak bu televizyon A sınıfı enerji kategorisinde. 2 adet USB ve 3 adet HDMI girişi var. 2020 yılında piyasaya çıktı ve şu an için 8.100 TL civarından satışta.

Vestel 55UA9600 Ultra HD (4K) TV

Vestel-55UA9600-Ultra-HD-4K-TV

10.000 TL altındaki bir diğer Vestel modeliyle en iyi televizyon önerileri listemize devam ediyoruz. 55 inç (139 cm) boyutundaki bu televizyon 4K ekran çözünürlüğüne sahip. Bir başka deyişle 2160p çözünürlükte. 60Hz yenileme hızı da cihazda yer alıyor.

Televizyonda 2 adet USB ve 4 adet HDMI girişi kullanılmış. A+ enerji sınıfında yer alıyor. Vestel’in bu modeli Android TV olarak geçiyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi Android TV’ler uygulama desteği anlamında son derece başarılı bir deneyim sağlıyor.

Wi-Fi, Bluetooth ve Google Asistan özellikleri de cihazda mevcut. 2020 yılında üretilen bu televizyon için günümüzde istenen fiyat 7.400 TL civarında. Eğer Vestel almak istiyorsanız ve daha büyük bir ekran arıyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

LG 55UN73006LA Ultra HD (4K) TV

LG-55UN73006LA-Ultra-HD-4K-TV

10.000 TL altı televizyon önerilerimizin son sırasında bir başka LG televizyon bulunuyor. 55 inç boyutundaki bu televizyon 4K çözünürlüğe sahip. Televizyonun HDR özelliği de mevcut. Smart TV kategorisinde bulunduğu için içerisinde LG Content Store mağazası da üründe yer alıyor.

WebOS 5.0 işletim sistemi ile kullanıcılara sunuluyor. Wi-Fi, Bluetooth ve Google Asistan özellikleri mevcut. Bir önceki LG modeli gibi bu modelde Magic Remote kumandası ile uyumlu çalışıyor. Air Play özelliği olan bu kumandayı havada kontrol edebildiğiniz bir mouse olarak düşünebilirsiniz.

Her alanda iyi özelliklere sahip olan televizyonun sınıfta kaldığı nokta ise enerji sınıfı. Çünkü “G” sınıfında yer alıyor. 2020 yılında üretilen bu televizyonun fiyatı ise 9.800 TL civarında.

10.000 – 20.000 TL Arasındaki En İyi Televizyon

Toshiba 65UA3A63DT Ultra HD (4K) TV

Toshiba-65UA3A63DT-Ultra-HD-4K-TV

Büyük ekranlı bir televizyon mu istiyorsunuz? Toshiba size bunu sunuyor. 65 inç (164cm) boyutundaki ekranı sizi kesinlikle tatmin edecektir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var.

Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler listemizde hangi ekran boyutu ne kadar mesafeye uygun sizler için paylaştık. Mutlaka göz gezdirmeniz gerekiyor. Gelelim Toshiba’ya. Belki de bu boyutlardaki en ucuz televizyon bu olabilir.

4K çözünürlüğe sahip televizyon aynı zamanda bir Android TV. Akıllı telefonunuz ile kontrol edebiliyorsunuz. Üstelik onlarca uygulamayı da doğrudan televizyonunuza yükleyebiliyorsunuz. Televizyonda 2 adet USB ve 4 adet HDMI girişi var. A+ enerji sınıfına da dahil. 2020 yılında üretilen televizyon günümüzde 10.400 TL’den satılıyor.Philips 58PUS8506 Ultra HD (4K) TV

Philips-58PUS8506-Ultra-HD-4K-TV en iyi televizyon

En iyi televizyon önerileri listemize Philips’ten bir model ile devam ediyoruz. Philips 58PUS8506 modeli 58 inç boyutunda düz bir ekrana sahip şekilde karşımıza çıkıyor. Ekran teknoloji LED olan ürünün Ultra HD çözünürlüğü bulunduğuna da belirtmek gerek. Bir başka deyişle cihaz 4K çözünürlük teknolojisi ile sunuluyor.

Buna ek olarak Dolby Vision, HDR10+ ve Ambilight teknolojisi üründe yer alıyor. Ambilight sayesinde izlediğiniz içeriğe göre ışıklandırma ayarlayan televizyon atmosferi iliklerinize kadar yaşamanızı sağlıyor. Ayrıca 50/60 Hz ekran yenileme hızı olduğunu da belirtmek gerek.

Bunların haricinde cihazın bir Smart TV olduğunu belirtelim. Android TV 10 işletim sistemine sahip ürüne uygulama yükleyebiliyorsunuz. Dahili olarak gelen uygulamalar arasında ise Netflix, Prime Video ve YouTube gibi popüler yazılımlar yer alıyor. 2021 yılında çıkan bu televizyonun fiyatı ise yaklaşık 12.000 TL olarak belirtiliyor.

