TikTok Hesap Açma Nasıl Yapılır?

TikTok, günümüzde yaygın şekilde kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Her ne kadar popüler olsa da hâlâ bir TikTok hesabı olmayan pek çok internet kullanıcısı mevcut. Siz de bunlardan biriyseniz TikTok hesap açma işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor olabilirsiniz. Peki TikTok hesabı nasıl açılır? TikTok’ta hesap açmak ücretli mi?

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte nasıl bir TikTok hesabı açabileceğinizi açıklamaya çalışacağız. İçeriğimizde ilk olarak TikTok’un ne olduğuna değineceğiz. Ardından hesap açmak için kullanabileceğiniz yöntemleri teker teker inceleyeceğiz. Siz de tüm yöntemlere göz atarak sizin için uygun olan yöntem ile kendi hesabınızı saniyeler içinde oluşturabilirsiniz.

TikTok Nedir?

Sosyal medya platformları günümüz dünyasında oldukça önemli bir yere sahip. Öyle ki sosyal medyanın artık dünyamıza yön verdiği bir gerçek. Çünkü bu yeni nesil medya, kullanıcıların tüm dünya ile etkileşim kurmasına olanak tanıyor. Bu sayede fiziki olarak bulunduğunuz konumdan çok farklı bir noktada neler olup bittiğinden haberdar olmanız da kolaylaşıyor.

Elbette sosyal medyanın tek kullanım alanı bu değil. Şu anda sosyal medyanın sıklıkla boş vakit değerlendirmek için kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu sayede oldukça keyifli bir şekilde vakit geçirmek de mümkün hale geliyor. Yaşadığımız dünyada ise pek çok farklı sosyal medya platformu mevcut.

Her biri birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu platformlardan bazıları öyle popüler ki kendiniz kullanmıyor olsanız bile adını neredeyse her gün duyuyor olmanız muhtemel. İşte bu platformlardan biri de TikTok. Henüz çok yeni sayılabilecek bu platform çoktan ortalığı kasıp kavurmaya başladı bile.

Eğer bu platformu daha önce kullanmadıysanız tam olarak ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu nedenle bir hesap açmak istiyorsanız öncelikle kısaca TikTok’un ne olduğuna değinmekte fayda var. Böylece sizin için uygun bir platform olup olmadığına daha iyi karar verebilirsiniz.

En kısa hali ile açıklayacak olursak TikTok, kullanıcılarının kısa videolar paylaşmasını ve izlemesini sağlayan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. 60 saniyelik video içerikleri bulabileceğiniz bu platform 2016 yılında hayatımıza girdi. Şu anda ise 100’den fazla ülkede 1 milyarı aşkın kullanıcısı bulunuyor.

Platform üzerinden pek çok konuda video içeriği bulabilmeniz ya da paylaşabilmeniz mümkün. Çoğunlukla platformda yer alan eğlenceli ve komik videolar gündem oluyor olsa da aslında TikTok’ta oldukça ciddi ve faydalı içerikler de mevcut. Dolayısıyla platformun geniş bir kitleye hitap edebileceğini söylemekte fayda var.

TikTok Hesap Açma Yöntemleri

TikTok Hesap Açma Yöntemleri

Platformun size göre olduğunu düşünüyorsanız siz de bir hesap oluşturarak hemen TikTok kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada TikTok hesabı açmanın ücretsiz bir işlem olduğunu söylemekte fayda var. Yani herhangi bir ücret ödemeden yalnızca birkaç dakikada kendi TikTok hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Eğer TikTok üzerinden bir hesap açmak istiyorsanız bunun için farklı yöntemler kullanmanız ise mümkün. Hesabınızı ister mobil uygulama isterseniz de internet tarayıcısı üzerinden oluşturabilirsiniz. İçeriğimizin bu kısmında TikTok hesap açma yöntemleri ile ilgili adım adım bildi vereceğiz.

Yöntem 1: İnternet Tarayıcısı Üzerinden TikTok Hesap Açma

Bir TikTok hesabı oluşturmak istiyorsanız bunun için kullanabileceğiniz en pratik yöntemlerden biri internet tarayıcısı üzerinden hesap açmak olarak karşımıza çıkıyor. Kullandığınız internet tarayıcısı ne olursa olsun TikTok’un kendi web sitesine giderek hesabınızı oluşturabilirsiniz. Gelin tarayıcı üzerinden hesabınızı nasıl oluşturabileceğinize birlikte göz atalım:

