En İyi Photoshop Dersleri – 2023

Adobe Photoshop, günümüzde en çok tercih edilen tasarım yazılımlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak 1990 yılında teknoloji kullanıcılarıyla buluşan Adobe Photoshop, günümüzde oldukça gelişmiş bir yapıya sahip. Bundan dolayı çok çeşitli sektörlerde tasarım konusunda Adobe Photoshop tercih ediliyor. Bu durum tasarım yapmak isteyen kişileri, Adobe Photoshop öğrenmeye sevk ediyor. Bu noktada en iyi Adobe Photoshop dersleri hangileri diye merak edilmektedir.

Adobe Photoshop üzerinden çok çeşitli fotoğraf tasarımları yapmak mümkün. Bu yüzden profesyonel olarak fotoğrafçılık yapan kişilerden hobi olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen kişilere kadar birçok tasarımcı Adobe Photoshop kullanmaktadır.

Bunun yanı sıra bu tasarım programının nasıl kullanıldığını öğrenmek isteyen kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi Adobe Photoshop derslerinden bahsedeceğiz. Hazırlamış olduğumuz listemizde her seviyeye uygun Adobe Photoshop dersleri mevcut. Böylece listemize göz atarak sizler için en uygun Photoshop kursunu kolaylıkla seçebilirsiniz. İşte en iyi Photoshop kursları listemiz:

Hakim DESIGN – Photoshop CC 2023 : A’dan Z’ye

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Photoshop dersleri listemizin ilk sırasında Hakim DESIGN tarafından hazırlanan kurs yer alıyor. Bu eğitmen profilinin sahibi, çeşitli alanlarda sanat yönetmenliği yaptığını belirtiyor. Bunun yanı sıra eğitmen, birçok markayla ürün tasarımı başta olmak üzere farklı projeler geliştirdiğini belirtiyor. Böylece eğitmen, Hakim DESIGN kanalı üzerinden hazırladığı tasarım eğitimlerini öğrencilerine sunuyor.

Photoshop CC 2023 üzerinden ilerleyen kurs, bu sayede güncelliğini korumayı başarıyor. Oldukça sade bir anlatımla ilerleyen bu kursta Photoshop sürümlerinin temel bilgileri paylaşıldıktan sonra uygulamalara geçiliyor. Böylece kurs süresince edinmiş olduğunuz teorik bilgileri, pratik yaparak pekiştirebiliyorsunuz.

Kursun SeviyesiTemelden ileriye her seviyeye uygun
Kurs Uzunluğu34 saat
Kursun İçeriği14 bölüm, 364 ders, 8 makale ve 164 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat429.99 TL

Afgan Rasulov – A’dan Z’ye Photoshop CC

Dijital tasarım ve pazarlama konularına ilginiz varsa bu durumda Afgan Rasulov’un ismini duymuş olabilirsiniz. Çünkü Rasulov, bu alanlarda dijital eğitimler hazırlıyor. Öyle ki Afgan Rasulov, özellikle tasarım konusunda dijital dünyada eğitimler veren en eski eğitmenlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Hem YouTube hem de Udemy üzerinden eğitimlerini yayınlayan Rasulov, 21 milyondan fazla insanın eğitimlerini izlediğini belirtiyor.

Listemizde kendisine yer bulmayı başaran A’dan Z’ye Photoshop CC kursu da Rasulov tarafından hazırlanan en başarılı kurslardan birisidir. Oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip olan kurs, daha çok bilgi ağırlıklı ilerliyor. Bundan dolayı kursta öğrenmiş olduğunuz bilgileri başarılı bir şekilde kullanabilmek için sonrasında fazlasıyla pratik yapmanız gerekiyor.

Kursun SeviyesiTemelden ileriye her seviyeye uygun
Kurs Uzunluğu13.5 saat
Kursun İçeriği9 bölüm, 131 ders, 9 makale ve 10 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat429.99 TL

Faruk Taşdemir – Sıfırdan Photoshop Eğitimi

En iyi Photoshop dersleri listemize Faruk Taşdemir tarafından hazırlanan “Sıfırdan Photoshop Eğitimi” ile devam ediyoruz. Bir tasarımcı olan Taşdemir, genç yaşından beri Photoshop ile çalıştığını belirtiyor. Bu sayede Taşdemir, Photoshop hakkında derin bir tecrübeye sahip. Üniversite eğitimini Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf ve Grafik Tasarım Bölümü üzerine tamamlayan Taşdemir, böylece tasarımcı yönünü de geliştirdiğini söylüyor.