LG OLED48C14LB Ultra HD (4K) TV

LG-OLED48C14LB-Ultra-HD-4K-TV en iyi televizyon

En iyi televizyon önerileri listemize LG markasının bir modeli ile devam ediyoruz. LG OLED48C14LB modeli listenin bu bölümündeki televizyonlara kıyasla daha küçük bir boyuta sahip. Kendi serisinin en küçük modeli olan cihaz 48 inç boyutunda.

Ancak ürünün en büyük avantajlarından birisi OLED ekrana sahip olması. Düz bir ekran paneline sahip cihaz aynı zamanda 100/120 Hz ekran yenileme hızı da bulunduruyor. Üstelik Ultra HD bir televizyon olduğunu da belirtmekte fayda var. 4K 120 Hz ekran yenileme hızına sahip cihaz televizyon deneyimini en üst seviyelere çıkarıyor.

Bunların haricinde yazılım anlamında da son derece başarılı bir model olduğunu belirtmekte fayda var. LG Store üzerinden uygulama indirmeyi mümkün kılan televizyon Netflix, Prime Video ve YouTube gibi uygulamalar yüklü bir şekilde sunuluyor. 40W ses çıkışı ile de ses konusunda gelişmiş olduğunu söylemek mümkün.

Özellikleri saymakla bitmeyen televizyonda Miracast, Bluetooth, VRR ve daha birçok teknoloji yer alıyor. Bu televizyonun fiyatı ise yaklaşık 15.000 TL’den başlıyor. Kendi fiyat aralığındaki en iddialı cihazlardan biri olduğunu söylemek mümkün.

Samsung 70TU7100 Ultra HD (4K) TV

Samsung-70TU7100-Ultra-HD-4K-TV

Liste ilerledikçe ekran boyutları büyüyor. Sıradaki televizyonumuz Samsung markasına ait. Samsung 70TU7100 modeli tam 70 inç (177cm). 4K özelliğindeki bu televizyonda UHD özelliğini büyük ekran sayesinde tadına vararak tecrübe edeceksiniz.

Televizyonda PurColour teknolojisi kullanılıyor. Smart TV olarak geçen televizyonda LED ekran mevcut. Giriş çıkış bağlantı noktalarında ise biraz yetersiz kalmış diyebiliriz. Çünkü sadece 1 adet USB ve 2 adet HDMI girişi mevcut.

Gücünü Tizen işletim sisteminden aldığını da belirtelim. Enerji sınıfı ise A+ olarak geçiyor. 2020 yılında piyasaya çıkan bu televizyon yaklaşık 17.700-17.800 TL arasında bir fiyata sahip.

Sony KD-65XH9005 Ultra HD (4K) TV

Sony-KD-65XH9005-Ultra-HD-4K-TV

En iyi televizyon önerileri listemize Sony marka bir televizyon ile devam ediyoruz. LED ekran tipine sahip bu modelin boyutu ise 65 inç olarak belirtiliyor. Ultra HD çözünürlüğe sahip cihazın ekran yenileme hızı ise 100/120 Hz olarak ifade ediliyor. 4K 120 Hz deneyimini yaşatan cihaz üst düzey ürünler arasında yer alıyor.

Ürünün teknolojik açıdan geliştiğini de belirtmek gerek. İşletim sistemi olarak Android TV kullanan ürün Google Play Store üzerinde uygulama indirebiliyor. Ayrıca Netflix ve YouTube ürünün içerisine dahil olarak geliyor. Bunlara ek olarak Bluetooth, Miracast, Chromecast, AirPlay ve daha birçok destek üründe mevcut.

Cihazda iki adet USB 2.0 girişi yer alıyor. Ayrıca dört HDMI girişi ile kullanıcıların gözünü doyurduğunu söylemek de mümkün. 20W güce sahip bir dahili hoparlör de üründe mevcut. Bu ürünün fiyatı ise yaklaşık olarak 19.400 TL’den başlıyor.

20.000 TL ve Üzeri En İyi Televizyon

Samsung 65Q800T Ultra HD (8K) TV

Samsung-65Q800T-Ultra-HD-8K-TV en iyi televizyon

Samsung’un bu televizyonu listemizde yer alan ilk 8K televizyon. 65 inç (164cm) boyutunda ve QLED bir ekrana sahip. QLED ekranların öneminden “Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler” isimli içeriğimizde sizlerle paylaşmıştık.

7680×4320 çözünürlüğe sahip. Ayrıca yine listedeki ilk 120 Hz yenileme hızı olan televizyon. Bu sayede son derece akıcı bir görüntüye sahip olduğunu söylemek mümkün. “Ultra slim” özelliğinde olduğu için televizyon tasarım konusunda oldukça ince.

Bu güzel televizyonun bir kusuru mevcut. Çünkü kendisi “D” grubu enerji sınıfında yer alıyor. Yani pek çevre dostu olduğunu söyleyemeyiz. Yine de inanılmaz bir görüntü aracı olduğuna şüphe yok. Televizyon her ne kadar 2020 yılında çıkmış olsa bile şu anda 36.500 TL civarından satılıyor.