 • İlk olarak internet tarayıcınızı açın. Ardından arama çubuğuna “TikTok” yazarak devam edin ve TikTok’un kendi sitesine gidin.
 • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde “Giriş Yap” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak devam edin.
 • Bu aşamada karşınıza bir menü çıkacak. Menünün en altında yer alan “Kaydol” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekran üzerinde TikTok’a kaydolmak için kullanabileceğiniz farklı seçenekler mevcut. Burada yer alan seçenekleri kullanarak Facebook, Google ya da X hesabınız ile devam edebilirsiniz ve TikTok hesabınızı bu hesaplarla bağlantılı bir şekilde açabilirsiniz. Ancak TikTok hesabınızı farklı bir platformdaki hesabınız ile bağlamak istemiyorsanız bu aşamada “Telefon veya e-posta kullan” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Bu seçenekle devam etmeniz halinde bilgilerinizi elle girmeniz istenecektir. İlk olarak doğum gününüzü girin. Alt kısımda ise telefon numaranızı girmeniz gereken bir alan göreceksiniz. Eğer hesabınızı cep telefonunuz ile açmak istiyorsanız telefon numaranızı girin ve hemen altında yer alan “Kod Gönder” butonuna tıklayın.
 • Telefonunuza gelen kodu girip “Devam” butonuna tıklayarak hesap açma işleminiz için gerekli olan diğer bilgileri girebilir ve hesabınızı oluşturabilirsiniz.
 • Eğer cep telefonunuz ile değil de e-postanız ile hesap açmak istiyorsanız doğum tarihinizi girdikten hemen sonra alt kısımda göreceğiniz “E-posta ile kaydol” seçeneğine tıklayın. Ardından e-postanızı girip aktivasyon kodunu gönderin.
 • Son olarak gelen kodu ilgili alana yazın ve “Devam” butonuna tıklayarak hesap açma işleminiz için gerekli olan bilgileri tamamlayın.

Yöntem 2: Android Cihazlarda TikTok Hesap Açma

Android cihazlar günümüzde yaygın şekilde kullanılıyor. Pek çok kişi ise daha pratik olduğu için sosyal medya platformlarını mobil uygulama üzerinden kullanmayı tercih ediyor. Sizin için de durum böyleyse, cep telefonunuz aracılığı ile TikTok hesabınızı oluşturmanız mümkün. Bunun için ise aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 • İlk olarak kullanmakta olduğunuz cihaz üzerinden “Play Store“u açın. Ardından arama çubuğuna “TikTok” yazarak aratın.
 • Gelen sonuçlar arasından TikTok’a tıklayın. Daha sonra “Yükle” seçeneği ile devam edin. Uygulama yüklendikten sonra uygulamayı açın.
 • Bu aşamada sizden ilgi alanlarınıza dair bir form doldurmanız istenecektir. Eğer formu daha sonra doldurmak istiyorsanız “Şimdi değil” butonuna tıklayın. Ardından sağ alt köşede yer alan “Profil” seçeneğine dokunun. Böylece giriş yapma ekranına ulaşacaksınız.
 • Yeni bir hesap oluşturmak için en alt kısımda yer alan “Kaydolun” seçeneği ile devam edin.
 • Tıpkı tarayıcıda olduğu gibi mobil uygulama üzerinden de Facebook, Google ya da X hesaplarınız ile TikTok hesabınızı oluşturabilirsiniz Bunun yanı sıra “Telefon veya e-posta kullan” seçeneğini kullanarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.
 • Telefon veya e-posta kullan seçeneğiğine tıklamanız halinde doğrudan telefon numaranızı girmeniz gereken ekrana yönlendirilirsiniz. Ancak sağ kısımda bulunan “E-posta” butonuna tıklayarak da devam edebilirsiniz.
 • Telefon numaranız işle kaydolacaksanız numaranızı girdikten sonra “Kodu gönder“, e-postanız ile kaydolacaksanız e-posta adresinizi girdikten sonra “Sonraki” butonuna tıklayarak devam edin. Sizden istenen bilgileri tamamlayın. Böylece TikTok hesabınız oluşturulacaktır.