Faruk Taşdemir - Sıfırdan Photoshop Eğitimi

Uygulamalara büyük bir önem verilen bu kurs, hâlâ güncellenmeye devam ediyor. Böylece Faruk Taşdemir, belirli aralıklarla yenilenen Photoshop’un yeni özelliklerini de öğrencilerine sunmaya çalışıyor. Her ne kadar çok kapsamlı bir kurs olmasa da bu kurs, özellikle Photoshop temelini sağlam oluşturmak isteyen kişiler için oldukça idealdir.

Kursun SeviyesiTemel seviye
Kurs Uzunluğu4.5 saat
Kursun İçeriği11 bölüm, 24 ders ve 54 tane indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat429.99 TL

Mehmet Üzüm – Sıfırdan Photoshop CC

Mehmet Üzüm, tasarım sektöründe profesyonel olarak hizmet vermektedir. Üzüm, sektörde edinmiş olduğu bilgileri hazırlamış olduğu kurslarla tasarım öğrenmek isteyen kişilerle paylaşıyor. Bu doğrultuda Mehmet Üzüm hem Udemy hem YouTube için çeşitli eğitim içerikleri hazırlıyor. Bu eğitim içeriklerinden birisi de Sıfırdan Photoshop CC olarak karşımıza çıkıyor.

Sektöre oldukça hakim olan Mehmet Üzüm, bu doğrultuda tasarım üzerine kariyer geliştirmek isteyen kişilerin ihtiyaç duyabilecekleri bilgiler doğrultusunda bir kurs hazırlamayı tercih etti. Kursun içeriğinde edindiğiniz bilgileri pekiştirebileceğiniz çeşitli uygulamalar mevcut. Böylece kursu başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda Photoshop ile istediğiniz tasarımları yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileriye her seviyeye uygun
Kurs Uzunluğu15.5 saat
Kursun İçeriği15 bölüm, 141 ders, 2 sınav, 7 makale ve 390 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat429.99 TL

Manfred Werner – Başlangıçtan İleri Seviyeye Photoshop

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Photoshop dersleri listesine bir yabancı eğitmen tarafından hazırlanan kursla devam ediyoruz. Manfred Werner, dünya genelinde birçok markanın tasarım danışmanlığını yapmaktadır. Fotoğrafçılık üzerine oldukça deneyimli olan Manfred Werner, bu sayede 2012 yılından beri çeşitli fotoğrafçılık eğitimleri hazırlıyor.

Her seviyeye hitap etmeye çalışan Manfred Werner hem ücretli hem de ücretsiz kurslar hazırlıyor. Manfred Werner tarafından hazırlanan ücretsiz kurslar, genellikle Photoshop temeli olan kişilere hitap ediyor. Eğer Photoshop konusunda hiçbir bilginiz yoksa listemizde yer alan “Başlangıçtan İleri Seviyeye Photoshop” kursunu tercih edebilirsiniz. Manfred Werner tarafından hazırlanan kursun İngilizce olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Kursun SeviyesiTemel-Orta seviye
Kurs Uzunluğu12 saat
Kursun İçeriği6 bölüm, 78 ders ve 9 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat329.99 TL

Talha Selim İpekçi – A’dan Z’ye Grafik Tasarım

Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu olan Talha Selim İpekçi, kariyerinde grafik tasarıma odaklanmayı tercih etti. Bu sayede İpekçi, tasarım konusunda deneyimli olduğunu belirtiyor. Özel bir şirkette grafik tasarım uzmanı olarak çalıştığını belirten Talha Selim İpekçi, aynı zamanda tasarım kursları da hazırlıyor.

Talha Selim İpekçi, çoğu eğitmen gibi tasarım araçlarını ayrı ayrı kurslara bölmeyi tercih etmedi. Bunun yerine Talha Selim İpekçi, en çok kullanılan tasarım araçlarının yer aldığı toplu bir kurs hazırladı. “A’dan Z’ye Grafik Tasarım” kursu içerisinde Photoshop, Illustrator, InDesign başta olmak üzere toplam 6 tane aracın eğitimi yer alıyor. Bunun yanı sıra Talha Selim İpekçi, kursun girişinde tasarımcıların bilmeleri gereken temel bilgilerden de bahsediyor.

Kursun SeviyesiTemel seviye
Kurs Uzunluğu20.5 saat (Photoshop kısmı 5 saat 43 dakika)
Kursun İçeriği7 bölüm, 52 ders (Photoshop kısmı 13 ders), 1 sınav ve 21 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat399.99 TL

Mustafa Hikmet Aydıngüler – Kolay ve Hızlı Photoshop CC

En iyi Photoshop dersleri listemize Mustafa Hikmet Aydıngüler tarafından hazırlanan kursla devam ediyoruz. Mustafa Hikmet Aydıngüler, Udemy üzerinden çeşitli Photoshop kursları yayınlıyor. Aydıngüler, kurs içerikleri bakımından diğer eğitmenlerden ayrılıyor. Çünkü Mustafa Hikmet Aydıngüler, genellikle öğrencilerine kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilecekleri bilgilerin yer aldığı kurslarla eğitim veriyor.