Sony XR-65A90J Ultra HD (4K) TV

Sony-XR-65A90J-Ultra-HD-4K-TV en iyi televizyon

Listenin son sıralarına gelirken artık bizi oldukça yüksek fiyatlı televizyonlar karşılıyor. Sıradaki televizyonumuz Sony’den. 65 inç OLED bir ekrana sahip. Android TV olarak geçiyor ve Android 10 sürümü ile geliyor.

4K çözünürlüğe sahip bu televizyon sayesinde oldukça canlı ve net görüntüler görmek mümkün. Ayrıca, Sony’nin görüntü anlamındaki başarısını da es geçmemek gerek. Bu nedenle televizyonun son derece başarılı olduğuna şüphe yok.

Cihazın dahili depolama alanı ise 16 GB. Enerji tüketimi konusunda ise sınıfta kalmış. Çünkü “G” sınıfı enerji grubunda yer alıyor. 2021 yılında üretilen televizyon 46.000 TL civarında satışta.

Samsung 75QN900A Ultra HD (8K) TV

Samsung-75QN900A-Ultra-HD-8K-TV en iyi televizyon

En iyi televizyon önerileri listemizin sıradaki modeli ise Samsung tarafından üretiliyor. Samsung 75QN900A kesinlikle listeye girmeyi hak eden bir televizyon. Dünyadaki en pahalı televizyon olduğunu söyleyemeyiz fakat listenin en pahalı televizyonlarında biri olduğu kesin.75 inç (189 cm) boyutu ile göz kamaştırıyor. Üstelik 8K görüntü kalitesi bize 7680×4320 çözünürlük sunuyor. Aslında evde kullanabileceğiniz bir sinema sistemi gibi de düşünmek mümkün. Tüm bunlara ek olarak 120 Hz yenileme hızı sunuyor.

Televizyonda Quantum HDR özelliği mevcut ve NeoQLED panel kullanılmış. Bunun sayesinde koyu alanlar daha koyu, parlak alanlar ise daha parlak gözükebiliyor. Aynı zamanda cihazda Tizen 6.0 işletim sistemi mevcut.

Bu kadar büyük ve teknolojik olan televizyonun enerji sınıfı ise “G” grubu. Ayrıca televizyonda 3 adet USB girişi ile beraber 4 adet HDMI girişi bulunuyor. Bu teknoloji harikası televizyonun ücreti ise 69.350TL civarında. En ucuz televizyon olmadığını baştan söylemiştik. Ancak bir teknoloji harikası olduğunu belirtmek gerek.

LG 86QNED996PB Ultra HD (8K) TV (En İyi Televizyon)

LG-86QNED996PB-Ultra-HD-8K-TV en iyi televizyon

En iyi televizyon önerileri listemizin son sırasında yer alan cihaz ise LG tarafından üretilen bir başka teknoloji harikası oluyor. MiniLED teknolojisi ile üretilen 86 inç boyutundaki televizyon akıl almaz bir deneyim yaşatıyor. 8K çözünürlüğe sahip ürünün aynı zamanda 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

MiniLED teknolojisine ek olarak yapay zeka destekli görüntü teknolojileri de üründe yer alıyor. Ayrıca Cinema HDR, Dolby Vision IQ ve HDR 10 Pro gibi özellikler de üründe mevcut. LG Content Store ve LG ThinQ AI desteği de ürünü yazılım konusunda destekliyor. Ayrıca Netflix, YouTube ve Prime Video üründe dahili olarak yer alıyor.

Cihazın ses özelliklerine baktığımızda 4.2 hoparlör sistemi bizleri karşılıyor. Toplam 60W ses gücüne sahip cihaz 20W subwoofer ile kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca Dolby Atmos, LG Sound Sync ve daha birçok teknoloji üründe bulunuyor.

QLED, OLED ve MiniLED gibi gelişmiş ekran teknolojilerine sahip ürünler arasında yer alan cihaz inanılmaz bir görüntü sunuyor. 2021 yılında piyasaya çıkan ürünün fiyatı ise listemizdeki en yüksek değerler arasında. LG’nin bu modeli yaklaşık 87.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Bu listemizde sizlere en iyi televizyon önerileri listesini oluşturmaya çalıştık. Liste içerisinde fiyatı 5.000 TL olan televizyon da var 80.000 TL’nin üstünde olan da. Amacımız hangi fiyat aralığında hangi televizyonların iyi olduğunu göstermekti.

Aşağıda yer alan listede bahsettiğimiz tüm televizyonların özet listesini bulabilirsiniz.

Umarız listemizde yer verdiğimiz televizyonları beğenmişsinizdir. Siz de kendi televizyon önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu arada belirtmekte fayda var. Listede bulunan ürünlerin fiyatları ortalama fiyatlar. Siz araştırmanızı yaparken kendi kaynaklarınızı kullanarak daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.