Yöntem 3: iOS Cihazlarda TikTok Hesap Açma

tiktok hesap açma

iOS işletim sistemini kullanan kişiler de TikTok mobil uygulamasını kullanabiliyorlar. Dolayısıyla siz de bir Apple cihazı kullanıcısıysanız mobil uygulama üzerinden TikTok hesap açma işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 • İlk olarak cihazınızda “App Store“a girin. Ardından arama çubuğuna “TikTok” yazarak devam edin. TikTok mobil uygulamasını cihazınıza indirin.
 • Uygulamayı indirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açın.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda göreceğiniz “Profil” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak olan giriş yapma ekranı üzerinde en alt kısımda yer alan “Kaydolun” seçeneğine tıklayarak devam edin.
 • Bu aşamada hesabınızı açmak için kullanabileceğiniz seçenekler ile karşılaşacaksınız. Eğer hesabınızı cep telefonu ya da e-posta adresiniz ile açmak istemiyorsanız bu seçenekler ile devam edebilirsiniz.
 • Bu seçenekler ile hesabınızı açmak istemiyorsanız “Telefon veya e-posta kullan” seçeneği ile devam edebilirsiniz.
 • Açılan ekranda telefon numaranızı girmeniz gereken bir alan bulunacaktır. Eğer hesabınızı cep telefonunuz ile açmak istiyorsanız bu aşamada numaranızı girerek aktivasyon kodu alabilirsiniz ve hesap açma işlemine devam edebilirsiniz.
 • Eğer hesabınızı e-posta kullanarak açmak istiyorsanız üst kısımda yer alan “E-posta” seçeneğine tıklayarak devam edin.
 • Ardından e-postanızı girin ve “Sonraki” butonuna dokunun.
 • Son olarak sizden istenen bilgileri girin ve hesabınızı oluşturun.

TikTok Hesabı Nasıl Gizlenir?

Söz konusu sosyal medya olduğunda gizlilik ve güvenlik oldukça önemli bir nokta. Buna bağlı olarak da pek çok kişi sosyal medya hesaplarını özel olarak kullanmayı tercih ediyor. Hal böyle olunca TikTok kullanmak isteyenler de hesaplarını özel olarak kullanıp kullanamayacaklarını merak ediyor. Siz de bunlardan biriyseniz harika bir haberimiz var. TikTok hesap görünürlüğü konusunda ayarlama yapmanıza olanak tanıyor.

Bir TikTok hesabı açtığınızda hesabınızı herkese açık olarak kullanabileceğiniz gibi özel olarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede sizi takip edecek ve içeriklerinizi görecek kişileri seçebilirsiniz. Hesap görünürlüğü ayarlarınızı yapılandırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • İlk olarak mobil uygulama üzerinden TikTok hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından sağ alt köşede yer alan “Profil” seçeneğine dokunun.
 • Üst kısımda göreceğiniz “Menü” sembolüne tıklayarak devam edin.
 • Açılan ekran üzerinden “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra karşınıza çıkacak olan seçenekler arasından “Gizlilik” seçeneğine dokunun.
 • Bu aşamada “Özel hesap” özelliğini etkinleştirebilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.

TikTok Hesap Açma: Sıkça Sorulan Sorular

TikTok hesabı açmadan video izlemek mümkün mü?

Eğer bir hesap oluşturmadan TikTok videolarını izlemek istiyorsanız bunu yapmanız mümkün. Bunu ister mobil uygulamadan ister internet tarayıcısı üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ya da web sitesine gitmek olacaktır. Ardından ekranı kaydırarak videoları görmeye başlayabilirsiniz. Ancak canlı videoları izlemeniz ya da yorumları görmeniz bir profiliniz olmadan mümkün değil.

TikTok’ta video izleyince bildirim gider mi?

Platform geliştiricileri, kullanıcı gizliliğine olabildiğince önem vermeye çalışıyorlar. Bu doğrultuda TikTok üzerinden bir video izlediğinizde içerik sahibine herhangi bir bildirim gitmiyor.

TikTok hesabı açmak ücretli mi?

Bir TikTok hesabı açmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Yalnızca sizden istenen bilgileri girerek hesabınızı kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra TikTok üzerinden yayıncılara kendi tercihiniz doğrultusunda ödemeler yapabiliyorsunuz.

Platformda özel hesap nasıl açılır?

Bir TikTok hesabı açtığınızda hesabınızı kimlerin görüntüleyebileceğini belirleyebilirsiniz. Bu noktada hesabınızı herkese açık yapabileceğiniz gibi özel hesap da kullanabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama üzerinden sırasıyla Profil>Menü>Ayarlar ve gizlilik>Gizlilik>Özel hesap adımlarını takip edebilirsiniz.

TikTok Hesap Açma: Genel Değerlendirme

Günümüzde pek çok popüler sosyal medya platformu mevcut. Bunlardan biri de elbette TikTok. 2016 yılında hayatımıza giren bu platform temelde bir video paylaşma platformu olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik bu platform şu anda dünya çapında yaygın şekilde kullanılıyor. Siz de platformu kullanmak istiyorsanız nasıl TikTok hesabı açabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte TikTok hesap açma işleminin nasıl yapılacağını açıkladık. İçeriğimizde ilk olarak TikTok’un ne olduğundan kısaca bahsettik. Ardından hesap oluşturmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden söz ettik. Bunun yanı sıra TikTok hesabınızı nasıl gizleyebileceğinizi de anlattık. Siz de içeriğimizi okuyarak kendi TikTok hesabınızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Tam zamanlı araştırmacı, yarı zamanlı yazar.