En iyi photoshop dersleri - Mustafa Hikmet Aydıngüler Kolay ve Hızlı Photoshop CC

“Kolay ve Hızlı Photoshop CC” kursu, Photoshop ile yapılabilecek temel işlemlere odaklanıyor. Bu sayede kursu tamamlayarak Photoshop’un araçlarının nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Kurs sonrasında Photoshop bilginizi daha da geliştirebilmek için çok fazla pratik yapmanız gerekmektedir.

Kursun SeviyesiTemel seviye
Kurs Uzunluğu7 saat
Kursun İçeriği15 bölüm, 135 ders ve 113 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat249.99 TL

Uğur Sezer – Profesyonel Photoshop Retouch Eğitimleri

Fotoğrafçılık üzerine kurslara ilginiz varsa Uğur Sezer’in kurslarına denk gelebilirsiniz. Çünkü Uğur Sezer hem YouTube hem de Udemy üzerinden en çok ilgi gören fotoğrafçılık eğitmenlerinden birisidir. Fotoğrafçılık konusunda oldukça başarılı işler çıkartan Uğur Sezer, bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişilere hitap ediyor. Bundan dolayı Uğur Sezer, Photoshop araçlarını öğrettiği kurslar hazırlamak yerine belirli alanlarda uzmanlaşmak isteyen kişilere hitap eden kurslar hazırlıyor.

Uğur Sezer, rötüş alanında uzmanlaşmak isteyen kişiler için Retouch 101 ve Retouch 201 adında iki tane kurs hazırladı. Birbirlerinin tamamlayıcıları olan bu kurslar, tamamen profesyonel bir şekilde fotoğrafçılıkla ilgilenmek isteyen kişilere hitap ediyorlar. Kursların hem Türkçe hem de İngilizce sürümlerini satın alabilirsiniz.

Kursun Seviyesiİleri seviye
Kurs Uzunluğu2 kurs toplam 17.5 saat
Kursun İçeriği2 kurs toplam 70 ders, 63 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat2 kursun toplam fiyatı 859,98 TL

Havacılık Akademi – Sıfırdan Komple Photoshop CC

Havacılık Akademi, özellikle mühendislik öğrencileri ve mühendislere hitap eden kurslar hazırlıyor. Bunun yanı sıra bu eğitmen tarafından hazırlanan bir “Sıfırdan Komple Photoshop CC” kursu da mevcut. Öyle ki oldukça başarılı olan bu Photoshop kursu, hazırlamış olduğumuz en iyi Photoshop dersleri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Kurs, Photoshop araçlarının nasıl kullanılabileceği üzerine kurgulandı. Bundan dolayı kursun her bölümünde bir Photoshop aracının nasıl kullanılabileceği detaylı bir şekilde açıklanıyor. Böylece kursu başarılı bir şekilde tamamladığınız zaman Photoshop kullanımına kapsamlı bir şekilde hakim olabilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemel-Orta seviye
Kurs Uzunluğu40 saat
Kursun İçeriği10 bölüm, 116 ders, 1 makale ve 213 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat429.99 TL

Daniel Walter Scott – Adobe Photoshop CC Kursları

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Photoshop dersleri listemizin son sırasında yine bir yabancı eğitmenin kursları yer alıyor. Listemizi Udemy’deki en iddialı Photoshop eğitmenlerinden birisinin kurs seti ile sonlandırıyoruz. Daniel Walter Scott, Adobe sertifikalı bir Photoshop eğitmenidir. Bundan dolayı da Daniel Walter Scott, Udemy’de yer alan en kapsamlı ve başarılı Photoshop eğitmenlerinden birisidir.

Daniel Walter Scott, hazırlamış olduğu Adobe Photoshop kurslarını ikiye bölmeyi tercih etti. Böylece Udemy üzerinden giriş ve ileri seviye olmak üzere Daniel Walter Scott tarafından hazırlanan 2 tane Adobe Photoshop kursuna erişim sağlayabilirsiniz. İki kursu da bitirmeniz durumunda Adobe Photoshop ile dilediğiniz tasarımları yapabilecek seviyeye erişebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileriye her seviyeye uygun
Kurs Uzunluğu2 kurs toplam 27.5 saat uzunluğunda
Kursun İçeriği2 kurs toplam 38 bölüm, 201 ders ve 135 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat2 kursun toplam fiyatı 859,98 TL

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.